lANTIE SCHOEN Oude bekenden vinden elkaar bij de slag in Noordhollandse ronde 11-14 Nederlands elftal ..harder is nu GERRIT POORTVLIET klopt twee rivalen in slotfase EBHV laat te veel gaten in verdediging vallen: Toen de strijd stil viel ging Groeneweg lopen Jaap Oudkerk naar Canada Scholte lijdt nederlaag in Antwerpen Bsfen^rijksr en j ^svoÜer dan u denkt, zijn de koopjes bij de ■Rf EEF DOLMAN NUMMER EEN Tactisch Jean Stablinski le CEES HAAST: GOEDE VIERDE IN FRANKFURT ft ft ft ft m ft m Tonido vecht zich naar zege in overgangsklasse handbal Demarrage Hockey Nederland B klopt Rheinland- Westfalen 2-1 Uitslag Rein de Jongb 4e in Ronlers Vic. Holten weer turn-kampioen Brabant Grensrit voor combinatie Pouwels-W indsma Overgangsklas b Zeeland Zuid b Uitslagen Nereus wint head of the river Spielmann beter..... Open strijd Uitslagen ge kor- 11e mer- te. Ban- Nieuw- >1170-266, 01170- X Vauxhall 219 1958 rijf Cru. Telef. X Zephyr 1961, te if Crusio el. 3250. X 62, Re- 'hevrolet Automo- twerpse- rgen op X. gt steeds a n af '59 it 16—20 >870 e meest r bij P en. X middelsl. ndies. L 3, Ossen- X Fotocamera's v.a. f 16,-, 0ok geschikt voor kleur. Foto p v.d. Linde, Goes, tel. 6783. X Laat tijdig uw pasfoto maken. Foto P. v.d. Linde, Goes, tel 6783 X Balastore spaart het daglicht en het uitzicht. In voorraad op elke raambreedte tot 260 cm. E. J. Sinke-de Graag, Goes. X Nergens vindt u lekkerder hu. zarenslaatjes. Malpertuus, Hulst. X Het is weer eens iets anders. Nassiballen 45 ct. Malpertuus, Hulst X Kaascroquetten met heerlijke kaasfondu. 40 ct. Malpertuus, Hulst. X Voor aanhaarders, cultivatoren, rieken, harken, kappers, spa den naar: Lampo, Houtmarkt 3, Hulst. X Voor gaskomforen, fornuizen en gasslangen naar: Lampo, Houtmarkt 3, Hulst. X Houten wasmachine met wrin ger t.k. Nieuwstr. 36, Koe wacht. X Wasautomaten, Rondo, Miele, A.E.G. en Zanussi in prijzen f 698,-. Gratis aanleg. Jo de Booy, Gentsestraat 14, tel. 01140-3301, Hulst X eiling op Veiling volgen- ;ds inge- partijen angst ge- Votte af- >ostzegel- ordrecht, avonds) X um" le en een- ge hanen zware :htkippen Pasen) ;nst aan Damme, 1170-2494. X ïnstmest- J. Ver- >1153-227- X te koop. aamslag, X jroeima- 2o me- k. M. telef, X aimachi- /erlinde, 7-429. X bieten- Verlin- 1153-227- X ouwpers Zaam X aardap- M. J ïl. 01153- X 2e hands was- en naaimachi- H nes v.a. f 25,-. Jo de Booy, Gentsestr. 14 Hulst 01140-3301. X Koelkasten - Zanussi v.a. f 298,- De volledige serie, de beste kwaliteit. Speciale winterprij- zen. Jo de Booy, Gentsestraat 14, Hulst, 01140-3301. X Een ware traktatie. Slagroom met ijs in een heerlijk knap- jj pende wafel 35 ct. Malpertuus I Hulst. X Wbarom moeilijk als het ge makkelijk kan? Bestel voor 's middags goudgele frites. Mal pertuus, Hulst. X Malpertuus is bekend om zijn loempia met echte tougé, 75 cent. X leder weet het, bij Malpertuus 1 Hulst, heerlijke fricandellen, 50 cent. X Hebt u reparatie aan uw was machine of centrifuges? Dan naar de Wijngaardstraat 5, tel. 7768, Goes. X Doe het zelf. Wij geven u de juiste voorlichting en gratis advies. Leo Franse, 's-H. Hen- drikskinderenweg 35, Goes.' X Laat ons uw hacken bekleden en verniéuwen, elktr. schoen makerij Gebr. Spitters, Bier kaaistraat 28, Hulst. X Heeft u feest, bestel bij ons de taart, die is haar geld dub bel waard. Bakkerij Verhulst, 1 Nieuwstr. 31, Oostburg, telef. 01170-2137. X Schoenen spuiten in alle kleu ren. kan alleen bij Spittera vakkundig gebeuren. Elektr. Schoenmakerij Gebr. Spitters. Bierkaaistr. 28. Hulst. X Latt ons uw hakken bekle en en vernieeuwen. Elektr. schoen kaaistr. 28. Hulst. X KLEDINGBOKSER (Dames- en Herenconfectie) BIERKAAISTRAAT 30, HULST V B> 1 |e zool en het bovenleer water- lijk geheel. Daardoor zijn Fut ubberzool en hak geven abso- makkelijke pasvorm en passen en Fut schoenen 6 maanden s keer ook naar Fut schoenen. Fut Town Fut Weekend Fut Everyday Alle typen in zwart en bruin Fut jongensschoenen RAVENSTEIN CN-BO üAGBLAD DE MEM VAN MAANDAG 5 APRIL 19bt> ZAANDAM (ANP) De 20e ronde van Noord-Holland werd een waar festival van oude beken den. De vier coureurs, die na een uiterst boeiende slotfase elkaar op de Burcht in Zaandam de eind zege betwistten, behoorden ook het vorige seizoen reeds tot de voor aanstaande liefhebbers, al had één van hen in deze categorie op de weg zijn sporen nog niet verdiend. De uitzondering was Tiemen Groen in maart pas weer met de training begonnen, na de hele winter in actief te zijn geweest. De Fries bleek als wegrenner aanmerke lijke vorderingen te hebben ge naakt. draaide als een routiner mee in het peloton, bleef niet meer angstig op een meter afstand van zijn voorganger en was attent toen in Purmerend de slag in alle hevigheid ontbrandde. Met drie an deren nationaal kampioen Eef Dol man, de sterke Limburger Harry Stee- vens en Dolmans ploeggenoot Frank Ouwerkerk, nam hij een zestal kilome ters voor het einde een kleine, maar kostbare voorsprong op een ruim twintig renners omvattende formatie, die on danks de bezielende leiding van andere sterken ais Jaap Hoogland, Ad van Ke. menade, Henk van Rooy, Piet de Wit, Cees Brugei, Guus Leliaert, Henny Schouten en de actieve Belg Maurice Geraerts de achterstand voor Zaandam aiet meer ongedaan kon maken. In de spurt van de kopgroep koos Dol-I mans die de zaak ondanks de aanwezig- An-w,,aa w MA van nlnppmaat OuwPrkerk alWnden- Alkmaar (44 km) werd door een gesloten peloton gepasseerd, in Medem- FRANKFURT (ANP). De Franse oud wereldkampioen Jean Stablinski is in Frankfurt winnaar geworden van de profwedstrijd „Rund um den Henninger Turm". Stablinski, die een tiemtal kilo meters voor het einde uit een elf man sterke kopgroep ontsnapte, nam nog een voorsprong van 1 minuut en 36 seconden op zijn achtervolgers. De sprint om de tweede plaats werd gewonnen door de Belg Frans Verbeeck, die Georges van Coningsloo (B.), onze landgenoten Cees Haast en Arie den Hartog en een andere Belg, Willy Bock- landt, in deze volgorde achter zich liet. Van de Nederlanders bevond zich be halve Haast ook nog in het voorste ge lid Peter Post, die tiende werd. Cees Lute werd 14e op tweeenhalve minuut, Van Dongen 22e op 3 min. en 20 sec.. Hu- gens 23e en Maliepaard 24e. beiden in dezelfde tijd als Van Dongen. 'i'|jjjj|PpE. 1 f 2 'V wj- - MVY - SIM) -s •-'! I i MAC - ïifxkw He£»ei«3 For; t F -7>i .ar t" A.U.X - r.VAV Elnëür.vua - Vu! - -ij: ('.((-e - Alk-naftr «tor n - Velos. O EU Wille at (Van onze handbalmedewerker) NSC heid van ploegmaat Ouwerkerk alleen opgeknapte tactisch het wiel van Stee- vens, de andere favoriet. Bij het uitko men van de laatste bocht zette de Rot terdammer fel aan, kwam naast zijn te genstander en bevocht in de laatste tien tallen meters tenslotte een half wiel winst. Eef Dolman dus "winnaar van deze nu eens niet door koude en harde wind ge kenmerkte ronde van Noord-Holland. Bijna was echter diezelfde Dolman reeds kort na het begin definitief uitgescha keld. De blonde Rotterdammer, die be kend staat als een uitgesproken slow- starter. kwam in ernstige moeilijkheden toen hij na een val een ander wiel moest steken. Zelfs toen zijn ploeggenoten Ba- rendregt en Van Dorth zich lieten afzak, ken om hem te helpen in zijn jacht op het peloton, bleef de situatie kritiek. Pas toen ook Adrie van Middelkoop te hulp schoot kon Dolman moeizaam naar de hoofdmacht worden geloodst. Die hoofdmacht raasde intussen, geïn_ spireerd door de zon en de aangename temperatuur, in hoog tempo over Noord hollands wegen. De uitlooppogingen wa ren talrijk, het succes schaars. Door het gunstige weer konden de meesten het tempo zonder forceren volgen; de ronde zou ditmaal bepaald geen afvalslag wor. blik (76 km) hadden Minneboo en mili tair kampioen Van Veen een onbeteke nende voorsprong, nog voor Hoorn (119 km) was de orde weer hersteld. Pas kort voor Purmerend (141 km) scheidde een formatie zich af, naar later bleek defini tief. Oudgediende Harm Ottenbros, op vallend fit, leidde de eerste groep in het offensief. Voor zijn inspanningen zou hij in Zaandam met een tiende plaats wor den gehonoreerd. De meeste vooraan staande renners hadden zich ook vooraan kunnen handhaven, maar toch hadden mannen als Piet Daenen, Jan van dei- Horst, Leo Motke, Piet Cooremans en Gaby Minneboo de sterksten niet kun nen volgen. (Advertentie) Natuurlijk was er voor Eef Dolman de traditionele beloning. KREFELD, (ANP) Het Nederlandse B hockey elftal (heren) heeft zaterdag middag in Krefeld met 2-1 gewonnen van 'n selectie uit Noord Rheinland-Westfalen Bij de rust hadden onze landgenoten al met 1-0 de leiding. Dankzij een groter teamverband heeft het Nederlands heren B hockey team za terdagmiddag op het veld van de Krefel- der Hockey Club een 2-1 zege behaald op een selectieploeg uit Noord Rheinland- Westfalen. De nauwelijks 400 toeschouwers zagen Nederland ondanks een veldminderheid in de 27e minuut door linksbinnen West- dijk de leiding nemen, die volkomen vrij staand een voorzet van rechts kon iw- Na de hervatting toen de Duitsers nog al wat wijzigingen in hun team hadden aangebracht, werd het al vrij snel 1-1 door linksbinnen Schubert, die uit een lange corner kon doelpunten. Kort voor het eindsignaal kwam de Nederlandse B-ploeg toch nog op winst door middenvoor Eykelboom, die een ra zendsnelle solo met een hard schot in de benedenhoek goed afsloot: 1-2. Naast Westdijk en Eykelboom viel ver der doelman Brederode op bij de Neder landse vertegenwoordigers. DEN HAAG (A.N.P.) Van de 674.415 Nederlanders, die deelnamen aan sport- toto 32 van deze week hadden er zich zondagavond acht gemeld met twaalf punten. Zij delen voorlopig een hedrag van 95,840. Voor de eerste prüs 175.708) waren nog geen liefhebbers. Voor de derde prijs, die ditmaal 47.920 bedraagt, waren al enkele tien tallen gegadigden. 132.840 deelnemers aan de goaltips j legden 134.833 in- Van dit bedrag is 44.496 beschikbaar voor de drie pryzen die elk 14.832 bedragen. Er waren zondagavond twee meldingen met vüf punten en een aanzienlijk aantal met vier goede voorspellingen. Voorin hielden de favorieten elkaar goed in het oog. Tot Tuindorp Oostzaan bleef alles hijeen, toen forceerde het duo Dolman-Groen de beslissing. Eef Dolman, dit seizoen reeds winnaar iV.„ T, van een sterk bezette koers in Luxem- allen in dezelfde tijd als Geraerts. burg en één van de animators in de ron de van Twente, toonde zijn kracht in een flitsende demarrage, Groen trok de hoofdmacht bij en demarreerde toen dat gelukt was meteen zelf. Nu was Dolman paraat, evenals Steevens en Ouwerkerk, de rest was aanvankelijk verrast, kwam daarna nog wel iets terug, maar bleef toch op een vijftigtal meters hangen. Tot bet einde toe. 1 Evert Dolman (Rotterdam! 156 km in 3.46.32, 2 Harry Steevens (Elsloo) z.t., 3 Tiemen Groen (Follega) z.t.. 4 Frank Ouwerkerk (Rotterdam) z t„ 5 Maurice Geraerts (België) op 50 meter, 6 Jaap Hoogland (Aalsmeer), 7 Eppie Vos (Zuid. laren, 8 Ad van Kemenade (Eindhoven)" 9 Henk van Rooy (Zeelst), 10 H. Otten- bros (Alkmaar), 11 T. Blom (Haarlem), 12 Adrie van Middelkoop (Rotterdam)l 13 Ludlo Jobs (Duitsland) 14 Paul v. d Vijver (België. 15 Piet de Wit Worraer) ROLLERS (A.N.P.) De ^Nederland se wielrenner Rein de Jongh is in het Belgische Roulers als vierde geëindigd in een internationale wegwedstrijd over 220 km. De race leverde in 5 uur en 34 minu ten een zege op voor de Belg Gustave Desmet, die zijn landgenoot Jongen met een lengte versloeg. Camille Vyncke (Belg) eindigde als derde. HENGELO (A.N.P.) In de sporthal Veldwijk te Hengelo is Vic Holten van Olympia uit Blerick voor de tweede maal in successie nationaal turnkampi- oen van de Nederlands Katholieke Gym- tiekbond geworden. Hij behaalde 102.70 pnt. rrPe uitslag was verder 2. Th. Struwer (Exceisior Schimmert» 102.10 pnt. 3. f A Tn 'Tongelre Eindhoven) 97.35 noneF Lenssen (Olympia Blerick) )UK.35 pnt!- G6lenS (K' e" K TÜ" (Van onze sportcorrespnodent) HELMOND, 5 april Vier kilometer voor het einde van de Ronde van Hel mond, juist toen de strijd even stilviel, nadat het peloton op een grote groep vluchtelingen was gesprongen, ging Dick Groeneweg, die zich nog niet had laten zien weg. Hij plaatste zijn demarrage zo verrassend, dat alleen de Tilburger Leo Coehorst mee kon springen. Het tweetal bouwde een uiterst kleine voorsprong op, we'lke echter voldoende was voor de beslissing. Groeneweg liet in een lange eindsprint Coehorst kansloos. Zes secon den achter de heide koplopers won Piet Rentmeester de spurt van het peloton. De Ronde van Helmond is een zeer le vendige wedstrijd geworden, waarin van de eerste kilometers af hard werd ge reden. Pas na dertig kilometer ontstond de eerste „gevaarlijke" groep, die ge vormd werd door Rentmeester, Breure, Van de Klundert, Coehorst en Paul. maar het avontuur duurde maar heel kort. Ge vaarlijker zag het er een paar kilometer verder uit. toen Lykke, Van Amsterdam en Cornelissen er zich mee gingen be moeien welke groep al heel gauw een voorsprong van een halve minuut ver overde. Jos van der Vleuten en Piet Damen die er beiden sterk op gebrand waren in de eigen streek te zegevieren leidden een tegenoffensief in. dat met nog dertig kilometer voor de wielen tot een hereni ging leidde. Van der Vleuten probeerde nog alleen door te gaan. maar daarin slaagde hij onder zware bewaking toch niet. De strijd viel in de kopgroep van inmiddels ruim 20 renners wat stil en daarvan maakte het peloton, dat volgens de 8000 toeschouwers op dat moment in een geslagen positie reed, dankbaar ee- bruik door bij te komen. Net toen alles dus weer bij elkaar zat ontsnapte Groeneweg en hij zorgde na Van Espen vorige week in Oldenzaal voor het tweede achtereenvolgende suc ces van TeleVizier. 1 Diek Groeneweg (Breda) 102 km in 2.21.49 2 Leo Coehorst (Tilburg) z.t. 3 Piet Rentmeester (Kalmthout) 2.2155 4 Henk Nijdam (Zundert) 5 André van Aert (Achtmaal) 6 Jos van der Vleuten (Mierlo-hout) 7 Bram Kool (Delft) 8 Jan Schroeder (Koningsbosch i 9 Cees Snep vangers (Zundert) 10 C. Schuuring (Am. sterdam) allen in dezelfde tijd als Rent meester. KAATSHEUVEL (A.N.P.) De com binatie Pouwels-Windsma, drie weken geleden winnaar van de Pijlenrit, heeft ook in de Brabant Grensrit, de tweede wedstrijd tellend voor de Nederlandse kampioenschappen betrouwbaarheidsrit- ten, gezegevierd. Met 54 punten voert de équipe uit Heilo en Muiderberg de rang lijst van de competittie om de betrouw- baarheidsritten in de A-klasse aan. In de B-klasse Was de overwinning voor Haans en Rubingh, die hierdoor mei 45 punten eerste staan in de ranglijst van bet B- klasse kampioenschap. De uitslag van de Brabant Grensrit, die in de nacht van zaterdag op zondag start en finish in De Efteling te Kaats heuvel werd gehouden, luidt: A-klasse: 1 Pouwels - Windsma, 150 strafp.; 2 Jetten-Horbach 151 strafp.: 3 De Wit-Blankers 308 strafp.: 4 Claus Van Mierlo 328 strafp.; 5 Van Beek Verschuuren 339 strafp. B-klasse: 1 Haans - Rudingh 98 strafp.' 2 Baars - Baars 143 strafp.: 3 Verheggen- Notermans 146 strafp.: 4 Dragt - Dick- hout 159 strafp.; 5 Van der Wel - Ullers 170 strafp. C-klasse: 1 Martens - Nazarkzi 1 straf- punt; 2 Smeur - Van der Westen 55 strafp. AMSTERDAM (ANP) De ex-wereld kampioen der amateur-stayers Jaap Oud kerk zal van 7 tot en met 13 mei, met waarschijnlijk een Belg als koppelgenoot deelnemen aan de zesdaagse van Mon treal. Na deze zesdaagse moet Oudkerk snel terug vliegen om tijd te zijn voor de openingswedstrijden van het Stadion in Amsterdam op 16 mei, het programma ter gelegenheid van de aankomst van de ronde van Nederland. De Noordamsterdammer gaat zich ove rigens op de weg voorbereiden voor het komende seizoen op open banen, waarin de wereldkampioenschappen in San Se bastian het hoogtepunt vormen. Het nu aflopende winterbaanseizoen gaat Oud kerk wat Europa betreft op 11 april af sluiten met een stayerwedstrijd in Dort- mpnd. In de veldhandbalcompetitie hebben verrassende uitslagen belangrijke veran deringen gebracht in de standenlijst. Zo verloor in de hoofdklasse dames Niloc van Hygiëa. Het Roermondse Swift dat won van Athene Den Haag staat nu aan kop. De heren van Tonido in de overgangs klasse versloegen EBHV. Verrassend won nen de dames Marathon uit Vlissingen van het ongeslagen EBHV. Ook de eerste kampioenen hebben zich gemeld. In de district 2e klas B heren werd Walcheren kampioen door een overwinning op For- tuna 2 van 5—8. SIOS 2 werd ongeslagen kampioen in de Afd. Zeeland door een overwinning van 310 op Olympus 2. In Breda konden we genieten van het spectaculaire en aantrekkelijke duel tus sen de rivalen EBHV en Tonido Goes. De Bredase rood-witten begonnen de kracht meting bijzonder succesvol door een doel punt van Cor de Roos. De kansen keer den en Tonio verbeten vechtend, nivel leerde niet alleen de stand maar kwam zelfs op 13. De doelpunten werden ge scoord door Rinus Fraas (2x) en Jan v. Zanten. EBHV liet te veel openingen in de verdedigingslinie waar Tonido van pro fiteerde en uitliep tot 26. Voor EBHV scoorde Cees Willems voor Tinodo was het weer Rinus Fraas (2x) en Arie Ver- heze. EBHV kwam terug en wist met doelpunten van Cor de Roos (2x) en Jo- han Bakker de achterstand te verkleinen tot 56. Voor de rust inging voerde Arie Verheze de stand op tot 58. Na de her vatting bleef Tonido de toon aangeven. Het samenspel was goed en regelmatig passeerden Rinus Fraas en Arie Verheze de EBHV-doelman v. Goor. Cor de Roos wist met drie treffers, waarbij een veer tien-meterworp, de achterstand te ver kleinen tot 9—11, maar uiteindelijk won Tonido met 1114. een achterstand van 0—5. Een groot aan deel in deze vijf doelpunten hadden de gebroeders Jan en Rinus Zweedijk en Jan Bouters. Voor het Velocitas-doelpunt zorgde Ad de Kort. Toch haalden de Bre- danaars voor de rust de achterstand ver op. Ad de Kort zorgde voor nummer twee. Voor Hellas hadden Huub Poortvliet en Rob Jacobs hun antwoord klaar en brach ten de stand op 27. Enige flitsende aan vallen van Velocitas werden afgerond door drie doelpunten, gescoord door Jan Paulussen, Guust Kouwenbcrg en Jan Bakx; ruststand 5—7. De eerste tien mi nuten na de rust kon Velocitas het nog aardig bijbenen, maar daarna liet Hellas zien een' geroutineerde districtspeler te zijn. Een beter uithoudingsvermogen en techniek bracht Hellas een 916 over winning. DAMES EBHV heeft zijn meerdere moeten er kennen in Marathon Vlissingen. Het spel van de Bredase dames, die ongeslagen waren, was niet imponerend. EBHV nam de leiding door een treffer die werd ingeschoten door Wil Huihof. Marathon nam midden uit en maakte di rect gelijk door een harde schuiver van Nel Clarisse. Na de rust gaf Leny Gilis- sen met een goed gericht schot Marathon de leiding. EBHV vocht terug en met suc ces, want Iet v. Berkel wist de Marathon- keepster te verschalken. Een tegenactie van Marathon bracht Ineke Nijhuis in een goede schietpositie. Zij haalde uit en liet het net trillen, stand 23. HEREN Velocitas heeft in Breda op eigen ter rein een nederlaag moeten incasseren van Hellas uit Goes. Alvorens Velocitas de Hellas-doelman kon passeren hadden zij HEREN SIOS 2 uit Bergen op Zoom heeft de kampioensvlag gehesen door een over winning van 310 op het Vlissingse Olym pus 2. Met de rust had SIOS 2 een voor sprong van 15. Geen enkele keer werd de SlOS-keeper ernstig bedreigd. Na de rust bleef SIOS domineren en regelmatig moest de keeper van Olympus de bal uit het net halen. Een verdiende 310 over winning bracht SIOS het kampioenschap. De aanvoerder van het ongeslagen team nam de bloemen in ontvangst. Hoofdkla-s: Dames: Actief-Verburch 3-7, Hygiëa-Niloc 5-2. Zeeburg-Sagitta 4-1. Athene-Swift 4-10. Heren: PSV- ESCA 8-13, Operatie "55-Niloc 10-16. Aalsmeer-AHC "31 15-14, Hellas-Str. Me teoor 12-10. Overgangsklas B: Dames: Sittardia- Posterholt 0-6, Quintus-Velo 4-6, WLC/ DES-PSV 4-11. VHC-Walcheren 3-6. He ren: Dynamo-Hellas 2 15-12, WLC/DES- PSV 2 13-8. EBHV-Tonido 11-14. District Zuid B: Dames le klas: EBHV- Marathon 2-3, SIOS-Blauw Wit 3-9. He ren le klas: Velocitas-Hellas 9-16, Taxan- dria-Marathon 13-6. Dames 2e klas A: Dongen-Be Fair 8-3, Rapid-DVS 5-3, Heren 2e klas A: Blauw Wit-Juliana 9-7, Rapid-EBHV 2 15-2, SOA-Longa 12-2, Dame.s 2e klas B: Olympus-EMM 10-1. Marathon 2-ODI 6-5. Fortuna-Walcheren 0-1. Heren 2e klas B: Olympus-Mara- thon 2 9-7, Tonido 2-SIOS 7-11, Fortuna 2-Walcheren 5-8. Afdeling West-Noordbrabant: Dames l.e klas: VCW-EmBeE 0-3. EBHV 2- SOA 2 2-3. Heren le klas: Rapid 2-DVÊ 6-7, Uno Animo-Internos 11-11, Desk 2- Boemerang 1-13. Dames 2e klas: BHV- EW 4-2. Heren 2e klas A: BHV-Were D 2 19-2. Heren 2e klas B: Velocitas 2 Dongen 2-7. Afdeling- Zeeland: Heren: Olympus 2 SIOS 2 3-10 (SIOS kampioen). AMSTERDAM (ANP) Voor de vier de maal in successie heeft Nereus de Nederlandse head of the river (het lang ste afstandskampioenschap van de Am- stel voor heren) gewonnen. De Amster dammers legden het 8 km lange traject af in de nieuwe recordtijd van 25 min. 16.7 sec. Het oude record stond eveneens op naam van Nereus met 25.27.4. De uitslag is verder: 2 Njord 26.05.3 3 Aegir 26.07.2 4 Nereus 2 26.10.8 5 Triton 1 26.16.1 6 Proteus 26.32.6 7 De Hoop/Nereus comb. 28.39.5 8 Skadi 27.06.1 Het Nederlands elftal dat woensdag in Rotterdam tegen Noord-Ierland speelt in een wedstrijd voor de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap 1966, is als volgt samengesteld: doel: Graafland (Feijenoord)achter: Flinkevleugel, Israël, Se.hrijvers (allen DWS) en Veldhoen (Feijenoord), midden: Haak (Feije noord) en Lazeroms (Sparta), voor: Kerkhoffs (Lausanne), Prins (1. FC Kaisers- lautern), Groot en Moulijn (beiden (Feyenoord). Reserves zijn: Doesburg (Sparta) en Fransen (GVAV). Vier spelers, die 17 maart in Belfast de eerste wedstrijd tegen Noord-Ierland meemaakten, hebben hun plaats moeten afstaan, te weten linkshalf Bennie Muller, rechtsbuiten Gerard Bergholtz, rechtsbinnen Piet Fransen en middenvoor Henny van Nee. in Belfast de maker van het enige Nederlandse doelpunt. Het streven van de leiding is geweest weer hardheid in de ploeg te brengen. Vandaar de keuze van bijvoorbeeld Theo Lazeroms, een vechter met reputatie, alsmede die van de twee ..buitenlanders", Pierre Kerkhoffs en Ko Prins, van wie de eerste dit seizoen met zijn club Lausanne is gehard in het toernooi om de Europese beker voor beker- winnaars. Theo Lazeroms. met Guus Haak de nieuwe „twee" vormend in het team. is de enige debutant. Kerkhoffs speelde voor zijn vertrek naar Zwitserland in I960 te Paramaribo tegen Suriname, viel tijdens diezelfde trip naar de West in voor resp. Swart en Cor van der Gijp in de ontmoetingen tegen Mexico en de Nederlandse Antillen en speelde zijn laatste wedstrijd voor de Oranjeformatie tijdens de trip naar Rusland in juni 1964. Ko Prins speelde zijn laatste wedstrijd voor Oranje in november 1962 tegen Zwitserland en Guus Ha -k was, evenals Kerkhoffs, tijdens de trip naar Rusland voor het laatst van de partij. ANTWERPEN, (UPI). Op het we reldkampioenschap vijfkamp te Antwer pen heeft Henk Scholte vandaag op het onderdeel kader 47/2 een nederlaag ge leden tegen de Duitser Siegfried Spiel mann. De Duitser verzamelde in 11 beurten de 400 caramboles met een gemiddelde van 36.36 en een beste serie van 324. Scholte kwam in een gelijk aantal beur ten tot 358 caramboles, een gemiddelde van 32.54 en een beste serie van 263. Andere uitslagen kader 47/2: Schrau- wen (B.) won in zes beurten van Scherz (Oostenrijk) die tot 181 caram boles kwam. Gemiddelden: Schrauwen 66.66, Scherz 30.16. Beste serie: Schrau wen 348. Scherz 60. Ceulemans <B.) won van Ogata (Ja pan) die 157 verzamelde. Gemiddelden: Ceulemans 40, Ogata 15.70. Beste se rie: Ceulemans 155, Ogata 75. Beiden hadden tien beurten nodig. (Van onze sportredactie) KLEIN ZUNDERT Met zijn elleboog en linkerknie vol schram men, opgelopen bij een valpartij in een smal bochtje op ongeveer twee kilometer van de finish, sprong Gerrit Poortvliet na 100 kilometer uit het peloton op zoek naar de twee vluchters, Nico Lute en Piet Kettenis. In een machtige jump had hij het tweetal te pak ken en legde het zijn wil op. Kei hard sleurde hij de twee mee, weg Zo won Gerrit Poortvliet (r.) in Klein Zundert. al®!,. van het sterk jagende peloton. En hij kreeg loon naar werken. Be vreesd voor het sprinterstalent van Piet Kettenis en Nico Lute zette hij al op vijfhonderd meter van de finish aan voor de beslissing. Éven leek het erop of Kettenis hem kon weerstaan, maar de kracht van de man uit Heilingen was te groot. Met een laatste inspanning van alle krachten duwde hij zijn wiel met drie centtimeter voorsprong over de meet. Nico Lute was al gezwicht voor het geweld van Poort vliet en Kettenis stelde zich tevreden met een tweede plaats. Tot dan was de strijd volkomen open geweest. Het voornaamste waren de pre miesprints en de klassementsprijs. De koers was volledige gecontroleerd dooi de ploeg van Rini Roks. die bij iedere vluchtpoging een mannetje mee naar vo ren stuurde. De meest taaie vechters wa ren Piet Snoeys, Dies Kosten (winnaar van de klassementspriis). Piet Braspen- ninckx en Gerrit Poortvliet. on^snaPPin&- die de beslissing in- luidde viel na ongeveer 70 kilometer. Uit het langgerekte peloton waren drie man weggesprongen, die een kleine voor sprong opbouwden. Echter niet voor lang. Reeds vijf kilometer verder waren de Irie ingelopen door Dies Kosten en Piet Snoeys. Weer vijf kilometer kwamen er >pnieuw drie renners bij. Deze aanslui- ing werd tot stand gebracht door Piet iraspenninckx. die het „vuile" werk al- een moest opknappen, omdat er een man ran Rini Roks mee voorop zat. Diens nspanningen leverden geen resultaat op en zoals zo dikwijls gingen anderen met de pluimen strijken. De slimsten van de groep waren Piet Kettenis en Nico Lute. Zij sprongen op het juiste moment wei en namen in tien kilometer dertig se conden voorsprong. Het weer sterk uit gedunde peloton gaf zich echter niet zo maar over. Zeer hard rijdend achtervolg de het de koplopers. Het lukte echtei niet. A.lleen Gerrit Poortvliet en evei later Piet Snoeys konden nog wegkomen Gerrit Poortvliet bereikte de twee vluch I ters nog. Piet Snoeys bleef zweven tu.' sen peloton en kopgroep. De nieuwelingenkoers werd beslist i een massasprint. Winnaar werd J. Broi wer uit Rotterdam. De uitslag bij de amateurs luidt: 1 Gerrit Poortvliet. Heilingen. 115 k lometer in 2 uur 23 minuten en 12 secoi den: 2 Piet Kettenis. Den Haag: 3 Nic Lute^ 's-Gravenland; 4 Piet Snoeys, Br; da: 5 Jan Fransen, Halfweg; 6 Tonni Barten, Zevenbergen: 7 Bert Kanselaa Rotterdam; 8 Bas van de Bom. 's-Git vendeel: 9 Dies Kosten. Kapelle: 10 Mai Bartou, Den Haag: 11 D. Schmidt. Ro terdam: 12 C. Machielse, Fijnaart; 13 J Duyndam. Honselerdijk; 14 Cees va Dorst. Roosendaal: 15 Jan van Geel, Brc da: l(j C. de Wit, Vlijmen: 17 Martin va der Lee. Drunen; 18 Wim van Opsta Prinsenbeek. De uitslag bij de nieuwelingen: 1 J. Brouwer. Rotterdam. 52 kilomeU in 1 uur 21 minuten en 34 seconden: W. Evcrtse. Zierikzee; 3 T. van Hassc' Roosendaal: 4 L. Bogers. Óssendrecht: A. Wouters, Zundert: 6 J. van de Bei Hoeven: 7 J. Stom. Utrecht; 8 A v«' Overveld. Zegge: 9 P Oomrn. Breda; i P Hagenaars, Bergen op Zoom; 11 Boezer. Raamsdonksvcer; 12 P de Roo Rucphen: 13 K. Dekkers, Breda- 14 1 Broere Zevenbergen; 15 A. Zeldenthui Sassenheim.

de Stem | 1965 | | pagina 9