Negenentachtigduizend huizen leeg i België Grada M. volhardt in haar onschuld Helft der bevolking heeft eigen huis gerealiseerd Scholieren op bevel van directeur naar de kapper house of england Stichting op komst voor onderwijs-research een boek NEGERS MAKEN ELKAAR OM PRESTIGE ZWART i Staking onder Italiaans hotelpersoneel m Schrama voorzitter federatie van Ned. journalisten Zundertse moord dient 30 juni ONAPPETIJTELIJKE HAARDRACHT paas- expositie nieuwe 22 form meubelcollectie '65 BREDASE RECHTBANK MAAKTE FOUT Scherp pleidooi van mr. P. Lap Brit verkocht geheimen aan Irak en Y.A.R. Tunnelcontact Op paaszondag DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 13 AFK1L 1966 (Advertentie) (Van onze correspondent) BRUSSEL In België is er ze ver geen nijpend huisvestingspro- ileem: dat wordt voldoende geïl lustreerd door het feit, dat er 39.000 woningen leeg staan; een verschijnsel dat vele Nederlanders lan het dromen zal brengen, en neteen verklaart waarom steeds neer Nederlanders uit de grens streek zich op Belgisch grondgebied aan vestigen. Volgens de jongste tatistieken is te Antwerpen één )p twaalf gezinnen van Nederland- e nationaliteit. In de grensgemeen- en der provincies Antwerpen en ïmburg is de immigratie van Ne- erlandse gezinnen eveneens opval- -nd. Niet alleen stellen die Nederlanders •^lang in huurwoningen, ze denken er ok ernstig aan, een eigen woning te open'of te bouwen. De Belgisch Lim- urgse gemeente Lanaken heeft onder laar 7.700 inwoners al 520 Nederlanders erwijl zich in Gellik, Neerharen, Rekem on Maaseik steeds meer Nederlandse Limburgers 'n huis huren of zelf bouwen. Te Lommei in de Noorderkempen wor den ongeveer honderd woningen gebouwd voor en door Nederlanders. In Kannei (Limburg) hebben zich al 98 Nederlandse gezinnen gevestigd. En het zijn niet al leen Nederlanders die in België een woon gelegenheid Zoeken en vinden, dat deden ook de gezinnen van Italiaanse mijn- er. industrie-arbeiders die naar Wallonië of (Advertentie) het Limburgse bekken overkwamen. België heeft,van onmiddellijk na het einde van de tweede wereldoorlog, een zeer liberale woningpolitiek gehuldigd. In 1948 werd de z.g. Wet Detaeye goed gekeurd. die ruime toelagen vanwege rijk, provincie en gemeente voorzag voor particulieren, die voor zichzelf een be scheiden woning lieten bouwen. Die wet is nog steeds van kracht. De premies zijn afhankelijk van de kinderlast van het betrokken gezin. Weldra kwam er ook een Wet Brunfaut, met financiële tegemoetkomingen van overheidswege bij de bouw van woningcomplexen. An dere toelagen worden verleend voor het moderniseren van bestaande woningen, voor het slopen van krotten op voor waarde dat meteen een nieuwe woning wordt gebouwd, enz. Vanzelfsprekend hebben de omstandig heden van buitenaf de Belgische situatie begunstigd. De agglomeraties van Ant werpen en Luik uitgezonderd, waar de maandenlange Duitse bombardementen met V-wap.ens grote verwoestingen aan richtten, evenals een gedeelte van de Ardennen dat getroffen werd door het von Rundstedt-offensief, was de oorlogs schade niet zo groot. Ook de bevolkings- aangroei bleef aan de matige kant, zodat de bouwnijverheid het niet zo lastig had Hof van Eden bij House of England Dit kostuum werd Adam II gedoopt, omdat u nauwelijks voelt dat u het draagt. Het weegt haast niets en de stof is zo soepel dat u zich lentejolig kunt bewegen, zonder iets aan distinctie te .verliezen. Een gloednieuw licht gewicht-weefsel geeft dit mooie pak zijn para dijselijke" eigenschappen. van 189.50 tot 299.50 om daarmee gelijke tred te houden. Ter wijl de Belgische bevolking sinds 1947 toenam met 7.9 procent, steeg het aantal particuliere woningen met 7.1 procent, nl. van 2.816.000 tot 3.016.300. Hiervan zijn, koals reeds gezegd, ongeveer 89.000 woningen onbewoond. Dit overschot wijst er op, dat er geen hoogspanning op de Belgische woning markt heerst: wie een woning zoekt en niet kieskeurig is, kan die meestal vin den tegen zeer matige huurvoorwaarden. Nochtans mag men zich niet laten ver leiden tot voorbarige conclusies. Leeg staande woningen die voor een prikje te huur zijn, zijn zodanig verouderd, dat ze niet meer beantwoorden aan de heden daagse normen en comfort en hygiëne. Men vindt ze gewoonlijk in de grauwe, aan ontvolking lijdende buurten van gro te steden, in sommige industriegebieden of op 't platteland. In de frisse buitenwij ken van de stedelijke agglomeraties daar entegen, evenals in de nieuwe indus triële centra, is de vraag naar (goede) woningen zeer groot, en liggen de huur prijzen relatief hoog. Toch mag worden aangenomen dat de doorsnee Belg zelden meer dan één vierde van zijn gezins inkomen aan huisvesting besteedt. Valt er kwalitatief nog heel wat aan te merken op de Belgische woning, de evolutie is zeer bemoedigend. De Belg raakt steeds ruimer behuisd. Er zijn nu oveyr het hele Belgische grondgebied bij na 14,5 miljoen woonvertrekken beschik baar, dit is ruim 32.5 procent méér dani in 1947. Deze ontwikkeling heeft tot gevolg, dat het gemiddeld aantal woonvertrekken per woning vermeerderde "van 3.86 in 1947 tot 4.79. De ruimere behuizing kan ook worden uitgedrukt in oppervlakte. Zij nam toe van 58.75 m2 tot 74.04 m2 en hierin zijn gangen, bergplaatsen, bad kamers e.d. niet meegerekend. Meer kamers, meer woonruimte, meer hedendaags comfort in de Belgische wo ningen. Zo woont natuurlijk lang niet iedere Belg, maar de droom van liet eigen huis is voor zeer velen van hen toch werkelijkheid gewor den. Tussen 1947 en de jongste algemene volkstelling is het aantal huizen dat wa terleiding lieeft toegenomen van 56 pro cent tot 77 procent. Op dit punt hebben de Vlaamse provincies nog een achter stand goed te maken ten aanzien van de Waalse. Sinds 1947 verdrievoudigde het aantal woningen met een badkamer of een douche. Desondanks is driekwart van de Belgische woningen hiervan nog verstoken. Centrale verwarming maakt snelle vorderingen, maar nog slechts 11 procent van de huizen geniet van dit toch niet buitensporig comfort. Merk waardig is, dat kolenstook veruit aan de spits blijft als verwarmingsbron, ondanks de alsmaar stijgende prijzen, narigheden van bergruimte, stofontwikkeling enz. Nog 90 procent der Belgische woningen wordt door middel van steenkool verwarmd. Nog een kenschetsende bijzonderheid is het groeiend aantal woningen dat be woond wordt door eigenaar of mede-eige naar. Het is een gelukkige en tevens op vallende ontwikkeling, mede veroorzaakt door het toélage-systeeem voor de z.g. sociale woningbouw. In 1947 was 39 pro cent, thans 50 procent van de woningen bewoond door eigenaar of mede-eigenaar. Dit betekent, dat een aanzienlijk ge deelte van de Belgische bevolking erin geslaagd is. het ideaal van „een huisje met een tuintje'1 voor zichzelf waar te maken. AMSTERDAM (ANP) De federatie- raad van de federatie van Nederlandse Journalisten heeft in zijn jaarlijkse ver gadering de heer N. G. Schrama, voor zitter van de Katholieke Nederlandse Journalistenkring, tot federatievoorzitter benoemd. Deze benoeming gaat op 1 mei in. De aftredende voorzitter mr. A. Stem pels (vioorzitter van de Nederlandse Journalistenkring) en de heer Joh. C. Francken (voorzitter van de Protestants- Christelijke Journalistenkring) werden resp. als eerste en tweede vice-voorzit- ter van de federatie gekozen. (Van een onzer verslaggevers) ZUNDERT Op 30 juni a.s. zal de verdachte in de Zundertse moordzaak, J. v. d. B., voor de Bredase rechtbank terechtstaan. Mr. Schellenbach zal de rechtbank presideren. Donderdag a.s. komt de zaak opnieuw in raadkamer voor de verlenging van de gevangenhouding met een termijn van dertig dagen. Ook in mei én juni zal deze wettelijke termijn nog verlengd moeteii worden vóór de zaak op 30 juni dient. Men neemt aan, dat dit ook inderdaad zal gebeuren: een verzoek tot invrijheidstelling, vorige week inge diend door de raadsman van Van den B., mr. P. Lap uit Bergen op Zoom, is af gewezen. Politiële autoriteiten, gesterkt door de afwijzing van dit verzoek, menen dat zij het wettig en overtuigend bewijs van de schuld van verdachte kunnen leveren, Onder leiding van de luitenant der rijkspolitie K. de Maat houden zich nog dagelijks drie leden van dit korps bezig met het onderzoek naar de moord op de landbouwer M. van Hasselt, 2 maart te Zundert gepleegd. De tijd tot 30 juni heeft men nog nodig voor verder onder zoek. Een der belangrijkste laatste getuige nissen tegen verdachte Van den B. komt van een zestienjarig meisje, dat beweert Van den B. op 2 maart in Nederland in een geel carnavalspak gezien te heb ben. Verdachte zegt dit pak. dat na de moord is verdwenen, in België gedragen te hebben, waar hij het zou hebben om geruild tegen een boerenkiel. DEN HAAG Bepaalde .clans' of .sangs' van Haagse jongelui die hun vermaak schijnen te vinden in het verstoren van feestavonden, met name dansavonden en die hun verbondenheid demonstreren door een minder appetijtelijke haardracht zijn voor de leiding van de Gemeentelijke Handelsdagschool te Den Haag aanleiding geworden een feestavond die op 14 april gepland was af te gelasten en hebben geleid tot het verzoek aan ongeveer 20 van de 650 leerlingen iets aan hum haar te laten doen. Bovendien zouden er zaalexploitanten zijn die bijeenkomsten waarvan te ver wachten is dat de .gSngs' erop af zullen komen, niet meer in hun lokaliteiten toelaten. Drs. J J. van Vliet, directeur van de handelsdagschooï vertelde dat £n feestavond op 14 april op advies van de afdeling drankwet van de politie is afse last omdat (z°als de politie meedeelde),- van de kant van de school was gezegd dat een bepaalde clan had laten weten plannen te hebben de feestavond van de school in het honderd te sturen. u De heer Van Vliet kwam daarbij ook ter ore dat deze jongelui hun verbondenheid door een .smerige haardracht laten uitkomen. Dit bracht drs. Van Vliet er tóe zijn ogen eens over zijn leerlingen te laten dwalen, waarbij hij er ongeveer twinti' ontdekte die ongefatsoeneerd haar hadden. Hij verzocht hen zaterdag naar de kapper te gaan. Gistermorgen kwamen de twintig leerlingen bii de directeur on inspectie. Er was er niet een, aldus de heer Van Vliet, die aan het verzoek eeen gevolg had gegeven. (Wfcl weigerden aanvankelijk zaterdag twee leerlingen Zii weiden uit de klas gestuurd en boden later excuses aan.) Alléén het allernieuwste, alléén het allerbeste! Blijf op de hoogte... ga even kijken bij: N.V. JAN HENDRIKX BOSSTRAA- 1 - BREDA TEL. 01600-30635 2e Paasdag 11—5 uur officieel erkend TOP-FORM adviseur afgesloten verweer, dat bovendien vol zit met grove leugens. 'Dat de anonieme brief door haar is geschreven staat als een paal boven water. Zij ontkent het.. We kunnen slechts aan haar woorden waarde hechten als ze de strijd opgeeft en tot een volledige bekentenis komt LONDEN (Reuter) Een rechtbank in Londen is gisteren begonnen met de be handeling van de zaak tegen de 33-ja- rige sergeant Peter S. Allen, die is ge arresteerd op beschuldiging van spio nage. Volgens de openbare aanklager zal Allen terecht moeten staan, omdat hij aan de assistent militaire attaché van de Iraak- se ambassade, majoor Abassi en aan Egyptische functionarissen enveloppen met documenten van het Britse minis terie van Defensie had overhandigd. De papieren zouden vooral betrekking hebben op Israël. De sergeant had van majoor Abassi een enveloppe met 10 pond sterling (ongeveer 100 gulden) ge kregen en later nog eens 65 pond ster ling (650 gulden). De majoor werd vrijgelaten, omdat hij diplomatieke onschendbaarheid genoot. Allen zou tegen de politie hebben ge zegd. dat hij dringend om geld ver legen zat, omdat zijn vrouw in een zie kenhuis moest worden opgenomen voor operaties aan een kankergezwel. Begin februari was hij op het idee gekomen zeer geheime documenten te verko pen en had hij de Iraakse ambassade opgebeld. Een tweede Brit, de raketdeskundige Frank Bossard van het ministerie van Luchtvaart, wacht eveneens een pro ces. Bossard heeft reeds toegegeven schuldig te zijn aan de aanklacht het illegaal bemachtigen en fotograferen van vier dossiers van het ministerie. Volgens de openbare aanklager heeft Bossard voor het verstrekken van in lichtingen over geleide projectielen ruim 5.000 pond sterling van de Russen ontvangen. (VERVOLG VAN PAGINA 1) Grada gaf toe in de zomer 1962 para- thion gekocht te hebben, dat wel. Maar het flesje was bij de schoonmaak ge vallen en gebarsten en ze had het daar om overgoten in een medicijnflesje. Maar daar staan weer vroegere, heel anders luidende verklaringen tegenover en het wordt niet duidelijk wat er nu precies met dat flesje gebeurd is. Haar dochter Bep was hevig geschrokken toen ze een flesje miste op de schoorsteen, naar ze zei. Maar ook zij heeft drie keer' een an dere lezing gegeven over het flesje. Er is ook nooit een flesje gevonden. Men heeft de bekentenis van Grada nooit met positief bewijsmateriaal kunnen staven. Mr. Thijssen uit Breda verklaarde gis teren dat de bekentenis van Grada op 13 december tegenover hem als rechter commissaris bijzonder vlot was gekomen. Maar kort nadien had Grada haar be kentenis weer ingetrokken. „Ik heb al leen bekend om het gezin van mijn dochter vrij te krijgen", had ze als ver klaring ervoor gegeven. „Het ligt in de aard van de persoonlijkheidstructuur van de verdachte verklaringen af te leg gen die niet juist zijn", aldus de psychia ter dokter Zithan, die ook niet geloofde in het motief dat de verdachte bij haar bekentenis had opgegeven voor de ver giftiging: „Ik wilde hem ziek maken zo dat ik hem een paar weken thuis zou hebben". De psychiater achtte haar zeer wel in staat een anonieme brief te schrijven. Maar toen die gisteren op ta fel kwam ontkende Grada al even heftig de anonieme brief, die aan haar raads man mr. Lap gericht was, te hebben ge schreven. Daar tegenover echter stonden lijnrecht de positieve verklaringen van deskundigen die schrift en speeksel had den onderzocht en die ronduit verklaar den dat Grada de brief beslist zelf ge schreven moet hebben. „U moet het al lemaal zelf maar weten, het zijn uw ver klaringen", merkte de president van het hof, mr. W. van Roozendaal, tegenover verdachte op. En hij zette daarop het mes nog eens scherp op haar keel. „U bent met het stoffelijk overschot van uw man geconfronteerd?" Ja, zei de verdachte. ,U hebt bij die gelegenheid uw man gekust?" „Ja", zei de verdachte weer. „Ik houd u voor dat als u de moordenares van uw man bent, dat dan een Judaskus is geweest". „Ik heb mijn man geen Judaskus gegeven", aldus ver dachte. „Uitstekend", zei de president, „dan hebben wij elkaar goed begrepen" De procureur-generaal begon zijn uit voerig requisitoir met nog eens een sa menvatting van de gang van zaken te geven. Hij sloot de mogelijkheid dat pa- rathion in het kruikje is gegoten nadat Willem van Nuenen van huis was ge gaan uit. Het gif moet ten huize van verdachte in het kruikje zijn gekomen. Ook ver wierp hij zelfmoord en al evenmin acht te hij een spoor van bewijs aanwezig voor schuld bij de schoonzoon of bij de dochter. Verdachte schetste hij als on betrouwbaar en leugenachtig. „Het in trekken van haar bekentenis heeft zij niet aannemelijk gemaakt. Zij voert een De procureur-generaal verzette zich tegen de opvatting dat het motief als bewijsmiddel zou kunnen gelden. Hij was het oneens met de opvatting van de psychiater dat het afleggen van een val se bekentenis zou passen in de persoon lijkheidsstructuur van verdachte. Maar hij was er gelukkig mee dat de psychia ter geen uitspraak heeft willen doen over de schuldvraag van verdachte, dat is ook zijn taak niet. „Ik ben bang dat de Bredase rechtbank juist hieraan on voldoende aandacht heeft besteed". Al noemde de procureur-generaal de eis van/twaalf jaar die in Breda was ge vallen aan de milde kant, hij wilde niet boven deze eis gaan. Mr. Lap uit Bergen op Zoom noemde zijn scherp pleidooi het requisitoir van de procureur-generaal te simplis tisch. „Er is geen sprake van dat het be wijs is geleverd. Deze vrouw is geen gif mengster". Hij bestreed de opvatting als zouden schoonzoon en dochter geen mo tieven gehad kunnen hebben voor de moord. Hij bracht ook een onbeken de, een zekere S., op het tapijt die een goede huisvriend geweest moet zijn en die zeker een motief gehad kan hebben. „Het hele dossier zit vol onwaarschijn lijkheden". aldus mr. Lap, „en haar dom me leugens kunnen geen aanvullend be wijs zijn voor haar schuld. Het onder zoek vertoont tal van lacunes en mijn cliënt is onvoldoende recht gedaan om dat op vele vraagtekens die het onder zoek heeft opgeroepen geen antwoord is gegeven door een ernstig natrekken^ van de gegevens." Hij vroeg dan ook opnieuw vrijspraak. Het laatste woord was aan Grada. „Ik verklaar", zei ze, „dat ik het gif niet in het kruikje heb gedaan en dat ik mijn man niet heb vermoord." Over veertien dagen zal het Bossche hof uitspraak doen. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Er zal spoedig een „stich ting voor onderzoek met betrekking tot het onderwijs" worden opgericht, waar aan het beleid inzake de wetenschappelij ke onderwijsresearch zal worden toever trouwd. Het opstellen van een meerjaren plan voor research zal een van de eerste taken van de stichting zijn. Dit heeft de demissionaire minister van O. K. en W., Th. Bot, in de memorie van antwoord op zijn begroting aan de Eerste Kamer medegedeeld. Het is niet de bedoeling, dat deze stich ting zelf research-werk gaat verrichten, maar wel, dat zij uit het haar ter be schikking te stellen budget uitvoering van research door derden mogelijk maakt. De stichting zal gevolg moeten geven aan opdrachten van de minister van O. K. en W., aan wie haar beleid ter goedkeuring onderworpen is. (Advertentie) De diplomaat uit Vfrika kon zijn ogen liet geloven toen hij lijdens de relletjes •^an 1964 in Harlem, New York, door een groep negers werd aangevallen. „Hoe konden ze zoiets doen", vroeg hij zich af, ,,ik ben zwarter dan zij-" Hiermee is één van de moeilijk heden geschetst waarmee bij de Verenigde Naties in New York ge accrediteerde Afrikaanse diplomaten te maken hebben. Want ondanks al le gepraat over „broederschap" en ,,de Afrikaanse persoonlijkheid", hebben veel Amerikaanse negers digers een groep van ruim duizend personen. Hoe passen de Afrikanen zich aan de Verenigde Staten aan en hoe de Amerikanen aan de Afrikanen? De meeste diplomaten lossen het probleem op door zoveel mogelijk in eigen kring te blijven. Dit geldt vooral voor de Franssprekende groep. Ambassadeur Achmed Baba Miske van Mauretanië, al ruim een jaar in New York. geeft toe, dat hij in die tijd praktisch geen Engels heeft opgestoken. Het is niet nodig, zegt hij, „iedereen met wie ik te maken krijg spreekt Frans. Bovendien spreekt mijn vrouw Engels, zodat zij altijd kan vertalen." kaan.'' Zijn Oxford accent en groot gevoel voor humor overtuigen zijn gehoor ervan, dat Afrika niet alleen meer een toeristische attractie is. De jongere Afrikaanse diplomaten hebben er een gewoonte van ge maakt 's avonds naar Harlem te gaan waar ze Amerikaanse neger meisjes ontmoeten, die graag met hen vriendschap sluiten. Dit op zich betekent al een verandering een Amerikaanse neger, die medewer ker van het V.N.-secretariaat was, zei dat hij tien jaar geleden geen enkel meisje in Harlem kende dat betrekkingen wilde met 'n Afrikaan. ,,Nu is het zo", zei hij ,,dat ze el kaar om een Afrikaanse vriend Als regel, zegt hij. ,,is de Newyor- ker niet in ons Afrikanen geïnteres seerd, al zou hij ons misschien als eenling mogen. Ik denk dat je het hem niet kwalijk kunt nemen: ook bij ons thuis verkiest men zich met zijn eigen zaken te bemoeien. Niet temin zou 't fijn zijn als Afrikaan se diplomaten zich hier echt ge accepteerd zouden kunnen voelen." iAf en toe -is er een krant, die vooringenomenheid tegen V.N.-di plomaten propageert. Een voorbeeld is een onlangs verschenen reeks ar tikelen waarin de parkeervoorrech- ten, die aan auto's met „dpi" ge geven worden, aangevallen werden. Terecht of niet. de Afrikanen voe- aan hen een hekel en voeden ze zich soms superieur. Het probleem wordt minder naar mate de jaren verstrijken. Maar toch is het leven van een Afrikaan se diplomaat iri New York nog een merkwaardige paradox. Cocktails in de suite van Adlai Stevenson in Wal dorf Astoria worden gevolgd door een samenzijn met een blanke Ame rikaan, die beledigende opmerkingen maakt over „nikkers.'' Bij de Verenigde Naties zijn mo menteel 35 Afrikaanse staten ver tegenwoordigd. Met hun staven en gezinnen vormen hun vertegenwoor- De Franssprekende Afrikanen vor men een hecht verbonden groep De Engelssprekende is minder hecht en heeft aanzienlijk meer contact met Amerikaanse kringen, van negers zo wel als blanken. Een Afrikaanse diplomaat bij de V-N., die zich veel moeite geeft om de positie van een Afrikaan in de moderne samenleving toe te lich ten, is Simeon O. Adebo van Nige- rië. Beter keus zou bezwaarlijk te maken zijn. In zijn waaierende stam- mengewaden is hij voor een Ameri kaans publigk „een typische Afri- verd ringen." Blanke Amerikanen, buiten die welke beroepshalve met Afrikaanse diplomaten in aanraking komen, zijn geneigd zich te distantiëren. Theodore Guinde-Yayos, eerste se cretaris van de Kongolese (Brazza ville) delegatie bij de V.N., woont drie jaar in New York en zegt dat hij met niet één Amerikaans gezin bevriend is geraakt, die waarmee hij via zijn werk bij de V.N. in aan raking komt uitgezonderd. Ambassadeur Theodore Idzoem- boeir van het andere Kongo gelooft dat het hem zit in communicatie. len, dat zij in dit opzicht in het bijzonder slachtoffer zijn. Ik heb al tijd het gevoel, zegt Frank Karefa- Smart van Sierra Leone, „dat wan neer een politieagent mij iets toe schreeuwt, hij niet zo'n hoge toon zou aanslaan als ik blank was." De Newyorkse politie en de Ame rikaanse vertegenwoordiging bij de V.N. repliceren dat van discrimina tie jegens welke groep van diploma ten ook geen sprake is, blank of zwart. Maar de Afrikanen in New York zijn door deze verzekering hun gevoelens van het tegendeel niet kwijtgeraakt. Een belangrijk moment in de constructie van de grote Sin t- Bernhardtunnel is bereikt. De doorbraak door de laatste steen muur tussen Zwitserland en Italië werd een feit: er was veel weder zijdse vreugde en champagne om dit heugelijke feit te vieren. ROME (Reuter) De artsen in de Italiaanse openbare ziekenhuizen zijn maaridag een staking van drie dagen begonnen voor betere arbeidsvoorwaar den en hogere salarissen. Beperkte sta ven zorgen voor spoedgevallen. De chirurgen hebben zich niet bij de staking aangesloten. In Rome staakten employés bij het open baar vervoer maandagochtend vier uur uit protest tegen een plaatselijke rege ling. De spoorwegmannen zullen woensdag een staking van 24 uur hou den uit protest tegen een besluit om ongeveer 2000 functionarissen een spe ciale bonus te geven die de arbeiders niet krijgen. Tenslotte zal het hotelpersoneel in ge heel Italië paaszaterdag en -zondag voor een nieuw arbeidscontract Met de paasdagen worden in Rome ongeveer 25.000 toeristen verwacht.

de Stem | 1965 | | pagina 15