Brabantse en Zeeuwse amateur-wieier sport bloeit Belangen worden behartigd CEES BROUWERS schiet het seizoen open De goede tijd komt in ZEELAND weer terug! Zo zal het ook nu zijn ZONDAG KOMEN ZE WEER I JURY-KORPS AAN UITBREIDING TOE ramma s ELDE" iel ;eurs Prettige ervaring met de wielersport Meer wedstrijden voor adspiranten" ANDERE DATA voor „OMLOOP 10 Irkers in pouw nctie- pewerkers bkers irs irs \rs >nst toneel Spektakel begint leder |aar In opkomst Willem v. d. Riet: opvoedende taak Serie start M. Smits van Waesberghe „Eerst om de sport dan pas commercie... Grote competitie zegl Jan van Stee ZEELAND BRABANT - EXPORT I ma if ALL EXPORT filter EXPORT 11 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 19 MAART 1965 li Vol ongeduld trappelende coureurs aan de streep... MAATSCHAPPIJ ■lACHINEFABRIEK IGEN Hvbouw- als voor de tagen wij: |eel Walcheren en een >rd- en Zuid-Beveland. eling personeelszaken, ssingen. tel 386. i W. VAN DER STEEN -',i Ijverige jury-leden die om het hardst rugnummers noteren... Rijen belangstellenden voor de kleurrijke karavaan... (Van onze sportredacteur Peter Heerkens) BREDA Zondag komen ze weer. Uit alle streken van Bra bant en Zeeland. Uit alle delen van het land. De honderden losse medewerkers van een bont amateur - wielercircus gaan aan hun tournee begin nen. Zes maanden lang zullen ze bezit nemen van dorpen en steden om er langs gillende kermiskramen en zich waar dig verheffende kerktorens te tollen. Landelijk sluimerende gemeenten veranderen dan in broeikassen van rumoerig, schreeuwerig spektakel, want een criterium is meer dan een persoonlijke vrijetijdsbeste dingsaangelegenheid van fer me jongens stoere kna pen. Legers belanghebbenden zwermen om hun fascineren de hobby en omgekeerd kun nen die alsmaar jachtende en jagende kerels het moeilijk zonder steun stellen. Ze heb ben het gewoon nodig. Sport en commercie gaan hier op een wonderlijke manier hand in hand. Duizenden die ernaar komen kyken. Naar het boeiende schouwspel op grim mige kasseien en zuigende asfaltwegen. Ze kunnen er niet buiten. Ze willen het niet missen. Die typische lucht van mas sage-olie vermengd met frites-dampen, die brullende luidsprekers, het massale gebonk van ranke race-fietsen en de in drukwekkende krachtsexplosies als de laatste meters in zicht zyn. De winnaar. Waar is de winnaar? Hoe hygt hij, wat en welke hoeveelheid drinkt ie. Z'n er varingen. Hoe staat het met z'n erva ringen? Koers. Spektakel. En zondag komen ze weer. Met grote en kleine auto's of gewoon op de fiets. Willebrord heet de eerste plaats die aangedaan wordt en de jeugd zal er zich vergapen als de acteurs hun dorp binnenrijden. Straks, wanneer het pu bliek naar huis is en de renners onder een warme douche sporen van de strijd wegspoelen gaan de mannekes op hun beurt strijd leveren. De witte streep in de Dorpsstraat zal er nog maanden liggen. Net zo lang tot de regen 'm weg spuit. Maar dan is het bijna wéér koers. De renners-karavaan gaat door. Strijkt een volgend weekeind in plaatsen enkele kilometers verderop neer. Of reist naar een grote stad voor de zogeheten klas sieker, grote broer van de kermis-wed- strijd. Zes maanden lang ploeteren en zwoegen. Proberen uitslagen te maken want de KNWIJ pikt er de besten uit voor vertegenwoordigende ploegen. En afvaardigingen betekenen dikwijls de weg naar roem in deze tak van sport. Het schept ook een mogelijkheid om straks beroeps te worden. Daar knok je toch voor. Neem nu die van Willebrord. Strijdtoneel voor de eerste koers van dit seizoen in Brabant en Zeeland. Hoe bekend zijn ze niet geworden. Wim van Est. Monsieur Bordeaux-Parijs. Wimme. Den IJzeren uit de Tour de France. Wout Wagtmans. De geweldige. Neder lands kampioen. Troef in Jacques God- dets monsterritten. Een van de grootste coureurs die Nederland kende. Waar zijn ze begonnen? In kermiskoersen. Rond de kerktoren en langs de malle molens. Krachtexplosies op de meet.... jjn» ..en 'n klinkende beloning Ieder jaar opnieuw worden er wed strijden ingericht. Ten bate van het fiet sende volk. Comité's van hardwerkende mensen met liefde voor de wielrennerij bouwen en timmeren weken, ja maan den aan hun organisatie. Achter de schermen heerst een koortsachtige be drijvigheid. Men streeft naar perfectie omdat dat in de meeste gevallen tot succes leidt. Nodig voor het aanvullen van de kas waariiit de kosten van een wielervereni ging betaald kunnen worden. Duidelijk, dat in de harde strijd steun uit de za kenwereld onontbeerlijk is. De amateur wielrennerij kent sinds verschillende jaren medewerking op alle mogelijke terreinen. Voornaamste categorie vor men wel de sponsors, firma's die ren ners en wedstrijden adopteren. Ietwat aarzelend, weifeiend (overigens begrij- grijpelijk) ging de Koninklijke Neder landse Wielren Unie met deze mensen in zee. Een beetje huiverig voor de si tuatie die zou kunnen ontstaan omtrent de status van de niet-prof. Nu, in 1965, komen Bond en extra sportieve groepe ringen veel dichter bij elkaar. Amateur wielersport zonder ..dat" is eigenlijk niet denkbaar en uitvoerbaar meer. In >en kritieke periode hielp het bedrijfs leven over een dood punt heen te komen. Duidelijk voorbeeld ligt in Brabant waar rond '50 alle met zorg en enthousiasme opgebouwde roem en faam als wieier- provincie verloren dreigde te gaan. Op de agenda kwamen steeds minder cri teria voor want kosten gingen met sprongen vooruit. Toen verscheen bier- BEN IJSEBAERT consul van Zeeuwsch-Vlaanderen brouwerij „Drie Hoefijzers" ten tonele. Er kwam een équipe en organiserende verenigingen kregen extra duwtjes in de rug. Toon Simons trok met zijn pupillen op een voorbeeldige manier door Bra bant; de combinatie firma-ploegleider comités bleek een succes. Het aantal activiteiten onderging uit breiding met als een van de grootste successen het ..Breda Bier klassement", ontsproten in Simons' brein en door hulp van de firma tot grote ontwikkeling ge bracht. Langzaam maar zeker kwam Brabant onder de druk uit en werkte zich opnieuw op tot de voornaamste wielerhoek. Met z'n gezellige koersen, de huldigingen bij belangrijke overwin ningen en royale bijdragen aan wielren ners die voor zware lasten staan. Langzaam maar even zeker is Zeeland in opkomst. Als voornaamste reden daarvan mag men de werkzaamheden die Ren- en Tourclub „Theo Middel kamp" ontwikkelt, zien. Na de interne organisatie steeg de be langstelling als kwik in een thermome ter op een gloeiendhete zondag. Vorig jaar veranderde de ledenstand van hon- BREDA .Willem van de Riet" zeg gen zjjn collega's „is in staat om bij de laatste wedstrijd van het seizoen nog precies de finish-schets van de eerste te geven". En daar is veel mee gezegd over de drieënveertigjarige Bredanaar die als kamprechter een uitstekende re putatie geniet. Zijn werkterrein ligt voornamelijk in west- en midden-Brabant en hij behoort tot de oude jury-kern waarvan o.a. ook de zeker bekende Janus Braspenninkx en Camiel Mattheeussens deel uitma ken. Iedere zondag opnieuw trekt hij er op uit. „Soms vraag ik me wel eens af, Willem ben je niet te zot met die sport. M'n vrouw is op die manier bij na altijd alleen, begrijpt u". Maar Wil lem van de Riet kan er, zoals velen, niet mee ophouden. Hij blijft trouw op de jury-wagen klimmen en schrijft bloc notes vol met rugnummers. De span nendste seconden breken natuurlijk aan bij de eindspurt wanneer het hele pelo ton nog bij elkaar zit of een bijzonder grote groep op kop gaat. De taken wor den dan zo verdeeld dat ieder vier ren ners opneemt, waarbij dan een over lappingssysteem gehanteerd wordt (a. neemt bijvoorbeeld 1-2-3-4 op, b. houdt 4-5-6-7 bij). Wanneer het feest op een massa-aankomst eindigt krijgt de jury deskundige hulp. Ofschoon zo'n arrivee verre van gemakkelijk genoemd kan worden, ziet Willem van de Riet er nooit zwaar tegenop. „Als je de hele wedstrijd geconcentreerd volgt ken je op het laatst bijna alle rugnummers, shirts en ge zichten uit elkaar. Het is wel eens voor gekomen dat ik 's zondags bij een koers zat en alle moeite moest doen om het nummer waar ?n bepaalde renner de vorige dag mee gereden had uit m'n hoofd te zetten". Willem van de Riet zit er dus helemaal „in". Zelf zegt ie „Er komt ook een mooie opvoedende taak bij. Je hebt nogal eens renners die in het vuur van de strijd iets zeggen waar ze later spijt van krijgen. Gooi dan alsjeblieft niet met boeten. Zou zo'n jongen het daarmee afleren. Weineen. 'n Vaderlijk woord helpt vaak veel meer en beter. Achteraf ontdek je dan wel eens dat die kerels er bijzonder dank baar voor zijn. Boete is het laatste waar ik aan denk. Vorig seizoen heb. ik ie mand betraft. Die had het dan ook wel zo bont gemaakt. Het was mijn eerste grote ingreep in vijftien jaar". derdtien in honderdzesentachtig en mo menteel vertoont het registratieboek al meer dan tweehonderd aanhangers. Re sultaten van profs als Jo de Roo en Piet Rentmeester, amateurs gelijk Dies Kos ten, Rinus Hoogerland, Wim du Bois en Wim de Wilde met bovendien sterke nieuwelingen (vorig seizoen dus; veel gingen er over) die Wil de Feber, Cees Rentmeester en Camiel de Wolff heten zijn daar natuurlijk niet vreemd aan. Verder stimuleert „Middelkamp" op ve le manieren de wielrennerij. Gevolg van dat alles zijn ongeveer veertig wedstrij den dit jaar. Meest nieuwelingen en ad- spiranten. Op geregelde tijden, wanneer in eigen streek niets te beleven valt, wippen de „buren" over naar Brabant en vooral het westelijk deel. Daar zijn er maar genoeg. In district Zuid I alleen al zestig. Een respectabel aantal als men weet dat de hele provincie Zuid- Holland, tweede achter Brabant, er vijfenzestig organiseert. Over de drie Brabantse districten samen komt men tot een aantal van honderdtwintig. Zoals bekend vaart de KNWU in Bra bant komend seizoen een nieuwe be- leids-koers. Het aantal consuls van vier werd teruggebracht tot drie (Sjaan Suij- kerbuijk, Bergen op Zoom district I Harrie Meijs, Den Bosch, district II en Jan de Kimpe, Helmond district III) met gelijke rechten, dus zonder hoofd consul. „Op die manier kunnen we tot een nog hechtere samenwerking komen" zegt Sportcommissie-lid Jef van de Vij ver uit Roosendaal, hoogste wieler-auto- riteit in Brabant en Zeeland. Hij be kleedt zijn belangrijke functie nu twee jaar en met die benoeming mogen eer der genoemde provincies zonder twijfel gelukkig zijn. De belangen van deze streken kunnen moeilijk beter toever trouwd zijn dan aan iemand die deel- uitmaakt van de sportcommissie. Een van de voornaamste punten op het lijstje van Jef van de Vijver is de verjonging van het jury-korps. Hij be schikt nu over een kern van ervaren mensen maar het wordt hoog tijd dat er meer jongeren komen om in dit moeilijke vak opgeleid te worden. Enfin, zondag begint het grote rad van avontuur weer te draaien. Triomfen zullen afgewisseld wor den met nederlagen, vreugde met verdriet. Nieuwe renners komen, oudere gaan. Met Willebrord start zondag een grote serie evenemen ten in Brabant waar Zeeland ook ten nauwste bij betrokken mag heten, 19 april opent Axel de Zeeuwse poorten om er Brabantse makkers regelmatig terug te zien. Het spel gaat op de wagen. Koers. Chasse! ROOSENDAAL Brabantse en Zeeuwse renners kunnen zich verze kerd weten van extra belangstelling bij hun optreden. Evenals vorig jaar gaat de Roosendaler Jef van de Vij ver in zijn kwaliteit van sportcom missie-lid Koninklijke Nederlandse Wielren Unie, talrijke koersen vol gen. Hij is de eerste uit deze provin cies die een dergelijke positie bij de Bond kreeg; zonder meer duidelijk dat de Brabants-Zeeuwse belangen, waar nodig, door hem behartigd zul len worden. Zoals dat in het eerste jaar ook gebeurd is. „Wanneer er be paalde moeilijkheden, problemen of wensen zijn, kan men altijd bij mij aankloppenMet betrekking tot het amateur-wielerseizoen dat weer voor de deur staat merkte Van de Vijver op dat er een opvallend aantal da mes-wedstrijden gepland zijn. Vorig jaar niet één, nu drie. Persoonlijk kan dit onderdeel van een programma zijn enthousiasme niet winnen. „Och, er zit een attractieve kant aan het brengen van de koersen, 't Is anders dan anders, er komen wellicht meer mensen kijken. Ik geef er weinig om, zal het niet stimuleren, noch tegenwerken". Over de grote ronden sprekend vertelde hij dat er een scherp gericht beleid gevolgd zal worden met betrekking tot toelating. De inten siviteit van het verkeer tcordt steeds groter zodat afsluiting van provinciale wegen meer moeilijkheden gaat brengen. Twee grote verlangens staan aan het hoofd van zijn agenda: aanvulling van juryleden met jonge krachten om straks een goede re serve te hebben en de verwezenlijking der Bredase wielerbaan. En dan gaat natuurlijk het hart van de oud-wereldkampioen sprint (tweemaal) spreken. „Hoog tijd dat Brabant en Zeeland weer goede baanrenners leveren. Ik speur er regelmatig naar, maar je ziet ze bijna niet meer. In Breda zou 'n schitterend opleidingscentrum gevestigd kunnen worden 55 BREDA „De wielrennerij staat er naar mijn mening beter voor clan het voetbal, al liggen de zaken wellicht iets anders dan ik ze in enkele zinnen stel Zo formuleert Marcel Smits van Waes berghe van de extra sportieve groepe ring „Breda Bier" zijn mening op een vraag hoe hij de ontwikkeling van de wielersport in Brabant en Zeeland ziet. Ongeveer tien jaar nu verleent het be drijf steun aan coureurs en inrichters. Waarom? Marcel Smits van Waesberghe vat het alsvolgt samen; „Op de eerste plaats doen we dit uit het oogpunt van de sport, al spelen de commerciële be langen natuurlijk een rol. Ze worden echter niet voorop gesteld. Dat is ook moeilijk. Je hebt die reclame-uiting niet alleen. Het is meer een kwestie van wielersport stimuleren, activeren. Voor ons ook aantrekkelijk door de goodwill die gekweekt wordt Wielrennen is duur. Individueel staan de jongens voor een zware opgave. Denk aan materiaal, reis kosten, extra voeding bij grote wedstrij den etc. We kunnen ze als bedrijf mak kelijk de helpende hand toesteken". En uit die helpende hand vloeien jaarlijks enkele tienduizenden guldens. TERNEUZEN-KAPELLE De Zeeuw se wielersport is dus in opkomst. Mid den in die dynamische ontwikkeling wer ken Ben IJsebaert uit Terneuzen en Jan Ganseman die in Kapelle woont. Ze fungeren beiden a.ls consul. De een voor Zeeuwsch-Vlaanderen, de ander kreeg noord- en zuid Bfeveland. Walche ren Schouwen en Tholen toegewezen. Hun samenwerking mag men uitstekend noemen. Er komt steeds meer werk aan de winkel, maar daar geeft het duo niet om want tenslotte is dat toch het ideaal dat ze zich gesteld hebben toen vijf jaar geleden hun benoeming afkwam. Nu heeft Ben IJsebaert het extra druk met de sport want behalve wielrennen is hij geïnteresseerd in atletiek, hand bal en volleybal. Bij de atletiekbond ver vult hij de functie van jurylid en ver der maakt de Terneuzense zakenman deel uit van het officials-corps der Ne derlandse Sport Federatie. Vanaf 1946 volgt Ben IJsebaert echter de sport op twee wielen zeer intensief, want toen begonnen zijn werkzaamheden als ju ry-lid. Hij liep er wat men noemt warm voor en accepteerde graag een functie als consul. In zijn rayon spelen zich de meeste Zeeuwse koersen af „dus het zit hier beneden de Westerschelde wel goed". Ook Ben IJsebaert geeft graag als reden voor de goede gang van zaken in Zeeland de activiteiten van RTC „Theo Middelkamp" waarvan hij zegt „de grootste bijdrage komt van hun". Jan Ganseman ziet met genoe gen de goede tijd terugkomen. Het grij ze verleden toen deze provincie toch ook een woordje meesprak en er bij voorbeeld in Goes grote duels achter derny werden uitgevochten. Mannen als Wim van Est, Wout Wagtmans en wijlen Stan Ockers lieten er, met bekwame gangmakers (o.a. Fiel Middelkamp, Henk Faanhof en Cesar Boogaart), vuurwerk zien. „Zo'n periode dreigt terug te ko men." Het aantal wedstrijden breidt zich steeds meer uit, goede renners die nen zich aan. Een interessant aspect is ongetwijfeld de grote Zeeuwse compe titie voor nieuwelingen, waar Theo de Vrieze nogal wat werk voor verzet. Er gaat een flinke stimulans van uit. VLIJMEN Hoe denkt een burge meester over een wielerwedstrijd in zijn gemeente? Mr. L. M. N. Schweitzer, eer ste burger van Vlijmen, vertelt „Wij staan erg sympathiek tegenover iedere vorm Van actieve sportbeoefening. Het is een nuttige vrijetijdsbesteding. Daar hoort wielrennen natuurlijk ook bij. In Vlijmen is de WC Zwaluw bijzonder ac tief en heeft veel binding met de bevol king. Dat alles maakt een koers natuur lijk wenselijk en als gemeentebestuur ge ven we graag alle medewerking. Van de andere kant zijn betrokkenen ons ook steeds ter wille en ik kan niet anders zeggen dan dat ik prettige ervaringen heb met wielersport". GOES Het gaat, men kan dat el ders op deze pagina ook al lezen, uitste kend met de Zeeuwse Ren- en Tourclub „Theo Middelkamp". De vereniging werd gereorganiseerd en momenteel staat Jan van Stee aan het hoofd van een bloeien de blok wielersport. Zijn beleid is vooral afgestemd op on derlinge saamhorigheid. „We moeten een vriendenclub vormen in de juiste bete kenis van het-woord. Op die manier stij gen de prestaties en dan gaat wellicht een grote droom van mij in vervulling: regelmatig Zeeuwse wielrenners in ver tegenwoordigende teams". In dat verband ook hamert Jan van Stee op meer adspi- rantenwedstrijden. „Daar ligt de grond slag. Zó moeten we ons materiaal opbou wen." De voorzitter-secretaris en met hem een trouwe kern van wielersport enthousiasten is druk bezig met het ver wezenlijken van die plannen. Zeeland zal erop vooruit gaan. 55 OOSTBURG De Omloop van Z. Vlaanderen gaat niet door op 15 en 16 mei. De organisators kregen tegenslag omdat het merendeel der sponsors met reclame-wagens in de Ronde van Neder land zit en door het wegvallen van die inkomsten sneuvelt uiteraard ook de tweede Omloop. Althans op die datum. Nu gaat de grote wedstrijd door Z. Vlaanderen op 21 en 22 augustus plaats vinden. Zoals intussen wel bekend, vertrekt dit jaar ook weer een internationale Ron de van Midden-Brabant, na door omstan digheden een keer verstek te hebben la ten gaan. WILLEBRORD Cees Brou wers is een gelukkig man. Als voorzitter van Willebrord Wil Vooruit leidt hij een bloeiende ver eniging en bovendien, daar zit dan een flink deel van zijn vreugde in, „schiet" hij zondag de adspiranten, nieuwelingen en amateurwedstrij den van Brabant en Zeeland weg. Eigenlijk moest burgemeester P. Albers dat doen, doch wegens ziekte is hij verhinderd. Cees Brouwers dus. Met het schot zal er vast en zeker een flinke zucht van verlichting ontsnap pen want WWV stak niet minder dan twee maanden organisatiewerk in de ronde, die nu voor de zesentwin tigste keer gehouden wordt. Behalve eer der genoemde praeses gaven Driek van Steen (secretaris) Sjef Roovers (pen ningmeester) en vüf leden hun beste krachten aan de openingskoers. Overigens zal Sjef weinig van het re sultaat kunnen zien, want hij werd de- ze week opgenomen in het ziekenhuis van Oudenbosch. Een blindedarmontste king deed hem tussen de lakens belan den. Geen pretje, doch de penningmees ter kan zich troosten met de gedachte dat er later in het seizoen nog een wed strijd komt, dan voor profs. Allemaal ten bate van de vereniging, die de gel den teh goede laat komen aan renners. Dat zijn er ongeveer zestig en ze ge nieten op veel fronten daadwerkelijke steun. „Misschien dat wij daarom al 'en kele keren clubkampioen van Nederland werden" filosofeert Cees Brouwers. Zijn ronde mag zich altijd verheugen in flin ke belangstelling. De grootste massa staat dan steevast tegenover het kloos ter in de Dorpsstraat waar vertrek en finish plaatsvinden. Daar start de meute voor een omloopje van een kilometer door eerder genoemde straat en Pastoor Bastiaansensingel. Waarschijnlijk wordt die route voor het laatst gereden want er wordt niet meer aan alle eisen vol daan. Sportief gezien is het een beste ronde, maar het gaat te snel. De groep ziet men zelden fors uit elkaar getrok ken binnenkomen. Om een uur gaan de adspiranten het proberen. De categorie heeft vijfentwin tig kilometer voor de boeg. Namen van deelnemers: Rini Roks, Piet van de Broek, Jo de Bruin. Jan Reinvos. Leo Hendriks en Anton Kuzee. Vijftig toeren bij de nieuwelingen. Cor Maas, Jan van de Berg, Pieter en Willem Krijnen, Ri- SJEF ROOVERS in het ziekenhuis ni Heeren en Rini Viergever zijn wel de bekendste vertrekkers. Tegen half vier treedt het amateurgezelschap aan. Walter de Jong, Rini Wagtmans, Frans Boeren, Toon v. Est. Piet Braspenninkx Dies Kosten, Nico Luten, Bram Breur' Jan Fransen. Rini Huybregts, Gaby Minneboo, Piet Snoeys, Gerard Koel Hen- ny Schouten en Wim de Wilde komen in het programma-boekje voor. Deze wedstrijd betekent ook de opening van het Breda Bier klassement, waaraan de KRO, zoals we reeds eerder schreven, medewerking verleent door het beschik baar stellen van bekertjes en een grote bokaal voor de eindwinnaar. Omdat Wil lebrord de première betekent komt Kees Schilperoort de eerste trofee uit reiken en zal Piet Hack in het tweede programma van „Marathon" (18.00 uur- 18.30 uur) een fimshverslag geven. 19 april Axel (nieuwelingen); 20 april Groede (nieuwelingen); 5 mei Kou- dekerke (nieuwelingen); 9 mei Hei kant (aspiranten en nieuwelingen); 23 mei Boschkapelle (amateurs); 27 mei Koewacht (aspiranten en amateurs); 29 mei Kwa- dendamme (aspiranten en nieu welingen); 30 mei Hoofdplaat (ama teurs); 1 juni Hulst (amateurs); 5 juni Nieuwvliet (amateurs)7 juni Hansweert (amateurs); 7 juni Eede (.nieuwelingen; 8 juni Axel (ama teurs); 8 juni IJzendijke (aspiranten en nieuwelingen); 12 juni Water landkerkje (aspiranten en nieuwelin gen); 19 juni Aardenburg (nieuwe lingen); 25 en 26 juni Ronde van Midden-Zeeland (amateurs); 26 juni Souburg (aspiranten en nieuwe lingen'); 27 juni 's Heerenhoek (ama teurs); 3 juli Kruiningen (aspiran ten, nieuwelingen, amateurs, onaf- hankelijken en profs); 4 juli Oost burg (amateurs); 10 juli Schoondijke (nieuwelingen); 17 juli Oudelande (nieuwelingen); 18 juli Hoofdplaat nieuwelingen); 20- juli Hoofdplaat (nieuwelingen)25 juli Graauw (ama teurs); 26 juli Biervliet (aspiranten en nieuwelingen)14 augustus Oud- Vossemeer (amateurs); 21 en 22 augustus (Omloop door Zeeuwsch- Vlaanderen, amateurs); 21 augustus Terneuzen (nieuwelingen); 22 augus tus Oostburg (nieuwelingen); 4 sep tember Cadzand (nieuwelingen); 11 september Zuidzande (nieuwelingen); 11 september Nieuw-Namen (ama teurs); 18 september Oostburg (aspi ranten en nieuwelingen); 5 oktober Hulst (amateurs); 9 oktober Groede nieuwelingen). 21 maart Willebrord (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); 28 maart Rijsbergen (adspiranten, nieuwelin gen en amateurs); 4 april Klein Zun- dert (nieuwelingen en amateurs); 11 april Omloop van de Baronie (amateurs)Achtmaal (profs)19 april Werkendam (dames, nieuwelin gen, amateurs)Breda, Ronde van Breda (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); Steenbergen (nieuwelin gen en amateurs); 24 april Oud-Gas tel (dames, adspiranten, veteranen); 25 april Oud-Gastel (nieuwelingen en amateurs); Baarle-Nassau (nieu welingen en amateurs)30 april Breda. Oranjeronde (amateurs); 2 mei Hoeven (nieuwelingen, amateurs, veteranen); Putte (nieuwelingen); Vlijmen, dorp (adspiranten, nieuwe lingen en amateurs)5 mei Terheijden (adspiranten, nieuwelingen en ama teurs); 9 mei Waspik (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); Sprundel (adspiranten, nieuwelingen, ama teurs); 16 mei Breda, ronde van de Vlieren (amateurs en veteranen); Tilburg, Rooie pannen (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); 23 mei Woensdrecht (nieuwelingen en ama teurs) Rijen, Leren zool (nieuwe lingen en profs); 27 mei Raamsdonks- veer (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); Etten (nieuwelingen en amateurs); 30 mei Zundert (nieuwe lingen en profs); 7 juni Willebrord (profs); Stampersgat (nieuwelingenen amateurs)Hank (adspiranten, nieu welingen en amateurs); 12 en 13 juni Ronde van Brabant (amateurs); 12 juni Goirle (nieuwelingen); 19 juni Fijnaart (kampioenschappen van Ne derland voor veteranen); 20 juni Te- teringen (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); Alphen (nieuwelingen en amateurs); 27 juni Hoogerheide (nieuwelingen en amateurs); Gilze (adspiranten^ nieuwelingen en ama teurs) 4 juli Prinsenbeek (adspiran ten, nieuwelingen en amateurs); Wouw (nieuwelingen en amateurs); 10 juli Huybergen (nieuwelingen en amateurs); 11 juli Princenhage (ad spiranten, nieuwelingen en amateurs); Tilburg, 't Abattoir (adspiranten, nieuwelingen, amateurs en vetera nen) 17 juli Dinteloord (nieuwelin gen en profs): 18 juli Made (profs en nieuwelingen); 21 juli Ulvenhout (dames, nieuwelingen, amateurs en profs); 25 juli Oosterhout (nieuwe lingen en profs); 28 juli Chaam (nieuwelingen, amateurs en profs); 31 juli Schijf (adspiranten, nieuwe lingen en amateurs)1 augustus Bavel (nieuwelingen en amateurs); 7 augustus Willemstad (nieuwelin gen en amateurs); 8 augustus Zegge (adspiranten, nieuwelingen, ama teurs); Den Bosch (adspiranten, nieuwelingen en amateurs)14 augus tus Oud-Vossemeer (nieuwelingen en amateurs); 15 augustus Oosterhout (adspiranten. nieuwelingen en ama teurs) 22 augustus Goirle (adspiran ten, nieuwelingen, amateurs); 29 augustus Achtmaal (adspiranten, nieuwelingen en amateurs); 5 sep tember Vlijmen (adspiranten. nieuwe lingen. amateurs): 11 september Bre da. Lunetronde (adspiranten. nieuwe lingen. amateurs)12 september Gal- der (amateurs); 19 september Rue- phen (adspiranten. nieuwelingen amateurs): 25 september Wernhout (adspiranten en nieuwelingen); 26 september Wernhout (adspiranten en amateurs)-.

de Stem | 1965 | | pagina 19