NU LEVERBAAR VOOR f 5450 - DE NIEUWE SK0DA1QQUEW Vakbeweging middel tot meer leefbaar bestaan SKODA De schone slaper Positie kader in nieuwe structuur zeer belangrijk ERHARD REETGENOMEN DOOR DE -Frans koord uigbouw 1000 MB I. W. E. IVl. W. Vroome de gehele land- bouwinventaris J. Mijs Het kiezen van een auto in de vijfduizendguiden-kiasse is gemakkelijker geworden. Omdat u nu voor f 5450 een auto koopt die royaal is én zuinig, sportief én veilig, modern én degelijk, luxueus én praktisch - de nieuwe SKODA 1000MB. Een ideale auto met opmerkelijke eigenschappen: pittig van karakter (120 km/u, van 0-80 km/u in 14 sec.), plezierig te hanteren (volledige synchronisatie, hydraulisch bediende koppeling, „vingertop"-pookschakeling), bijzonder koersvast (laag zwaartepunt, gunstige gewichtsverdeling, 43% vóór- 57% achter), enorm remvermogen (remoppervlak 770 cm1) en 'n uniek interieur (verstelbaar tot o.a. 1 of 2 slaapbanken en hele of halve laadvloer). Maak eens een gratis proefrit! Windsors in Londen Idee winkeliers: Parkeerpenning voor klanten van Lijnbaan? N.K.V.-BESTUURDER H. BROEDERS: KOUD KUNSTJE Anderhalve ton in Grouw (Fr.) uit brandkast Notaris Frantzen Bijzondere zegel 150 jaar M.W.O. Portugese studenten gearresteerd na aanval op rector Invloed Documentatie Duitser overviel Rotterdammer Actiecomité tegen regeling ziektekosten rijksambtenaren GEWONDE LAG ZES UUR IN SLOOT VriendenZo is het zend gegadigden! Gaullist wordt burgemeester van Parijs President Johnson: Kanker zal geheel worden bedwongen Strauss spant geding aan tegen „Stern" DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 APRIL 1965 i in Parijs D President De GaulU lson zijn overeengekomen vliegtuigbouw ter hand ar een Britse woordvoer- bereid te zeggen of het *en Anglo-Frans vliegtuig i de Britse supersonische fenwerper TSR-2 zal over- ;ns berichten uit Londen e regering besloten het op te geven. De Britse zei dat Wilson begin vol- gn verklaring zal afleggen voorziet er in dat de mi- lefensie en vliegtuigbouw len spoedig zullen samen- verdere Anglo-Franse sa- 3p het gebied der vlieg- festuderen. I was het eerste concrete een dag van besprekingen yilson zijn beschreven als lelijk, openhartig, robuust :f". loNHUIS TE [uw-namen Dam. kandidaat- Ite Hulst, waarne- |iet vacante kantoor NOTARIS Seydlitz te Hulst J dinsdag 6 april a.s. liiddags om 3 uur m 1 van de heer F. Pi- lartens aan de Hul- Itraat 128 te Nieuw- ten behoeve van de d'Hollander |liek verkopen woonhuis en tuin gelegen te Jamen, Hulsterloo- L kadaster gemeente [Sectie E no. 2582, bó aren. baarden bij de beta- de koopsom uiter- mei a.s. onkosten binnen 6 liging op woensdag 31 In vrijdag 2 april a.s. ïniddags van 2 tot 4 Idere inlichtingen ten l van not. Mr. Seyd- brnoemd.. VERKOPING LAND- BOUWERSINSPAN XE GRAAUW NOTARIS te HULST lial op woensdag 14 pri' Il965 des namiddags 1 uur laan de Paalseweg 11 te iGraauw, ten verzoeke van - 1de heer A. van Regenmor- Itel, wegens beëindiging be- drijf openbaar verkopen waaronder Combine (merk: ivjlaeys)schijfegge met kar, tractor Ferguson 26 pk met 'kooiwielen, twee bandenwa- jens met toebehoren, twee iploegen, diverse eggen, cul- [tivator, zelfbinder, wiedma- Ichine ^zo goed als nieuw), kunstmeststrooier (7 scho tels) twee zaaimachines, vo rentrekker, rolblok, aard appelrooier, aardappel- sorteerder. v 'wmdmolen. bietenmolen, olietank (1000 liter), zakkenheffer, slee. bietermetten, partij ruiters, bascule, kuipen, kettingen, zakken, bietenrieken, vor ken. en hetgeen verder zal worden aangeboden. Voorts: Een vosbles merrie oud 12 jaar, 12 tweejarige runderen en 5 éénjarige run deren. De runderen zijn t.b.c. en abortus-vrij. Met de verkoop van de in span wordt om 1 uur aange vangen en met de levende have om 3 uur n.m. Bezichtiging vanaf 9 uur voormiddags op de dag der verkoping. De verkoop geschiedt uit sluitend tegen contante be taling. Ten overstaan van NOTARIS te OOSTBURG zal op donderdag 8 april '65 des nam. 15 uur in het café ,,De Oude Barrière", Rijks weg 21 te Eede, gem. Aar denburg, ten verzoeke van de fam. de Geeter, in één zitting in het openbaar wor den verkocht: I. BOUWLAND t- Anrdmburg aan de Dto- persdijk, sectie H, nr. 78, groot 1.25.00 ha. II. WEILAND (Advertentie) H.ENGLEBERTN.V.-DOBBEWEG-VOORSCHOTEN -TELEFOON 01717-2010 Garage I. J. ADRlAAKSEN, Oude Stad 16, Oostburg, telefoon 2679 Garage C. M. G. CAPPEN0IJK, Axelsestraat 174, Terneuzen, telefoon 2030 Gar. ZEELAND, J. Sukkel, Rotterd. kade 59-63, Middelburg, telefoon 2057 Autobedrijf IJ. T. WANDEL, Deltastraat 10, Nieuwerkerk, telefoon 432 Rayon Hulst: Automobielbedrijf F. BOGAERT, Gravenstraat 293, Clinge, telefoon 2190 De hertog, na zijn oogoperaties nog steeds met donkere bril, en hertogin van Windsor verlaten het Claridge Hotel om in de Westmin- ster Abbey de uitvaartdienst bij te wonen voor de „Princess Royal", een zuster van de hertog. Het is voor het eerst, dat de hertogin 'n dergelijke openbare plechtigheid in Engeland bijwoonde. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De Rotterdamse Lijnbaan heeft parkeerzorgen. Welis waar is er ruimte genoeg, dank zij de voortreffelijke opzet van het koop centrum in 1953, maar d^ gemeente Rotterdam wil deze ruimte nu gaan verhuren. Enerzijds om de Rotter damse lang-parkeerders te dwingen de binnenstad van hun wagens te verlossen en anderzijds om de bouw van extra parkeervoorzieningen (o.m. een ondergrondse garage) te bekosti gen. De Lijnbaan nu acht het betaalde parkeren een extra belasting op het winkelen in het internationale koop centrum. De Lijnbaanwinkeliers verenigd in een belangengroep zeggen, en niet ten onrechte, dat het wel een heel slechte reclame is de mens- sen, die van vaak heel ver naar de Lijnbaan komen, voordat zij nog maar een stap gedaan hebben al een gul den uit de zak te stelen. De winke liersvereniging heeft nu aan het ge meentebestuur voorgesteld speciale penningen te maken die de Lijnbaan winkeliers hun klanten kunnen geven en waarmee de parkeerkosten (zo wel van de meters als van de schij ven in Rotterdam) bestreden kunnen worden. Hoewel het voorstel nog niet behandeld is heeft het college van b. en w. van Rotter dam deze suggestie ter bestudering aanvaard. LEEUWARDEN (ANP) By een in braak in de coöperatieve Zuivelfabriek te Grouw is gisternacht een bedrag van f 150.000,ontvreemd. De daders ver schaften zich op zeer eenvoudige wijze toegang tot de kantoren van de fabriek. Zij waren namelijk in het bezit van alle sleutels, zowel van de fabriek als van de brandkast, die zij tevoren had den ontvreemd uit het jasje van een employé van de fabriek, dat bij hem thuis aan de kapstok hing. Zij moeten daarvan op de hoogte zijn geweest. Aan de sleutelring in het jasje zaten alle sleutels die ze nodig hadden en toen was het nog maar een „koud kunstje'' om het kantoor van de fabriek binnen te dringen. Toen de eerste leden van het kan toorpersoneel gistermorgen op de fa briek arriveerden vonden ze alle deu ren inclusief die van de brandkast wa genwijd openstaan. De brandkast was leeg. De rijkspolitie stelt een onderzoek in. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Hoewel de weder geboorte van de KAB in het NKV, district Breda, kort geleden for meel zijn beslag heeft gekregen wij hebben daarover al geschre ven zijn de praktische proble men, die met deze ombouw samen hangen nog lang niet alle uit de wereld geholpen. Districtsbestuur der H. Broeders weet daar alles van. In zijn kantoor in de Dr. van Mierlostraat te Breda wordt hij er dagelijks mee geconfronteerd. Bij het vernieuwen van de bewe ging zijn een aantal oude zaken afgestoten. Het NKV is een katho lieke vakbeweging geworden, waarbij werknemers met zeer uit eenlopende beroepen zich aan kun nen sluiten. Met name is thans ook de deur open gezet voor het z.g.i mediale- en hoger-leidinggevendel personeel. De nieuwe structuur, waarbij gestreefd is naar een eenvoudiger organisatorische opzet, heeft gebroken met de stands organisatie als zelfstandig fenomeen. Terwijl voorheen het uitgesproken vak- bewegingswerk (KAB) en het algemeen vormend, werk t.b.v. de werknemers (standsorganisatie) volkomen van elkaar gescheiden gehouden werden, zijn al deze activiteiten thans ondergebracht in het NKV. Het bestuur stelt zich op het standpunt, dat de vakbeweging een mid del is om voor haar leden een meer leefbaar bestaan te bereiken. En dat bestaan wordt niet alleen bepaald door het beroep; het wordt eveneens beïnvloed door zaken van sociale en culturele aard etc. Daarom ziet het NKV het als zijn taak ook hier mogelijkheden te scheppen voor zijn leden. Daarmee is de noodzaak van de standsorganisatie naast de vakorganisatie weggevallen. Dat dit hier en daar met enige pijn gepaard is gegaan ligt voor de hand. te Aardenburg aan de Rijks weg. sectie I nr. 62, groot 1.25.90 ha. Elk der percelen in eigen gebruik te aanvaarden ro ven oogst, uiterlijk 1 dec. 1965. Lopende pacht tot 1 okt. '65 komt aan verkopers. Lasten voor koper vanaf 1 jan. 1966. Betaling koopsom één maand na toewijzing. Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde no taris. te GOES, Kleine Kade 5, zal namens mejuffrouw J. M. v. Liere te Goes by in schrijving verkopen: HET HERENHUIS met voor- en achtertuin, zij gang en achteruitgang te Goes, Fr. den Hollander laan 18 groot 3,60 aren._ Op gebruik uiterlijk 1 juli 1965, beh. toest. b. en w. van Goes. Bezichtiging na telefonische afspraak. (01100-5636). In" schr ij vingsbilj etten worden gaarne ingewacht uiterlijk woensdag 14 april 1965 n.m. 2 uur ten kantore van voor noemde notaris. DEN HAAG (ANP) Ter herdenking van het feit, dat 150 jaar geleden de Mi litaire Willemsorde voor moed, beleid en trouw werd ingesteld, zal van 29 april tot en met 29 mei 1965 of zoveel lan ger als de voorraad strekt op alle posf- ïnrichtingen in Nederland een bijzondere frankeerzegel ter waarde van f 1,— zon der toeslag verkrijgbaar zijn. De zegel, die werd ontworpen door de heer P. Wet- j. ar te Bennebroek, toont een afbeel ding van het ordeteken van de M.W.O voor ridder der 4e klasse. pFF^ABON Naar schatting zestig ortugese studenten van de unversiteit jan Lissabon zijn gearresteerd in op bracht van de rector van de universi teit, professor Paolo Cunha. als gevolg van de ongeregeldheden van donderdag bP de universiteit. Rector Cunha werd f neergeslagen en getrapt toen hij tracht te te voorkomen dat de studenten van de kantine gebruik maakten. De rector, die vroeger minister van buitenlandse zaken is geweest, bleef tot vroeg in de morgen in de kantine om alle studenten te ondervragen die ten tijde van de aanval op hem daar ver zameld waren. De nieuwe structuur heeft intussen wel dit voordeel, dat thans in het hele werkgebied van het NKV-district de vakorganisaties bij het werk van de plaatselijke afdelingen, die tegenwoordig centrales heten, zijn betrokken. En be trokken zijn bij betekent hier vooral: de mogelijkheid hebben om mede in vloed uit te oefenen. Als het NKV zich moeite getroost voor b.v. verbetering van de metaal-c.a.o.. dan is niet alleen ,,de metaal" hierbij betrokken. De to tale beweging, met zijn grote differen tiatie van vakorganisaties als metaal, bouwvakken, vervoer, administratieve beambten e.d., stelt zich achter de eisen van de metaalarbeiders. Districtsbestuurder H. Broeders kader, een machtige groep Dit samengaan van de verschillende vakorganisaties in één grote vakbewe ging is momenteel in praktisch alle afdelingen rond. Het versterkt natuurlijk in niet onaanzienlijke mate de positie van de vakbond. Overigens hebben de veranderingen noodzakelijkerwijs muta ties met zich gebracht. De nieuwe opzet eiste een nieuwe verdeling van de posi ties. De oude ervaring is echter bewaard gebleven, terwijl er bovendien een in breng van nieuwe mensen mogelijk is geworden. Aangezien de gewijzigde struc tuur nog maar pas een feit is, levert ze momenteel nog niet het volledig mo gelijke rendement op. belangrijker geworden. De kaderleden zitten er niet langer uit persoonlijke lief hebberij, maar met een opdracht van de plaatselijke centrale. Het contact met het districtsbestuur dient dan ook in eerste instantie via deze kaderleden te lopen. Het NKV heeft momenteel de beschikking over een flink aantal plaat selijke kaderleden, die belangeloos veel werk verzetten. „Een machtige groep," zegt districtsbestuurder H. Broeders, die meteen gewaagt van zijn grote respect voor de mentaliteit en de werkkracht van dit kader. Hij heeft er graag mee te maken, want „het contact met ons kader werkt ook inspirerend op het districtsbestuur." De heer Broeders is er zich tenvolle van bewust, dat het runnen van het plaatselijke organisatieleven geen sine cure is. Een kaderlid, dat ernst maakt van zijn opdracht, moet veel offers brengen. Daar staat tegenover en dat brengt de heer Broeders óók met nadruk naar voren dat het niet allemaal voor niets gaat. Weliswaar worden de kaderleden er financieel niet wijzer van, maar „de beweging geeft hen toch wel veel terug aan persoon lijkheidsontplooiing en erkenning, ook buiten de vakbond." „Het N.K.V. tracht zijn leden", aldus de heer Broeders, „ook te leren over de gemeentegrenzen heen te kijken". Na tuurlijk moet men zich tenvolle inzet ten voor de zaken, die zich op plaatse lijk niveau voordoen, maar dat mag er niet de oorzaak van worden, dat men het grotere verband uit het oog ver liest. In een periode, dat gewesten en pro vincies en meer dan dat, in beweging zijn, dient men de grenzen inderdaad niet te eng te zien. Waar enkele jaren terug een probleem als de pendel zeer actueel was, ligt er nu het vraagstuk van de wegen, de industrialisatie, het onder wijs. Het NKV ziet het als een opdracht ook t.a.v. deze zaken voorlichtend en ondersteunend te werken. De beweging heeft dat in het verleden al eens ge daan door b.v. een rapport uit te bren gen over de industrialisatie in West- Brabant. Het is vanuit deze bezorgdheid om het welzijn van haar leden, dat de beweging streeft naar een beter leef klimaat. waarin alle aspecten van het mens-zijn volledig en evenwichtig tot hun recht kunnen komen. Een ander facet van de aangepaste organisatie van het NKV is de mogelyk- heid om de leden voortaan centraal de voor hen noodzakelijke documentatie te verschaffen. Dat is een belangrijk punt in een tijd, dat niemand er nog veel voor voelt zijn vrije tyd te besteden aan langdurige vergaderingen. Die zullen in de toekomst dan ook zoveel mogelijk vermeden wor den, al kan men er niet helemaal buiten. De centrale documentatie-voorziening stelt de leden van de plaatselijke cen trales nu echter toch in de gelegenheid op de hoogte te blijven van de achter gronden van b.v. de jongste loonontwik kelingen. Ook de gegevens, die voor het werk in de plaatselijke centrales van belang zijn, worden op nationaal niveau verstrekt. Daardoor is het mogelijk ge worden plaatselijke specialisten te kwe ken, die de leden van hun centrale als eerste van advies kunnen dienen. De positie van dit plaatselijke kader is in de nieuwe structuur aanzienlijk Poging tot beroving: ROTTERDAM (ANP) De Rotter damse politie heeft gisternacht de 25-ja- rige Duitse kantoorbediende Horst B. uit Remscheid aangehouden onder verden king van een poging tot beroving. De man heeft een 25-jarige Rotterdammer van achteren aangevallen en gepoogd neer te slaan. De Rotterdammer was de Duitser echter net te snel af en zette met twee broers een achtervolging in, waardoor zij te zamen met inmiddels ge waarschuwde politieagenten, de man kon den aanhouden op de Koninginnebrug. De Duitser verklaarde, na onenigheid met familie, zonder geld op zak naar Neder land te zijn gekomen en op deze wijze in zijn levensonderhoud te hebben willen voorzien. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Een actiecomité van rijksambtenaren is het niet eens met de nieuwe ziektekostenregeling voor ambte naren en onderwyzend personeel, waar over enige tijd geleden overeenstemming werd bereikt in de commissie voor ge organiseerd overleg. In een adres aan de demissionaire mi nisterraad wordt namens het actiecomité door drie inzenders gesteld, dat de nood zaak tot invoering van een nieuwe ziekte kostenregeling niet is aangetoond. Vol gens de adressanten betekent de nieuwe regeling in het bijzonder voor ambtena ren (werklieden) met een inkomen bene den de f 10.000, die vrijwillig bij een zie kenfonds zijn aangesloten, een grote ach teruitgang. Ook zijn zij van oordeel dat de uitvoering belangrijke extra-kosten zal meebrengen, hetzij op het stuk van de premie, hetzij op het stuk van de bijdrage van de overheid. In kringen van de ambtenarenorganisa- ties, die aan de totstandkoming van de nieuwe regeling hun medewerking heb ben gegeven, is men van oordeel, dat de toekomst wel zal leren dat de nieuwe re geling bepaald gunstig is. Men moet de werking van de nieuwe regeling eerst maar eens in de praktijk hebben ervaren. Ongeveer vijf jaar geleden rezen er hier en daar ook protesten tegen een nieuwe ziektekostenregeling voor het overheids personeel in dienst van de provincies en de gemeenten. Ook toen bleek achteraf dat de nieuwe regeling een verbetering betekende. Tenslotte is men van oordeel dat men bij een eventueel hogere premie last volgens de nieuwe regeling ook de uitgebreidere voorzieningen die daar te genover staan in aanmerking moet ne men. Twee weliswaar in jaren oude maar voor wat hun geest betreft nog zeer jonge mannen staan op dit plaatje bijeen. Het zijn flinks) de vroegere directeur van het Am sterdamse gemeentemuseum Jhr. H. B. Sandberg en Ossip Zadkine, de Parijse beeldhouwer, die in Ne derland grote faam geniet. Zij ont moetten elkaar bij de beeldenten toonstelling in het Amsterdamse Vondelpark, waar zij op informele wijze hun sigaret aanstaken. ASSEN (ANP) Ongeveer zes uur lang heeft de voorganger van de vrijge maakte kerk te Leek (Fr.) drs. W. Verwoerd, gisternacht met een schedel basisfractuur in een sloot te Midwolde gelegen, voordat hij werd gevonden door een patrouille van de Rijkspolitie uit Leek. Ds. Verwoerd moet omstreeks half negen met zijn brommer de sloot in gereden zijn. 's Nachts om half drie werd hij gevonden. Hij werd overge bracht naar het academisch ziekenhuis in Groningen, waar een schedelbasis - fractuur werd geconstateerd. De Westduitse partij molens beginnen in verkiezingstempo te draaien. De twee re geringspartijen, CDU en FDP hebben hun congressen al achter de rug. Resultaat: grote verwijdering tussen de beide partijen en veel ontnuchtering bij beide, waar het gaat over het centrale thema van de Duitse politiek: het streven naar de nationale eenheid. De FDP heeft zich weer eens ontpopt als een men gelmoes van opportunistisch den- Duitse eenheid nogal vals klinken. Adenauer zelf. gangmaker van de Frans-Duitse vriendschap en eerste slachtoffer van de belofte van de Franse president, heeft zijn politieke zonden op het congres van zijn par tij nogal rouwmoedig erkend. Zijn optreden in Düsseldorf leek op een partijbiecht, zoals wij tot dusver al leen maar gewend waren van ge pensioneerde Sovjetgroten. Want Adenauers waarschuwingen aan het adres van Parijs, dat het beter zou zijn te streven naar verstandige op lossingen met de Europese patners dan al te zeer naar de Sowjet-Unie aangemoedigd het initiatief te nemen tot het befaamde gesprek over politie ke samenwerking in Europa. De Gaul le heeft daarna zelf dit plan getorpe deerd. Daarmee heeft hij niet alleen Erhard een duchtige flater laten slaan, maar hij heeft vooral argwaan gewekt bij de Duitse gelederen, die niet hebben nagelaten de kanselier in het Franse vaarwater te krijgen. Want het regent in Bonn nu geruch ten over de avances van De Gaulle jegens Oosteuropese landen en in het bijzonder de Sovjet-Unie, die zover gaan. dat zij moeilijk meer in over eenstemming zijn te brengen met het Op de Duitse partijcongressen is nu duidelijk gebleken, dat men deze nieuwe tactiek doorziet en dat men verwacht, dat de Franse toenadering tot het Oosten zich niet veel gelegen zal laten liggen aan de Duitse ver langens nog eens tot een herstel van de eenheid te geraken. Zo verkeren de Duitse regeringspartijen in het zicht van de verkiezingen, die voor de herfst op het programma staan, in een wel moeilijke situatie. Zij treden voor de kiezers met de erkenning, dat zij zich in hun voornaamste Eu ropese partner vergist hebben. Er- hards droeve lot is, dat hij aldus AMSTERDAM (ANP) Het bestuur van de vereniging Vrienden van zo is het" zal, indien in de toekomst uitzen ding van dit programma in reëel gevaar zou komen, zich aanmelden als gegadigde voor een televisie-zendmachtiging. Het bestuur meent, dat dit programma op de een of andere manier, in welk kijk bestel ook, een plaats dient te hebben. Het bestuur is ervan overtuigd te kun nen voldoen aan de eisen voor gegadig den voor een zendmachtiging, zoals die geformuleerd zijn door kabinetsformateur Cals. Hemel Jern, tiet ts datfefreim- X rnniïe wM dal ons vofét! T T-!v 'l t /L kende politici. De avances, die haar leider Mende jegens de Oosteuropese landen heeft gemaakt, zijn bij de christelijke partner in slechte aarde gevallen. In zo slechte aarde, dat de heer Dufhüs van de CDU van onverantwoordelijk spektakelwcrk heeft gesproken. Maar onbehagen is bij de CDU ook gebleken over de mate, waarin zij zich zelf heeft laten verlokken dooi de zoete fluittonen uit Parijs. Het schijnt, dat men in Bonn nu vrij plotseling tot de ontdekking is ge komen, dat de daarin vervlochten tonen over de toewijding van een Gaullistisch Europa aan de zaak der te lonken, houdt toch tevens wel een erkenning in van lichtvaardigheid, waarmee indertijd het Frans-Duitse pact op basis van deze politiek in elkaar werd gezet. Men kan uit deze verklaring gevoeglijk aflezen, dat nu van een wezenlijke en exclusieve Frans-Duitse samenwerking geen sprake meer is. Daartoe hebben de slechte ervaringen van bondskanse lier Erhard met zijn Parijse partner het hunne bijgedragen. Deze op het gladde diplomatieke parket nog altijd niet ervaren kanse lier voelt zich botweg beetgenomen door de generaal, die hem er toe heeft Frans-Duitse verdrag. Men gelooft in Bonn dan ook, dat De Gaulle zijn arrangementen met de Sovjet-Unie voorop gaat stellen en dat hij het vriendschapsverdrag van de Duitsers als een lastig obsta kel terzijde wil schuiven. Om de zelfde reden zal hij op dit ogenblik weinig interesse meer hebben in de eens zo zeer bepleite onderhandelin gen over een politiek verenigd Euro pa. Nu gebleken is, dat dit niet zó gemakkelijk in elkaar gezet kan worden, dat men in Parijs nog maar slechts aan de touwtjes zou behoeven te trekken, houdt de generaal liever de handen vrij. de klappen moet opvangen voor een politiek, die hem is opgedrongen en die hem nooit zelf heeft bevredigd. Want de kanselier heeft altijd op Amerika wilen bouwen, ook als dat ten koste van het goede humeur van De Gaulle zou gaan. Voor Duitslands Eropese partner is er intussen alle reden om nauwgezet te volgen hoe de snaren der nationale eenheid in de komende verkiezings strijd in de bondsrepubliek zullen worden getokkeld. Naar alle waar schijnlijkheid zo hevig, dat het moei lijk zal vallen de Duitse en Europese tonen te laten harmoniëren. PARIJS (U.P.I.) De Gaullist Albert Chavanac is gisteren gekozen tot burge meester van Parijs. Hij heeft nu een van de meest begeer de functies in Frankrijk voor de aan hangers van president De Gaulle in de wacht gesleept. De 39 Gaullisten in de raad van 90 konden winnen doordat ze de steun kre gen van de 13 centristen. Chavanac ver wierf 48 stemmen tegen 38 voor de kan didaat van het socialistisch-communis tische volksfront, Pierre Giraud. WASHINGTON, (UPI) President Johnson heeft voorspeld, dat in de jaren '70 de kanker geheel zal zijn bedwon gen, evenals polio en een aantal andere ziekten werden bedwongen. Johnson verklaarde voorts, dat men binnen tien jaar het aantal geredde kankerpatiënten heeft kunnen brengen van één op vier tot één op drie. ,,Als bij elk geval de diagnose tijdig gesteld kon worden, zou het één op twee zijn", aldus de president. We moeten geen dag verloren laten gaan. Vandaag loopt het verhaal van Suske en Wiske af. En dan? Wel, zoals we dat ge wend zijn storten we ons meteen op een nieuw verhaal, deze keer getiteld: „De schone slaper". Eerlijk gezegd valt er nog weinig te zien, zij het in zeer romanti sche omstandigheden, maar we zullen bovendien opnieuw ken nis maken met een oude beken de, wier naam we niet zullen noemen omdat dan de lol eraf is. We vertellen er trouwens he lemaal nog niets van. Alleen misschien ja, dat kan eigen lijk wel. Alleen dat het een echt sprookje is, zij hef dan in moderne versie. Niemand van de Suske en Wiske-fans zal een aansporing nodig hebben om ademloos te gaan zitten wachten op de start van het nieuwe verhaal „De schone slaper". MUENCHEN (D.P.A.) - De voorzit ter van de Beierse C.S.U., Franz Josef Strauss, heeft een kort geding aange spannen, tegen het Hamburgse weekblad „Stern dat deze week het contract met Strauss tussentijds verbrak. De voorma lige minister van defensie schreef arti kelen voor bet blad. De hoofdredacteur van „Stern" voerde als reden voor het verbreken van het contract aan, dat Strauss in de rubrieken van zijn blad onbenulligheden schreef om „daardoor beter gecamoufleerd als politieke sluip schutter te kunnen werken". Hij verweet Strauss onder meer de geestelijke vader van een aanval op minister van buiten landse zaken Schroeder in een ander blad te zijn geweest. Strauss eist thans van de „Stern" op straffe van een onbeperkte geldboete bovengenoemde beschuldiging niét te zul len herhalen en een soortgelijke passage uit een open brief niet in de volgende uitgave van het blad op te nemen.

de Stem | 1965 | | pagina 5