Oranjes voorhoede kan Noor dier se ibetonnen defensie niet doorbreken Ko Prins en Pierre Kerkhoffs missen beiden droomkansen Juist! Koploopster" E.M.H.C. bezoekt Keep Fit RIK VAN LOOY neemt P V maar halve revanche meisjes menthol dropjes! Niet verder vertellen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 8 APRIL 1965 21 jS WIJ uEN Ipkprodu- oliereiniger m-wegvast- samengaan. k geven, dat ben besteed 5EID1NG VAN jRT-AFDELING JONGEMAN 17 jaar IGELEID TOT: minstens )\KG ïl1jke kennis van duit s; diploma pondentie strekt ng. |)en stage in )ort bij de op- SCHRIFTELIJK TDAM 37, rotterdam - Gisteravond schreeuwden in het Feijen- oordstadion ruim 65.000 op wraak beluste Neder landse voetballiefhebbers om een bloedige revanche. Zij wilden vergelding van de brute nederlaag geleden in het trieste en tochtige Windsor Park te Belfast. Geladen Beatle Vaantjes Zullen Breda-dames degradatiedans ontspringen Vreemd Pel'-ploeg wint ploegentijdrit 1 een prachtige sigaar 14 soorten van 7 tot 42 ct. Ook Uw Edgar is erbij. 14 IS httkn.) tatus. lll^L d verstelbare leuningen t op hoog peil: etc. etc.) Ipleging loES ncudelijke dienst. pend) aan zusler-overste, Kloe- ïENHEID VOOR EEN 4 4 4 i 4 4 i 4 4 J Dit is het Nederlands elftal, dat de geraffineerde Noordieren in be. dwang hield, al had menigeen op een beter resultaat gehoopt. V.l.n.r. geknield: Pierre Kerkhoffs, Co Prins, Cor Veldhoen, Coen Mou- lijn, Eddie Pieters Graafland, Frits Flinkevleugel en Theo Lazeroms. Staande v.l.n.rtrainer-coach De- nis Neville, reserve-doelman Pim Doesburg, Daan Schrijvers, Rinus Israels, Guus Haak, Henk Groot en reserve Piet Fransen. NEDERLAND - N.-ÏERLAND GELIJK (Van onze sportredactie) KO PRINS droomkans Vereffening eisten rij van de toen na de wedstrijd te gen Noord-lerland opge maakte rekening. De Ierse profs moesten gebroken worden. Niets meer en niets minder. Hels was het lawaai van de brullende toeters en gillende sire nes, dat neerdaalde op de twee entwintig spelers toen zij uit de onderaardse gang het veld op kwamen. Angstaanjagend klonk het uit volle borst meegezongen Wilhelmus. Daverend rolde het applaus van de tribunes voor de eerste safe van Eddie Pieters Graafland. Dreigend schoot het ge fluit voor de eerste overtreding van de Noordieren over het veld. Ja, het Feijenoord-stadion was vol van geladen mensen. Men zag de drie corners aan de Nederlandse kant in de eerste mi_ nuten over het hoofd. Men zag alleen Ko Prins, Pierre Kerkhoffs, Groot en Mou- lijn, de mannen die het vonnis zouden moeten voltrekken; de scherprechters dus. Zij zetten na dat felle begin van de Ieren de in het Engelse League geharde profs onder druk. Prins perste bal na bal naar zijn voorhoede. Keer op keer schoot het been van de stuwende half Guus Haak naar voren. Fel waren de ballen, die de vuurvaste schoen van Theo Laze roms verlieten. Supersnel waren de ac ties van het nog ongeëvenaarde talent Coen Moulijn. Door twee drie man werd hij conse quent gedekt, maar toch lukte het hem keer op keer de bal vrij te krijgen. Heel wat anders was dat met het enfant ter rible van de Ieren George Best. De „Beatle" zoals hij ook wel wordt ge noemd om zijn overdadige haardos kreeg geen kans bij Cor Veldhoen, die niet voor niets de snelste Feijenoorder is in de sprint. Misschien kon Best minder doen dan in Belfast omdat de Ieren evenals trou wens de Nederlanders vijf man in de verdediging hielden. Toch kwamen de Ieren even uit de greep van de Neder landers. Zij vielen aan. Weliswaar werd Moulijn nog altijd geschaduwd door de Ierse rechtsback Magill van Arsenal, maar toch waren de Ieren in het offen sief. Echter niet voor lang. Het publiek, dat meeleefde met het Nederlands Elftal zoals het in geen jaren meer had gedaan fr.* i 9ran3e-elf weer wat inspiratie. Nederland zette de Ieren opnieuw onder druk. Aanval op aanval werd gelanceerd. Men kon echter geen gat vinden in de betonnen Ierse verdediging. Daarvoor was het aanvalsspel van de Nederlanders nog wat te ondoordacht. Men speelde te veel door het midden. De vleugelspelers Mouhjn.en.Kerkhoffs kregen bijna geen bal. Duidelijk was te zien, dat de spelers voorh°ede bijna niet met elkaar hadden samengespeeld. Legio waren de misverstanden. Kleine foutjes weliswaar, maar juist die kleine oneffenheden ha len de vaart uit een offensief. k. .^JÊÊÊHKk PIERRE KERKHOFFS tegen de lat. Maar men liet de moed niet zakken. De duizenden toeschouwers zwaaiden met de vaantjes van de Duitse venters, die het blijkbaar tijdens de wedstrijd FC Köln Liverool zo goed bevallen was in het Feuenoord-stadion en in Rotterdam, dat zij voor deze interland weer naar de ha. venstad waren gekomen. Men was opti mistisch. Een kleine overwinning zat erin, dacht men. Met onverminderde kracht jankten dan ook weer de sirenes aan het be gin van de tweede helft. Nog altijd was de rekening niet voldaan. Het onrecht de Nederlanders in Ierland aangedaan was nog altijd niet uit gewist. Toen stopper Neill Rotterdams lieve- (Advertentie) Bij uw sigarenwinkelier 50 en 25 cent per doosje ling Henk Groot aanviel werd de stem ming er dus ook niet vriendelijker op. Dit was hemltergend. Die Ier moest eruit. Scheidsrechter Clements, een fleg matieke Brit hield de leiding echter goed i-n handen. Niets bracht hem van zijn stuk. Met een korte beweging riep hij Groot bij zich, want ook deze had een overtreding begaan. Met een nog korter gebaar wees hij even later de plaats aan voor een vrije schop voor Nederland. Een schril fluitsignaal en de strijd Nederland- Noord-Ierland ging door. Woest laaide het vuur van de sentimenten op. Het werd een verbitterde slijtageslag. Hard tegen hard. Niemand deed een stap ach teruit. Iedereen loerde er op om zijn te genstander een hak te zetten. Georgie Best duwde een knie in Veld- hoens dij. Lazeroms gaf de „Beatle" een hakje. Het maakte niet uit. Men voetbal, de verder. Verschrikkelijk was het te zien hoe Kootje Prins alleen voor doelman de kans van zijn leven miste. Nog erger het moment waarop Pierre Kerkhoffs, de tweede versterking van Neville's boys tegen de lat schoot. Het hand in hand klonk al wat ijler. Men geloofde niet meer zo in een over winning. De voorhoedespelers begrepen elkaar niet goed; dat kon nu een ieder constateren. Bovendien hadden de Ieren het geluk aan hun zijde. De duizenden overwogen al de consequenties van een gelijkspel. Men wond zich nog wel op toen Theo Laseroms door de scheids rechter werd berispt omdat hij voor de tweede maal een Ier de das omdeed maar tochhad Nedrland zich al bijna verzoend met een gelijkspel. Met een spelverdeling waren beide partijen gebaat. Zowel Ne derland als Noord-lerland zou in Dit viertal had voor Nederland de overwinning moeten bevechten. V.l.n.r.: Pierre Kerkhoffs, Co Prins, Henk Groot en Coen Moulijn. dat geval vijf punten bezitten. Het was dan ook niet meer zo'n grote teleurstelling voor het 65.000 man tellende legioen dat Nederland geen doelpunten meer kon maken. De woeste taferelen van het Wind- sor-park was men vergeten. Het koele nuchtere Nederlandse ver stand kreeg weer de overhand. Wraak was tenslotte wel wat erg barbaars... De Beatle van Manchester, zoals George Best wel genoemd wordt, kreeg niet zoveel kans. Hij deed wel zijn best, maar moest in Cor Veld hoen en later in Frits Flinkevleugel toch zijn meerdere erkennen. Op de achtergrond is Johnnie Crossan, die ook tegenviel, nog te zien. Nog nimmer is het voorgekomen, dat de competitie met een zo'n groot aantal beslissingswedstrijden besloten moest worden. De verras sende resultaten van de laatste competitiedag zijn hiervan de oor zaak, ofschoon het duel tussen de dameselftallen van Push 3 en Tem po 2 reeds lang in het vooruitzicht lag. Buitendien wordt zondag aan staande een aanvang met de pro motiewedstrijden gemaakt en staan nog enige wedstrijden op het com petitieprogramma. .Koploopster" E.M.H.C. moet op be zoek bij Keep Fit en daarbij is de ver overing van één winstpunt voor de Eind- hovense dames voldoende om de kam- pioensvlag te kunnen hijsen. Stellen zij zich met dit een winstpunt tevreden, dan behoudt daardoor Keep Fit tevens haar plaats hl de ie klasse. Een illusie, die voor deze club waarschijnlijk wel een droom zal blijken te zijn. Het gevolg daarvan is, dat Keep Fit, Breda en M.O.P. dan de laatste plaats op de rang lijst zullen delen en een nacompetitie tussen deze clubs zal moeten worden ge speeld. Vreemd genoeg heeft de KN.H.B. ech ter bepaald, dat zondag a.s. op het ter rein van de horkeyvereniging „Waalwijk' een beslissingswedstrijd tussen Breda en M.O.P. moet worden gespeeld. Be grijpelijkerwijze heeft dit besluit reac ties veroorzaakt. Er zijn daarbij enige vragen gerezen, o.m. waarom deze ont moeting op neutraal terrein moet wor den gespeeld en zo dit duel in een ge lijkspel eindigt de reglementaire verlen ging al of niet zal plaats vinden. Een verlenging, welke noodzakelijk zal zijn als Keep Fit op E.M.H.C. één winst punt verovert Hoe dan ook. Breda en M.O.P. zullen elkaar in Waalwijk ontmoeten. Een duel, waarin beide partijen bitter weinig voor elkaar zullen onderdoen. Derhalve hoog spanning en een overmaat aan zenuwen, welke deze ontmoeting zullen kenmer ken. Voor het eindresultaat spelen zo veel factoren een hoofdrol dat we ons niet aan een prognose zullen wagen! Een prognose,'welke eveneens moeilijk gesteld kan worden voor de beslissings wedstrijd 3e klasse A. dames tussen Push III en Tempo II welke op het ter rein van de hockeyvereniging „Pelikaan" te Roosendaal zal worden gespeeld, wa bij de kampioenstitel op het spel staat. Eveneens vindt op het terrein van de hockeyvereniging „Pelikaan" het duel 3e klasse A. heren tussen Tempo (B. o. Zoom) en Zwart Wit III plaats. Inzet is het definitieve bezit van de rode lan taarn, rrr.a.w. automatische degredatie. De eindspurt van Tempo in de laatste competitiewedstrijden zal vertrouwen voor het eindresultaat schenken. In de promotieklasse B is H.T.C.C. II er in de laatste drie competitiewedstrijden niet in geslaagd het ene winstpunt, vol doende voor de kampioenstitel, te vero veren en mede daardoor deelt het thans met H.U.A.C. de bovenste plaats. Der halve vindt tussen beide clubs de be slissingswedstrijd plaats, welke o.i. in het voordeel van HV.A.C. kan eindigen. Verlies betekent voor H.V.A.C. geen ramp, omdat het aan de promotie wedstrijden zal deelnemen HEREN 2e klasse/promotieklasse De kampioenen van de drie afdelin gen 2e klasse spelen om twee plaatsen in de promotieklasse. Tilburg II krijgt bezoek van Oranje Zwart, welke ont moeting in een puntenverdeling kan ein digen. DAMES promotieklasse/Ie klasse Aan bet einde van het seizoen 1964- 64 verloor Push na de dramatische be slissingswedstrijd tegen Forward haar plaats in de le klasse. 'Voor het beha len van de kampioenstitel kan het deze plaats weer veroveren. De eerste stap in de goede richting moeten zondag aan staande de groen-witten bij hun bezoek aan de kampioen van de afd. B. n.l. Racing zetten. Het zal een zware gang betekenen, omdat Racing een zeer sterke ploeg is. waarvan de aanvalslinie ze ker niet het zwakste onderdeel vormt. Een puntenverdeling mag dan ook als een zeer verdienstelijk eindresultaat be schouwd worden. 2e klasse/promotieklasse Vorig seizoen verloor Waalwijk zijn plaats in de Promotieklasse. De Waal- wijkse dames hebben deze tegenslag op keurigp wijze weten op te vangen en de kampioenstitel in de 2e klasse A. veroverd. Herovering van de plaats in de promotieklasse is dus weer moge lijk. Hun eerste promotiewedstrijd moe ten zij in de lichtstad tegen Eindhoven de kampioen van afd. C., spelen. Voor een van de twee plaatsen, welke voor de drie kampioenen in het uitzicht zijn gesteld moeten zij proberen in aanmer king te komen. Mogelijk wordt de eer ste winst binnen gehaald. Het overige competitieprogramma luidt Heren: 3e klasse B. 's-Hertogenbosch- IV Waalwijk (2). Dames 4e klasse A. Tilburg III D.E.S. II (2). 4e klas se B. M.OP V Tilburg IV (1) (Van onze sportcorrespondent) NAMEN Rik van Looy heeft re vanche genomen voor de smadelijke ne derlaag die hij dinsdag in de eerste etappe van de Ronde van België leed- Samen met zijn ploegmaat Bernard van de Kerckhove sprong hij na- 132 ki lometer uit de kopgroep va.n 20 man. Van de Kerckhove maakte deze ontsnap ping mogelijk. Samen met Milesi sloeg hij een gat van ongeveer honderd me ter en slechts Rik van Looy kon deze afstand overbruggen. In een samen werking, zoals men die van twee ploeg maten kan verwachten, reden zij Mi lesi van hun wiel en gingen er met zijn tweeën vandoor. Steeds groter werd de voorsprong van het tweetal en in Na men werd er eigenlijk niet gestreden om de eerste plaa.ts. En natuurlijk won Rik van Looy de sprint. De eerste 80 kilometer was het een wandeletappe, zonder enige strijd en in een zevr gezapig tempo. Pas toen Willy Bocklandt een lekke band kreeg, ont snapte Rik Wouters met een paar Bel gen. Hiet peloton, de onaangename er varing van de vorige dag nog vers in het geheugen, reageerde onmiddellijk. Onder aanvoering van Rik van Looy en Jo de Roo sprongen 25 man weg, die het kopgroepje vlug te pakken hadden Cees Haast en de Engelsman Benson moesten door bandbreuk afhaken. Gedurende 50 kilometer bleef het tijd verschil tussen de kopgroep en het pelo ton rond de minuut. Uit het peloton was Bas Maliepaard ontsnapt, die samen met Cees Haast aan de achtervolging van de kopgroep begon. Toen begon Rik van Looy zich echter te roeren. Een paar keer probeerde hij er alleen vandoor te gaan, maar werd telkens terug gehaald. Wel bezorgden die pogingen hem een paar premies voor het „bergklassement." Door die pogingen 'van de keizer van Herenthals was het verschil tussen de kopgroep en het peloton opgelopen tot 3 minuten. Ook Kees Haast en Bas Maliepaard moesten er aan geloven en werden door het peloton opgeslokt. Maar Rik van Looy rustte niet voor hij alleen weg was. Bernard van de Kerckhove trok voor hem een gat en weg was Rik. De rest van het kopgroep- je zag hem pas weer terug bij de finish in Namen. Dat het verschil niet te groot werd en de revanche maar half was, was voornamelijk te danken aan het goede werk van Jo de Roo en Rik Wouters, die het echter ook niet al leen konden doen. Slechts een negende en dertiende plaats was hun karig loon.. De uitslag van het eerste deel van de tweede etappe luidt: 1. Rik van Looy (Belg) 4.28, met bonificatie 4.27.30, 2. Bernard van de Kerckhove (Belg) 4.28 met bonificatie 4-2745, 3. Ward Seis (Belg) 4.29.50, 4. Leo Proost (Belg 5. Rolf Wolfshohl, (DLD), 6. Bart Hoban G.B., 7. Frans Verheyden (Belg) 8. Cadiou (Fr), 9. Jo de Roo (Ned) 10. Gilbert Desmet (Belg) 11 Van Schil Belg, 12- Hermans (Belg), 13- Rik Wouters (Ned), 14 stablinski (Fr, 15. De Breucker, (Belg), 16. Huub Zilver berg (Ned), 17. Pammart Fr. 18 Grac- zyk (Fr,) 19. Molenaars, 20. Messelis (Belg), allen in dezelfde tijd als Seis. 43. Bas Maliepaard, 44. Huub Harings, 65. Cees van Espen, 72. Jaap Kersten, 78. Leo van Dongen, 83. Cees Lute, 84. Jo de Haan, 85. Jos van der Vleuten, 89. Cees Haast, 92. Peter Tost, allen in 4.34.17. Arie den Hartog staakte de strijd. De uitslag van het tweede gedeelte van de tweede etappe van de Ronde van België, een ploegentijdrit over 6400 meter luidt: 1. Televizier 7.59.88, 2. Groene Leeuw 8.02.74, 3. Ford Gitane 8.05.49, 4. Mercier 8 06.24, 5. Lamote Libertas 8.10.89, 6. Flandria Romeo 8.11.38, 7. Pelfort 8.12.12, 8. Peugeot 8.19.50, 9. Mann 8.27.76, 10. Solo Flandria 8.29. Hiet algemeen klassement ziet «r als volgt uit: 1 Stablinski (FR.) 9.43.02, 2 G. de Smet I (Belg.) 9.43.14, 3 De Breucker (Belg.) 9. 44.45, 4 Wolfshohl (Did.) 9.44.49, 5 Pa- mart (Fr.) 9.47.23, 6 Malipaard (Ned.) zt. 8. Van der Vleuten (Ned.) 9.49.13, 9 Van de Kerkhove (Belg.) 9.54.55, 10 Hermans (Belg.) 9.55.26, 12 Jo de Roo (Ned.) 9. 56.20, 16 Huub Zilverberg (Ned.) zt. 20 Jo de Haan (Ned.) 9.59.21, 24 Rik Wouters (Ned.) 9.59.59, 29 Cees van Espen (Ned.) 10.00.47, 30 Cees Haast (Ned.) zt., 36 Cees Lute (Ned.) 10.01.03, 42 Peter Post (Ned.) 10.01.09, 52 Jan Janssen (Ned.) 10.02.32, 64 Jaap Kersten (Ned.) 10.04.26, 65 Leo van Dongen (Ned.) zt. (Advertentie) 3045 E11 Leuk idee om de Edgar ontdekking even voor je zelf te houden. Laat ande ren zélf maar uitvinden dat het een aparte sigaar is. Edgar laat je tenminste weer merken dat je róókt

de Stem | 1965 | | pagina 11