Walcheren Oostburgs echtpaar beboet illegaal gasgebmik voor Sluise schuttersvrouwen nu verenigd in „Cupido's Pijl" waar West* Zeek Belgen r Nederlc Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND Horeca pza b«s Breda LUCTOR p* Studiedag I MIDDELBURG VLISSINGEN GOES TERNEUZEN POLITIERECHTER MIDDELBURG Piuijm s Gemeentefonds dekt begroting gedeeltelijk v. d. Leur (RKC) in selectie-team Bestuursmuta diocesane K Antwerps; Dagblad De Stem N.V. SLAVENBURG! BANK Verhoging riool- en reinigingsrechten Doktersdiensten dierenartsen Gevangenisstraf voor diefstal Raad Driewegen Wij REPAREREN alle merken TELEVISIE Seb. Blommaart Fa. Julia v. d. Walle voor al uw autobanden AANBESTEDINGEN EXAMENS HOOGWATER Vandaag Morgen Maandag Oudste pries bisdom Brei overleden DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 MAART 1965 De Volksstem Degene, die op de jaarlijkse uitvoering van de zangvereni ging de „Volksstem", gehouden inade concert- en gehoorzaal de meeste ge spannenheid in zich moet hebben gevoeld was ongetwijfeld de dirigent Philip Fey. Hij immers was naast dirgent, ook nog solist en tijdens de uitvoering werd nog bekendgemaakt dat hij vader gewor den was van een zoon. Aan het slot van deze avond werd hem dan ook na mens het koor een fraai boeket anjers aangeboden. De Volksstem begon haar, uitvoering met de Cantate nr. 11 ..Lobet Gott in seinem Reiche" van Joh. Seb. Bach, In het eerste gedeelte kwam het koor, ondanks enige kleine tekortkomingen in het middendeel, tot aanvaardbare koor zang, waarbij echter het gebrek aan mannenstemmen zich reeds direct deed gelden. Want tegen ruim twintig dames staan slechts drie tenoren en vier bas sen zoveel mogelijk hun best te doen, de verhoudingen recht te trekken, wat zon der forcering niet mogelijk is. In deze cantate werkte als soliste mee mevrouw Tamminga-Buthfer, die hoewel sopraan zijnde, de altsolo in deze cantate zong. Ditzelfde gebeurde later op de avond ook nog in een aria van Handel. In „Gerechter Gott, ach rechnest du" van Bach, werd zij aan de vleugel begeleid door Leen Zietse. De dirigent vertolkte een fraaie hobosolo. Uit het koor zelf trad als sopraanso liste naar voren mevrouw Krijger-Saags- velt, die op verdienstelijke wijze „Er wiedet seine Herde" zong. In de werken van Handel werd het „Ehre sei Gott" op frisse en op sterk ritmische wijze gezongen. Na de pauze bracht de Volks stem nog een aantal a capella-werkjes, waarbij „Rosmarin" en „Vergangen ist mir Gluck und Heil" de beste vertol king kregen. Philip Fey speelde op de hobo op voor name manier de „Pavana pour une in fante défunte" van Maurice Ravel, waar bij hij op bescheiden en muzikale wijze terzijde werd bijgestaan door Leen Ziet se. Laatstgenoemde trad zelf ook nog als solist op, waarbij de twee etudes van Bortkiewecz en het bekende ,,Clair de Lune" van Debussy door deze «11 round pianist op romantische wijze wer den vertolkt. A.L. Toneelvoorstelling Zaterdagavond om kwart voor acht brengt A.G.V. ama- teurgroep Vlissingen in het Concert gebouw het toneelspel „De Ruwe Bol ster". Na afloop bal o.l.v. kwintet Jo Stock man. Jaarvergadering „VARA" Dinsdag 23 maart a.s. om 19.30 uur houdt de Vara afdeling Vlissingen de jaarverga dering in het gebouw A.N.M-B. in de Dr. Stavermanstraat. Jaarvergadering kleuteronderwijs Donderdag 25 maart a.s. om 20.00 uur houdt de Vereniging voor Christelijk Kleuteronderwijs Vlissingen de jaarlijk se algemene ledenvergadering in 'Het Anker'. Filmvoorstelling - Woensdagavond, 24 maart, kwart voor acht vindt in het Al- hambra theater een bijzondere filmvoor stelling plaats. Vertoond wordt dan „de Avondmaalsgasten" van I. Bergman Teenager-show - De Vlissingsie Jeugd raad organiseert in de paasvakantie, op 22 april a.s. een grote teenagershow in de Scheldehal. Teenerzangeres Ilonka Biluska heeft haar medewerking reeds toegezegd. Jongelui van 14 jr. en ouder, die menen op deze avond een bijdrage te kunnen leveren, worden verzocht zich vóór 1 april a.s, op te geven bij club huis „de Globe", Bellamypark 15. Contactavond St-Petrusschool - Maan dag, 22 maart a.s., wordt in de St.-Pe- trusschool een contactavond gehouden voor de ouders van leerlingen van klas 2 t.e.m. 6, waarbij gelegenheid bestaat het werk van de kinderen te bezichti gen en met de klasse-onderwijzer (es) te spreken. Voor de kinderen van de le kl. worden de ouders uitgenodigd op vrijdag 26 maart a.s. Muziekschool De voordrachtsoefe ningen van leerlingen van de Muziek school mogen zich steeds in grote be langstelling verheugen. Vele ouders kon den luisteren naar leerlingen uit de ac- cordeonklasse van de heer G. Aude- naerdt; de Slokfiuitklasse van de heer S. Schijve; de blokfluit- en dwarsfluit klasse van de heer Th. de Vin en de koperblaasklasse van de heer J. Man- naert. Dick van der Hof opende de rij van ..musici" met Schotse volksdansen van Adamson, op vlotte wijze gespeeld, waar bij men niet op de enkele gemiste noot jes moet kijken. Bas van der Hof bracht met een goede stemming op trompet Two movements from the trumpet so nate van Purcell, waarbij hij op de vleu gel werd begeleid door Kees Sanderse. Hester Prins, Marinus de Vries en de heer de Vin, die de ziek geworden Rita Koper verving, gaven een bijzonder op prijs gesteld Menuet van ToreUi op de blokfluiten weer. Annemarie Simonse bleek ook een gezonde muzikaliteit te bezitten en bewees dat in de Spaanse wals Juanita van van Noorden. De heer Schijve zorgde met een zestal blokfluit leerlingen voor een les in deze voor drachtsoefening. Als intermezzo op deze voordraehtsoe- fening werden door de darrres Rina van der Hage en Ina Sorel het eerste gedeel te van het Concerto in Bes van Joh. Chr. Bach uitgevoerd. De heer Broerse, adjunst-directeur van de afdeling Vlis singen mag trots zijn op deze twee leer lingen. Hetty Stumphius en Marike Jongstra tekenden voor een verzorgde uitvoering van een menuet van Tele- mann. Mevrouw J. Poerstamper-Lou- werse, die ook op solistenconcoursen be kendheid geniet, excelleerde in Gipsy's warning v. Hartmann. Willey Feij zorg de voor het sluitstuk op deze avond met een Adagio en Allegro van Loeillet, op beschaafde wijze voorgedragen, daarbij terzijde gestaan door Loes de Koning, piano en Annemieke Schijve, cello. A. L. (Advertentie) UW EIGEN VAKBEURS 22 25 maart a.s. in Restaurant DE GRAANBEURS Reigerstraat 18 - Breda DAGELIJKS VAN 14-23 UUR Dagblad "oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland Expiottatie- inspectle Zeeland L. K M. DE JONO tel. 2377 Hulst F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 73U0 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsen- Vlaanderen 3. PETIT v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 pei mm 1 mm Ingezonden mededelingen 21', mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1 1.— elke regel meer i 0,25. Als êên regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bi) plaatsing ook Id de Brabantse oplage resp. 1 1.60 en 0.80. Bil 8 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. (Advertentie) 3rsskens Vismyn Aanvoer vismijn Breskens in de week van 7 t.e.m. 13 maart: 808 kg. bot; 1217 kg. schar; 440 kg. schol; 5 kg. tong; 2 kg. zalm; 3 kg. rog; 76903 kg. kabeljauw; 275 kg. wijting; 24964 kg. haring; 6674 kg. export gar nalen; 405 kg. onverkochte bot; 26 kg. onverkochte kabeljauw. Graauw Tentoonstelling De werkstukken door de leden van de boerinnenbond vervaar digd voor de wedstrijd waren tentoon gesteld. De uitslag van de prijzen was als volgt: 1. M. d'Haens, met een ci troen-geel tafelkleedje; 2. M. Verbist, met een hemelsblauw ontbijtlaken; en R. Verstraeten, die een grasgroen ont bijtlaken versierde: 3. M. Verbist, dit maal met een tafellaken en een kana rie-geel theekleedje. 4. A. de Bliek, die ook een theekleedje vervaardigde. 5. Mevrouw Van Campen, met een tafel kleedje. Schoondijke Vergadering sportclub Op de alge mene ledenvergadering van de Schoon- dijkse Sport Vereniging S.S.V. zei voor zitter C. van Nieuw enhu ij zen het spijtig te vinden dat zo weinigen op de verga dering aanwezig zijn. Bij de verkiezin gen werden de volgende leden gekozen: A. A. van Lare (herkozen), A. Verhage, J. J. C. Hoftijzer, H. C. van Geffen en H. Bos. In de kaskommissie werden ir. J. Roest en G. J. van de Waal herkozen. Het ledenaantal bedraagt momenteel 137. Bij de rondvraag stelde de heer Bos de vraag hoe nog meer leden te werven voor enkele afdelingen in de club. Besloten werd een huis-aan-huis circulaire te verspreiden. Daarna sloot de voorzitter de vergadering. CREDIETEN Hulst: Zitdag Steenstraat 20. Teraeuzen, Kersstraat 13, tel. (01150)-3553 Raadsvergadering. Tijdens de arti- kelsgewijze behandeling van de gemeen tebegroting, door de raad, verzette de heer Roose (KVP) zich tegen de ver goeding (f 1050,-) voor de waarneming van de burgemeester, wanneer de laat ste 30 dagen onafgebroken afwezig is ge weest. De voorzitter liet het niet op een diepgaande discussie aankomen. Hij bracht het punt in stemming. De ver goeding werd met 11 tegen 6 stemmen (KVP, VVD en SGP waren tegen) aan genomen. Na opmerkingen dienaangaande van de heren Haasdonk (WD) en Haverhoek (PvdA) deelde de voorzitter mede, dat b. en w. het bestuur van de plaatse lijke vereniging voor vreemdelingenver keer zullen nagaan hoe een efficiënte plaatsing van borden tot stand kan ko men, waardoor vreemdelingen wat ge makkelijker de binnenstad zullen kun nen vinden. Na langdurige discussie ging de raad akkoord met het voorstel geen mede werking te verlenen aan de door de heer J. Walhout gevraagde medewerking van de gemeente voor een verbouwing van 't pand J. van Galenstraat 4 tot show room-garage. De raad dwong b. en w. wel de toezegging af, dat alsnog ge zocht zal worden naar een alternatief voor de heer Walhout. Een voorstel tot een herziening van het uitbreidingsplan Zuid werd aangehouden. Het zal eerst in de commissie voor de planologie gebracht worden. Ook het voorstel om slagerswinkels voortaan op woensdagmiddag te laten sluiten werd voorlopig aangehouden. De heer Polderman (CHU) deed tij dens de rondvraag het voorstel de pre sentiegelden van de raasleden voor de begrotingsvergadering te storten in het carillonfonds. Verschillende leden zagen zich voor een fait accompli gesteld. Hoe wel iedereen het actiecomité carillon fonds een warm hart toedraagt, merkte bijvoorbeeld de heer Roose op dat hij de manier, waarop het voorstel was ge gaan formeel onjuist achtte. Over iets dergelijks moet men z.i. in alle vrij heid een beslissing kunnen nemen. Ook de voorzitter vond het beter, dat eerst informeel overleg plaatsvindt alvorens een dergelijk voorstel kan worden ge daan. Clinge R.-k. boerenbond Door de plaatse lijke afdeling van de r.-k. Boerenbond werd in het Verenigingsgebouw de jaar lijkse algemene vergadering gehouden, waarvoor een bevredigende belangstel ling bestond. Door de heer Rademakeers uit Hulst werden dia's vertoond over de streekverbetering. Verder werd nog het woord gevoerd door de heer Schuur- mans uit Hulst over de agrarische so ciale wetgeving. Ellewoutsdijk De raad van de gemeente Ellewouts- dijk, die dinsdagavond, 23 maart, in ver gadering bijeenkomt zal gevraagd wor den de heffing voor reinigingsrechten te stellen op acht gulden per jaar voor elke volgende emmer. Voorts wordt voorgesteld de rioolhef fing te brengen op 28 procent der belast bare opbrengst van de gebouwde^ eigen dommen. Dit is noodzakelijk, gezien het tekort op de gewone dienst der begroting. De opbrengst zal nu met f 695,per jaar worden verhoogd. In een vorige verga dering werden de grondprijzen vastge steld op f 12,50 per m2 voor bouwgrond en f 1,per m2 voor tuingrond. G.S. menen nu, dat f 1,50 per m2 moet worden opgenomen voor dorpsuitleg, terwijl de prijs voor de tuingrond op de aankoop prijs van de grond, zijnde f 5,— dient te worden gesteld B. en w. stellen de raad voor de reeds eerder vastgestelde grondprijzen te hand haven. Tot slot bevat de agenda o.m. nog een voorstel tot het voteren van een kre diet van f 1000,— voor de aanschaf van een frankeermachine. Hansweert Prinses Beatrix De oranjevereniging prinses Beatrix hield in zaal Thalia de algemene ledenvergadering. Na opening door voorzitter J. Griep werd het fi nancieel verslag voorgelezen door pen ningmeester I. Kuipers. Hierna kwam ter bespreking de viering van 30 april en/of 5 mei. In principe werd besloten de datum 5 mei als de feestdag te be schouwen. Alvorens met concrete voor stellen te komen, achtte de vergadering het gewenst, dat contact werd opgeno men met de diverse plaatselijke vereni gingen. Besloten werd dinsdag 23 maart te acht urn* weer in Thalia een verga dering te beleggen, waarbij dan de be sturen der verenigingen, de oudercom missies der scholen en alle leden van de oranjevereniging uitgenodigd zullen mrden. Men hoopt op deze avond een feestprogramma te kunnen samenstellen. De aanwezigen kunnen suggesties inbren gen. Kwadendamme J, van Dongen sprak voor K.V.P.-afdeling (Van onze correspondent) On de in café Huige gehouden KVP- vergadering uitte de voorzitter zijn vol doening over de grote opkomst. De heer J. van Dongen, die voor genoemde ver gadering was uitgenodigd, had een aan dachtig gehoor toen hij o.a. zijn beleve nissen en indrukken weergaf van zijn reis naar Berlijn. Ten aanzien van de komende kabinets formatie waagde de heer Van Dongen zich niet aan een uitspraak. Het pro bleem van de Westerscheldeveren zal vol gens hem niet opgelost worden als er op de lijn Terneuzen-Hoedekenskerke een grotere en snellere boot wordt ingezet. Dit omdat de vaarroute te lang is. Met betrekking tot de ontwikkelingen in de Kanaalzone, waarbij ook heel wat mensen uit de Bevelanden zijn betrokken, was volgens de mening van de vergadering een betere en meer efficiënte verbinding ten zeerste gewenst. In de vergadering werd ook kritiek ge leverd op het feit, dat nu, twaalf jaar na de watersnood, de voorgestelde z.g. bij- dragewet nog niet is vastgesteld. Dit brengt extra financiële offers mee in het bijzonder voor de waterschappen. Dat het platteland bij de woningtoe wijzing bewust tekort gedaan zou zijn werd door de heer Van Dongen bestre den. Over de bouw van ae r.-k. kleuter school, waaraan de raad gaarne zijn me dewerking zal geven kon geen officiële mededeling worden gedaan, omdat er nog geen aanvraag was binnengekomen. Nisse Dorpsavond Voor maandag 29 maart heeft de streekcommissie West- Zuid-Beveland te Ovezande een dorps avond belegt in het Dorpshuis te Nisse. Gespreksonderwerp zal zijn „Os dorp in de streek". Het ligt in de bedoeling te praten over de toekomstmogelijkheden van Nisse, en hoe men hieraan daadwer kelijk kan bijdragen om die mogelijkhe den te verwezenlijken. Oranje-vereniging De Oranje-vere niging houdt op 22 maart a.s. een ver gadering in de zaal van Wijffels. De bedoeling is te komen tot een feestpro gramma op 5 mei a.s. Raadsvergadering Op dinsdag 30 maart a.s. komt de raad in openbare vergadering bijeen. Als voornaamste punten van bespreking komen op de agenda voor: een voorstel van b. en w. om de heer G. J. v. d. Waal per 31 maart ontslag te verlenen als gemeente ontvanger en onbezoldigd ambtenaar van de burgerlijke stand. B. en w. stel len de raad ook voor te besluiten tot het aangaan van een gemeenschappelij ke regeling tot voorstelling van een com missie van advies als bedoeld in artikel 75 van de algemene bijstandswet. Een tweetal aanvragen krachtens artikel 72 der lager onderwijswet, inge diend door de beide bijzondere scholen zullen eveneens ter behandeling worden voorgelegd. Gevaarlijk spel Bewoners langs en in de naaste omgeving van de Guido Gezelle- straat - Invalsweg worden erop gewe zen, dat in verband met de aanleg van de afvalwaterleiding in de grasbermen tussen Invalsweg en Guido Gezellestraat een zeer gevaarlijke situatie is ontstaan voor spelende kinderen. Rond, op en langs de buizen die er liggen spelen thans vele kinderen, die in het vuur van hun spel niet meer letten op het zeer drukke ver keer op de Invalsweg (max. snelheid 70 km). Meerdere malen steken ze onbesuisd deze dubbelbaans weg over, hetgeen kan leiden tot ernstige ongelukken. Auto's botsten Gistermorgen om onge veer half acht reed een personenauto, bestuurd door L. W. uit Clinge, op een zijweg van de Industrieweg nabij de op leidingswerkplaats van de N.V. Philips tegen een vrachtauto van de firma P. Loof uit Terneuzen, bestuurd door W. R. Beide auto's liepen zeer zware schade op. (Advertentie) Het pak van uw hart Dit weekeinde nemen de volgende artsen waar: Axel: dokter Boor. Bruinisse en Oosterland: dokter Sleeuwman te Oosterland. Cadzand," Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand. Terneuzen: dokter Hoving. Aardenburg en Oostburg: dokter J. C. Hage te Aardenburg, tel. 01177-3663. Kloosterzande: dokter Terburg. Middelburg: Delfos (2637). Vlissingen: Bom (2233). Goes: Weiten (5306). Borssele en Nieuwdorp: Kivièt (01105 —203). Hoedekenskerke en Kwadendamme: Kole (01-193—262). Driewegen en 's-Heerenhoek: Lucas Luyckx (01105—280).. 's-Heer Arendskerke, Wolphaartsdyk, Heinkenszand: Zonnevylle (01106—202). Kruiningen, Hansweert, Krabbendijke en Rilland-Bath: Allewijn (01130566). APOTHEKERS Goes: Geirnaard (5255). Middelburg: Ringeling (2538). Terneuzen: Hamann (2060). Vlissingen: v. d. Kleine Mulder (2730). De volgende dierenartsen nemen waar: Midden-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter Janssen te Axel, tel. 01155488. Hulst en Nieuw-Namen: dokter De Nijs te Hulst. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter W. Kapsenberg te Sluis, tel. 01178—225. Walcheren: dokter Elzermans, tel. 01100—5259. (Advertentie) Heeft u al KRüGER PILS gedronken? (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens de zitting van de politierechter moesten terecht staan de 41-jarige monteur C. H. D., te Oostburg en diens echtgenote L. P. D. B. Indachtig het feit: „Kookt op gas", had cïe monteur een gasaftapping ge maakt van de gasmeter via een leiding door de kelder, zonder dat het door hem gebruikte gas werd geregistreerd. Zijn vrouw was daaraan medeplichtig. Dit zou zo'n twee jaar hebben ge duurd. De schade zou volgens een schat ting 150 gulden geweest zijn. De officier van justitie mr- A. W. Rosingh, vond het bewijs geleverd. Als rekening presenteerde hij voor ieder twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar en ieder een geldboete van 75 gul den of 15 dagen. Voor de man vonniste de politierechter conform de eis. Voor de vrouw volstond hij met een boete van 50 gulden of 10 dagen. De 41-jarige Belgische arbeider F. L. A. K. te Antwerpen, had in zijn café pension te Vlissingen een bankbiljet uit een lade genomen en dit, om zelf niet gesnapt te worden, in een der zakken van zijn maat gestopt. Be officier vond dit niet best. vooral door het feit, dat zijn maat, die nergens van wist, moei lijkheden kreeg. Hij vorderde 1 maand onvoorwaardelijk met bevel tot onmid dellijke gevangenneming. De politie rechter maakte er 14 dagen van, doch vonniste ook onmiddellijke gevangene ming. De Middelburgse leerlingverpleeg- 30 oktober 1964 in een ziekenhuis te ster P. H. G. v. W., 22 jaar, had op Vlissingen een loonzakje met inhoud van een collega weggenomen en op 18 no- (Van onze correspondent) DRIEWEGEN Het belangrijkste punt op de agenda, die de raad van Driewegen voorgeschoteld kreeg, was on getwijfeld de aanbieding van de begro ting. Voor de gewone dienst wordt ge raamd op inkomsten en uitgaven van f 98.981,37, terwijl deze dienst sluit met een post onvoorzien van f 1054,35. Ter dekking van het tekort op. deze dienst is een post geraamd van f 13.000,- als aanvullende bijdrage uit het Gemeente fonds. Verwacht mag worden, dat dit tekort nog aanmerkelijk hoger zal wor den, daar de post salarissen nog niet hierin is begrepen. De kapitaalsdienst wordt geraamd op f 122.432,45 inkom sten, tegenover f 222,557,11 uitgaven, der halve een nadelig saldo van f 100.124,66. Kapitaalswerken zijn voor 1965 niet ge raamd. Besloten werd over te gaan tot op heffing van de gemeenschappelijke re geling t.b.v. onderwijs aan zwakzinnige kinderen op Noord- en Zuid-Beveland, daar deze regeling door het in werking treden van de Financiële Verhoudings wet I960, op 1 januari 1965, thans over bodig is geworden. De woning, Dorpsstraat 36 werd ver huurd aan mej. C. C. Maat. Ingewilligd werd het verzoek tot verlenging van het sluitingsuur op zondag van de plaatse lijke café's, dat door de heer Jac. van de Guchte was ingediend. De café's zul len voortaan op zondag tot 23.00 uur geopend mogen blijven. Het subsidiebedrag voor het openbaar lager onderwijs werd vastgesteld op f 101,30 per leerling. Als hamerstukken werden verder afgewerkt de vaststelling van de bezoldiging voor het gemeente en vakonderwijzend personeel. De brand- stoffentoeslag voor minderdraagkrachti- gen werd ingetrokken nu per 1 jan. 1965 de Algemene Bijstandswet in werking is getreden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De dames van de Sluise handboogschutters hebben onlangs de wapens ter hand genomen en zich verenigd in de vogelpikclub „Cupido's Pijl"'. „Omdat de vrouwen ook wel (Advertentie) ook toestellen die niet bij ons ge kocht zijn, in een zeer modern in gerichte werkplaats. RADIO EN T.V. Bierkaaistraat 16 - Hulst - Tel. 3393 Let op het juiste adres t.o. Morres. eens wat mogen hebben" is het ini tiatief uitgegaan van de mannen van Willem Teil, misschien wel als waar borg voor hun eigen schuttersavond. Het spel met de snorrende vogelpik- ken, boven de rivieren bekend als het speertje werpen, kent bij de zuiderbu ren een grote populariteit. De bedoe ling van Cupido's Pijl is dan ook om wedstrijden met de Belgische „wapen, zusters" te organiseren. De Sluise ver. eniging, die in februari officieel werd opgericht, telt momenteel 24 leden van 23 tot 65 jaar. Het is geen vereiste dat men getrouwd is of dat de echt. genoot lid is van Willem Teil, Deze antecedenten hebben alleen maar tot oprichting geleid. De club wordt ge leid door voorzitster mejuffrouw C. Dusarduyn, secretaresse is mevr. M. Heyneman-Wemaermevr. A. Ge- vaert-Boerbooms beheert de pen ningen, terwijl de dames A. Ancion- Peters en C. van Damme-van Schoon- acker het bestuur completeren. Van september tot april zullen elke woensdagavond in restaurant Wemaer Cupido's pijlen het hart van de schiet- kaarten doorboren. Foto: Op drie banen wordt een clubcompetitie afgewerkt. (Advertentie) Voor exclusieve DAMESCONFECTIE „FIRST LADY" Mantels - Japonnen Pakjes - Regenjassen Bierkaaistraat 21-23 HULST vember van een andere collega een por temonnee. Rekening houdend met haar blanco strafregister vroeg de officier een maand gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van 2 jaar, en omdat zij er toch iets van zou voelen tevens een geldboete van 100 gulden, of 20 dagen. De politierechter vonniste conform. De 28-jarige Zierikzeese los werkman P. R. en de 30-jarige sloper B. A. de B., uit diezelfde plaats, hadden in de nacht van 9 op 10 december samen kip pen gestolen en op 12 december 1964 kippen en een konijn. De eis tegen R. was 8 wekep, waarvan 6 voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en onder toezichtstelling van het Bureau voor Alcoholisme en voor de B. 3 maanden onvoorwaardelijk met bevel tot onmid dellijke gevangenneming. De politie rechter vonniste voor R. conform, doch voor de B. 2 maanden met bevel tot onmiddellijke gevangenneming. De Vlissinger S. 32 jaar had als kell- ner op de treinen ten nadele van de Compagnie Internationale Wagon Lits, 264,66 gulden, die hij in de treinen had ontvangen, niet afgedragen: verduiste ring in dienstbetrekking dus. De officier voegde hem toe: „Kort geleden is u hier ook al drie maanden voorwaarde lijk opgelegd en nu moet u het werkelijk maar eens voelen IJ vorder een maand onvoorwaardelijk. De politierechter maakte er 2 weken van. De. 63-jarige vishandelaar P. A. J. P. te Nieuw Namen had op 11 februari 1965 in de omgeving van Schoondijke zijn bestelauto bestuurd, terwijl hij onder invloed verkeerde. Op een zeker mo ment verloor hij de macht over het stuur, raakte van de weg af en beland de tussen twee huizen door in een tuin. Hij reed nog even op twee wielen. U was in kennelijke staat van dronken schap, zei de politierechter. „Ik was de kluts kwijt, zei de verdachte. De offi cier vorderde 2 weken en ontzegging van het rijbevoegdheid voor 12 maan den, waarvan 6 voorwaardelijk met af trek van de tijd dat het rijbewijs inge nomen is en onder toezichtstelling. Raadsman mr. van Son, verklaarde, dat verdachte zich opgegeven had voor een ontwenningskuur, die hij momenteel ondergaat. De politierechter veroordeel de hem tot 2 weken voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 12 maanden (Advertentie) TIVOLIWEG 63 - HULST Tel. 01140-2461 ZEIST Bondsaefenmeester George Kessler heeft een groep spelers uitgeno digd, waaruit hy woensdag in Zeist het voorlopig Nederlands amateurelftal zal samenstellen, dat op die dag op het KNVB-sportcentrum een oefenwedstrijd speelt tegen ESCA - Vitesse. De uitgenodigde spelers.zijn: Van Zan ten, Kraayer (beiden ZAC), Van Heerik- huizen (Rigtersbleek), Jaspers (Sneek), Van Turnhout (Helmond), Hogenhout (Ede), Huisman. Onsman (beiden AFC), Van Gussenhovén (de Valk), v. d. Leur K.K.C., van Dijk, Vermeulen en Rog geveen (C.V.V.), Van Beveren (Emmen) Pahplatz (Quick '20) en Mulder (WW). ontzegging, waarvan 8 maanden voor waardelijk met aftrek. Geen drankmisbruik en toch een aan rijding. Dit overkwam de 21-jarige Middelburgse tegelzetter E. M. D. Op 8 januari 1965 wilde hij als bestuurder met zijn auto keren bij een benzinetank station te Sint Laurens. Een voor hem naderende motorrijder botste tóen tegen zijn auto aan, waarbij de man gewond werd. De verdachte beriep zich er op dat het hard regende. „Ik -heb de indruk zei de officier, dat u wel het achterop komende verkeer hebt gelet, doch dat u het voor u naderend^ verkeer over het hoofd hebt gezien". Hij vorderde 200 gulden of 14 dagen en een ontzegging van 4 maanden, die hij voorwaardelijk wilde zien opgelegd. De politierechter maakte er 150 of 30 dagen van en voor de rest conform. (Advertentie) Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 WATERSTAATSWERKEN Door de rijkswaterstaat, directie Zee land, werden de volgende werken aan besteed: Onderhoud van de rijksweg 58, Laag ste inschrijver fa. C. Duynhouwer te Goes f 446.000, hoogste inschrijver fa. Verduyn-Ova te Souburg f 559.000. To taal zeven inschrijvingen. Het maken van een wachtplaats voor schepen te Hansweert tussen de Oost- sluis en de loswal te Hansweert. Laagste inschrijver fa. B. van Noordenne te Har- dinxveld en Giessendam f 329.970; hoog ste inschrijver aannemingsmij. v.h. Hil- len en Roosen te Amsterdam f 411.000. Totaal negen inschrijvingen. De werken zijn nog niet gegund. Van onze adverteerders MODEHUIS „RITA" TE GOES Vrijdagmiddag werd in de Lange Vorst- straat 72-74 het Modehuis „Rita" te Goes voor het publiek opengesteld. Al eerder had het Modehuis ,,Rita" een winkel pand in Bergen op Zoom in de Bos straat. Met de opening van het pand te Goes, dat over een uitgelezen collectie beschikt, i§ voor het winkelend publiek weer een mogelijkheid geschapen een rui mere keuze te doen. RIJKSUNIVERSITEIT LEIDEN Aan de Rijksuniversiteit te Leiden slaagde Alphons de Waele uit Koe wacht voor het kandidaatsexamen wis- en natuurkunde. - Morgen, zondag 21 maart is het hoog water te Hansweert om 5.29 en 17.52 uur; Terneuzen 4.48 en 17.11 uur; Vlissingen 4.17 en 16.42 uur; Wemeldinge 6.19 en 18.40 uur. Maandag 22 maart is het hoogwater te Hansweert om 6.05 en 18.27 uur; Terneu zen 5.24 en 17.47 uur; Vlissingen 5.54 en 17.18 uur; Wemeldinge 6.54 en 19.18 uur. KLOETINGE Gemeentehuis 14.30 uur Bijz. raads. verg. n.a.v. zilveren ambtsjubileum burgemeester; 16 uur Receptie MIDDELBURG Electro 19 en 21.15 uur Commando's in de vuurlinie, 14 j. City 20 uur Moord in galop, 14 j. Schouwburg 15 uur Receptie jubileum EMM; 20 uur Feestavond EMM Kunstzaal v. Benthem-Jutting 15 t Opening expositie Piet Bulthuis KAPELLEBRUG C. de Kind Schieting DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De heer van Hawaii IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Elvis in Acapulco, a.l. AXEL Het Centrum 20 uur Goliath tegen de reuzen, 14 j. SAS VAN GENT Olympia 20 uur Slag aan de bloedkust, 14 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Moord of overspel, 18 j. ANTWERPEN KVO 20 uur Victoria en haar huzaar OOSTBURG Ledel 20 uur Sam van hiernaast, a.l. HULST Bioscoopgebouw 19.30 uur Gejaagd door de wind, 14 j, GOES Grand 19 en 21 uur Zoeloe, 14 j. Veilinghallen Fruitlaan 13 uur Bedrijfs. tafeltennistoernooi HANSWEERT Zeelandia 19.30 uur Dansavond AARDENBURG 15 uur Opening Van Eeghenstichting SCHOONDIJKE Wijffels 19.30 uur Dansen; 19.30 uur Spot niet met de liefde ZUIDZANDE Jeugdgebouw 19.30 uur Concert VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Zoeloe, 14 j. Luxor 19 en 21 uur Duel in Texas. 14 j. HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Schieting BIERVLIET G. Bracke 15 uur Hanenschieting OOSTBURG Chez René 19.30 uur Dansen Ledel 16.30 en 20 uur Sam van hier naast, a.l.; 14 uur Kogels rond Billy the kid, 14 j. GOES Grand 19 en 21 uur Zoeloe, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 19 en 21 uur Zoeloe, 14 j. Luxor 15 en 20 uur Duel ki Texas, 14 j. MIDDELBURG City 14.30 en 20 uur Moord in galop, 14 jaar GENT Kon. Opera 14.30 uur Le Chemineau; 19.30 uur Dorp zonder klok HULST Bioscoopgebouw 14.30 uur Zonen der woestijn, a.l.; 19.30 uur Gejaagd door de wind, 14 j. De Graanbeurs 19.30 uur Bal J. Ntfs 15 uur Schieting AXEL E. Tieleman 14.30 uur Schieting staan de wip Het Centrum 20 uur Goliath tegen, de reuzen, 14 j. KOEWACHT-STEKENE A. de Jonghe 15 uur Schieting TERNEUZEN Luxor 14.30 uur Tarzans verborger schat, a.l.17 en 20 uur Moord of over spel, 18 j. ANTWERPEN KVO 14.30 uur Madama Butterfly; 2C uur Nabucco ZUIDDORFE M. de Cock 16 uur Seriekaarting SAS VAN GENT Olympia 15 en 20 uur Slag aan de bloedkust, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 17 en 20 uur Elvis in Acapul co, a.l. Parochiehuis 19.30 uur Toneel RKJB DE KLINGE Cinema v. Dijck 15 en 19.30 uur heer van Hawaii KOEWACHT R. de juetter 15 uur Schieting W. Vermont 10 uur Seriekaarting HANSWEERT Thalia 19.45 uur KVP-vergadering HENGSTDIJK P. v. Dyk 19 uur Bal LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Schieting NIEUW-NAMEN Commerce 19.30 uur Prijskaarting SLUIS Hotel Balmoral 20 uur Vergaderir Vogelwacht MIDDELBURG City 20 uur Moord in galop, 14 j. Raadzaal 14 uur Raadsvergadering HULST Bioscoopgebouw 19.30 uur Gejaagd door de wind, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Tarzans verborgen schat, alle leeft. DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur De heer van Hawaii GOES Prins van Oranje 20 uur Ledenverg Handelsbelang GENT Kon. Opera 20 uur Théatre National BREDA Op 92-jarige Ieei huize St.-Catharina te Bergen overleden emeritus deken Th. ge, die de oudste priester wa: bisdom Breda. Van 22 decembi aan zijn emeritaat op 30 septel was hij pastoor-deken van St< De thans overledene was Z afkomst. Hij was op 27 april 18' tenisse geboren. Op 4 juni 1898 priester gewijd en hij was daar: eenvolgens kapelaan te St. Zundert, Oosterhout (St. Jan J en Breda (Maria Hemelvaart). 3 1910 werd hij rector van het d te Oudenbosch en op 25 febrl pastoor te Fijnaart. Hij bleef in tot zijn benoeming tot pastoor Steenbergen. In 1938 werd hij benoemd to in de Orde van Oranje-Nasst herinnering van vele Steenb leeft deken Buysrogge nog voo: ijverig en behulpzaam prieste vriendschap zich niet enkel r zijn parochianen, maar eveneer dersdenkenden. Zijn leven is ge door een grote mate van een: man van weinig woorden wekt eens de indruk stug te zijn, il hem beter leerde kennen ontdl deken Buysrogge een man 1 iedereen van harte met raad I wilde bijstaan. BREDA Per 1 april nee van de Sande uit Etten zijn on de diocesane K.A.J. in het bisdo en als leider in de stad Breda. op die datum in dienst bij de vensschool en begint als gro op de levensscholen in Hulst en De heer van de Sande is meer ir3/ t"1 ^enst geweest van de c K.A.J. Hij heeft in deze jaren z werk gedaan. Er zal van hem passende manier afscheid worden. Het laatste half jaar waarnemend diocesaan voorzitt Intussen is tot waarnemend v benoemd Christ van Zitteren uit daal. De heer van Zitteren is 1964 dienst bij de d i V.anls. vriJgesteld leider, korte tijd heeft hij zowel in Bral in Zeeland vele vrienden gemaa buiten de K.A.J. (Van een onzer verslaggev* OOSTERHOUT De Gazet v werpen heeft haar misnoegen gemaakt over de snelheidscontr; J»e bekende Gadsometer door de landse politie. „Op de weg utrecht, op het grondgebied van meente Oosterhout", zo schrijft h •.verdient de Nederlandse polii veel g-eid voor de schatkist." Belgen zÜn hier het slacti Met deze laatste zin komt w zeer naar boven. Vorig ja; net blad soortgelijke klachten gel betreffende de snelheidscontrc Jvaamsdonksveer op voornoemd* weg. Inspecteur W. Waas van meentepolitie in Oosterhout ontk stelligste, dat bij de snelheids! speciaal de Belgen op de korra worden. Het verslag is de bat geïllustreerd wordt met een l?}°\ ls kenneüjk geschreven d •iaiÏÏ,aggev-er' °P weg was r' jaarbeurs m Utrecht. De man ha °aar.wel een goed moment uü rïSu- actlviteiten van de Ooste politie te controleren, want hij i mmuten vier bekeuringen, d "Rif lan<igenoten werden opgi door /e T-Ï- 18 het voJgens rilipolltle verstrekte cijfé eens gebleven. Waarmee niet ge

de Stem | 1965 | | pagina 2