V ier Ku - Klux - Klanleden voor moord aangehouden CALS NAAR LECH Lucas selecteerde mensentransporten Anita s moeder wil spoed met strafvervolging Geschil over aftreden van Bucher VIOLA LIUZZQ (39) SLACHTOFFER RASSENSTRIJD GETUIGE WEGENS MEINEED GEPAKT lohnson waarschuwt Weigering van moord bevel niet gestraft MARS NAAR MINISTERIE VERHINDERD NEDERLANDER GETUIGT: flEÜBELEN In Madrid: KWAADAARDIGE HONDEN NOG IN RIEL: CHARMANT3 DAGBLAD VOOR ZEELAND Vrije boer moest gedekt worden Warmer lenteweer \KDAAG IN arsene lupin gentleman- inbreker GEPREZEN Auschwitz nazi s: GUERRILLASTRIJD IN RRAZILIE Het gemak dient de mens Betaal per kwartaal 105a JAARGANG Ne. 24853 Voor God, Koningin en Vaderland Uitgave N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. hoofdredacteur L. Leijendekker. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 ZATERDAG 2/ MAAkf 1965 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuws ra GfUTPHEN „Deze man staat niets dan leugens te vertellen. Ik zal een onderzoek laten instellen naar meineed". Dat zei vrydag de officier van justitie by de Zutphense rechtbank, mr. H. van Buuren, na de getuigeverklaring van de 34-ja- rige arbeider J. H. S. uit Twello, in de zaak tegen de vrije boer J. T. H. uit Twello. De arbeider is tijdens de zitting aangehouden en is in arrest. De „vrye boer" H. zou vorig jaar een gedeelte van zyn huisraad heb ben verduisterd waarop het land bouwschap beslag had laten leggen. De verdwyning van een kachel, sen fornuis, enkele lampen, een schrijfmachine en een elektrisch scheerapparaat, kwam aan het licht tijdens de veiling, die deurwaarder J. H. Herenius op 16 maart van het vorig jaar hield in de garage van verdachte. De verkoping liep hele maal in het honderd. Er werden belachelijk lage bedragen geboden, zoals een stuiver of een dubbeltje. Er was grote belangstelling want 3e heer Koekoek van de Boeren partij had zijn leden opgeroepen medeleven met hun geestverwant te tonen. Vijfhonderd vrije boeren lieten de veiling mislukken. Voor de Zutphense rechtbank ver klaarde de verdachte, dat er he lemaal geen sprake was van ver duistering van de door de deur waarder vermiste goederen. „Ze stonden nog op hun oude plaatsje", verklaarde hij, „En ik had geen opdracht om te zorgen dat ze in de garage kwamen". H. beweerde dat de kachel op de dag van de verko ping had gebrand, terwijl op het vermiste fornuis een potje koffie ïtond te pruttelen. Verduistering van het elektrische sclieeraparaat was zelfs onmogelijk, meende hij, omdat hij zich al sinds zijn acht tiende jaar met water en scheep scheert. De deurwaarder verklaar de, dat de goederen wel degelijk waren verduisterd, want hij had ze na afloop van de veiling nergens in bet huis van H. kunnen vinden. Hy verklaarde oovendien dat de onder zoekingstocht hem erg moeilijk was gemaakt door tientallen vrye boe ren, die hem voor de voeten liepen. De belastingconsulent van de ver dachte verklaarde als getuige a decharge, dat hij niet meer zo ze ker wist of de kachel en de andere zaken er nog stonden. Voor myn gevoel stonden ze er nog wel, zei hij dubbelzinnig. t^en buurman van H„ de 69-jarige *-A H., bestreed dat de deurwaar der na afloop van de veiling het huis had doorzocht. „Ik stond by het raam en kon alles goed bekij ken". vertelde hij. De officier van justitie waarschuwde hem dat meineed zes jaren gevangenisstraf kan kosten. Daarop herinnerde de getuige zich, dat hij na de veiling niet meer door het raam had geke ken. Dat redde hem van de cel. De 34-jarige arbeider S. had ge zegd dat hij de schrijfmachine in een schuurtje had zien staan, onder een hoes. Op die verklaring liet de officier van justitie hem arresteren. DE INDONESISCHE minister Soeban- drio heeft gewaarschuwd dat overheids bedrijven, die gedurende tien jaar met verlies werken, in particuliere handen gegeven zullen worden. GRISSOM EN YOUNG zijn vrijdag op het Witte Huis ontvangen. President Johnson speldde hen de medaille van verdienste van het nationale bureau voor ruimtevaart op de borst. (Van onze weerkundige medewerker) De afgelopen twee weken waren bijzonder regenachtig voor de len temaand en over het algemeen on gunstig met wisselvallige tempera turen. Een hogedrukgebied ontwik kelde zich vrijdag in de omgeving van Spanje en versterkt zich nu in de richting van West-Europa. Dit ttal gedurende het weekeinde bij ons een verbetering brengen. De depressies worden genoodzaakt een meer noordoostelijke koers te vol gen, maar vandaag zal er nog een regenfrontje passeren met tijdelijk veel bewolking. Achter dit frontje stroomt zach tere lucht van de oceaan binnen, waarin zondag ook opklaringen zijn te verwachten. Het is mogelijk dat "™daStemperaturen in Brabant tot dertien a vijftien graden gaan Vergeleken met de onbe stendige dagen die achter ons lig- 3. „SS1. belangrijke goede stap in richting van het voorjaar. WASHINGTON. Vier leden van de Ku-Khix-Klan zijn vrijdag aangehouden in verband met de moord op me vrouw Viola Gregg Liuzzo, de 39-jarige blanke strijdster voor rassengelijkheid die donderdagavond bij Lowndesborg in de staat Alabama werd doodgeschoten. President Johnson, die de arrestatie persoonlijk in 'n lelevisieuitzending bekendmaak te had de federale recherce opgedragen de moordenaar op te sporen. Hij beval de agenten vierentwintig uur per dag in touw te blijven. Volgens de president zijn de vier mannen in Birmingham (Alabama) aangehouden door de federale recherche. Hun wordt „samenzwering tot schending van tie burgerrechten van de vermoorde vrouw" ten laste gelegd. Mevrouw Liuzzo, moeder van vijf kinderen, werd doodgeschoten toen zij met haar auto op weg was van Selma naar Montgomery. Zij had enkele deel nemers aan de mars van Selma naar Montgomery naar het punt van uitgang teruggebracht en was weer op weg naar Montgomery. Op een stil gedeelte van de weg nabij Lowndesboro reed een an dere auto haar voorbij. Een 21-jarige ne ger, Leron Moton, die naast mevrouw Liuzzo zat, hoorde kort daarop een ge luid alsof een steen tegen de deur werd gegooid. Mevrouw Liuzzo zakte voor over en de auto reed slingerend van de weg af en kwam in een weiland tot stilstand. De auto met de moordenaars keerde om en één der inzittenden liet een lantaarn in de wagen van mevrouw Liuzzo schijnen. Moton, die zich op de bodem van de auto had laten zakken, hoorde hoe de andere auto daarna weg reed. In een verklaring die in feite neer kwam op een oorlogsverklaring aan de Ku-Klux-Klan, veroordeelde president Johnson scherp de moord, die hij een „afschuwelijke misdaad" noemde. De da ders „sloegen in de nacht toe, zoals zij altijd doen". Hij deed een beroep op de leden van de Ku-Klux-Klan, nu uit het genootschap te treden en terug te keren naar „de fatsoenlijke maatschappij voor dat het te laat is". De president kondig de aan, dat hij stappen zal doen om de activiteiten van de klan onder doeltref fende controle van de wet te stellen. „Wij zullen ons niet laten intimideren door het terrorisme van de Ku-Klux- Klan, zoals wij ons ook niet laten bang maken door de terroristen in Noord- Vietnam", aldus Johnson. Hij verscheen op het televisiescherm te zamen met zijn minister van justitie, Nicholas Katzenbach, en het hoofd van de federale recherche (FBI), Edgar Hoo ver. De president zei dat de arrestaties pas enkele minuten tevoren waren ge schied. De aangehoudenen zijn de 43- jarige Eugene Thomas uit Bessemer (Alabama), de 41-jarige William Orville Eaton, eveneens uit Bessemer, de 31- jarige Gary Thomas Rowe uit Birming ham en de 21-jarige Collie Leroy Wil- kins uit dezelfde stad. Mevrouw Viola Gregg Liuzzo stond bekend als een zeer democratische vrouw die bereid was alles te doen voor haar medemensen, wanneer dat in haar vermogen lag. In Wayne volgde ze de colleges aan de medische faculteit. Zij was werkzaam in het pathologisch laboratorium van het Sinaï-ziekenhuis in haar woonplaats Detroit. Zij wordt door bekenden beschreven als een „briljant studente met een gou den hart". Haar echtgenoot is een functionaris van de vakbond van transportarbeiders in Detroit. SlagMaH Pc Steroj- Maurice Leblanc is de schrijver van ons nieuwe feuilleton. Dins dag gaat u de eerste aflevering van deze klassieke thriller le zen. Vandaag stellen wij u de auteur en de hoofdpersoon voor. Op pag. 5, onder Lupins handelsmerk, hierbij afgebeeld. Goede smaak wordt in de kin derkamer gevormd. Spelen uw kinderen met wanprodukten of geeft u ze verantwoord speel goed? Pagina 17. Progressief, conservatief zijn modewoorden in de Kerk. Twee bekende theologen geven in een open discussie hun visie op deze zaak. Pagina 19. Schouwen heeft binnenkort zijn dam. Als het eerste schaap er over gaat volgen er enkele mil joenen méér. Zal Schouwen dan zijn dam verwensen? Pag. 25. Toerisme! Vandaag onze eerste grote reisrubriek, met als on derwerp: „Zwitserland". Pagina 23. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De kabinets formateur, mr. J. M. L. Th. Cals vertrekt vandaag naar Oostenrijk om aan koningin Juliana een tussentijds rapport uit te brengen. Dat is mogelyk geworden nu zijn formatiewerk, na het afvallen van de CHU, goede vorderingen maakt De fractieleiders Schmelzer (K.V.P.), Vondeling (P.v.d.A.) en Smallenbroek (A.R.) hebben vrijdag de gehele dag gewerkt aan de financieel-economische mogelijkheden. Op basis van door de formateur verstrekte gegevens hebben zij, naar men in Den Haag aanneemt, een becijfering opgesteld van de moge lijkheden voor de jaren 1966 en 1967. De bekende budgettaire knelpunten zo als de financiering van de wegenbouw, de ontwikkelingshulp, de gemeentefi- nanciën, de investeringen voor het we tenschappelijk onderwijs e.o. zijn daar bij ongetwijfeld globaal ter sprake ge komen. Tot een nauwkeurige afweging der prioriteiten heeft het overleg ech ter nog niet kunnen leiden, omdat een verdere terreinverkenning over talrijke andere vraagstukken nog niet heeft plaatsgehad. Vandaag en morgen zal formateur Cals geheel besteden aan zijn reis naar het Oostenrijkse Lech voor overleg met ko ningin Juliana. Het kabinet van de ko ningin liet vrijdagavond weten, dat het voor de koningin nog bezwaarlijk is om te reizen. Zoals bekend hebben de art sen haar been, na 'n ongeval met skiën, in loopgips gezet. Wanneer dit ongeval niet was gebeurd, zou de koningin de zer dagen naar ons land zijn terugge keerd .Nu gaat formateur Cals vandaag per regerings-Friendship naar Oosten rijk. Omdat in de directe omgeving van Lech geen vliegveld aanwezig is, zal de formateur nog een flinke reis per auto moeten maken. Dat maakt het vrij wel onmogelijk om nog heden naar Ne derland terug te keren. Men verwachtte dan ook, dat mr. Cals zondag weer uit Lech zal vertrekken. De formateur, wiens werk steeds meer bewondering in Haagse politieke krin gen oogst, heeft met de heren Schmel zer, Vondeling en Smallenbroek, vrij dag hard gewerkt. Maandagmorgen en maandagmiddag worden opgenomen. Het is zeer waarschijnlijk, dat de frac ties van de K.V.P., P.v.d.A. en A.R. dinsdagmorgen weer bijeenkomen. Zij zullen dan door de voorzitters op de hoogte worden gesteld van de jongste ontwikkelingen. Daarbij kunnen zij een eerste oordeel vellen over de onderhan delingen die de formateur met de frac tievoorzitter heeft gevoerd over de be schikbare financieel-economische ruim te. Deze was, onder het kabinet-Marij- nen, geschat op ongeveer 450 miljoen gulden per jaar, los van de stijging der overheids-salarislasten. Verhalen, die in dit verband de ronde doen over de ge weldige bedragen, die met de kabinets crisis gemoeid zijn sommige bronnen spraken zelfs over twee min. gulden per dag) zijn geheel uit de lucht gegrepen. Het overheidsapparaat kan normaal doorwerken, alleen het overleg tussen regering en parlement stagneert. Omdat in deze stagnatie geen voorstellen tot b.v. verhoging van de belastingen zijn betrokken, kan ook niet gezegd worden dat de crisis dagelijks aan het Neder landse volk geld kost. Links een oude foto van de 39-jarige Viola Gregg Liuzzot moeder van vijf kinderendie werd doodgeschotentoen zij met haar auto een deelnemer aan de rassenmars van Montgomery naar Selma terugbracht. Rechts de echtgenoot Anthony Liuzzo nadat hij de vreselijke tijding kreeg. FRANKFORT Albert Hartl, een gewezen lid van een Duits „executie peloton" in Polen, en Friedrich Hermann (63), een voormalige officier van de S.S. in Rusland, hebben gisteren tijdens een zitting van het proces tegen 20 vroe gere, in Auschwitz werkende nazi's be schreven hoe zij de bevelen van hun meerderen naast zich neer hebben ge legd en niet werden gestraft. Hartl, een vroegere priester, zei dat hij geen gevolg had gegeyen aan de bevelen van Reinhard Heydrich en Hein- rich Mueller om „weerloze mensen" te doden. Hierover werd hij uitgelachen maar kreeg ander werk en werd niet gestraft. Hermann verklaarde, dat hij niet had willen meewerken aan de moord op joden, en behalve een standje, eveneens ander werk had gekregen. De meeste personen, die in Frankfort terechtstaan hebben beweerd, dat zij moesten meewerken aan de massamoord in Auschwitz of zelf zouden worden ge dood. Volgens de aanklager worden hun beweringen niet gestaafd door de in houd van Duitse archieven uit de oor logstijd. MADRID Honderden studenten hebben vrijdag in de binnenstad van Madrid betoogd voor meer politifke vryheid, maar het is hen niet gelukt in optocht naar het ministerie van on derwijs te gaan, wat de oorspronkelijke opzet was. Onder zware politiebewaking hadden meer dan duizend studenten zich op het Piazza de Cibeles in het centrum van de Spaanse hoofdstad verzameld om te trachten een mars naar het ministerie te houden, ongeveer tweehonderd me ter van het plein. Gewapende politie mannen verhinderden dat. Toen besloten de studenten te demon streren lands de Avenida Castellanau. Zij schreeuwden „democratie, ja, dicta tuur, nee", en „boeken, ja. knuppels nee" daarmee doelend op de knup pels waarmee de politie betogingen pleegt uiteen te drijven. De studenten veroorzaakten geduren de enkele minuten een verkeersopstop ping op de middenbaan van de Avenida Castellanau voordat politieversterkin- gen arriveerden en zij de straat op en neer werden gejaagd. In een politiejeep werden vier stu denten, onder wie een meisje, wegge voerd. Een Amerikaanse student, die een cursus aan de faculteit van lette ren en wijsbegeerte volgt, werd even eens aangehouden. De betoging was georganiseerd door de linksgerichte „Federacion Universi- taria Democratica Espanola" en andere clandestiene groeperingen. FRANKFORT Twee dagen na z(jn onverwachte arrestatie wegens sterke verdenking van medeplichtigheid aan massa moord zijn tegen de voormalige kamparts dr. Franz Bcrnhard Lucas (53), in het Auschwitz- proces te Frankfort, vrijdag op nieuw ernstige beschuldigingen uitgebracht. De 55-jarige Neder landse installateur Abraham de Ia Penha uit Amsterdam ver klaarde dat beklaagde duizenden niets vermoedende mensen de gaskamers heeft ingestuurd. Niet meer dan ongeveer vijfhonderd van de vijfduizend gedeporteerden van een Nederlands en een Hongaars transport, die Lucas op het perron van aankomst heeft uitgezocht, zijn in leven gebleven. In april 1944 werd hij, De ia (Van een onzer verslaggevers) TILBURG/BREDA yjjf maanden nadat kwaad aardige honden de Tilburgse Anita van Delft (3) zware lit tekens hebben toegebracht, heeft de Bredase justitie nog geen da tum voor een rechtszaak vastge steld. Substituut-officier mr. G. Temmink zei vrijdagmiddag, dat het wel in zijn bedoeling ligt Anita's vroegere overbuur Van H., aan wie de honden toebehoor den, te dagvaarden, maar dat zich bij het opstellen van de bewijs voering complicaties hebben voor gedaan. Anita's moeder is niet van plan lijde lijk af te wachten. Ze wil schade vergoeding voor haar zorgenkind. Wanneer er per 1 mei nog niets be kend is, wil zij haar advocaat actie la ten ondernemen. Ze vreest dat de zaak op de lange baan geschoven wordt. Maar zowel mr. Temmink als rechter commissaris mr. E. Thijssen benadruk ten vrijdag, dal een strafvervolging te- gen de Tilburgse hondeneigenaar Van H. wordt ingesteld. Het onderzoek, dat nog niet is afgesloten, wijst daar vol gens de officier ook op. Over de inhoud van de dagvaarding tegen Van H. wil de de rechter-commissaris vrijdag geen mededelingen doen. Van H.'s honden hadden gammele hokken in de achtertuin. Ze waren op een onbewaakt moment los en stortten zich op de kleine Anita, die in de buurt van het ouderlijk huis in de Klaverstraat speelde. Hoe de dieren de vrijheid kregen is nog niet duidelijk. Wèl dat de ren een uiterst primitieve afrastering had. De twee bouviers en een Duitse herder zitten nog altijd in het dierenpension van jachtopziener Heuvelmans in Riel. Mr. Thijssen zei gisteren dat de justitie nog niet beslo ten heeft de dieren te laten afmaken. Ze zullen zeker niet terugkomen bij Van H., die er trots een „lijfwacht" in zag. Op zijn nieuwe adres in de Til burgse Kwetterijstraat. mag Van H. geen honden meer houden. De commis sie huisvesting bewerkstelligde zijn verhuizing, waardoor het mogelijk is geworden het gezin maatschappelijk te begeleiden. Van H. is er zelf spoed achter gaan zetten, nadat hij betrokken raakte in de zaak-Anita van Delft. Nadat ze in de reconstructiekamer als getuige is verschenen, heeft Anita's moeder, Riet van Delft (25), niets meer van de justitie vernomen. Die heeft intussen niet stilgezeten. Omdat de verdediging niet veel heeft heel ge laten van het proces-verbaal in eerste instantie, heeft de voorbereiding van de rechtszaak volgens mr. Temmink meer tijd gevergd dan de bedoeling was. Het is niet aannemelijk, aldus de officier, dat Van H. als gedaagde in een strafzaak tot het betalen van scha devergoeding zal worden veroordeeld. Daartoe zal de raadsman van de fami lie Van Delft een civiele procedure moeten aanspannen. A nita's moeder hoopt dat die schade- ■Tx. vergoeding er in ieder geval komen za*- graag volledig de gelde lijke consequenties gedekt zien, als Anita plastische operaties zal moeten ondergaan. Maandelijks gaat ze by de Anita loopt nog steeds in trui en lange broek. chirurg op controle. Vermoedelijk zal met een ingreep worden gewacht totdat het kind helemaal is uitgegroeid. Penha. zelf als jood naar Auschwitz overgebracht. Door beslissingen van Lucas zijn des tijds eveneens honderd vijftig zieke gevangenen uit de ziekenafdeling van het kamp in de gaskamers omgekomen. De la Penha zei ooggetuige van deze selectie te zijn geweest, omdat hij toen als patiënt in de ziekenafdeling lag. De naam van de S.S.-arts hoorde hij van twee voormalige S.S.'ers, die wegens diefstal van hout in Riga als gevange nen naar Auschwitz waren gedepor-i teerd. Zij wisten van tevoren al van de ophanden zijnde selectie af, maar wa ren daar niet bang voor „omdat zij Duitsers waren". De grijze, ernstig zieke De la Penha was zeer onder de indruk toen hij zich herinnerde dat hij destijds in Ausch witz Lucas herkende als de man die drie maanden tevoren bij zijn aankomst de mensentransporten selecteerde. Hij herkende hem onmiddellijk toen hij de ziekenafdeling binnenkwam. Nu echter kon getuige De la Penha Lucas, die met asgrauw gezicht zichtbaar nerveus op de beschuldigingen reageerde, niet tussen de twintig beklaagden aanwij zen. Hij had de arts in 1964 voor de televisie en in kranten gezien, maar hem er niet in herkend, zei hij. „Maal ais ik de naam Lucas hoorde rees voor mijn ogen het vernietigingskamp Auschwitz weer op". Met de woorden „u vergist zich" keerde de Nederlander zich tegen po gingen van de verdediger van Lucas, dr. Rudolf Aschenauer, zijn getuigen verklaring te ontzenuwen. De verdedi ger wees er onder meer op, dat de massatransporten uit Hongarije pas be gin mei in Auschwitz aankwamen. De la Penha bestempelde de bewering van Lucas dat hij alleen in het kamp Ausch witz en zeker niet in de ziekenafdeling had geselecteerd, als een leugen. PORTO ALEGRE Vijfhonderd guer rillastrijders in uniform onder bevel van een ontslagen onderofficier hebben zich vrijdagmorgen meester gemaakt van twee plaatsjes in de Braziliaanse staat Rio Grande do Sul, bij de Argentijnse grens. De groep zou thans oprukken naar de stad Frederico Westphalen in de staat Santa Catarina. De garnizoenen en de politieposten in het gebied waar de rebellie is uitgebro ken, zijn in staat van alarm gebracht. De guerrillastrijders zouden de plaatse lijke radiostations bezet hebben. De rebellie zou zijn uitgelokt door aanhangers van Leonel Brizola, ex-gou verneur van de staat Rio Grande do Sul en zwager van ex-president Goulart van Brazilië, die op het ogenblik in balling schap vertoeft BONN In de Wcstduitse regeringscoalitie is vrijdag een heftig geschil uitgebroken over het aftreden van de minister van justitie Ewald Bucher. Bonds kanselier Erhard, daarbij ge steund door de christen-demo craten, wil dat er zo gauw mo gelijk een nieuwe minister van justitie komt. De FDP de liberalen die deel uitmaakt van de regeringscoalitie wil uit solidariteit met Bucher, die lid van de FDP is, dat er vóór de verkiezingen in de herfst van dit jaar geen nieuwe minister van justitie benoemd wordt. Zo als bekend heeft Bucher zijn ontslag in gediend nadat het parlement besloten had de verjaringstermijn voor door nazi's gepleegde misdrijven te verschuiven. Bu cher en ook de FDP zijn van mening, dat verschuiving van de verjaringster mijn op staatsrechtelijke gronden moet worden afgewezen. De strijd tussen christen-democraten en liberalen werd nog heviger toen de CSU de Beierse zusterpartij van de CDU onder lei ding van Franz Strauss de FDP verweet, dat Bucher zijn ontslag had ingediend onder druk van Willy Meyer, de „sterke man" van de FDP en tweede voorzitter van de partij. Volgens de CSU willen de liberalen „een nationalistische agi tatie voor de komende verkiezingen" ontketenen. Ook werd de FDP verwe ten, dat zij door de eis van Erich Men de om diplomatieke betrekkingen met de Oosteuropese landen aan te knopen, de politiek van de regering-Erhard „ver valst" had. Mende is voorzitter van de FDP. De CSU verzocht Erhard de bonds president onverwijld een nieuwe minis ter van justitie te laten benoemen. (Advertenties) grole markt 50 ■catharinaslraat 4 fcred«,ift!347Qi VOOR KWALITEIT EN KOMFORT complete woninginrichting MATHENESSESTRAAT 41, Achter Valkenierslaan. Breda Telefoon (01600) 42645 DAGELIJKS GEOPEND VAN 9-18 UUR OOK ZATERDAGS. Zo is het en zo zal het wel altijd J blijven. Dat geldt ook voor U als lezer (es) van Dagblad De Stem, want het is véél gemakkelijker voor u (én voor onze bezorgers) J als u per kwartaal inplaats van per week uw abonnementsgeld betaalt. En het „toppunt van gemak"? J Machtig ons, als u een giroreke- t ning hebt, het abonnementsgeld daarvan automatisch af te schrij- ven. Een desbetreffend machti- J gingsformulier zenden wij u op i aanvraag gaarne toe. t Maak het u zelf gemakkelijk J

de Stem | 1965 | | pagina 1