>0N- I0NEUR U! IS reda Nieuwe voorstellen om 't Engelse voetbalspel attractiever te maken Enorme drukte op Duindigt vlak voor start renseizoen „Hel van Oekel koers aan derde lustrum toe ROOD WIT - DESK TOPPER IN 2e KLAS B Dambond nog niet als lid toegelaten tot de N.S.F. EKERS BEDIENDE COfMMÉWZ Elek Schwartz naar Ajax Voorlopig zaterdagelflal tegen Fortuna VI. Kamerleden bezorgd over sportaccommodaties EUROPA-CUP- Cup-finale wel op t.v. - Oosterhout ster J-verkoopster »pers J. Oosterhout en van- in onze 95 WERK DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 26 MAART 1965 13 OOK PROFS Ander systeem puntentelling Ver genoeg.. UEFA beteugelt defensief spel Hockey Belgische militairen tegen Nederland Voor prof-rondes Samenwerking wielercomité's Noordiers elftal gewijzigd Europese zwemtitelstrijd Zweden bereid over te nemen Tweede klas Derde klas Dammen geen sport volgens NSF Buitenlandse volbloeds Train ster Vierde klas Er komt weer een Europa cup bij finale in Milaan Renners in Giro reizen 1000 km op „rustdag* 10 [ïsttreding ervaren loneel, Bredaseweg 91, |iek zoekt len van bedrijfg- Jtareontract. 1)6, bur. v. d. blad. (TINGUéE len kinderkleding 1- 462, SLUIS ^nsttreding laan afdeling Personeel, ii 5&. Ceesje Haast en Leo van Don gen zijn zondag allebei aanwezig in Rijsbergen. Ongetwijfeld beho ren zij tot de grote kavshebbe s in de klassementswedstrijd. (Van onze sportredacteur) RIJSBERGEN Janus Braspenninckx en Nico Utens hebben de zaak weer voor elkaar. Zondag gaat de vijftiende wieler ronde in Oekel draaien. Het Rijsbergse wielerspektakel is dus aan het derde lustrum toe. Daarom lanceren de twee organisatoren niet alleen adspiranten, nieuwelingen en amateurs maar ook profs. Dit criterium in de wijk Oekel ver wierf zich van de eerste ronde (die Jos. Suykerbuyk won) af het predicaat „hel". Door de alle krachten vergende klinker wegen, soms afgewisseld met fraaie stuk jes asfalt, en scherpe bochten dié alleen in sukekl-tempo genomen kunnen wor den, betekent deze koers ieder jaar een grote slijtage-slag. Alleen de sterksten blijven over. Men kan dat aan de uitsla gen zien. Bij de amateurs bijvoorbeeld wonnen o.a. Cor Schuuring, Arie den Hartog, Gerrit de Wit. Karei Leyten, Cees van Amsterdam (tweemaal) en Jacques van der Klundert. Piet Rent meester, Pieter. de Jong, Dré van Aert, Piet Braspenninckx, Eef Dolman, René Pijnen, Tonny Barten oogstten er succes als nieuweling. Met die feiten kunnen Utens en Braspenninckx altijd verzekerd LONDEN De voetbalbond in Engeland heeft 92 van zijn leden clubs enkele revolutionaire voor stellen doen toekomen om het voet bal als kijkspel aantrekkelijker te maken en het teruglopen van de publieke belangstelling tegen te gaan. De belangrijkste voorstellen, die door secrtaris Alan Hardaker zqn samenge vat zijn de toekenning van meer punten naarmate meer doelpunten worden ge scoord in een wedstryd, verlenging van het wedstrydseizoen met vier weken, zo dat in het komende seizoen van 21 augus tus tot 28 mei zou lopen, en het toestaan van één invaller per team bij wedstry den. De voorstellen zijn tot stand gekomen na bespreking tussen bestuur van de voetbalbond en vertegenwoordigers van de clubs. Voooral het nieuwe punten systeem is regelrecht bedoeld om het voetbal als kijkspel aantrekkelijker te maken. De commissie wil voor het ma ken van vier goals één punt extra toe kennen. Volgens het voorgestelde systeem zou den punten als volgt moeten worden uitgedeeld". Een 0-0 gelijk spel: één punt voor beide clubs. Een 1-0 overwinning: 2,25 voor de win naar. Een 1-1 gelijkspel: 1,25 punt voor beide clubs. Een 2-1 overwinning: 2,50 punt voor de winnaar, 0,25 punt voor de verliezer. Een 4-0 overwinning: drie punten voor de winnaar. Een 5-4 overwinning: 3,25 punt voor de winnaar, één punt voor de verliezer. Volgens de voetbalbond zal dit sys teem het aanvallend spel bevorderen, omdat het beter is met 5-4 te verliezen, dan met een „betonnen defensie" met 1-0 geklopt te worden. o LONDEN De secretaris van de Britse bond van beroepsvoetballers, Cliff Lloyd, heeft meegedeeld, dat het verbod op uitzending door de televisie van bekerwedstrijden is opgeheven. Dit betekent, zei Lloyd, „dat zater dagse semifinales en de finale in Wem bley op 1 mei op het beeldscherm te zien zullen zijn". Het verbod was ingesteld vanwege een geschil met de Football Association, F.A., over stortingen in een voetballers- verzekeringsfonds. De voetbuijans zijn woensuagavond duidelijk geconfronteerd met een kei hard punt uit het reglement van Eu ropa Cup-wedstrijden. Een punt dat 't lot laat beslissen wanneer 'n derde duel ook na verlenging gelijk eindigt. De Europese Voetbal Unie is indertijd waa schijnlijk uitgegaan van het stand punt dat deze beker-competitie niet al te veel vertraging mag oplopen. Met het domweg afhakken van de kracht meting, door een voorwerp het werk te laten doen bereikt men het gewenste resultaat. Men is blijkbaar vergeten dat op deze manier het sportieve ele ment geweld wo dt aangedaan. Behalve de voetbaltechniek en tak- tiek is er nog iets dat uithoudingsver mogen heet. Welke club is het best opgewassen tegen de spanningen die extra wedstrijden nu eenmaal veroor zaken. Wie vangt de slijtage-slag op de juiste manier op? Vragendie on beantwoord blijven, want stukjes hout en munten wijzen immers een winnaar aan. We kunnen ons moeilijk voorstellen dat Liverpool echt gelukkig is met zo'n uitslag om over FC Köln maa te zwij gen Beide partijen verdienen een nieu- dns. Het is te hopen dat aan deze ^Vir^dlgende toestand zo spoedig mogelijk een einde komt. zijn van veel publiek. Genoemd duo, dat alle wedstrijden verzorgde („Den Bras" houdt zich voornamelijk bezig met de wieier technische problemen, Utens neemt een groot deel van het organisatiewerk voor zijn rekening) kreeg ook nu een uit stekend plan op papier. Weer gaan de tochten over het twee kilometer lange beruchte circuit, er komen uitstekende coureurs en profs zorgen voor een extra entourage. Onder aanvoering van plaat selijke favoriet Cees Haast trekken elf beroeps naar Rijsbergen. Het zijn: Rik Wouters, Leo van Dongen, Cees Snep vangers, Jacques van der Kloot, Drè van Aert, Adrie van Tilburg, Karei Leyten, Werner Swanefeld, Rinus van Ginneken, Jos Linders en Henk de Jong. Ze begin nen om twee uur aan een ploegentijdrit (twee teams van zes) over vijf ronden en komen daarna in actie tijdens een klas- sementscourse (tien toeren). Daarbij krijgt de eerste telkens vijf punten, num mer twee drie, de derde twee en vierde een punt. Het laatste klassement telt dubbel. Adspiranten en nieuwelingen heben hun taak er al op zitten wanneer de grote broers starten. Eerstgenoemde categorie vertrekt om half een na het startschot van wethouder J. Rombouts. De Kruiningse crack Strosnijder die vo rig jaar zegevierde is ook nu present.. Hij zal veel concurrentie ondervinden van kerels als Floren, Van Dun, Van Hooydonk, Petrijs, Schouwenaars en Ver- moen. Sterke rijders in het nieuwelin- genveld al kan men zo vroeg in het seizoen moeilijk grote favorieten aan wijzen zijn o.a. Dekkers, Van de Klun dert, Verhoeven, Marissen en De Rooy. In de amateur-categorie bekende na men. Aan de streep verschijnen o.m. Eef Dolman, Rudi Liebregts, Piet Braspen ninckx, René Pijnen, Wim de Wilde, Pierre Pellenaars, Tony Barten, Rini Wagtmans en niet te vergeten de ploeg van Rini Roks met favorieten als Nico Lute, Jan Fransen, Jan van Geel en Toontje Mertens. Om diie uur valt voor hen het beginsignaal. ROME De Europese voetbal unie (UEFA) heeft de eerste stap gezet in laar streven om het defensieve spel te beteugelen. Op haar vergadering te Ro me is het besluit genomen om het ko mende seizoen in het toernooi om de Europese bekcr voor nationale beker winnaars geen derde wedstrijd tussen twee tegenstanders te spelen, zoals tot nog toe het geval was, indien na twee wedstrijden de punten en doelcyfers ge lijk zijn. Een beslissing zal nu worden verkregen door elk doelpunt, dat op het veld van de tegenpartij is gemaakt, met twee punten te waarderen. Indien ook dit geen beslissing oplevert, dan zal de winnaar bij loting worden aangewezen. Men hoopt door deze regeling, die mo gelijk van revolutionaire betekenis kan zijn voor het voetbal, het offensieve spel te bevorderen. BRUSSEL De Belgische militaire hockeyploeg, die donderdag 1 april op Te Werve in Rijswijk tegen het Neder lands militair elftal speelt, ziet er als volgt uit: Paternotre, Ardouillie en Putz, Siroux Le Clercq en De Vos. Moucq, Diden, Verreth, Monard en Haenen. Reserves: Bertier, Salza, Deert en Vander stappen. Omdat bij dit systeeem door uitvallers vertekende beelden kunnen worden ver kregen, stelt de commissie tevens voor dat elke club een reserspeler tegen passende betaling meeneemt voor elke wedstrijd en dat deze door de club trainer naar diens inzicht mag worden ingezet, behalve als hij een uit het veld gezonden speler moet vervangen. Als deze twee voorstellen nog in het komende seizoen willen worden toege past. moeten zij op de komende algeme ne bondsvergadering in juni van dit jaar worden aangenomen, terwijl ook de „Football Association" ermee moet in stemmen. Ondanks de groeiende kritiek wil de voetbalbond de cupcompetitie handhaven, maar deze in januari inplaats van in april laten beëindigen. De commisie heeft bij gebrek aan steun voor geheel nieuwe competitiere- gels 'n herverdeling van de competitie in vijf afdelingen van 20 clubs en de gradatie en promotie voor vier clubs van elke afdeling laten varen. De voorzitter van Arsenal, Bob Wall, zei dat zijn gehele clubbestuur achter de plannen staat, maar wist nog niet of de plannen wel ver genoeg gaan. Door verlenging van de competitie met vier weken kunnen de clubs die meedoen aan Europese toernooien een voudiger aan vrije dagen komen, ter wijl ook gemakkelijker een uitweg kan worden gevonden als wedstrijden door slechte weersomstandigheden niet kun nen doorgaan. HET FRANSE ELFTAL heeft in het Pare des Princes van Parijs een 2-1 neder laag geleden tegen Oostenrijk, stand was al bij de rust bereikt. SABBADINE. Battistini, Brugna- mi, Zoppas, Carminatti en Pifferi, zes mindere Italiaanse goden, zijn nu ook onder dak. De sponsor is een grote textielfabriek. Ploeglei der is Odino Badoer. PETER POST, die zoals bekend aan een peesontsteking lijdt, zal het wegseizoen inzetten op 4 april in Frankfurt. Daarna doet hij de Ronde van België (69 april) om zich voor te bereiden op Parijs Roubaix, die hij in 1964 won. Of hij eerder begint, zaterdag in Ol- denzaal, is momenteel nog niet bekend. ROMEO VENTURELLI, die in Mi laan—San Remo viel, blijkt geen arm te hebben gebroken. Daar werd eerst voor gevreesd en Ro meo werd in een ziekenhuis op genomen. Röntgenfoto's hebben nu het tegendeel bewezen. GEORGE VAN CONINGSLOO heeft een zeldzaam record geves tigd. Hij wisselde in een wedstrijd binnen één uur vijfmaal van fiets (Van onze sportredactie) BREDA. Vanavond, vrydag, komen in Rijen afgevaardigden van Brabantse wielercomités die koersen voor beroeps renners organiseren, bijeen. Dat is dan voor de tweede maal. Men wil komen tot nauwe samenwerking tussen inrichters van prof-rondes en denkt o.a. ook aan een bepaalde competitie om bedoeld evenement nog aantrekkelijker te ma ken. (Van onze sportredactie) BREDA Het bezoek van Elek Schwartz aan Nederland (zoals bekend woonde hij de wedstrijd Köln-Liverpool bij) is aanleiding geworden tot geruch ten als zou de voormalige bondscoach terugkomen naar Nederland, om er Ajax te trainen. De Amsterdamse voetbalclub spreekt van „pertinent niet waar". BELFAST Het Noordierse elftal, dat vorige week woensdag te Belfast Nederland met 21 versloeg in een wed strijd in de voorronden van het toernooi om het wereldkampioenschap voetbal 1966, is op een plaats gewijzigd voor de ontmoeting met Wales op woensdag 31 maart, welke eveneens in Belfast wordt gehouden. Doelman Ronnie Briggs van Swansea is vervangen door Bobby Irvine van Stoke City. De Noordierse ploeg, die 7 april te Rotterdam de tweede wedstrijd tegen Nederland speelt, komt tegen Wales als volgt uit: doel: B. Irvine (Stoke City), achter: Parke (Sunderland) en Elder (Burnley), midden: Harvey (Sunder land), Neill (Arsenali, aanvoerder: en Nicholson (Huddersfield), voor: Hum phries (Swansea), Crossan (Manches ter City), W. Irvine (Burnley), Clements 1 Coventry City) en Best (Manchester United). STOCKHOLM De secretaris van de Zweedse zwembond, Henry Runströmer, heeft verklaard dat Zweden bereid is de organisatie van de Europese zwemkam pioenschappen van volgend jaar van Nederland over te nemen, indien Neder land niet voor alle deelnemers een vi sum kan garanderen. „Op de vergadering van de Europese zwembond van 3 en 4 april in Lausanne zal worden beslist of Nederland die kampioenschappen al dan niet krijgt. Als Nederland niet voor iedereen een visum kan garanderen raakt het de kampioenschappen kwijt. Gezegd is dat Zweden reserve-land zal zijn voor die kampioenschappen. Daar hebben we be langstelling voor. Pas later zouden we echter kunnen beslissen of we de kam pioenschappen kunnen arrangeren. Wel staat al vast dat we aan ieder land een visum kunnen geven", aldus Runströ mer. HET BELGISCHE voetbalteam heeft in Dublin de vriendschappelijke wed strijd tegen de Ierse Vrijstaat met 2-0 gewonnen. Bij de rust leidde België met 1-0. Ruim 30.000 toeschouwers woonden de ontmoeting bij. DEN HAAG. De opstelling van het voorlopig zaterdagelftal dat woensdag 31 maart in Zeist een oefenwedstrijd speelt tegen Fortuna Vlaardingen)ziet er als volgt uit: Doel: De Joode (ZCFC). Achter: Van Soeren fCJVV) en Mooibroek (Oranje Nassau). Midden: Van Elderen (Zwart Wit '28), Visser 'Heerjansdam) en Koelewijn (IJsselmeervogels). Voor: Zuiderveen (Oranje Nassau). Nieuw - straten (Zwart Wit 1928), Kiel (Go Ahead K.)) Pannen (WVF) en Vedder IJ sselmeervogels (Van onze sportredactie) BREDA Aller ogen van de ama teurvoetballiefhebbers zijn zondag gericht op het belangrijke duel tussen de beide grootmachten in de tweede klas B, DESK en Rood Wit. Wint DESK, dan hebben de mannen uit Kaatsheu vel een zeer goede kans op het kam pioenschap. Trekt Rood Wit echter aan het langste eind, dan staan beide clubs weer gelijk, mits DESK de inhaalwed strijd wint. Deze clubs lopen in sterkte weinig uiteen, een prognose is dan ook niet te geven. Voor TSC is geen wedstrijd vastgesteld. In de eerste klas E gaat het weer ge ducht spannen. Vlissingen krijgt bezoek van De Valk. De Brabanders hebben nog alle uitzicht op de titel, maar Vlissingen lig ook op de loer. Als de Vlissingers triomferen is de strijd weer volkomen open, want Helmond krijgt geen kans te gen leider TOP. De achterstand van Vlis singen bedraagt nu 3 punten op TOP, twee misstappen en het is gebeurd. Maar ook Middelburg is nog steeds niet kansloos. Het bezoek aan RKC zou de Zeeuwen wel eens duur te staan komen. In Waalwijk is RKC altijd een zeer ge vreesde tegenstander. In 2A kan Vlijmense Boys voor een ver rassing zorgen door runner-up Taxandria te verslaan. Een mogelijkheid die beslist niet voor uitgesloten moet worden ge acht. In 2B dus de belangrijke wedstrijd Rood WitDESK. Steenbergen en RKVVU zijn twee ploegen van ongeveer gelijke sterk te. Het thuis spelen zou wel eens de door slag kunnen geven. Bij Alliance komt MOC op bezoek. De positie van de Ber- genaren is nu niet bepaald rooskleurig te noemen en men zal wel voor de punten vechten. Door een zege verlaten de Ber- genaren de laatste plaats en doen die over aan Internos. In de derde klas B is maar één wed strijd vastgesteld. OJCDSC, een strijd tussen twee laaggeplaatste ploegen, waar ook het thuisvoordeel van beslissende be tekenis zou kunnen zijn. De gewone jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandse Sport Federatie is vastgesteld op woensdag 28 april in één der zalen van het gebouw Esplanade te Utrecht, aanvang 19 uur. Volgens rooster zyn de bestuursleden jhr. mr. ,A. Feith, drs. C. E. van der Ploeg, A. 'L. M. Schroder en J. de Vries aan de beurt om af te treden. De aftredenden stellen zich herkiesbaar en worden door het bestuur voorgesteld. De heren Feith en Van der Ploeg vervullen in het be stuur de functies van respect, voor- vice-voorzitter. Het bestuur DE NATIONALE junioren voetbalelftal len van Frankrijk en België hebben in een vriendschappelijke wedstrijd in zitter en het stadion van St.-Ouen met 33 stelt voor beide heren in genoemde func- gelijk gespeeld. Bij rust was de stand ties te herbenoemen. Het jaarverslag 2-1 voor Frankrijk. DEN HAAG Vele leden van de Eerste Kamer zijn bezorgd over de achterstand in de bouw van gymnastieklokalen, zo blijkt uit het voorlopig verslag over de begroting van onderwijs, kunsten en wetenschappen. Hun bezorgdheid strekt zich ook uit over het ontbreken van „voor deze tijd nor male en noodzakelijke sportaccommodatie als zwembaden en sportterreinen". Vele andere leden achten een zodanige versnelling van de bouw van gymnastiek De lokalen gewenst, dat bij het basisonderwijs 3 uur per week gymnastieklessen ge 1 houden kunnen worden. Tot voor enkele weken liepen of reden op Duindigt de jockeys Dries van Dijk, Henk v. d. Kraats, Frans Vandeuren, Gerd Bier en de vele andere ridders van de kar wats nog met blozende en welge dane gezichten rond. Immers win- terrust voor de paarden betekent voor hen nog wel het dagelijkse werk van uitrijden, maar niet meer de strijd tegen de toeneming van het gewicht, van hongerkuurtjes, laxeermiddelen, stoombaden en urenlang fietsen, zoals Henk van der Kraats dat doet om zijn con ditie weer bij te schaven en zijn gewicht weer naar een 53-tal kilo gram terug te krijgen. Wie ze nu ziet - vlak voor de ope ning van het renseizoen op Duindigt - merkt al aan de diep in de kassen lig gende ogen, de ingevallen wangen, dat de leidende jockeys weer hard aan het vermageren zijn om straks hun rol in de rensport te kunnen blijven spelen. Een hard, maar mooi beroep, dat de succesvolsten beslist geen windeieren legt Het hoort bij hun werk. Gebukt gaan ze er niet onder. De Duitser Bier roept - hoog gezeten op de rug van de ra- cing-like Peeler - in een ratjetoe van Duits-Nederlands, dat die paar kilo's er nog wel afgaan. Henk v. d. Kraats fietst al weer uren per dag. ,,'s Win ters groei ik als ik weet niet wat. Dus fietsen maar". De topjockey 1964 ..Driesje" van Dijg kan het wat gemak kelijker aan doen want zijn broer en trainer van een florerend entrainement heeft de Duitser Schweitz gecontrac teerd en deze knaap, die vier jaar voor het vermaarde Duitse Gestüt Sc'hlender- hahn heeft gqreden, weegt maar 46 kg waarmee hij buiten de leerlingen wel de lichtste in gewicht op Duindigt is. Een Duindigt, dat nu één en al bedrij vigheid is. Schilders, metselaars, zij leg gen, waar nodig de laatste hand aan het imposante tribune-complex, dat met het nog rondom liggende kale geboom te maar een onderdeel vormt van de machtige coulissen, waartegen nu tien tallen dravers en volbloeds hun trai nings- en snelle werk verrichten. Het ene „lot" volbloeds achter het andere komt en gaat van de baan of stapt rond in de bosring of paddock, dravers voor en achter de uitrijkarren en sul ky's, kortom Duindigt - nauwelijks op een steenworp afstand van een van de drukste verkeersadres in ons land - het domein van het paard, waar het geronk van een motor haast klinkt als een vloek. Behalve de gebruikelijke aanwas uit de gelukkig nu weer meer produceren de volbloedfokkerij zijn er nu in de af gelopen winter verscheidene buitenland se volbloeds op Duindigt verschenen, die de jaarlijkse verliezen geheel compense ren. Biscuit. Iliona, Osman, Divisio, Tu dor Boy, Boodle. Quelle Musique. Great Artist, Hard Bitton Margriet, Pampe red Queen, nieuwe vreemde namen en vreemde paarden in de renwereld, die met grote belangstelling het optreden van deze vreemde eenden afwacht. Lang zal dit niet duren, want reeds op de openingsdag komen er verscheidene van deze imports voor de starting-gate. zien, die nu al als de grote favoriet voor de Derby wordt beschouwd, terwijl pas over ruim 2 maanden dit historische treffen zal plaatshebben. Maar voor uitzien is een goede eigenschap en dat dit vooruitblikken nu niet alleen de Der bykansen betreft maar de gehele ren sport is ongetwijfeld een zeer verheu gend teken en een bewijs dat er op Duindigt in de ontwikkeling van de sport met de volbloed een enorm vertrouwen bestaat. 1964 zal worden behandeld evenals de vaststelling van de rekening 1964. Bij de vaststelling van de begroting 1965 en van de contributies voor het jaar 1965 alsmede van een minimum bedrag van de door de ondersteunende leden te betalen bijdrage, stelt het bestuur voor de contributie te bepalen op f 0,10 per aangeslotene. Onder aangeslotenen worden verstaan: de werkende leden, onder wie begrepen de aspirantleden, van de leeftijd van 18 jaar af, van ver enigingen. die zijn aangesloten Bij een lid van de N. S. F. Voorts wordt voor gesteld de contributie 1965 te bepalen op f 100,- voor de overkoepelende orga nisaties en voor de leden, die geen aan geslotenen hebben alsmede het minimum bedrag van de door ondersteunende le den te betalen bijdrage vast te stellen op t 100,-. De Koninklijke Nederlandsche Voetbal Bond stelt voor de contributie te bepalen op een vast bedrag per lid van f 100,- per jaar. Het incasseren van f 0,10 per aangeslotene levert volgens de K.N.V.B. namelijk vele moeilijkhe den op en wekt ook in verschillende ge bieden tegenzin. De K.N.V.B. neemt aan, dat - aangezien de contributies als bron van inkomsten voor de N. S. F. procentsgewijs heel weinig om het lijf hebben, en het zeer zeker mogelijk zal zijn daarvoor op andere wijze compen satie te vinden - de afschaffing van de tot dusver gebruikelijke contributie van de zijde van de N.S.F. geen bezwaren met zich brengt. Het bestuur van de N.S.F. adviseert de ledenvergadering op verschillende gronden de Nederlandse Jiu-Jitsu en Ju do Associatie, de Nederlandse Aikido Bond, de Nederlandse Luchtbuks Fede. ratie en de Nederlandse Lange Afstand Wandelsport Bond niet als aangesloten vereniging toe te laten. De Koninklijke Nederlandse Dambond is door het be stuur in het afgelopen jaar niet tot het voorlopige lidmaatschap toegelaten, om dat het daarbij gaat om de principiële vraag of de denksporten (schaken, dam men en bridge) tot de sport in de zin der statuten van de N.S.F. kunnen worden gerekend. Het bestuur verzoekt de algemene ledenvergadering zich over de toelating van de Dambond uit te spre ken in het licht van de beantwoording van deze vraag. Dr. J. Jongh, voorzitter van de Fede ratie van Bureaus voor Medische Sport keuring in Nederland zal op de jaar vergadering van de N.S.F. een inleiding houden over de problemen rond de me dische sportkeuring. Zo zullen ze binnenkort weer door de bocht gaan. De super- lichte jockey's en de goed getrain de paarden. De lichtste jockey in Nederland weegt 49 kilo Nieuw en waarschijnlijk ook een we reldprimeur is de eerste vrouwelijke be- roepstrainster, de 30-jarige Annemieke Beissel von Gymnich, die na haar die renartsstudie en haar succesvolle Inter nationale loopbaan als amatrice de vol- bloedsport als beroep heeft gekozen. Twee paarden heeft zij nu in training. „Er komen er wel meer", zegt de sym pathieke Annemieke, die - evenals haar vele collega's - bijzonder optimistisch gestemd is over het komende renseizoen. En met recht, want niet alleen dat de renprijzen in enkele rennen zijn opge trokken 'n nieuwe grote ren is gecreëerd om de Duindigt Gold Cup, maar boven al omdat kwaliteit van de Nederland se volbloed weer veel beter is. „Kijk maar", zegt trainer W. A. van Dijk, „naar Right Royal. Wat een paard". En vol trots laat hij de prachtige hengst Leider RAC gaat in 3C een zeer zware strijd tegemoet tegen Dongen. Om de eerste plaats te behouden en te verstevi gen (Uno Animo is nog lang niet klaar met Virtus) moet er in ieder geval ge wonnen worden. Een moeilijke opgave, maar met het eventuele kampioenschap voor ogen zal men zich ten volle inzet ten. WVO en TAC zijn twee goede „mid denstanders", die elkaar weinig toegeven. Een gelijkspel ligt het meest in de lijn der verwachtingen. RKTVVGilze is bij zonder belangrijk voor de bezetting van de onderste plaatsen. RKTVV verloor zondag kansloos met 41 van RAC en een overwinning is ook nu onwaarschijn lijk, daar Gilze volkomen uitgerust aan de wedstrijd begint. De strijd in 3D lijkt nu wel beslist. Axel wees immers Goes terug en heeft nu een bijzonder comfortabele voorsprong van ze ven punten. Met nog vijf wedstrijden te spelen kan Axel weinig meer gebeuren. De vraag blijft nu alleen nog wanneer men de kampioensvlag kan hijsen. Zondag voegen de leider weer twee punten aan hun totaal toe door een overwinning op Sluiskil, dat lelijk in de verdrukking komt. Goes behaalt echter ook twee pun ten door een overwinning op NSV, ook al een degradatie-kandidaat. Voor BSC blijft de toestand hopeloos. Zondag ver liezen zij weer van Kaaise Boys, en blijft men een schamel aantal van zes punten houden. 4B: OVHZaltbommel 1, Heusden—Bu ren 2. 4E: Zundert—Hieronymus 1, RKDVC Velocitas 1. 4F: AdvendoWaspik 3, VCWSprun- del 1, Groen Wil—SET 2. 4G: DIVO—Zierikzee 2. Kruisland— NVS 1. Oudemolen—Vosmeer 1, De Schut tersHalsteren 1. 4H: IJzcndijke—Aardenburg 2, Bres- kensKoewacht 1, SteenClinge 3. RCS— Vogelwaarde 2, Lewedorpse Boys—Bier vliet 1. Volgend jaar zijn er vier Euro pa-bekers. Eén voor landskampi oenen, één voor bekerwinnaars, één voor jaarbeu ssteden en één voor amateurlandenteams. Het kan niet op ROME Het toernooi om de Europese voetbalbeker voor landenploegen, dat tot nu toe tweemaal is gehouden met als win naars in 1960 Rusland en in 1964 Spanje, zal worden omgezet in een officieel Eu ropees kampioenschap. Het uitvoerende comité van de UEFA heeft eenstemmig een Zuidamerikaans voorstel verworpen, om naar voorbeeld van de wedstrijd tussen de Europa cup winnaar (landskampioenen) en de Zuid- amerikaanse bekerwinnaar, een ontmoe ting te houden tussen Europa's beste na tionale elftal en de succesrijkste Zuid- amerikaanse landenploeg. Er komt een Europa cup bij. De Euro pese landen, die naast (semi) beroepsvoet bal amateurvoetbal kennen, zoals Enge land, Schotland, Spanje, Italië, West- Du itsland, Nederland en Frankrijk, zullen in de toekomst ook hun amateurtoernooi om de Europa cup krijgen, nl. voor lan denteams. De UEFA wil hiermee de ama teurs de mogelijkheid bieden zich inter nationaal op gelijk niveau met elkaar te meten. ROME De Europese Voetbalunie (UEFA) heeft de finale van het toernooi om de Europese beker voor landskam pioenen, die op 26 mei zal worden ge houden, toegewezen aan Milaan. Hiermee is de mogelijkheid ontstaan, dat de bekerhouder Internazionale, die in de halve eindstrijden zal uitkomen tegen Liverpool, in het San Siro-stadion voor eigen publiek de finale zal spelen. Een eventuele tweede wedstrijd zal plaats hebben op 28 mei. Deze zal in Brussel worden gehouden, indien Inter nazionale finalist is. Mocht Liverpool de eindstrijd bereiken, dan zal de twee de finalewedstrijd in Florence worden gespeeld. 55 MILAAN De organisatoren van de Giro hebben het de deelnemers aan de 48e Ronde van Italië, die van 15 mei tot en met 6 juni worat gereden, niet ge makkelijk gemaakt. Zelfs op de enige rustdag van deze 22 etappen tellende wegwedstrijd zul len de renners geen eigen dagindeling kunnen maken. Ze worden dan n.l. per vliegtuig van Taormina op Sicilië over gebracht naar Milaan, hemelsbreed een afstand van ruim duizend km. De Giro gaat in San Marino van star' De renners zullen daarna 4257 km moe ten rijden om de finish in Florence I bereiken. Halverwege de wedstrijd i een individuele tijdrit, van Catani4 naa Taormina over 50 km.

de Stem | 1965 | | pagina 23