Vanuit Roosendaal franco-retour KEEBrSe Nieuwe landbouwgrond bij Westdorp Zuiderlingen blijven komen Gemeenteraad en jeugd spraken over problemen Veel bijval voor show van Maison van de Plas Joost Robijn vierde 100ste verjaardag in vlaggend Hoek Chilean Reefermet zes heftanks naar Vlissingen uitvoerig iwe haven Akkoord over Hjnen zetelverdeling Forumzitting in Terneuzen Week langer grote vakantie Rondvaartboot in Terneuzen eehengelen tiewedstrijd Nederlands pioenschap ESTEDINGEN 'XAMENS 30GWATER Vandaag Morgen Cals slaagt jj iwitiTOOt I ®aT®en Verlengde vakanties Bemiddelen MIDDELBURGS COMITÉ VOOR FOLKESTONE Te weinig goede toneelzalen in Z.-Vlaanderen Mode in Oostburg Staatssecretaris: Schoolkinderen brachten een aubade Bezoek Zwaar teven ricte (gemeente Zaamslag) eetiewedstryd plaats gevon- t kampioenschap van Ne- ande van de Algemene Ne- mgelaarsbond. jd telde 47 deelnemers van de verenigingen. De wed- splitst in deelnemende korp- iduelen. Het kampioenschap id vindt plaats in de Hypo- aan de Afsluitdijk op 8 mei met 1480 punten, dit korps gaat vertegenwoordigen be heren: G. van Drongelen, J. van Meurs, J. A. Strijdonck sselman. 2. IJzendijke 1295 'an Gent 1182 pnt. 4. Axel 2 Bruinisse 734 pnt. 6 Axel 3 Vestdorpe 387 pnt. lividuelen is de uitslag: 1. nsen, Sas van Gent, 2. F. van 3. A. Lippens, idem; 4. J. 5. mevr. Lippens, idem; 6. nook. Axel; 7. C. Goedege- burg; 8. C. M. Roose, Axel; jke, Axel; 10. F. de Jong, erekening is gekomen. Als Visserijbestuur en voorzitter sersvereniging is hem niets gebleken. Bijzonder fel rea- leer Comelisse. Wanneer er ien wordt ben ik voor ver- us de heer Cornelisse. Maar :uit me zo tegen de borst, en schande vind hoe iemand Leenschap tracht te plukken vergoeding te eisen voor scha- bsoluut niet geweest is. Ook tr Willemsen en de beide wet- mden de eis ongemotiveerd. <s bestuur is altijd bereid ndelen, maar in dit geval et mogelijk. Toen de heer echtskundige in de arm had is er voor de gemeente geen meer dan de rechtskundig n de gemeente in te scha- feit, dat wethouder Van Bo- s dagelijks bestuur gelukkig diverse steekproeven zijn ge- voor de heer van de Velde ,ot een gesprek met de heer men. De voorzitter betreurde van de heren van Schaik ?elde, terwijl de heer Pekaar ,t hij zijn mederaadsleden *n con volgn. stemmen van de heer van e heer van de Velde tegen, aad tot verweer in rechten. JE WEG - OSSENISSE DIJK In het. gemeentehuis jk heeft de aanbesteding van ictie van de Lageweg en Zee- de verbreding van de Kip- senisse plaatsgehad. De laag- 'ers waren de fa. Koster en t voor f 211.500.—, M. P. Hol voor f 219.530.en het N.V. en wegenbouwbedrijf P. H. ight voor f 221.600.De drie hrijvers waren de fa. P. Mol- aat voor f 234.000.Leen- emingsbedrijf N.V. te Sluis 00.en de fa. B. H. van en Zn.. Hardinxveld-Giessen- 238.000.—. Alle inschrijvingen igens beneden de raming die jeliep. De gunning wordt aan- RUYTERSCHOOL n „De Ruyterschool" te Vlis- maand maart: diploma A: J. P. van Boven, it, H. H. Claes, P. W. Moelker, rout, R. H. W. Uijlenbroek. diploma B-I: J. A. Leijnse. liploma B-II: D. W. Verplan- iouwer. ian G.H.V.: W. L. van Lien, er, E. K. Krab, J. G. Engels- vink, J. D. Ruissen. an G.H.V.: J. Dispa (praktijk), r (praktijk), R. W. Nanlohy i. J. G. M. Mouwen (praktijk), •uijsse (praktijk), J. M. Huy- ie), J. Mieras (theorie). H. ?orie), H. Bout (theorie), H. v. :orie) tan G.H.V.: Ph. F. L. Schöl- >rie), Ch. Schenkenberg van •orie), E. A. Frowein (prak- 'rafist 2e klas: W. Seesing, J. /er, L. A. Almekinders, R. D. Braat, H. R. Mulder. ;us: radarnavigator: Ph. F. L. J. J. de Fouw; radarwaarne- J. M. Segeren* H. J. Schmitz, -st v. Beest. voensdag 7 april: Hansweert i uur: Terneuzen 5.45 en 18.07 gen 5.12 en 17.38 uur; Wemel- n 19.23 uur. i Oranje 20 uur Verg. Grafi ci. Oranje 20 uur „De eerbie- ekooi" door „Cenuum". !N uui' Vrouwenjagers. 1B j. iur Winkeliersvereniging. 'huis 10.30 uur Riadsvergade- nerce 20 uur Bijeenkomst St - »ck 15 uur Jaarmarktschieting- plandia Bal. ter 15 uur Schieting. ïepper 15 uur Schieting. WEST-SOLBURG Opening kleuterschool Molen" ;ra 19.30 uur Drei Grosehen. juwburg 20 uur BalleUchool In de Canisvlietpolder bij Westdorpe" wordt hard gewerkt aan de winning van 30 ha landbouwgrond. De moeras sige polder, waar doorheen talloze kreekjes liepen, wordt opgespoten met zand, dat by de kanaalwerken tussen Terneuzen en Sas van Gent vrykomt. Nog een paar weken duurt het spuiten. Daarna wordt het zand bedekt mei een laag aarde. De polder zal onder beheer komen van de commissie ruilverkave ling Canisvliet. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Kabinetsformateur Cals heeft maandagavond de drie frac tieleiders Schmelzer (K.V.P.), Vonde ling (P.v.d.A.) en Smallenbroek (A.R.) afzonderlijk ontvangen, nadat hij 's middags gedurende meer dan drie uur met hen gezamenlijk overleg had ge pleegd. Dat betekent dat men voorlo pig overeenstemming heeft bereikt over de hoofdlijnen van de zetelverdeling. het aantal departementen en de positie van de minister-president. De kansen op het aanblijven van Luns zijn geste gen. Omwille van zuivere verhoudin gen is het aanzoeken van ministers een zaak van de formateur persoonlijk. Daarbij handelt hij dus na overleg met de fractieleiders en niet in overleg met hen. Het staat de aan te zoeken kandi daat-ministers straks uiteraard vrij, vóór zij een beslissing nemen, te rade te gaan bij de fractievoorzitters. Boven dien is maandag de eindredactie van de hoofdlijnen van het regeringsprogram ma vastgesteld. De kansen dat forma teur Cals slaagt, zijn door de ontwik kelingen van maandag wel tot bijna honderd procent gestegen, ook al zijn alle moeilijkheden nog niet uit de weg geruimd. De overeenkomst die bereikt is over de hoofdlijnen van de zetelverdeling, betekent dat de fractieleiders geen nauwkeurig omlijnd schema hebben vastgesteld. Er is dus gesproken over de voorkeur die de partijen voor verschil lende departementen hebben. Daarbij is (Advertentie) -rw\n'SP'e^eagWvl"angen. n«'nde9°lV*ebben la Niet voor „/-i^tecrvsrinQ Ais 1 in halt**3'? Imie eigen tijn vindt dan •igaie"!neen ontdekking. y-tvdn een naa< Rolt lekke' man sm het jijne van shagroken je geniet lij voorbaat (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de raadzaal heeft een forum, bestaande uit burge meester mr. H. Rijpstra, de wethou der van Openbare Werken, de heer M. de Vos en vijf fractievoorzitters, de he ren R. Hol (P.v.d.A.), W. Weterings (K.V.P.), M. de Feyter (C.H.U.), P. Fijn van Draat V.V.D en A Ramondt (G.P.V.), met een aantal leidsters en leiders van verenigingen die zijn aan gesloten bij de Terneuzense Jeugdraad, een avond lang van gedachten gewis seld over de problemen van de stad. Aan het einde van de discussies con stateerde burgemeester mr. Rijpstra, dat ook een belangrijk deel van de Ter neuzense jongeren hieraan wel degelijk aandacht besteedt. Om de aanwezigen enigszins op de hoogte te stellen van hetgeen er mo menteel in Terneuzen gebeurt, gaf mr. Rijpstra een kort overzichtvan de ontwikkeling sedert Terneuzen in 1959 een nieuwe impuls kreeg doordat de rijksoverheid de gemeente tot kernge meente verklaarde. Daarna liet hij de verschillende facetten, woningbouw, in dustrialisatie, infrastructuur, havenont wikkeling, recreatie en cultuur de re.- vue passeren Mr. Rijpstra merkte ten slotte op, dat er mensen zijn die het gemeentebestuur verwijten dat Terneu zen alles naar zich toe wil trekken. Hij ontkende dit ten stelligste. „Ons stre ven is er op gericht", aldus de burge meester, „Terneuzen te maken tot een plaats waarvan ook de andere bewo ners van ons gewest kunnen profite ren, doordat zij er in de toekomst op allerlei gebied een grote verscheiden heid zullen aantreffen." De gemeente lijke herindeling noemde mr. Rijpstra daarbij van zeer grote betekenis. Het feit dat mr. Rijpstra zeer vele zaken slechts even kon noemen was voor de jeugdraad aanleiding een grooi aantal vragen te stellen. In het bijzon der kwamen daarbij recreatie en cul tuur aan de orde. Hoet het gemeente bestuur zich de verdere recreatieve ont wikkeling van Terneuzen voorstelt, bleek uit de opmerkingen van diverse fractieleiders. Het ontwikkelingsplan van de Otheense Kreek zal heel wat recrea tiemogelijkheden méér scheppen, zo werd er opgemerkt. Niet alleen dat men zijn ontspanning op het water zal kun nen vinden, maar ook in de onmiddel lijke omgeving. Er worden (een be perkt aantal) bungalows gebouwd, zullen goede wegen worden aangelegd om van een bijzonder mooi stuk natuur te kunnen genieten. De gedachten gaan ook uit naar een kampeerterrein en mo gelijk verrijst er een jeugdherberg. Wan neer de gemeentelijke herindeling een reit zal zijn, heeft Terneuzen een ster- U- J 111 handen met het Braakman- gebied, er komen nog gymnastiekloka len bij (een is bijna gereed- en (hope lijk) een mstructiebad. "Wethouder De Vos merkte hierbij op, dat men niet uit het oog mag verliezen hetgeen er reeds iseen prachtig, modern zwem bad. de muziekschool en een uitsteken- de openbare leeszaal, als is het gebouw met wat men graag zou willen. Maar er komt een nieuw. Terneuzen is cultuurarm, zo was de conclusie van de jongeren. Het lorum moest hen daarin gelijk geven. Men moet niet alle schuld op de t.v. schui Vtn- j v en filmvoorstellingen van de Z.V.U.. hoe prijzenswaardig ook, voldoen niet, was het antwoord op de vraag waarom zo weinig mensen en met name jongeren de toneelvoorstel- ringen bijwonen. Men vindt de thema's die m vooral de toneelstukken behan deld worden, veel te zwaarwichtig soms bizar. Over het algemeen oieek uit de opmerkingen wil men wel graag goed toneel, maar niet te de primerend, zoals het bij het moderne toneel nogal eens wil voorkomen Een nieuwe schouwburg staat in ieder geval op het programma; mogelijk komt er nierdoor een ommekeer. Behalve over de ontspanning - en de cultuur waarover zeer lang werd ge sproken, kwamen ook de industrialisatie en de woningbouw ter sprake. Maar be langrijk was de conclusie dat de Jeugd raad zelf zeer actief moet zijn. Dit is nogal eens moeilijk als men niet vol doende medewerkers heeft en men geen subsidie kan krijgen. Als er van over heidswege subsidie gegeven wordt, moet men kunnen aantonen dat een belang rijk deel van de bevolking achter de wensen staat en moet diezelfde bevol king minstens 10 procent van de beno digde bedragen fourneren. Dat is nog al wat, als men hoort welke enorme bedragen met een en ander gemoeid zijn. Gemeenteraad en Jeugdraad weten nu veel beter, wat zij aan elkaar heb ben. Wat stellen de bestuurderen zich voor? Wat leeft er ondier de jongeren? Deze twee vragen zijn ongeveer tot een oplossing gekomen en dat is een niet onbelangrijk resultaat na één avond praten. (Van een onzer verslaggevers) ROOSENDAAL. Het aantal Span jaarden en Portugezen, dat aan het sta tion Roosendaal arriveert met de bedoe ling in ons land te gaan werken, blijft nog steeds groeien. Ook maandag kwa men met de D-trein gegadigden aan, in totaal ruim twintig, van wie echter on geveer weer driekwart moest worden teruggestuurd. Onder hen was een jonge vrouw. Een Spanjaard, zeeman van beroep, kon ongehinderd doorreizen naar Am sterdam. Hij had een schrijven van een scheepvaartmaatschappij, dat hij onmid dellijk gemonsterd zou worden bij aan komst aldaar. In gezelschap was ook een vriend. De ze had geen enkele papier waaruit bleek, dat hij eveneens zou worden aangeno men. De vreemdelingendienst zocht zelfs contact met de scheepvaartmaat schappij en vroeg of de vriend mogelijk ook een plaatsje op een boot kon krijgen. De jongeman had echter nimmer gevaren en de scheepvaartmaatschappij voelde niets voor ongeschoold personeel op haal boten. Er zat dus niets anders op dan de vriend terug naar Spanje te zen den. Er zijn ook Spanjaarden of Portuge zen, die een brief kunnen tonen, dat zij als scheepsmaat te Marseille aan wal zijn gegaan met een of twee maanden verlof. Daarna zou de maat schappij hun weer kans geven aan te monsteren voor een schip. Sommigen hunner hebben echter de vakantietermijn met enkele maan den overschreden en bij informatie bij de betreffende scheepvaartmaat schappij blijkt er dan niet direct emplooi voor hen te zijn. Evenmin trouwens voor de vrienden die mee gekomen zijn om ook eens wat ex tra's te verdienen. Uit gesprekken met enkele Spanjaar den en Portugezen die een mondjevol Nederlands praten, valt overigens op te maken, dat het werken hen alleen inte resseert wanneer de portemonnee vrijwel leeg is. Heeft men een half jaar of langer in Nederland of in de scheepvaart voor een Nederlandse maatschappij gewerkt, dan heeft men zoveel verdiend, dat men in Spanje of Portuga, door de daar zeer lage levensstandaard, zo ongeveer een jaar lang onbezorgd kan leven. In heel wat gevallen doet men dat dan ook. Blijkbaar begrijpt men niet, dat men zich na de verstrekken vakantie ook weer dient te melden. Die mentaliteit past begrijpelijkerwijs maar zelden in de planning van het bedrijf, waarin men eerder tewerk was gesteld. kreeg men bevestiging dat werk zou worden verschaft. Dat gaf dan weer enige voldoening en bijzonder veel vreugde bij de gegadigde. Het pijnlijke voor deze dienst is ech ter, dat men meestal ook met die telefo nische contacten geen streep verder komt. Nadat de zuidelijke vreemdelingen enke le uren in de stationsrestauratie en het bureau van de vreemdelingendienst heb ben vertoeft, moet dan toch onverbid delijk de terugreis worden aanvaard. De vreemdelingendienst op het station heeft zich de laatste dagen de moeite getroost als bemiddelaar op te treden tussen de hier gearriveerden en hun vroegere werkgevers. In een enkel geval (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In tegenwoordigheid van de heer W. Laurence Alderman van de gemeente Folkestone (Engeland) heeft burgemeester mr. J. Drijber van Middel burg een nieuw comité geïnstalleerd, dat tot taak heeft de diverse activiteiten in het kader van de relatie met Folkestone te bundelen. Het comité is als volgt samengesteld: Mr. J. Drijber, burgemeester, voorzitter; A. J. Berenpas, wethouder, vice-voorzit- ter; C. P. M. Houtepen, voorzitter sectie sport; P. M. van Hese, lid sectie sport; J. Scholten, secretaris sectie sport; W. de Haan, leraar Engels, sectie schooluitwis- seling; L. Meijers, directeur G.S.D., sectie bejaardenuitwisseling; C. H. van Herwij nen, voor algemene secretariaatswerk zaamheden. (Van onze correspondent) OOSTBURG In hotel „Du Commerce" is door de jury de uitslag bekendgemaakt van de toneelwedstrijd van de RKJB en RKJBB in de kring Oostburg, welke in de afgelopen winter is gehouden. Aan de ze wedstrijd werd deelgenomen door de afdelingen Aardenburg, Biervliet, 's-Hee- renhoek. Oostburg en IJzendijke. De algemene indruk van de jury was dat de keuze van stuk beter was dan vo rig jaar, het peil van de voorstellingen was hoger, de bijrollen waren goed bezet. Te constateren is echter dat er weinig goede toneelzalen in Zeeuwsch-Vlaande- ren zijn. De uitslag Is als volgt: Aardenburg 74 punten: Biervliet 72,5 punten: Oostburg 69 punten; IJzendijke 67,5 punten; en 's- Heerenhoek 67 punten. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/BREDA/GOES Het ziet er naar uit, dat de grote vakantie van de lagere scholen, dc u.l.o.-scholen en de determineerscholen in ons land dit jaar zes in plaats van vijf weken zal duren. De staatssecretaris van Onder wijs heeft nl. een dergelyk advies ge zonden naar de gemeentebesturen en de besturen van bijzondere scholen. De staatssecretaris wil de zomervakantie voor genoemde scholen voortaan een week eerder laten ingaan. Om geen moeilijkheden te veroorza ken met al gemaakte vakantie-afspra ken, adviseert de staatssecretaris voor dit jaar de vastgestelde einddata van de vakanties te handhaven. Volgend jaar valt de zomervakantie dan dus, ver vroegd, weer terug op vijf weken. De schoolbesturen zijn verplicht jaar lijks 1040 uren les te geven. Veel scho len gaan daar overheen tot 1060 of 1070 uren. Die overuren kunnen dan dienen om desgewenst ijsvrij e.d. te geven. Een hele schoolweek zullen echter weinig schoolbesturen in reserve hebben. Moch ten de schoolbesturen hierdoor in moei lijkheden komen, dan adviseert de staatssecretaris hen, contact op te nemen met de rijksinspectie die, aldus de cir culaire, al ingelicht is over de gang van zaken. Hoe de zaken er in Brabant voorstaan kon men ons van de zijde van de rijksinspectie nog niet vertellen. Ook in Zeeland is de circulaire nog kersvers en ook daar waren van de zij de van schoolbesturen of gemeenten nog geen reacties te beluisteren. Inspecteur L. F. J. H. Frantzen te Goes wilde niet zonder meer stellen, dat het advies van de staatssecretaris ook een verlenging van de zomervakantie 1965 inhoudt. Lan gere vakantie, zo zei hij, zijn strijdig met de moderne inzichten, die juist gaan in de richting van verkorting van de zomer-, de paas- en de kerstvakantie en een regelmatiger onderbreking van het schooljaar. Overigens zijn in Zeeland de school vakanties al een week vervroegd met het oog op de bouwvakvakantie. Zou den de Zeeuwse scholen nu overeen komstig het advies van de staatssecre taris hun vakanties nogmaals met een week gaan vervroegen, dan zou de toch wel gewenste gelijktrekking niet tot stand komen, aldus inspecteur Frantzen. VLISSINGE (ANP) Het Deense mo torschip „Chilean Reefer" dat zondag by Vlissingen in aanvaring is gekomen met het Canadese motorschip „Kate Breton Miner" en dat nabij Nieuwersluis ten oosten van Breskens aan de grond is ge zet, blijkt na een onderzoek dat door ex perts van Van den Taks Bergingsmaat- schappij is ingesteld, een zeer groot gat ter hoogte van ruim II aan stuurboord te hebben. Ruim I, ruim II en de machinekamer zijn onder water. Ruim III en IV zijn nog droog. Het schip zit met zijn voorschip aan de grond en maakt slagzij van 15' tot 20'. Besloten is te pogen de bananen, die in ruim zijn gestuwd, te lossen. Men hoopt dan met behulp van zes heftanks, die op het ogenblik vanuit Rotterdam naar Breskens onderweg zijn. dit voor schip een dermate groot drijfvermogen te geven, dat men het schip los kan ma ken van de grond en naar Vlissingen kan slepen. Of men hierbij ook nog drijvende bokken nodig heeft wordt op het ogenblik berekend. De kans dat het schip bij deze handeling zal breken is niet helemaal uitgesloten, maar alle maatregelen zijn genomen om dat te voorkomen. Het lossen van ruim I zal waarschijn lijk wel een of twee dagen in beslag ne men, maar men hoopt het schip eerder vlot te krijgen. Behalve deskundigen van (Van onze correspondent) TERNEUZEN De „Sophia Elisa beth" is een bijzonder fraaie rondvaart boot die door de firma Muller te Ter neuzen werd aangekocht. Over drie we ken zullen daamee rondvaarten door de havens worden gemaakt. Het is de bedoeling om voorlopig op vrijdag za terdag en zondag om toet anderhalf uur nabij de middensluis in het kanaal af te varen. Wellicht kunnen op de duur dagelijks afvaarten plaats vinden. De boot is van het type zoals men die in de Amsterdamse grachten aantreft De bovenbouw bestaat geheel uit glas. De boot biedt ruimte aan 52 personen. Van den Taks bergingsmaatschappij zijn bovendien aanwezig de heer Chrisensen en de heer Laurttzen, beiden vertegen woordigers van de rederij van de Chilean Reefer. Er zijn op het ogenblik bij de pogingen om het schip weer vlot te krij gen vier bergingsvaartuigen en vier sleepboten in gebruik. (Van een medewerkster) OOSTBURG Maandagmiddag en -avond werd in de zaal van hotel De Eenhoorn de jaarlijkse modeshow van mai son Van de Plas uit Oostburg gehouden. Was de zaal 's middags slechts matig ge vuld, 's avonds waren er stoelen tekort. Getoond werden modellen uit de dames- en meisjesconfectie: pakjes en jurken van o.m. Fiorani en Plutina en jassen van Robin uit Parijs. De ier mannequins Tan- ja, Nicole, Marion en Wilma, die resp. de maten 38. 40, 42 en 46 presenteerden, ver dienden de vele applausjes zeker, evenals gastvrouwe mevrouw Verburg, die op spontane wijze de modellen aan elkaar praatte. Bij de jurken waren de getoonde modellen bijzonder praktisch van karak ter,, meest mouwloos en strak getailleerd of gerend. Eventueel een kleine revers- kraag of iets opstaande hals. De lengte is nog altijd even onder de knie. De ge bruikte stoffen waren van grote variatie, katoenen denim, wollen matté, veel lin nen, grof geweven ofwel glad, tricel, tre- vira en een geheel nieuwe stof, diolen ge heten. Een stof welke wasbaar is in de wasmachine, onkreukbaar en die aandoet als een zijden zachte jersey weefsel. Veel gebruikte kleuren waren rose en rood in alle tinten tot zelfs oud rose, turkoise, geige in verschillende nuances, lichtblauw en marine. Onder de pakjes waren de min of meer klassiek geworden chanelpakjes, veelal van grof egweven tweedstof in zacht getinte ruiten. Verder werden er ge toond linnen deux-pièces met kanteffect en voor de grotere maten enkele zeer fraaie klassieke kostuums in cognac-bruin leverkleur en marine. Bij alle modellen verzorgde de firma Rodts-Stokkerman uit Oostburg de hoe den, welke over het algemeen prachtig met de modellen overeenstemden. Regen jassen zagen wij slechts enkele, o.m. van Falcon en Robin; zeer eenvoudig van snit, veelal opgeluisterd met stiksels en aparte knoop- en manchetverwerking. Bij de zo mermantels vielen op: een losse gebroken witte camelmantel, die met een losge knoopte ceintuur gesloten wordt en een oud-rose mantel in wollen bouclé met een tegengevoerde rugsplit. De kleurencom binatie met de accessoires werden gehou den in blauwe of zwarte accessoires bij rose jurken en jassen, zwart bij turkoise of zeegroen, wit of zwart bij rood, zwart bij cognac. Ook de a.s. moeder werd niet vergeten. Een variatie op de blouse met rok werd gebracht in de vorm van een turkoise tuniek, die gedragen werd op een zwarte rok. In afsluiting van het eerste gedeelte toonden alle mannequins een nacht- en ochtendensemble. Na de pauze werden nog enkele ensembles en jurken gebracht en tot slot een collectie cocktailjurken. Helaas liet de enige mannelijke manne quin verstek gaan. De show mag bijzon der genoemd worden. De prijzen lagen op redelijk niveau. De muzikale omlijsting was bij Jasper Anthonisse in goede han den. Een volgende keer hopen wij echter ook wat vakantie- en vrijetijdskleding te zien. OP DE FOTO Een mouwloos zomertoiletjevan rood linnen met een wit midden stuk. PRESIDENT JOHNSON zal woensdag (donderdag 3.00 uur onze tijd) in Balti more een belangrijke rede houden in zake de Amerikaanse politiek met be trekking tot Zuidoost-Azië. (Van een onzer verslaggevers) HOEK De heer Joost Robijn, wonende aan de Langeweg te Hoek, heeft gisteren zijn honderd ste verjaardag gevierd. Een groot feest in de gebruikelijke zin van het woord is het niet geworden. Kon het ook niet worden, omdat de heer Robijn vanaf augustus vo rig jaar lange tijd ernstig ziek is geweest „hij mankeerde in eens van alles," aldus zijn dochter Betje (65) en momenteel weer herstellende is, maar beslist nog geen drukte rond zich kan ver dragen. Maar minder feestelijk is de honderdste verjaardag van de heer Robijn er beslist niet om geweest. De Hoekse gemeenschap heeft het feest van de heer Robijn een beetje meege vierd. Op alle mogelijke plaatsen waren de vlaggen uitgestoken. Bovendien brach ten leerlingen van de openbare lagere school, die tegenover de woning van de heer Robijn staat de jarige 's morgens een aubade. De heer Robijn deed deze confrontatie met de jeugd bijzonder veel deugd: hij zwaaide van achter het raam enthousiast naar de zingende kinderen. De gemeenschap werd gedurende on geveer een half uurtje op het verjaar dagsfeest van de heer Robijn vertegen woordigd door burgemeester A. Hans- sens en diens echtgenote, de heide wet houders. de heren J. van de Peijl en A. Jansen en gemeentesecretaris J. Dreg- mans. die bloemstukken en nog een an der cadeautje (onder couvert) aanboden. De vele schriftelijke felicitaties, waaron der een van de waarnemend commissaris van de koningin in Zeeland, mr. dr. A. J. J. M. Mes en de vele geschenken die van her en der werden aangevoerd bewezen afdoende dat de heer Robijn zijn „eeuw feest" beslist niet in vergetelheid' heeft gevierd. De heer Robijn werd geboren te Hoek. Als jongeman werd hij bak kersknecht. Eerst werkte hij te St Maartensdijk, daarna te Spijkenisse en Vlissingen. In Hoek begon hij een eigen bedrijf. Dat bracht echter niet voldoende geld in het laatje zodat hij een bijbaantje nam: hij werd „avond postbode" en liep in die functie zo wat iedere avond te voet naar Ter neuzen. Pakken van meer dan twin- De heer Joost Robijn in geani meerd gesprek met burgemeester A. Hanssens en diens echtgenote. tig kilo moest hij meenemen. En dat alles voor f 200 per jaar", aldus doch ter Betje, die doorgaans het woord doet voor haar vader, die alleen maar instemmend hoeft te knikken. ••HU heeft een zwaar leven gehad Heel zn leven gesjouwd en eigenlijk maar bitter weinig verdiend", meent Betje Michiel Robijn (73) uit Terneuzen en zij zijn de nog in leven zijnde kinderen van de neer Robijn, wiens vrouw ongeveer tien jaar geleden, op 89-jarige leeftijd kwam te overlijden. Het echtpaar Robijn heeft tien kinderen gehad, waarvan er acht op zeer jeugdige leeftijd stierven. „Hij heeft net beslist niet gemakkelijk gehad. Moe der evenmin. Maar het zijn altijd opge wekte mensen gebleven", herhaald Betje nog eens. De heer Robijn is tevreden over zijn leven tot nog toe: het heeft hem gecon fronteerd met aangename en minder aan gename gebeurtenissen, maar de aanee- ü3?1* ï^ePaa^?.n de „stemming". Ondanks afn 2* waarschdjnlijk voor altijd gekluteferd^r -Stea dezelfde stoel gekluisterd zal zijn, is de heer Robiin het leven nog lang niet moe, „Jullie moeien viteerd iv" .a)Iemaal terugkomen", in- geblaf5 gistermiddag met een breed

de Stem | 1965 | | pagina 3