DE „O" TREKT VAN OLDENZAAL STERKE PROFS Voorzitter Hopstaken aan het woord Glasgow Rangers levert opmerkelijke prestaties RHBS (h) kan door zege de kampioensvlag hijsen Tonido (h) het leven zal Dynamo zuur maken Ajax speelt tegen Benfica TOT UW DIENST! RAPP raakt titel kwijt Slcrri! naar Zundert en Middelburg Nederlanders naar Israël N.A.C. 2—GO AHEAD 2 Eerste klassiek voor cle amateurs Favorieten SOA set zijn zegetocht voort Avery Brundage naar MEXICO Rapid en PTT eveneens Goede ruggesteun Bijzonder populair I Amateurploeg I voor dit jaa Wijzigingen in amateurprogram DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 27 MAART 1965 (Van onze sportredacteur) BREDA In Twente begint vandaag, zaterdag, het grote wie- lerwerk. Dan immers draait de eerste amateurklassieker en pre senteert Oldenzaal voor de twee de keer een profwedstrijd. Daar mee start een serie koersen voor beroepsrenners in Nederland en het begin is meteen goed want er komen heel wat vedetten aan de streep in het Twentse carna valsstadje. In verband met de recorddeelname (er vertrekken ruim negentig coureurs) is na overleg met de KNWU besloten om het pittige Kalheupineircuit uit te breiden tot een lengte van vijftienhonderd meter. Ongeveer een halve kilometer langer dan eerst. Daarom ook is het aantal ronden van tachtig teruggebracht tot zestig. Op dit parcours gaan de profs meer dan twee uur strijd leveren. Als men de deelnemerslijst bekijkt belooft dat een spannende krachtmeting te worden. Drie fabrieksploegen komen op bijna volle oorlogssterkte aanzetten. Allereerst ver schijnt Televizier met kanshebbers als Jo de Roo, Henk Nijclam, Cees Haast, Jo de Haan, Rik Wouters, Leo van Dongen, Bas Maliepaard, Jacques van de Klundert, Dik Groeneweg en het jon ge deel van deze formatie miet Ger- bcn Karstens, Bart Zoet en Henk Cor- nelisse. Felle tegenstand mag ver wacht worden van de Belgische Flan- dria's die onder aanvoering van Peter Post (hij doet vast en zeker mee) fiet sen. Jos van der Vleuten, Jan Pieterse, Bart van der Ven, Karei Leyten, Huub Zilverberg en de zuiderburen John van Tongerloo en Jan Nolmans zijn de ster ke knechten van Amstelveense Peter Verder draaft Ru-berg op. Lothar Claes- ges. Ernsit Streng, Klaus May. Horst Oldenburg, Rolf Roggendorf en Neder lander Wim de Jager om er maar en kelen te noemen vertegenwoordigen de ze firma die daarmee beslist kansen heeft. In de Acifit-ploeg kreeg Rinus van Ginneken een plaats terwijl Cees van Amsterdam, Henk de Jong en Jos Linders voor Caballero uitkomen. Verder gaan sterke individuelen een gooi doen naar één der ereplaatsen. Drè van Aert, Piet van Est, Jacques van der Kloot. Cees Snepvangers, Adrie van Tilburg, Piet Rentmeester en Wer ner Swanfeld zijn de bekendste ,,merk- loze" pedaalridders. Dit criterium wordt verreden in af wachting van de aankomst der Twentse Ronde voor amateurs, die over honderd zestig kilometer gaat. Niet minder dan tweehonderd liefhebbers starten in Enter. Favorieten genoeg. Namen als Piet Braspenninckx. Fred dy Lachterop, Wim Paul, Janus van Breugel, Dies Kosten, Nico Lute, Gab by Minneboo, Eef Dolman, Arie van Middelkoop, Wim Bravenbroer, Nol Klooster mans, Frans Ouwerkerk en Henk Vogels Cde Nederlandse Austra liër) hebben een bekende klank. De Brabantse vertegenwoordiging wordt gecompleteerd door Frans Broeren, Cees van Dorst en Rini Huybregts. Zal Peter Post ook in Olden zaal zegevierend over de streep gaan? De Amstelvener komt nu voor het eerst op de weg en stuit meteen op felle tegenstand van o.a. Kees Pellenaars' renners. BOMBAY India heeft voorgesteld een wijziging te brengen in het systeem van voorronden by het Olympische liockey- toernooi. Tot dusverre werd gespeeld in twee groepen, waarvan de nummers één en twee overgingen naar de halve finales. India heeft nu voorgesteld de deelnemen de landen in te delen in vier groepen, waarvan alleen de eerste overgaat naar de halve-finale-poule. Daardoor behoeft een land in de voorronden slechts drie wedstrijden te spelen in plaats van zeven volgens het huidige systeem. India vindt deze wijziging des te nodzakelijker, we gens de grote hoogte, waarop men in Mexico City zal moeten spelen. ROME De Europese Boksunie (EBU) heeft de Hongaarse middengewicht bok ser Laszlo Papp diens Europese titel in het middengewicht ontnomen. De EBU nam dit besluit omdat de Hon. gaar niet meer in de gelegenheid was zijn titel op 12 mei tegen de Spanjaard Luis Folledo te verdedigen. Zoals bekend had de Hongaarse boks unie Papp verboden uit te komen in prof-wedstrijden. Papp had reeds eer der deze maand aangekondigd dat hij zijn Europese titel vrijwillig zou moeten afstaan. EREDIVISIE ADO—DWS Go AheadMVV Spel. EncshedeSparta - Fortuna '54NAC FeijenoordHeracles PSVSittardia GVAV—Telstar AjaxDOS EERSTE DIVISIE Alkmaar—Volewijcke.rs VVVVeendam Willem II—Excelsior RBC—DHC NECEnsch. Boys Elinkwijk—Volendam Velox—Holland Sport BI. WitEindhoven TWEEDE DIVISIE A ZwartemeerVitesse HeerenveenPEC ZFCHaarlem RCH—Tubantia EDOFC Zaanstreek de Graafsch.Sp. Camb. - Zwolse BoysAGOVV - WageningenHilvers. TWEEDE DIVISIE B SVV—DFC HVCHelmondia '55 BaronieLimburgia XerxesNO AD 't GooiLonga BWHermes DVS Roda JCFortuna VI. De met gemerkte wedstrijden gel den voor de toto. (Van onze sportredacteur) AMSTERDAM De Amsterdamse voetbalclub Ajax gaat op 9 mei om 2 uur een vriendschappelijke wedstrijd spe len tegen Benfica. „Daarom hebben ze mij gesignaleerd met Elek Schwartz, maar niet voor het contracteren van de ze trainer. Trouwens Rinus Michels heeft gisteren bij ons getekend" zei voorzitter Jaap van Praag. Hij vertelde dat de ontmoeting gespeeld wordt om financiële steun te verlenen aan het comité „voormalig verzet Neder land" dat er naar streeft de jeugd hun geestelijke vrijheid meer te laten beleven Met de miljonair Caranza als tussenper soon onderhandelde kolonel J. J. F. Borg- houts, voorzitter van eerder genoemde vereniging, met Ajax. Caranza heeft zich bereid verklaard de onkosten te dragen en die zijn niet mis als men weet dat het Portugese team ongeveer een ton kost. Verder kregen Ajax en kolonel Borg- houts medewerking van Dick Bessem die 'n zeer zacht huurprijsje vroeg terwijl ook gerekend wordt op de gemeente voor vrijstelling van vermakelijkheidsbelas ting. Omdat het bestuur van de hoofd stedelijke club het huidige elftal niet sterk genoeg acht, wordt het team aan gevuld met de Feijenoorders Moulijn. Groot en Pieters Graafland. Zoals de za ken er nu voorstaan komt het duel niet op de televisie, maar insiders rekenen daar toch wel min of meer op! (Van onze sportcorrespondent) hun competitiewedstrijden wonnen. Th WERELD- en Olympisch kampioene ko gelstoten Tamara Press heeft haar eigen indoor-wereldrecord kogelstoten verbeterd. Tamara Press verbeterde haar record met vijf centimeter en be- reikte een afstand van 17.75 meter in bereiken moet de pont genomen wor De Toerclub ..Noord-Brabant" opent het seizoen 1965 met 2 sterritten: één naar Zundert en de andere naar Mid delburg. De fietstoeristen kunnen kie zen tussen Zundert en Middelburg als eindplaats. De woonplaats is de start plaats. De sterritten, open voor alle fietstoe risten van beider kunne, bullen worden gehouden op 3 en 4 april 1965 naar Zundert en alleen op 3 april naar Mid delburg. Om vanuit België Middelburg te het overdekte stadion van Leningrad. I den, hetzij te Breskens hetzij te I neuzen. Ter- A VERY BRUNDAGE moeilijkheden. MEXICO CITY De voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité, de heer Avery Brundage, wordt morgen in Mexico City verwacht, waar hij meteen zal worden geconfronteerd met een aan tal problemen van politieke aard, terwijl ook de plaatselijke Mexicaanse trots on getwijfeld een rol zal spelen bij de be sprekingen die Brundage gaat voeren. Maandag wordt hij ontvangen door president Gustavo Diaz Ordaz van Mexi co. Aan de bespreking zullen ook sport functionarissen en regerings-autoriteiten deelnemen. De Olympische Spelen 1968. die aan Mexico zijn toebedeeld, vormen onderwerp van gesprek. Voorts zal Brundage het probleem van de Cubaanse deelname aan de Midden- amerikaanse spelen worden voorgelegd. Het ligt in de bedoeling dit evenement in 1966 op Puerto Rico te doen plaats vinden, maar de autoriteiten van het eiland hebben al laten weten dat zij de V.S. niet zullen vragen visa te ver lenen aan de deelnemende Cubaanse atleten. Men heeft op Puerto Rico gezegd onmogelijk de veiligheid van de Cubanen te kunnen garanderen in verband met de aanwezigheid van 25.000 anti-Castro gezinde ballingen. De Panamees Illueca, een van de vice Presidenten van de Middenamerikaanse sportorganisatie heeft verklaard dat deze .■Cubaanse kwestie" mogelijk opschor ting van de spelen noodzakelijk maakt Volgens de opvattingen van het Inter nationaal Olympisch Comité moeten alle landen, die lid zijn van het orgaan dat een bepaald evenement organiseert toe- Selaten worden tot de wedstrijden. In Jjit geval kan men Cuba niet weigeren «eel te nemen. Illueca voegde eraan toe nat het vraagstuk zal worden overge dragen aan het IOC. Plaatselijke autoriteiten van de Mexi- aanse sportorganisaties verwachten dat prundage het voor Mexico zal opnemen 4. kritiek die er is uitgeoefend P net „dralen" van de Mexicanen bij e voorbereidingen van de Olympische maai -lvIen is het met die kritiek hele- dit i»ni eens en men hoopt nu maar v,u Bl'hndage de organisators van deze blaam kan zuiveren. (Advertentie) De veldhandbalcompetitie zal spanning geven tot het einde. Swift, dat met Ni- loc boven aan de ranglijst staat gaat zondag een overwinning boeken op Hy- giëa, maar ook Niloc wint weer van Athene. Bij de heren zegeviert E.S.C.A. weer over Aalsmeer. Het ziet er naar uit, dat de Arnhemmers ongeslagen kampi oen worden. DAMES Walcheren ontvangt in Vlissingen Quin- tus en maakt een zeer goede kans de punten in eigen huis te houden. Velo zal in eigen home weinig moeite hebben met hekkesluiter V.H.C. Posterholt kan WLC-DES niet van de derde plaats ver dringen. P.S.V. wint van Sittardia en behoudt daardoor de kans op het kam pioenschap. HEREN Tonido krijgt het sterke Dynamo op bezoek dat hard aan moet pakken om de punten te veroveren. E.B.H.V. reist naar Den Haag en verslaat Hellas 2. Swift op P.S.V.2 behoudt deze derde plaats. DAMES 2E KLAS In deze klas is slechts één wedstrijd vastgesteld. S.O.A., ongeslagen, zal na tuurlijk weinig moeite hebben met Blauw Wit, dat nog steeds geen winstpunten heeft- HEREN IE KLAS Hellas heeft een goede kans Volt te verslaan. Fortuna ontvangt Velocitas. Als de Bredase ploeg net zo goed op dreef is als zondag j.l. zit er geen winst in voor Fortuna. Taxandria krijgt E.M.M. op visite, dat ongeslagen blijft. Een gelijk spel bij Marathon - Were Di ligt het meest voor de hand. DAMES 2E KLAS A We^e Di, dat een goede tweede plaats bezet, wint van stadgenoot D.V.S. Heer len, kan zondag winnen van Dongen. Het ongeslagen Volt ontvangt Rapid, dat geen verandering zal kunnen brengen in de ongeslagen toestand- Terheyden en Be Fair zijn aan elkcar gewaagd. HEREN 2E KLAS A Longa en Volt 2, twee gelijkwaardige Tilburgse ploegen, delen de punten. S.O.A. gaat zijn zegetocht voortzetten door een overwinning op Desk. Juliana zal de punten met Rapid moeten mee geven naar Breda. E.B.H.V.2 verliest op eigen veld van Blauw Wit. DAMES 2E KLAS B Walcheren 2 moet zondag een neder- laag incasseren van stadgenoot Mara- thon2. O.D-I. moet met een nederlaag tegen Olympus genoegen nemen. Fortuna heeft de beste papieren tegen E.M.M. HEREN Wil Volharding nog een kleine kans op het kampioenschap behouden dan moet het zondag winnen van Olympus. Ook E.M.M.2 heeft nog een theoretische kans om kampioen te worden. Hiervoor moeten zij om te beginnen Fortuna3 op eigen terrein verslaan en die kans is niet zo groot. HEREN 2E KLAS B Tonido 2 en Olympus zijn ongeveer even sterk en daarom ligt een gelijk spel het meest voor de hand. Fortuna gaat Marathon 2 op eigen veld ver slaan. (Van onze volleybalmedewerker) Naast de welhaast beslissende eredi visie-duels Odulphus Valuas en Tor nado - Orawi in Tilburg staan ook in de hoofd- en overgangklassen verdere beslissingen voor de deur. Nu de titels in de zuidelijke hoofdklasse overduide lijk zijn toegevallen aan Rapid Maas tricht en Hevok is alle belangstelling gericht op de onderste plaatsen. Bij de dames kan zaterdag het vonnis worden geveld als Lyceum van Sarto wint en Orsaco zonder winst uit Tegelen terug komt. Dit laatste is welhaast zeker maar het eerste niet. Ever Ready (hoofdklasse jheren) gaat zondag naar Rapid in Maastricht voor een stevige partij volleybal. Ook Lyceum -Sarto heeft weinig om het lijf. In overgangsklasse 7 dames krijgt P.T.T. het in de voorlaatste wedstrijd aan de stok met plaatsgenote Gevok. Toch zal P.T.T. uit deze derby wel de punten ver garen, die het op de drempel van het kampioenschap brengt. Set Up - V-C.T. is voor eerstgenoemde de kans om de gevarenzone te ontspringen. Bij een ze ge van Set Up en een nederlaag van Tornado tegen Udenhout gaan de da mes van Tornado automatisch naar de afdelingscompetitie in Tilburg. Ook bij de heren in Midden-Brabant kunnen zaterdag de prijzen en nieten worden verdeeld. Were Di kan in ei gen huis kampioen worden door een ze ge op Minenco en Tornado2 verliest van Orsaco. Ever Ready 2 treedt aan tegen V.C.V. Zeker is het dat de Vlijmena- ren zich heftig zullen weren. In overgangsklasse 8 Dames belooft het een enorme drukte te worden in de Red Bandzaal te Roosendaal. Rapid ont vangt D.S.V. en dit is de voorlaatste, maar zwaarste hindernis voor de ge doodverfde kampioenen. E.B.V.C. - RH BS Breda gaat een vinnige Bredase der by worden en bij Marathon - E.G.V.C. is het winnende team uit de moeilijk heden. Bij de heren is de grote strijd L.V.C.- R.HB.S. Breda waarvoor de toegangs kaarten zelfs op de zwarte markt niet te verkrijgen zullen zijn. Heel 't seizoen heeft in het teken gestaan van de nek aan nek race tussen deze twee sterke teams- De eerste botsing tussen deze krachten won R.H.B.S. Breda. Bij een zege vas L. V. C. is een beslissings wedstrijd zeer waarschijnlijk. Wint RH BS dan kan men meteen de kampioens vlag hijsen. In Roosendaal zit men echter zater dag ook met water in de handen. Ra pid ontvangt D.S.V- en door een over winning zou de toekomst voor de R- sendalers er heel wat beter uit zien. Voor Bermi2 is de beslissing al geval len. Daar doet de strijd tegen EWC niets meer aan af. In Vlissingen ont vangt Marathon EGVC. (Van onze correspondent) Dit jaar zullen 46 Nederlanders deel nemen aan de Israëlische vierdaagse, die van 4 tot 8 april wordt gehouden. De meesten van hen deden al eerder mee. Vanmorgen vertrok de groep per KLM- vliegtuig van Schiphol om vanaf Mün- chen met een toestel van El Al verder te vliegen naar Tel Aviv, waar men om 7 uur in de avond hoopt te landen. De groep, die onder leiding staat van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Li chamelijke Opvoeding die de reis voor de zesde keer organiseert, neemt er eerst een week vakantie. Het eindpunt van de vierdaagse - de elfde in successie - is Jerusalem, waar de deelnemers op 8 april hun intocht houden. De Brabantse en Zeeuwse deelnemers zijn: Mevr. de Bruin en de heren de Bruijn, de Lang, Spekman (allen Roosendaal), Staal, Vught, de Bruijn (Vlissingen) en Van der Veen, Goes. Voo,r de Roosendaalse heer Spekman wordt het de vijfde vier daagse Op 8 april, na afloop van de vier daagse, worden de Nederlanders 's avonds ontvangen door Israëlische autoriteiten en de volgende dag zijn zij te gast bij het gemeentebestuur van Jeruzalem en op de Nederlandse ambassade. Daarna vol gen nog enkele vakantiedagen, tijdens welke de wandelaars o.m. de Negeb-woes- tijn bezoeken GLASGOW De Schotse voet balliefhebbers kijken met belang stelling uit naar de samenstelling van het nationale team, dat op 10 april a.s. zal aantreden tegen Engeland. Veertien dagen daarna beleeft Schotland het hoogtepunt van het voetbalseizoen, want dan wordt in het Hampden Park te Glasgow met volle overgave ge streden om de Schotse cup. Daar naast moet men zich dan nog ern stig bezighouden met de voor ronde van het wereldkampioen schap, waarin de Schotten het in groep 8 zullen moeten opnemen tegen Italië, Polen en Finland. Het meest op de voorgrond tredende Schotse team is nog steeds Glasgow Ran gers. De „Rangers Supporters Associa tion" telt in Schotland alleen meer dan 140 afdelingen en is de grootste in haar soort in Groot-Brittannië. Voor een ge wone competitiewedstrijd komen er ge middeld 40.000 toeschouwers naar Ibrox, maar voor een bekerontmoeting in Eu ropees verband komen er 80.000 op de been. Glasgow Rangers heeft in de strijd om de Europa Cup steeds een belangrijke rol gespeeld. Ditmaal namen de Rangers voor de zesde maal deel, een prestatie die tot op heden zelfs door geen enkele Britse club werd geëvenaard. De Schotten werden in het seizoen 1956 1957 in de tweede ronde uitgeschakeld door Nice, zij het na een beslissingswed strijd die door de Fransen met 3-1 ge wonnen werd. Het jaar daarna wonnen de Rangers in de eerste ronde van St- Etienne, doch werden daarna gewipt door AC Milan. In 1959-1960 wonnen ze twee maal van Anderlecht, maar werden daar na in de halve finales weggespeeld door Eintracht Frankfurt (6-1 en 6-3). Het jaar daarop bracht Glasgow Rangers het tot de kwart finales, waarin het werd uit geschakeld door de Belgische ploeg Stan dard. Helaas leverde het seizoen 1963- 1964 merkwaardig genoeg geen enkel doelpunt op. Overigens wel verklaarbaar, want de tegenstander in de eerste ronde was Real Madrid, dat met 1-0 en 6-0 aan de winst bleef. Ditmaal brachten de Schotten het in de strijd om de Europabeker nogmaals tot de kwartfinales. En weer was het een Milanese ploeg die de weg naar de halve eindstrijd versperde, namelijk Inter. In de thuiswedstrijd namen de Italianen een 3-1 voorsprong. Deze achterstand heb ben de Schotten in het Ibrox-Park niet kunnen wegwerken. De Milanezen, die keihard speelden, trokken regelmatig een muur op voor hun eigen doelmond. Het ontbrak de Schotten aan inspiratie en zelfbeheersing om meer dan één doelpunt te maken en een be slissingswedstrijd af te dwingen (1-0). Maar niettegenstaande het feit dat de Rangers nu uitgeschakeld zijn, verdient deze ploeg alle waardering. Liefst 34 maal werd het kampioen van Schotland en het won niet minder dan 18 maal de Schotse beker. En wat te denken Van het seizoen 1898- 1899, toen de blauw-witten van Ibrox al Rangers deden het nog krasser in 1929- 1930 en in 1933-1934. Naast al hun compe titiewedstrijden wonnen ze toen ook nog alle bekerontmoetingen. Vorig seizoen wonnen ze de Schotse titel, de nationale en de league-beker. De Rangers hebben niet alleen in hun eigen land een massa supporters, maar ook ver over de grenzen, o.a. in de Ver enigde Staten, Canada, Brits Columbia* Malakka, Hongkong en Nieuw-Zeeland. Zij vormen een populaire club. Het sta dion is gelegen aan de boorden van de Clyde, in een echte havenbuurt met pak huizen en scheepswerven. Er wordt daar oVer de Rangers gepraat en gezongen. Om de zin van het Rangerslied te begrij pen, moet men er rekening mee houden dat het de club van de protestanten is en Dublin (in de Ierse vrijstaat) de stad is van de Ranger-tegenstanders, de aanhan gers van Celtic. Grote sterren uit het verleden van Glasgow Rangers, in 1873 opgericht door een zekere William McNeil, waren o.a. George Young (75 interlands) en Mor ton (44 int.). Voorzitter van Glasgow Rangers is John Lawrence, maai* de „gro te manager" is Scott Symon, een vroege re halfspeler. Beide mannen zorgen er voor. dat Glasgow Rangers in het Euro pese voetbal een rol van betekenis blijft spelen en dat alle ploegen die in het Ibrox-Park op bezoek komen zich de heksenketel nog lang zullen herinneren. GEORGE McLEAN kanon in Rangers aanva (Van onze sportredactie) BREDA Op het laatste nippertje heeft de KNVB enkele belangrijke ver anderingen aangebracht in 't programma van het amateurvoetbal. In Vlissingen komt niet De Valk op bezoek, maar lei der TOP, dat eerst tegen Helmond moest spelen. RKC-Middelburg is afgelast en in gelast is de wedstrijd Sparta-Helmond. Dit alleen al in de eerste klas E. In de tweede klas B dus de belangrijke wedstrijd DESK-Rood Wit in Kaatsheu vel en afgelast is de wedstrijd Alliance- MOC '17. In 3B is ingelast de Waalwijkse derby WSC-RWB. de strijd tussen de koploper en de hekkesluiter. Ook in de derde klas C zijn verande ringen. RKTW-Gilze wordt RKTVV- Hilvaria en Gilze speelt nu uit de be langrijke wedstrijd om de bezetting van de onderste plaats tegen VES. In 4B maar een wijziging nl. Den Dun- gen-RKDSC wordt Den Dungen-RKOSC, In de vierde klas F is ingelast de wed strijd Right Oh-Raamsdonk en in 4G is SC Gastel-Burgh verschoven naar een later datum. K.N.V.B. RESERVE EERSTE DIVISIE A.s. zondag, aanvang half drie Zaterdagmiddag, aanvang 16.15 uur LANDELIJKE JEUGDCOMFETITIE N.A.C.—EXCELSIOR. Ter gelegenheid van zijn uitver kiezing tot voorzitter van de Zuid- Nederlandse Bond van Postduiven- houders, richt de heer W. Hopsta ken te Bergen op Zoom zich in onderstaande open brief tot de leden. Hij dankt de redactie van ons blad voor de verleende mede werking. In verband met mijn benoeming tot voor zitter van de Z.N.B. wil ik langs deze weg onze leden dank zeggen voor het in mij gestelde vertrouwen en ik spreek de hoop uit dit niet te zullen beschamen. Bij de aanvang van mijn ambtsaanvaar ding heb ik het Hoofdbestuur medege deeld hun niets te kunnen beloven en dus van schulden wil onthouden. Gaarne ben ik bereid onze leden dui delijk te stellen hoe wij gezamenlijk die nen te handelen om de goede sfeer te verstevigen, anderzijds te trachten vele mogelijkheden in het belang van ons al len te verwezenlijken. Mogen de navol gende punten uw bijzondere aandacht daarvoor hebben. 1. De deuren van de Z.N.B. staan open voor ieder rechtvaardig en sportief liefhebber. 2. Wij mogen geen vijanden kennen of beter gezegd, deze zijn voor ons onbereikbaar. 3. De leden dienen een rechtvaardige en sportieve propaganda naar bui ten uit te dragen. 4. Reageer nimmer op hetgeen in het openbaar gezegd wordt, terwijl u een redelijke kans ziet anderen te kunnen overtuigen. Ter voorko ming van narigheden, raadpleeg steeds uw bestuur, dit is de juiste weg. 5. Persoonlijke eerzucht of geschil len en verder al wat in dien zin met persoonlijkheden te maken heeft moet men de rug toekeren, opdat zij de kanker-bacillen uit werpen tot verderf van onze ge zonde sport. 6. Zijn het niet de leden en hun ver tegenwoordigers, welke de stuw dam gebouwd hebben en is het niet zo. dat wij nog dagelijks hieruit de nodige energie putten om onze sport rechtvaardig, sportief en eer lijk te beleven. Laat ons dan ho pen dat men hiervan nimmer mis bruik zal maken. 7. De afdelingen zullen geregeld de besluiten van het Hoofdbestuur worden toegezonden, zodat men de leden zoveel mogelijk van advies kan dienen. belangen ook de mijne zijn en in gen. Ik vroeg hem zijn gedacht over het —i' 'seizoen dat komen gaat. Och, zei Jan, sinds ik gepensioneerd ben, kijk ik nogal eens naar de TV en dan luister ik maar naar wat minister president Marijnen zegt. Die praat zijn mond niet voorbij. Is dat alles wat ik in de Krant kan zet ten? vroeg ik. Daar zulde niet veel te genspraak op krijge! Nou ja zei Jan zet er dan nog maar bij wat de oude Devriendt van Moere in de tijd dat hij zo hard vloag al tijd zei: As ze wille komme zumme ze pakke. Toch geen pintjes zeker, Jan? Neëe, zei Jan, mijn duivekot is geen proefstation. Daar motte voor in de Sal- lemander zijn of in den Blauwen Donau. Hebt ge dan geen woord van bemoedi ging voor de personen, die er doorgaans Tos onder door zitten? vroeg ik om te be sluiten. Ge wit nooit hoe een koei een 'aas vangt zei Jan. Neée, om de dood niet, da's geen bak. Hij had 'em gehoord van Tinus Ver. hees, de schaatskampioen: Achter een boom gaan zitte en het geluid van een boerenkool nadoen. 8. Het vervoers-probleem heeft onze speciale aandacht en afgezien of men voorstander mocht zijn van railver- voer of containers, 't belangrijkste moet zijn een dusdanig resultaat te verwerven, waardoor vele. vaak ongemotiveerde kritiek, in een ge rechtvaardigd optimisme te doen herschapen, hetgeen naar wij ho pen in 1966 zal ingaan. 9. Ook de financiële positie zal het oog niet ontgaan en zo nodig zullen gepaste maatregelen en wijzigingen geschieden. 10. U mag ervan verzekerd zijn dat uw samenwerking met de afgevaardig den zullen deze belangen in een goede verstandhouding en op cor recte wijze worden uitgevoerd. 11. Het wantrouwen hetwelk bij de nationale vluchten en bondscon- coursen bestaat, betreffende voor werpen welke vervlogen worden, zullen spoedig haar rust en ver trouwen herwonnen hebben, gezien een juiste verantwoording aan gaande aankoop en kortingen zul len gepubliceerd worden en ieder daarvan nota kan nemen. Met deze oprechte gevoelens hoop ik met de medewerking van u allen afgevaardig den en hoofdbestuur de Z.N.B. niet alleen te stabiliseren, doch haar tot grotere bloei en groei te brengen tot het welzijn van ons allen. Mannen en jongelui, ik wens u voor 1965 een goed vliegseizoen toe. Voorzitter W. Hopstaken Ik geloof, waarde lezers van deze ru briek. dat wij niet beter kunnen doen dan deze woorden eens even dóór te la ten dringen tot de hoofden en harten van degenen die het aangaat. De wereld van de duivensport is woe lig als de baren bij windkracht elf. Spe ciaal in het zogenaamde dooie seizoen, dat nu gelukkig weer achter ons ligt, kan het nogal eens lillek doen De heer Hopstaken echter kent zijn eigen- ik bedoel pappenheimers. Het goede schip van de Z.N.B. wensen wij onder deze nieuwe kapitein behouden vaart toe. Morgen 28 maart ziten de duiven al reeds in Wernhout. De week daarop krij gen we Schoten en de 11e april is het op Duffel alweer van dik hout zaagt men planken. Met de oude duiven zullen er dit jaar eenentwintig concoursen wor den vervlogen en met de jongen zestien. Dat zijn er bij mekaar zevenendertig en als dat program er weer op zit, schrijven wij 19 september. Ik heb vandaag iemand op bezoek ge had die verleden jaar gespeeld heeft dat de rook eraf vloog, Jan Tijs uit Teterin- De Bredase Bond telt dit jaar weer tien aangewezen vluchten, te weten met de oude duiven St.-Ghislain, Noyon, Creil, St.-Denis, Noyon, Orleans en Clia. teauroux en met de jonge duiven Neuf- villes, St.-Ghislain en Noyon. Op deze vluchten wordt een speciaal kampioen schap vervlogen «waarop de kansen voor grote en kleine hokken meer gelijk lig gen. temeer cmdat slechts de bovenste twee duiven van de poulebrief in aan merking komen voor het verzamelen van de punten. Te hopen is dat het wéér hard mag veranderen! Hagel- en donderbuien en temperaturen van rond het vriespunt, af gewisseld met ijskoude luchtstromingen van populaire oorsprong, zijn beter ge schikt voor achter de kachel dan om met de duiven te spelen. Allemaal goeie. AMSTEL: Piet Braspenninx Freddy Lachterop Rudy Liebrechts Ferdi Liebrechts Wim Paul Henny Schouten Harm Smit BAKKER: Jo Decker Jan Frissen Jo Kerssemakers Piet Lemmens Ad Soer BREDA BIER: Bas van der Bom Adri van Breugel Jan Franssen Jan van Geel Rinus Hoogerland Dies Kosten Nico Lute Antoon Mertens Wim van Opstal Leo van Someren CABALLERO: Theo Blom Cees Brugel Adri van Haren Piet Heijnig Hans den Hartog Peter Kisner Gaby Minneboo Henk Peters Jan van Veen DEXTRO ENERGEN Bram Breur Gerrie Bruin Piet Cooremans Daan Holst Henk Koopmans Leo van Schalen Harry Stevens Wim de Wilde I EROBA-TAFELTROTS Jef Drumme Willy Geraeds 1 Jan Harings 2 Hans Hesen 2 Wim Schepers PEUGEOT: Henk Benjamins 2 Jan Brink Z Anne Koster Z Herm Ollenbros 2 J an Serpenti Z Cees Stam Z Leo Visser 2 Piet de Wit RIK-FONGERS: Bé Jansema Nico Been Jan Bols Z Wiebe Boonstra 2 Roel Hendriks 2 Henk Hoekstra 2 Jan Koster Piet Schreur SCHAPERS-DE BONT: Wim Breeuwer Z Jan Gisbers 2 Ad van Kemenade 2 Henk van Rooy 2 Jac. Schouten 2 Nico Walravens TRIO: Evert Dolman André van Middelkoop Z Frans Ouwerkerk Z Rinus v. d. Klooster Z Henk Bos 2 Ben van Dorth 2 Bart verveer DEN BRUINEN.

de Stem | 1965 | | pagina 23