Behendigheidsspel moet toerisme aanmoedigen I En20 miljoen aan deviezen redden Veekoopman slaat gewapende roofoverval af Cals gaat nu praten met fractie-leiders Swing-spring" nieuwe dansrage sempra auto V.V.V.-directeuren opperen plan Schweitzer draagt taak over VEVE0 SCHIEDAM Reclame bijna spelbreker in t.v.-match Burgemeester Kortgene wordt vervolgd Justitie weet niets van zedenaffaire aan grens ALKMAAR HEEFT LANDELIJKE VEER-PRIMEUR „Klap in Simpclveld" niet bestraft Flinke groei HAMER 11 ordeeld f3995.- DAGBLAD VOOR ZEELAND Gelden storten in landelijke recreatie-pot JONG MEISJE ONTVOERDE FRANCE PECH Baby stierf door verkeerde voeding WORSTELING MET Negen vermiste missionarissen ook vermoord Iets lagere i middagtemperaturen j verf van VECHT VOOR DE KIJKER 12 Dus een nauw- \d stuur en een ig. Service door itilleerde Renault- >a, waarvan 200 in jezinswagen e vertellen van de s gewoonweg een 3. Hij biedt u veel »ld. Niet aan uiter- aan doodgewone Een proefrit zal u gen. Zoekt u de e Renault- dealer line inoom ƒ4150.- lort 4800.- af Amsterdam 105e JAARGANö No. 24845 Voor God. Konmam en lnuu&, »u..i Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurL. Leijendekker. RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 ilSNBf KltAO in maakt t»65 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 - OOSTBURG, Nieuwstraat 41 - telefoon 2893) ENDE AUTOMOBILIST da, Tel. 22533 Dl >20-3284 osendaal Goes as van Gent, tel. 497 26 I, Steenbergen schietgat kon zien. .Zilvere spijkers," klonk het even la' ter. ,,'t Is Winnetou, maar wie bent u zelf dan?" „Ik heet May." „En u bent Duitser hè?" „Dat zei ik u aL" ..E1 u leeft hier nog niet zo lang? „Nee, maar laat ons eerst tod binnen en vertel ons, waar w« de pedlar kunnen vinden' „Ho, ho, niet zo'n haast." ALBERT SCHWEITZER LONDEN Volgens het Britse medi sche weekblad Medical News heeft dr. Albert Schweitzer de 31-jarige dr. Wal ter Munz benoemd tot zijn opvolger als hoofd van het vijftig jaar geleden in Lambarene gestichte ziekenhuis. Dr. Munz, die reeds een groot deel van de werkzaamheden van dr. Schweitzer als medisch directeur heeft overgeno men, zou deze functie nog deze maand officieel aanvaarden. Dr. Schweitzer, die thans 90 jaar is, is voornemens in Lambarene te blijven om waar nodig nog behulpzaam te zijn. Dr. Munz is een Zwitser en zijn vader was een groot vriend van dr. Schweit zer. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Jaarlijks trekken 200.000 Nederlanders naar België en Duitsland 0111 daar met een bedrag van f 20 miljoen roulette te gaan spelen. Om te zorgen, dat buitenlanders ook in Nederland kun nen gaan spelen en om te zorgen, dat het toeristische klimaat in Ne derland, aanmerkelijk wordt verbeterd, is de Stichting Behendig heidsspelen opgericht. De stichting, waarin een aantal directeuren van grotere VVV's in Nederland zitting heeft, hoopt dit seizoen met een spel ergens in Nederland van start te kunnen gaan. VILLEFRANCHE-SUR-SAÖNE Een jeugdig Frans meisje heeft bekend de enkele dagen oude baby Franck Pech uit een kraamkliniek in Villefranche- sur-Saóne te hebben ontvoerd, omdat zij „geheel voor zich alleen een kind wilde hebben". Het meisje, Odile ge heten, is nog geen zeventien jaar oud. Zij had in de kliniek een opleiding voor kinderverzorgster gevolgd. Op 9 februari nam zij het kind mee naar haar ouderlijk huis, waar zij een kamer had op de zolderverdieping. De zuigeling moet al spoedig zijn overleden, doordat hij niet de geschik te voeding kreeg. Zonder dat de huis genoten iets wisten bracht Odile het gestorven kind in een kartonnen doos naar de plaats waar het kort daarna werd gevonden. Odile bekende, toen zij werd verhoord in verband met een winkeldiefstal. In het bestuur van de stichting, dat onder voorzitterschap staat van de Bredase VVV-directeur, de heer G. L. W. Sliepen, hebben voorts zitting de VW-directeuren van Amsterdam, Den Haag, Zandvoort en Hengelo. In de raad van advies zitten de directeur van de provinciale VVV in Limburg, de direc teur van de streek-VVV Het Gooi, de directeur van de provinciale Zeeuwse VVV, de heer J. P. de Regt en de VW- directeur van Arnhem. De stichting meent, dat het gewenst is het exploiteren van behendigheids spelen en eventueel bij de wet toege laten kansspelen in dusdanige banen te leiden, dat de aanwezigheid van de ze spelen in Nederland aanvaardbaar is voor de Nederlandse bevolking. Men stelt, dat in de EEG Nederland het enige land is, waar geen roulette mag worden gespeeld. Het is van belang, dat voor de buitenlanders ook de mo gelijkheid moet gaan bestaan om in Ne derland te gaan spelen. Dit zou tevens het toeristenverkeer in en naar Ne derland kunnen verbeteren. De uit de exploitatie voortvloeiende winst zal worden verdeeld. Tien procent gaat naar de gemeente waar gespeeld wordt, 10 procent naar de andere deel nemende steden en 80 procent naar di verse plaatsen in Nederland. Men zal niet direct in alle deelnemende plaatsen tegelijk gaan starten. Voorlopig wil men eerst dit seizoen in één plaats gaan spelen. Welke plaats kan nog niet wor den medegedeeld. Wel werd benadrukt, dat het geen plaats hoeft te zijn, waarin een van de bestuursleden van de stich ting directeur van de WV is. Verwacht wordt, dat de vereiste vergunningen van b. en w. vlot zullen afkomen. Met die vergunning blijft de mogelijkheid van vervolging wel bestaan. De stich ting zal echter het spel zodanig bepalen, dat de kans hiervoor tot een minimum wordt beperkt. Dat de vergunningen vrij vlot zullen worden verkregen is een gevolg van het feit, dat een groot aantal gemeenten in Nederland de financiële consequen ties van een economische en sociale taak ten opzichte van het vreemdelin genverkeer en de recreatiebehoeften niet kunnen dragen door een tekort aan geldmiddelen. Dit heeft onder meer tot gevolg, dat men tracht wegen te zoe ken om deze financiële middelen te vinden in bv. een logeerbelasting, die in Valkenburg wordt geheven. De stich ting meent door een gezamenlijke in zet in belangrijke mate mede te helpen aan het lenigen van de financiële nood De ter beschikking komende gelden zul len overwegend worden bestemd voor de realisering van toeristische en recreatie objecten over het gehele land en niet zijn gebonden aan de gemeenten waar wordt gespeeld. De directeur van de VVV Breda verklaarde gisteren tijdens een persconferentie, dat het een zorg is de grote economische belangen, ver bonden aan het toerisme, veilig te stel len. De deviezeninkomsten uit het vreemdelingenverkeer hebben over 1964 een bedrag van 900 miljoen gulden aan gegeven, terwijl de omzet in het binnen landse vreemdelingenverkeer 1800 mil joen gulden bedraagt, een totale omzet van 2,7 miljard gulden. (Van épn onzer redacteuren) MAASTRICHT Woensdag heeft de politierechter in Maastricht de Rotter damse wieler-ploegleider Ton Vissers ontslagen van rechtsvervolging. Vissers werd gedagvaard naar aanleiding van „de klap in Simpelveld" op 23 augustus. Hij sloeg toen in een café Kees Pel- lenaars met een stoel op het hoofd. Kees Pellenaars liet proces-verbaal opmaken wegens mishandeling en Vissers voegde er op zijn beurt twee aan toe: beledi ging en bedreiging. Later trok de Rot terdammer zijn aanklachten in. Pel lenaars deed dit niet. Als getuigen ver schenen enkele Limburgers, die de scène van nabij hadden meegemaakt. Bij de uitspraak kreeg Ton Vissers ont slag van rechtsvervolging. De eis luid de: f 40.- boete of 6 dagen hechtenis. J. KOOPERBERG geen speelgoedpistooltje (Foto Dagblad De Stem) De groei van het vreemdelingenver keer is in de laatste twintig jaar zeer spectaculair geweest in Nederland. De periode, dat Nederland zich een goed- koopte-eiland kon noemen, is echter voorbij, zodat nu wegen moeten wor den gezocht om Nederland attractief te doen blijven voor de buitenlander. Het zo goed mogelijk benutten van bij de wet toegestane behendigheidsspelen dient te worden beschouwd als een noodzakelijke stap bij de uitbreiding van onze toeristische inventaris, zo meent de heer Sliepen. Daarom heeft een aantal VW-directeuren dat dagelijks wordt geconfronteerd met deze zorgen, ge meend tot de oprichting van de stichting te moeten overgaan. De stichting, die een attractief spel zal bieden, dat ge bonden is aan maxima, die internatio naal aanvaardbaar zijn, acht het een nationaal belang, dat zij het alleenrecht krijgt, zoals dat bij de voetbaltoto en de toto van de draf- en rensport het geval is. Met alle gemeenten waar wordt ge speeld, of waar een aanvrage tot ver gunning voor spelen is binnengekomen, is contact opgenomen. Bovendien zullen vandaag alle gemeenten in Nederland op de hoogte worden gesteld van het bestaan van de stichting. Congregatie meent: DEN HAAG Na verscheidene maanden in grote spanning te hebben geleefd en nadat alle mogelijke infor maties waren ingewonnen heeft de mis sieprocurator van de congregatie van de priesters van het Heilig Hart thans de overtuiging, dat negen Nederlandse paters, van wie sedert de massamoor den der rebellen in Kongo niets meer is vernomen, toen eveneens om het le ven zijn gebracht. De negen missionarissen, van wie thans wordt aangenomen, dat zij zijn vermoord, zijn: de 46-jarige P. van den Biggelaar uit Beek en Donk, de 45-jari- ge H. Bisschop uit Tegelen (L.), de 47- jarige H. Hams uit Weerselo, de 47-jari- ge A. Schouenberg en zijn broer de 41- jarige W. Schouenberg uit Swalmen, de 36-jarige J. Slenter uit Reymerstock (L.), de 45-jarige A. Strijbosch uit Erp (N.-Br.), de 35-jarige W. Vranken uit Brunssum en de 53-jarige J. de Vries uit Breedevoort. (Van onze radio- en tv-redacteur) HILVERSUM Het heeft maar weinig gescheeld of de voetbalinterland tus sen Noord-Ierland en Nederland weike gisteravond in Belfast is gespeeld, was niet via de televisie uitgezonden. Ook nu weer waren de wanden rond de grasmat omzoomd met grote re clame-affiches, welke door een Ne derlands reclamebureau daar waren geplaatst. Gistermiddag brachten de NTS-mede- werkers de NTS-leiding hiervan op de hoogte. De NTS heeft toen via het bureau van de Europese Radio-Unie en de BBC verwijdering van de reclames geëist. Toen bleek dat deze reclamecampagne niet alleen strijdig is met het reclame verbod voor televisie dat de Neder landse overheid sinds 1951 hanteert, maar ook in strijd met de BBC-bepa- lingen, heeft men in Londen onmiddel lijk ingegrepen. Laat in de middag kwam via de telex uit Londen de mededeling bij de NTS binnen, dat de gewraakte reclame boodschappen spoorslags werden weg genomen. Zoals de voetballiefhebbers wel zul len weten, ze zaten immers „gekluis terd" aan het toestel, eindigde de wed strijd in een 2-1 overwinning voor Noord Ierland, na een ruststand van 1-1. (Zie verder sportpagina). DE TWEE FRANSEN, die in verband met de moord op de ex-nazi Herbert Cukurs in Uruguay waren gearresteerd, zijn op vrije voeten gesteld. Gebleken is, dat zij met de moord niets uitstaan de hebben. ONTEVREDENHEID over het aangaan van diplomatieke betrekkingen tussen West-Duitsland en Israël is oorzaak ge weest van een felle brand, die betogers gisteren stichtten in de Westduitse am bassade in Jemen. ZESTIEN vooraanstaande katholieken hebben tegenover het episcopaat hun ernstige verontrusting uitgesproken over het overdreven oecumenisme en de catechese. Zij vroegen de bisschop pen om gezagvollere leiding. KONINGIN JULIANA heeft gisteren tijdens het skiën haar been bezeerd en een scheurtje in de enkel en in het kuitbeen opgelopen. De vorstin loopt met haar been in het gips. Wisselend bewolkt met enkele bui- en. Matige tot krachtige zuidweste- lijke wind. Iets lagere middagtempe- raturen dan gisteren. Vandaag zon onder 18.49 uur, maan op 20.09 uur. J Morgen zon op 6.45 uur, maan on- 2 der 7.56 uur. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Vandaag begint kabi netsformateur mr. Cals met het raad plegen van de voorzitters van de vijf grote fracties: KVP, PvdA, VVD, AR en CIIU. Ook hierbij gaat mr. Cals zeer behoedzaam te werk. Hü heeft geen enkele inlichting willen verstrekken over het karakter, dat zijn gesprekken met de fractieleiders hebben. Dat zal pas kunnen gebeuren, nadat hij deze bespre kingen heeft beëindigd. Het lijkt waar schijnlijk, dat de formateur aan de heren Schmelzer, Vondeling, Geertsema, Smallenbroek en Beernink de vraag zal voorleggen tot welke politieke sa menwerking zjj bereid zjjn. Even waar schijnlijk is, dat hij dan alleen de formatie KVP - PvdA - AR zal over houden. Voor het opstellen van een prognose is mede van betekenis, dat de indruk bestaat, dat dit gesprek met de fractie leiders niet alleen informatief is, maar tevens als een eerste overleg beschouwd kan worden. Ook dat wijst in de rich ting van het nemen van politieke be slissingen, die voor de koers van de formatie-Cals van grote betekenis zul len kunnen zijn. Het raadplegen van de fractievoorzit ters geschiedt niet in een overhaast tempo. Tot en met vrijdag is de forma teur daarmee bezig. Men verwacht in Den Haag dan ook niet, dat voor vrij dagavond enige nadere mededeling over de politieke ontwikkelingen verwacht kan worden. Behalve de vraag over de mogelijke politieke samenwerking zou mr. Cals ook een andere methode kun nen gebruiken om te zien welke par tijen overblijven. Hij behoeft daartoe slechts een voorlopige schets voor het omroepbestel op tafel te leggen. Die schets zou ongeveer gelijk kunnen zijn aan de standpunten, die de heren v. d. Ploeg en Smallenbroek tijdens de infor- mat.ie-Schmelzer hebben ingenomen, standpunten die haarfijn op papier staan uitgewerkt. Door deze methode te kie zen komen de VVD en de CHU onmid dellijk voor een politieke keuze te staan die elk misverstand uitsluit. De fractie van de KVP heeft woens dag nog kort vergaderd. De eerder ge trokken beleidslijn: wij staan open voor elke constructieve samenwerking, is uit drukkelijk bekrachtigd. De bijeenkomst, die de WD-fractie heeft gehouden, na afloop van een korte vergadering van de Tweede Kamer hield ongetwijfeld mede verband met de kabinetscrisis. Mededelingen werden door mr. Geertsema echter niet gedaan Men wil kennelijk het initiatief geheel aan de formateur overlaten. (Van een onzer verslaggevers) WAALWIJK Aan het koel bloedige en onverschrokken op treden van de 44-jarige veekoop man J. Kooperberg uit Geer- truidenberg is het te danken dat een zeer brutale roofoverval, die een zekere J. W. (34) uit Tilburg gistermiddag op de Nieuwe' Langstraat onder Waalwijk op hem wilde plegen, is verijdeld. Ondanks de bedreiging met een geladen pistool gelukte het de heer Kooperberg, die vanuit Den Bosch op weg was naar huis, en W. als lifter had meegenomen, zijn overvaller te overmeesteren en aan de politie in Waalwijk uit te leveren. Toen de veekoopman gistermorgen bij de veemarkt in Den Bosch in zijn auto wilde stappen werd hij aangespro ken door rjen jongeman, die naar Waal wijk moest, en vroeg of hij mee kon rijden. De heer Kooperberg, die alleen was, had daar geen bezwaar tegen. Tijdens de rit van Den Bosch naar Waalwijk voerde hij een normaal ge sprek met zijn passagier. Toen men Waalwijk tot bij de Baardwijksebrug was genaderd, vroeg hij waar zijn pas sagier wilde uitstappen. Deze antwoord de: „Een eind verder, bij het volgende kruispunt". K. reed verder. Enkele ogenblikken later werd er een groot pistool op hem gericht, terwijl zijn passagier hem toevoegde: „Door rijden en recht vooruit kijken". De vee koopman, die geen andere uitweg zag dan voorlopig de instructies van zijn lif ter op te volgen, reed verder. Hij had zichzelf echter spoedig weer In de hand en besloot bij het eerstvol gende pompstation aan de Langstraat- weg waar hij hulp hoopte te krijgen onverhoeds te stoppen en zijn mede reiziger te overvallen. Toen de veekoop man het benzinestation was genaderd, maakte hij met zijn personenwagen plotseling een scherpe wending naar rechts, zodat htf in de berm terecht kycam. Daardoor raakte de overvaller uit zijn evenwicht en van dat ogenblik maakte de heer Kooperberg goed ge bruik. Er volgde een hevige worsteling. Door met de arm op de claxon te drukken trok de veehandelaar de aandacht van de 28-jarige benzinepompbediende W. v. Overbeek, die juist een klant stond te helpen. Eerst dacht van Overbeek. die door het geopende portier een klomp naar buiten zag komen, dat K. een liftende landbouwer uitliet. Maar gauw werd het hem duidelijk dat er een vechtpar tij gaande was. Samen met de klant liep van Overbeek naar de auto. Plotseling keek hij in een dreigend op hem gerichte pistoolloop. Hij vertelt: „Toen kreeg ik de stuipen, daar had ik niet van terug. Ik ben direct teruggelo pen en heb de politie gebeld." „Intussen was het de heer Kooper berg gelukt zijn lifter te overmeesteren en hij bracht hem naar mijn pomphuis- je. Voor alle zekerheid heb ik toen maar een grote hamer gepakt, want, dacht ik, als die vent gaat schieten, zal ik hem met die hamer een klap op zijn kop geven waar Hij niet van terug heeft". Spoedig arriveerden er twee agenten. W. werd ontwapend en overgebracht naar het politiebureau te Waalwijk. Daar zei hij dat hij het op het geld van de heer Kooperberg gemunt had. Deze had een aanzienlijk bedrag bij zich (hoeveel het was wilde hij niet vertel len) en de Tilburger vertelde dat hij dat geweten had omdat hij hem 's mor gens op de veemarkt had zien handelen. Dat hij niet tot verdere actie had kun nen overgaan, kwam omdat hij door de plotselinge manoeuvre van de veekoop man totaal verrast was. W., die nog niet eerder met de poli tie in aanraking is geweest, werd op het bureau te Waalwijk ingesloten. Hij zal vermoedelijk nog deze week te Den Bosch worden voorgeleid. De heer Kooperberg vertelde gister avond aan een onzer verslaggevers nog dat de revolver geladen was en dat de politie bij het onderzoek ook nog een doosje patronen vond alsmede een flin ke dolk. De overvaller die drie maanden getrouwd was, in geldnood zat en ver klaarde dat hij niet geschoten zou heb ben zei tegen de veekoopman, toen hij merkte dat hij verloren was, „Schei maar uit, ik zal rustig meegaan". Hij heeft daarna zijn revolver in zijn zak gestoken en is in het pompstation, In af wachting van de politie, rustig geble ven. aldus de heer Kooperberg gister avond in de huiskamer van zijn woning in de Koestraat te Geertruidenberg. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het vooronderzoek naar de gedragingen van burgemeester A. A. S. van Kortgene is beëindigd. Mr. A. W. Rosingh, officier van justitie bij de Arrondissements-Rechtbank te Mid delburg, heeft naar aanleiding van het vooronderzoek besloten een gerechtelij ke vervolging tegen de burgemeester in te stellen. Mr. Rosingh zal in de loop van deze week de dagvaarding samenstellen. In afwachting van de definitieve tekst van de dagvaarding wilde mr. Rosingh gis teren liever niets naders mededelen. Hij gaf wel te kennen, dat burgemeester S. zich op verschillende punten te verant woorden zal hebben. Het vooronderzoek heeft, zoals be richt, o.m. betrekking gehad op het in? dienen van valse declaraties en op ma nipulaties in de woningbouwsector. Burgemeester S. werd, hangende hef onderzoek, geschorst. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Van de zijde van het ministerie van Justitie in Den Haag zijn geen initiatieven te verwachten om onderzoekingen te verrichten naar de recentelijk aan het licht getreden zeden- schandalen in de Belgisch-Nederlandse grensstreek. Een woordvoerder van dit ministerie zei ons desgevraagd, dat er officieel van de geruchtmakende zeden- affaires in cn rond cafés in de grens streek op het ministerie niets bekend is. „We hebben er natuurlijk in de dag bladen wel over gelezen", aldus de woordvoerder. De bureau-afdeling bijzondere delic ten van het ministerie van Justitie, waaronder dit soort zaken ressorteert, kan pas in actie komen nadat hierom door de Belgische autoriteiten of door een Nederlandse officier van justitie na contact met plaatselijke politie-autori- teiten is verzocht. Het bureau Interpol Nederland kan dan verzocht worden de nodige opsporingen en onderzoekin gen te verrichten. Tot dusver is op het ministerie echter geen verzoek binnen gekomen om een dergelijke bemiddelen de taak in het onderzoek naar deze zedenaffaires te vervullen. Een en an der neemt niet weg dat de gebeurtenis sen in de grensstreek zeker de aandacht zullen hebben bij het geregelde ambte lijke contact tussen Belgische en Neder landse justitie-autoriteiten. Dergelijke geregelde contacten be staan er ook tussen het bureau Neder land en het bureau België van Interpol. (Van onze correspondent) ALKMAAR Het ziet er naar uit dat een nieuwe dansrage ons land gaat bespringen. We waren gisteravond ge tuige van de eerste demonstratie in ons land van de „Swing spring" een dans waarbij de partners door stalen veren verbonden zijn en daardoor bijzonder lenig achterover kunnen buigen. Twee Londense mannequins hebben kortgele den demonstraties voor de Engelse tele visie gegeven van de „Swing spring" «n ogenblikkelijk was het Britse publiek uiterst enthousiast. Een paar uur na hun vliegreis uit Londen troffen we de twee promotors van de Swing spring, Robert Atkinson en Clive Strutt in de Alkmaarse nacht club „Extase" aan, waar Marian Onne- weer en Peter Birekoven uit Alkmaar bereid waren als eersten in ons land de Swing spring eens te beproeven. Het ging nog wat onwennig in het begin, maar het duurde toch niet zo erg lang voordat ze de slag te pakken hadden en volkomen in de ban van deze nieuwe dans waren. De Alkmaarse Muziekinstrumenten- importmaatschappij De Koekkoek heeft voor de begeleidende muziek bij de Swing spring het orkest gekozen dat het beste uit de bus kwam bij een ta lentenjacht die door de maatschappij is gehouden: Peter Andrew and the Sapphires. Bandleider Peter Andringa kon zichzelf er niet van weerhouden, ook even op de dansvloer te treden en zich aan de nieuwe dans te wagen. (Advertenties) Zoals gezegd, is de Swing spring bij het overzeese buurvolk als een blik semschicht ingeslagen. Het ziet er naar uit dat deze nieuwe dansrage weldra naar ons land zal overslaan. Daarover zullen we meer weten wanneer de AVRO de Swing spring door middel van de t.v. aan de jeugd heeft voorge steld. Het ligt in de bedoeling dat een eerste openbare demonstratie van de Swing spring op Schiphol zal worden gegeven. De grote start zal daarna in „Extase" geschieden, als er een tournee komt Onafhankelijk radio-, t.v.- en familie weekblad met ALLE programma's. Doe wat bijna 500.000 Nederlanders reeds deden, neem óók een abonnement. (per week 0,50 - per kwartaal f 6,50 - per jaar 26, Schrijf een briefkaart aan: Adm. TeleVizier Postbus 2 - Leiden of bel 01710-26741 (toestel 65)

de Stem | 1965 | | pagina 1