Gastheer het over Stan Haag vertelt Joegoslavië mooie FIE CARELSEN 75 jaar maan JANSEN c^TILANUS dD QUICK Voor rokers me Baron Bluff op oorlogspad VOOR HEM 1 april Vakantie op zichtnieuwe KRO-serie Koop nu uw campingschoen t een eigen stijl T.v .-documentaire over de tee-trein BEPPIE, film over 'n kind in Amsterdam FOTOGRAAF ROLDE ROLTRAP AF modern en modieus ondergoed is van een naam om te dragen! De ideale camping-, wandel-en autoschoen DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 2 APRIL 1965 (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM In de meimaand pre senteert de KRO-televisie een serie inte ressante en informatieve programmaatjes onder de titel .Vakantie op zicht'. Als gastheer treedt op de bekende liedjesschrijver Stan Haag (44), die in het eerste programma op mei de kijkers niet alleen vertelt over de interessante steden en streken van Joegoslavië, maar hen tevens laat genieten van de originele Slavische muziek en volksdansen. KRO-regisseur Nico Hiltrop had de eer, om voor deze produktie de nieuwe Amsterdamse televisiestudio Bellevue te mogen gebruiken. Stan Haag. die on langs werd gefêteerd omdat hij een kwart eeuw als liedjesschrijver in het vak zit, vond het leuk om als gastheer in dit KRO-programma te mogen fun geren. Hij was bijzonder enthousiast over de tekst van het draaiboek, dat door de reisredacteur Caspar de Groot werd ge schreven. Aan de hand van prachtige foto's laat Caspar de Groot de KRO- gastheer vertellen over de blauwe meren van Kaernten, de indrukwekkende Loibl- pas en de dromerige vlakte van de Sava. waar snelle forellen de rivier bevolken Ook de nationale gerechten en in- l heemse spijzen en wijnen worden niet l vergeten. Op muziek van een Joego- I slavisch ensemble voert een groep jon- (Advertentie) geren van het Scapinoballet originele Slavische dansen uit. Zij dragen daarbij de authentieke kledij uit Slovenië. Wanneer u van de muziek en dans genoten heeft, wordt de vakantietocht voortgezet naar de zeldzaam mooie kust van Kroatië naar de prachtige baai van Bakar, waar de druiven tegen de hel lingen groeien. Er wordt gesproken over plaatsen met goede en minder goede hotels, kampeerterreinen en plekjes, waarvan men veel herinneringen kan meenemen. De souvenirs van geweven kelim, leer- en houtsnijwerk worden evenmin vergeten. De vakantiegangers wordt gewezen op de borden met een doorgekruist foto toestel waar men niet mag fotograferen, omdat de Joegoslaaf van nature ken nelijk een angst voor spionnen heeft. De lange en moeilijke reis naar Bud- brovnik wordt onderbroken door inte ressant filmmateriaal van de zanger Kruysen, die "ook een vaardig diepzee duiker is. Kortom het driemanschap Nico Hil trop, Caspar de Groot en Stan Haag heeft alles gedaan om de toeschouwers een impressie te geven van de moge lijkheden en onmogelijkheden in Joego slavië, een onmetelijk land met tegen stellingen, dat steeds meer toeristen trekt. Stan Haag, die zich een sympa thieke maar bescheiden presentator met een prettige stem toont, vertelde ons dat het schrijven van liedjes op het ogenblik niet het hoofdmiddel van zijn bestaan is. Hij heeft erg veel werk voor radio Luxemburg, waarvoor hij elke dag Een van de meest luxueuze vervoer middelen van deze tijd is de TEE-trein Dagelijks rijdt tussen München en Milaan deze comfortabele trein, terwijl in de bestuurderscabine zitten een Duitser, een Oostenrijker en een Italiaan. De be kende Duitse cineasten Strobel en Ti- chawsky hebben deze mannen vergezeld op hun traject, maar hen ook gevolgd na het beëindigen van de dagtaak. De kijkers kunnen woensdag 7 april kennis maken met het werk de gezinnen en de hobby's van deze drie. (Nederland 1 21.35 uur.) HILVERSUM De bekende cineast Joan van der Keuken heeft voor de VPRO-televisie een film gemaakt, welke tot titel draagt „Beppie". Zondagavond zal de produktie via Nederland 1 wor den uitgezonden. Beppie is een tienjarig Amsterdams meisje, dat evenals Van der Keuken op de Achtergracht in de hoofdstad woont. Hij maakte twee jaren geleden kennis met haar toen zij om buitenlandse post zegels aanbelde. Deze hobby van Beppie werd spoedig verwisseld voor het sparen van speldjes. Haar vele verhalen, de gewiekstheid die ze bezit en haar gevoel voor humor brachten Joan van der Keuken op het idee een film over Beppie te maken. Alvorens hij met filmen begon, nam hij eerst een gesprek met haar van bijna negen uur via een bandopname-apparaat op. Een paar weken lang kwam Beppie elke dag na schooltijd vertellen over de dingen, die ze beleefd had. Uit de ver halen, die soms spontaan kwamen, maar er ook wel eens .uitgetrokken' moesten worden, ontstond de lijn van de film waarbij een deel van de bandopname als commentaar kon worden gebruikt. Ondanks dat was er geen sprake van een definitieve opzet. Zodra iets ge beurde. dat Joan van der Keuken of Beppie van belang vonden, werd het gefilmd. Op deze wijze ontstond niet alleen een portret van een gemiddeld Amsterdams volkskind, maar kon ook een beeld gegeven worden van de wijze waarop Beppie nieuwe dingen ontdekte en daardoor kleine veranderingen onder ging. als disc-jockey in een grammof oon- platenprogramma optreedt. Voorts pre senteert hij daar de radioprogramma's Eva' en ,Leve de zondag'. Hij moet één dag per week daarvoor naar Brussel, waar in een platenstudio al deze pro gramma's in zeven uur tijds achter elkaar worden opgenomen. Hij vindt het fijn werk, maar deze televisie-serie voor de KRO trekt hem toch ook. De heer Haag, die zich in 1939 liet inschrijven bij het bureau voor muziekauteurs- rechten, de Buma, mag zich beroemen de teksten te hebben geleverd voor circa tweeduizend liedjes. Zeer bekend werden ,Ik sta op wacht', Soerabaja', .Kleine schooier', ,Met je scheur in je broekje', .Pigalle' en .Catherine'. Elke dag neuriet hij een nieuw melo dietje en schrijft hij dan de zinnen en gedichtjes op want een ,hit' ligt soms in de meest onverwachte hoek. Stan Haag gaat altijd correct gekleed, want hij houdt van een goed zittend kostuum en heeft bovendien een voorliefde voor sportwagens. Omdat hij nu al zo lang in de showbusiness leeft, heeft hij ook voor de televisie tal van ideetjes in zijn hoofd. Het liefst zou hij in de toekomst zelf nog eens een amusementsshow presenteren. „Maar ik zou zelf niet zingen. Ik pre tendeer helemaal niet een zanger te zijn. Misschien pruimen de kijkers me ook wel niet als presentator. Het is bij de tv als met alles in dit vak. Je weet nooit van tevoren of het aanslaat. Maar je moet in dit vak nu eenmaal van alles proberen, want ik leef er van," zegt hij tenslotte. (Advertentie) (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. Vrijdag 2 april HILVERSUM I 402 m VARA: 12.17 Ten'oonstellingsagenda. 12.22 Actualiteiten. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Overheids voorlichting: Vooi de landbouw. 12.40 Elektronisch orgelspel 12.55 Actualitei ten. 13.00 Nieuws AVRO: 13.10 Medede lingen, eventueel actueei of grammofoon - muziek. 13.25 Beursberichten 13.30 Ste reo: Pianoduo: moderne muziek. 13.55 Bij d tijd en bij de thee: gevarieerd pro gramma. 15.30 Lichte orkestmuz. (opn.). VPRO: 16.00 Nieuws. Aansluitend: Als ik in gedachten stalezing over de Kruis woorden. 16.15 Klassieke kamermuziek (gr.). 16.30 Nieuwsdienst voor nieuws gierige kinderen. 16.34 Voor de jeugd. 17.00 Muziekkalender. 17.30 Vooi de rij pere jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Lich in strumentaal kwartet. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz rondo: Nederlandse jazz. 19.00 Kiosk: artikelen uit de weekb'aden. 19.10 Nieuwe grammofoonplaten. 19 30 Lezen en schrijven: literair programma. 19.50 Welke koers: serie verkenningen u. ^de maatschappij van vandaag. 20.00 Ni'.lws. 20.05 Analfabetisme in eigen lanu, klank beeld. 20.20 Over de schreef, cabaretpro gramma. 20.50 Het nieuwe Afrika, lezing. VARA: 21.00 Dansmuziek. 21.45 Tijd van werken, documentair klankbeeld. 2215 Stereo: Liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Weerklank: muziekrevue. 2310 Lichte grammofoonmuziek 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws HILVERSUM II 298 m NCRV: 12.00 Populan orgelconcert 1 12.27 Mededelingen t.b.v. tand- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Variant: lichte muziek en reportages. 13 30 Stereo: Lichte orkestmuziek en instrumentaal trio (opn 14 05 Schoolradio. 14.25 Licht pianospel (opn.). 14.40 Vooidracht. 15.00 Cellc en piano: klassieke muziek (opn.). lo.30 Voor de vrouw. 16.00 Musiciana: muzikale herinneringen. 16.30 Duizendschoon, le zing. 16.45 Radiokoor: Oude liederen. 17.00 Verzoekprogramma voor de middel bare school. 18.00 Halte: programma voor de twintigers. 18.30 Fanfare-orkest. 18.50 Klassieke grammofoonmuziek 19.00 Nws en weerpraatje. 19.10 Radiokr 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Stereo: Nederlandse folkloristische muziek. 19.50 Klassieke grammofoonmuziek. 20.05 Pris ma: gevarieerd programma. 20.50 Geeste lijke liederen (opn.). 2120 Toonkamer: veertiendaags muziektijdschrift ii klank. 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: Internationale oriën tatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Viool en harp: moderne muziek (opn.). 23.30 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL VLAAMS 324 m: 12.00 Nieuws. 12.03 Grammo foonmuziek. 12.15 Gevarieerde muziek. 'Om 12.25 Weerbericht). 12.50 Beursbe richten en programma «verzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Nieuws 14.03 Schoolradio. (Om 15.00 Nieuws). 15.45 Grammofoonmuziek (Van af 16.00 evt onderbrekingen met berich ten voor de automobilisten). 16.00 Nieuws 16.03 Beursberichten. 16.09 Klassieke en moderne muziek. 17.00 «lieuws. 17.15 Duitse les. 17 30 Engelse les. 17 45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Kroniek voor de automobilisten. 18.45 Sportkroniek. 18.55 Grammofoon muziek. 19.00 Nieuws, radiokroniek en het weer bij ons. 19.40 Grammofoonmu ziek. 19.45 Echo'a uit de natuur. 20.00 Concertmuziek. 21.30 Chansons. 22.00 Nieuws. 22.15 Klassieke muziek. 22.45 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23 05 Klas sieke en moderne muziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL FRANS 484 m: 12.00 Nieuws. 12.02 Gevarieerde muziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gevarieerd programma. 16.00 Nieuws. 17.00 Nieuws. 18.27 Gevarieerde muziek. 19.08 Lichte muziek. 19.30 Nieuws. 20.00 Klassieke mu ziek. 22.00 Wereldnieuws. 22.15 Jazzmu ziek 22.55-23.00 Nieuw. Zaterdag 3 april HILVERSUM I 402 m VARA: 7.00 Nieuws. Aansluitend: och tendgymnastiek en socialistisch strijd lied. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. (7.25 Van de voorpagina, praatje). 8.00 Nieuws en socialistisch strijdlied. 8.13 Lichte grammofoonmuziek 8.20 Wegwijs: tips voor trips en vakanties. 8 J0 Elekt onisch orgelspel 9.00 Loon naar werken, praat je. 9.10 Klassieke grammofoonmuziek 9.35 Waterstanden. VPRO: 9.40 Eten en drinken: gesprek over eten en drinke.. in de bijbel. 9.55 Iets voor niets, praatje VARA: 10.00 Buitenlands weekoverzicht. 10.15 ZO. 135, gevarieerd programma. (11.00 Nieuws). HILVERSUM II 298 m KRO: 7.00 Het levende Woord. 7.05 Klassieke orkestwerken (gr.). '.30 Nws. 7.40 Geestelijke liederen. 7.55 De kerk zijt Gij. lezing. 8.00 Djinn: gevarieerd programma. (8 30-8.40 Nieuws) Vrijdag 2 april NEDERLAND I NOT-NTS: 11.05-12.50 Schooltelevisie. NTS: 19.00 Nieuws in het kort. 19.01 Ba rend de beer. KRO: 19.05 Porkey, teken film. 19.13 Dwars door Afrika, filmver slag. 9.35 De Flintstones, tekenfilm. NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht KRO: 20.20 Brandpunt. 20.50 Duel, wedstrijd programma. 21.30 De V van vandaag, do cumentaire over de bisschoppelijke vas tenactie. 21.55 De Marinierskapel der Ko ninklijke Marine. 22.20 Vastenepiloog. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAI-D II NTS: 20.00 Nieuws in het kort. AVRO: 20.01 Zonder formules: populair weten schappelijk magazine. 20.30 The Saint, t.v.-film. 21.20 BIM-BAM, reportage over een bezoek aan een klokkengieterij. 21.50- 22.10 Parlementaire spiegel. BELGIë VLAAMS 18.45 Franse les. 19.00 Zandmannetje. 19.05 De wereld is klein: uitstervende Afrikaanse fauna, t.v.-filmreportage. 19.30 Voor de teenagers. 19.55 De weerman. 20.00 Nieuws. 20.25 Maggie, speelfilm. 21.50 Nieuws. 22.00-22.45 Le Rossignol, (De nachtegaal), opera. BELGIë FRANS 14.15 Schooltelevisie. 18.30 Berichten 18.33 Wetenschappelijk programma. 19.00 Katholieke uitzending. 19.30 Le temps des Copains, filmfeuilleton 20.00 Journaal. 20.30 Jericho, komedie. 21.55 Lettres ou- vertes: Gesprek. 22.35 lournaal. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG „Lauweren heb ben de gewoonte in elkaar te zak ken zodra men er op gaat rusten." Men behoeft Fie Carelsen deze wijsheid niet onder het oog te brengen, want zij heeft haar zelf lang geleden al onder woorden ge bracht. Bovendien heeft zij zeven jaren lang, sinds haar afscheid van het toneel in 1958, de waarde ervan aan de praktijk kunnen toetsen. De rust heeft haar lauweren overi gens niet geplet en de zeven jaren zijn ook wat haar persoon betreft ongemerkt voorbijgegaan. Wie met Fie Carelsen spreekt nu, moet zich steeds weer in herinnering bren gen de aanleiding tot het gesprek: maandag 5 april wordt zij vijfen zeventig jaar. Het uitbeelden van de rol van bejaar de dame, die regisseur Leven haar heeft toegewezen is dan ook vooralsnog een volledige mislukking gebleken. Daaraan heeft niets kunnen afdoen de ziekte, die in 1961 noopte tot een ingrijpende operatie, noch de langdurige gevolgen van een val, die zij, nauwelijks her steld, in haar huis maakte, waarbij zij haar heupbeen verbrijzelde. Dat was aan het eind van 1962 en als souvenir daaraan draagt zij nu een stok met zich om bij haar gang door haar nieuwe flat aan de Ary Schefferstraat in Clingen- daal te Den Haag waar zij sinds juli 1964 woont, gesteund te worden. De val in het oude huis aai) de Hoge Nieuwstraat is een opgang geworden naar haar nieuwe omgeving, die qua stilering en bouw een passende entou rage vormt voor haar jeugdige persoon lijkheid. Een wisselwerking overigens, want de sty] is van haar, om nog maar niet te spreken van de sfeer. ,,De sfeer ben ik, al staan er sinaasappelkisten in". De verandering van huis was nodig, omdat het huis aan de Hoge Nieuwstraat met zijn twee etages en trappen, voor haar na het ongeval bezwaren oplever de. Tweeëntwintig jaar heeft zij daar gewoond. „Heerlijk dicht bij de kapper en de schouwburg. Toen ik ging ver huizen ben ik rucksichtlos gaan oprui men. Veel is naar het Toneelmus^um gegaan en naar het Kostuummuseum, jonge actrices heb ik met het een en an der bedacht en ook de Haagse Comedie. De rest is weggegaan via de verkoping. En het allerlaatste kwam de Reinigings dienst aan bod", zegt zij relativerend. De gangen hingen vol linten, afkomstig van bloemstukken en kransen van be wonderaars. Hele bossen. Ze zijn nu zorgvuldig opgeborgen in een koffer, die een plaats heeft gekregen in de schuur. ,,Als ik 93 geweest ben, dan zal men ze wel vinden", zegt ze laconiek, met een verwijzing voor de goede ver staander naar een voorstelling van een fakir heel. lang geleden, dat zij 93 zou worden. Nu. ook zonder dat heeft ze de moge lijkheid, althans de vitaliteit. Zij is he lemaal opnieuw begonnen in de Ary Schefferstraat, met wel de kostbaarste herinneringen om zich heen, met het t.v.-toestel overdag in de kast ,,het is zo'n lelijk ding" met de pick-up met klassieke platen en vooral met zo veel goede vrienden, dat het leven haar nog levendig genoeg is. Niet afgelopen „Toen ik afscheid van het toneel nam heb ik gedacht: ik moet het goed weten nu is het afgelopen. Maar het wonder lijke is. dat het niet zo is. Alle collega's zijn erg lief voor me. ook de jongeren. Zij komen me trouw opzoeken of zij bellen me op. Paul Steenbergen bij voorbeeld belt nog elke zondag en in de schouwburg heb ik mijn vaste plaats. Ik zie alle premieres. En ook het publiek herkent me nog. Ik was eens ergens, toen ik vlak achter me twee vrouwen over me hoorde praten, alsof ik stok doof was. Fantastisch, zoals die vrouw eruit ziet voor haar leeftijd, zei de een. Nou, ik teken ervoor als ik er ook zo uit zie als ik zo oud ben, zegt de ander. Ik draai me om en ik zeg: hoe weet u hou oud ben? Ik kan wel 34 zijn en dan zie ik er stokoud uit voor mijn leeftijd. Ja zeiden ze, maar we weten toch wie u bent. Dat vind ik leuk, als de mensen me blijven herkennen". „Ik heb er betrekkelijk tegenop ge zien, tegen die tijd na mijn afscheid Maar hoe gek het ook klinkt, ik heb een grote steun gehad aan mijn slechte gezondheid. Ik moest nu wel- Als ik me vroeger niet goed voelde werd het erger bij de gedachte aan het optreden, dat moest volgen. Als ik me niet lekker voel denk ik: ik hoef niet en dat bevordert mijn gezondheid. Ik heb 's morgens geen haast meer. Ik heb nooit meer haast. Als ik nu dat been niet had, zou het helemaal heerlijk zijn". „Nee, optreden doe ik beslist niet meer. Ik wil. dat uien aan mij blijft denken, zoals ik bij mijn afscheid was. Ik leef volop mee met het toneel, ook wel op de t.v. maar dan moet er wel 'n heel mooie rol tussen zitten. Als er 'n stuk is, dat ik zeer goed ken en er zelf vele malen in heb gespeeld, dan kijk ik niet. Maar ik kijk niet zoveel en een op treden voor de t.v. heb ik steeds gewei gerd. Een voordracht voor de radio mis schien, dat wel". Fie Carelsen heeft nog steeds die vertrouwde stem. Trouwens ook de kleur van haar haar en ook haar tanden zijn nog echt... Het is om te lachen, maar zij wordt in derdaad vijfenzeventig en omdat drie verjaardagen niet gevierd konden wor den vanwege haar ziekte, wordt deze wel gevierd, zij het in een kring van goede vrienden en bekenden. Maar velen zul len meeleven. (Advertenties) (Advertentie) NIJMEGEN In tegenstelling tot wat de bedoeling was, heeft niet de echtgenote van Nijmegens burge meester als eerste gebruik gemaakt van een nieuwe roltrap in een Nij meegs warenhuis, doch een pers fotograaf. Mevrouw E. H-ustinx- Reijnders was uitgenodigd om in een warenhuis een grote roltrap in be drijf te stellen en als eerste de boven verdieping te bezoeken. De fotograaf, die terwille v;»n het overzicht op denderde trede van de trap ging staan, keek zó gespannen naar de arbeid van mevrouw Hustinx, dat het in werking stellen van het mechanisme hem totaal verraste. Hij viel eerst drie treden omlaag en werd direct daarna in een zeer on gebruikelijke houding door dezelfde roltrap naar de bovenverdieping ge transporteerd. De officiële gasten konden pas volgen toen zij waren bekomen van het lachen. In 5 verschillende modekleuren. Damesmaten v.a. f 13.95 p.p. Er is gisteren meer te beleven geweest dan kraakgas alleen. Over al in Europa heeft men geprobeerd hun lezers erin te laten lopen. Hieronder een kleine bloemlezing. BRUSSEL Niet alleen een aantal Belgische kranten, maar ook de nieuwsdienst van de Belgische radio heeft donderdagochtend getracht de argeloze Belgen op deze le april by de neus te nemen. Tussen de nieuwsberichten door werd meegedeeld, dat in navolging van Frankrijk donderdag in België de toegang tot de bioscopen geheel gratis zou zijn om ook de aandacht te vestigen op de noden van de Bel gische bioscoop-exploitanten. Er zou den zelfs speciale voorstellingen wor den ingelast van My fair lady. De „Gazet van Antwerpen" laatje bejaarde socialistische leidei Kamiel Huysmans, die in een heftig conflict is geraakt met zijn partij omdat deze de 93-jarige minister van staat niet meer kandidaat wil stellen bij de ko mende verkiezingen, met een eigen lijst verschijnen. „De jong-socialisti- sche internationale" zou de naam van de nieuwe partij zijn, waarmee Huysmans zich aan de Brusselse kie zers zou gaan voorstellen. Het socialistische blad Le Peuple deelt zijn lezers mee, dat in België 'n vijfde communistische parcij is op gericht. De stichters zijn aanhangers van de Albanese richting uit de Pe- king-communistische partij, schrijft het blad met grote koppen op de voorpagina. De Nieuwe Gazet heeft dit jaar geen aprilmop en het zegt ook waar om: de mensen laten zich niet meer zo gemakkelijk beetnemen en het ge bruik gaat er een beetje uit. Dat komt waarschijnlijk doordat de mensen zo dikwijls worden geconfronteerd met de harde werkelijkheid, meent het blad, wijzend op de internationale toestand. STOCKHOLM Door de hele binnenstad van Stock holm werd woensdag de waarschu wing aangeplakt dat men snel water diende te tappen, daar de volgende dag de waterleiding zou worden af gesloten voor reparatie. Tal var. woe dende Stockholmers belden de be treffende gemeentedienst op dat het geen manier was zo laat te waar schuwen. Tenslotte werd via de ra dio en televisie officieel bekendge maakt dat er geen officiële plannen bestonden om het water af te slui ten en dat het hier 1-aprilgrappen- makers betrof. HELSINKI De „Paivan Sanomat" in Helsinki had gisteren als 1 aprilmop voor zijn lezers het verhaal dat de Finse hoofd stad zou worden verplaatst naar cen- traal-Finland. Geheim overleg daar toe had al jaren plaats gevonden, en als eersten zouden spoorwegstation en hoofdpostkantoor overgebracht worden. De plaats, waar Helsinki zou worden herbouwd was volgens Pai van Sanomat Korpilahti, een dorp in centraal-Finland. LONDEN De tv met luchtjes is er, zei prof. Samuel Tolansky tijdens een pro gramma van de BBC terwijl hij kof fiebonen en gesnipperde uien in een ingenieus apparaat stopte. Hij ver- zocht de kijkers voor hun televisie toestellen plaats te nemen en diep adem te halen. Diegenen, die de I luchtjes zouden ruiken, dienden de BBC nog vóór de middag op te bel len. Tientallen Britten zijn erin ge lopen op deze eerste dag van april. Iemapd belde zelfs om de BBC te feliciteren met deze ..historische over- dracht van geuren". BELEEFD Beleefdheid heeft de Engelsman al tijd gesierd, zei parlementslid Eldon Griffiths in Londen, toen hij mee deelde dat hij de regering zou vragen om „alstublieft" toe te voegen aan het „niet op het gras lopen" op het bordje tegen de gevel van Dowmng- street 10. TRUC Twee bandieten hebben de uitge ver Arthur Dormer van 800 pond sterling beroofd door middel van een truc, die onlangs in een televisiespel 1 was getoond. Dormer reed in zijn auto naar de bank toen een man in een andere wagen met een nummerbord waar op dezelfde kentekenen als Dormers auto zwaaide. In de mening ver kerend dat zijn nummerbord was los geraakt. stopte Dormer, stapte uif en werd prompt neergeslagen en beroofd. QUIZ Toen hem was opengedaan, vroeg 1 de reiziger van de wasmiddelenfirma 1 uit Newport in Engeland of de vrouw 1 des huizes misschien een van zijn artikelen gebruikte. De man die had opengedaan, Lionel Bateman, dacht van wel en zei even in de keuken te gaan kijken. Hy kwam terug met verschillende zeep poeders en reinigingsmiddelen, ant- woordde goed op vragen van de rei- ziger en won de pot van de quiz: een transistorradio. Maar Bateman hield de radio niet. Toen de vrouw des huizes thuis kwam, droeg hij haar de prijs over. Bateman was namelijk de gasfitter, die bij mevrouw Pamela Robinson een lek was komen verhelpen. „Allemaal service van de zaak," wimpelde hij mevrouw Robinsons dank-u's af. Moeten we hier ztyn om die ka- potte waterleiding te maken? MET HET GEMAK VAN EEN ERVAREN PRESIDENT SPREEKT DE BARON DE MENI6TE TOE, 1 ,èl m ft j

de Stem | 1965 | | pagina 5