Nederlands elftal verliest na uitstekende wedstrijd ZAL NAC - IN HET NAUW - RARE SPRONG MAKEN? 16 et isenbank Biervliet Extra wedstrijd voor Liverpool en Keulen Zaalhandbalteam klopt sterke Finnen met 17-14 altijd al de sigaar voor moderne mannen! Prachtig werk van Nederlandse doelman li 11 HOOGWATER Vandaag Morg en Ieren starten met openingsoffensief KWALITEIT Netten cn Gieltjes boksen opnieuw HARD Bcnfica ondanks nederlaag (2-1) in halve finale Weer twee zeges voor Ard Schenk ..V STAND Bckervoctbal Worstelaar zoekt asiel in Zweden Op 24 maart in Rotterdam Tafeltennis Carel Deken ziet af van titelstrijd Uitlof. oen... RBCzware taak Baronie top-duel Pavia !)-San Remt zonder „Pel -ploeg 2 is overkomst van de kinderen dan een ongecompliceerde zaak r zij sterk verlangen naar het milieu. Confrontatie daarmee meestal het aureool, dat zij in emde om het beeld van het ou* ieu gesponnen hebben als een weg, zodat zij bij terugkomst nieuwe land onbezwaard verder leven. igens mag de service, die de ver* inderdaad, afgezien nog van de biedt, niet worden onderschat jaar tijd bijvoorbeeld heeft het in groepsverband aan driedui* ïensen in totaal 2.5 miljoen gul* BSpaard, alleen al naar Canada n terug. Dat betreft niet alleen Iers. Ook bij broers en zusters [nrt in toenemende mate het ver* de geëmigreerden te bezoeken, ludt ongetwijfeld ook verband met [nemende verjonging van de emi* een tendens, die ook een voort* i van de vereniging met de lange garandeert, want: hoe jonger de nten. hoe meer ouders en (be llende) familieleden. Dat de ver- inderdoad. afgezien nog van de ren van het bestaan, een jeug. rakter heeft, mag mede blijken t feit. dat het bestuur ook ver- ide jonge leden telt. Trouwens, reniging stoelt in wezen op het* beginsel als voor eeuwig aan de voorbehouden: de hele wereld or haar open. DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 18 MAART 1965 |ran een onzer verslaggevers) RVLIET De veertigjarige ratieve Raifjeisenbank zal om- s 1 juni haar nieuwbouw aan de kunnen betrekken. Biervliet daarmee een van de mooiste ebouwen in de omgeving en let eigen marktplein, mede door emeentehuis, aan cachet win- De nieuwe behuizing vergt een g van ruim 250.000 gulden, november 1964 bestond de bank g jaar, welk jubileum tegelijk ie openingsceremonie wordt ge- De Raiffeisenbank Biervliet een omzet van 60.000.000 gulden tar en telt 350 leden. De geld- 1ing wordt geleid door kassier Borm; zijn vader was een van thters en de eerste kassier, ter- ijn grootvader stichter was van erenleenbank te Kloosterzandi nog niet bekend welke bestem- aan de huidige vestiging aan de Istraat zal worden gegeven. Foto: lieuice bankgebouw. an onze adverteerders MAISON NEELEMANS HULST JUBILEERT 1.ST Op 26 maart a.s. zal Mai- Jeelemans, gevestigd aan de Vis- 8 te Hulst, 40 jaar bestaan. Op ag zal in de zaak een receptie gehouden van drie tot vier uur idags. gen. vrijdag 19 maart Hansweert: :n 16.46 uur; Terneuzen: 3.41 en uur: Vlissingen 3.11 en 15.32 uur; ldinge: 5.08 en 17.30 uur. enszand mdert 19.30 uur Voorlichtingsbij- komst kankerbestrijding singen tannia 20 uur Uitvoering door later ielburg Detailhandelsvakschool 14.30 en uur Modeshow i neentehuis 14 uur Begrotingsver ering •enbeurs 20 uur St. Adelbertver. aid land-Noord wegen idzaal 19.30 uur Raadsvergadering s weert dia 20 uur Vergadering Oranjever- Jing Fburg ihoorn 19.30 uur Verg, aannemer >enburg 0 uur Raadsvergadering GE dsschouwburg 20 uur Salzburgei •ionettentheater burg leentchuis 20 uur Raadsvergadering "BURG Eenhoorn 15 uur Receptie AniRo- k; 14.30 uur Vergadering Politie d r i. Opera 19.30 uur Lud Gidija verpen O 20 uur Nabucco jenburg uur Opening Van Eeghenstichtinr IKENS Uitkomst 19.30 uur Muziekuitvoe- HNGEN tannia 20 uur Eva Bo-nheur, doo ater voor ZVU IELBURG Koffiehuis 20 uur Gespreksavon ïtieke Jongeren Contactraad CHERSE KUST tussen Vli9»in&e!| itelande 11 uur 5e International' len gelwedstrijd JEUZEN tor 20 uur Moord of overspel, 1° BELFAST De spelers van het Nederlands elftal liepen met op geheven hoofd van het veld. Na tuurlijk viel de 21 nederlaag wat tegen, maar van de andere kant werd er door de Oranjeformatie zo aardig gespeeld, dat men be slist tevreden mocht zijn. Vooral de eerste drie kwartier lieten Daan Schrijvers c.s. bijzonder veel goede combinaties zien en was men on getwijfeld de gelijkwaardige van het uit profs bestaande Noord- ierse team. Henny van Nee begon met een goal, maar Crossan maak te gelijk. En toen na de hervatting Ierland op 21 belandde vond Nederland geen antwoord. On danks flitsende acties van Moulijn, knappe daden die Pum Bergholtz verrichtte en uitstekend verdedi gingswerk, dat afgestemd was ook op aanvoer van kansen, van vooral Israël en Flinkevleugel. Het uit volle borst meegezongen „God save the Queen" moet de Ierse spelers een riem onder het hart hebben gestoken bij hun entree op het veld, waar zy in hun groene shirts cn witte broeken ston den aangetreden naast de in hun blauwe trainingspakken gestoken Nederlandse spelers, die uitkwamen in oranje-zwart. Het eerste succesje aan Ierse zijde boekte aanvoerder Neill, die de toss won en dit inspireerde de Ieren tot een ope ningsoffensief, dat echter van heel kor te duur was. Onze landgenoten namen dadelijk het spel over en al spoedig mocht Bergholtz de eerste hoekschop nemen, die echter werd afgeslagen. Ne derland bleef terugkomen en het was reeds in de 6e minuut dat Henny van Nee met een strak hoog schot voor een verrassend openingsdoelpunt zorgde. Vlak voor de doellijn kreeg hij de bal uit een pass van Fransen. Via Moulijn kwam de bal terug bij Van Nee, die met een handige schijnbeweging Parke om de tuin leidde en uit vrije schietpositie de roos trof. Lang duurde de vreugde over dit doelpunt echter niet. Nadat Johnny Crossan vlak daarvoor reeds alleen voor Eddy Pieters Graafland was gekomen, die toen nog redding kon brengen, slaag de de oud-Sparta speler erin in de elfde minuut met een feilloos schot de score gelijk te trekken. Wel was deze treffer volgens velen niet vrij van een buiten spelluchtje, maar feit is dat de door de technisch begaafde Ieren uit elkaar ge speelde Nederlandse defensie er mach teloos tegenover stond. Toen werd duidelijk dat de Ierse ploeg kwaliteit bezat. Zouden deze elf, elkaar nauwelijks kennende jongens ook als team tot een machtige eenheid komen Dit doelpunt scheen de sleutel hiertoe te zijn. De Nederlandse defensie kwam soms onder zware druk en toen Fransen in de 20ste minuut onoordeelkundig terug speelde op Pieters Graafland hing een tweede Ierse doelpunt boven de Neder landse doelmond. Midvoor Irvine kreeg de bal geheel vrij. Hij talmde echter te lang en toen Crossan tenslotte inschoot was Pieters Graafland al weer terug en wierp zich in de baan van het schot. Er waren toen reeds zoveel Nederlanders in het doelgebied samengetrokken, dat het prijsschieten nu wel heel moeilijk was geworden. Heel langzaam slaagden onze landgenoten erin zich aan de druk te ontworstelen, zonder dat zij er evenwel AMSTERDAM Het bestuur van de Nederlandse Boksbond heeft na afloop van de halve finales van de Nederland se kampioenschappen, die woensdag avond in Amsterdam werden gehouden, besloten de partij tussen de middenge wichten Tommy Netten en Jan Gieltjes over te laten boksen. Deze wedstrijd zal maandag a.s. 22 maart tijdens de Nederlandse kampioen schappen worden gehouden, terwijl een «ag later in Amsterdam de finale zal plaatsvinden tussen de winnaar van de ontmoeting Netten-Gieltjes en Hoogen- boom. In verband met de dubieuze be slissing van Amsterdam heeft de Ne derlandse Boksbond tevens besloten om ]n plaats van drie, vijf juryleden aan te wijzen voor de Nederlandse kampioen schappen in Rotterdam. in konden slagen de Ierse defensie open te breken. Wel gelukte dit in de 28ste minuut aan Coen Moulijn na goed voor bereidend werk van Bergholtz op de andere vleugel, maar het schot van Van Nee liep dood in het zijnet. Het spel had een heel ander gezicht gekregen en de Ieren zongen een toontje lager. De Oran jemannen slaagden er evenwel niet in hun tegenstanders volledig te overstem men. Elk crescendo van de Ieren dwong de Nederlanders tot oplettendheid, zoals in de 33ste minuut toen Humphries de bal op de wreef nam en Pieters Graaf land naar de hoek deed duiken. De Ieren stelden de Nederlandse defensie op de proef en het was vooral dankzij Pieters Graafland dat zij deze proef doorstond. Benauwd was het echter wel. Letterlijk en figuurlijk zaten de Ieren en de Nederlanders in de clinch en de lichte nevel, die over het veld hing, kon dit niet verdoezelen. Het was bepaald geen j ongej uf f er tj es-voetbal, dat deze jongens van stavast ten beste gaven, maar daarom was de strijd des te leven diger. De Ieren zagen hun kans en dadelijk na de aftrap voor de tweede helft wilden zij deze grijpen. Zij probeerden de Ne derlanders te overdonderen en niet zon der succes. De Oranje-defensie schudde op haar grondveste. Het waren vooral Crossan en Best, die op de verdediging beukten. Daarbij gingen zij overigens wel wat vaak te ver. Steeds harder werd het ge vecht waarin de Nederlandse verdedi ging in panische schrik nauwelijks een uitweg kende. Er ontstonden diepe bres sen waaruit de Ieren trachtten een doel punt te forceren. Pieters Graafland sprong als een wilde kat voor zijn doel en zijn teamgenoten trachtten zo goed en zo kwaad als het ging de gaten te dich ten. Het gelukte slecnts ten dele, maar de finishing, touch ontbrak er bij de Ieren nog steeds aan. Tot in de zevende minuut, toen aanvoerder-spil Neill uit een hoge hoekschop van John Best de bal feilloos in het doel kopte: 2-1. De in een hoog tempo en met een volledige in zet spelende Ieren wilden echter meer. Zij wilden Nederland volle'dig op de knieën. Het was een meedogenloos ge, vecht waarin de rol van onze landgeno ten steeds geringer werd door de Ierse superioriteit. Slechts moeizaam slaagden zij erin tenslotte na twintig minuten zich enigszins aan de druk te ontworste len, nadat P.G. nog al zijn talenten had moeten aanspreken bij een vlammend schot van weer Crossan, de motor in de Ierse aanval, die de Nederlanders scheen te willen bewijzen, dat hij toch wel kan voetballen, iets dat men bij Sparta nog al eens in twijfel trok. On vermurwbaar was het Ierse team, dat bovendien over een grote veerkracht scheen te beschikken. Want uit elke Ne derlandse aanval volgde een tegenaan val. En uit een hiervan kreeg Best een prachtige schietkans. Zijn schot ging ech ter tot zijn eigen ontsteltenis over. De Nederlanders kregen geen kans op een adempauze. De bijna fanatiek vechtende Ieren streden om elke meter grond en Oranje kreeg geen gelegenheid meer om zich te ontplooien. Want ook de Ierse verdediging stond haar mannetje. Toch waren de Ierse verdedigers volkomen verrast door een Nederlandse aanval. In „Beginnen", zegt arbiter Sörensen Daan Schrijvers en zijn collega Neill wisselen de vaantjes uit. de 35ste minuut wandelden Groot en Van Nee schijnbaar achteloos door de Ierse linies. Het succes was echter nihil. De bal rolde langsde verkeerde kant van de paal. Het was de laatste kans voor Oranje, dat tenslotte eervol en strij deed ten onder ging. MADRID Ondanks een nederlaag tegen Real Madrid heeft Benfica uit Lis sabon zich geplaatst voor de halve fi nales om de Europabeker voor lands kampioenen. De Madrilenen wonnen met 2-1 maar hadden in Lissabon al met 5-1 verloren, zodat Benfica zich heeft ge plaatst met een doelpunten totaal van 63. Er waren 100.000 toeschouwers in het Santiago Bernabeu stadion, dat er 125.000 kan bevatten. Het was mooi weer. Real Madrid stak in prima vorm voor de rust en was voortdurend in het of fensief. De Portugese doelman kreeg de handen vol. Tien minuten na de aftrap werd het 1-0 voor Real, uit een schot van middenvoor Grosso, die een pass van Puskas had ontvangen. In de 40e minuut bracht linksbuiten Eusebio de partij met een schot op ge lijke voet, uit een pass van José Augus- to. In de tweede helft kwamen de Par- tugezen in de meerderheid. Hun spel was sneller en hun aanvallen gevaarlijker. In de 57e minuut werd linksbuiten Gen- to van Real binnen het strafschopgebied ten val gebracht. Puskas belastte zich met het nemen van de strafschop maar zijn schot werd door de doelman ge keerd. Nadat de andere doelman nog diverse malen handelend had moeten op treden, kwam in de 70e minuut het tweede doelpunt van Real. Linksbinnen Puskas scoorde van twintig meter af stand nadat linksbinnen Gento hem het leer had toegeschoven. In de slotfase was Real steeds in de aanval maar de Por tugese defensie liet zich niet vermur wen. TROMS Ard Schenk blijft op de Noorse banen overwinning na overwin ning behalen. Nu zegevierde hij weer in een wedstrijd over 500 en 3000 meter te Troms, waarbij hij op de sprint in 41,6 sec. tweede werd achter Evgeny Grishin (41.5), en de tweede afstand won in 4.34.3 voor Fred A. Maier (4-36.5) en ivar Eriksen (4-37.5) Schenk had ook een wedstrijd in Kirkenes op zijn naam gebracht. Hij zegevierde toen op de 500 meter in 42.2 sec. voor Jouko Yokinen (Finland) die er een halve seconde langer over deed. Op de 3000 meter moest onze landgenoot zijn meerdere erkennen in Fred A. Maier. De tijden waren respec tievelijk 4.44.6 en 4.45.8. -•.'•••• -V' V.< 'c, 3 De stand in groep 5 is nu als volgt: 1. Nedei^and 2. Noorct-Ierland 3. Zwitserland 4. Albanië 5—2 4—3 2—2 0- COEN MOULIJN uitstekend werk DEN HAAG Vier deelnemers aan de sport-toto van verleden week zyn de gelukkige winnaars van de eerste prijs groot f 172.233,05. ZU ontvangen elk f 43.058,-. Voor de tweede prijs van f 93.945,30 zijn 105 deelnemers met twaalf goede meldingen en zij ontvangen elk f 894,-. De derde prijs van f 46.972.65 zal wor den verdeeld door 1231 totoïsten, zij krijgen elk f 38.-. Er waren 661.626 deelnemers die zorg den voor een prijzenbedrag van f 313.151 BILBAO Atletico de Bilbao heeft zich geplaatst voor de halve finale van het toernooi de jaarbeurssteden. De Spanjaarden wonnen thuis met 21 van het Schotse Dunfermline. De ruststand was 10 in Spaans voordeel. LAUSANNE West Ham United, houder van de Engelse voetbalbeker, heeft in Lausanne de eerste wedstrijd tegen de club van die naam voor de kwartfinale van het toernooi voor be kerwinnaars met 2—1 gewonnen. De Britten hadden bij de rust met 10 de leiding. MALMOE Een Bulgaarse worste laar heeft verleden week zijn groep, die op het punt stond na een tournee door Zweden naar huis terug te keren, in de steek gelaten, zo is officieel bekendge maakt. De 24-jarige lichtgewicht-worstelaar Karamfil Modev heeft de Zweedse au toriteiten om een verblijfs- en werkver gunning verzocht. Een worstelclub in Vaesteraas. Midden-Zweden, heeft hem reeds een baan als trainer aangeboden. Modev wordt beschouwd als een der bes te Bulgaarse worstelaars en is voorlo pig geselecteerd voor deelneming aan de wereldkampioenschappen die in de zo mer in het Finse Tampere zullen worden gehouden. Enige tijd geleden hebben 2 Bulgaar se polospelers asiel in Zweden gevraagd toen zij zich voor wedstrijden in Eskil- stuna bij Vaesteraas bevonden. Een van hen is een vriend van Modev- LIVERPOOL Liverpool en FC Köln zullen een beslissingswedstrijd moeten spelen voor een plaats in de halve finale om de Europabeker voor landskampioe nen. Zy speelden in Liverpool met 0-0 gelijk. De wedstrijd in Keulen had het zelfde resultaat opgeleverd. Al direct na de aftrap ging Liverpool in het offensief. Zelfs de achterspelers AMSTERDAM Carel Deken, de 18-jarige Amsterdamse tafeltennisser heeft aan de N.T.T.B. belicht, dat hy afziet van deelneming aan de wereld kampioenschappen, die van 15 tot en met 25 april a.s. in de Zuidslavische plaats Ljubljana worden gehouden. Deken doet dit jaar eindexamen hbs. Het schriftelijk daarvan begint, reeds een week nadat de ploeg terug is ge keerd uit Zuid-Slavië. Onder deze om standigheden laat Deken de studie voor gaan. In het Nederlandse team wordt hij vervangen door de Leidenaar Gé Bakker. Deze was doordat hij van een verdedigend speltype overschakelde op een meer aanvallend enigszins uit vorm geraakt, maar bewees' in de interland tegen België met twee gewonnen' par- tijen zijn waarde voor de ploèg. De Ne derlandse formatie bestaat nu uit Frans Schoofs. Wim Schoonemeyer, Bert van der Helm en Gé Bakker. Bij de dames is het deelnemen van Aukje Wynia onzeker. Deze speelster wordt hoewel bijna hersteld ver pleegd in een Rotterdams ziekenhuis. Eind deze week valt de beslissing over haar al of niet deelnemen. (Van onze sportredactie) ALKMAAR De lessen van de Duitse trainer Kuchenbecher beginnen rijke vruchten af te werpen. Het was dui delijk te merken in de Alkmaarse vei linghal, waa.r het Nederlands zaalhand balteam de sterke Finnen met 17-14 ver sloeg. In een meedogenloos tempo joe gen de Nederlanders telkens ten aan val. Muursterk was hun verdediging en hard de schoten die de Finse doelman Bror Blomquist 17 keer tot een wan hopige man maakte. De Finse doelman was van mindere klasse dan de Roermonder Sjors van Moessel, die zeker evenveel werk kreeg te verzetten als zijn collega, maar dit allemaal met meer bravour, met meer zelfvertrouwen deed. Zo presteerde hij het tot driemaal toe om een strafworp te stoppen, waardoor bij de man kan worden genoemd die er voor zorgde, dat Nederland de volle winst kreeg, maar dat trouwens gezien zijn manier van spelen ook het volste recht op had- De Finnen, die met deze interland hun Europese trip afronden, ze wonnen van Luxemburg met 23-12 en van België met 27-12, gingen duidelijk als favorieten van start. Zij onderstreepten hun kracht door al spoedig een strafworp af te dwingen, welke overigens niet werd benut en door even later te doelpunten. Maar Neder land toonde zich geenszins geimponeerd door dit aanvalsgeweld. Het verzette zich heftig, het verdedigde stug en be kogelde het Finse doel zonder ophouw- den- Het resultaat was dat de jongens van Oranje de rust met 8-6 voorsprong ingingen. Zo mogelijk nog vinniger be gon de tweede helft. Daarvan werd Theo Mulder van Operatie '55 het slacht offer. Hij liep een blessure op, werd echter weer gauw opgelapt en mocht zo nog meemaken dat Nederland door bijzonder sterk spel in de tijd van 20 minuten uitliep tot 16-9. Toen echter bleek, dat de Finnen mannen waren van lange adem. Onder de bezielende lei ding van de stevige Pentti Vaananen vochten zij met succes terug. Maar toen de Belgische scheidsrechter Dubois het eindsignaal blies waren zij er toch niet in geslaagd met de Nederlanders op ge lijke hoogte te komen. 17-14 wees het score-bord toen de duizenden van de tribunes zich verhieven om hun jongens te. bejubelen. De Nederlandse doelpun ten werden gemaakt door Ab Veenhui- zen 2 maal, Gijs van Koppenhagen 3 maal. Jaap Bax 5 maal. Frans van der Heyden, 2 maal, Daan Gillissen 2 maal en Pim Rietbroek, Dik Veen en Guus Cantelberg, elk één maal. (Van onze sportredactie) BREDA De strijd om de de gradatie in de ere-divisie spitst zich toe. Na de verrassende zege van Sittardia op MVV staan de Limburgers nog maar twee pun ten achter Go Ahead en NAC, dat gelijk kwam met de Deventenaren door het gelijkspel tegen Heracles. Een misstap van Go Ahead of NAC brengt de Limburgers weer in het zicht van de eventuele veilige haven. Voor NAC wordt liet zondag een zeer belangrijke wedstrijd. Koploper Feye- noord komt op bezoek en het stadion is nu al bijna uitverkocht. In Rotter dam leden de Bredanaars een grote 5-1 nederlaag. Maar nu gedragen ze zich als de bekende kat in het nauw. De hachelijke positie maakt het waarschijn lijk te kloppen tegenstander, en dat is taktiek zullen spelen. In voorgaande ja ren was NAC een voor Feyenoord moei lijk te gloppen tegenstander, cn dat is ook nu weer het geval. Een heel klei ne kans op een gelijkspel zit er wel in. maar dan moeten de Bredanaars ook alles geven. Een overwinning zou betekenen dat NAC twee punten uitloopt op Go Ahead, want DWS, dat de Deventenaren ont vangt, zal er korte metten mee maken. DOS en ADO hebben zich een vrij veilige positie verworven en een gelijkspel ligt het meest in de lijn der verwachtingen. Sparta en Fortuna, twee ploegen die nog een kans op de vierde plaats en de daaraan verbonden recht tot deelne ming aan de intertoto hebben, is een strijd met de meeste kans voor Spar ta. MW - Enschede gaat waarschijn lijk eindigen in een gelijkspel. Sittardia heeft, nu GVAV een duidelijke inzinking doormaakt, een goede kans op de over winning. Telstar en Ajax spelen gelijk. Heracles - PSV wordt een spannende ontmoeting, met de meeste kansen op een gelijkspel. Willem 2 blyft liet in clc eerste di visie goed doen. De kans op promotie is nog alleszins aanwezig. Daarom is het zaak dat de Tilburgers in het verre Veendam de beide punten veroveren. RBC gaat op bezoek bij het eveneens laaggeplaatste Excelsior en zal veel moeite moeten doen om de punten bin nen te halen. Toch is het een vreemde zaak dat de Roosendalers het vorig jaar zo goed voor de dag kwamen en dit seizoen tevreden moeten zijn met een bescheidener rol. Andere wedstrij den die voor de toto gelden zijn Eind hoven - Alkmaar (1), DHC NEC (2), Volendain - Velox (3), Holland Sport - Blauw Wit (2), en Volewijckers - VW (1). In de tweede divisie B staat de top wedstrijd Helmondia - Baronie op het programma. De Bredanaars hebben deze competi tie een heldenrol vervuld, maar zijn door veel pech een beetje bij de kopploegen achterop geraakt. Zondag gaan zij hun werkelijke kracht tonen. De concurrerende ploegen krijgen zo een kans om wat dichter bij Helmondia te komen. Roda JC kan gelijk komen met DFC, dat niet speelt, door een overwinning op Hermes DVS en Xerxes gaat een zeer moeilijke strijd tegemoet tegen Limburgia. BW gaat op bezoek bij rode lantaarndrager Longa. De Til burgers worden nog vaster op de laat ste plaats gedrukt. Maar ook 't Gooi komt naar Tilburg. De Stichtenaren heb ben evenveel punten als Longa en stad genoot NOAD zal deze situatie niet ver anderen. Wilhelmina verbetert zijn po sitie door een overwinning op HVC. gingen mee naar voren, overigens zonder resultaat. Het werd al spoedig duidelijk, dat de Duitse verdediging de huid zo duur mogelijk zou verkopen. Ondanks de onophoudelijke druk op het Keulse doel hielden de Duitsers het hoofd koel en lieten zij zich niet uit positie spelen door de Liverpool-aanval. Toch wisten de Britten tot .driemaal toe een opening in de Duitse verdediging te vinden. Uit stekend werk van doelman Schumacher stond een Engelse treffer echter in de weg. Met een prachtige zweefduik wist hij een schot van Thompson te keren, terwijl hij even later een al haast geteld schot van Stevenson tot verbazing van de 50.000 toeschouwers uit de doelmond stompte. Even later bracht Schumacher opnieuw de handen op elkaar door op voortreffe lijke wijze de doorgebroken Callaghan te stuiten. Hoewel F.C. Köln zich voornamelijk op verdediging had geconcentreerd, lieten de Duitsers op het middenveld toch aan trekkelijk voetbal zien. Linksbinnen Overath trok vooral de aandacht door de zuivere combinaties, waarvoor hij diverse malen de grondslag legde. Köln was heel dicht bij een (kostbaar) doelpunt toen de Britse rechtsback Law- ler aarzelde en Hornig daarvan onmid dellijk profiteerde. Doelman Lawrence stond echter in de baan van het schot dat volgde waarna linksbinnen Smith de bal uit de gevarenzone werkte. De tweede helft had een zelfde karak ter als de periode voor rust. Door het gelijke spel is nu dus een be- slissingswedsrtijd nodig, die op 24 maart in het Feijenoord-stadion te Rotterdam zal worden gespeeld. IN DE voorronde der wereldkampioen schappen voetbal heeft Wales met 4-1 van Griekenland gewonnen. De rust stand was 1-1. SM" MILAAN SAN REMO 19/3/1965 288 km SAVON, FINALE LIGURE, 'TORTONA BASALUZZOQbCNOV! UGURE fiOVADA ^ROSSIGLIONE T URCWNÓ\. LA COLLET TA^VOLTRI 'SANI D'INVREA VARAZZE, uvnrci... POGGIO Dl fcAPC SAN REMO Jy^CAPO CE RVO. (Van onze sportredactie) BREDA Morgen wordt de klassie ker Milaan - San Remo weer verreden. De organisatoren hebben echter op het laatste nippertje nog voor sensationeel nieuws gezorgd, want het wordt geen Milaan - San Remo, maar Pavia - San Remo. Pavia is een plaats, die 28 km ten zui den van Milaan ligt. Langs de Italiaanse kust tussen Finale Ligure en Alassio worden namelijk de wegen verbeterd en de organisatoren stonden dus voor de keus om op deze weg voor onverwachte moeilijkheden te komen, of iets aan de opzet van de koers te veranderen. Dit laatste heeft men gedaan. De start heeft nu plaats in Pavia en de renners zullen over een afstand van ongeveer 30 kilometer door het binnenland geleid worden, om vervol gens weer bij Capo Mele op de gewone weg te komen. Die omleiding brengt de karavaan voor de, bijkomende moeilijk heid. omdat over een afstand van on geveer 10 kilometer de Col de Melogno beklommen moet worden. De ploeg van Kees Pellenaars zal niet in deze'wedstrijd uitkomen. De Ne- derlandse deelname bestaat dit jaar uit Jan Janssen, Ab Geldermans. Cor Schuuring, Cees Lute, Peter Post. Huub Zilverberg, coming-man Jos van der Vleuten en Arie den Hartog. De Belgi sche televisie zal het slot van de wed strijd uitzenden. Het kaartje van de wedstrijd heeft dus bij de start enige ver andering ondergaan. (Advertentie) PERLAS Steek op! Geniet van een voor treffelijke, lichte en geurige Se- noritas! MARTINEZ..., sublieme senoritas voor moderne mannen van alle tijden! Kies uit de fijnproevers-serie van 14 tot 35 cent. Koop vandaag PERLAS; nog altijd even geurig en voortreffelijk als vroeger. Presenteer Uzelf 'n échte MARTINEZ PERLAS; zo heerlijk licht, zo rijk van geur, zo fantastisch fijn 1 BIJNA 150 JAAR FABRIKANTEN VAN LICHTE, GEURIGE EN FUNE SIGARENt

de Stem | 1965 | | pagina 3