Route langs de waterkant n Noord- en Zuid-Beveland Belangrijke toename van tomaten-aanvoer in april Kosten afvalleiding thans geraamd op 16 miljoen YEDO I voor krachtproef tegen ONDO - eerste raming8,5 miljoen - Brits-Frans akkoord vliegtuigbouw Tandarts E. Klinken Jonge werker wil eigen status R. Buwalda J. ter Burg DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 APRIL 1965 Voorlichting werkgevers- commissie Kanaalzone over industrialisatie G.S. dringen aan op gecoördineerd beleid ij theaterevenementen bij Grosheide (O.K. W.) over toelating tot v.h.m.o. Naast examen ook rapport van schoolhoofd KEUKENHOF Aanleg pers leiding vlot uitstekend Produktschap verwacht Korfbal Euro-kunstmaan Geslaagde proef met trap van draagraket OVER TWEE MAANDEN KLAARHEID OMTRENT TOTALE KOSTEN Aanpassing van leiding naar Axel afgewimpeld Aanpassing Wilson in Parijs Mr. W. E. M. Seydlitz afwezig V.V. S.T.E.E.N. Gymnastiek- en judovereniging te Vogelwaarde Mr. P. W. Meylink Brief aan formateur geen spreekuur G. L. de Kok A. J. Herdink W. P. de Nooijer W. Vroome W. Vroome W. Vroome J. Mijs Notaris Frantzen (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De kring van Werkgevers in de Kanaalzone Zeeuwsch- Vlaanderen heeft een commissie ge vormd, die zich bezig zal gaan houden met de voorlichting over de nog te ver wachten industriële ontwikkeling in de kanaalzone. Dit is naar de mening van de kring noodzakelijk, omdat zich in Zeeuwsch-Vlaandern ten gevolge van de voortschrijdende industrialisatie structu rele wijzigingen voltrekken. De commissie zal een nauwe samen werking betrachten met het arbeidsbu reau te Terneuzen. Bij de voorlichting wil men zich in de eerste plaats rich ten tot de onderwijskringen, zowel tot het lager als het voortgezet onderwijs, en vervolgens tot de geestelijkheid in deze contreien. Wie van water houdt kan zijn hart op halen in Goes en aan de wjjde verten van Noord- en Zuid-Beveland. In het centrum van Goes ligt de oude haven kom met fraaie, dromerige oude gevels rondom. Volgt men de kade aan de oost kant van de haven, dan komt men bij het jachthaventje, een trekpleister voor vele Nederlandse en buitenlandse jachten. Noordwaarts gaande ziet men het open luchtzwembad en de insteekhavens van het havenindustrieterrein om dan over de kronkelige metershoge dijk naar Kat- tendijke te rijden vanwaar men een machtig vergezicht heeft over de Ooster- schelde met het eiland Tholen aan de horizon. Deze dijk leidt naar het land Wemeldinge met de bedrijvigheid van de binnenvaart in het sluizencomplex van het Zuidbevelandse kanaal. Vandaar naar Yerseke met de schilderachtige vissers haven is nog maar één stap. Men kan dan naar de veerhaven van Krui- ningen rijden,waar een gezellige drukte is gade te, slaan. Wanneer men de kust lijn van Zuid-Beveland langs de Wester- schelde zoveel mogelijk volgt, dan geniet men van prachtige dijken en welen, van haventjes en boerderijen. Zo nu en dan een blik over de dijk en men wordt gecon fronteerd met een zeeschip, dat maar op enkele meters lijkt te varen. Het eindpunt vormt de Sloehaven bij Borssele. Men kan trouwens ook terecht aan de voet van de dijk te Baarland. Wie nog tijd heeft na de bezichtiging van de Sloehaven gaat naar het Noord-Sloe. Vandaar langs mooie natuurgebieden, gevormd door de Schen- ge, een voormalige zeearm en naar de jachthaven van Wolphaartsdijk is een tocht apart. Bij de jachthaven :aan het. Veerse Meer kan men uren doorbrengen, kijkend naar de bedrijvigheid van men sen met schepen. Als laatste kan men van Wolphaarts dijk naar Kats en Colijnsplaat rijden om te kijken hoe ver het nu met de Ooster-- scheldebrug gekomen is. Op de foto: De oude haven van Goes is wel omgeven door huizen met fraaie, en dromerige oude gevels. Er wordt echter nog steeds ge werkt, coasters en binnenschepen meren er nog steeds af. De route start hier. MIDDELBURG De commissie voor onderwijs uit de Zeeuwse Staten heeft, n.a.v. het voorstel van G.S. een aanvul lend subsidie in de verbouwingskosten van de Middelburgse schouwburg te ver strekken, gevraagd naar de mogelijkheid ook inwoners van buiten Walcheren re gelmatig in de gelegenheid te stellen de schouwburg te bezoeken. Gedacht is aan speciale vooretellingen voor inwoners uit noord- en zuid-Zeeland en aan de inleg van extra veerboten. G.S. hebben laten weten de suggesties te zul len bespreken met het bestuur van de schouwburg. Desgevraagd zullen G.S. bij de Stichting Cultuurspreiding Zeeland en het schouwburgbestuur bovendien aan dringen op een zo gecoördineerd moge lijk beleid m.b.t. het organiseren van theaterevenementen. G.S. overwegen geen tweede verho ging van het provinciaal subsidie in de bouwkosten van de schouwburg voor te stellen. De totale bouwkosten van de schouwburg belopen f 1.980,000. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Staatssecretaris Gros heide van O. K. en W. heeft zijn ge dachten ontvouwd over een nieuwe toe latingsregeling tot het v.h.m.o. De be windsman denkt aan het opstellen door het schoolhoofd van een rapport voor iedere leerling van de zesde klas. De beslissing over de toelating tot de gym nasiums, lycea, athenea en scholen voor hoger algemeen voortgezet onder wijs, zou dan verder gebaseerd moeten worden op de resultaten van een toe latingsexamen, intelligentietest e.d. Dit zegt de staatssecretaris in zijn memorie van toelichting op het voor ontwerp overgangswet, dat de omscha keling van het oude naar het nieuwe onderwijsbestel krachtens de mammoet wet moet regelen. Deze overgangswet zou in de loop van 1967 in werking moeten treden. De mammoetwet zelf zou op 1 september 1968 van kracht moeten worden. Ten aanzien van de eindexamens op de scholen van voorbereidend weten schappelijk onderwijs wordt voorge steld in zeven vakken te examineren. Hiervan zouden er vijf als verplicht moeten worden aangewezen. Twee examenvakken zou de leerling zelf moeten kunnen kiezen. Voor het eind examen h.a.v.o. en m.a.v.o. met vier jarige cursus denkt de bewindsman aan zes eindexamenvakken met een zekere keuzemogelijkheid. Voor het driejarige m.a.v.o. aan vijf examenvak ken met zekere keuzemogelijkheid. Keukenhof heeft zyn poorten weer geopend. Tot medio mei kunt u er terecht vanaf 8.00 uur v.m. tot een half uur na zonsondergang. Het 25 ha grote bloemen- park, dat goed bereikbaar is, is gelegen in de onmiddellijke omgeving van Lisse. Bloeiende narcissen, hyacinten, tulpen en vele kleine bolgewassen vormen het hoofdbestanddeel van deze unieke volle- grondstentoonstelling. Bijzondere attrac ties zijn de beide grote kassen met een beplanting van tienduizenden tulpen in allerlei kleuren, alsmede de molen, het paviljoen met exposities op fotografisch gebied, de bloemschikde monstraties en de zich daarbij bevinden de amaryllis-kas. Men heeft bovendien nog een kans op een fraaie prys, beschik baar gesteld door een bekende firma. Er n.I. een kleurenfotowedstryd uitge schreven. De entreeprijs is voor volwas, senen f 2,- en voor kinderen tot en met 9 jaar f 1,-. Een bezoek aan Cinerama te Rotter dam is altijd de moeite waard. Op het ogenblik draait er de film „Circuswereld" met o.a. Claudia Cardinale, Rita Hay- worth, John Wayne en Richard Conte. Dit is de eerste speelfilm, die is opge nomen volgens het allernieuwste „single lens system". De aanvangstijden zijn 2.30 en 8.15 uur. In Valkenburg (Limburg) kunt u tot Paaszaterdag terecht in de Gemeentegrot. Iedere dag wordt er om 15.00 uur een rondleiding gehouden. Van Paaszaterdag tot 1 oktober is de grot van 8.30 tot 19.00 uur geopend. De entreeprijs is f 1,- per persoon. Door het uithakken van mergel- blokken is er hier een grot ontstaan met een oppervlakte van ongeveer 100 ha. Op de muren van de grot verhalen de anna len van de Limburgse geschiedenis. Sinds 1885 worden steeds de portretten van le den van het Vorstenhuis in de grot aange bracht. Koning Willem III, koningin So phie, koningin Emma, koningin Juliana, prins Bernhard en de vier prinsessen Beatrix, Irene, Margriet en Christin, zijn in de vorsten galerij vereeuwigd. Voor het eerste optreden van de cabaretier Henk Elsink op 12 maart in Den Bosch bestond zoveel belangstel ling, dat hij op uitnodiging van de plaatselijke VVV zaterdag en zondag nogmaals met zijn programma Vrij entree" komt. De aanvang is om 20.30 uur en hij zal met zijn trio optreden in de „Poespaskelder", die ligt onder het noodpand van de VVV op de Markt te Den Bosch. Op zondag 4 april geeft het 's Her togenbosch' Jongerenkoor met Het Bra bants Orkest, vijf vocale en acht instru mentale solisten in de St.-Jacobskerk een uitvoering van de Johannes Passion van Johann Sebastian Bach. Door het goede weer lijkt het wel of het begin zomer is in plaats van begin len te. Daarom is het nu bijzonder goed toe ven (of het weer moet omslaan) achter de duinen in Zeeland. De eerste gelegen heid om de winterse bleekheid van de gezichten af te halen en een gezonde zo merse kleur er op te krijgen. De zee lucht doet wonderen! Bos en hei zijn nu ook al heerlijk. Pen wandeltocht door de bossen is aan te raden om de stadslucht eens uit de longen ie laten komen. Maar voorzich tig met vuur. In Antwerpen wordt tot 19 april in het Koninklijk Museum voor Schone Kunsten een Marini-tentoonstelling ge houden. Marino Marini is een Italiaanse beeldhouwer en kunstschilder, die in „kleuren" denkt: kleuren die haast altijd aan de vormgeving voorafgaan. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De aanleg van de persafvalwaterleiding door de kanaal zone vlot uitstekend. Eind 1965 zal het water stromen door het gedeelte van af de Belgische grens tot ten noorden van Sluiskil, zo werd medegedeeld door de voorziter, burgemeester G. H. E. M. van Waes van Westdorpe tijdens de vergadering van de raad van bestuur. De grondverwerving ten behoeve van de aanleg van de hoofd leiding is rond. De aankoop van de terreinen voor de aanleg van de se cundaire leidingen verloopt naar wens. Inmiddels is het nog niet zeker wanneer de leiding het kanaal zal kruisen. Het was de bedoeling dat dit gedurende de zomer zou worden be werkstelligd; de aanleg van de zin kersleuf ten behoeve daarvan door rijkswaterstaat zal waarschijnlijk ech ter worden vertraagd. DEN HAAG (ANP) Het produktschap voor groenten en fruit ver wacht een verdere belangrijke toeneming van de tomatenaanvoer in april. Er zijn nieuwe en vroegere rassen in produktie gekomen, die niet de euvellen zouden vertonen die vaak kenmerkend waren bij vroege aanvoer van de tot dusver gebruikelijke rassen. Bovendien was de vroege aanplant dit jaar veel groter dan vorig jaar: tot 7 februari 1281 hectare, tegen 934 hectare vorig jaar, een toeneming met 37 procent Omtrent het areaal dat in het gehele lopende seizoen met tomaten zal worden beplant zegt dit nog niet veel. Enige teruggang van dit areaal, als gevolg van de slechte resultaten van vorig jaar, is niet uitgesloten. De natuurlijke omstandigheden zijn op het ogenblik bijzonder gunstig voor de produktie van tomaten. Het oogstbericht van het ministerie van landbouw meldt veel hogere standcijfers dan vorig jaar om deze tijd. De grootste tomatenaan voer valt tot dusver nog steeds in juni, juli en augustus, maar tussen 1960 en 1964 is de aanvoer in april toch al ge- Stegen van 910 tot 4.033 ton, dus meer dan verviervoudigd. Op het totale geprodu ceerde kwantum was dit echter niet van invloed. De stand van de groentegewassen onder glas is goed tot zeer goed. De gewassen in de open grond zijn matig tot goed, zo meldt het oogstbericht van het ministerie van landbouw. Van onze adverteerders SCHOENENMAGAZIJN TE GOES. De deuren van het nieuwe winkelge bouw van het schoenenmagazijn „Pan dora" op de hoek Lange Vorsstraat- Papegaaistraat te Goes zijn weer open. Het oude pand was tot aan de grond toe afgebroken en daarvoor in de plaats is een schitterend modern nieuw pand ver rezen. Het nieuwe winkelpand heeft naast keurige overzichtelijke etalages en een modern interieur zowel in de Lange Vorstraat als in de Papegaaistraat een ingang. Behalve schoenen worden er ook weekend- en reistassen verkocht. De stand van de sla is voortreffelijk, de kwaliteit zeer goed. Wel leed de sla op de koude grond enigszins van de vorst. De meeste winterkomkommers hebben zich goed hersteld van een groeistagna- tie, terwijl de overige komkommers er goed en gezond bij staan en een hoge produktie geven. Op de open grond heeft het omslaan van het weer tot gevolg gehad, dat vol op voorbereidingen worden getroffen om voorjaarsgroente zoals bloemkool, sla en tuinbonen te planten. In Limburg werd de uitbreiding van het areaal as perges afgeremd, uit vrees dat men in de toekomst niet over voldoende stekers zal kunnen beschikken. Alle vijf Zeeuwse ploegen, die uitko men in de landelijke competitie van de Kon. Nederl. Korfbalbond, komen a.s. zaterdagmiddag in het veld. Gezien de stanüenlijst in de regionale competitie is het nu zeer wel mogelijk, dat in de komende competities van de K.N.K.B. 6 Zeeuwse ploegen zullen gaan uitkomen. Het recht om te promoveren wordt nog betwist tussen Ondo l uit St.-Laurens, Tjoba 2 's Heer Hendrikskinderen en Vedo 1 uit Vlissingen. In 3a Animo 1 nog volledig in de running. De Soubur gers gaan zaterdagmiddag op bezoek bij het Haagse Houtsnippen, een ploeg die nog in hevige degradatienood zit. Zaterdag trekt Swift in de eerste klas naar Leiden om de degens te kruisen met Zuiderkwartier. Een wedstrijd waarvan de uitslag in de buurt van een gelijk spel zal liggen. In 2b ontvangt Tjoba 1 hekkesluiter Zwervers en moet gemakkelijk kunnen winnen. In 3c wordt Phoenix kampioen als van Blauw Wit '51 wordt gewonnen. De wed strijd voor zaterdag Overkanters-Togo heeft geen enkele betekenis meer. In reserves 3b valt dit weekeinde eveneens de beslissing. Swift 2 speelt gelijk tegen Algemeen 2. Vedo, vorig jaar gepromoveerd, staat zaterdag voor een krachtproef in de thuiswedstrijd tegen leider Ondo 1. Een Vlissingse zege zou de spanning in de kopgroep van de eerste klasse tot een toppunt doen stijgen en zou bovendien betekenen, dat Vedo de leiders tot op één punt nadert. Ondo is echter een ploeg, die tot de laatste minuut met inzet van alle krach ten speelt en een overwinning van de ploeg uit St.-Laurens ligt dan ook het meest voor de hand. Voor Tjröa 2 mag de uitwedstrijd tegen Volharding 1 geen verlies opleveren. Hekkesluiter Togo moet op bezoek bij Animo 2. In de Walcherse tweede klasse zal de nek-aan-nek-race tussen Atlas en Swift 3 na zaterdagmiddag blijven voortduren omdat beide ploegen, resp. tegen Animo 3 en Zuidwesters 2, dik winnen. TOP Stormvogels (te spelen op het Atlas terrein) kan een aantrekkelijk duel wor den tussen gelijkwaardige ploegen. BREMEN (DPA) De gezamenlijke Westduitse vliegtuigondernemingen heb ben vrijdag bekendgemaakt, dat don derdag op de Lueneburger heide, ten zuiden van Hamburg, een vier meter hoge raket met succes is beproefd. De ze in West-Duitsland gemaakte raket zal de derde trap vormen van een Europese draagraket, waarvan de eerste trap door Engeland en de tweede door Frankrijk wordt geleverd. Italië vervaardigt de kunstmaan, die door deze raket in de ruimte gebracht moet worden, België de aardstations, Nederland de teleme- trische uitrusting en Australië de lan- ceerinstallaties. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De raad van bestuur van de Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaanderen heeft tijdens de in het Terneuzense gemeentehuis gehouden openbare vergadering weer uitvoerig ge discussieerd omtrent de gerezen finan cieringsmoeilijkheden. Men was gecon fronteerd met een rapport over de ver hogingen, die hebben plaatsgehad door loon- en prijsstijgingen en waarschijn lijk enkele tegenvallers; het werk is in eerste instantie geraamd op f 8.500.000,- ongeveer, terwijl men op het ogenblik te doen heeft met een kostenraming van f 16.000.000,-. Of men er met dat bedrag zal komen staat nog te bezien: eerst over twee maan den zijn de bestekken voor de aanleg van de secundaire leidingen gereed. Dan ook zullen, op voorstel van het dagelijks be stuur, de deelnemende gemeenten wor den geïnformeerd omtrent de nieuwe in vestering. Ir. R. J. van Krevelen uit Sas van Gent betoogde, dat het hopelijk niet de bedoeling is, dat de industrieën be langrijk meer in de exploitatiekosten van de persleiding zullen moeten bijdragen dan de oorspronkelijk vastgestelde 3,5 ct. per kubieke meter. Hij toonde wel begrip voor een kleine verhoging. „In geval ech ter, dat we 7 cent zouden moeten gaan betalen konden de zaken wel eens in het honderd gaan lopen en wordt de afval waterleiding een doodgewone rioolbuis, omdat elke weldenkende industrie er dan niet op zal willen lozen", aldus de heer Van Krevelen. Hij werd enigszins gerust gesteld door de voorzitter, de heer G. H. E. M. van Waes van Westdorpe: „De aan leg van de leiding is een infrastructureel werk, dat beoogt het industriële klimaat te bevorderen. Het mag zeker niet de be doeling zijn het industriële klimaat te verminderen." Men wisselde ook nogal uitgebreid van gedachten omtrent het voorstel tot wijzi ging van de secundaire leiding naar Axel. Die zou naar het inzien van het dagelijks bestuur moeten worden aangepast aan het nieuwe structuurplan van deze gemeente, dat voorziet in een agglomeratie van on- veer 45.000 inwoners. De pompcapaciteit van het gemaal zou moeten worden op gevoerd en de capaciteit van de afvoer- leiding onder de Butlidijk verdubbeld. De heer P. J. Huybrecht uit Terneuzen zei van mening te zijn, dat wijzigingen in het oorspronkelijke plan moeten zijn ge baseerd op goedgekeurde uitbrei dingsplannen in hoofdzaak. Hij adviseer de het voorstel terug te nemen. De secundaire leiding naar Axel is be rekend op een inwonertal van Axel van 15.000 „plus een beetje industrie". Axel kan dus nog bijna twee keer zo groot worden, voor de (overigens nog aan te leggen) leiding aangepast zou moeten worden", rekende de heer Huybrecht voor. Zijn betoog vond bijval, ook in de gelederen van het dagelijks bestuur, al hoewel voorzitter Van Waes erop wees, dat het plan voor de aanleg van de af valwaterleiding voor het grootste gedeelte is gebaseerd op de structuurplannen van de vijf deelnemende gemeenten. Na een discussie vol spitsvondigheden over de vraag of het voorstel aangehouden of te ruggenomen diende te worden werd be sloten het terug te nemen (of aan te hou den) om er nader studie van te kunnen maken. Met name wil men nader bezien welke consequenties een en ander heeft voor de andere gemeenten. Men was bij na unaniem van mening, dat plannen niet moeten worden „opgehangen aan toe komstdromen van gemeenten", hetgeen burgemeester M. K. van Dijke van Axel ertoe verleidde op te merken, dat het ini tiatief voor de wijziging niet van het Axelse gemeentebestuur is uitgegaan. In alle andere gevallen besloot men conform de voorstellen: de rekening-cou rant-overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten werd verhoogd met f 900.000,- tot f 1.000.000,-, men zal trachten twee nieuwe personeelsleden voor de technische dienst aan te trekken, de regeling schadevergoeding werd vast gesteld, evenals enkele nieuwe salaris maatregelen en men besloot tot verreke ning van lonen en prijzen en tot het aan gaan van een geldlening van f 1.000.000,- bij H. Oyens en Zn. N.V. te Amsterdam. PARIJS (UPI) President De Gaulh en premier Wilson zijn overeengekomen gezamenlijk de vliegtuigbouw ter hand te nemen, maar een Britse woordvoer der bleek niet bereid te zeggen of het zou gaan om een Anglo-Frans vliegtuig dat de rol van de Britse supersonische gevechtsbommfenwerper TSR-2 zal over nemen. Volgens berichten uit Londen heeft de Britse regering besloten het TSR-2-project op te geven. De Britse woordvoerder zei dat Wilson begin vol gende week een verklaring zal afleggen in het Lagerhuis. Het akkoord voorziet er in dat de mi nisters van defensie en vliegtuigbouw der beide landen spoedig zullen samen komen om de verdere Anglo-Franse sa menwerking op het gebied der vlieg tuigbouw te bestuderen. Het besluit was het eerste concrete resultaat van een dag van besprekingen welke door Wilson zijn beschreven als „vriendschappelijk, openhartig, robuust en constructief". WOONHUIS TE NIEUW-NAMEN I. R. van Dam, kandidaat notaris te Hulst, waarne mende het vacante kantoor van NOTARIS te Hulst zal op dinsdag 6 3pril a.s. des namiddags om 3 uur in het café van de heer F. Pi- cavet-Martens aan de Hul- sterloostraat 128 te Nieuw- Namen, ten behoeve van de heer G. d'Hollander PUBLIEK VERKOPEN HET WOONHUIS met erf en tuin gelegen te Nieuw-Namen, Hulsterloo- straat 41. kadaster gemeente Clinge Sectie E no. 2582, groot 2.75 aren. Te aanvaarden bij de beta ling van de koopsom uiter lijk op 6 mei a.s. Betaling onkosten binnen 6 dagen. Bezichtiging op woensdag 31 maart en vrijdag 2 april a.s. des namiddags van 2 tot 4 uur. Nadere inlichtingen ten kantore van not. Mr. Seyd litz voornoemd.. DANKBETUIGING Voor de vele blijken van deelneming bij het overlij den van onze lieve echtge noot en vader ondervonden, betuigen wij onze hartelijke dank. Wed. A. Coone en kinderen Westdorpe, april 1965. GOES woensdag 7 april PRIJSWINNENDE LOTNUMMERS van de loterij ten bate van het trainingsfonds van de 397, 2494, 1721, 353, 3341, 3614, 3690, 2138, 1592, 276, 141, 3477, 3356, 3948, 2801, 1300, 1913, 2018, 2060, 1464, 3905, 571, 1950, 1173, 1408, 2654, 1785, 2579, 3936, 2956. Prijzen af te halen bij Aug. Aerts, Oude Galgenstraat 20, Sint-Jansteen. Allen die iets te vorderen hebben van of iets verschul digd zijn aan de nalatenschap van mejuffrouw C. J. Kooy- man, in leven wonende te Breda, Nassausingel 21a, wor. den verzocht hiervan opgave te verstrekken aan notaris L. A. Thijssen, Nieuwe Ginne- kenstraat 40, Breda. STOPPELDIJK De sectie gemeen- schapswerk van het Interparochieel Cen trum voor Maatschappelijk Werk in de gemeente Vogelwaarde heeft onlangs een gymnastiek- en judovereniging opgericht Er zijn reeds 100 leden. De eerste we kelijkse lessen zullen op dinsdag 11 en donderdag 13 mei worden gegeven. De les sen zullen worden gegeven in de gym nastiekzaal bij de Mariaschool te Stop peldijk door een leraar van de sportschool Janssens te Roosendaal. Op 5 mei zullen vanwege de genoemde sportschool demon straties worden gegeven in de fabriekshal van de failliet gegane N.V. Westerschelde Textielfabrieken G. H. Meijerink. LANDHUIS TE ARNEMUIDEN (nabij Veerse Meer) NOTARIS te MIDDELBURG, zal donderdag 15 april '65 2 uur, in De Schakel te Middelburg, Bachtensteene 14, bij inschrijving en op bod publick verkopen: HET LANDHUIS m. garage, tuin en boom gaard te Arnemuiden, Sin gel 9, groot 19.40 are, be- vatt.: 2 kamers, serre, bad kamer, keuken, 4 slaapka mers. Vrij v. huur. Bezichtiging: maand. 5 en zaterd. 10 april, 10—4 uur. UTRECHT (ANP) De jongerenorga nisaties. van de drie vakcentrales „Jon ge Strijd" (NW), het nationaal ver bond der KAJ en VKAJ (NKV) en de christelijke sociale jongerenorganisatie „Werkende Jeugd' (CNV) hebben een brief gezonden aan de kabinetsforma teur, mr. J. M. L. Th. Cals, en aan de voorzitters van de fracties van de Partij van de Arbeid, de KVP en de Anti-Re volutionaire Partij. In deze brief leg gen zij formateur en fractievoorzitters enkele zaken voor, die volgens hen dringend om een oplossing vragen. Het gaat daarbij om de eigen status van de jeugdige werknemer in het Neder landse maatschappelijke leven. De jon geren vragen om een principiële erken ning en een wettelijke vaststelling van deze eigen status, zoals onder meer ook wordt bepleit in het rapport van de door de minister van Sociale Zaken ingestel de staatscommissie „Persoonsvorming bedrijfsjeugd". OPENBARE VERKOPING Ondergetekende zal op don derdag 8 april a.s. van v.m. 10-12 uur en verder vanaf 1.30 uur in de grote zaal van café-restaurant ,De Hol landse Tuin' te Bergen op Zoom publiek verkopen MEUBILAIRE GOEDEREN w.o. aantal bankstellen, go tische huiskamer, antiek bu reau (secretaire) mahonie bank (Voltaire), ronde tafel, ladekast, dressoirs, Vlaamse stoelen, fauteuil^, eethoek, tekentafel op voet, div. ko perwerk, partij boeken, glas werk, keukengerief, wasma chine, radio, gasfornuis, stof zuiger, textiel, tuinstoelen, alsmede enkele in goede staat verkerende bromfietsen en tv-toestel, universeel 43 cm, verkeert in goede staat. Kykdag woensdag 7 apri] 1965 van nm. 2 tot 5 u-ur en 's avonds 6.30 tot 7.30 uur. Verkoping: donderdag 8 april 1965, van v.m. 10 tot 12 uur en verder van 1.30 uur af. C. A. VLUG Gerechtsdeurwaarder Antwerpsestraat 10, Bergen op Zoom. Vanaf 3 april 1965 zullen de artsen en 't zaterdags meer houden Aanvragen voor visites tij dens het weekeinde zo mo gelijk voor 10 uur. Kloosterzande-Groenendijk april 1965 NOTARIS te IJZENDIJKE zal ten verz. van de heer C A. Ongenae aan het perceel Beukelspolder 3 te Biervliet, op maandag 5 april a.s. des nam. om half twee in het openbaar verkopen: EEN LANDBOUWINSPAN, o.m. bestaande uit banden- wagen, dorsmachine Hang stro), langstropers, tractor (22 p,k.) met ploegen en hooiwielen, bietenmolen, zak- kenheffer, 2 torpedo's voor erwten en bonen, 1 complete wiedmachine, 40 ruiters, twee bascules, een metalen water bak, een metalen biggenvoe- derbak, zigzagegge, paarden- wentelploeg en hetgeen ver der zal worden aangeboden. Bezichtiging op de dag der verkoping vanaf 11,uur. Kontante betaling. NOTARIS te SLUIS zal op maandag 26 april '65 om half drie n.m. in hotel Sanders-de Paauw te Sluis voor de heren A. en I. Lu- teijn publiek verkopen: HET WOONHUIS met grote tuin te Sluis aan de Kaai nr. 38, kad. sec tie A nrs. 220 en 2673, samen groot 8.47 are, op zeer goede stand en met fraai uitzicht, zowel aan voor- als achterzijde. Voorzien van centr. ver warm. installatie (olie- stook). Ontruimd te aanvaarden (beli. toest. b. en w.) bij de betaling, uiterlijk 24 mei a.s. Bezichtiging: Zaterdagen 10. 17 en 23 april a.s. van 2-4 uur en - in bijzondere ge vallen - op aanvraag bij de notaris 'Kantoor: Lange Wolstr. 18, tel. 01178-212). Pak VéGé chocrème 65 ct - 26 gratis geldzegels Alléén bij Uw VéGé kruidenier. Openbare verkoping. NOTARIS te Heinkenszand zal op woensdag 7 april 1965 des middags 2 uur in het Café „Centrum" te Oudelande, ten verzoeke van Mr. J. G. van der Burgt als curator in het faillissement van de heer C. J. van de Velde, in het openbaar verkopen HET WOONHUIS EN SCHUUR met recht van erfpacht tot 31 december 2003 aan de Doelstraat 9 te Oudelande groot 1 are 89 centiaren. Ook geschikt voor weekend woning. Kijkdag: dinsdag 6 april a.s. van 2—4 uur. Nadere inlichtingen te beko men ten kantore van ge noemde notaris. Behoudens goedkeuring van b. en w. in gebruik te aan vaarden bij de betaling der kooppenningen. WONING TE HULST NOTARIS te HULST tal op dinsdag 6 april 1965 n.m. 4 uur in Café De Kerst, klok aan de Gentsestraat 31 te Hulst, ten verzoeke van de erven van mej. M. M. van Laer en mede krachtens rechterlijk bevel openbaar verkopen Het woonhuis met erf en tuin aan de Vest dijkstraat 19 te Hulst, ka dastraal bekend gem. Hulst, sectie A nr. 2034, groot 1,46 are. Het pand is geheel ont ruimd te aanvaarden bij de betaling der koopsom. Bezichtiging: maandags en donderdags tussen 2 en 4 uur 's namiddags. Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een week na de veiling. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voor noemde notaris. WONINGEN TE KOEWACHT Hoofdplaat, maart 1965 Hierbij delen wij onze cliëntèle mede dat per 15 maart 1965 na 50 jaar ons winkeltje met alle plezier te hebben gedaan ons winkeltje is opgeheven. Wij danken onze cliëntèle voor het in ons gestelde vertrouwen. De heer en mevrouw LANGERAERT - MA ES NOTARIS te HULST zal op dinsdag 13 april 1965 n.m. 4 uur in het café van dhr. Th. de Waele aan de Nieuwstraat 12" te Koewacht, namens de erven van de heer Cam. de Letter, mede krachtens rechterlijk bevel openbaar verkopen: 1. HET WOONHUIS met schuur, verder aanbe- horen, erf en bijbehorende grond aan de Emmabaan 55 te Koewacht, kad. sectie C nr. 1057 groot 29.70 are. Verhuurd aan dhr. P. Goos- sens voor f 5,per week. 2. HET WOONHUIS met erf en tuin a. d. Emma baan 32 te Koewacht, kad. sectie D nr. 1152 groot 3.83 are. Bewoond door dhr. P. L. de Letter, mede-eigenaar. Bezichtiging te bevragen bij de bewoners. Ontruiming voor rekening van kopers. Betaling der koopsom bin nen een maand en der on kosten binnen een week na de veiling. Nadere inlichtingen te ver krijgen ten kantore van voornoemde notaris. VERKOPING LAND- BOUWERSINSPAN TE GRAAUW NOTARIS te HULST zal op woensdag 14 april 1965 des namiddags 1 uur aan de Paalseweg 11 te Graauw, ten verzoeke van de heer A. van Regenmor tel, wegens beëindiging be drijf openbaar verkopen DE GEHELE LAND- BOUWINVENTARIS waaronder Combine (merk: Claeys); schijfegge met kar. tractor Ferguson 26 pk met kooiwielen, twee bandenwa gens met toebehoren, twee ploegen, diverse eggen, cul tivator, zelfbinder, wiedma chine 'zo goed als nieuw), kunstmeststrooier (7 scho tels), twee zaaimachines, vo rentrekker, rolblok, aard appelrooier, aardappel sorteerder, windmolen, bietenmolen, olietank (1000 liter)zakkenheff er, slee, bietennetten, partij ruiters, bascule, kuipen, kettingen, zakken, bietenrieken, vor ken, en hetgeen verder zal worden aangeboden. Voorts: Een vosbles merrie oud 12 jaar, 12 tweejarige runderen en 5 éénjarige run deren. De runderen zijn t.b.c. en abortus-vrij. Met de verkoop van de in span wordt om 1 uur aange vangen en met de levende have om 3 uur n.m. Bezichtiging vanaf 9 uur voormiddags op de dag der verkoping. De verkoop geschiedt uit sluitend tegen contante be taling. Ten overstaan van NOTARIS te OOSTBURG zal op donderdag 8 april '65 des nam. 15 uur in het café ,,De Oude Barrière", Rijks weg 21 te Eede, gem. Aar denburg, ten verzoeke van de fam. de Geeter, in één zitting in het openbaar wor den verkocht: I. BOUWLAND t- Aardrnburg aan de Dto- persdijk, sectie H, nr. 78 groot 1.25.00 ha. II. WEILAND te Aardenburg aan de Rijks weg. sectie I nr. 62, groot 1.25.90 ha. Elk der percelen in eigen gebruik te aanvaarden ro ven oogst, uiterlijk l dec. 1965. Lopende pacht tot l okt. '65 komt aan verkopers. Lasten voor koper vanaf l jan. 1966. Betaling koopsom één maand na toewijzing Meerdere inlichtingen ten kantore van genoemde no taris. te GOES, Kleine Kade 5, zal namens mejuffrouw J. M. v. Liere te Goes by in- schryving verkopen: HET HERENHUIS met voor- en achtertuin, zij gang en achteruitgang té Goes, Fr. den Hollander laan 18 groot 3,60 aren. Op gebruik uiterlijk 1 juli 1965, beh. toest. b. en w. van Goes. Bezichtiging na telefonische afspraak. (01100-5636). In schrijvingsbiljetten worden gaarne ingewacht uiterlijk woensdag 14 april 1965 n.m. 2 uur ten kantore van voor noemde notaris.

de Stem | 1965 | | pagina 4