Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Grens< zijn ni VEZEN! Voordrachtsoefening in ZUID-BEVELAND BURGEMl moe van maagzuu) HET WA GEEN STU zeer geanimeerd „Spontat in Sin MIDDELBURG VLISSINGEN Chr. Vereniging Kleuteronderwijs hield jaarvergadering „Ensemble" in Britannia met „Poker" AXEL HULST OOSTBURG TERNEUZEN GOES DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 MAART 1965 Dagblad De Stem Fa. Julia v. d. Walle Schouwen-Duiveland Ledenbijeenkomst FME Twee sprekers te Tilburg over in vesteringsbeleid Voordracht over molens Doktersdiensten dierenartsen GESCHENKEN HOOGWATER N.V. SLAVENBURG'S BANK Bakkers waken over kwaliteit Eerste wedstrijd om bridge-kampioenschap Zeeuwsch- Vlaanderen gespeeld te Terneuzen Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE Seb. Blommaart AANBESTEDINGEN EXAMENS Vandaag Morgen Maandag Ver A Vlissingse raaa VERZEKERT ZIEKENHUISKOST Blijspel in het kader van het Zeeuws Landjuweel zal door de toneel groep St. Paulus op vrijdag 2 april in de schouwburg worden opgevoerd het blijspel Belinda van A. A. Milne. De Christelijke Vereniging voor Kleu teronderwijs hield de jaarlijkse ledenver gadering in „Het Anker". Voorzitter ds. F. S. Kloosterman opende de vergade ring. Uit het jaarverslag bleek, dat de scholen een behoorlijk aantal leerlin gen hadden en wel gemiddeld op de Prinses Ireneschool ruim 68, Prinses Margrietschool ruim 95, Prinses Beatrix- school ruim 52, Prinses Marjjkescliool ruim 62, Prinses Wilhelminaschool ruim 96 en Koningin Emmascliool ruim 73. De personeelvoorziening is in 1964 een groot probleem gweest, dank zij echter de hulp van enkele oud-leidsters is dit toch bevredigend geregeld. Voor een nieuwe zevende school in het uitbrei dingsplan is vergunning aangevraagd bij de gemeente, het is echter nog niet te zeggen wanneer dit gerealiseerd kan worden in verband met de beperkte bouwtoewijzingen voor scholen in het algemeen. Gedacht wordt eventueel nog aan een noodvoorziening in Pauwen burg, wellicht gecombineerd met open baar en katholiek kleuteronderwijs. De scholen mochten zich in 1964 verheugen in een voorspoedige groei. Aftredend in het bestuur waren de voorzitter ds. F. S. Kloosterman, niet herkiesbaar, de heer G. Tuinhof, her kiesbaar, mevrouw Vader-La-Gaay, her kiesbaar, mevrouw B. Luitwieler, niet herkiesbaar. De herkiesbare kandidaten werden met meerderheid van stemmen herkozen, voor de 2 niet-herkiesbare leden werden de heer J. Simons en me vrouw Eland gekozen. De functiever deling is een bestuursaangelegenheid. Ds. Kloosterman dankte mevrouw Luit- wieler voor al het werk door haar verricht gedurende de afgelopen 8 jaar als bestuurslid. Namens het bestuur over handigde hij een cadeautje. Ds. Kloos terman werd door de 2e voorzitter, de heer J. P. Ventevogel dank gebracht voor al het werk in de afgelopen 15 jaar door hem verricht. De heer Ven tevogel memoreerde in het kort de ge schiedenis van deze 15 jaar. Als dank werd aan ds. Kloosterman een boeken- bon overhandigd. Uit de vergadering kwam het verzoek bij de Berlagestraat op de Koudekerkseweg een zebrapad aan te vragen ten behoeve van de vele kinderen in Pauwenburg en West. Het bestuur zal hiervoor een officieel ver zoek tot de politie richten. Hierna volg de een korte discussie over de 5-daag- se werkweek en de schooltijden; Vrijdag 2 april om 20.00 uur geeft het toneelgezelschap „Ensemble" een uit voering in de Schouwburgzaal van hotel ..Britannia". Opgevoerd wordt het to neelspel „Poker" (The Poker Session) van Hugh Leonard. Medespelenden zijn Heieen van Meurs, Magda Janssens, Carla Dura, Cor van Rijn, John Leddy, Ton van Duinhoven. De regie heeft Jim Fitzgerald en Alex van Royen. De voorstelling staat ónder auspiciën van de Zeeuwse Volks Universiteit in samenwerking met het Nutsdepartement Vlissingen. Bioscoop bejaarden Maandag 29 maart biedt de heer M. A. W. Liere weer een bioscoopvoorstelling aan voor de leden van de Algemene Bond van Bejaarden. Aanvang half drie in het Al- hambra Theater. Modeshow De Ned. Vereniging van Huisvrouwen houdt voor haar leden op 29 maart in hotel-restaurant „Britannia" om 2 uur een show. Een Vlissingse fir ma zal met 5 dames en 2 kinderen de voorjaarscollectie tonen. Een bekende hoedenontwerper completeert de show met zelfgemaakte hoeden. Aan de show is een eenvoudige prijsvraag verbonden met voor de winnares een badpak naar keuze of goederen voor dezelfde waarde. De voordra-ehtsoefening door piano- en harmoniiimleerlingen van de heer P. H. Broerse mocht zich in een grote belang stelling verheugen. Het zaaltje van de muziekschool was dan ook tot de laat ste plaats bezet, toen deze avond begon. Deze voordrachtsoefeningen zijn een van de weinige evenementen, die precies op tijd beginnen. De leerlingen van de heer Broerse traden op in een afwisselend program ma, dat als vanouds was ingedeeld in een aantal groeperingen in de muziek. Wij konden beluisteren: dansjes, etudes, polyphone muziek, volksliederen en kora len, voordrachtstukken en delen uit so nates. sonatines en concerten. Verschillende oorzaken zijn er aan te wijzen, dat niet ieder op hetzelfde ni veau als op de pianoles speelt. Wie zijn zenuwen het beste in bedwang kan hou den, komt vaak wel het verste. Wat het eerste onderdeel betrof, hoorden we de Danseresjes van Folk Dean op muzika le wijze door Gert Jan de Rooy ge speeld, terwijl Marian de Haas een wals van Mozart uit het hoofd op de vleugel vertolkte, waarbij goede aandacht aan de nuancering was besteed. Jaap van den Ameele en Ad Koper speelden vier handig een Spaanse dans van Mosz- kowski, die we persoonlijk liever twee handig horen. Muzikaliteit was zeer zeker aanwezig bij Anetfce en Tineke Theunis, die een quatre-mains van Galuzzi (Tarantella) op pittige wijze brachten. Ter vervanging van het harmonium speelden de „orgel"-leerlingen op een elektronisch orgel, waarbij Frans Suur- mond met een Fughette van Handel goed raad wist. Ook Hans Timmermans mocht gehoord worden in een Orgelkoraal van Walther, terwijl Aart de Looff de serie volksliederen en koralen afsloot met het bekende „Der rote Sarafan". Van de meer gevorderde leerlingen bracht Kees Sanderse een beheerst ge speelde Arabesque van Debussy; Maar- t-n Kloosterman speelde op vlotte wijze een Rondo van Diabelli, ondanks een frappant gemiste fis en Rina van der Hage en Ina Sorel besloten deze avond met het eerste deel van een Concerto in Bes groot van Joh Seb. Bach waar bij de beginners bij zichzelf gedacht zul len hebben: ik wou dat ik ook maar zover was.Maar met geduld en oefe ning komt men heel ver. Het was een geanimeerde voordrachtsoefening. A. L. Oost- en West-Souburg Het gemeentebestuur van Oost- en West. Souburg maakt bekend, dat de ophok- periode voor postduiven voor 1965, in af wijking van het in de vergunningen voor het houden van duiven vermelde tijdvak, is vastgesteld voor het tijdvak van 1 april t.m. 5 mei 1965. Tegen het doen uitvliegen der duiven na 18.00 uur bestaat geen bezwaar. Oost- en West-Souburg, 24 maart 1965 6305-Q Ledenvergadering K.A. Tijdens de jaarlijkse ledenvergadering van de Ka tholieke Actie afdeling Axel werd aan de hand van illustraties door de voor zitter mevrouw Boeding het werk van de Katholieke Actie nog eens uitvoerig belicht. Na de pauze hield zuster Me- riana van de zusters van Bethanië een lezing met lichtbeelden over het reclasse- rings- en kinderbeschermingswerk. Haar uiteenzetting bleek voor velen een open- baring. Er werd ook een verloting gehouden vaarvoor de plaatselijke middenstand prij zen beschikbaar had gesteld. Een ge deelte van de opbrengst werd aangewend voor het onderwerp van de avond. Hoe wel het aantal belangstellenden niet groot was mag de afdeling terugzien op een zeer geslaagde avond. Autobotsing. Vrijdagmorgen om tien voor half acht kwam J. L. met een personenauto uit de Van Middelhoven- straat de Kanaalkade oprijden. Er na derde een personenauto bestuurd door W. C. uit St. Niklaas <"B.), waardoor een botsing ontstond. Beide auto's wer den zeer beschadigd. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. Beiaardconcert Mevr. Moerdyk-Van derswalm uit Zuiddorpe zal vanmiddag van drie tot vier uur concerteren op de beiaard in de toren van het stad huis. Zij zal werkjes en bewerkingen van liedjes van P. Benoit, Staf Nees, E. Hullebroek, R. Hol, A. Verlie, Gaston van den Berge, Jef Demijn en Staf Nees uitvoeren. (Advertentie) Zierikzee Expositie Bij gelegenheid van de ingebruikneming op l april a.s. van de dam door de Gevelingen zal in het Gra vensteen te Zierikzee een tentoonstel ling onder de naam „Open Eiland" wor den gehouden. Deze expositie is de ge hele maand april te bezichtigen. Van verschillende zijden is voor de ze gelegenheid materiaal bijeengebracht vooral prenten van het eiland zoals het vroeger was en oude foto's. Om het Gravensteen „aan te kleden" zijn uit diverse plaatsen van het eiland de mooiste schatten naar Zierikzee ge bracht. Het plaatselijk museum stond voor deze gelegenheid r-e befaamde gil- debeker, de maquette van het Zierik zee van 1500, het model van een oor logsbodem uit de tijd der Zeven Pro vinciën en enkele schild erstukken af. Ook het Zeeuws Genootschap heeft het zijne bijgedragen tot het welslagen van deze tentoonstelling. Dagblad '-nor Zeeland KANTOKKN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 8252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- inspectie Zeeland L K M DE JONG tel 2377 Hulst voor Zeeiana F. DE LIU1 tel. 6232 (lues privé 7300 üoes Reddcteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaander en en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PEUT1 v Ostadestraat 41. Oustburf- tel. 01170-2901 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder poor Zuid Beveland en Walcheren K. MENU tel 8252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemr voor de editie Zeeland 1 0,18 oer mm 1 mm ingezonden mededelingen I' mm gewone advertenties Bi) contract aanztenliike reductie „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel neer t 0.25 Als êen regel gelden 23 letters en/ol (eestekens. Bi) plaatsing ook ln de Brabantse oplag' resp. 1,60 en t 0,30. Bvl 3 achtereenvolgende ongewijzigd plaatsingen de lerde plaatsing tegen half geld. Voor exclusieve DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels Japonnen Pakjes Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 Hulst (Advertentie) KRUGER PILS is toch beter 's GRAVENHAGE - BREDA Op de algemene ledenbijeenkomst van de Fede ratie Metaal- en Electrotechnische in dustrie FME, die op 28 april in de Stads schouwburg In Tilburg zal worden ge houden, zullen tijdens de ochtendzitting twee sprekers het woord voeren over het investeringsbeleid. Prof, mr. drs. H. Langman, buiten gewoon hoogleraar aan de Economische Hogeschool te Rotterdam en onderdirec teur van de N.V. Koninklijke Maatschap pij De Schelde te Vlissingen, zal spre ken over verantwoord investeringsbe leid, terwijl drs. F. M. A. Keijzer, hoofd van de afdeling Programmering en Sta tistiek van Lips N.V. te Drunen, 'n inlei ding zal houden over het marketing plan en het investeringsbeleid. Voorafgaande aan de jaarrede van de algemeen voorzitter van de FME, ir. H. Oosterhuis, zullen de deelnemers aan de jaarlijkse ledenbijeenkomst worden ont vangen door die burgemeester van Til burg in het stadhuis. Ter gelegenheid van de jaarbijeenkomst zal de Brabantse Stichting voor Beeldende Kunst en Edel- ambacht een expositie in de Stadsschouw burg inrichten. Utrecht, die de heer Vink het gouden insigne opspeldde, een verrassing had voor de beide andere jubilarissen en voor alle drie heel veel woorden van grote erkentelijkheid. Jubilarissen NVV Gisteravond had te Terneuzen in café „De Vriendschap" de huldiging plaats van een groot aantal veertigjarige en zilveren jubilarissen van het NVV. De feestvergadering, waarbij ook de dames van de jubilarissen aan wezig waren en hoofdbestuurder de heer F. Drabbe en verschillende districtsbe stuurders, stond onder auspiciën van de Terneuzense bestuurdersbond. De voor zitter hiervan, de heer J. Hamelink, sprak een kort openings- en welkomst woord. De districtsbestuurder voor Zee land van het NW, de heer C. Hoek, schetste de ontwikkeling van de vak beweging in de kanaalzone, waarbij hij een korte beschouwing wijdde aan de taak van de vakbond, nu en in de toe komst, Na het uitreiken van de gouden en zilveren insignes was er gedurende enkele uren nog een gezellig samenzijn. De jubilarissen die het gouden NVV- insigne voor hun veertigjarig lidmaat schap ontvingen, waren: A. H. Kolijn, J. J. Dieleman, J. P. C. J. de Smit, J. Rouw, M. J. Riemens. Het zilveren NW-insigne ontvingen: A. A. Adler, J. de Bruijne, P. L. de Bruij- ne, C. A. Dierx, J. J. Doornebos, A. D. van Driel, J. van Drongeïèn, C. P. Koole, M. de Kraker, W. H. Leenhouts, M. J. Nijssen, A. Scheele, C. J. Scheele, A. v. d. Staal, J. Willemsen, M. de Jonge, A. A. Hoek, C. van Heeke, P. Moes, E. Simoen. H.V.V-vergadering Vrijdagaond a.s. zal in De Bruijn's restaurant de r.-k. Hulster Voetbalvereniging '24 een alge mene ledenvergadering houden. Tijdens deze vergadering zal men een nieuwe voorzitter kiezen. Kandidaat van het be stuur is de heer W. Wolters. Inmiddels heeft zich een tegenkandidaat gemeld de heer B. Warnier. Voorts zullen de leden moeten voorzien in een vacature in het bestuur, die is ontstaan door het bedanken van de heer D. van de Broeck. Het bestuur stelt voor in zijn plaats de heer A. Antheunis te benoemen. Bridgeclub In hotel De Eenhoorn hebben de leden van de plaatselpke brid geclub promotie- en degradatiewedstrij den gespeeld. De uitslagen warenGroep A 1. echtp. Rosenkranz 72 pnt.2. HH. v. Male d- Smet 68 pnt. 3. HH. Ouweneel Verstraeten 66 pnt. 4. Gebr. d. Smet 65 pnt. 5. HH. v. Veen Verstraeten 65 pnt. 6. HH. Hoffman Sturm 61 pnt. 7. HH. Drenth Pieterse 54 pnt (degr.); 8. HH. Brevet v. Hee 53 pnt (degr.)Groei) B 1. HH. Ack<^. Arkenbout 80 pnt. (prom.); 2. Echtp. Luteyn 67 pnt. (prom.); 3. DD. Belderok Brevet 67 pnt. 4. Echtp. d. Vuyst 66 pnt. 5. Echtp Kamminga 63 pnt. 6. Echtp. Risseeuw 62 pnt. 7- Echtp. Klerks 56 pnt. (degr.)7. DD. Hoffman Verstraeten 43 pnt. (degr.); Groep CN-Z lijn 1. Echtp. Kareis 98 pnt. (prom.); 2. DD. Verstraeten Rosseel 85 pnt. 3. DD. Drenth Ouweneel 75 pnt. 4. DD. Christiaansen Visser 71 pnt. 5. Echtp/Faas 69 pnt. O-W lijn 1. HH. Casteleyn v. d. Plas 87 pnt. 2. Echtp. Oosterbaan 86 pnt. 3. HH. Belderok-van Heyfte. 85 pnt. 4, HH. Belderok d. Snoo (Neve) 76 pnt. 5. D-D. Risseeuw Risseeuw 68 pnt. WZA-verga-dering De autoclub W-Z.A. houdt vanavond de jaarvergadering in hotel „De Eenhoorn". De aftredende be stuursleden A. Verstraete alhier en G. J. van Oorschot uit Sluis zijn herkies baar. Het wedstrijdprogramma voor 1965 zal op deze vergadering worden vastge steld. Voor het Zeeuws Genootschap der We tenschappen sprak in de burgerzaal van het gemeentehuis mr. Ohr. Devyt, advo caat te Brugge, over de Westvlaamse molens. Voor de pauze behandelde hij de typen, die in West-Vlaanderen voor komen, hun functie in het verleden en hun betekenis in dézie tijd. Er bevin den zich thans in W.-Vlaanderen nog 65 molens, waarvan het grootste deel ge registreerd staat ter bescherming. Na de pauze werd ten aantal dia's vertoond van nog bestaande molens. De heer Devyt werd namens het Ge nootschap ingeleid door mr. W. D. de Bruine. De bijeenkomst werd eveneens bezocht door een aantal leden van de Heemkundige Kring. Ouderavond De ouderavond in de r.-k jongensschool aan de Begoniastraat te Terneuzen, die maandag 29 maart wordt gehouden, zal een geheel ander verloop hebben dan tot nu toe het geval was. Er is geen vergadering in de klassieke zin van het woord en er wordt evenmin een lezing gehouden. De ouders krijgen vanaf half acht tot tien uur gelegenheid om het schoolwerk van hun kinderen te bekijken en de onderwijzer(es) te spreken. Daarnaast zullen enkele heren aanwezig zijn om de ouders van ant woord te dienen op diverse vragen. De geestelijkheid verstrekt inlichtingen over eerste H. Communie, jeugd-drie daagse en nieuwe katechese. De rector van het Petrus Hondius Lyceum vertelt over de problemen rond het HA VO en het hoofd van de r.-k. uloschool over de gang van zaken bij het ulo-onder wijs. Tenslotte geeft de directeur van de LTS inlichtingen over problemen, die bij het nijverheidsonderwijs van pas komen, Op een nader te bepalen datum zal er een ouderavond worden gehouden voor de ouders van de leerlingen van de zesde klas, met betrekking tot de jeugd-drie- daagse, die dat is wel al vastgesteld op 29 en 30 juni en 1 juli zal plaats heb ben. Op 1 en 2 juni worden de toelatings examens gehouden voor het Jansenius Lyceum te Hulst, het toelatingsonderzoek voor het Petrus Hondius Lyceum te Ter. neuzen begint op 27 april. Voor zover dit nog niet heeft plaats gehad kunnen de ouders hun kinderen maandag (29 maart) opgeven voor het nieuwe schooljaar. N.K.M.-jubilarissen. Gisteren vier den drie leden van de Ned. Kath. Me- taalbewerkersbond St.-Eloy afdeling Terneuzen een jubileum in het met veel bloemen versierde parochiehuis. Om ze ven uur was er een receptie waarvan velen gebruik maakten om de heren J. Vin (Stoppeldijk) met zijn veertigjarig lidmaatschap te feliciteren. De voorzitter de heer P. de Bruijn was op die dag 35 jaar lid. Oprichter van de afdeling Ter neuzen, tien jaar penningmeester en 25 jaar voorzitter. De huidige penningmees ter de heer F. van Sikkelerus, die deze functie al een kwart eeuw vervult en dertig jaar contributie ophaalt, vierde eveneens zijn 35-jarig jubileum. Onder de vele gasten was ook de bondspen- ningmeester, de heer A. Boom uit Clinge Abri geplaatst Aan het kruispunt Molenstraat - Gravenstraat is een abri geplaatst Voor de reizigers en voor de arbeiders die per bus naar hun werk gaan, is dit een grote verbetering. 'Ooosterzande Afscheid hoofdonderwijzer Woensdag a.s. zal de heer F C. Jansen-Verplanke afscheid nemen als hoofd van de open bare lagere school. Hij zal om drie uur op het gemeentehuis worden ontvangen. Na afloop van de huldiging daar zal de heer Jansen-Verplanke recipiëren in hotel de Linde van half vijf tot zes uur 's middags. De receptie wordt hem aan geboden door de oudercommissie- 's Morgens zullen de leerlingen van de school afscheid nemen van de hoofd onderwijzer, die de pensioengerechtigde leeftijd heeft bereikt. Ovezande Nieuw begin. De afdeling Ovezande van de r.-k. middenstandsvereniging kwam ter jaarvergadering bijeen in café Verbeek. Bijna alle aangesloten middenstan ders met dames waren verschenen. Tot de genodigden behoorden ook bur gemeester N. W. M. Mooyman en echt genote, pastoor J. C. M. Franse en de heer J. van Zonneveld uit Leiden na mens het hoofdbestuur van de N.R.K.M. Het feestelijke vond niet alleen zijn oor zaak in het eerste optreden naar buiten van 4 nieuwe bestuursleden onder aan voering van de actieve veteraan W. Re- mijn, die tijdens deze vergadering als enige van de oude vlot werd herkozen, doch vooral in de bezielende geest, wel ke na een lange winterslaap, kennelijk vaardig is geworden. Na een warme kippepoot met toebe horen te hebben genuttigd opende voor zitter Remijn omstreeks 18.30 uur het zakelijk gedeelte der bijeenkomst mét het uitspreken van een rede, waarin hij diverse urgente middenstandsproblemen in een uitvoerige beschouwing de revue liet passeren. Als voorzitter van de Ka tholieke Zeeuwse Middenstandsfederatie en ook als voorzitter van de Zeeuwse Middenstands Contaktcentrale vestigde hij heel bijzonder de aandacht op het grote nut van deze concentratie, waar door geheel Zeeland één krachtig mid denstandsgeluid kan laten horen. De nieuwe secretaris P. K. Nagtzaam verstrekte een kort maar krachtig ver slag, terwijl de nieuwe penningmeester A. C. de Jonge voor de vuist weg een gunstig financieel overzicht gaf. Hierna hield de heer van Zonneveld een interessante, propagandistische inlei ding, waaruit duidelijk de grote waarde van het georganiseerd zijn naar voren kwam. Het gehele bondsapparaat staat elk lid dagelijks voor raadpleging ter beschikking, terwijl het 14-daags perio diek Stuwing de leden regelmatig des kundig informeert. Burgemeester Mooyman feliciteerde de afdeling hartelijk met haar bestuursver- jonging, welke hopelijk rijke beloften inhoudt voor eendrachtige activiteiten. Gaarne zegde hij alle steun toe van het gemeentebestuur. Slager J. Rijk informeerde bij bij rond vraag nog naar de mogelijkheid van een verplichte halve winkelsluitingsdag per week, zoals elders kennelijk ook moge lijk is. Deze zeer geslaagde middenstandsen tree werd besloten met het optreden van hét bekende Middelburgse cabaret van Baby den Toonder dat een 12-tal num mers bracht, die bij het publiek zeer in de smaak vielen. Een gezellig dansuurtje tot besluit. Sluis Boomfeestdag De leerlingen van de zesde klassen van de lagere scholen uit Sluis zullen 31 maart deelnemen aan de nationale boomfeestdag. Zij zullen daar toe die middag samenkomen op het be- plantingsterrein hoek Ridderstraat-Kloos terstraat en daar, na een inleidend woord van burgemeester P. F. van Hootegem een tiental eiken planten. Iedere school zal een herinneringsvaantje krijgen en ieder kind ontvangt een speldje. Na de planting vindt er een korte excursie plaats ovqr de wallen, o.l.v. de heer Verjaal, ambtenaar bij het Staatsbosbe heer, en mevr. T. L. Kapsenberg-Linden- bergh, lid van de plaatselijke commissie. Hier zal iets over de beplanting van de wallen, worden verteld. Sportdag Voor de leerlingen van de lagere school alhier zal er dit jaar weer een sportdag georganiseerd worden. De deelnemende kinderen zullen daarbij niet per school, maar per groep inge deeld worden. Met de voorbereiding van deze sportdag hebben zich belast de he ren A. V. Bukkens en H. van Poppel. van de accordeonvereniging Harmonica- na, terwijl op de kade het muziekge zelschap A.D.V.E-N.D.O. met drum band een aantal nummers ten beste gaf. Jhr. drs. P. A. C. Beelae-rts van Blok land sprak alsvoorzitter van de plaat selijke onderafdeling van het Ned. Roo- de Kruis een welkomstwoord tot pa tiënten en genodigden. Kapelle Chef proeftuin De heer L. Nijssen te Wolfaartsdijk is benoemd tot chef van de proeftuin voor de kleinfruitteelt te Kapelle. Deze proeftuin is een onder deel van het Landelijk Proefstation voor de Fruitteelt in de Vollegrond te Wilhel- minadorp. De heer Nijssen volgt de heer L. Goedegebure op, die per 1 februari naar de Noordoostpolder vertrok en daar chef werd van een proeftuin vóór de teelt van hard fruit. De heer Nijssen werkte geruime tijd op het proefstation in Wilhelminadorp en kwam ruim een jaar geleden naar de proeftuin in Kapel le, waar hij de leiding kreeg van de afde ling glastuinbouw, welke zich in het bij zonder bezig houdt met proeven rond de teelt van aardbeien in vaste kassen. Fruittelers naar Flevopolder. Twee jonge Zeeuwse fruitkwekers, de heren F. C. v.d. Vliet (38) en A. E- Sinke (35) kregen van de directie van de IJsselmeerpolders bericht, dat hen 'n fruitbedrijf van resp. 7-3 ha en 8,5 ha is toegewezen in de Flevopolder, Per november van dit jaar kómt de grond ter hunner beschikking en het volgend jaar de bedrijfsgebouwen. Beiden hadden in Kapelle een fruit bedrijf van behoorlijke omvang, maar het was gedeeltelijk oud en bovendien had het een erg verspreide ligging. Dit weekeinde nemen waar: voor Kloosterzande dokter Ter Burg; voor Axel dokter Kats; voor Bruinisse en Oosterland dokter Van Leeuwen uit Bruinisse: voor Cadzand, Retranchement Sluis en Zuidzande, dokter de Meyer uit Sluis; voor Oostburg en Aardenburg, dokter de Bruyckere uit Oostburg, tel. 01170-2323; voor Terneuzen dokter Jts- koot; voor Middelburg dokter Reijerse (3456); voor Vlissingen dokter Boone (2950); voor Goes dokter v. d. Werff (7451); voor Borssele en Nieuwdorp dok ter Gelderblom (01196-327); voor Hoede- kenskerke en Kwadendamme dokter Wöstmann (01195-450); voor Driewegen en 's-Heerenhoek dokter Geldof (01195- 275); voor 's-Heer Arendskerke, wolp- haartsdijk. Heinkenszand dokter Zonne- vylle (01106-202); voor Kruiningen, Hans- weert, Krabbendijke en Rilland-Bath, dokter de Beij (01130-344). Apothekers: Goes: Goese Apotheek (7104): Middelburg: Hummelen (2134); Terneuzen: Klaassen (2090); Vlissingen. Tan-Meyer (2025). Voor Oostburg, Sluis en IJzendijke, de heer Van Veen uit Oostburg. tel. 01170- 2693' voor Hulst en Nieuw-Namen, de heer Borm uit Nieuw-Namen; voor Axel Zaamslag en Sas van Gent, de heer Jans sen uit Axel, tel. 01155-488. Dierenartsen: GaKeer (01195-283). Boerenleenbank' Het jaar 1964 is gunstig geweest voor de Coöp. Boeren leenbank alhier. Uit het jaarverslag, dat is uitgebracht ter gelegenheid van de op 30 maart a.s. te houden jaarverga dering blijkt, dat na de verschillende af schrijvingen er een winst resteert van f 22-341,11 tegen het jaar daarvoor van f 21.136,83. In het overzicht over 1964 zegt het bestuur, dat 1964 in de anna len van de grootste groep klanten van de bank, de fruitkwekers, bekend zal blijven als het jaar met bijzonder grote oogsten doch met prijzen, die de zaak niet goed konden maken. Dat is van invloed geweest op de jaar cijfers van deze bank, want hoewel de tegoeden van de spaarbank op het eind van het jaar 8,1 miljoen gulden bedroe gen, wat bijna f 80.000,- meer is dan het jaar daarvoor, moet hierop bedacht worden dat er f 244.000,- rente op de spaarrekeningen werd bijgeschreven, zo dat er in feite een teruggang was van de spaartegoeden van ruim f 165.000,- Het bestuur zegt, dat dit vooral door aankopen van grond, boomgaarden en woningen kwam. Het giroverkeer van de bank neemt sterk toe. In 1964 werd de boekhouding gemechaniseerd. De verstrekte hypothe ken namen toe in 1964 van 2,1 tot 2,7 miljoen gulden. Op de 30 maart te houden jaarverga dering worden de verslagen over 1964 uitgebracht en zullen ook de bestuurs verkiezingen worden gehouden. Aftre dend en herkiesbaar zijn de volgende bestuursleden en leden van de raad van toezicht: resp. leden F. van Hoorn, P. Scheele, Iz. Slabbekoorn en M. de Ja ger Jozzn. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 Morgen, zondag 28 maart: Hansweert: 1201 uur; Terneuzen: 11.30 uur; Vlis singen: 1103 en 23.39 uur; Terneuzen: 0.14 en 12.52 uur. Maandag 29 maart: Hansweert: 0.36 en 13 04 uur: Terneuzen: 0.04 en 12.33 uur; 'Vlissingen: 12.06 uur; Terneuzen: 1.29 en 13.53 uur. (Advertentie) ASSURANTIëN Hulst: Zitdag Steenstraat 20. Terneuzen, Kersstraat 13, tel. (01150)-3553 Eindles Op woensdag 14 aprilzal de jaarlijks terugkerende eindles worden gehouden van de rijks middelbare land bouwschool. Op het rooster staan lessen van dr. J. Tesink (over georganiseerde dier-ziektebestryding in Nederland en de EEG) en van de heer J. Maas (land- bouwboekhouden). Tijdens deze les zullen de ouders van de geëxamineerden aan wezig zijn. Vrouwenbond N.V.V. Gisteravond werd in de Melksalon een vergadering gehouden van de vrouwenbond van het N.V.V. afd. Goes. De voorzitster mej. Schipper, opende de vergadering en ver telde in haar welkomstwoord over de aankomende feestdag. Deze feestdag, die op donderdag 20 mei te Vlissingen zal worden gehouden zal geheel bestaan uit amusement. Wegens het verwachte aantal bezoeksters is men genoodzaakt twee voorstellingen te geven, 's morgens en avonds. De dag wordt georganiserd in samenwerking met het district Holland. In het huishoudelijke gedeelte bleek dat door het N.V.V., in een collecte t.b.v. het t.b.c.-fonds de Zonnestraal f 730 werd opgehaald. De avond werd besloten m een diavoorstelling door de heer De Bruin. Eerste radijs geveild. In de V.V.Z. B. te Goes werd vrijdag de eerste wit- punt-radijs aangevoerd door de heer M. Krijger te Borssele. De eerste rode radijs werd geveild door de heer W. J. Pouwer te Hansweert. De daarvoor door de groentehandela ren uit Goes en Wemeldinge gegeven prijzen waren resp. 39 en 34 cent per bos. Jubileum Mejuffrouw A. C Ver- heule, verkoopster-boekhoudster bij kle dingmagazijn Nederland Kattenburg n.v. was donderdag veertig jaar in dienst. In de Korenbeurs is haar een huldiging ten deel gevallen, waarbij gesproken werd door de heer F. van Keulen, al gemeen directeur van de N.V., en de heer J. van Dam, bedrijfsleider te Goes. Mejuffrouw Verheule is van meet af aan aan het Goese filiaal verbon den geweest. Over drie jaar hoopt zij met pensioen te gaan. Na de huldiging werd haar een receptie aangeboden. Op onbekende tijdstippen heeft een vertegenwoordiger van de Delftse Gist en Spiritusfabriek onlangs broden mee genomen bij alle bakkers, die dagelijks hun produkten leveren in het Goese sa- neringsgebised. Deze week kwam men bijeen in „De Landbouw" om van een deskundige van de gistfabriek te ver nemen, wat er zoal aan hun broden mankeerde. Voor de bakkers was dit een uiterst leerzame avond, waarvan mogelijk de Goesenaars de resultaten zullen proeven. wacht wist te slepen. Bij de dames was het de jeugdige Matty van. de Guchte, die het tot een pnutenaantal van 341 wist te brengen en een beker in ont vangst mocht nemen. De uitslag van de laatste schieting was als volgt: Heren:* 1 J. Nijsse, Heinkenszand, 134 punten: 2 Jac. van de Guchte, Driewegen, 133 punten; 3 A. Almekinders, Ovezande, 131 punten; 4 K. van Rooyen, Heinkens zand, 130 punten; 5 M. de Witte, Driewe gen, 130 punten. Dames: 1 Matty van de Guchte, Drie wegen, 109 punten; 2 mevr. Padmos, Driewegen, 107 punten; 3 Ineke Padmos, Driewegen, 100 punten; 4 mej. V. Vree- ke, Heinkenszand, 84 punten. 's-Heer Arendskerke Ouderavond. In het Trefpunt is de jaarlijkse ouderavond van de Chr. Nij verheidsschool voor meisjes gehouden. Mej. Onderdijk verbonden aan het Ge- zinsbegrotingsinstituut, heeft een cau serie gehouden over „Zakgeld". Spreekster vergeleek de jeugd van vroeger met de tegenwoordige jeugd en kwam tot de conclusie, dat de ouders tot taak hebben hun kinderen te wennen met geld om te gaan. Hoewel het moei lijk is een vast bedrag voor zakgeld vast te stellen, wist mej. Onderdijk de ouders diverse tips te geven, die men in de praktijk kan navolgen. Na een geanimeerde discussie werd het eerste gedeelte van de ouderavond gesloten. Daarna was er voor de ouders gele genheid in de school met de leerkrach ten te spreken over de vórderingen van de leerlingen. Van deze gelegenheid werd druk ge bruik gemaakt. Wolphaartsdijk Plattelandsvrouwen De plaatselijke afdeling van de Ned. Bond van Platte landsvrouwen hield haar jaarlijkse le denvergadering in het dorpshuis onder leiding van de presidente mevrouw A. Note boom-Blok. Na de verslagen van secretaresse en kascommissie, was de bestuursverkiezing aan de orde, die no dig was omdat de dames A. Koert-Krij- ger en C, Kik-Trimpe na een zesjarige bestuursperiode niet meer herkiesbaar waren. In deze vacatures werden geko zen de dames M. Kakebeeke-Ochtman en R. Schagen-Roosma. Mevr. N. van Oe- veren-de Jong werd aangewezen om de afdeling te vertegenwoordigen op de provinciale voorjaarsvergadering te Oost burg. De jaarlijkse reis zal dit jaar gemaakt worden naar de Hoge Veluwe. Hierna vertelde de heer G. de Jager aan de hand van dia's en films over zijn reis naar Kameroen en over het project, dat het Jongeren Vrijwilligers korps, waarbij ook zijn zoon werkt, uit voert. Hospitaalschip Het Roode Kruis- TERNEÜZEiN In hotel „Dés Pays- Bas" werd de eerste wedstrijd gespeeld om het kampioenschap „open paren" van de Nederlandse Bridgebond, afdieling Zeeuwsch-Vlaanderen. De als nummer één geeindigden zullen uitkomen in de eindwedsitrijd, die op 10 april eveneens te Terneuzen mordt gespeeld. De uitslag mas als volgt Groep A Noord/Zuid 1. H. v. d. Hooft IJse- baert 63,5 pnt. 2. HH. Bosdaal Ver- hage 51 pnt. 3. DD. Maat v. d. Dries 47 pnt. 4. HH- Risseuw Kareis 45,5 pnt. 5. HH. v. Kerkvoort Willemstein 43 pnt. Oost/West 1. Hr. en Mevr. Rozenkranz 59 pnt. 2. Hr. en Mevr. Brevet 53 pnt- 3. Hr. en Mevr. v. Fraassen 52.5 pnt. 4. Hr. en Mevr. Boogaart 45,5 pnt. 5. DD. Bakker Willemstein 40 pnt. Groep B Noord/ Zuid: 1 HH. Pijma Vergauwe 59 pnt.; 2. Hr. 'en Mevr. d. Jong 53,5 pnt. 3. Hr. en Mevr. d- Vuyst 48,5 pnt. 4. HH. Gebr- v. Langevelde 45 pnt. 5. Mevr. Verstraeten Hr. Kasteleijn 44 pnt. Oost/West 1. HH. d. Bert Cassaert 67 pnt. 2. DD. Drost Ouweneel 58,5 pnt. 3. Hr. en Mevr. Robijn 46,5 pnt.; 4. Hr. en Mevr. Sieverding 41 pnt. 5. DD. d. Man Smolders 37 pnt- Groep C Noord/Zuid 1. HH. v. Veen Ver straeten 57 pnt. 2. Hr. en Mevr. San drini 53 pnt. 3. HH. Elffers Franke 49 pnt. 4. Hr. en Mevr. Oosterbaan 47,5 pnt. 5. HH. Gunter Heuvelink 43,5 pnt. Ost/West 1. HH. Verheije v. ee 63,5 pnt. 2. Hr. en Mevr. Neve 61 pnt. 3. Hr. en Mevr. Voorhans 57,5 pnt. 4. Hr. én Mevr. Krombeen 37,5 pnt. 5. DD. d. Man d. Zeeuw 30,5 pnt. Groep D Noord/Zuid': 1. Hr. en Mevr. Meulenberg 42 pnt. 2. HH. Al Cattoir 41 pnt. 3. HH Drent Pie- ters 36 pnt. 4. HH. v. d. Meer d. Jong 25 pnt. Oost/West1. DD. Verstraeten Christiaansen 4i pnt. 2. Hr- en Mevr- v. d. Ouden 39 pnt. 3. DD. v, Damme v. Kerkvoort 32 pnt.4. HH. Öuweneel Verstraeten 32 pnt. (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn; in een zeer modern ingerichte werkplaats radio en t.v. Bierkaaistraat 16, Hulst, tel. 2293 Let op het juiste adres t.o. Morres. ZWAA1KOM ZIERIKZEE Te Zierikzee is voor rekening van de gemeente aanbesteed een tweetal wer ken van het ingenieursbureau Witte- veen en Bos te Deventer, namelijk A. het maken van een zwaaikom in de haven en B. het maken van 47 meter beschoeiing. Hiervoor kwamen 285 in- hospitaalschip J. Henry Dunant heeft schrijvingen binnen, waarvan de hoog- met 72 patiënten aan boord zijn lang- j ste was van het Aannemersbedrijf Schou- zamerhand traditioneel geworden jaar-wën-Duiveland te Zierikzee met 418.800 lijks-e bezoek gebracht aan de haven gulden en 38.700 gulden, en de laagste Driewegen Schieting De „Zingende Bougie" hield in de zaal van de heer Jac. van de Guchte haar laatste schieting met windbuksen van het winterseizoen 1964/ 65. Op deze avond werden tevens de kampioenen bekendgemaakt. Bij de heren ging het kampioenschap naar de heer K. van Rooyen uit Héinkenszand, die met 396 wed strijdpunten de beker in de den met muziek van een aantal" leden van Wolphaartsdijk. Het bestuur van de onderafdeling Wolphaartsdijk van het Roode Kruis had wieer een aantrekke lijk programma samengesteld om de patiënten een prettige avond te bezor gen. Er was daarvoor een beroep ge daan op plaatselijke verenigingen, de jeugd en de middenstand, die alle spon tane medewerking verleenden in de vorm van geschenken en hulp aan boord. Verder was er hulp aanwezig van het Jeugd Roode Kruis uit Goes. Aan boord werden de patiënten bezig gehou die van J. A. Leijs te Kapelle-Bieze- linge met 274.000 gulden en 34.000 gul den. De gunning is nog aangehouden, kath. universiteit Aan de Kath. Universiteit te Nijme gen slaagde voor het doctoraal examen rechten de heer W. C. M. Mes uit Hein kenszand. MIDDELBURG City 20 uur Dagboek van een kamer meisje, 18 j. Electro 19 en 21.15 uur Laat ze maar schieten, 14 j. vlissingen Alhambra 19 en 21 uur De klokkenlui der van de Notre Dame, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Meisjes die men niet trouwt, 18 j. HULST j. Nijs 15 uur Schietmg. DE KLINGE Cinema van Dijk 19.30 uur De tovenaar van Rio Grande. schoondijke Wijffels 19.30 uur Stop met de liefde 19.30 uur Dansen. GOES Opril 14.30 uur NCAB-jaarverg. gewesl Zeeland. De Landbouw 14 uur Speld] esbeurs. Centraal 13.15 uur Verg. Ned. Bona gemeenteambtenaren. Korenbeurs 14 uur CHV-vergadering. St.-WillibrordcoIIege 20 uur Leerlingen toneelavond. Grand 19 uur Wonderful life, a.l. 21 uur De zpon.van captain Blood, 14 j. ijzendijice Hofzicht 20 uur Vuur boven Azie, 14 j. SAS VAN GENT x Olympia 20 uur Te rijk om los te lo pen, 14 j. AXEL Centrum 20 uur Geef er de brui(d) aan, 14 j. OOSTBURG Hotel Victory 19 uur Balavond. Ledel 20 uur Moord o£ overspel, 18 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur De hel volgde hem na, 14 j. biervliet Café Doens 14.30 uur Start wandeltocht Zeeuwse wandelsportbond. ANTWERUEN K.V.O. 20 uur Sadko. TERNEUZEN Luxor 17 en 20 uur De hel volgde heir I na, 14 j. 14.30 uur Het zwaard van koning Ai j thur, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 19 uur Dansen. 17 en 20 uur Vuur boven Azië. 14 j. STOPPELDIJK Wapen van Zeeland 19 uur Dansen. ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Schieting. M. de Cock 15 uur Wipschieting. KOEWACHT A. de Schepper 15 uur Schieting. A. de Bock 15 uur Schieting. MIDDELBURG 14.30 en 20 uur Dagboek van een k mermeisje. 18 j. GOES Grand 15 uur Wonderful life, a.l. 19 en 21 uur De zoon van captain Bloo 14 j. CLINGE C. Hoefnagels 19 uur Biljartprijskan-1 pen. HENGSTDIJK P. de Waal 15 uur Bolling. DE KLINGE Cinema van Dijk 14.30 uur De tovena;. van Rio Grande. 19.30 uur Bal. HULST Graanbeurs 19.30 uur Instuif-dansavon Batavieren 14.30 uur Schieting. Bioscoopgebouw 20 uur Botsende jeugc 18 j. 14.30 en 17.17 uur Vernietingingscon; mando bikini, 14 j. J. v. Helsland 15 uur Schieting. ZANDBERG P. Leeraert 15 uur Schieting. HANSWEERT Thalia 19 uur Toneel door Transfigi, raker uit Hulst. VLISSINGEN Britannia 20 uur Leerlingentoneelavon Alhambra 15, 19 en 21 uur De klokkei. luider van de Notre Dame, 14 j. Luxor 20 uur Meisjes die men niet trouwt, 18 j. SAS VAN GENT Olympia 15 en 20 uur Te rijk om los l lopen, 14 j. OOSTBURG Ledel 20 uur Moord of overspel, 18 14 en 16.30 uur Tarzan en de meerrrt nen, a.l. KEMSEKE-PAAL A. de Bakker 15 uur Schieting. ANTWERPEN K.V.O. 14.30 uur Nabucco. 20 uur Ballet. OOSTBURG Ledel 20 uur Moord of overspel, 18 TERNEUZEN Luxor 20 uur Het zwaard van kónn> Arthur, 14 j. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Botsende jeug 18 j- DE KLINGE v. D(jk 19.30 uur De tovenaar van h Grande. SINT NIKLAAS (België)j| samenspraak geweest tussei Waasland (F. van Dorpe vd Nederlandse collega's uit Ou en C. J. van Hootegem van! niet noodzakelijk zijn van c(T deze en gene zijde van de gr geheel ondergebracht onder t zeer ten dele sprake was, s| nuttig zijn, maar dat men kennis maken me elkaar"; t<| van eikaars problemen. Méér kwam er donderdag] uit, omdat de Belgische Vlan eens teveel vertrouwen in htl satievermogen hadden gestel den vergeten dat de Nederig] danks het feit dat zij, zekf „zuidelijken" betreft, nauw vl met de Belgen, nogal zakel™ gesteld. De burgemeesters een paar dagen voor het „gl rum" te horen, dat zij werf dersteld korte inleidingen te den aan de hand van het hebben we elkaar te bieden nen we elkaar leren?, wat samen doen?", terwijl men| oorspronkelijk had gevraagd over hun respectivelijke gemi en ander was er de oorzaaf men niet tot een gericht^ kwam. Arrondissementscon jur. N. de Witte, die de leidde, klopte deemoedig op I sche borst: „We moeten sp| eens een vergadering beleg dan zorgen voor een concrete 1 van het te bespreken ondervl gemeester Molthoff deed er schepje bovenop: „Laten w I mét elkaar leren, dat we op t l beginnen", de avond was oni| half uur te laat beginnen. In zijn „situering van het ol stelde dr. De Witte vast, dat ff patroon gedurende de laatste I jaren aanmerkelijk is ge wijzij (Advertentie) Stop met slikken van midde geen blijvende verlichting gever Ue apotheker ofdrogistNORAt anders. NORAC brengt het mi in gezond evenwicht. neem natuur-grijze Wees goed voor uzelfen uwi Norac is 'n NORIT produ (Van een onzer verslagge' VLISSINGEN Tijdens de g dag gehouden vergadering van singse raad hebben enkele lede geerd op die uitlating van het S raadslid W. Huson (A.R.) „dal maar eens uit moet zijn met da over de herindeling op zuid-oosf ren". De heer E. de Priester (P.v. hierover dat het geen stunt, r kwestie van een andere belichti weest. De deelnemers (o.a. nege leden) hebben het z.i. ook zo er\ heer I. Filius (A.R.) liet aan de enkele bijbelteksten duidelijk hoe hij over de kritische uitlatii het Souburgse raadslid dacht tekst: „Ik zag dat al het zwoege alle bekwaamheid in het werk 1 ijver is van de een op de ander is ijdelheid en najagen van winc de tekst: „Twee zijn beter dan zij een goede beloning hebben zwoegen". Derde tekst: „Een d snoer wordt niet spoedig ver Daarmee wilde achtereenvolgen zijn dat het zwoegen van de vei de bestaande gemeenten vaak t gaat van de een of de ander, dat mengaan van Souburg en Vlissini beter zou zijn en dat de beste rel bereikt eullen worden wanneer them in deze eenheid opgenomen 2 nen worden. Verschillende raadsleden zouc voorstel voor een rondetafelcor. met Souburg en nog enkele an< stanties over de herindelingst€ lingen toejuichen. Locoburgemee: Gillissen Verschage (P.v.d.A.) ze en w. een voorstel in die richting in welwillende overweging" zou men. Er bestond overigens algemen dering voor het werk van de ra missie, die de vliegtocht boven W; heeft voorbereid. Voorzitter Gillissen Verschage over, dat de activiteit van de ra missie een positieve steun betek< het streven v:n b. en w. met be tot de herindeling. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 2