Niet verder gekomen met W esterschelde-verbinding Walcheren Kloetinges burgemeester werd spontaan gehuldigd Zeeuwsch-Vlaanderen Brandweer Rilland-Bath krijgt nieuwe huisvesting BURGEMEESTER MR. J. DRIJBER ERELID VAN 40E.M.M. KRITISCH MIDDELBURG Ir. Kiers, de man die zweeg: Omschakeling aardgas kost Middelburg twee miljoen 2 Centrale verwarming voor Magistraalwijk 25 JAAR EERSTE BURGER Voorvechter voor onafhankelijkheid TERNEUZEN Kippendieven Eerste paal voor bejaardentehuis Middelburg Collega s huldigden Serenade en repetitie Opening tehuis Van Eeghenstichting te Aardenburg Bestuursmutatie Zeeuws Fruitcorso Verrukkelijk beestenwerk Ere-metaal spuitgasten jubilerende Pos tzegelexposi tie te Oostburg Solistenconcours te Middelburg Uit heel het land naar Middelburg Dagblad De Stem Hond veroorzaakt auto-ongeluk commentaar Studiedag Consultatiebureau voor alcoholisme gaat vergaderen Tweede t.v.-net Zeeland pas in januari 1966 ïJt'oncüM geiten HOOGWATER Vandaag Morgi en DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 22 MAART 1965 'Van een onzer verslaggevers) Vandaag zullen b. en w. van Middel burg de raad voorstellen over te gaan door middel van wijkverwarming tot centrale verwarming der woningen in de Magistraatwijk. Hierbij zijn 740 wonin gen betrokken en één school. Er zullen twee ketels worden aangebracht. In de offerte v. d. n.v. Bronswerk is voor bijko mende bouwkundige kosten een bedrag opgenomen van f 500,per woning. Het gemeentebestuur hoopt nog dit najaar een en ander gereed te hebben. Ernstig gewond. Zondagmorgen om elf uur had op het kruispunt Vlissingen- singel - Langevielebuitensingel een aan rijding plaats. Een personenauto, be stuurd door C. B. uit Vlissingen, kwam aanrijden over de Vlissingensingel en wilde recht door de kruising over toen de 84-jarige wielrijder P. S. uit Mid delburg naderde. Vermoedelijk heeft S de auto niet tijdig gezien. De automobi list remde en stond op het moment van de aanrijding nagenoeg stil. De bejaarde man kwam echter zo ongelukkig te val len, dat hij met een zware hersenschud ding in het gasthuis moest worden opge nomen. De schade aan de voertuigen was slechts gering. Schilderyenexpositie. In kunstzaal Van Benthem en Jutting is een tentoon stelling geopend van schilderen en teke ningen van Piet Bulthuis. De expositie werd ingeleid door de heer G. W Berg man, die als onderwerp had de raakpun ten tussen muziek en schilderkunst. De expositie omvat een honderdtal schilderijen en een aantal tekeningen uit het „Dolomieten-tijdperk" van de schil der. (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Werd de af gelopen zaterdag gekenmerkt door een mistroostige en druilerige neervallende regen, in het gemeen tehuis van Kloetinge hing een feestelijke sfeer. En daar was re den toe: mr. baron Schimmelpen- ninck-van der Oye was op die dag 25 jaar burgemeester van die ge meente. Wat burgemeester baron Schimmel- penninck in die algelopen tijd voor Kloetinge heeft betekend, bleek wel heel duidelijk uit de diverse toespraken. Hij werd gehuldigd als een bescheiden man en een fel voorvechter met een open vizier voor de onafhankelijkheid van Kloetinge. Tijdens de bijzondere raads vergadering, die werd voorgezeten door wethouder B. van Nieuwenhuijzen werd Kloetings jubilerende burgervader flink in de bloemetjes gezet. De heer van Nieuwenhuijzen meende, dat baron Schimmelpenninck niet alleen aan zijn strikt ambtelijke plicht voldeed, maar In de nacht van zaterdag op zondag zag iemand, dat een auto bij een schuurtje aan de Industrieweg van de heer K. stond. Daar hij wist, dat er in die schuur kippen' zaten, nam hij het nummer van de auto op en gaf dit aan de gemeentepolitie door. Later werd de auto nabij het Julianaziekenhuis aangetroffen. Ze bleek eigendom van de heer F. uit Terneuzen te zijn die evenwel met de gehele zaak niets te maken had en de auto had uitgeleend aan een drietal op het Javan woonachtige personen, om er proef mee te rijden, daar hij de auto wilde verkopen. Met behulp van een speurhond werd de omgeving afgezocht en weldra kwam men op het spoor van de drie dieven. Het bleken drie Ter- neuzenaars, F., B. en P. te zijn. De kip pen werden (geslacht) bij één van de drie aangetroffen. Zij werden meegeno men naar het politiebureau, maar er wa ren eerst enkele uren cel voor nodig om hen tot een bekentenis te brengen. Die volgde zondagmiddag om één uur. Toen werden zij weer vrij gelaten. Kloosterzande Gemeente-avond In de bovenzaal van Hotel De Linde werd door de Ker- keraad der Ned. Hervormde Kerk een gemeente-avond belegd. Door de plaat selijke predikant ds. E. Gramsbergen werd de vergadering geopend. Vervolgens hield hij een voordracht over het verloop van het te Rome ge houden concilie en de betekenis daarvan voor het protestantisme. De voordracht werd met aandacht gevolgd en na af loop werden de gestelde vragen daar over zo goed mogelijk beantwoord. Na de pauze gaf de president - kerkvoogd de heer Jansen Verplanke een uiteenzet ting over de kerkelijke begroting voor het jaar 1965. Hieruit bleek, dat de kerk voogdij en de gemeente in verband met de bouw van een pastorie en jeugdge- bouw voor zware lasten staat. Met een opwekking aan de gemeenteleden om deze lasten gezamenlijk te dragen en de kerkvoogdij te steunen werd de avond door de predikant gesloten. Veilig verkeer In de zaal van hotel Van Leuven werd door burgemeester C. J. v. Hootegem, vanwege de Bond voor Veilig Verkeer aan alle cursisten 30 in getal een diploma met draagspeld uit gereikt, ten teken, dat zij in de afgelo pen winter de cursus voor veilig ver keer met vrucht hadden gevolgd. Aan de instructeurs de heren Eggermont en v.d. Broeke, respect, consul van de bond van veilig verkeer en assistent werd dank gebracht voor de lessen. Terhole Auto geslipt Bij het tegemoetkomen van een groep fietsers schoot de 18-jari- ge Th. V. uit Clinge, met zijn auto naast het verharde gedeelte van de Havendijk, waardoorhijd e macht kver 't stuur ver loor. De auto schoot naar links de w 0 over en kwam met de rechtervoorzijde tegen een boom terecht. Hierna maak te de auto een volle draai naar links en sloeg met de linkerzijde tegen een andere boom. Vlak voor de botsing met de boom konden enkele meisjes wegsprin gen om een aanrijding te voorkomen. In de auto zaten 7 personen, allen leer lingen van de u.t.s. te Terneuzen. Nie mand van de inzittenden liep enig let sel op. De auto werd zwaar beschadigd. Het wegdek van de Havendijk verkeert langs de zijkanten in een zeer slechte staat. Mede daardoor en vermoedelijk door een te hoge snelheid op de nogal bochtige weg is het slippen ontstaan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op dinsdag 23 maart a.s., morgen, zal om 11 uur de eerste paal de grond in gaan voor het bejaardente huis aan de Seissingel. Deze oficiële daad zal de heer A. J. Berenpas, voorzitter van de Stichting Centrum voor Bejaarden zorg te Middelburg, verrichten. spontaan en menselijk zijn beslissingen nam. Spreker toonde waardering voor de wijze, waarop de jubilaris leiding wist te geven aan de raad. Hij ging verder in op de 25 afgelopen jaren, waarin on der leiding van baron Schimmelpen- penninck-van der Oye veel tot stand was gekomen. Zo o.a. de restauratie van de gemeeietoren, bouw van de water- zuiverinsinstallatie, de verbouwing van het gemeentehuis, aanleg en uitbreiding van de sporterreinen en uitbreidingsplan nen. De heer van Niewenhuijzen bood na mens de gemeente een staanae schemer lamp aan. „U bent een bijzonder beschei den en integer man, als het om U zelf gaat en dat heeft ons altijd getroffen,,, <.ei de heer Colijn (a.r.), die namens de raadsleden sprak en een wandbord schonk. Gemeentesecretaris J. Hoste schetste mr. baron Schimmelpenmnck-van der Oye als iemand, die temidaen van zijn personeel staat. Hij schonk namens het gemeentepersoneel een aantal boekwer ken. Namens vele collega's-burgemeesters, die ook aanwezig waren, sprak burge meester Huber van de nabuurgemeente Goes. „U bent een bijzonder prettige col lega", zo zei hij en toonde begrip voor de vurigheid, waarmee de jubilerende burgemeester in het verleden en heden zijn gemeente tegen annexatie heeft be hoed. Namens de drie samenwerkende ge meenten, Kloetinge, Kattendijke en Ka- pelle sprak burgemeester Hl van Suyle- kom van Kapelle. Burgemeester A. Wil- lemsen van Yerseke feliciteerde baron Schimmelpenninck-van der Oye namens de kring Zeeland van burgemeesters en gemeentesecretarissen. Adjudant Overbeeke van de post Kloe tinge der rijkspolitie sloot de rij van sprekers.. Als laatste was het woord aan de ju bilerende burgemeester, die dank bracht voor de hulde. „Ik heb eerst wel tegen gestribbeld, maar nu deze dag is aange broken heb ik er behoefte aan mijn be zwaren terug te trekken", aldus mr. ba ron Schimmelpenninck-van der Oye. De harmonie „Excelsior" bracht hierna een serenade. Na sluiting van de bijzondere raads zitting, kregen de inwoners en belang stellenden de gelegenheid de heer en me vrouw Schimmelpenninck-van der Oye persoonlijk de hand te drukken. (Van onze correspondent) AARDENBURG Zaterdagmiddag is onder grote belangstelling het doopsge zinde broederschapshuis van de Van Eeghenstichting officieel geopend door het lid van G.S., de heer J. M. A. C. van Dongen. Ds. S. A. Vis, doopsgezindpredi kant uit Aardenburg, heette een groot aantal aanwezigen welkom, waaronder jhr. mr. T. Schorer, lid van G.S., de heer J.M.A.C. v. Dongen, lid van G.S. en van de Tweede Kamer, burgemeester en wet houders van de gemeente Aardenburg en ds. De Zeeuw uit Utrecht als secretaris van de doopsgezinde sociëteit. Spreker schetste het ontstaan en de totstandko ming van dit broederschapshuis. De doelstelling van de stichting is ten eerste het bevorderen van het geloofsle. ven en recreatie en ten tweede het volks, ontwikkelingswerk. Namens de aannemers en toeleverings bedrijven overhandigde architect een ra dio-grammofooncombinatie. De heer S. van de Vee uit Vlissingen overhandigde namens de gemeenten Goes, Vlissingen en Middelburg een luidklok. Voorts wer den er nog tal van andere geschenken aangeboden. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Er zijn enkele veranderingen gekomen in het bestuur van de Stichting Zeeuws Fruitcorso. De heren W. van de Linde (secretaris) en H. Meulenberg zijn vervangen door de heren F. J. S. v. d. Peijl (secretaris) en A. Hopmans 'vice- voorzitter). Tot administrateur is benoemd de heer G. C. de Rijk, secretaris van de tuin- bouwcommissie van de Zeeuwse land- bouwmaatschappij. HULST Behalve voor haar kin. deren ontpopt zich mevr. J, W. Helmich-De Munck „achter achter-nicht van Frans de Munck" zich momenteel ook als een zorgzaam moeder voor vijf ongeveer zes weken oude wilde konijntjes. Daarmee iverd zij op gescheept door haar zoon Adelin, die de diertjes, achtergelaten door hun moeder, vond in een hol in een tuin, die aan een forse omspitbeurt onderhevig was. De konijntjes toeven nu reeds 'n dag of vijf in Huize Helmich en voe len er zich helemaal thuis. Overi gens heeft het voederen nogal wat voeten in aarde-, de diertjes krij gen twee keer per dag melk toe gediend uit een speelpoedzuig. flesje. „Ik ben er dagelijks ten minste twee uur mee kwijt", ver zucht mevr. Helmich, die er ove rigens niet aan denkt de diertjes op straat te zetten: „ze zijn zo heerlijk opgeleefdVolgens mij blijven ze leven". (Van een onzer verslaggevers) RILLAND BATH De ingebruikname van de gemoderniseerde en uitgebreide huisvesting was andermaal een heuglijk feit in de historie van het vrijwillige brandweerkorps van de gemeente Rilland Bath. Onlangs nog werd de nieuwe wagen aangeschaft. Toen burgemeester J. Jobse het lint bij de toegangsdeur tot het ga ragecomplex van de brandweer door knipte, stond het korps aan de frontzijde in de houding aangetreden. Tevoren maakte burgemeester Jobse, de voltallige raad en de genodigden een rondgang door het gebouw. In het dorpshuis gekomen sprak burgemeester Jobse zijn vreugde uit over de nieuwe aanwinst. „In het verleden was de huisvesting niet zo best", aldus de spreker, „want toen moesten we de ruimte delen met de dienst ge meentewerken". De beste oplossing was een nieuw gebouw voor gemeentewerken en men heeft in Rilland Bath de daad bij het woord gevoegd. De nieuwe ge meentewerkplaats kost zo'n f 120.000,- terwijl de verbouw van het garagecom plex voor de brandweer een bedrag van f 30.000 vergt. Burgemeester Jobse was temeer trots op het korps, omdat een aantal brandweerlieden niet minder dan tien jaar verbonden waren aan de vrij willige brandweer en de BB. Deze jubi larissen kon spreker tot zijn blijdschap begiftigen met de koninklijke vrijwilli- gersmedaille en bijbehorende diploma's. Het waren de heren A. Blok, comman dant, J. Almekinders, C. Breure, J. Hoge- steger, A. Imanse en W. Menheere. De districtsinspecteur voor Zeeland en Noord Brabant, de heer G. Kortus uit Breda, meende dat het Rillandse korps bekend stond als een goed team. Ook hij bood evenals de heer H Pilaar uit Goes, kring- hoofd van de BB, felicitaties aan. Bij de plechtigheid was voorts aanwezig de heer H. de Hartog uit Heinkenszand. die na mens de Nederlandse vereniging van brandweercommandanten en bevelvoer ders op de Bevelanden kwam. De vrijwil lige brandweer van Rilland Bath heeft nu de beschikking over twee garages met werkplaats, een schitterend theorielokaal, een aantal sanitaire voorzieningen en een ruime hal. OOSTBURG Aan de door de Int. Ver „Philatelica" alhier te houden post zegeltentoonstelling op 27 en 28 maart a.s. nemen in totaal vijftig verzame laars deel met 80 verschillende inzen dingen. De diverse landen van Europa zijn goed vertegenwoordigd, evenals een aantal overzeese gebiedsdelen. Een belangrijk deel van de tentoonstel ling wordt gevuld door inzendingen, welke betrekking hebben op bepaalde onderwerpen, z.g. thematische verzame lingen. Er zullen o.m. bloemen, sche pen, dieren en padvinders op postze gels zijn te bewonderen. De tentoonstelling zal op zaterdag, 27 maart door de burgemeester van Oost burg officieel worden geopend. De jury zal trachten, in de vooravond de resultaten mede te delen, terwijl om acht uur de verloting plaatsvindt. De tentoonstelling zal zowel 's zaterdags als 's zondags te bezichtigen zijn, terwijl 's zaterdags ook een postzegel beurs wordt gehouden. MIDDELBURG De eerste van de drie zaterdag-voorstellingen van het so listenconcours, georganiseerd door de Bond van Harmonie en Fanfarevereni gingen in Zeeland die in de Concert- en Gehoorzaal te Middelburg worden gege ven, behoort weer tot het verleden. Na een welkomstwoord door voorzitter J. Burger werd aan de afwerking van een vijftigtal nummers begonnen. Op deze eerste (Walcherse) dag kwamen de deel nemers in de derde en tweede afdeling aan bod. Zij werden gejureerd door Piet van Mever uit Rotterdam, terwijl dege nen, die geen eigen pianist meebrachten werden begeleid door de Middelburgse musicus Ab Lichtendahl. Het was een zeer verheugend feit, da( er zoveel jeugdige deelnemers aan dit concours deelnamen. Ik heb zelden, al dus de heer Van Mever in zijn toespraak zo'n grote deelname meegemaakt. Er werden ook prima prestaties geleverd. Als men weet, dat het hoogste aantal punten, dat men kan bereiken 80 is, dan zal men de prestatie van de jeugdige Ronny de Rooy uit Souburg, die 73 pun ten behaalde, naar waarde weten te schatten. De voornaamste uitslagen zijn: Derde afdeling solisten: 68 punten voor C. J. Steketee, ONDA; W. van Wallen burg, Vlijt en Volharding en J. van Wal lenburg, Vlijt en Volharding. 67 punten: L. Kramer; J. Wondergem, Vlijt en Vol harding en C. P. Roose, St.-Caecilia. 65 punten: P. Goozen, Vlijt en Volharding. Derde afdeling duetten: 65 punten R. de Rooy en P. Goozen, Vlijt en Volhar ding. Tweede afdeling solisten: 73 punten met lof R. de Rooy, Vlijt en Volharding; 6?> punten P. Slabber, OKK; 67 punten E. Leynse en M. Joose, Vlijt en Volharding; bv, punten A. de Rooy en M. Francois; 65 punten P. de.Rooy (Allen van Vlijt en Volharding). Tweede afdeling duetten: 67 punten R en A. de Rooy; 66 punten E. Leynse en P. de Rooy; 64 punten J. en D. Gillissen van Ons Genoegen. Tweede afdeling Trio's R., A. en P. de Rooy, Vlijt en Volharding, 64 punten. A. L. Dagblad om Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LlU'I L. K M DE JONü tel. 6252 Gues tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel 2377 Hulst privé 2572 Huls» Redacteur voor WestZeeuwsch-Vlaanderen J. PET TI v Ostadestraat 41. Oostburg teL 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid Beueumo en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties oestemo voor de editie Zeeland 1 0,18 per tnm 1 min Ingezonden mededelingen 2'" mm gewone advertenties Bij contract aanzienliike reductie „Kleintjes": 3 regels of mindej 1 1.- elke regel neer i 0.25 Als één regel gelden 23 letters en'ol leestekens Bi) plaatsing ook in de Brabantse oplag, resp. 1.6U en 1 0,30. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigd. de lerde plaatsing tegen plaatsingen hall eeld. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De Atletiek, en handbalvereniging „Eendracht maakt macht" heeft burgemeester mr. J. Drij- ber erelid van de vereniging gemaakt. Op de feestavond in de schouwburg die E.M.M. zaterdag t.g.v. haar veertigste verjaardag belegde, hing de voorzitter, de heer P. M. van Hese, burgemeester Drüber de eremedaille om de hals. Want, zo vertelde de voorzitter, we vie. ren vandaag eigenlijk een dubbel feest. Ten eerste het veertigjarig jubileum van de vereniging. Maar sinds we hier een sporthal hebben, waarin we een avond per week kunnen trainen, is E.M.M. groot geworden. We zijn het Middel burgs gemeentebestuur en de burge. meester dan ook zeer erkentelijk voor de totstandkoming van de hal. Na dit offi ciële gedeelte genoten de aanwezigen van het variété René Frijters. Zaterdagmiddag hield het bestuur een receptie in hotel Raedthuys. De vereni ging is ontstaan uit een groepje militai ren van de Coak. Aanvankelijk werd op hun sportbijeenkomsten alleen gebokst en geschermd. Zo langzamerhand wer den ook atletiek en handbal in het pro gramma opgenomen. Het groepje is ten slotte uitgegroeid tot een vereniging met circa honderd leden. Vandaar dat op de receptie felicitaties van de militairen niet ontbraken. Gelukwensen kwamen er ook van het Middelburgse gemeentebestuur en enkele raadsleden. Zelfs tientallen oud-leden kwamen zaterdag uit alle de len van het land naar de Zeeuwse hoofd stad om het E.M.M.-bestuur geluk te wensen. Ongetwijfeld is er tijdens het jubileumfeest vele malen teruggeblikt. Maar er wordt ook aan de toekomst ge dacht. In de jubileumkrant van de ver eniging staat een uitgebreid programma voor net nieuwe handbalseizoen en het atletiekseizoen te lezen. Tn het kader van het komende Beneluxmanifestatie wordt o.a. een zaalhandbaltoernooi op 10 juli a.s. georganiseerd. De beste spelers van de drie landen zullen tegen elkaar uitkomen. De leden boden tijdens de receptie een (nog lege) prijzenkast aan. Een welkom geschenk, want in de oude kast kan geen bekertje meer bij. De leden rekenen dus wel op goede resultaten. (Van onze correspondent) TERNEUZEN. Een hond die nabij Sluiskil, ongeveer 400 m voor de Blik- straat, zaterdagmiddag om kwart voor één de weg plotseling overstak, was oorzaak van een vrij ernstig auto-onge luk, waarbij vier personen zodanig ge wond werden dat bij naar het St.-Elisa- bethziekenhuis moesten vervoerd wor den. Van hen konden er twee later naar huis terugkeren. Mej. E. G., reed met haar auto, verge zeld van haar broer en het echtpaar Van D. uit Terneuzen, naar Terneuzen. Toen mej. G. een auto wilde inhalen en op het linker gedeelte van de weg reed, stak een hond plotseling de weg* over. De be stuurster trachtte hem te ontwijken door sterk te remmen, maar waarschijnlijk heeft zij ook het stuur naar rechts omge gooid, waardoor de auto in een vier meter diepe sloot terecht kwam. Het echtpaar Van D. was er vrij ernstig aan tot. Het departement Zeeland van de Ko ninklijke Maatschappij voor Nijverheid en Handel wordt wel eens een Zeelandse stuwgroep genoemu. Deze eretitel dankt het aan zijn op de actualiteit gerichte ini tiatieven waar het gaat om belangrijke ontwikkelinger in de provincie. Het departement heeft vrijdag j.l. ook bewezen een belangrijke „pressure-group" te zijn. Het organiseerde toen een st' die dag over de vaste verbinding over de Westerschelde. Als zeer begrijpelijk uit gangspunt werd gekozen het tracé Baar- land-Terneuzen. Het is de laatste nog ontbrekende schakel in de Middenweg door Zeeland, die de laatste jaren als een logische lijn ontstaan op kaarten van planologen en economen. Dit uitgangs punt lijkt, voornamelijk vanwege zijn lo gica en aanhang, maar ook al door de gunstige geologische structuur ter plaat se, onaantastbaar geworden. In dit licht bezien was het volkomen juist de ver binding nabij Terneuzen-Baarland als hoofdschotel van het menu te kiezen. Het was o.i. echter niét juist dat andere idee- n over hoe een verbinding over de Wes terschelde tot stand kan komen geen of nauwelijks enige aandacht kregen. Het tracé Terneuzen-Baarland was duidelijk alleen-zaligmakend. Van een studiedag en van „ruime mogei'jkheid tot gedach- tenwisseling", zoals de convocatie had be loofd, was dan ook geen sprake. Zelfs was geen discussie mogelijk over de ver schillende door de vier inleiders naar vo ren gebrachte aspecten van de verbin ding tussen Terneuzen en Baarland. De zeer straffe regie tijdens de forumbijeen komst van vrijdagmiddag liet praktisch alleen ruimte over voor op zich natuur lijk welkome aanhankelijkheidsbetuigin gen uit binnen- en buitenland met het ge kozen tracé. De balans kan zijn: weinig nieuwe ge zichtspunten, geen studie en geen dis cussie; aan de andere kant een keiharde en ver doorklinkende slag op het aam beeld van de vaste oeververbinding door Midden-Zeeland (pers en radio waren ruimschoots vertegenwoordigd) en be langrijke steun voor die verbinding uit binnen- en buitenland. (Van een onzer verslaggevers) GOES Door een misverstand tijdens Ie voorbereiding zijn twee praktijkmen- ,en, die vrijdag j.l. tijdens de te Middel burg gehouden studiedag over de vaste oeververbinding over de Westerschelde op de sprekerslijst waren geplaatst, niet aan het woord gekomen. Het betreft de ingenieurs Kiers en Keulemans van de Maatschappij voor Project Ontwikkeling (Empeo) te Utrecht. Zij wisten niet dat van hen werd ver wacht dat zij zouden spreken. Vandaar dat zij niet acuter de microfoon gingen staan. Voor de organiserende instantie, (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De omschakeling op aardgas gaat de gemeente Middelburg een lieve duit kosten. Niet minder dan twee miljoen gulden. Al eerder werd een krediet van ruim f 112.000 gevoteerd voor voorzieningen aan het hoofdbuizen net, de aanschaf van gereedschappen en de voorzieningen aan de huurgeisers. Nog resteren de volgende werkzaam heden, waarvoor een aanvullend krediet van een kleine f 1.888.000 nodig is: de vernieuwing van dienstleidingen, gasme ters en hoofdkranen voor zover nodig, het persen van binnenleidingen en het vernieuwen van kranen, het verdelen van het buizennet in sectors, het ver zwaren van distributieleidingen, het en quêteren van verbruikstoestellen, mede werking aan de Gascon n.v., de vergoe dingen aan fitters, de overnamè van de transportleiding van het industrieterrein naar het Molenwater, de aanleg van een tweede transportleiding, de ombouw van regulateursstations, drukverhogingsin- installaties voor oude gashouders en tot slot de personeelskosten. Van de Gasunie kan een tegemoetkoming in de kosten van f 325.000 tegemoet worden gezien. het departement Zeeland van de Maat schappij voor Nijverheid en Handel, was dit een teleurstelling. Zij hoopte namelijk dat van de zijde van Empeo optimistische geluiden te horen zouden zijn over de uitvoerings- en financieringsmogelijkhe den van het project vanuit het particulie re bedrijfsleven. Wij hebben zaterdagmorgen ir. Kiers, general-manager van Empeo, alsnog om zijn mening over het vrijdag behandelde onderwerp gevraagd Ir. Kiers vond het resultaat van de stu diedag teleurstellend. „Iedereen heeft ge zegd: die verbinding moet er komen, maar niemand heeft een middel aan de hand gedaan om doelgericht aan de tot standkoming ervan te kunnen werken". Volgens ir. Kiers zullen velen naar huis zijn gegaan met de gedachte: nu zijn we nog niet verder gekomen. Voor hemzelf bijvoorbeeld is het niet duidelijk gewor den hoe het particulier initiatief in de ontwikkeling van het project betrokken kan worden. De vaste verbinding is niet van parti culiere zijde alléén te verwezenlijken. Bij de beoordeling van de noodzakelijkheid van de verbinding moet in eerste instan tie worden uitgegaan van verkeer op kor te afstand. Zijns inziens is de markt waarde van dit korte afstandsverkeer nog onvoldoende om de verbinding ren dabei te kunnen exploiteren. Aangezien ook het rijk uit financierings en prioriteitsoverwegingen voorlopig niet in staat zal zijn de verbinding aan te brengen, zal volgens ir. Kiers naar een tussenvorm gezocht moeten worden. Er zou z.i., op provinciaal niveau, „een effi ciënt denkend lichaam" ingesteld moeten worden, dat verdere initiatieven neemt en dat een werkelijk hanteerbare vorm tracht te vinden voor het tot stand bren gen van het project. MIDDELBURG Het Zeeuws Con sultatiebureau voor Alcoholisme belegt woensdag 7 april in het Paleis van Justitie alhier een vergadering. De ze nuwarts A. J. Boom uit Vlissingen, die aan het bureau is verbonden, zal op de vergadering een causerie houden over „Psychiatrische kanttekeningen bij het jaarverslag". GOES. Zeeland zal pas in januari 1966 het tweede net op het t.v.-scherm kunnen krijgen. Alleen Noord-Holland zal n^g later aan de beurt komen. Deze jongste gegevens van de PTT werden zaterdagavond bekend gemaakt in de t.v.- rubriek „Achter het nieuws". In juni, september en november zullen achtereen volgens de t.v.-torens Roermond, Smilde en Markelo technisch op de ontvangst van het tweede net zijn aangepast. (Advertentie) Hoe-.Mrank in tnb!etvorm.95ct Morgen, dinsdag 23 maart. Hansweer 6.43 en 19.07 uur; Terneuzen 6.05 en 18.2 uur; Vlissingen 5.36 en 18.01 uur; Weme iinge 7.28 en 19.53 uur. MIDDELBURG City 20 uur Moord in galop, 14 j. Raadzaal 14 uur Raadsvergadering SLUIS Hotel Balmoral 20 uu Vergaderi' Vogelwacht HULST Bioscoopgebouw 19.30 uur Gejaagd door de wind, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Tarzans verborgen sch: alle leeft. DE KLINGE Cinema v. Djjck 19.30 uur De he< van Hawaii GOES Prins van Oranje 20 uur Ledenver Handelsbelang GENT Kon. Opera 20 uur Théatre Nation MIDDELBURG Seissingel 11 uur Begin bouw bejaai dentehuis. TERNEUZEN Luxor 20 uur Tarzans verborgen schat- a.l. OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Kogels rond BillJ the Kid, 14 j. KLOETINGE Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvergade ring. ELLEWOUTSDIJK Gemeentehuis 19.30 uur Raadsvtrgadc ring. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Aida. 3

de Stem | 1965 | | pagina 2