Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Waarom drinkt een mens - ook de Zeeuw - te veel Z-Beveland Souburgse kleuters in nieuwe school J. Schillemans te Stoppeldijk pauselijk onderscheiden MIDDELBURG TERNEUZEN HULST GOES Grootste speldje svermmelaaf Demonstratie van mechanisatie in de bietenteelt DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 APRIL 1965 Veel publiek genoot van .Centr rum Gerrit de Jonge en Zonen Hoofdplaat 'Ooosterzandb Nieuwe bestuursleden bij vereniging voor volksonderwijs Schouwen-Duiveland Zierikzee EXAMENS Koewacht Sluiskil St.-Jansteen Zeeuws cons, bureau voor alcoholisme Dagblad De Stem Krappe huisvesting Heinkenszand: nieuwe gemeente-ontvanger Te Middelburg Kampioenschap le en hoofdklas libre-beker district Walcheren- Zuid-Beveland KNBB Clinge Omstreeks half mei: HOOGWATER Vandaag Morgen Een goed bezette zaal heeft met ge noegen gekeken naar de toneelgroep „Centrum", die het bekende toneelspel in twee bedrijven „De eerbiedige lichte kooi" van Jean-Paul Sartre bracht. In een vertaling van Anna Koopman en Jan Teulings werd dit stuk met veel vaart gebracht. Hoewel de titel anders zou doen vermoeden, gaat het verhaal voorname lijk over de strijd tussen blank en bruin. Een oude neger wordt beschuldigd een blank meisje te hebben aangerand. Het meisje zelf (een prostituee) ontkent in eerste instantie, maar wordt er toe overgehaald een belastende verklaring te tekenen. Later zoekt de neger zijn toevlucht bij het meisje. Els van Rooden als Lizzy maakte van het meisje de juiste figuur, geraffineerd, maar aan de andere kant dom. Hierbij gevoegd het uitstekende spel van de ner veuze neger (Otto Sterman), die on danks alle ellende het nog voor de blanken opneemt en dat van Fred (Piet Römer) en men had een hecht trio, Strating bekend, dat het volgende sei- senator zorgde voor sterk toneelspel. In de kleine rollen kunnen we nog noe men Matthieu van Eysden, Ben Huls man en Rudy Musters. Ds. Strating bood tijdens het slot applaus Els van Rooden een attentie aan, waarin de erkenning lag besloten voor een goede toneelavond. In zijn openingswoord maakte ds. Strating bekend, dat het volgende seiz- zoen naast Centrum, tweemaal het Nieu we Rotterdams Toneel zal komen; ver der de musical „Heerlijk, heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en als extra avond Wim Kan (luid applaus). Centrum begon deze avond met de (Advertentie) maakt Frigidalre reeds koelkasten een produkt van General Motors DE BESTE t Alleenverkoop: Oranjestraat 2 - Zeestraat - Axel Tel. 01155-565 de drumband onder leiding van R. Valke UfcörianVmök op. Het was een succesrijke avond. s-rseerenrioerc van van eenacter „De schaduw in het dal" John M. Synge in een vertaling Henny Orri. Dit stuk speelt zich af in het Ierse boerenleven. Een vrouw is verbonden aan een man, die zij minacht. Zij zoekt de echte liefde, die moet aanvullen wat zij door haar materialistische keuze moest ontberen en vindt tenslotte de vrijheid bij een zwerver. In de kamer van de boerderij vindt men Dan Burke (Gerard Hartkamp) als een schijndode in bed. Zijn vrouw Nora Burke (Karin Haage) is in wezen blij dat hij dood is en Michael Dara, een jonge herder (Ben Hulsman) probeert Nora het hof te maken. Uiteindelijk wordt zij door de schijndode het huis uitgezet en gaat er met een zwerver (John Koch) vandoor. De hevige storm, die er tijdens dit stuk (op het toneel) woei, maakte, dat men de spelers niet altijd goed kon ver staan. Hierbij kwam nog, dat men nogal eens met de rug naar het publiek sprak. Desondanks goed spel, hoewel we meer genoten hebben van Sartres stuk na de pauze. A. L. Bromfietser gewond. Woensdagmor gen kwart over acht vond op de krui sing SeiswegLaursstommelsweg een aanrijding plaats. Een vrachtauto, be stuurd door H. W. uit St.-Laurens, reed vanaf de Laurusstommglsweg dwars de Seisweg, over, die ter plaatse voorrangs- weg is en zag daarbij de van rechts over het rijwielpad van de Seisweg naderende bromfietser A. C. L. van G. niet aanko men. De bromfietser botste tegen de rechter voorzijde van de vrachtauto, viel en brak daarbij een been. Hij werd per ambulance naar het gasthuis te Middel burg vervoerd. Beide voertuigen werden licht beschadigd. Reiffeisenbank. In het Verenigings gebouw werd de druk bezochte jaarver gadering gehouden van de Coöperatieve Boerenleenbank, welke naam in. deze bijeenkomst werd veranderd in Raiffei- senbank Clinge. Omtrent deze naamsver andering was een verzoek gedaan door de Centrale bank en de leden die op de algemene vergadering aanwezig waren. In het jaar 1964 was een winst ge maakt van f 7.882,20. Dit winstsaldo zal weer worden toegevoegd aan de reserves die reeds f 64.100.bedroegen. Ook de diverse percentages voor gestorte en op genomen gelden werden opnieuw vast gesteld. Voor opgenomen gelden zal 5 inte rest geheven worden; voor spaargelden, direct opeisbaar, wordt 3 rente ge geven; voor spaargelden voor 1 jaar vast 314 en voor twee jaar vast 4 In het afgelopen jaar werd ruim f 2841.000 aan spaargeld ingebracht. De inge brachte spaargelden zijn nu reeds de twee miljoen gepasseerd. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer F. Blommaert als nieuw bestuurs lid gekozen. In de R. v. T. werden de heren B. Bonte en Fr. Weemaes geko zen. Winkeliersvergadering Vandaag wordt een vergadering gehouden van de winkeliers van de St.-Nicolaasactie 1964. in café G. L, Roegies. Deze begint om 19.30 uur. De agenda vermeldt o.a. afrekening St.- Nicolaasactie 19G4. Vergadering V.V.V. In café G. L. Roegies zal vanavond om 20.00 uur de ledenvergadering van de V.V.V. gehou den worden. Op de agenda staan onder meer de vaststelling van de contributie; vaststelling van de begroting 1965: be noeming van de rekeningscommissie en de verkiezing van twee bestuursleden, wegens periodiek aftreden van de voor zitter en het uittreden wegens verhui zing van de secretaris-penningmeester. Beide heren stellen zich niet herkies baar. Schieting. De heer Th. Pauwels is koning geworden van „De Portiekschut- ters" tijdens de onlangs vanwege deze „sociëteit" gehouden koningschieting. De jeugdige H. de Guytenaer wist de bei de zij vogels te treffen. Hij kon zich de predikaten prins en kroonprins aanme ten. (Van onze correspondent) Gedurende de korte jaarvergadering van de Vereniging voor Volksonderwijs in de openbare uloschool te Terneuzen is het bestuur er eindelijk in geslaagd een voorzitter, in dit geval voorzitster, in de persoon van mevrouw mr. R. M. Haas- Berger te vinden. Zeer tot genoegen ook van de aftredende voorzitter, de heer M. van Vugt (hoofd van de openbare mulo- school) die op de eerste plaats een „ambtsperiode" van 12 jaren voorzitter schap veel te lang vond, maar er boven dien van overtuigd was dat waar proble men tussen twee openbare scholen moe- ten worden opgelost, het niet wenselijk is aat het hoofd van één der scholen tevens voorzitter van de vereniging is. Dat kan al heel gauw aanleiding zijn om te ver onderstellen dat ik mij met het werk van collega's bemoei", zo merkte de heer Van Vugt op, en dat is allerminst de bedoe ling. Een gebrek aan belangstelling was dit aftreden dus zeker niet, want de heer Van Vugt blijft bestuurslid. De heer Haas zag zich door het verkiezen van zijn vrouw tot voorzitster gedwongen af te treden als bestuurslid. De heer Van Vugt achtte het ongewenst om man èn vrouw in het bestuur te hebben. De heer Haas bracht de scheidende voorzitter dank voor het vele werk dat hij in deze func tie heeft verricht. Mevrouw Hoedings aanvaardde een bestuursfunctie zodat een bestaande vacature werd wegge werkt. Een zakelijk overzicht gaf de heer Van Vugt over de werkzaamheden van het afgelopen jaar. De vereniging is weinig naar buiten opgetreden. Oorzaak is de zeer geringe belangstelling van de ouders hetgeen hij zeer betreurde. Er werd des tijds door het Gemeentebestuur een ouderraad ingesteld, maar ook hiervan schijnt niet zo heel veel activiteit uit te gaan. De heer Van Vugt noemde het een pijnlijke zaak dat er bij het openbaar onderwijs nog niet was begonnen met het werven van leerlingen voor het nieu we schooljaar. Alle bijzondere scholen zijn daarmee allang bezig, zo merkte hij op. Het volgend jaar bestaat de Vereni ging voor Volksonderwijs 100 jaar, zo deelde de heer Van Vugt mede. Hjj zei dat het de bedoeling is het hoofdbestuur een derde vakantiecentrum voor school kinderen op Schouwen en Duiveland aan te bieden. Kpsten 1,5 miljoen gulden. Dat betekent dat ieder lid ongeveer ƒ9,0 zou moeten bijdragen, zo werd op de Zeeuwse Diploma-uitreiking. In het gemeen tehuis zijn de diploma's uitgereikt aan zestien leden van de vrijwillige brand weer van 's-Heerenhoek en aan enkele leden van de bedrijfsbrandweren van v. Gend en Loos en de Nederlandse Spoorwegen te Goes. Eén lid van de vrij willige brandweer van 's-Heerenhoek heeft geen examen kunnen doen van wege een voetblessure. Bij de uitreiking waren o.a. burgemeester en wethouders van 's-Heerenhoek, directeur A. Bonder van Van Gend en Loos en stationschef Van de Berkhof, beiden uit Goes, aan wezig. De docent, de heer Taekema, was verhinderd. Burgemeester R. Waelput verwelkom de vooral oud-brandweercommandant De Jonge, die 1 januari jl. is afgetreden. De burgemeester schilderde vervol gens de toestanden bij de brandweer in vroeger tijden. Hij vergeleek ze met die van nu en kwam tot de conclusie dat de bereidheid om bij de vrijwillige brand weren dienst te nemen op het ogenblik in het algemeen genomen ver te zoeken is. 's-Heerenhoek heeft op dit punt, vol gens de burgemeester, gelukkig niet te klagen. Hiij toonde zich trots op het korps van 's-Heerenhoek. De heer Van de Berkhof sprak ver volgens zijn verwondering uit over het grote aantal geslaagden, dat hier in één keer het diploma heeft behaald. De commandant van het korps, de heer Hazen, nodigde alle aanwezigen tenslotte uit om het grote^ succes van de afgelopen cursus 'in café Hoornick te vieren. Raadsvergadering In een snel tempo werkte de raad zich dinsdagavond door een niet bijster interessante agenda. Tér bescherming van het historisch verworven cultuurbezit, waaraan Zierik zee zo rijk is, werd een verordening „Ste- deschoon Zierikzee" in het leven geroe pen, door middel waarvan de gemeente beter regelend kan optreden tegen aan tasting door particulieren -van dat bezit. Voor het bouwplan „Kaaskenswater" werd een gronduitgifteprijs vastgesteld van f 30,- per vierkante meter. Degene, die in dit bouwplan, dat speciaal voor bungalows is ontworpen, wil bouwen moet minstens 1000 vierkante meter grond kopen. De raad besloot aan het gemeentebe stuur een krediet te verlenen voör de verdere restauratie van de voorgevel van het stadhuis, tot een bedrag van f 86.000. Over het rijkssubsidie in deze restauratie was in een der vorige vergaderingen nog al wat stof opgewaaid, toen bleek, dat de minister, tegen de door zijn hoofdambte naren met de gemeente gemaakte afspra ken in, een veel lager subsidiepercentage had vastgesteld, dan afgesproken. De voorzitter kon nu meedelen dat de staats secretaris alsnog een hogere subsidie zou betalen, omdat men hem eigenlijk onjuist had voorgelicht. Men had het hem name lijk doen voorkomen alsof de gemeente van een hogere subsidie geldelijk voor deel zou trekken, hetgeen, omdat de ge meente Zierikzee een garantiegemeente is, niet het geval is daar de hogere sub sidie op de garantie-uitkering uit het ge meentefonds wordt gekort. Een der raads leden vroeg nog of de burgemeester er zeker van was, dat de staatssecretaris nu wel zijn belofte zou nakomen; deze zaak staat namelijk niet zwart op wit. De voor zitter van de raad meende echter geen moment aan de woorden van de gezags drager van O. K. en W. te moeten twijfe len. De raad verleende overigens nog een krediet van f 224.000,- voor de aankoop en inrichting van een semi-permanente kleuterschool in het bouwplan Malta. Van deze twee-klassige school zal de openbare en de christelijke kleuterschool ieder één lokaal gaan gebruiken, totdat de christe lijke school een eigen nieuwe school heeft. De raad besloot voor de op 5 mei a.s. op het sportpark te houden voetbalwed strijd en voor de windhondenrennen een subsidie te verlenen in de vorm van res titutie van de betaalde vermakelijkheids belasting. R.-K. UNIVERSITEIT TE NIJMEGEN Voor het kandidaatsexamen eerste ge deelte tandheelkunde slaagde de heer H. E. R. Colsen te Terneuzen. Federatie besproken. Daarom zal binnen kort worden gestart met een groot scheepse verloting. De vertoning van een groot aantal dia's „Ontmoetingen met kinderen" door het bekende cineastenechtpaar (Hille) Kleinstra(Hanni) Brinkgreve besloot de bijeenkomst. Daarbij gaf de heer Kleinstra een zeer boeiende uiteenzet ting over de vele ervaringen met kinde ren uit bijna alle landen der wereld. Ledenwinst voor „Nieuw Terneuzen" De buurtschap„Nieuw Terneuzen" die onlangs een oprichtingsvergadering hield, heeft in Restaurant „Monopole" een tweede vergadering belegd om de han deldrijvende middenstanders van de Axelsestraat en wijde omgeving te over tuigen van de noodzaak van een sterke vereniging. De belangstelling voor deze tweede vergadering was aanmerkelijk groter dan de eerste maal. Er werden vruchtbare discussies ge voerd en het resultaat was dat verschei dene nieuwe leden zich meldden. Tevens werd een nieuw bestuur gekozen, het geen wil zeggen dat de leden zich kon den verenigen met degenen die in het voorlopig bestuur zitting hadden geno men. Hét zijn de heren J. den Toonder, (voorzitter), J. Dees, J. van Haperen, D. P. Mannaert en E. Maas. Bij monde van de voorzitter werd er op gewezen dat het in het belang van de winkeliers van „Nieuw Terneuzen" zelf is, dat zij zich aansluiten. De buurtschap die aan sluit bij het „Handelscentrum Terneu zen" zal naargelang het aantal leden, zeggenschap daarin hebben. In bestuurs- kring wordt de mogelijkheid onderzocht tot het voeren van een actie. Koningschieten. Onze dorpsgenoot Remy van Gaever is koning geworden in onze plaatselijke maatschappij „St.- Sebastiaan" (staande wip). Dit gebeur de met een welgemikt schot in de vierde ronde. Eerste minister werd Fiel van Damme en tweede minister Fiel Gysel. Handboogsport De handboogmaat schappij „de Herleving" te Sluiskil hield haar eerste schieting in dit seizoen. De uitslag luidde: hoogvogel, niet afgescho ten; zijvogels: R. Begheijn te Terneu zen en A. Herman te Axel. Knallen: C. d'Hiondt te Sluiskil en L. Verschu ren te Axel. De extra vogel werd even eens door L. Verschuren afgeschoten. Verkeersexamen. Door 40 leerlin gen van de VGLO-school werd deelge nomen aan het verzwaard verkeersexa men. Het examen werd afgenomen door de rijkspolitie in samenwerking met het onderwijzend personeel. 31 Leerlingen slaagden voor dit examen en 9 werden afgewezep. Eén leerling, de 13-jarige Maatje Traas, slaagde met lof. Dagblad "ooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Expionatle- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE UG'l L. K M DB JONU tel. 6252 Goes teL 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch.-Vlaand.eren en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2372 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETITI v Ostadestraat 41, Oostburg teL 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, teL 6252, Goes. Rayonbeheerder ooor Zuid- Bevelann en Walcheren K. MENU tel6252 Goes Prfjs voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2"- mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. .Kleinties": S regels oi minder t 1.— elke regel meer 1 0,25. Ais één regel geiden 23 letters en/oi leestekens. Bjj plaatsing ook in de Brabantse oplag, resp. 11.60 en 0,30. Bil 8 achtereenvolgende ongewijzigd, olaatslngen de terde plaatsing tegen hall geld. Schieting. De Sociëteit „De GraauW' se Poort'' heeft een schieting op de lig gende wip gehouden bij G. Lijbaart. C. Raes uit 's-Heerenhoek trof de hoge vo gel. De eerste zijvogel nam A. de Koek uit Hulst voor zijn rekening. De tweede zijvogel werd een prooi voor P. de Rid der uit Hulst. De heer J. Asselman uit Hulst trof de meeste vogels (3). Er wa ren 51 deelnemers. Spaarkas. Een nieuwe spaarkas is opgericht. „Met moed vooruit" is de naam van de teervereniging, die is ge vestigd in café „De Graauwse Poort". Men heeft 30 leden. Het is de bedoeling, dat de kas jaarlijks gedurende de car navaleske tijden zal worden gelicht. K.V.P.-jongeren Vrijdag houdt de jongerengroep van de K.V.P.-statenkring Hulst een bijeenkomst in de „Koning van Engeland". De heer J. de Nijs zal een lezing houden over het onderwerp „lonen en prijzen" waarna gelegenheid gebo den wordt om vragen te stellen en een discussie op te zetten. Benoemd. Door de Nederlandse Bond van Vogelliefhebbers is voor het district Zeeland benoemd tot secretaris de heer J. van der Walle. In de vogel vereniging Vogelvreugd bbkleedt de heer Van der Walle eveneens de functie van secretaris. Vogelvreugd. De vogelvereniging Vogelvreugd heeft besloten om de jaar lijkse tentoonstelling te houden op 6 en 7 november a.s Bij de gehouden kascontrole bleek, dat er een batig saldo was. Het ligt dan ook in de bedoeling om voor de aanstaande tentoonstelling enkele nieuwe parkieten- kooien aan te schaffen. Bij de bestuurs verkiezingen werden de heren J. van der Walle en J. Vergauwen bij acclama tie herkozen. Zware schade bij aanrijding. Woens dagmiddag om circa twee uur vond op het kruispunt Beat-rixlaan-Violenstraat een aanrijding plaats. Een personenauto bestuurd door C. de K. uit 's-Heer Arendskerke gaf op genoemd kruispunt geen voorrang aan een personenauto be- sturd door mevrouw M. E. V. uit Goes, waardoor een botsing niet meer kon worden vermeden. Beide auto's die pas nieuw waren, werden hierbij zwaar be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. CVan e enonzer verslaggevers) MIDDELBURG „Alcoholisme: beter voorkomen dan genezen". Dit staat te lezen in het jaarverslag over 1964 van het Zeeuws Consul tatiebureau voor Alcoholisme te Middelburg. En deze teneur viel gisteren tijdens de achtste jaar vergadering van het bureau te Middelburg ook te beluisteren uit de toelichting op dat jaarverslag door de heer A. Boom uit Vlis- singen, zenuwarts. De inleider ging in zijn praatje in hef bijzonder op twee vragen in: a. waarom drinkt een mens te veel en in het bijzon der wat de Zeeuwse mens aangaat; b. wat zijn de resultaten van het werk van het bureau. Wat het eerste facet betreft, meende dokter Boom, dat er vanuit de gemeen schap en door de reclame pen zekere druk wordt uitgeoefend om te gaan drinken of om meer te drinken. „De gemeenschap moet zich openstellen voor beïnvloeding" zei dokter Boom, die het van essentieel belang achtte om de normen en toleran tie op het gebied van de alcoholconsump ties strakker aan te trekken. Wat het bureau aangaat, wees spreker erop, dat het tot dusver een vraagbaak voor velen is gebleken. Het was een toevluchtsoord en behandelingscentrum in 1964 voor 520 mensen en hun gezinnen. Verder speelt het bureau een belangry- STOPPELDIJK Zoals wij gisteren berichtten is de heer J. Schilleman, uit Stoppeldijk pauselijk onderschei den met het erekruis Pro Ecclesia et Pontifice, zulks vanwege zijn grote verdiensten voor de parochie te Stop peldijk. De onderscheiding werd hem opgespeld door pastoor C. Backx. ke rol in het veranderen van de onjuiste drinkgewoonte In Zeeland. ,,Het kost een ton per jaar, maar het bespaart geld aan ziekenhuis- en Inrichtingsbehandelingen. Zinloos zjjn de uitgaven voor drank; het geld gaat verloren door ongelukken, aan ziekten en aan zakelijke katastrofen". Dokter Boom ging verder in op de sa menwerking tussen maatschappelijk wer ker en medicus. In zijn jaarverslag zelf staat te lezen dat de huisvesting van het bureau, gezien de personeelsuitbreiding, wat aan de krappè kant is. Per 31 december 1964 waren 417 patiënten in behandeling tegen 362 in het begin van het jaar. Gedurende het verslagjaar werden 103 personen af gevoerd. Bekijkt men het resultaat van het werk van het Zeeuws bureau, dan werd 21.4 procent van het totaal der af gevoerde patiënten alcoholvrij. Het leeu wendeel der patiënten (238) kwam via de justitie in aanraking met het bureau, met 137 kreeg men te maken via sociale en met 42 via justitiële contacten. Het groot ste deel der patiënten komt uit de leef tijdsgroep 30-60 jaar. De grootste groep is afkomstig uit de inkomensgroep tus sen f 5000 en f 7000 per jaar (248). Wat de geografische indeling aangaat, kwam o.a. 31.2 procent der patiënten uit Walcheren, 25.1 procent uit Oost-Z.- Vlaanderen, 14.9 procent uit West-Z.- Vlaanderen en 12 procent uit Zuid-Beve' land. Opmerkelijk is nog, dat landelijk het aantal jeugdige contacten bij de con sultatiebureaus voor alcoholisme een aan zienlijke stijging te zien geeft. Bij het Zeeuws consultatiebureau bedroeg het cijfer van de patiënten beneden de der tig jaar in 1963 68 en in het verslagjaar 80. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De raad van Hein kenszand zal vanavond een gemeente ontvanger benoemen. Burgemeester en wethouders hebben de volgende aanbeve ling gedaan: 1 P. L. de Feijter, commies ter secretarie van Zuidland. 2 P. Tjeer- tes, commies ter secretarie van Beem- ster. MIDDELBURG. Van 10 tot en met 17 april zal in het clublokaal van KOT te Middelburg het kampioenschap le en hoofdklas libre beker worden verspeeld van het district WalcherenZuid-Beve land van de KNBB. In de finale hebben zich geplaatst de kampioen van vorig jaar J. Wisse van ALM Middelburg, zijn clubgenoten P. Verhage en Jac. Schonis (te spelen caramboles respectievelijk 188, 242 en 134) C. Westdorp van OBK 's-Heerenhoek (164 car.), J. van de Guch- te van DOS Ovezande (270), D. Schier van ABV Vlissingen (152) en de Zeeuws- vlam ingen J. Leeraert van HBC Hulsl (230) en H. Verlinde van ABC Axel (236). BAARN. Door de A O Levcns- middelenbedrijven werd enige tijd ge leden een prijsvraag uitgeschreven: „Wie heeft de meeste speldjes?" Het aantal inzendingen was enorm en ook de aantallen gespaarde speldjes ble ken verbazend groot te zijn. Daarom SEMPER GAUDETE De muziekschool Semper Gaudette or ganiseerde in het Verenigingsgebouw voor de negende maal een ouderavond. Er was grote belangstelling. Het ver heugde de voorzitter ten zeerste, dat burgemeester Vercauteren met zijn echt genote hier aanwezig waren, alsmede burgemeester J. Reuser van St. Jansteen. Burgemeester Vercauteren, voor de laat ste maal als burgemeester bij deze ouderavond aanwezig, werd een slof si garetten aangeboden, terwijl zijn echt genote bloemen kreeg. Burgemeester Vercauteren was zeer dankbaar voor deze attentie. Deze mu ziekschool had hij steeds een warm hart toegedragen en met de steun van de raadsleden konden ze op het gemeente bestuur rekenen. Ook mr. J. Reuser sprak over steun aan deze muziekschool, om dat er werkelijk „muziek" in zit. De geestelijk adviseur kapelaan J. Verhaege was blij met het bestaan van deze school, omdat de jeugd hier een nut tige ontspanning in vindt. Onder leiding van directeur J. Man naert uit Hulst werden verscheidene mu- zieknummertjes ten gehore gebracht. Ook werden gespeeld de nummers welke op het concours te Neerpelt (Bel gië) en het muziekfestival te Valencienrjé in Frankrijk als verplicht nummer ge speeld moeten worden. Na de pauze trad (Van een onzer verslaggevers) OOST- EN WEST-SOUBURG. De gemeente Oost- en West-Souburg heeft er een tweede openbare kleuterschool bijgekregen, die de mooie naam Hum- melhonk op de Molenberg draagt. Deze school werd gistermiddag door de kleu ters in gebruik genomen. Men trok in een karretje met een paard ervoor van de openbare lagere school, waar men al die tijd heeft ingewoond, naar de nieuwe kleuterschool. Daar werden de inspectrice mej. M. de Jonge bloemen en de sleutel van het schoolgebouw aange boden. Vervolgens werd de vlag gehesen en men ging na het luiden van de bel naar binnen. Voor de genodigden gaven de kleuters enige acteerstukjes ten beste. Na dit vrolijke openingscermonieel ver trokken de genodigden naar het ge meentehuis. Burgemeester B. Ter Haar Romeny en de inspectrice voerden het woord. Vervolgens werden door een lan- Heel wat „jufs en meesters" genoten van het spel der kleuters, de hummels zelj niet minder. ge rij van geïnteresseerden felicitaties uitgesproken en enige cadeaus overhan digd. Van de zijde van de diverse on derwijsinstellingen. de oudercommissie, bouw- en woningtoezicht van de ge meente en de aannemer werden lukwensen uitgesproken. DEN HAAG (ANP). Omstreeks half mei wordt in de Wilhelminapolder in Zeeland een Internationale demonstratie gegeven van voorjaarsmechanisatie in de bietenteelt, op verzoek van de bond van Europese suikerbietentelers. Het bestuur m het Landbouwschap besloot 12.000,- subsidie voor te geven, 90C meer dan het dit jaar normaal voor dit soort demonstraties ter beschikking zou hebben. De suikerindustrie geeft ook 12.000,-. Het Landbouweconomisch Instituut zal dit jaar van het Landbouwschap een subsidie van 1,4 miljoen gulden krijgen, twee ton meer dan aanvankelijk was vastgesteld, dit omdat de uitgaven van het LEI dit jaar belangrijk hoger zullen zijn dan eerst was geraamd. Het Land bouwschap vervult hiermee een wens van de andere subsidiegever, de minister van Landbouw en Visserij. Het heeft echter de voorwaarde gesteld, dat de nu toegestane verhoging wordt afgetrokken van de subsidie van een miljoen gulden per jaar, die voor de komende jaren al was vastgesteld. De Stichting Public Relations Land en Tuinbouw kreeg boven de reeds toe gezegde subsidie voor 1965 van 40.000,- nog 2500,- extra, dit naar aanleiding van een verzoek van de stichting om de subsidie waardevast te maken. Voor ge- volgende jaren wilde het bestuur echter geen toezeggingen doen. heeft A O het aantal hoofdprijzen, sportfietsen, verdubbeld tot 30 stuks. De grootste verzameling bleek Jan v. Groos in Voorthuizen te hebben. Hij meldde namelijk niet minder dan 6000 speldjes. Bij de controle bleek deze verzameling inmiddels aangegroeid te zijn tot bijna 7000 stuk.s. Jan van Groos, 15 jaar oud, begon reeds enige jaren geleden me! sparen. Hij schreef naar binnen- en bui tenland en uit de gehele wereld werden hem speldjes toegezonden. Op bijgaande foto ziet men J. v. Groc met zijn broertjes bij een deel van d speldj esverzameling. Morgen, vrijdag 9 april: Hanswecv 8.15 en 20.53 uur. Terneuzen: 7.42 en 20 uur; Vlissingen: 7.10 en 19.54 uur; Wemei dinge: 8.54 en 21.29 uur. HEIKANT Th. Weemaes-Moorthamer 19.30 uur Beroepskeuzevoorlichtingsavond. OOSTBURG Du Commerce 20 uur Jaar verg. VVV, De Eenhoorn 14 uur Modeshow Fiesti GOES Chr, Lyceum 19.30 uur Voordrachtoe feningen, Zeeuwse Muziekschool. Grote Markt 13.30 uur Concert Trom petterkorps Artillerie, Breda. Korenbeurs 20.1^ uur Alliance Franga' se. Prins van Oranje 20 uur Toneel doo Arbeiders Kunstkring. Opril 19.30 uur SGP-kiesvereniging- Slot Ostende 19.30 uur Filmavond Cnr reisvereniging. ANTWERPEN K.V.O. 19 uur Siegfried. GOES Goese Lyceum 15 uur Ingebruikstele schoolgebouwen. Prins van Oranje 20 uur Cabaret -- jaar Goese Lyceum. TERNEUZEN Luxor 20 uur La Ronde, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Cleo tussen en 7, 18 j.

de Stem | 1965 | | pagina 2