Reünisten-invasie (500 man) in Goes Bemanning reddingsboot Breskens onderscheiden KarelI 1 Walcheren Z.-Beve!and Zeeuwsch-Vlaanderen Bombardement op Hansweert ROVULCO HET ZORGENKIND" VOOR M.-ZEELAND OPGERICHT Lions Club definitief opgericht in Hulst Chilean Reeferwerd losgetrokken en naar Vlissingse haven gesleept GOES HULST ERNEUZEN OOSTBURG „Charternighr in stadhuis AUTOBANDEN 2 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 12 APRIL 1965 2 tNlieuw en St.-Joosland Revue honderd jaar openbaar lyceum li Declamatiewedstrijden 'oofdplaat Dagblad De Stem Voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen 55 Raadgevingen Mutsspaarbank Breda EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morg en NEDER1 N.V. Central Suikerfabriek „WiTTOUCK' s T A El „Groene Kruis". De vereniging „Het Groene Kruis" zal haar algemene vergadering houden op dinsdag 13 april in de zaal van café „De Roode Leeuw" aan de Veerdam. Na het huishoudelijke gedeelte zal ver toning van een voorlichtings- en een ont spanningsfilm plaats vinden, waarvan iedere film een half uur in beslag zal nemen. Ook de dames der leden worden op de vergadering verwacht. Het bestuur van de vereniging is bezig met een mzamelactie van oud papier. Verzamelplaats is de schuur van wijlen Dirk van Belzen aan de Molendijk (Van onze correspondent) Onder de suggestieve titel „1865 en lJb5 passeren schools gespeeld de re vue" presenteerden meer dan tachtig speelsters en spelers vrijdagavond in de rrins van Oranje te Goes een luchtig cabaretprogramma ter gelegenheid van het honderdjarig bestaan van het Goese lyceum. Op bijzonder aardige wijze plaatste men in deze revue gebeurtenis sen rondom de jubilerende school in 1865 tegenover 1965. Buitengewoon geslaagd ra het programma waren vooral de con ferences a la Wim Kan en a la Ferdi- nandusse, resp. gebracht door Hans de Klerk en Kees Schrijver. Speciale aan dacht had men ook besteed aan de kos tumering der leerlingen in programma onderdelen rondom de school in 1865. Na de pauze werd het programma verzorgd door de jongste lichting oud-leerlingen Het programma-onderdeel „Bal 1865" was gestalte gegeven en ingestudeerd o.i.v. mevrouw Lijnes-Soesman, terwijl het ballet 1965 dans la cour werd ver zorgd en geregisseerd door de heer R. Soesman uit Vlissingen Aan het slot van de avond bood de heer Delver se cretaris van de oudercommissie enkele geschenken aan. Een gezellig bal besloot deze uitstekende cabaretuitvoering. Herdenking bevrijding. Burgemees ter en wethouders hebben de raad voor gesteld een subsidie van f 1644.40 toe te kennen aan de stichting Goes Vooruit ter gedeeltelijke dekking van het nade lig saldo van de organisatie van de be vrijdingsdag. Het tekort bedraagt in to taal f 2150.—. Vergadering N.K.V. In café Baa- rends werd onder leiding van waarne mend voorzitter L. A. v. d. Boog een vergadering gehouden, tijdens welke de reorganisatie van het Nederlandse Ka tholieke vakverenigingsleven definitief haar beslag kreeg. Na bespreking werden de nieuwe statuten en reglementen door de aanwezigen met algemene stemmen aanvaard, waardoor de voormalige K.A. B. overging in het N.K.V. Door deze wijziging moest het oude K.A.B.-bestuur aftreden en een nieuw bestuur worden gekozen. Men had echter nog zoveel vertrouwen in het oude bestuur dat dit ongewijzigd werd gekozen voor de nieu we constellatie. Alleen de verkiezing van een voorzitter werd aangehouden wegens ziekte van oud-voorzitter H. van Outh- heusden. Het bestuur ziet er nü uit als volgt: voorzitter nog vacant; vice-voor- zitter de heer L. A. v. d. Boog, secretaris de heer H. J. G. Clement, penningmees ter de heer R. de Koster, 2e penning meester de heer J. Buise en leden mej. F. van Riet en de heer P. Eman. (Advertentie) De jaarlijkse declamatiewedstrijden voor leerlingen van middelbare scholen in Zeeland, die vorige week te Vlissingen werden gehouden hebben weer enkele klinkende successen voor het Jansenius- lyceum alhier opgeleverd. Wiesje Ber tram uit deze plaats en Anneke Puttel- berghe uit Koewacht legden in de afde ling A beslag op de eerste prijzen, Tilly Baart uit Koewacht ging met een twee de prijs naar huis en Mia van 't West- ende alhier met een derde. In afdeling B behaalde Gemmy Coolsen uit Bosch- kapelle een tweede prijs. De leerlingen van het Hulster lyceum waren voorbe reid door drs. L. Lockefeer en de heer Snuverink. Afscheid politieman. De plaatse lijke groep Hulst van de rijkspolitie zal vanmorgen om ongeveer tien uur af scheid nemen van wachtmeester 1ste klas J. J. Muste, die is overgeplaatst naar Zierikzee. Met een onderbreking van één jaar tijdens de tweede wereld oorlog Hij was toen ondergebracht in een concentratiekamp is de heer Muste vanaf 1942 werkzaam geweest in Hulst. Daarvoor heeft hij enige jaren dienst ge daan in Tholen. Wachtmeester J. de Kok uit Zuiddorpe zal het Hulster (rijks)-politiekorps ko men versterken. Ledenvergadering V.V.V. De V.V.V. heeft een ledenvergadering gehouden. De heer J. P. de Hullu deelde mede, dat hij als voorzitter van de vereniging be dankte, daar hij niet herkiesbaar was. De voormalige secretaris-penning- meester D. J. Herrebout was ook op deze vergadering aanwezig. De heer Herre bout is als zodanig afgetreden, daar hij op l oktober 1964 benoemd is tot secre taris-ontvanger van de gemeente Re- tranchement. De heer A. A. van Acker heeft zijn plaats ingenomen sedert 1 ok tober 1964 als waarnemend secretaris penningmeester. Op het ogenblik wordt nog gezocht naar een plaatsvervanger. Tot voorzitter is benoemd de heer Th. J. Alberts én tot bestuursleden I. C. Ja- cobse en Ant. J. Martens. De rondvraag gaf aanleiding tot be spreking van reële recreatieplannen. Ter sprake werd gebracht het sportterrein tijdens het kampeerseizoen als kampeer terrein open te stellen. Van gedachten werd gewisseld om van de spuikom een modern zwembad te maken en van de Inlagen 1 en 2 natuurbeschermingsge- bieden te maken. Vertrek raadslid. Wegens vertrek uit de gemeente, heeft de heer P. Dekker ontslag genomen als raadslid. Hij had zitting namens de christelijke groepe ring. Burgemeester J. F. C. Temmerman noemde de heèr Dekker een goed raads lid dat steeds op de bres stond voor de belangen van de gehele gemeente. Ook wethouder J. Blaakman sprak waarde rende woorden. De heer Dekker had sinds 1953 zitting in de raad. In de jongste vergadering ging de raad akkoord met de subsidiëring van de ver betering van de weg Hoofdplaat-Nieuw- landse Molen. Het gaat hier om een be drag van bijna 150.000 gulden waarvan de provincie 65 procent bijdraagt. De weg zal Hoofdplaat een goede ontslui ting naar oostelijke richting, te weten de kanaalzone, geven. Door deze grote be langen zal de gemeente ook het gedeelte op grondgebied van Biervliet bekostigen. De raad onthield het Aardenburgse Bach-comité een bijdrage in het nadelig saldo uitvoering Matthaus-Passion. De belangstelling uit Hoofdplaat werd te minimaal geacht. Het katholiek insti tuut voor sociale opleidingen krijgt een subsidie van vijftien gulden per leerling uit Hoofdplaat; het Wit-Gele en Groene Kruis afdeling Hoofdplaat-Biervliet krijgt een bijdrage van 7.50 gulden per lid per jaar. Akkoord werd gegaan met de subsidie van een kwartje per inwo ner voor de herdenking te Adegem. Tot afgevaardigden in de commissie van advies Algemene Bijstandswet wer den de wethouders J. C. Blaakman en G. H. F. M. Termote benoemd. degr.; 6 Echtpaar Kareis 32 pnt. (degr) Groep C: 1 HH. K. Beiderok - de Snoo 84 pnt. (pro-m.);' 2 Echtpaar Klerks 76 pnt (prom.); 3 HH. R. Belderok - van Heyfte 73 pnt.; 4 Echtpaar Oosterbaan 67 pnt.; 5 DD. Risseeuw Risseeuw 57 pnt.; 6 DD. Verstraeten-Rosseel 55 pnt.; 7 DD. Hoffman-Verstraeten 51 pnt.; 8 Echtpaar Faas 41 pnt. T.V. als geschenk. De heer en me vrouw Govaert-de Bock kregen bezoek van drie medewerkers van radio Vero nica. Middels de G.L.G.-actie brachten deze drie aan de familie Govaert (me vrouw is sedert negen jaar invalide en de man gedeeltelijk) een prachtig t.v.- toestel. Beiden zijn lid van de Neder landse Katholieke Bejaardenbond St. Liduina en dus waren bij de overhan diging van het toestel de heren W. We tering en J. de Bakker uit Terneuzen, resp. voorzitter en secretaris van St.-Li duina tegenwoordig. Vanzelfsprekend wisten de heer en mevrouw Govaert aanvankelijk niet wat hen overkwam en toen hen was verteld hoe het allemaal zat wisten zij geen woorden te vinden om uitdrukking te geven aan hun dank baarheid. HANSWETRT Zaterdagochtend heb ben vyandelyke vliegtuigen de scheeps werf van de Terneuzense Scheepsbouw Maatschappij te Hansweert gebombar deerd. Er braken flinke branden uit. Het bombardement maakte ongeveer 50 slacht offers. Dit was het gegeven voor de paraat heidsoefening van de kring Zuid- en Noord-Beveland van de B.B. en de A- krïng Walcheren van dezelfde organisatie. Aanvankelijk gingen twee pelotons brandweer en één geneeskundige groep van de kring Zuid- en Noord-Beveland op het getroffen gebied af. Men kon het ech ter niet alleen klaren; reden waarom hulp vanuit Walcheren werd aangevraagd. In totaal hebben ongeveer 500 man en 48 vracht- en brandweerauto's aan de pa raatheidsoefening van de B.B. deelgeno men. De oefening was vooral opgezet om het inpassen van hulp uit een andere kring en het colonne-rijden te beoefenen. De spuitgasten was het extra-moeilijk ge maakt. Zij moesten het water op een af stand van duizend meter halen. Diverse burgemeesters, de Territoriaal Commandant Zeeland, de Commandant Maritieme Middelen en waarnemers uit Den Haag hebben de oefening gevolgd. (Van een onzer verslaggevers) ons serviceprogramma: uitlijnen - balanceren - repareren montage - loopvlakvemieuwing EINDHOVEN Heezerweg 42 Tel. 16155 BREDA Koele Mei 6 Tel. 41550- ..Jt, Dagblad <?ooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Halst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat l. telefoon 8252 GOES Plattelandsjongeren. In hotel Vic tory is een contactdag gehouden van de plattelands jongerengemeenschap. Er was veel belangstelling. De bijeenkomst werd o.m. bezocht door burgemeester J. v. Leeuwen, ir. S. Israel uit Schoondijke en F. Dees uit Wissenkerke, namens het hoofdbestuur. Tijdens de vergadering is de uitslag bekend gemaakt van de trek- kerbehendigheidswedstrijd. De heer J. van Iwaarden gaf hierbij commentaar op de gemaakte fouten. Eerste werd A. Lu- peyn uit Nieuwvliet met 518 strafpunten. De heer A. van Uxem heeft nog gespro ken over: Hoe denkt u over de platte landssamenleving van morgen? Bridge In hotel De Eenhoorn zijn o.a.v. de plaatselijke bridgeclub promo tie- en degradatiewedstrijden gespeeld. De uitslagen waren: Groep A: 1 HH. van Veen - R. Ver- straeten 79 pnt.; 2 HH. Ouweneel - Ver- straeten 78 pnt.; 3 HH. van Male - F. de Smet 72 pnt.; 4 Gebroeders de Smet pnt.; 5 Echtpaar Rozenkranz 58 pnt.; HH. Hoffman - Sturm 54 pnt. (degr.); 7 echtpaar Luteyn 47 pnt. (degr.); 8 DD. Drenth - Ouweneel 47 pnt. (b.m.) Groep B: 1 Echtpaar de Vuyst 47 pnt (prom.); 2 HH. Casteleyn v. d. Plas (Neve) 44 pnt. (prom.); 3 Echtpaar Risseeuw 43 pnt.; 4 Echtpaar Kamminga 38 pnt.; 5 HH. Brevet - van Hee 36 pnt. GOES Meer dan vyfhónderd reünis ten van het Goese ly ceum (vroeger rijks h.b.s.) bebben het eeuwfeest van hun oude school gevierd. Meer dan driehon derd reünisten kwa men van buiten Zee land. Eén van hen, mevrouw F. Bur rows - Birkhoff, was helemaal van Nigeria komen overvliegen. Ongeveer tien reü- nisten kwamen vóór 1900 als leerlingen op de Goese rijks h.b.s. Van dit groepje was ir. W. Ochtman de „oudste". Hij kwam in 1894 op school. Hoe omvangrijk de invasie was kon ge makkelijk worden opgemaakt uit de lange stoet, die door de Goese binnenstad trok. De Korenbeurs, waar de officiële herden king plaats had, was te klein. Het bleek onbegonnen werk de ze massale klas van oud-leerlingen tot de orde te roepen, zodat vele sympathieke woorden van hoge gasten eenvoudigweg verloren gingen in het geroezemoes van stemmen, die elkaar vanaf de schoolban ken niet meer ge- f hoord hadden. In de- ze omstandigheden was de toespraak van mr. dr. A. J. J. M. Mes, waarnemend commissaris van de koningin in Zeeland, die met een keel aandoening te kampen had, in het geheel niet meer te volgen. Dr. J. Verlinden, chef hoofdafdeling VHMO van het ministerie van O., K. en W., zei o.m. dat het heel wat ellende heeft gekost eer er meisjes op de school werden toegelaten. En toen de meisjes dan eindelijk toestemming kregen (1906) gold nog de beperkende voorwaarde dat er voldoende plaats moest zijn. De jongens hadden namelijk voorrang. Dat er sinds dien wat veranderd is blijkt uit het feit dat van elke 100 middelbare scholieren er tegenwoordig 45 meisjes zijn. Een op vallend gegeven in de ontwikkeling van de rijks h.b.s. naar het toekomstige athe neum is de teruggang in het aantal eind examenvakken van 20 naar 6. Burgemeester mr. F. Huber ging in op de veranderingen in het Goese stadsbeeld in de afgelopen eeuw. Mr. J. Schlinge- mann sprak namens het curatorium en de raad van toezicht zijn vreugde uit over 't bestaan van de klassieke opleiding aan de school (sedert 1947). „Het volk dat de beste scholen heeft staat vooraan in de we reld", aldus de heer Schlingemann. Zijn wens was dat het, zij het op bescheidener schaal, met de Goese school zo mag zijn Dokter A. Vos bood de rector van de school namens ouders en reünisten een model aan van een bronzen beeld van de Voorburgse beeldhouwer Frank Letterie, voorstellend het gevleugelde ros Pegasus, Een model van het beeld, dat ouders en reünisten dé honderd jarige hebben aangeboden. bereden door de held Perseus. Het beeld zal een plaats op het schoolplein krijgen. Ir. F. den Hollander, voorzitter van het reünistencomité, gaf tenslotte uitdrukking aan de grote dankbaarheid van de reünis ten ten opzichte van degenen, die voor hun vorming aan het Goese lyceum ver antwoordelijk zijn geweest. Een tweede cadeau van ouders en reünisten bestond uit een vloeistofduplicator. Er was een zeer verdiend „vloeistoffe- lijk" blijk van waardering voor de heer en mevrouw Minderhoud uit Wilhelmina- dorp, beiden oud-leerlingen, die de reünie hebben georganiseerd. Hierna werden de reünisten „losgelaten voor datgene, waarvoor u eigenlijk geko men bent". Dat was voor het ophalen van oude herinneringen en het proeven van de veranderingen, die sedert hun school tijd hebben plaats gehad (een tentoonstel ling van foto's en documenten was daar bij een zeer aantrekkelijke gids). Burgemeester en wethouders van Goes hebben zaterdagmiddag een klein deel van het gezelschap officieel ontvangen. Zaterdagavond werd de reünistendag be sloten met een cabaretuitvoering in de Prins van Oranje. (Van een onzer verslaggevers) BRESKENS De Koninklijke Zuid- Hollandse Maatschappij tot Redding van Schipbreukelingen heeft de bemanning van de reddingsboot „President Wiers- ma'' onderscheiden, vanwege de moedige redding van 22 schepelingen van de Griekse vrachtvaarder },Spyros Armena- kis". Zoals bekend liep de schuit in de stormachtige nacht van zaterdag 13 op zondag 14 februari vast op de Nolleplaat tegenover Vlissingen, brak doormidden en zonk. Tijdens een bijeenkomst in hotel De Valk, maakte de president-directeur van de maatschappij, mr. J. Th. van Munster van Heuven gewag van een heldhaftig op treden. Hij memoreerde de activiteit van de reddingsboot-bemanning in de bewus te nacht, waarin de wind aanwakkerde tot kracht 10. De maatschappij, die in 1824 werd opgericht en haar eerste (roei) boot in Domburg statiewmeerde, beschikt nu langs de gehele Nederlandse kust over modern gemotoriseerd materiaal. Uit het nieuwbouwprogramma heeft Hoek van Holland de eerste reddingsboot gekregen. Breskens is nu aan de beurt. Verwacht wordt dat de bouw rond de jaarwisse ling aanbesteed kan worden. De gezellige bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door burgemeester J.A. Eek hout van Breskens, jhr. T.M. van Such- telen van de Haare directie-secretaris en de heer B.R. de Jong, inspecteur van de reddingsmaatschappij. Uit handen van de president-directeur kreeg schipper W. •van de Broecke de grote zilveren me daille met oorkonde; de bemannings leden werden gehonoreerd met de grote bronzen medaille en eveneens een oor konde. Deze mannen zijn: stuurman C. De moedige bemanning van de Erasmus, eerste machinist R. van Que- Breskense reddingsboot. Uiterst kelberghe, tweede machinist J. Pleijte réchts de heer Van Munster van en de opstappers W. van de Broecke, J. Heuvenpresident-directeur van Fenijn en L Moelker. Hun dames kregen d maatschappij. een fraaie tuil bloemen aangeboden. J (Van een onzer verslaggevers) GOES In Slot Ostende te Goes is de afdeling Midden-Zeeland van de r.-k. oudervereniging „Het Zorgenkind" op gericht. Alle aanwezige ouders (onge veer 20) hebben zich als lid opgegeven. Er heerste teleurstelling over het feit, dat zo weinig ouders van zorgenkinderen de oprichtingsvergadering hebben bijge woond. De nieuwe leden zegden gaarne toe de daarvoor in aanmerking komende ouders yit hun eigen omgeving voor het werk van de vereniging warm te maken. Mr. H. Theulings, landelijk directeur van „Het Zorgenkind", wees op de moei. lijkheden waarmee de ouders van zor genkinderen te maken hebben. Proble men van het aanvaarden van het kind, het bewaren van een evenwichtig ge zinsleven en het, zo nodig, afstand doen vain het kind. „Het Zorgenkind" bevordert het con tact tussen de ouders onderling en tus sen ouders en deskundigen. Uit de sa menwerking, die binnen de vereniging bestaat, zijn reeds vele voorzieningen ten behoeve van het zorgenkind tot stand ge komen.. Van de ongeveer 240.000 kinderen, die elk jaar in Nederland worden geboren, (Van een onzer verslaggevers) HULST De Lions Club Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen heeft alhier ,,charterniglit" gevierd. Dat was het einde van de uit gebreide en langdurige oprichtingsproce. dure. Het initiatief voor de vorming van de club dateert van december 1968. In maart 1964 werd de Lions Club geïnstal leerd en eerst ruim een jaar later dus vond de uitreiking van het charter door de gouverneur van bet district 110 B de heer R. A. van Wingerden uit Gouda plaats. De charternightviering werd zo lang uitgesteld in verband met ziekte van een der Oost-Zeeuwsch-Vlaamse lions, de heer J. P. Visser uit Terneuzen, de grote initiatiefnemer en animator. (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis Exploitatie- inspectie Zeeland L K M DE JONU tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DB LI li! tel. 6252 Ooes privé 7300 Cioes Redacteur voor Oost-ZeeuwschVlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 257Ï Hulst Redacteur voor Westzeeuwsch-Vlaanderen 1. PETT1 v Ostadestraat 41. Oostburg teL 01170-2991 Redacteur voor Zutd-Beuetond en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonöeheerder voor Zuid Bevela.no en Walcheren K. MERV tel 6252 Ooes Prt)s voor losse advertenties oestemn voor de edltte Zeeland f 0,18 oei mm 1 mm Ingezonden mededelingen =s 2* mm gewone advertenties Bi) contract aanzienlhke reductie „Klelntles": S regels of mlndei f 1. elke regel neer t 0.25 AIS êêD regel gelden 23 letters en oi leesteken» Bi) plaatsing ook in de Brabantse oplag resp. 11.60 en 1 0,30. Bi) 8 achtereenvolgende ongewijzigd plaatsingen de terde plaatsing ceget half geld. (Advertentie) GIFTIG POEDER zouden Thaise vlieg tuigen langs de grens tussen Thailand en Cambodja hebben gestrooid, zo wordt in de hoofdstad van laatstge noemd land beweerd. TIENERSTER Johnny Hallyday en zijn vriendin Sylvie Vartan, zullen vandaag in Lonconville in het huwelijk treden. (Van een onzer verslaggevers) van Breskens gezet, na een aanvaring BRESKENS Zondagmorgen kwart voor tien is de Deense bananenboot Chi lean Reefer (4891 ton) losgetrokken en naar de haven Vlissingen-Oost gesleept. De schuit werd, zoals bekend, vorige week zondag op het strand ten oosten met het Canadese vrachtschip Cape Bre ton Miner (18.809 ton). Beide schepen werden daarbij zwaar beschadigd. Op zijn tocht naar het Sloe werd de bananenboot drijvende gehouden met be hulp van luchttanks en twee bakken. Er kwamen voorts vijf sleepboten aan te pas. De bergingswerkzaamheden werden uitgevoerd door v.d. Taks bergingsbedrijf in samenwerking met de Antwerpse maatschappij Union de Remorquage et de Sauvetage. Op de foto ziet men de Chilean Reefer op weg naar het Sloe. Het eerste gedeelte van de viering vond plaats in de burgerzaal van het Hulster stadhuis, „dat enorm veel sfeer geeft aan deze zaak", zoals de president van de charternightcommissie, de heer J. Pan. nevis uit Terneuzen, in zijn openings woord vaststelde. Voor hij het charter uitreikte herdach de heer van Wingerden de enkele maan- den geleden overleden commissaris van de koningin in Zeeland, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, „die altijd een bijzondere belangstelling voor de Lions Clubs en hun werk aan de dag legde". Hij bracht voorts hulde aan de heer J. Visser om eerder genoemde verdiensten van deze „lion". De vice-gouverneur, de heer H. de Ko ning uit Goes, reikte de certificaten uit. De president van de nieuwe club, de heer M. C. M. Feijen uit Sluiskil, betoogde dat van elke club activiteiten worden verwacht, die beantwoorden aan de ,,dienstgedachte". Daarvoor is het nodig, dat de dienstbaarheid onder elkaar in de club groot is. Hij zei van mening te zijn, dat de Lions Club reeds een proeve van vriendschap en verbondenheid heeft ge leverd. Hij sprak de hoop uit, dat de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse lions onder het in- ternationale motto „We serve" zullen mogen werken tot heil en zegen van het land, waarin zij wonen. Gedeputeerde A. J. Kaland, die sprak namens de waarnemend commissaris van de koningin, gaf de club enkele on getwijfeld wyze raadgevingen mee in de gelederen van de lions zou moeten worden gesproken over godsdienst en po litiek. Voorts moet men zich niet met de gedachte vereenzelvigen, dat de lions door hun werk de structuur van de maat schappij kunnen wyzigen, aldus de heer Kaland, die voorts betoogde dat men zich niet moet insluiten in zijn eigen deskundigheid. Naar zijn mening is het eigenlijk te be_ treuren dat de lions slechts uit bepaalde kringen worden gerecruteerd. Hij zei het noodzakelijk te achten dat men over be paalde zaken ook anderen hoort en hun denkbeelden in eigen gelederen en vanuit eigen deskundigheid in eigen kring uit draagt. Hij sprak er namens het provin ciaal bestuur (en als lion) zijn tevreden heid over uit dat de lions nu werkzaam zijn in bijna alle Zeeuwse gewesten. Burgemeester P. J. G. Molthoff van Hulst zei te hopen, dat de Lions Club een positieve inbreng „in de ontwikke ling van deze contreien" zal leveren en zal bijdragen aan het maatschappelijk welzijn van de bevolking in Oosl- Zeeuwsch-Vlaanderen. De heer F. F. Loose feliciteerde namens de sponsorclub West-Zeeuwsch-Vlaande.. ren. Hij zei te verwachten dat de lions van beide contreien goede vrienden zul len blijken. Hij bood 'n tafelbel aan. Een tweede geschenk een vaandel werd aangeboden door de echtgenotes van de Oost-Zeeuwsch-Vlaamse lions. Na afloop van de zitting in de burgerzaal werd het luisterrijke feest voortgezet met een drukke re ceptie. Bij die gelegenheid kwam de Koninklijke Stedelijke Harmonie van Hulst een serenade brengen. In de „Koning van Engeland" was er 's avonds een diner. De heer P. J. Brand uit Hulst hield toen een inlei- ding over Hulst in de historie, ter wijl ook de presidenten van ver- i schillende Lions Clubs aan het woord 1 kwamen. Een gezellig samenzijn completeerde het programma. zijn er ongeveer 8000 zwakzinnig, waar van 1500 in ernstige mate tot zeer ern stige mate. Het totaal aantal zwakzinni gen in ons land beloopt een kwart mil joen. Het b.l.o.-onderwijs is in Nederland voorbeeldig. Wel is er nog een groot te kort aan kleuterdagverblijven voor zwak. zinnigen. Ook zijn er nog te weinig pen sionhuizen voor zwakzinnigen, die op de sociale werkplaats of in het vrije bédrijf werkzaam zijn en/of wier ouders ovérle_ den zijn. l'n Zeeuwsch-Vlaanderen bestaat reeds een afdeling van „Het Zorgenkind". Mejuffrouw M. Baart uit Hulst maakte duidelijk met welk een liefde er ge werkt wordt aan de vorming van 't kind op de b.l.o.-scholen. Het is volgens mej. Baart niet altijd gemakkelijk de ouders te overtuigen van het belang van deze scholing. „Ze is niet alleen nuttig, maar ze maakt de kinderen ook gelukkig". De nazorg is een probleem apart. In Zeeuwsch-Vlaanderen begint die sedert kort goed op gang te komen. Mr. Theulings belichtte ook de finan ciële kant van de zaak. Deze ligt in vele gevallen gunstiger dan. men doorgaans denkt. Het bestuur van de nieuwe afdeling bestaat uit ir. J. van Loosen uit Vlissin gen (voorzitter), mevrouw M. Ooms- Raimpart uit Goes (secretaresse), de heer F. Rombout uit Goes (penningmeester/, mevrouw A. van Loosen-Loerakker (Viis. singen) en de heer E. Bilderijst (Lewe- dorp). Advertentie' Catharinastraat 15 Dillenburgstraat 24 Brugstraat 60 Roosendaal van Dedemstraat 3 Bergen op Zoom Rente 3.25, 3.50 en 4% Van onze adverteerders auto- en caravanshow terneuzen In de hal van de Coöperatieve Vruch tenveiling Zeeuwsch-Vlaanderen heeft de fa. Kerckhaert te Hulst en Terneuzer een driedaagse show van automobielen en caravans gehouden. Hoewel er op het gebied van de auto's (Opel en Chevrolet) veel te bewonderen viel ging de meeste belangstelling toch uit naar de caravans, die in de grote hal te kijk stonden. De droomhuisjes-op-wielen waren er in al lerlei soorten en maten. KINDERBESCHERMING. Aan de sociale academie te Eindhoven slaagde mej. Gidy Kool uit Stoppeldijk voor het diploma Kinderbescherming A- TECHNISCHE HOGESCHOOL TE DELFT Voor het kandidaatsexamen natuurkun dig ingenieur slaagden de heren F. F. M. de Mul uit Sas van Gent en B. San ders uit Vlissingen. Morgen, dinsdag 13 april is het hoog water te Hansweert om 1.00 en 13.41 uur; Terneuzen om 0.30 en 13.09 uur; Vlis singen 0.04 en 12.37 uur; Wemeldinge om 1.42 en 14.16 uur. MIDDELBURG City 20 uur Liefde kan moeilijk zijn, 18 j. Ned. Koffiehuis 20 uur Gespreksavona PJCM. Schouwburg 20 uur Incident in Vichy. door Nieuw Rotterdams Toneel. GOES Prins van Oranje 20 uur Toneel 100 jaar Goese Lyceum. TERNEUZEN Luxor 20 uur La Ronde, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur De slavin V&n de sultan, 14 j. GENT Kon. Opera 20 uur Karsenly. OOSTBURG De Eenhoorn 10 uur Aanbesteding. KWADENDAMME De Burcht 19.30 uur „Ons dorp in de streek" goes Pr. van Oranje 14.30 uur Eindles fruR* teeltvakschool te Wilhelminadorp; 20 uur Toneel*. 100 jaar Goese lyceum KOUDEKERKF Gemeentehuis 16.30 uur Raadsverga' dering kruiningen Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadering Heb jij, jongema zien hoe in een een gesprek tot bracht? Interesseert hetü centrale wordt steeds verder vervolmaakt? Zou je daaraan werken? Voor montage-» in de telefoon! Tilburg en Breda i tegenheid voor Jonge mannen om te worden op standig en vakbei met een goed li de opleidingst'ijd. ■■■■■■■■■■■■■■■■■nanal By de kunnen in vaste dil Sollicitaties worden Personeelszaken. ■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■■a OPLEIDING VOOR:l (Zl Ti h< M A PU De a.s. leerlingen moe doorlopen hebben. Leerlingen uit de 2e worden. Aangifteformulieren BIJ HET TECHNIScl HET ONDERWIJS 13 DOEL VAN HET Oil a. de leerlingel voor het gf.ki drijfsleven <1 nen studeren) b. de leerlinge!] te geven aan] tuurpatroonI A.s. leerlingen, die 6l den geplaatst in het I eel led Na het doorlopen vsl U.T.S. of H.T.S. of I cursussen voor gezel. Voor studie- en reisJ lichtingen bij de did 01100—5504. Welke

de Stem | 1965 | | pagina 2