Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen ,NOU MOETJE LUUSTEREN EEN KEER MIJNHEER" ZUID-BEVELAND Vrije boeren houden protestmars Raad van St.-Jansteen was (half) „afwezig' VLISSINGEN VLISSINGEN \XEL GOES HULST J. v. d. Walle voorzitter van H.Y.Y. '24 LUCTOR OOSTBURG TERNEUZEN GROTE AUTO- en CARAVANSHOW PAPIER VOOR Uff PEN 2 2 Muziekschool hield voordrach ta vond WEDGWOOD Inspecties voor ruimtelijke ordening Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE Seb. Blommaart Schippersknecht uit Zierikzee verdronken N.V. SLAVENBURG'S BANK Verdachte tot politierechter: Dagblad De Stem HERENKOSTUUMS Bèr Pluym Fa. Julia v. d. Walle Onderscheiding voor de heer B. Seghers Doktersdiensten dierenartsen HOOGWATER Stakers beletten taxirit met gewonde man voor al uw autobanden Fa. Kerckhaert Vandaag Morgen Vergadering van tien minuten EXAMENS Maandag DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 3 APRIL 1965 In de maanden maart en april plegen ie docenten, die verbonden zyn aan de Stichting Zeeuwse Muziekschool, de jaarlijkse voordrachtoefeningen te hou den, waarby hun leerlingen op alleriei instrumenten zo goed mogeljjk hun kun nen tonen. Is men niet goed gedispo neerd, dan kan men toch wel aan een voordrachtoefening voor piano of viool meedoen, maar bij de stem ligt dit wel ïeel anders. Zo kon het dan ook gebeuren, dat een laar leerlingen van zangleraar J. Men- lels verstek moesten laten gaan, Deze •ivond, die werd gehouden in de Muziek school te Vlissingen, begon met een op a-eden van de stemvormingsklasse. Deze veertien leden begonnen met een oud volksliedje „Nach grüner Farb mein iierz verlangt", op gedisciplineerde wij ze gezongen, waarna men besloot met ..Insbruck, ich musz dich lassen" van H. Isaack. Marius Elshout was de eerste manne lijke solist, die op deze avond optrad, Hij deed dit met „Die jugend" van Te- lemann waarbij hij 't met veel studeren nog een heel eind kan brengen. Ina Sorèl, die verscheidene van de solisten van deze avond op de piano be geleidde bleek ook zangtechnisch iets in haar mars te hebben. Met een goede voordracht bracht zij vooral het eerste lied „Geh ich zum grünen Hain". Zij besloot haar aandeel met een volksliedje uit 1500, het sombere „Schnitter Tod". De te zingen liederen werden alle van een korte verhelderende tekst voor zien door de heer Mendels. Ingrid van der Vleit bleek ook over een goede voordracht te beschikken, wat uitstekend uitkwam in het „Fairest Isle" van Purcell. Als tegenstelling hoor den we hier nog „Heimlicher Liebe Pein" van Weber, met goede nuancering voor gedragen. Ook Suus en Emma Francke waren weer present in het „Quis est Homo" van Pergolesi. Toch zouden we hen vol gend jaar graag eens gescheiden willen horen zingen; men krijgt op deze ma nier de indruk, dat men niet meer zon der elkaar kan. Naast Ina Sorèl was ook de heer Gé Audennaert bereid gevonden om enkele solisten te begeleiden, wat hij op be scheiden, doch overtuigende wijze deed. Mevrouw M. Bikker besloot deze avond, waarvan het programma enigs zins door elkaar was geraakt vanwege enige afwezigen, met twee goed gezon gen liederen, te weten „Non m'è grave" van Marcello en „Where ever you walk" uit het Oratorium Semele van Handel. Zij bezit vooral in het lage register over een warm timbre. De adjunct-directeur van de afdeling Vlissingen, de heer P. Broerse, sprak aan het begin en het eind van deze voor drachtoefening, die door een flink aan tal belangstellenden werd bijgewoond. A. L. Filmvoorstelling bejaarden Woens dag 7 april, om half drie, verzorgt de Al gemene Bond van Bejaarden voor zijn le den en donateurs een filmvoorstelling in het Scheldekwartier. Vertoond zal wor den de film „Met de Willem Barendsz naar de Zuidelijke IJszee op de walvis- jacht". Lente-modeshow Dinsdag 6 en woensdag 7 april, 's avonds 8 uur in het Concertgebouw, verzorgen drie Vlissing- se en een Middelburgse firma een lente modeshow. Cabaretavond Zaterdagavond 10 april a.s., om 20 uur, geeft de vereniging van ambtenaren van de N.V. Kon. Mij. „De Schelde" voor haar leden een ca baretavond in het Scheldekwartier. Hier aan werken mee Rens van Dorth, confe rencier/cabaretier, dansensemble Folklo- rique, met Christel Adelaar, zang, Nanet te Drost, Caroline Willemsen en Frans Rafall, dans en Peter Kok, piano. Na af loop is er bal. (Advertentie) DEN HAAG (ANP) Het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid zal met de inwerkingtreding van de nieuwe wetgeving op de ruimtelijke or dening, waarvoor de datum van 1 juli a.s. voor ogen staat, vijf inspecties voor de ruimtelijke ordening instellen. Deze inspecties zullen omvatten voor het noorden: Friesland, Groningen en Drenthe, voor het oosten: Overijssel en Gelderland, voor het noordwesten: N.- Holland en Utrecht, voor het zuidwesten Zuid-Holland en Zeeland en voor het zui den Noordbrabant en Limburg. Het voornemen bestaat om voor deze nieuwe functies als inspecteur o.a. voor te dragen: in de inspectie zuidwest: mr. C. A. van Gorcum, die bij de rijksdienst voor het nationale plan belast is met de voorbereiding en formatie van de in specties in kwestie. In de inspectie zuid: ir. J.Jansen,- plv. hoofdingenieur-direc teur van de volkshuisvesting en de bouwnijverheid in Noordbrabant. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn, in een zeer modern in gerichte werkplaats RADIO EN T.V. Bierkaaistraat 16 - Hulst - Tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 DORDRECHT (ANP) De 16-jarige schippersknecht Leo Hoekman uit Zie rikzee is omstreeks acht uur op de Berg se Maas bij Keizers veer van het motor schip Albatros overboord gevallen en verdronken. De schipper, de heer C. Bo- lijn uit Werkendam, merkte dat de jon gen in het water was gevallen, maar hij slaagde er door de duisternis niet in hem te redden. Het stoffelijk overschot is nog niet gevonden. (Advertentie) EFFECTEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20. Terneuzen, Kersstraat 13, tel. (01150)-3553 MIDDELBURG Voor de politierechter mr. Coester, stond terecht de 34-jarige mevrouw M. M. S. echtgenote van P. te Sluis, die in haar werkhuis uit een busje eerst 100, daarna 25, toen twee maal 10 en tenslotte tweemaal 1 gulden had wegenomen. Zij had nogal betalin gen te doen in verband met het aan schaffen van een nieuwe haard en huis brandkolen. Zij trachtte de officier van justitie mr. A. W. Rosingh en de poli tierechter telkens in de rede te vallen met: „Nou moet je luusteren een keer mijnheer". De politierechter antwoordde haar, dat hij eerst het woord had. De officier vond, dat zij zich wel degelijk aan diefstal schuldig had gemaakt. Hij zei, dat zij misbruik van het haar gegeven vertrouwen had gemaakt. Hij vorderde een voorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand met twee jaar proeftijd en, opdat zij er toch wat van zou voelen, een geldboete van 25 gulden of 5 dagen. Ook diende zij zich onder toezicht te stellen van het Leger des Heils. De po litierechter vonniste conform. Doorgereden De 36-jarige opperman S. de P. te Koudekerke was op 23 januari 1965, toen Opening showroom Onder grote be langstelling is de nieuwe showroom van de firma Meyer in de St.-Maartenslaan geopend. De officiële opening had plaats door de burgemeester M. van Dijke, waarna de showruimte door de geno digden werd bezocht. Het geheel biedt een rijk assortiment op kampeergebied, boten, caravans e>d. Afscheid dokter Kats Dokter Kats heeft in restaurant Zomerlust een druk bezochte receptie gehouden wegens zijn afscheid als huisarts alhier. Naast ve le patiënten waren ook vele doktoren uit de omgeving gekomen om dokter Kats ten afscheid de hand te drukken. De nieuwe arts W. Kok en zijn echt genote, eveneens arts, werden meteen voorgesteld. De heer Kats gaat zich verder specialiseren. Schade bij botsing. In de West straat heeft een gecompliceerde botsing plaatsgehad. Rechts van de weg ston den achter elkaar geparkeerd een per sonenauto en een vrachtauto van de heer C. N. uit Axel. Links van de weg daartegenover stond een geparkeerde sta tioncar van A. v. d. W. uit -Vlissingen. Een bestelauto met aanhanger, bestuurd door P. L. alhier raakte met de rech- tervoorzijde d-e achterzijde van de vrachtauto, die vervolgens op de perso nenauto inreed. De aanhangwagen kwam in aanraking met de stationcar. Resul taat van dit alles grote materiële scha de. Beiaardconcert De heer P. C. Brak man zal hedenmiddag een concert ver zorgen op de beiaard in de toren van het stadhuis. Hij zal drie passieliederen van respectievelijk J. Bruggeman, H. Isaac en E. Miller uitvoeren, terwijl het programma vertolkingen van werkjes van F. Couperin, B. J. Franssen R. Schumann, D. Dortmanski, Jef van Hoof H. Tijsen en A. Lijsen zal omvatten. Aardenburg Raadsvergadering Maandag aan staande des avonds om half acht is een raadsvergadering belegd. Op de agen da komen onder meer de volgende punten voor: uitbreiding van de speeltuin, wij ziging van de beloning voor de gemeen telijke lijkschouwer, kredietlening voor onderhoud en verbetering zwembad, voorstel tot overname van de uurwerk installatie in de toren van de Sint-Baafs- kerk alsmede het doen aanbrengen van een automatisch werkende elektrische installatie voor de klok, subsidie Ko ninklijke Aardenburgse Fanfare en twee aanvragen om premie woningverbete ring, Verder zal voor de tweede maal moeten worden gestemd over de subsidie voor de herdenking te Adegem, omdat in de vorige vergadering de stemmen staakten. breskens Jaarvergadering judo. - De judosport vereniging „Breskens" heeft in hotel Valk de jaarlijkse algemene vergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer I. de Hulster. Het jaarverslag van secretaris P. Pielaat sprak van een goed 1964. Het aantal leden steeg met 10 waardoor het totaal nu 75 bedraagt. Het financieel verslag van penning meester W. v. d- Broecke gaf een batig saldo te zien. Meegedeeld werd, dat binnenkort een competitie zal worden gehouden tussen St. Kruis, Knokke en Breskens. De bestuursleden J. Verhage, W. v. d. Broecke en A. Voogdt werden bij acclamatie herkozen. In de vacature H. Fenijn, die zich niet meer herkiesbaar stelde, werd gekozen Abr. Verhage. Voordrachten Door leerlingen van de afdeling Goes van de Zeeuwse Mu ziekschool zullen op donderdag 8 april a.s. in het Chr. Lyceum alhier voor drachtsoefeningen worden gegeven- Niet minder dan 28 leerlingen zullen voordrachten op piano, viool, accordeon, fluit, hobo, klarinet, blokfluit en met zang vertolken. Chr. Vrouwenbond De afdeling Goes van de Ned. Chr. Vrouwenbond hield deze week in „De prins van Oranje" de jaarlijkse algemene vergadering. De presidente, mej. Glerum, heette bijzon der welkom de heer W. Tieman, hoofd inspecteur der recherche en zedenpolitie te Utrecht, die een causerie hield over het onderwerp „Humor en tragiek in ons werk". Spreker pleitte voor een be ter begrip en intensievere medewerking aan het werk van de reclassering. Het sluitingswoord sprak mevr. Koole, pre sidente van de N.C.V.B. te Kloetinge. Driewegen Oriëntatierit De motor-, auto- en bromfietsclub „De Zingende Bougie" hield een oriëntatierit. Start en finish waren gelegen bij café „Het Wapen van Driewegen". De uitslag was als volgt: Auto's en motoren: 1 J. J. Hollestelle, Goes 64 strafpuhten; 2 C. Kloosterman, Biezelinge 69 strafp.; 3 M. J. Groenleer, Kapelle 94 strafp.4 J. Wirtz, Oudelande 95 strafp.; 5 M. de Witte, Driewegen 100 strafp.; 6 C. Cappon, Goes 105 strafp.; 7 M. K. van 't Veer, Oudelande 106 strafp.; 8 L. J. Gakeer, Goes, 106 strafp.; 9 C. Korstanje, Oudelande 130 strafp.; 10 H. Rijk, Ovezande 143 strafp. Bromfiet sen: 1 J. Lalkens, Breskens, 67 strafp.; 2 C. Hofman, Borssele 189 strafp.; 3 W. de Vrieze, Borssele 196 strafp. Dagblad '-oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 8252 ODES Eerste redacteur Exvtotiatte- tnspectie Zeeland L K M DE JONG tel. 2377 Hulst (Advertentie) St.-Jansteen Tel. 3179 (Advertentie) Voor exclusieve DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels - Japonnen Pakjes - Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST voor Zeeland F. DE UU I tel. 62S2 Goes privé 73UO Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwscti- Vlaanderen en Kanaalzon» W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2&7Ï Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsen- Vlaanderen J PETT1 v Ostadestraat 41 Oostfmrg tel 01170-2991 Redacteur voor Zuid- Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6282, Goe». Rayonbeheerder voor Zuid- Beveland en Walcheren K. MENV tel 6252 Ooea Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 1 0,18 oei mm l mm Ingezonden mededelingen 21 mm gewone advertenties Bil contract aan/.ienltlke reductie .Kleintjes": 3 regels of mlndet f 1.- elke regel neer t 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/o) leestekens Btt plaatsing ook In de Brabantse oplag' resp. t 1.60 en 1 0,30. Bij 8 achtereenvolgende ongewijzigd' olaatslngen de lerde plaatsing tegen hall geld. Kwadendamme Dorpsavond Als tweede in de serie dorpsavonden met als gespreksonderwerp „Ons dorp in de streek" belegt de streek- commissie West Zuid-Beveland op dins dag 13 april a.s. in de „Burcht" te Kwadendamme een dergelijke avond. Evenals in Nisse zal met een aantal enodigden gesproken worden over de toekomstmogelijkheden van het dorp en wat men aan de realisering van die mo gelijkheden zelf kan bijdragen. Biervliet Afscheid Tijdens een gezellig sa menzijn van de léden van de R.K.J.B. en B.J.B. werd afscheid genomen van de bestuursleden Hypoliet van de Vij ver en van Els de Winne. Zij legden hun functies, resp. als voor zitter van de jonge boeren en als se cretaresse van de boerinnenbond neer om voortaan als man en vrouw door het leven te gaan. De voorzitster, mej. R. Cortvriendt, dankte namens de boerinnenbond de scheidende secretaresse voor het werk, dat zij in het belang van de afdeling heeft verricht. Zij liet haar woorden ver gezeld gaan van een blijvend aanden-. ken. De heer E. Patijn sprak in dezelfde geest tot de scheidende voorzitter, bood ook hem een geschenk aan en wenste beiden veel geluk op hun nieuwe levens pad. Meegedeeld werd verder, dat mej. G. Ingels als opvolgster van mej. de Winne was gekozen. Bevrijdingsfeesten Te Biervliet is momenteel een comité bezig met het treffen van voorbereidingen der festivi teiten op 5 mei a.s. Voor de schoolgaan de jeugd is een voorlopig programma opgesteld met in de morgenuren een aubade door de schooljeugd voor het gemeentehuis, een optocht met versier de autopeds en fietsen en voor de leer lingen uit de hoogste klassen der lagere scholen een puzzelrit op de fiets. Het middagprogramma zal zich af spelen op het gemeentelijk sportterrein met o.a. een drietal voetbalwedstrijden voor jongens uit de 4e, 5e en 6e klas- ,sen, een ballon wedstrijd voor de kleu ters en de leerlingen uit de le. 2e en 3e klassen en een behendigheidswed strijd voor meisjes uit ^e. 5e en 6e klassen- Voorts zal de Biervlietse ponyclub ,De Haringruiters" een demonstratie verzorgen. (Van onze correspondent) De heer B. Seghers is ter gelegenheid van diens 50-jarig dienst jubileum bij Mor- res-woninginrichting n.v. te Hulst onder scheiden met de zilveren eremedaille ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De onderscheiding werd hem opgespeld door burgemeester P. Molthoff van Hulst, tijdens een feestavond van het personeel van Morres in „De Koning van Enge land". De heer Seghers werd ook namens de directie gehuldigd. Tevens werd de heer A. Buisse gehuldigd, die 35 jaar bij Morres werkzaam is geweest. Na afloop van de huldigingen zat men aan aan een rijk voorziene dis, Hoofdplaat Hengelwedstrijd Zondag zal alhier een hengelwedstrijd gehouden worden, georganiseerd door de plaatselijke vereni ging „De Schelde". Deze wedstrijd is voor leden van deze vereniging en neemt een aanvang om 14.30 uur. Er nemen in totaal ongeveer 40 hengelaars aan deel. Aan de wedstrijd zijn ook prijzen verbonden. Koewacht Veilig verkeer A.s. maandag be legt de plaatselijke afdeling van het ver bond voor veilig verkeer een avond voor leden en niet leden in café Van Hyfte. Op deze avond zal de heer Akkermans van de Belgische „Dienst voor bijzondere verkeerstaken" de Belgische wegcode be handelen, toegelicht met dia's. St. Sebastiaan A.s. zondag zal de nieuwe wip van St. Sebastiaan officieel worden geopend. Deze staande wip is voorzien van een pijlenvanger. Het openingsschot zal burgemeester Dierick lossen. De volledige raad is hierbij uit genodigd. Er is een grote schieting aan verbonden. A.s. zaterdag is de konings- schieting doch deze zal nog plaats heb ben op de open wip. Men verwacht a.s. zondag de volgers van Willem Teil in groten getale op Koewacht. Wolphaartsdijk Watersportkrediet In de jongste raadsvergadering merkte de voorzitter op. dat 't college van b. en w. van plan is voortaan zeer streng op te treden tegen bouwen en verbouwen zonder ver gunning. Afbraak zal hiervan het gevolg kunnen zijn. T.b.v. gezinsbezoek door ongehuwd gemeentepersoneel werd een vergoe dingsregeling in de verplaatsingskosten verordening opgenomen. De prijs van het nog beschikbare bouwterrein in de v. d. Baanstraat en de Burg. v. Oeverenstraat werd ver hoogd tot 16- per m2- Voor deze prijs werd bouwterrein verkocht aan de heer L. Overbeeke. Het verzoek van de watersportvereni ging Wolphaartsdijk om een krediet van maximaal f 5000 voor het aanbrengen van een oeververbinding in haar jacht haven werd ingewilligd. Aan de firma de Jong en zoon te Oude Wetering werd duizend m2 indu strieterrein a f 6 per m2 verkocht voor de vestiging van een zeilmakerij. Met de door G.S. voorgestelde verho ging van de wethouderssalarissen tot f 1992 ging de raad akkoord. hij met zijn auto te Vlissingen tegen een andere auto was opgereden, door- of wegreden, zonder dat hij zijn iden titeit bekend had gemaakt. Hjij verklaar de: „Ik heb na het ongeval een kwar tier staan wachten, doch er kwam geen mens". De politierechter zeide hem: "U hebt wel even gekeken toen U uit gestapt was en uw spatbord rechtgetrok ken, volgens de getuigen, doch daarna bent U toch maar weggereden en U hebt daar geen kwartier gestaan". De verdachte gaf dit laatste toe.. De offi cier verklaarde, dat verdachte in strijd had gehandeld met artikel 30 van de Wegenverkeerswet. „Ik wil wel aanne men", zei hij, „dat U het voornemen had om het geval aan de politie te mel den, maar vermoedelijk had U gedron ken", gézien de uitlating van een mee rijdende getuige: „Verdachte reed nog duidelijk goed." Ik vorder dan ook 150 gulden of 30 dagen en een voorwaarde lijke ontzegging van 3 maanden met een proeftijd van 2 jaar. De politierechter vonniste overeenkomstig. Voor eenzelfde feit, doorrijding na een aanrijding met een lichtmast op 17 ja nuari 1965 op de Turfkaai te Middelburg, stond terecht: de 18-jarige A. H. J. N., te Goes. Hij verklaarde wel even uitge stapt te zijn, doch had slechts een klein deukje aan de autobumper gezien en geen beschadiging aan de lichtmast. De officier vroeg hem: „Is het zo, dat je al leen maar naar je auto hebt gekeken. Het is in ieder geval onjuist om weg te rij den." Hij vorderde 50 gulden of 10 da gen. De politierechter maakte er 40 gul den of 8 dagen van. Hardleers De 70-jarige landbouwer H. C. B. te Poortvliet had op '17 november 1964 te Tholen zijn bromfiets bereden onder drankinvloed. De bloedproef leverde 1.60 pro mille op. De officier wilde nog niet tot een onvoorwaardelijke gevangenis straf overgaan, doch vroeg een voorwaar delijke van twee weken, benevens een onvoorwaardelijke geldboete van 200 gul den of 2 maanden en een voorwaardelijke ontzegging van 3 maanden. Dit laatste, omdat de verdachte met zijn tractor van- en naar zijn land moet rijden. Ten slotte onder toezichtstelling van het Zeeuws Consultatiebureau voor Alco holisme. De politierechter voegde ver dachte toe: „Het is niet de eerste maal, dat U voor zo'n feit terecht staat. Acht of negen jaar geleden ook al." Hij ver oordeelde B. tot 100 gulden of 20 dagen, 2 weken gevangenisstraf onvoorwaarde lijk met proeftijd van 2 jaar en onder toezichtstelling. Twaalf flesjes De 21-jarige fabrieksarbeider W. V. te Aardenburg had op 16 januari 1965 te Groede zijn bromfiets bestuurd, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. Hij verklaarde 12 flesjes bier te hebben ge- donken in divese café's. Bij zijn staan- dehouding zou hij zich zeer onhebbelijk tegen de politie hebben gedragen. Hiij wist zich niet veel meer van het ge val te herinneren'. De officier eiste 100 gulden of 20 dagen en 3 maanden ont zegging. De politierechter maakte er 75 gulden of 15 dagen van en ook 3 maanden ontzegging. Bloedneus Mevrouw N. F„ oud 48 jaar, echtge note van J. J. Sch. te Vlissingen, had op 4 februari 1965 mevrouw W. in haar woonplaats opzettelijk met haar vlakke hand in het gezicht geslagen, tengevolge waarvan bij deze vrouw een bloedneus ontstond. Ik kan mij wel voorstellen, dat U dit hebt gedaan door het valse gebaar, dat die vrouw boven Uw hoofd maakte, doch dat geeft U niet het recht die vrouw te slaan. Ik eis dan ook 30 gulden of 6 dagen. De politierechter veroordeelde haar tot 25 gulden of 5 dagen. Niet zo leuk De 19-jarige mejuffrouw J. C. P. v. d. V. te Vlissingen had op 30 januari 1965 in een snackbar aldaar een daar hangende suede mantel, een paar handschoenen en een muts wegenomen en zich toege ëigend. De muts had zij tenslotte wegge worpen. De officier voegde haar toe: „U bent al herhaalde malen voor diefstal met de politierechter in aanraking geko men. U hebt een hele lijst op Uw naam staan!" Hij eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van 1 maand. De politie rechter maakte er 2 weken onvoorwaar delijk van. „Dat is niet zo leuk" zeide zij en verliet hups en lachend de rechts zaal. 'Van een onzer verslaggevers) GOES. Gistermiddag kon men op vele plaatsen in Zeeland de vrije boer J. Koole uit Wemeldinge in zijn auto zien rondrijden met voorop de motor kap een grote plaat, waarop met grote letters minder vleiende woorden aan het adres van het Landbouwschap stonden geschreven als „Weg met het landbouw schap" etc. Directe aanleiding hiertoe was de ar restatie van de voorzitter van de Vrije Boerenorganisatie M. C. R. uit Heinkens- zand. Volgens de heer K. ligt het in het voornemen van de vrije boeren binniVi- kort een protestmars of beter gezegd een protestrit op touw te zetten. Wan neer en hoe en hoeveel vrije boeren er aan zouden deelnemen wist hij nog niet te vertellen. De voorzitter van de Vrije Boerenor ganisatie R., die werd gearresteerd om dat hij weigerde een boete te betalen, die was opgelegd wegens het niet opge ven van de zogenaamde mei-inventari satie, zit overigens nog steeds in het huis van bewaring in Middelburg, boete werd nog niet voldaan. De HULST. Tijdens de ledenvergade ring van de r.k. Hulstervoetbalvereni ging '24 is de heer J. v. d. Walle tot voorzitter gekozen. Hij versloeg al in de eerste ronde de twee andere kandi daten, de herèn B. Warneer en W. Wol- ters. De laatste was door het bestuur kandidaat gesteld. De heer v. d. Walle is de opvolger van de heer G. Boddaert, die enkele maanden geleden aftrad. In de vacature, ontstaan door het aftreden van het bestuurslid, de heer D. v. d. Broeck, werd voorzien door de verkie zing van de heer P. Antheunis. Dit weekeinde nemen de volgende art sen waar: Kloosterzande: dokter Terburg. Aardenburg en Oostburg: dokter N. Rijk te Aardenburg, tel. 01177466. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Beek te Zuidzande. Bruinisse en Oosterland: dokter K. v. Leeuwen te Bruinisse. Axel: dokter Schiltman. Terneuzen: dokter Van de Griek. Middelburg: dokter Gispen (4664). Vlissingen: dokter Van Dijk (3459), Goes: dokter Bruynzeel (5462). Borssele en Nieuw dorp: dokter Ki- viet (01105—203). Hoedekenskerke en Kwadendamme: dokter Kole (01193—262). Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Lucas Luyckx (01105280). 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk, Heinkenszand: dokter Donker (01134 544). APOTHEKERS Goes: Geirnaard (5255). Middelburg: v. d. Boogert (2789). Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: Van der Sande (2066). De volgende dierenartsen nemen waar: Sas van Gent, Axel en Zaamslag: dok ter Cysouw te Sas van Gent, tel. 01158 588. Hulst en Nieuw-Namen: dokter De Nijs te Hulst. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter H. v. d. Vijver te IJzendijke, tel. 01176388 (b.g.g. 01152232) Walcheren: dokter Boneschanscher, tel. 01130—233. Morgen, zondag 4 april is het hoogwa ter te Hansweert om 4.33 en 17.00 uur; Terneuzen 3,52 en 16.16 uur; Vlissingen 3.20 en 15.42 uur; Wemeldinge 5.21 en 17.43 uur. Maandag 5 april is het hoogwater te Hansweert om 5.07 en 17.32 uur; Terneu zen 4.26 en 16.48 uur; Vlissingen 3.53 en 16.15 uur; Wemeldinge 5.52 en 18.17 uur. ROTTERDAM (ANP) Gisteren heeft de taxistaxing in Rotterdam geleid tot een nieuwe gewelddaad van de stakers toen een huurauto van een groot bedrijf wilde uitrijden naar de Waalhaven om daar een man, die bij zijn werk een glas splinter in het oog had gekregen, op te halen en naar het oogziekenhuis te bren gen. De rit zou worden gemaakt onder politiebegeleiding. De huurauto had de garage aan het Rode-Zand echter nog maar nauwelijks verlaten of van het trot toir sprong een poster met getrokken sti letto toe. Hij sneed een van de banden lek. Toen de chauffeur zijn portierraam pje opendraaide om de poster te vertel len, dat hij een ziekenrit ging maken, zou volgens een getuige de staker zijn collega nog met het mes hebben bedreigd. Toen de politie probeerde in te grijpen, gingen ook andere stakers zich met hei geval bemoeien. De man, die het stiletto mes had gebruikt, wist in de verwarring te ontkomen door een warenhuis in te vluchten. De politie arresteerde later wel een staker die zich met de zaak had be moeid. (Advertentie) (Advertentie) TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 Vogelwaarde Eerste kievitsei. Paul Remorie en Fonnie de Loos uit Boschkapelle zijn de vinders van het eerste kievitsei in de gemeente Vogelwaarde. De twee hebben het ei aangeboden aan de waarnemend burgemeester, de heer P. J. G. Molthoff. Waterlandkerkje Bevrijdingsfeest In het dorpshuis zal maandag a.s. een dorpsvergadering worden gehouden voor bespreking van de viering van de herdenking van de bevrijding op 5 mei a.s. Hiervoor is de gehele bevolking uitgenodigd. Kring RKJB De besturen van de RKJB afdelingen Oostburg-Groede, Aardenburg, IJzendijke, Biervliet en Eede hebben in hotel Du Commerce een kringvergadering gehouden. Aanwezig waren daarbij pas toor-deken A. Dierick en de heer H. Bakx, algemeen voorzitter van de RKJB in het gebied van de NCB. De bestuur- deren hielden een nabeschouwing over het winterprogramma, dat goed geslaagd mag heten. Vervolgens werd het zomer- programma vastgesteld. De voornaamste evenementen zijn: 29 mei trekkerbehen- digheidswedstrijden op de Markt in IJzen. dijke; ploegwedstrijd te Oostburg; volley baltoernooi te Aardenburg op 26 juni. De provinciale ploegwedstrijd van de RKJB zal worden gehouden op 24 of 31 juli op het perceel van Van de Voorden in Philippine. Zoals bekend zal de kring op 8 en 9 mei de RKJB uit de Wieringer. meer ontvangen. Sluis Concert Het concert van de muziek vereniging Apollo, dat enige weken ge leden door omstandigheden moest wor den uitgesteld, zal thans doorgang vin den op 3 april in zaal „Lamminsvliet". Zilveren jubileum Voor de heer A F. Kroes te Terneuzen was het donder dag 1 april 25 jaar geleden dat hij in dienst trad bij de Zeeuwsch-Vlaamse Tramweg-Maatschappij. De directeur, vergezeld van de tech nisch inspecteur en inspecteur vervoer van de Z.T.M., feliciteerde de jubilaris in zijn woning. De heer Kroes kreeg een enveloppe met inhoud en zijn echtgenote een mooi bloemstuk. Later op de middag ontving de heer Kroes o.a. nog bezoek van de commis sie, die hem namens het personeel der AANKONDIGING 8-9-10 april a.s. van HULST TERNEUZEN Zie verder aankondigingen op woensdag en donderdag a.s. DOORGESTOKEN KAART? Heeft de voetbalwedstrijd tussen PSV en Sittardia van j.l. zondag een reglementair verloop gehad? Vele men sen zijn, misschien niet ten onrechte, de mening toegedaan, dit te mogen betwijfelen. PSV had bij deze wed strijd, tegen eerdergenoemde in degra datiegevaar verkerende club, geen en kel belang. Voor de toch al niet popu laire intertoto heeft men aan PSV- zijde niet veel belangstelling. Boven dien vindt de mening zijn oorzaak in het feit, dat men onder de vertoonde filmflitsen van Sport en Beeld, de in druk kreeg dat het spel van PSV ten opzichte van Sittardia een beetje te ge moedelijk was. Het derde doelpunt, toen er dus nog alle kans voor PSV in zat, was hiervan een duidelijk voor beeld. De verdediging stond rustig toe te kijken, alsof men wilde zeggen „laat maar gaanHet is algemeen be kend dat de Limburgse club vriend schappelijke relaties heeft met PSV en dat het bestuurslid van Sittardia, de heer F. J. H. Siebem werkzaam is, bij de directie van de Philipsfabrieken. Als men de zaak objectief en eerlijk be kijkt zonder afbreuk te doen aan het goed spel van Sittardia, dan zal men tot de conclusie komen dat het allemaal een beetje doorgestoken kaart was. Het spreekt voor zichzelf dat indien Sit tardia op onregelementaire wijze de overwinning verkregen heeft, wat bijna nooit valt te bewijzen, dit met alle ge voelens voor sportiviteit strookt. Een duidelijk voorbeeld, van hoe het wel moet, gaf twee jaar geleden NAC, dat zijn sportieve plicht vervulde door het Venlose VVV (ook een zuidelijke club) met 4-1 te verslaan. R. M. MIDDELBURG Electro Meisjes langs de weg 18 j. City 20 uur Försterchristel a.l. Restaurant Wöhler 16.30-18 u. receptie 40 jaar Veteranen verenigingen Oud- Middelburg. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Apachen in de aan- val 14 j. Alhambra 19 en 21 uur Some like it hot 18 j. ST.-JAN STEEN Het Clublokaal 14.30 uur Staande wip schieting. STOPPELDIJK J. Vernimmen 15 uur Schieting. BIERVLIET Oud Raedthuis 20 uur Bal voor wieler verenigingen SLUIS Café Lamminsvliet 20 uur Muziekcon- cert. AXEL Het Centrum 20 ur Alleman a.L HELLESTRAAT L. Jansen 15 uur Staande wipschieting ANTWERPEN K.V.O. 19.30 uur De Walkure DE KLINGE Cinema v. Djjck 19.30 uur Moordenaar uit liefde. IJZENDIJKE Hof zicht Theater 20 uur-Tarzan wordt getart 14 j. SAS VAN GENT 20 uur Het eenzame spookkasteel. TERNEUZEN Luxor 20 uur Hij kan het niet laten a.l. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Internationaal Hotel 14 j. Eenhoorn 20 uur Uitvoering De Rede rijkers. CLINGE Verenigingsgebouw 19.30 uur Jaarverg. Coöp. Leenbank. GOES Slot Ostende 19.30 uur Uitvoering R.-k. Gidsen. Prins van Oranje 10 uur Verg. VARA Zeeland. Korenbeurs 10 uur Verg. A.R.-Staten- fractie. Grand 19 uur The great escape 14 j. (Van een onzer verslaggevers) ST. JANSTEEN De raad van deze genjeente heeft alleen de „koffiejuffrouw" voor problemen gesteld. Die moest, om dat de vergadering binnen tien minuten was afgelopen, in verhaast tempo met de koffie komen opdraven. Alle agenda punten gingen zonder commentaar van de zijde van de raadsleden onder de ha mer van de voorzitter, burgemeester mr. J. I. M. Reuser, door. Daar zal de af wezigheid van vijf raadsleden, te weten de heren R. van Acker, P. Vonk, P Stevens, A. van den Berge en G. Engels niet vreemd aan zijn geweest. Bijna de helït van de vroede vaderen was dus afwezig, de andere wel aan wezige raadsleden waren dan ook, zij het in een andere betekenis. Hoe het ook zij, men kon zich alleszins verenigen met de voorstellen van b. en w. Resultaat van dat alles is dat het te verbouwen Ver enigingsgebouw te Heikant zal worden maatschappij kwam gelukwensen en hem ingericht als gymnastieklokaal, een bij- daarbij een geschenk aanbood. drage van f 200,zal worden gegeven aan het comité „Reis bejaarden en in validen" en subsidies van f 0,10 per in woner en van een bedrag, even groot als de rijkssubsidie, aan respectievelijk de Contactcommissie WV's Oost-Zeeuwsch- VLaanderen en de r.k. Vereniging „Het Wit Gele Kruis" te St. Jansteen, dat percelen tuingrond aan de Hemelstraat zullen kunnen worden aangekocht ten behoeve van het exploitatieplan West en de winkels gedurende veertien dagen voor 29 november 's avonds geopend zul len mogen zijn. Alleen tijdens de rondvraag kwamen de tongen even in beweging, evenals tij dens het gebruikelijke gezellige samen zijn na afloop buiten de raadzaal. KAPELLEBRUG C. de Kindt Schieting LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Schieting GOES Grand 19 uur The great escape, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Die Försterchris tel, a.l. VLISSINGEN Luxor 15 en 20 uur Apachen in de aanval, 14 j. Alhambra 15, 19 en 21 uur Some like it hot, 18 j. OOSTBURG Ledel 14 uur De wurger van Black- moor; 16.30 en 20 uur Internationaal Hotel, 14 j. TERNEUZEN Luxor 15 en 20 uur Hij kan het niet laten, a.l. SAS VAN GENT z Olympia 15 en 20 uur Het eenzame spookkasteel IJZENDIJKE Hofzicht 15 uur Schieting; 17 en 20 uur Tarzan wordt getart, 14 j. DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur Moor denaar uit liefde KOEWACHT A. de Kindt 15 uur Schieting A. de Schepper 15 uur Schieting staan de wip V.J. Thijs 10 uur Seriekaarting; 18.3C uur Prijskamp topbiljart ZUIDDORPE A. de Block 16 uur Seriekaarting AXEL Het Centrum 15.45 en 20 uur Alleman alle leeft. HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur De blikken ridder, a.l.; 17.15 en 20 uur Veel liefs uit Moskou, 18 j. G. Lijbaart 15 uur Schieting HENGSTDIJK P. v. Dijk 19 uur Dansen ABSDALE A. Cocqheijt 15 uur Schieting ANTWERPEN KVO 14.30 uur Francesca; 20 uur Vic toria en haar huzaar AARDENBURG St. Baaf 14 uur Matthaus Passion GENT Kon. Opera 14.30 uur Carmen; 19.3i uur Drei Groschen Oper APOTHEKERS - ASSISTENTE Voor het examen apothekers-assiS' tentp slaagde te Rotterdam mejuffrouw C. Martens te Hoek. WATERLANDKERKJE Dorpshuis 20 uur Dorpsverg. bevrij dingsfeest GOES Grand 20 uur The great escape, 14 j- MIDDELBURG City 20 uur Försterchristel, a.l. Schouwburg 20 uur „Na de zondeval" door Haagsche Comedie DE KLINGE Luxor 20 uur Vrouwenjagers, 18 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Veel liefs uit Moskou, 18 j. OOSTBURG De Eenhoorn 14.30 uur Modeshow BRUGGE Stadsschouwburg 19.30 uur Das Dabd des Lachelns

de Stem | 1965 | | pagina 2