Wéér is Noël de Pauw vele groten te slim af NICO LUTE slaat in de voorlaatste ronde zijn slag Vernieuwd hockey-team: geen overtuigende zege Raymond Ceulemans aan 4e Europese titel toe Rinus v. Ginneken maakt geslaagde sprong naar kop Europees voetbal van Leo goede Dongen twaalfde Zege van Anquetil Piet Rentmeester derde Eerste in Kemzeke KNLTB over te vormen kader Uitslag Ook dames winnen Piet Tolhoek le in Wallenloop Arie den Hartog blijft winnen Julio Jimenez en Eef Dolman Nieuw reglement KNVB 24 april in vergadering Felle jachten Uitslagen Skiën Paardesport T ennis Motorsport Hockey Atletiek Badminton 5 DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 22 MAART 1965 S (Advertentie) Elke OLVEH polis Is winstdelend. WEVELGHEM De Belg Noël Depauw heeft uit een veld van 182 renners de wielerwegwedstrijd Gent-Wevelghem over een afstand van 235 km gewonnen met een voorsprong van 37 seconden, op de tweede plaats aankomende, zijn landgenoot Bernard van de Kerck- hove. De best geplaatste Neder lander was Leo van Dongen: twaalfde. De Belgische ex-wereldkampioen Rik van Looy heeft zich zondag slechts ge deeltelijk kunnen revancheren voor de twee dagen tevoren in MilaanSan Remo geleden nederlaag. De keizer van Heren thals heeft er alles aan gedaan om de 27e editie van GentWevelgem op zijn naam te brengen. Dat is hem door de grote weerstand van diverse renners tenslotte niet gelukt maar het moet Van Looy toch goed ge daan hebben dat zijn jonge „vazal" Noël de Pauw voor het eerste jaar als prof rijdend, toegetredden tot van Looys merk Solo-Superia als een ware triomfator EIBAR Jacques Anquetil. die on danks een verbod dit weekeinde in drie wedstrijden te Spanje uitkomt, zegevier de in de tweede van deze koersen, de ronde van Campanzar. De Fransman, die de Spanjaard Talamillo in de sprint versloeg, maakte over 114 km een tijd van 3 uur 16 min. en 37 sec. Joaquin Galera (Sp.) werd met een seconde achterstand derde. Wevelgem binnenreed. De Pauw (22) die de eerste Belgische semi-klassieker, de omloop van het volk, reeds met voor sprong op zijn naam bracht toonde zich het in hem gestelde vertrouwen volledig waardig. Nadat Van Looy tot tweemaal toe zijn vluchtpoging had zien njisluk- ken zag hij in dat hij een andere tak- tiek zou moeten toepassen. Ongeveer 25 km voor Wevelgem stuurde hij De Pauw erop uit. Met steun van Edgar Sorgeloos, Ward Seis en Bernard van de Kerkhove stopte hij het peloton vakkundig af, zo dat De Pauw zijn voorsprong geleidelijk kon opvoeren. De superioriteit van de Solo's was zo groot dat ook Van de Kerkhove een uitstapje waagde en ach ter de anderhalve minuut voor het pe loton finishende De Pauw de tweede plaats voor zich opeiste. De wedstrijd voor B-professionals, die 163 km reden, leverde een overwinning op voor de Fransman André Meriaux, die in de eindsprint o.a. de Belg Jos Jans- sens (tweede) en de Nederlander Piet Rentmeester (derde) versloeg. Voor deze wedstrijd startten 85 renners. De uitslag van Gent-Wevelgem 1 De Pauw (Belg.) 235 km in 5 uur 36 m., 2 Bernard van de Kerckhove (Belg.) op 37 sec., 3 Gustave Desmet (Belg.) op 1 min. 31 sec.. 4 Seamus Elliot (Ierl.) op 1.32, 5 Seis (Belg.), 6 Vannitsen (Belg.), 7 Preziosi (Belg.), 8 Decabooter (Belg.), 9 Norbert Kerckhove (Belg.), 10 Wright (G.B.), 11 Beheyt (Belg.), 12 Leo van Dongen (Ned.), 13 Van Schil (Belg.), 14 Van Meenen (Belg.), 15 Van Looy (Belg.), 16 Huysmans (Belg.). 17 Junkermann (Did.), 18 Sorgeloos (Belg.), 19 Armand Desmedt (Belg.), op 3.12, 20 Jo de Haan (Ned.) op 3.15, 22 Henk Cornelissen (Ned.), 26 Cees van Espen (Ned.), 27 Kees Haast (Ned.), 29 Dick Groenewegen (Ned.), 32 Henk Nijdam (Ned.), 42 Piet Damen (Ned.), 43 Wim de Jager (Ned.). B-professionals 1 André Meriaux (Fr.) 163 km in 4 uur 13 min., 2 Jos Janssens (Belg.) op 15 meter, 3 Piet Rentmeester (Ned.), 4 Claes (Belg.), 5 Deville (Belg.), 6 Schultz (Did.), 7 Sercu (Belg.) op 35 sec., 8 Verhaegen (Belg.). 9 Peelen (Belg.) 10 Kumps (Belg.), 11 Henny Marinus (Ned.) op 55 sec., 19 Rein de Jong (Ned.), 24 Lambert van der Ven (Ned.), 25 Cees van Amsterdam (Ned.), 35 Piet van der Lans (Ned.). jAMSTELVEEN Het gezegde „nieu we lente, nieuw geluid" was in 't Wage- ner hockey-stadion in Amstelveen slechts ten dele bewaarheid. Want nog afgezien van het feit, dat men in de kille nattig heid nauwelijks in de eerste lentedag kon geloven, heeft de vernieuwde na tionale hockey-formatie de 3-1 overwin ning op de Belgen niet erg overtuigend behaald. Pas in de tweede helft van de strijd, faie door ongeveer 3000 toeschouwers werd bijgewoond, was er van enige sa menhang in de acties vooral de aan val sprake en werd het peil van het interland^hockey soms bereikt. Dat zeer matige spel van voor de rust lag be slist niet alleen in het nog wat aarze lende optreden van de drie nieuwelin gen Hylkema, Frans Spits en Van Duij- venboode Varkevisser Merkwaardig ge noeg hadden de Nederlanders meer last van het zachte trage veld dan de Bel gen, die over het algemeen een betere stok- en lichaamstechniek lieten zien. Vooral in de Nederlandse defensie ram melde het geducht. De Belgische aan- valskracht was niet groot genoeg om met uitzondering van de situatie waar uit het doelpunt ontstond doelman Boks erg in verlegenheid te brengen. En dat was maar goed ook, want aanvoerder Leemhuis, met de Australische zon nog in zijn huid, was onzeker en vaak te traag. Terlingen wisselde missers met sterke momenten af en in de middenli nie. die als geheel overigens het beste deel van de ploeg was, bleek alleen de ftüSSHi NOEL DE PAUW .opnieuw winnaar. UTRECHT De voornaamste opgave, waarvoor de Koninklyke Nederlandsche Lawn Tennisbond zich het komende sei zoen ziet geplaatst, is de consolidatie van de positie, die in 1964 werd verworven. Daarom werd bij de gehouden jaar lijkse bondsledenvergadering uitgebreid gesproken over het kweken van een ka der dat te zijner tijd de huidige top moet opvolgen. Het had onder meer tot ge volg dat een voorstel van het district Den Haag om 5.000 meer ter beschik king te stellen van de districtstraining bij het hoofdbestuur in welwillende over weging werd genomen. Overigens bleek de interesse zich hoofdzakelijk te be perken tot de financiën. (Van onze sportcorrespondent) Kemzeke R. v. Ginneken triomfeerde op fraaie w(jze in de eerste omloop van het Waasland, een wedstrijd over 170 kilometer waarin diverse Nederlandse renners acte de presence gaven. Deze course trok ondanks regen en koude ook nogal wat belangstelling van wielerfans uit Zeeuwsch-laanderen omdat de renners ook vlak langs de Nederlandse grens trokken by Kapellebrug en Kem zeke In laatstgenoemd plaatsje e buurtgemeente van St-Jansteen lag trou wens de finish. Van Ginneken, voor wie nog geen fa- brieksploeg of extra- sportieve groepe ring tot nu toe interesse had getoond heeft in deze course, ondanks het feit, toeh duidelijk zijn kwaliteiten geëtaleerd. Zestig km na de start in St-Niklaas hadden Henk Nijdam en de Belg Claesens de lont aan het kruit geestoken maar hun ontsnapping zou toch schipbreuk lijden. Het gure weer en de gestaag neer vallende regen vormde blijkbaar geen beletsel voor de Belg Jos van de Berghe om na 100 km alleen aan de haal te Zo ging Rinus van Ginneken als eerste over de streep gaan. Het verkleumde peleton toonde aan vankelijk weinig reactie wat blijkbaar niet naar de zin was van Ries van Gin neken. Met een katachtige sprong werkte hij zich los uit de groep en begon aan een serieuze achtervolging. Ries trok het hoofd diep over het stuur en joeg de pedalen steeds feller voort. Zijn moed werd beloond, behalve dat hij de fusie met de koploper tot stand wist te brengen stoof van Ginneken met royale voorsprong als eerste door de finish. Kort daarna viel hij en liep een blessure op die hem ervan weerhield te starten in Gent-We velghem. Tweede werd Van de Berghe terwijl Jo de Haan zich als derde klas seerde door de spurt te winnen van een grote groep renners w.o. ook de andere renners van Pellenaars. Zij noteerden een achterstand van 1 min 48 sec. Theo Verschueren die een premie van 500 francs had gewonnen voor de renner welke het eerst de Nederlandse grens zou bereiken staakte later de strijd. 1 Van Ginneken Ned. 2V. d. Berghe Bel. op 20 sec. 3 J. de Haan. 4 Jos v. d. Berge Belg. 5 Piet van Est Ned. 6 Van Kouteren Bel. 7 Troonbeekx Belg. Rijnsbergen Ned. 9 D. Groenewege Ned. 10 C. Snepvangers Ned. 11 Hellemonds Belg. 12 A. de Klerk Belg. 12 J. de Wit Belg. 14 D. Andries Belg. 15 Piet Rent meester Ned. 16 Gekir e Belg. 17 Jac v. d. Kloot Ned. 18 Brands Belg. 19 Jos Wouters Belg. 20 Jan van Gompel Belg constante en onverwoestbare Jan Piet Fokker geen last meer van de „Tokio- kater" te hebben. Spil Fiolet moest het. middenveld in sommige periodes geheel aan zijn Belgische collega Leclercq la ten en Elffers had het tegen de rappe Ravinet aanvankelijk zo moeilijk, dat hij voor rust niet aan zijn stuwende taak toekwam. De Belgen namen de leiding door Ravinet en de Nederlandse tref fers kwamen op naam van Hylkema, Spits en Voigt. AYR De NedeHandse dames ho- ckeyploeg- heeft in het Schotse stadje Aijr een 3-0 zege behaald op Schotland. Bij de rust was de stand 2-0. Onze landge- notes vielen vanaf het begin fel aan en namen reeds in de tiende minuut een voorsprong toen rechtshalf Fuus Ver loop uit een korte corner scoorde. Voor dat de Schotse dames zich van de schok hadden hersteld bracht linksbin nen Helen van Rooy de stand op 2-0. Daarna trachtten de Schotse dames wel de achterstand te verkleinen, maar gebrek aan snelheid en doorzettingsver mogen stond succes in de weg. Voor al de afwerking liet veel te wensen over en de oranjedefensie kwam dan ook nooit in groot gevaar. De tweede helft gaf een Schots overwicht te zien, dat ech ter niet tot doelpunten leidde. De ster ke Nederlandse defensie hield goed stand en zelfs werd het in de laatste minuut van de wedstrijd nog 3-0 door een tweede treffer van Helen van Rooy. GOES In de stromende regen be haalde de Dynamo-atleet Piet Tolhoek de zege bij de door A.V. '56 georgani seerde 6e Goese Wallenloop. Reeds bij de eerste doorkomst van de zes af te leggen ronden had Tolhoek een lichte voor sprong op zijn concurrenten welke hij langzamerhand uitbreidde. Hij finishte dan ook onbedreigd als winnaar vóór de THOR-man De Witte die in een felle eindsprint zijn clubge noot v. Bastelaar naar de 3e plaats ver wees. Bij de A-junioren was het de Belg Fermont (A.S. Rieme) die winnaar werd voor zijn clubgenoot Vonck. De voornaamste uitslagen waren Senioren 6000 m 1. Tolhoek, Dynamo 17.38.1 2. De Witte, THOR 18.04.2 3. v. Bastelaar, id. 18.05 4. W. Louwerse, S.Sport 18.11 5. Raaphorst, Trekvogels 18.29 6. Luteyn, Marathon 18.43 7. Oggel S.Sport 18-54 8. Lossie, RKHAV 9. v. Aart, THOR 10. De Visser S.Sport. A-junioren 3000 m 1. Fermon4, A.S. Rieme 8.44 4 2. Vonck id. 8.56.7 3. Leenhouts, KNAU 9.07 4. Bracke RKHAV 5. Vlackenier, Dynamo. WENEN De Belg Raymond Ceule mans heeft voor de vierde achtereenvol gende maaal beslag gelegd op het Euro pese kampioenschap driebanden. Ceule mans behaalde zyn vierde Europese titel te Wenen door in de finaleparty zyn enig overgebleven concurrent, de oud-Europees kampioen Johann Scherz, die voor de eer ste keer om een internationale titel in eigen land streed, in 33 beurten te ver slaan, zyn beste prestatie in dit toernooi. Onze nationale kampioen Cees van Oos terhout kwam in zijn laatste partij even eens tot zijn beste prestatie. Hij versloeg de Duitser Ernst Rudolph in 63 beurten en eindigde hierdoor met 4 punten op de zesde plaats. De eindstand: (resp.: pnt. car. brt. h.s. alg. gemid.): 1. en Europees kampioen: Raymond Ceu lemans (België) 14 420 362 9 1.160; 2. Jo hann Scherz (Oostenrijk) 12 394 374 9 1.056; 3. Roger Hanoun (Frankrijk) 8 368 399 10 0.922, 4. Francisco Munte (Spanje) 7 376 520 8 0.723, 5. Egidio Vieira (Portu gal) 4 361 447 10 0.807; 6. Cees van Oos- OSPEDALETTI Arie den Hartog, winnaar van Milaan-San Remo, heeft tijdens wedstrijden op het circuit van Ospedaletti (Italië) andermaal gezege vierd. In de eindsprint was Den Hartog negen andere renners, onder wie de Duitser Rolf Wolfshohl, te snel af. Voor de 31 ronden, samen 101 km, had Den Hartog twee uur 45 min. en 56 sec. nodig. Wolfshol eindigde tweede, de Italiaan Neri werd derde. Den Hartog contro leerde de wedstrijd volkomen. Hij zat altijd voorop en ging achter iedere vluch ter aan om hem terug te halen. Tot 30 meter voor de finish had Wolfshohl nog de leiding, maar Den Hartog bleef hem op de eindstreep met een half wiel de baas. EIBAR De Spaanse klimmer Julio Jimenez heeft een 7.6 km lange tijdrit op de Arrate gewonnen. Met zijn tijd van 19 minuten en 19 seconden was hij acht tien seconden sneller dan Federico Baha- montes. Derde werd Angelino Solar in 19 min. 58 sec. Jacques Anquetil bracht het niet verder dan de zesde plaats in 20 min. 22 sec. DOMMELDINGEN Amateurkampioen Eef Dolman behaalde te Dommeldingen een knappe zege in een wegwedstrijd over 90 kilometer. Dolman, die in de sprint de Luxemburger Edy Schuetz (tweede), de Duitser Dietcr Leitner (derde) en nog twee coureurs achter zich liet, maakte een tijd van 2 uur 42 minuten en 15 seconden. Dc zware wed- stryd ging over geaccidenteerd terrein. RAYMOND CEULEMANS weer kampioen terhout (Nederland) 4 341 468 6 0.728; 7. Kurt Christensen (Denemarken) 4 341 503 6 0.677, 8. Ernst Rudolph (Duitsland) 3 350 447 8 0.782. DEN HAAG Het nieuwe reglement betaald voetbal, dat zoals bekend dras tische wyzigingen in het semi-profvoet- bal ten gevolge zal hebben als het aan vaard wordt, zal zaterdag 24 april in Amsterdam door de afgevaardigden van het betaalde voetbal worden besproken. De algemene vergadering der semi-profs zal die dag in Krasnapolsky bijeen komen. Voor Leeds United was het een grote da.g. De taaie club uit York shire, geleid door oud-international Don Revie, bereikte door een 41 zege op Everton de topplaats in de eerste divisie van de league. De ploeg heeft twee punten voorsprong op Chelsea, dat echter een wedstrijd minder heeft gespeeld. Manchester United raakte verder achterop door een 10 nederlaag tegen Sheffield Wednesday. Chelsea speelde niet, omdat de terreinen in en om Londen na overvloedige regenval blank ston den. Leeds trad tegen Everton aan nret invallers voor spil Jack Charlton en back Paul Reaney, maar kende des ondanks geen moeilijkheden. De Zuidafrikaanse linksbuiten Johannes- sen scoorde twee goals. Een harde storm maakte goed voetbal bij Sheffield Wednesday - Manchester United onmogelijk. Het enige doelpunt viel vlak na de rust en werd gescoord door binnenspeler Johnny Fantham van Sheffield. Hekkesluiter Wolverhampton doet wanhopige pogingen degradatie te ontlopen. Door een overwinning op Stoke City de derde in successie kwamen de beide clubs uit Birming ham binnen bereik. Vooral Birming ham City, dat twee punten mreer dan de Wolves heeft maar evenzovele wedstrijden meer gespeeld, staat er niet best voor. De uitslagen: Aston Villa - Nottingham Forest 21, Blackburn Rovers West Ham United 40, Blackpool - West Brom- wich Albion 30, Leeds United - Everton 41, Leicester City - Burn ley 02. Liverpool - Fulham 32, Sheffield Wednesday - Manchester United 10, Sunderland - Tottenham Hotspur 21, Wolverhampton Wan derers Stoke City 31. Het Brusselse Anderlecht is voet balkampioen van België geworden door een l«-0 overwinning op F. C. Luik in een uitwedstrijd. De enige concurrent, Standard, speelde met 11 in een uitwedstrijd gelijk tegen Berchem. Anderlecht heeft nog vijf wedstrijden te spelen doch heeft 13 punten meer dan nummer twee op de ranglijst, Standard, dat nog zes wedstrijden te goed heeft. De uitslagen van de voor de Bel gische competitie gespeelde wed strijden luiden: Gantoise Beerschot 32, FC Luik - Anderlecht 0—1, Antwerp - Daring 13, Union - Sint Truiden 13, Lierse - Tilleur 31, Berchem - Standard 11, FC Brug ge - Beringen 60, Diest - CS Brug ge 1—2. De stand 1 SC Anderlecht 46, 2 Standard 33 punten. Italiaanse competitie: Bologna - Roma 12. Cagliari - Messina 21, Foggia - Catania 1—4), Genua - To rino 12, Juventus - Fiorentina 10, Lazio Lanerossi 00, Mantua - Inter 01, Milaan - Sampdoria 30, Varese - Atalanta 00. Na 25 wedstrijden heeft AC Milaan met 41 punten de leiding. Stadgenoot Inter bezet met drie punten achter stand de tweede plaats. Juventus is met 33 punten derde. Voor de centrale training van het Nederlands zaterdagelftal, die dins dag in Zeist begint en dient als voor bereiding op de wedstrijden tegen Frankrijk (Parijs, 24-4) en België (Terneuzen, 29-5), zijn de volgende spelers uitgenodigd: De Joode (ZC FC), Pap (WHC), Korving (Scheve- ningen), Kralt (Rijnsburgse Boys), Nijland (Excelsior '31), v. Elderen (Zwart Wit 28), Visser (Heerjans- dam), V. d. Giesen (Zwart Wit '28), Koelewijn (IJsselmeer Vogels), Kerkdijk (Sparta), Zuiderveen (O- ranje Nassau), Nieuwstraten (Zwart Wit), Pannen (WVF), Bosma (VVT), Mooibroek (Oranje Nassau), Kiel (Go Ahead), V. Soeren (CJW), Slag boom (De Zwerver) en Vedder (IJs- selmeervogels). Verder speelt het voorlopig zaterdagmiddagelftal op 31 maart een oefenwedstrijd tegen Fortuna VI. (Van onze sportredactie) SINT-WILLEBRORD - De kop is eraf. Het wielerwegseizoen voor amateurs is weer begonnen. Deze keer in Sint- Willebrord. Een goed begin was het echter niet. Geplaagd door een ge staag neervallende regen reden de 85 amateurs de 100 kilometer. De beslis sing viel pas in de laatste twee ron den. Breda Bierploegrijder Nico Lute nam de kop over. In de voorlaatste ronde ging hij als eerste over de meet, het hele, sterk uitgedunde peloton joeg hem achterna, maar de sterke 's-Gravenlander liet zich niet passeren In de laatste tweehonderd meter keek liij vier-, vijfmaal van links naar rechts of er iemand aanviel. Niemand kon hem echter nog bereiken en op tien meter van de finish mocht Lute reeds zijn armen zegevierend de lucht in steken. De strijd om de andere plaatsen was boeiender. Tien, twaalf renners stormden gelijk op de meet aan. De gelukkigste was Peeters uit Heemstede. De renners hebben wel hun uiterste oest gedaan, maar de weergoden waren niet op hun hand en daarom was het moeilijk om werkelijke strijd te leveren. Die is er dan ook niet geweest. Telkens als er een paar renners probeerden weg te springen, reageerde het peloton bijzon der fel en haalde de vluchtelingen weer terug. Pogingen genoeg, maar geen resul taat. Pas na zeventien kilometer lukte het Riny Wagtmans, Cees Brugel, Henk van Piere en Dick Holst om een kleine voor sprong te nemen. Veel resultaat had hel niet óf het moest zijn, dat de zeer zwak ke broeders de strijd nu ai staakten. Hc. peloton had ze echter al in de volgende ronde teruggehaald. Verschillende dappe ren gaven het echter niet op. Na 23 kilo meter wist Piet Snoeijs een paar honden meter voorsprong te veroveren, nog in dc zelfde ronde kwam Gerry Bruin bij hem Maar ook deze poging werd in de kien gesmoord, vooral door het werk van Toontje Mertens. Zo was het steeds. Ont snapte er een groepje renners, dan was het peloton er als de kippen bij om de vluchters terug te halen. En zoals al zo vele malen, werd de ronde van Sint-Wille- brord pas beslist in de slotfase. De beslissing bij de nieuwelingen viel eveneens twee ronden voor het einde. Cees Pepels uit Stein sprong weg en nie mand was in staat om hem nog in te halen. AMATEURS 1. Nico Lute, 100 kilometer in 2 uur 40 minuten en 11 seconden. 2. H. Peeters Heemstede, 3. P. de Wit, Wormer, 4. A van de Breugel, Zwijndrecht, 5. W. Emo, Utrecht, 6. ex aequo L. Poortvliet, Her- kingen, W. de Wilde, Oudelande, Fr. Broe- ren, Sprundel, B. van de Bom, 's-Graven- deel. H. den Hartog. Utrecht, R. Huy- brechts, Etten, en A. Russens, Den Bosch 13. J. van Geel. Breda, 14. C. van de Borst, Etten, 15. J. van Veen, Werkendam, 16. C. van Dorst, Roosendaal, 17. M. van de Lee, Drunen, 18. R. Hoogerland, Kapelle. 19! W. van Opstal, Den Haag en 20. J. Brink, Maarheeze. Nico Lute (links) werd eerste in St.-Willebrord, rechts ploegleider Rien Roks. NIEUWELINGEN 1. Cees Pepels. 55 kilometer in 1 uur 29 minuten en 41 seconden, 2. G. Janmaat, Zaandam, 3. J. Bakker, Zaandam, 4. L. Bogers, Ossendrecht, 5. M. van Groezen. Made, 6. M. van Hasselt, Roosendaal, 7 J van de Berg, Hoeven, 8. W. Speksnijder, Rotterdam, 9. B. Janbroers, Rotterdam, 10. A. van Overveld. Zegge, 11. H. de Kok, Tilburg, 12. J. Brouwer, Rotterdam 13. J Burik, Goudswaard, 14. C. Wooters Baar- le-Hertog en 15. A. Wouters, Zundert. ADSPIRANTEN 1. C. de Smet, Hoofdplaat, 25 kilometer in 43 minuten en 22 seconden. 2. B. van der Hulst, Zoeterwoude. 3. M. van Laarho ven, Haaren, 4. J. Blok, Kruiningen, 5. M. van der Heijden, Eindhoven, 6. B van Kasteren, Berkel, 7. J. Groeneveld, Haar lem, 8. H. van Zandbeek, Vught, 9 M. Roks, Sint-Willebrord en 10. L. Aveld, Sint-Oedenrode. De Oostduitser Peter Lesser heeft in een van de laatste internationale -ski-springwedstryden van het sei zoen het officieuze wereldrecord verbeterd. De 23-jarige springer uit Thurin- gen zorgde op de Kulmschans van Mitterndorf bij bijzonder ongunstige weersomstandigheden - de 25.000 toe schouwers moesten urenlang de stro mende regen trotseren - voor een sprong van 145 meter. Het oüde re cord stond .op naam van de Tsjech Dalibor Motejlek, die vorig 'jaar januari in Obertsdorf een afstand van 142 meter overbrugde. Een dag later sprong de Italiaan Nilo Zan- danel 144 meter. Zijn prestatie werd echter niet erkend omdat de presta tie niet in een wedstrijd was ver richt. Noordschotse badmintontitel afgehou den. De Nederlandse blesseerde in de finale van het dames-enkelspel, waarin zij uitkwam tegen de kam* pioene van het vorig jaar. de Duit se Irmgard Latz, haar enkel op het moment dat zij in de eerste set met 7-0 de leiding had. Door haar blessure kon Imre Rietveld ook haar kansen in de finale van het damesdubbelspel, waarin zij met Ag nes Geene uit moest komen, niet verdedigen. De Schot McCoig werd kampioen bij de heren. Hij versloeg in de eindstrijd de Duitser Bochow met 15-5, 15-10. De Groningse Trudy Groenman ls er niet in geslaagd de damesenkel spel finale van het internationale tennistoernooi in Barranquilla te be reiken. In de halve eindstrijd was zij kansloos tegen de sterke Austra lische Lesley Turner: 2-6. 2-6. Les ley Turner komt in de finale vol gens plan uit tegen haar als eerste gepluatste landgenote Margaret Smith die met 6-1, 6-4 ook al bijzonder duidelijk was tegen Franqoise Durr (Frankrijk). Het dubbel Smith-Tur ner hield het Nederlands-Duitse duo Elly Krocké-Heide Schildknecht van de overwinning in het damesdubbel spel af. Dat gebeurde rrret twee maal 6-3 als setscore. Bij de heren bereikte tennismagiër Ramanathan Krishnan de eindstrijd van het en kelspel door een duidelijke zege op de Deen Torben Ulrich: 6-0, 6-2, 6-3. De Duitser Ernst Degner en de Nieuwzeelander Hugh Anderson do mineerden op de eerste dag van de motorraces om de Grote Prijs van de Verenigde Staten in Daytona Beach. Degner zegevierde op Suzuki in de 50 cc race met oen gemid delde snelheid van 124.79 km/uur. Zijn stalgenoot Anderson, die tweede werd, revancheerde zich in de race van de 125 cc klasse. Nu liet h(j Degner achter zich, waarby hy een gemiddelde snelheid bereikte van 143.79 km/uur. De G. P. van de Ver enigde Staten is de eerste race in '65 die meetelt voor het wereldkampioen schap. De Nederlandse jongens hockey- ploeg heeft in Apeldoorn een ruime 6-0 overwinning behaald op de junio ren van België. Bij de rust stonden onze landgenoten al met 2-0 voor. De Nederlandse meisjes behaalden eveneens een overwinning. De uit slag was 2-1. De Nederlander Anton Ebben is tijdens een internationaal concours- hippique te Antwerpen vijfde gewor den in de strijd om de prijs van België, een springnummer waarbij de ruiters met twee paarden moes ten uitkomen. De Ier Seamus Hayes werd met Goodbye en Ardmore win naar. Hij legde het parcours twee maal foutloos af in de totale tijd van 85.7 sec. De Duitser Alwin Scho- ckemoehle werd met Exact en Da mon tweede (3 fouten 98.4 sec.). Eb ben. die Prins Ayax en Pallasso be reed. liep vier fouten op en kwam tot een tijd van 87.4 sec. Een gescheurde achillespees heeft Imree Rietveld in Aberdeen van een Op fraaie wijze heeft het Poolse dames en heren atletiekteam een ruime zege behaald op West-Duits- land. Onder de ogen van 2500 toe schouwers wonnen de Poolse dames met 6251 en de heren 86—71 punten De beste prestatie, tijdens deze twee daagse wedstrijden leverde bronzen medaille winnares van de spelen in Tokio, sprintster Eva Klobukowska, die tweemaal de 60 m in 7.2 sec. liep en dat zou, als het hier geen indoor - wedstryd betrof, een evenaring van het wereldrecord hebben betekend. Op een nieuwe indoor atletiekbaan in de Stockholmse sporthal zegevier de de Amerikaan Dyrol Burleson met een imponerende 3.42.8 over 1500. Imponerend omdat de Amerikaan die in Tokio met een vijfde plaats teleurstelde, tot deze verrichting kwam op een baantje van 150 meter lengte. Op de tweede plaats- eindigde de Fransman Lurot in 3.43.6. Zaterdag werd te Leiden door de K«A.V. De Bataven „De Zilveren Mo len" georganiseerd, een zware 20 km cross, waaraan 164 atleten deel namen. Bij de A-klassers startten als favorieten: Dirk de Bruin van Mi nerva, Rudi Mol van Altis en J. Smits van AAV '36. De koude, gure wind was voor veel lopers een ste vige handicap. Sjaak Kraan van De Bataven nam heel ondernemend de leiding, maar moest die na een kilo meter al afstaan aan Dirk de Bruin en Rudi Mol, die verder deze zware loop gingen regelen. Rudi Mol liet zijn concurrent al het zware werk doen en kon zo in de laatste kilome ter hem voorbijgaan om aldus met 3,2 seconde voorsprong als eerste door de finish te gaan. in 1.5.14. De D-klasser F. Heffels uit Tilburg liep een opvallende race en eindigde zeer eervol als zesde in 1 uur 8,13. Onze stadgenoot Cocky van Blerck (Sprint) liep 5 km voor het einde nog op de 30e plaats, maar finishte toch nog volkomen fit als 15e in 1 uur 10.26. (vvor hem een persoonlijk record) voor een van zijn oude riva len. Jan Borst van DJA uit Zundert, die in 1 uur 10.35 sec. 16e werd. Th, van eeuwen, Breda werd 65e in 1 uur 16.58. Arie Meeuwissen van de Spartaan uit Lisse heeft in Amsterdam de ze vende Oosterparkloop gewonnen. Hij legde de 4600 meter af in 14 mi nuten en 21.2 sec. De Haarlemmer Folmer eindigde als tweede terwijl Rudi Mol, die daags tevoren in Lei- ierdorp een 20 km wegwedstrijd had gewonnen, op de derde plaats beslag legde. De B-klasser Van de Broek (PH. Vught) heeft in Vught onder bijzon der slechte weersomstandigheden de jaarlijkse IJzeren Man-bosloop ge wonnen. Hij legde de 5000 meter af in 17 minuten en 43.6 seconden. De Tilburger Heffels werd op 0.6 sec. tweede en Van de Brueghel (Volt, Tilburg) derde. De uitslag luidt: 1 V. d. Broek (PH. Vught) 17.43.6, 2 Heffels (Volt, Tilburg) 17.44.2, 3 V. d. Brueghel (Volt) 17.58.3, 4 Vissers (DJ A Zun dert) 18.00.-.

de Stem | 1965 | | pagina 9