„DE KRAAIJERT" LEWEDORP IN GEBRUIK GENOMEN Walcheren ZUID-BEVELAND Uitstekende prestaties op solistenconcours Nieuw* Raad Yerseke ging uitvoerig in op begroting nieuwe haven Heer de Jonge, eerste bejaarde Bosch-Optiek Kontakt lenzen Akkoord hoofdlij zetelven DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 6 APRIL 1965 2 MIDDELBURG Tentoonstelling in huishoudschool Jeugd en Muziek geeft openbare avond weer ..St.-Paulus op de planken VLISSINGEN Subsidie voor GOES Hoofdplaat dodenherdenking P Mol kampioen te Middelburg Dagblad De Stem Zeehengelen Selectiewedstrijd voor Nederlands kampioenschap AANBESTEDINGEN Deining IF A-personeel nam afscheid van directeur EXAMENS Vandaag Morgen HOOGWATER Cals sli Zo fe ttrtn' i mauw I (Van onze correspondent) Dinsdag 13 en woensdag 14 april wordt in het gebouw van de Industrie- en Huis houdschool aan het Molenwater een ten toonstelling en openbare les gehouden. De kledingstukken, die door de leerlin gen zelf zijn gemaakt zullen dan wor den geshowd. De tentoonstelling is ge opend dinsdag van 2 tot 4 en van 19 tot 21 uur. Woensdag van 2 tot 4 uur. Tergelegenheid van het 5-jarig bestaan van de stichting Jeugd en Muziek zal zaterdag 10 april in de concert- en ge hoorzaal een openbare avond worden gegeven. Er zal worden gemusiceerd, ge declameerd door Ad. But, en er zal een expositie van beeldende kunst worden ge houden door Nico van der Boezem. (Advertentie) ?5 De toneelgroep „St.-Paulus" uit Mid. delburg, die enige jaren niet op de plan ken is geweest, heeft een opvoering ge geven van het toneelstuk „Belinda". Dit blijspel in drie bedrijven werd geschre ven door A. A. Milne. Het stuk zelf had niet zoveel om het lijf en een zekere spanning zat er niet in, want reeds na twintig minuten wist iedereen wat de eindconclusie zou zijn. Het eerste bedrijf speelde zich af in de tuin van mevrouw Tremayne, een dame die veel bijval heeft bij de mannen en die hen op een ongecompliceerde manier be zighoudt. De andere bedrijven spelen zich af in de hal van de woning van deze dame. Een woord van lof verdient het decor, verzorgd door de heer F. Meyer. In de regie van mevrouw J. B. van Verre-Hangard, die haar sporen op het toneel reeds verdiend heeft, werd een ta melijk vlotte Uitvoering van Belinda ge geven. De hoofdfiguur werd vertolkt door me vrouw W. Adriaansens-Pouleyn, die van de figuur van Belinda een juiste type ring gaf; haar dienstbode Betty is de oude getrouwe figuur, die men in deze tijd praktisch wel nergens meer zal aan treffen, een goede typering door me vrouw C. Scheers-Leydekker. Delia, de lieftallige dochter van Be linda, die een hele tijd doorgaat voor een nicht van Belinda en als zodanig voor de nodige verwarring zorg draagt, bleek voor mej. A. van Hecke een zeer ge schikte rol, die op charmante wijze door haar werd vertolkt. Harold Baxter (L. van Hecke) was het goedaardige oude heertje, dat alles deed om in de gunst van mevrouw Belinda te komen, dit tezamen met de dichter Col lin Devenish (F. Meyer). De uiteindelijke echte echtgenoot van Belinda, gespeeld door de heer J. Sies, die jaren geleden het huis heeft verla ten en door een simpele moedervlek, weer tot zijn vrouw wederkeert, was een rol die gestalte kreeg door de juiste wijze van typering. Als stuk een niemandalletje, dat over het algemeen met verve werd gespeeld en waarmee werd deelgenomen aan het Zeeuws Landjuweel. De belangstelling was zeer goed; de zaal was praktisch uit verkocht. reskens Watersporti ereniging De watersport vereniging „Breskens" heeft in hotel „Het Wapen van Breskens" de algemene jaar vergadering gehouden. Voorzitter P. Vroon zei verheugd te zijn dat het leden tal nog steeds groeit. Het jaarverslag van secretaris Koster sprak van de vele trai ningswedstrijden. waarvoor grote belang stelling bestond. In 1964 werd wederom de Scheldemondrace gehouden en als tweede wedstrijd de racè om de blauwe wimpel. Voorts werd medewerking ver leend aan het 10-jarig bestaan van de Brusselse jachtclub BRYC. De watersport vereniging Breskens prijst zich gelukkig, dat zij één van de grootste jachthavens heeft in Zeeland aan open water. Ook dit jaar zullen er weer vele trai ningswedstrijden worden gehouden. De teamrace werd vastgesteld op 9 mei en de blauwê wipel zal worden gevaren op 19 of 26 september. Dank zij het gunstige weer zijn er reeds vijftien jachten in de haven aanwezig, welke afgelopen zaterdag en zondag reeds getraind hebben. Clinge Autobotsing. Toen F. J. W. uit Axel zijn personenwagen uit een uitrit de Gra venstraat in wilde rijden, botste hij tegen de passerende personenwagen van P. M. uit Clinge. Beide wagens kregen aanzien lijke blikschade; de inzittenden van beide wagens kwamen met de schrik vrij. Hooischuur in brand In de hooi schuur van de landbouwer C. R. J. van Acker - Lecluijze, aan de Westlangeweg.. brak brand uit. Deze brand was te wij ten aan het omslaan van de wind toen de landbouwer Van Acker bezig was met het verbranden van een hoop stro. Na het loeien van de sirene trok de plaatselijke brandweer naai* de plaats van de brand. Bij het helpen aan het blussen van de hooischuur liep de land bouwer Van Acker enige brandwonden op, die overigens ongevaarlijk waren. De brand was al in zo'n ver gevorderd stadium, dat de hooischuur niet meer te redden was. Omstreeks 3 uur was de brand geblust en 10.000 kg hooi was in de brand verloren gegaan. De schade be droeg plm. 1000,-. Deze hooischuur was niet verzekerd. IJzendijke Biljartwedstrijd In het clublokaal G. Boeyan speelde de topbiljartclub „De Jonge Kracht" tegen de vereniging „Ma rionette" uit Hulst. De Hulstenaren wis ten de wedstrijd met 96 tegen 80 punten in hun voordeel te beslisen. Uitslag IJzendijke-Hulst: R. Martijn-J. Schouwaert 10-5, Hl. Coc- gue-G. Boers 5-10, H. Dellaert-J. Her mans 7-6, G. Boerjan-T. Schouwaert 7-10, H. de Witte-J. de Rycke 4-8, L. Suurmond- B. Taelman 9-7, J. de Putter- E. Taelman 5-10, J. de Smet-J. van Denderen 2-10, J. Brugman-V. Haver- beke 9-5, V. Voorhout- W. v. Swaal 7-9, J. Ocké- B. Taelman 10-4, J. Willemse- W. van Swaal 5-10. Schutter George de Waal wist niet min der dan 4 kleine vogels te treffen. De wedstrijd had een sportief verloop. Sluis Zaal-concert In café Lammeschen gaf de muziekvereniging Apollo een zaal concert o.l.v. de dirigent F. v. d. Bus- sche, Apollo werd tijdens dit concert geassisteerd door de jeugddrumband De Jantjes. Er was een zeer matige publie ke belangstelling. K.N.G.V.-proeven. Aan de bonds- vaardigheidsproeven van het K.N.G.V. werd alhier deelgenomen door een groot aantal leden van de gymnastiekclub W. I.K. uit deze plaats en enige leden van S.S.C. Schoondijke. De algemene leiding berustte bij de heer P. J. Fraanje, de jury bestond üit de heren C. van Weele uit Krabbendijke en J. de Ridder te Vlissingen. De jongens en heren moesten op 7 onderdelen hun kunnen vertonen t.w. vrije oefeningen, ringen, brug, rek, paard, lange mat en paardsprong. De meisjes op 6 onderdelen n.l. vrije oefe ningen, ringen, lage brug, ongelijke brug. evenwichtsbalk en paardsprong. Niemand behoefde te worden afgewezen. De ge detailleerd luidt de uitslag: Meisjes diploma A.: R. v. d. Walle 39,8, C. Verwilst 31,4, Gonnie Benschop 40,8, C. Groosman 41,6, L. Geurtjens 41,1, Jea- net Mieras 41,5, Annelies Bosch 40,8, Ma ria Kapsenberg 41, Elisabeth Kapsenberg 41,6, Vera-van Ommen 40,7, Fransien van der Knaap 41, Marleen Verstraete 42,6, Ria van Gurp 42,8. Meisjes diploma B. Josje Ultec 42. Jongens A.: A. Constant 48,7, K. Boeke 49,1 en B. de Hullu 47,4, allen Schoon dijke. Jongens B.: Kees Jansen 49,7, W Franke 50. Heren 3e graad A.: J. de Puyt 49,2, F Langenberg 47,5. Heren 2e graad; E. Groosman. AARDENBURG Voor de raadsver gadering bestond veel publieke belang stelling. Omdat op de vorige zitting de stemmen staakten over de dodenher denking te Adegem werd het voorstel hierover in herstemming gebracht. Nu aanvaardde de raad de subsidie van 25 cent per inwoner zonder hoofdelijke stemming. Een eventueel surplus dient, naar de mening van de raad, aange wend te worden voor een herdenking op de begraafplaats te Adegem. Het col lege stelde voor f 2000 beschikbaar te stellen voor uitbreiding van de speeltuin. Er zal dan een nieuwe schommelstel- ling geplaatst worden. Die heer J. Rijckaert (KVP) vond de uitbreiding maar aan de schamele kant en J. J. Rosseel wist een goedkoper adres, waar mee het college nader zal onderhande len. De heer A. Paridaen (KVP) wenste alleen zijn stem te geven als het wegen- plan niet in het gedrang zou komen. Daar hij hiervan niet overtuigd was, stemde hij tegen. Aan A. R. de Vos werd een gratificatie van f 274,50 ge geven voor het inkopen van pensioen. Voor het kleuteronderwijs werd f 29,50 per leerling beschikbaar gesteld. Deelge nomen zal worden aan de gemeenschap pelijke regionale commissie van advies ingevolge de algemene bijstandswet. Tot afgevaardigde van de raad werden de beide wethouders aangewezen. Tot plaatsvervangers J- Rijckaert en J. J. Rpsseei. Voor onderhoud en verbeteringen zwembad werd f 3717,50 beschikbaar ge steld. De uurwerkinstallatie van de St.- Baafskerk zal worden overgenomen. Hierbij zal een elektrisch luidapparaat aangebracht worden. De maximum- bijdrage aan de Zeeuwse Muziekschool werd verhoogd van f 500 tot f 600. De koninklijke Aardenburgse fanfare krijgt f 500 subsidie plus f 250 voor het in strumenten- en uniformfonds. N.K.V. Op vrijdag 9 april as. be legt de afdeling Goes van het N.K.V. in café Baarends een ledenvergadering waarbij het nieuwe bestuur van de centrale Goes zal worden voorgesteld. Het dagelijks bestuur treedt af, maar is herkiesbaar. De heer H. van Out- heusdéh stelt zich kandidaat voor het voorzitterschap. Voorts zullen de nieu we reglementen worden besproken. Concert Komende zaterdag 8 mei geeft het trompetterkorps der artillerie uit Breda 's middags op de Grote Markt in ceremonieel tenue een concert ten beste. De baten zijn bestemd voor de Gezamenlijke Militaire Fondsen. Gidsenfeest Afgelopen weekend, was er voor de ouders en andere be langstellenden in Slot Ostende een feest avond in het kader van het 20-jarig be staan van de Bernadettegroep voor gid sen en kabouters. De voorzitter van het oudercomité, de heer L- d? Kok, memoreerde de vier lustrumperiodes en wees op het feit, dat de groep thans 2 kabouterkringen, een gidsenkring en een aantal pionier sters kent. Voor de reparatie van het clubhuis „De Hut" worden thans allerlei acties gevoerd, terwijl tevens naarstig wordt gezocht naar nieuwe kabouterleidsters. De gidsen kwamen op de feestavond op het toneel met een vrolijk toneelspel. De pioniersters en leidsters kwamen na de pauze aan bod, evenals de kabouter- kring. Toernooi G.M.H.C. De Goese Mixed Hockey Club heeft het afgelopen week einde een toernooi voor de jeugdleden georganiseerd. Het is een plezierige en nuttige afsluiting van het seizoen gewor den, Vijf mixed-elftallen hebben om de eerste plaats gestreden. Vooral tijdens de tweede wedstrijddag werd fel om de bal gestreden. Uiteindelijk gingen de Jenka's met de prijs strijken. De uitslag was: 1 Jenka's 7 pt.; 2 Shadows 5 pt.; 3 Rolling Stones 4 pt.; 5 en 6 Adamo's en Beatles 2 pt. Tussen de bedrijven door werd een ge zellig thé-dansant gehouden in het Wil- helminahuis te Wilhelminadorp, waarbij andermaal de Shadow's de Beatles en wat dies meer zij in het middelpunt van de belangstelling stonden. Biezelinge Diaken In de vacature J. M. v. d. Vrie is benoemd tot diaken van de Ned. Hervormde kerk de heer Joh. Landman. Visaanvoer In de week van 29 maart tot en met 3 april werden aan de mijn te Vlissingen de volgende hoe veelheden vis aangevoerd, t.w.: 312 kg garnalen, 687 kg bot. 95 kg schar, 752 kg schol, 75 kg kabeljauw, 11 kg tong en 47 kg paling. Westkapelle Brand Zaterdag brak er een brandje uit in de duinen tussen Domburg en Westkapelle. De brandweer van West kapelle begaf zich snel naar de plaats des onheils en in een minimum van tijd was de brand geblust. Aanrijding De heer J. Gabrielse reed met zijn bromfiets tegen een auto, die uit de Kloosterstraat kwam gereden. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Alleen de auto had lichte schade. Vergadering O.O.V. Onder voorzit terschap van de heer G. van Sigljem hield de vereniging Ons Oud Verbond haar maandelijkse bijeenkomst. Op deze avond sprak het lid van Ge deputeerde Staten van Zeeland, de heer J. A. Kaland, over de ontwikkeling van Zeeland in de toekomst. '<loosterzande R.Z.V.T.-opvoering Het Reizend Zeeuws Volkstoneel te Hulst heeft in de zaal van hotel Van Leuven een opvoe ring gegeven van het satirische blijspel „Bogobol" van Charles Gordier. Het ge zelschap was uitstekend op dreef. De tal rijk aanwezige belangstellenden hadden vooral veel waardering voor het spel van Camiel Roctus uit Kloosterzande in de titelrol. De voorstelling werd bijgewoond door de provinciale beoordelingscommis sie. lamswaarde Schieting. De schutterssociëteit ,,De Vrede" organiseerde in café Van Dries- sche een schieting, waaraan 46 schutters deelnamen. De uitslag was: hoogvogel Th. v. Goe- thern, Lamswaarde; le zijvogel Jos Ser- rarens, Stoppeldijk; 2e zijvógel P. Bo- ga-ert, Kuitaart. Dagblad '-oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Huilt voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Explottatte- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 3317 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE UUT tel. 6252 Qoee privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwscti- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor VJ est-Zeeuvosch- Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41, Oostburg teL 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Bevetand en Walcheren a REKKERS, teL 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zutd-Bevelana en Walcheren K. MEND tel 6252 Ooes Prijs voor toste advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm Ingezonden mededelingen X'. mm gewone advertenties Bij contract aanzienittke reductie. ..Kleintjes": 3 regels of minder L— elke regel meer f 0.25. Als een regel gelden 23 letters en/ot leestekens Bij plaatsing ook ln de Brabantse oplag' resp. f 1,60 en t 0,30. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigd plaatsingen de ierde plaatsing tegen hall geld. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag J.L vond de derde en laatste dag plaats van het solistenconcours, dat, zoals gewoonlijk, in de voor dit doel voortreffelijke con cert- en gehoorzaal te Middelburg werd gehouden. Vanaf 11.30 uur 's morgens tot in de late avonduren werd er gemusi ceerd, waarbij de pianobegeleidingen van de solisten grotendeels in handen waren van de pianisten Jaap Boon en Ab Lichtendahl. Voor het kritisch luiste, rende oor zorgde het jurylid Piet van Mever uit Rotterdam, die ondanks de veelheid van solisten, er kwam een vijf tigtal het podium betreden, hen steeds met aandacht volgde om vervolgens een kort rapport over hun prestaties neer te schrijven. Het hoogste aantal punten dat behaald kan worden, bedraagt 80. Deze kunnen worden bereikt door op de volgende on derdelen uit te blinken: zuiverheid, tem po, nuancering, voordracht en opvatting, frasering, ritmiek, klankgehalte, techniek en tot slot keuze van het nummer. De amateurmusici die op één van deze dagen op het podium verschijnen, moeten dus aan vele facetten hun aandacht be steden. Dat dit bij sommigen goed lukt, werd reeds de vorige week bewezen door Wim van Boven, die 79 punten behaalde. Voor hem was het op deze derde dag af wachten of 'iemand hem van de beker, die hij nu met de heer Mol deelde, kon dering van de afd. Lewedorp van het Wit-Gele-kruis, deed de voorzitter, de heer J. de Jonge, enige mededelingen over het binnenkort te openen nieuwe wijkgebouw. De kosten bedragen ongeveer f 45.000,- met inbegrip van de grond en inventarisa tie. De aannemingssom ligt op f 32.878, terwijl in totaal aan subsidie is ontvan gen f 35.000,—, hetgeen ertoe leidde, dat f 10.000,moest worden geleend. Het bestuur meende, dat een en ander voor de vereniging voordelig tot stand was gekomen. De vergadering echter dacht er anders over. Men vroeg zich af of een dergelijk gebouw niet wat teveel was voor een afdeling van 180 leden. Op de vraag waarom er geen openbare aanbesteding had plaatsgevonden eei het bestuur, dat dit in het kader van de aan te vragen subsidies niet mogelijk was ge weest. De kosten, die het nieuwe gebouw met zich brengt, nopen de afdeling tot het heffen van een hogere contributie Daarom werd voorgesteld de contrbutie met vijf gulden te verhogen tot f 12.50. De vergadering vond de verhoging een tikkeltje fors maar ging toch akkoord. De aftredende bestuursleden, de heren H. Grim en C. de Baar, werden bij ac clamatie herkozen. Aan de Gricte (gemeente Zaamslag) heeft een selectiewedstrijd plaats gevon den voor het kampioenschap van Ne derland uitgaande van de Algemene Ne derlandse Hengelaarsbond. De wedstrijd telde 47 deelnemers van 6 verschillende verenigingen. De wed strijd was gesplitst in deelnemende korp sen en individuelen. Het kampioenschap van Nederland vindt plaats in de Hypo- litus polder aan de Afsluitdijk op 8 mei a.s. 1. Axel I met 1480 punten, dit korps dat Zeeland gaat vertegenwoordigen be staat uit de heren: G. van Drongelen, J. A. Roose, A. van Meurs. J. A. Strijdonck en F. A. Asselman. 2. IJzendijke 1295 pnt. 3. Sas van Gent 1182 pnt. 4. Axel 2 1039 pnt., 5. Bruinisse 734 pnt. 6 Axel 3 680 pnt., 7. Westdorpe 387 pnt. Bij de individuelen is de uitslag: 1. Mevrouw Jansen, Sas van Gent, 2. F. van Hulle, idem; 3. A. Lippens, idem; 4. J. Jansen idem; 5. mevr. Lippens, idem; 6. Bentschap-Knook, Axel; 7. C. Goedege- bure, Middelburg; 8. C. M. Roose, Axel; 9. G. de Rijke, Axel; 10. F. de Jong, IJzendijke. (Van onze correspondent) YERSEKE Tijdens de raadsver gadering van Yerseke werd het nieuwe raadslid van de A.R-fractie, de heer P van Putten beëdigd. Hierna kwam als be langrijkste punt het overschrijden van de begroting voor de nieuwe haven aan de orde. Dc heer van Schalk informeerde of het gemeentebestuur of de havencom missie nooit heeft voorzien, dat dit be drag 300.000,- zou gaan bedragen. Men ging uitvoerig in op deze vraag. afhouden. En wat bijna niemand ver wachtte gebeurde op deze avond. De heer Mol kreeg van de jury het hoogste aantal punten toegewezen. Hij mocht van vice-voorzitter Geluk, naast de wisselbeker, een muziekbon van de firma Moolenaar in ontvangst nemen. Ook voor Wim van Boven was er een muziekbon. De heer Van Mever bekeek nog even de prestaties van de afgelopen drie zater dagen, waarbij hij zijn tevredenheid over de' vele goede en vaak uitzonderlijke uit voeringen van de solisten betuigde. Veel waardering had hij ook voor het publiek, dat met zulk een grote aandacht alle stukken volgde, Vervolgens gaf de heer Van Mever nog enige tips voor deze amateurmusici, terwijl hij woorden van waardering sprak tot de beide bondspia- nisten, hetwelk met luid applaus werd onderstreept. De voornaamste uitslagen zijn: derde afd. solisten: Iz. Pleyte 66 p., tweede afd. sol.: Nico Polderman 64 p., eerste afd. so. listen: C. de Bree en P. Joosse 68 p., M. de Nood en J. van Splunder 67 p. Afd. uitmuntendheid sol.: J. van Wallenburg 72 p. met lof; A. de Meulder 69 p.; J. La- ko en J. Maas 67 p. Idem duetten: L. Bakker en J. Maas 69 p.; D. en M. Goed hart 67 p. Ere-afd. sol.: C. Joziasse 71 p.; A. Melis 70 p.; A. van Overbeeke 70 p. Vaandelafd.: P. Mol 80 p.; J. Meliefste 75 p.; A. Wielemaker en M. Goedhart 73 p. met lof. Vaandelafd. duetten: J. Meliefste en P. Mol 78 p. met lof. Hansweert Buurtvereniging De buurtvereniging van de Hoofdstraat heeft een ledenver gadering gehouden. Deze buurtvereni ging zal dit jaar haar 35-jarig bestaan gaan vieren en dit punt kwam dan ook ter sprake op de vergadering. Het was een oriënterend gesprek, waaruit als con creet punt naar voren kwam het feit dat deze verjaardag op feestelijke wijze gevierd zal worden op een nader te be palen dag in het najaar van dit jaar. Berging Het in augustus 1964 ge zonken schip „Neuwied" een kustvaar der, zal geborgen gaan worden. Het ber gingsbedrijf H. Poldermand aihier zal vandaag met het werk beginnen. Bij laag water zijn alleen de toppen van de masten van het gezonken schip te zien. Het schip ligt buiten het vaar water. (apelle Plattelandsvrouwen Onder leiding van mejuffrouw J. Ganseman hield de afdeling Kapelle-Biezelinge van de bond van plattelandsvrouwen haar maande lijkse vergadering. Bij de bestuursverkiezing werd me vrouw de Visser-Klaassen herkozen, Besloten werd 11 mei een reis naar -Hertogenbosch te organiseren voor de leden. Voor de pauze zong het eigen zangkoor o-l.v. mevrouw de Feyter te Goes. Na de pauze hield mevrouw Huis- man-Griep uit Rilland een biografie over de hertog en hertogin van Wind sor. Mooi hengelresultaat De heer M, Zuidweg te Biezelinge, hengelkampioen 1964 van de hengelclub „De Kanaalvis sers" te Kapelle-Biezelinge, is derde geworden tijdens de zaterdag in Halste ren gehouden selectiewedstrijden voor het kampioenschap zeehengelen Neder land. Door dit resultaat mag de heer Zuidweg thans meedoen aan de eind- wedstrijd om het Nederlandse zeehen- gelkampioenschap op 8 mei te Hippoli- tushoef. Kloetinge (Van een onzer verslaggevers) LEWEDORP Gistermorgen is het bejaardenhuis De Kraaijert te Lewedorp in gebruik genomen. Het tehuis is nog niet geheel afgewerkt maar de komst van de eerste gast, de 86-jarige heer A. de Jonge uit Ovezande, gaf toch alleszins aanleiding tot een feestelijke bijeen komst, waarbij o.a. het stichtingsbestuur en burgemeester en wethouders van 's-Heer Arendskerke aanwezig waren. De officiële opening zal plaats hebben in de zomer. De hoogbejaarde maar nog zeer kwie ke heer De Jonge werd om kwart over tien in De Kraaijert ontvangen. Mr. J. Somers, voorzitter van de stichting r.-k. bejaardenhuis Zuid-Beveland-W. sprak een welkomstwoord, waarin hij tevens dank bracht aan het gemeentebestuur en degenen, die bij de bouw van De Kraaijert betrokken zijn geweest. Die bouw is heel snel gegaan. Begin februari van het vorige jaar begon men met het grondwerk. De dagelijkse leiding van het tehuis is in handen gegeven van zr. Jeanne d'Arc van de Zusters van Etten. Het verzorgend personeel bestaat uit nog drie andere zusters van dezelfde orde en uit zes meisjes. Zuster Jeanne d'Arc is drie jaar overste geweest van het bejaardenhuis Mariahof te Etten, waarin bejaarde zus ters zijn opgenomen. Behalve de heer De Jonge zijn giste, ren in de loop van de dag nog drie ande re gasten aangekomen. Vandaag zullen nog eens vijf bejaarden hun intrek in De Kraaijert nemen. Op 28 april zullen alle kamers bezet zijn. Er zullen dan 56 be, j aarden in het mooi gelegen tehuis zijn opgenomen. De Kraaijert heeft al een lange wacht, lijst. Er staan alleen al voor de echtpa renkamers (in totaal 6) tien echtparen op de wachtlijst. Jn verband met de grote vraag overweegt het bestuur om vlakbij De Kraaijert wat bejaardenflats bij te bouwen. Bij de foto De directrice van de Kraaijert. zuster Jeanne d'Arc, in een vro lijk gesprek met haar eerste gast de heer A. de Jonge uit Ovezande. De heer De Jonge was de eerste die zich onmiddellijk na de be kendmaking van de bouwplan nen, als pensiongast opgaf Het dagelijks bestuur noemde als fac toren onder meer het ontbreken van zand op de plaats van de nieuwe haven, zo dat dit 4 km verder gehaald moest wor den. Dit kostte f 42.000,- De oude ha veningang moest onder handen genomen worden, door gedwongen verandering in de werkmethode wat de doorgang van nieuwe haven naar oude haven betrof. De kosten hiervan bedroegen f 54.000: De toegangsweg naar de haveningang over de noordelijke dam vroeg f 35.000,- Andere factoren waren het lange uit blijven van de vergunning, zodat pas in augustus begonnen kon worden en in verband met werkzaamheden in de win ter voorzieningen getroffen moesten wor den. Ook de vrachtprijs voor de aanvoer van mijnsteen was inmiddels opgelopen. In verband met al deze min of meer onvoorziene moeilijkheden kon door de Grondmechanica Delft geen onderzoek meer ingesteld worden naar de aanwe zigheid van zand. Hierdoor zou de haven nu nog niet zo ver zijn afgewerkt. De voorzitter was genegen ir. Drok uit te nodigen om een en ander eens toe te lichten. Het gemeentebestuur is van het standpunt uitgegaan de nieuwe haven zo snel mogelijk realiseren. Zonder verdere opmerkingen gaf de raad daar na toestemming voor het aanvullend kre diet, groot f 300.000,- deze schadeberekening is gekomen. Als "lid van het Visserijbestuur en voorzitter van de vissers vereniging is hem niets van schade gebleken. Bijzonder fel rea geerde de heer Cornelisse. Wanneer er schade geleden wordt hen ik voor ver goeding, aldus de heer Cornelisse. Maar dit geval stuit me zo tegen de borst, dat ik het een schande vind hoe iemand van de gemeenschap tracht te plukken door schadevergoeding te eisen voor scha de die er absoluut niet geweest is. Ook burgemeester Willemsen en de beide wet houders noemden de eis ongemotiveerd. Het dagelijks bestuur is altijd bereid tot onderhandelen, maar in dit geval was dat niet mogelijk. Toen de heer Lacor een rechtskundige in de arm had genomen was er voor de gemeente geen andere keus meer dan de rechtskundig adviseur van de gemeente in te scha kelen. Het feit dat wethouder Van Bo ven zich als dagelijks bestuur gelukkig voelde, dat diverse steekproeven zijn ge nomen, was voor de heer van de Velde aanleiding tot een gesprek met de heer Lacor te komen. De voorzitter betreurde de houding van de heren van Schaik en van de Velde, terwijl de heer Pekaar opmerkte.dat hij zijn mederaadsleden in deze niet kon volgn. Met de stemmen van de heer van Schaik en de heer van de Velde tegen, besloot de raad tot verweer in rechten. Bejaardena-vond Voor de Kloetingse bejaarden werd zaterdag een ontspan ningsavond georganiseerd in Amicitia die goed werd bezocht. Mejuffrouw Eyke uit Goes vertoonde fraaie kleurendia's a. over de Deltawerken en diverse na tuuropnamen. Het was een bijzonder interessante avond. Excelsior. De muziekvereniging .Excelsior", die voor de aankoop van zes nieuwie instrumenten ruim 5600,- nodig heeft, is afgelopen week gestart met een oliebollenactie. Tevens zal er nog een grote loterij worden georgani seerd met als hoofdprijs een ijskast. Men hoopt op deze wijze aan de no dige financiën te karnen om de instru menten aan te schaffen. Oranjevereniging Op de jaarverga dering van de Oranjevereniging werd o.a. meegedeeld, dat het ledental iets .terugliep en dat men 1964 afsloot met een batig saldo van 460,-. Voor 5 mei werd een feestprogramma vastgesteld, 's Morgens is er allereerst klokgelui en bazuingeschal. Na het hijsen van de vlag door de burgemees ter volgt een aubade van de schooljeugd. Van 10 tot 12 uur is er voor de jongste schoolkinderen een poppenkastvoorstel ling. Voor de groteren is er in de mid daguren een cabaretvoorstelling. Dan zal ook de muziekvereniging door het dorp trekken voorafgegaan door de ponyclub. 's Avonds is er zang en muziek in de muziektent en de dag wordt besloten met een openliuchfcbal. Kruiningen Graafwerk Een graafmachine is aan het Eindtje de Rondte begonnen met graafwerkzaamheden t.b.v. de bouw van een gymnastieklokaal. Dit lokaal zal 200 m2 gaan beslaan. Er zullen een leraarskamer, douches, wasbakken, 2 kleedkamers. toestelbergingsplaats, centrale verwarming, speelveld buiten met een buitenbergplaats. Ook de zaak Lacor veroorzaakte enige deining in de raad. Het gemeentebestuur is gedagvaard om op 14 april te ver schijnen voor de rechtbank te Middel burg. De raadsman van de heer Lacor, mr. Der Weduwen, had op 1 december 1964 een schrijven aan de raad gericht waarin hij melding maakte van schade op de mosselwaterplaatsen ten gevolge van de aanleg van de nieuwe haven. Naar aanleiding van het advies van de rechtskundig adviseur van de gemeente, mr. Vlaming, kon het gemeentebestuur geen aanleiding vinden in te gaan op het verlangen van de heer Lacor om een regeling tot schadevergoeding te bereie- ken. Mr. Vlaming wees erop, dat aan de heer Lacor, op zijn verzoek, bedoel de waterplaatsen zijn toegewezen. Indien hij had kunnen vermoeden dat de gron den minder geschikt zouden worden, had hij zich direct tot de vissersvere- niging „Yerseke" kunnen wenden met het verzoek om andere grond. De heer Lacor is bovendien geen onderhuurder, maar gebruiker van gronden in huur en beheer bij de Vissersvereniging. Door deskundigen van de visserijpolitie is ge regeld controle uitgeoefend, met het re sultaat, dat geen afwijkingen aan de gronden of op de daarop liggende con sumptiemossels zijn geconstateerd. Bo vendien acht mr. 'Vlaming, voor zover de vordering a f 15.000,. is gegrond op een onrechtmatige daad van de gemeente, deze niet ontvankelijk, omdat het leg gen van een nieuwe haven een recht matige overheidsdaad is. De heer van Schaik, bijgevallen door de heer van der Velde, betreurde het dat geen over' leg heeft plaatsgevonden met de heer La cor. Dat deze zich door een rechtskundi ge laat vervangen was voor de gemeente geen reden ook de kwestie door een ad vocaat te laten behandelen. De mening van de heer Pekar stond hier lijnrecht tegenover. Hij noemde de beweringen van de heer Lacor verzin sels en kon niet begrijpen hoe men tot LAGEWEG - OSSENISSE STOPPELDIJK In het gemeentehuis te Stoppeldijk heeft de aanbesteding van de reconstructie van de Lageweg en Zee dorp en van de verbreding van de Kip straat te Ossenisse plaatsgehad. De laag ste inschrijvers waren de fa. Koster en Visser. Hulst voor i 211.500.M. P. Hol N.V., Hulst voor f 219.530.— en het N.V. Aannemings- en wegenbouwbedrijf P. H. Offringa, Vught voor f 221.600.De drie hoogste inschrijvers waren de fa. P. Mol- let. Hoofdplaat voor f 234.000.Leen- hout's Aannemingsbedrijf N.V. te Sluis voor f 236.000.en de fa. B. H. van Noordenne en Zn., Hardinxveld-Giessen- dam voor f 238.000.Alle inschrijvingen bleven overigens beneden de raming die f 214.800— beliep. De gunning wordt aan gehouden. Landbouwhuishoudscliooi De land bouwhuishoudschool van de Z.L.M- or ganiseert donderdag 8 april a.s. een openbare les. Bedoeling van deze les is de ouders van kinderen, dit in de toekomst naar deze school zullen gaan nu reeds te la ten zien in welke omgeving de leerlingen terecht komen en op welke wijze zij on derricht zullen ontvangen. Lewedorp W.G.K.-contributie verhoogd Tijdens de in café Menheere gehouden jaarverga- (Van een onzer verslaggevers) KRABBENDIJKE Tijdens een per- soneelsavond heeft de heer J. J. Du vekot, directeur van het IFA-levens- middelenconcern, officieel afscheid ge nomen. Thans is de heer Duvekot gede legeerd commissaris. De avond vond plaats in „De prins van Oranje" te Goes. Mede-directeur J. Duvekot sprak de scheidende directeur, die 48 jaar aan het bedrijf verbonden is geweest, toe. Hij bood hem een fiets en een fototoe stel aan. Naast felicitaties overhandigde de heer C. Geldof namens het personeel een „gouden IFA-speldje" aan de heer J. J. Duvekot, terwijl verder het woord werd gevoerd door de heren A. v. d. Mei- de, bedrijfsleider van de „KIJKO" te xOEWACHT A. de Block 15 uur Jaarmarktschieting- Hotel Zeclandia Bal. R. de Letter 15 uur Schieting. A. de Schepper 15 uur Schieting. la" uit Rotterdam de avond op. Nadat drs. S Duvekot, directeur, nog een woord je had gesproken aan het eind van de avond, dankte de scheidende directeur hartelijk voor de spontane hulde. DE RUYTERSCHOOL Geslaagden „De Ruyterschool" te Vlis singen in de maand maart: S.W.T.K. diploma A: J. P. van Boven, C. D. de Smit, H. H. Claes, P. W. Moelker, G. van 't Wout, R. H. W. Uijlenbroek. S.W.T.K. diploma B-I: J. A. Leijnse. S.W.T.K. diploma B-II: D. W. Verplan- ke, P. Duynhouwer. 3e stuurman G.H.V.: W. L. van Lien, W. de Ruyter. E. K. Krab, J. G. Engels man, J. Heuvink, J. D. Ruissen. 2e stuurman G.H.V.: J. Dispa (praktijk), H. F. Stohr (praktijk), R. W. Nanlohy (praktijk). H. J. G. M. Mouwen (praktijk). M. B. Vercruijsse (praktijk), J. M. Huy- gens (theorie), J. Mieras (theorie). H. Blaauw (theorie), H. Bout (theorie), H. v. Buuren (theorie). le stuurman G.H.V.: Ph. F. L. Schol- vinck (theorie), Ch. Schenkenberg van Mierop (theorie), E. A. Frowein (prak- ^Radiotelegrafist 2e klas: W. Seesing, J. J. H. Brouwer, L. A. Almekinders, R. D. v. d. Ent Braat, H. R. Mulder. Radarcursus: radarnavigator: Ph. F. L. Schölvinck, J. J. de Fouw; radarwaarne mer: C. P. J. M. Segeren, H. J. Schmitz, J. P. v. Voorst v. Beest. Morgen, woensdag 7 april: Hansweeri 6.21 en 18.45 uur: Terneuzen 5.45 en 18.07 uur: Vlissingen 5.12 en 17.38 uur; Wemel- dinge 7.07 en 19.23 uur. GOES Prins van Oranje 20 uur Verg. Grafi sche Bond. Prins van Oranje 20 uur „Be eerbie dige lichtekooi" door „Cenirum". TERNEUZEN Luxor 20 uur' Vrouwenjagers, 18 J. BRESKENS Valk 20 uur Winkeliersvereniging. SLUIS Gemeentehuis 19.30 uur Riadsvergadf' ring. OOSTBURG Du Commerce 20 uur Bijeenkomst £)■- Adelbert. Breda en A. Kamphuis, afgevaardigde 'JOST- en WEST-SOUBURG van een Amsterdamse dochteronderne- 14.30 uur Opening kleuterschool Molen - ming. Naast een personeelsbandje vro-| berg. lijkte de Kon. Accordeon Vereniging „Sca- GENT Kon. Opera 19.30 uur Drei Grosehen Oper. BRUGGE Stadsschouwburg 20 uur BaUetlchooi K.V.O. - In de Canisvlietpol wordt hard gewerkt i van 30 ha landbouwg| sige polder, waar kreekjes liepen, wordil zand, dat bij de kansl Terneuzen en Sas vai f<og een paar weken dl Daarna wordt het zancg laag aarde. De polder komen van de commiC ling Canisvliet. (Van onze parlementaïï DEN HAAG Kal Cals heeft maandagavorl tieleiders Schmelzer I ling (P.v.d.A.) en Small afzonderlijk ontvangen, I middags gedurende meel met hen gezamenlijk ol pleegd. Dat betekent d l pig overeenstemming hel de hoofdlijnen van de -het aantal departementei van de minister-presidel op het aanblijven van li gen. Omwille van zuivf gen is het aanzoeken val zaak van de formate] Daarbij handelt hij dus i de fractieleiders en niet hen. Het staat de aan tel daat-ministers straks a vóór zij een beslissing ïl te gaan bij de fractievooa dien is maandag de eindn hoofdlijnen van het regl ma vastgesteld. De kansT teur Cals slaagt, zijn dcf kelingen van maandag honderd procent gestege| alle moeilijkheden nog geruimd. De overeenkomst die de hoofdlijnen van de betekent dat de fractfl nauwkeurig omlijnd scl vastgesteld. Er is dus gesjl voorkeur die de partijen T lende departementen heb l (Advertentie'! Tw6'spreshag verlj ™n,hUïarMwrb.ll Hal^faoede7erh] nèrifide® pikS heb NieU^rtelangstet •t m draaif I

de Stem | 1965 | | pagina 2