Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 MAART 1965 MIDDELBURG VLISSINGEN N.V. SLAVENBURG'S BANK GOES Ondanks goede optreden weinig interesse voor Kunstmaandorkest Dagblad De Stem Bouvigne organiseert twee film-weekends EXAMENS De herdenking te Eede Meningsverschil tussen b. en w. en Ged. Staten Mooie prestatie „Victis Honor" HOOGWATER Schaakuitslagen afdeling Zeeland HULST Nieuw vaandel voor Stedelijke Harmonie Sportontmoeting OOSTBURG TERNEUZEN Vandaag Morgen Raadsvergadering: De raad zal maan dag 22 maart bijeenkomen. B. en w. zullen o.m. voorstellen 19 000 gulden beschikbaar te stellen aan het bestuur van de r.-k. lagere school, die mét dit geld nieuw meubilair wil aan schaffen. B. en w. vragen de raad ver der de benoeming van onderwijzers bij het lager onderwijs aan hun te delegeren. De benoeming van de hoofden der scho len blijft aan de raad voorbehouden. De raad zal een beroepschrift behan delen van de heer P. Joosse in verband met de weigering van de bouwvergun ning voor een garage. B. en w. vragen een krediet van 5160 gulden voor een verbouwing van de ra men in woningen aan de De Ruyter straat. De raad heeft hiertoe in januari in principe besloten. De kosten zullen ge deeltelijk worden gedekt door een huur verhoging. De raad zal een verordening worden vgorgelegd en een krediet worden ge vraagd vcor de omschakeling op de le vering van aardgas. De dienst van gemeentewerken heeft in samenwerking met de stichting Goed Wonen een plan opgesteld voor de bouw van 27 garageboxen in het uitbreidings plan Griffioen II. De totale kosten be dragen 130.000 gulden. Het te financieren bedrag is f 103.600,- groot (de grond- kosten vallen er buiten, omdat de grond eigendom van de gemeente is). B. en w. vragen een krediet van f 130.000,-. De boxen zullen worden beheerd door de stichting Goed Wonen. De raad zal verder worden voorge steld f 27.600,- toe te kennen voor het aanbrengen van beplanting e.d. in het uitbreidingsplan Breeweg en f 100.000,- voor de aanleg van een gedeelte van hot Meiveld-park in 't uitbreidingsplan Zuid. B. en w. hopen, dat eind deze maand met het grondwerk in Meiveld begonnen zal kunnen worden. Visaanvoer In de week van 8 t.e.m. 13 maart j.l. werden aan de mijn te Vlissingen de volgende hoeveelheden vis aangevoerd, te weten 4006 kg. garnalen, 1144 kg. bot, 1565 kg. schar, 2033 kg. schol, 74 kg wijting, 239 kg kabeljauw, 13 kg. tong, 2 kg. tarbot en 2 kg. griet. Zeehengelwedstryd. De hcngelver. „Vlissingen" heeft de inschrijving ge opend voor de vijfde internationale zee hengelwedstrijd langs de kust van Wal cheren van Vlissingen tot Zoutelande. Deze wedstrijd, die meetelt voor het Scheldebekertoernooi zal worden gehou den op 2e paasdag, 19 april. Westkapelle Oranjevereniging Tijdens de verga dering van de Oranjevereniging onder leiding van de heer Th. H. de Meester, werden drie nieuwe bestuursleden geko zen, en wel mevrouw J. Dominicus, en de heren J. Doene en P, Sweere. Tevens werd het voorlopig programma opgesteld voor de komende feestdagen. Vergadering C.H.U. De kiesvereni ging der C.H.U. vergaderde onder lei ding van de heer P. Lievense. De heer A. Huibregtse werd gekozen als penningmeester in de plaats van de heer P. Lievense, die niet meer her kiesbaar was. Na de pauze sprak de voorzitter over de gemeenteraadsverkie zing. (Advertentie) VERZEKERINGEN Terneuzen. Kersstraat 13, tel. (01150)- Hulst: Zitdag Steenstraat 30 -3553 Biezelinge Ouderling. In de vacature, ont staan door het overlijden van de heer B. J. J. R. Walrecht, is gekozen tot ouderling van de Nederlans hervormde kerk, de heer J. M. v. d. Vrie. Deze was diaken van de hervormde kerk. Jaarfeest C.J.V. In de consistorieka mer van de hervormde kerk heeft de C.J.V. te Biezelinge haar jaarfeest ge houden. De leiding berustte bij de heer W. Bierens. Voor de pauze voerden de leden van de jongensclub enkele sketches op. De jaarverslagen werden gebracht in de vorm van een t.v.-journaal. Het ledental bleef onveranderd en be draagt 22. Na de pauze voerden de ouderen het blijspel in drie bedrijven ,,Het spook van de Vrijburcht" op. Driewegen Raadsvergadering De raad zal don derdagavond bijeenkomen om de ge meentebegroting 1965 vast te stellen. Daarnaast zullen-c.m. behandeld wor den het verzoek van de heer Jac. van de Guchte om het sluitingsuur van de cafè's te wijzigen en het voorstel van b. en w. de brandstoffentoeslag aan minder-draagkrachtigen in te trekken. Het Kunstmaandorkest is een gezie ne gast in Zeeland. In Goes, waar dit orkest een uitvoering verzorgde in de Prins van Oranje", kon men dit weer bemerken. Er heerst steeds een frisheid over dit orkest, waardoor het zyn eigen karakter behoudt. Wel valt het op, dat de Goese inwo ners de waarde van dit concert onder schatten of zich niet thuis voelen in het klassieke genre. We moesten helaas vaststellen, dat de zaal zeer matig be zet was. Gelukkig bleek de jeugd wel veel inte resse te hebben voor het in de middag gebrachte z.g. jeugdconcert, waarbij naast de ouvertures „Die Hebriden" van Mendelssohn - Bartholdy en „Leono- re" van Ludwig van Beethoven, ook het dubbelconcert van Bach gespeeld werd waarbij de violisten Harm Ottens en Ro nald Massin excelleerden. De grote in teresse, waarmee dit concert gevolgd werd, beloofd in ieder geval iets voor de toekomst. Het Kunstmaandorkest, ook deze keer weer onder leiding van de jonge dirigent Edo de Waart, opende deze avond met de ouverture „Die Hebriden" van Men- delssohn-Bartholdy, door de dirigent op overtuigende wijze op zijn orkest- Dagblad <-oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveiand Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Expiuitatte- inspectie Zeeland L. K M DE JONG tel. 2377 Hulst leden overgebracht, waarbij het orkest goed reageerde op de intenties van zijn jonge meester. De soliste van deze avond was de pianiste Janine Dacosta, die het Con cert no. 2 in g klein op. 22 van Camille Sain-Saëns vertolkte. We wisten reeds, dat Janine Dacosta een groot pianiste is en die indruk werd met dit concert nog meer versterkt. Moge het volmaakte in het spel be staan, dan is Janine Dacosta daar gis teren heel dicht in de buurt geweest. Ook haar samenspel met het orkest moge hier even genoemd worden, waar bij zij niet alleen soliste bleef, maar in dien nodig, Edo de Waart en de zijnen bijstond in volmaakt samenspel. Janine Dacosta mocht een ovationeel applaus ontvangst nemen, waarbij de bloemen de erkentelijkheid voor haar spel inhielden. Na de pauze volgde de symfonie no. 3. in es groot van Ludwig van Beetho ven, een geestdriftig uitgevoerd eerste deel, dat niet de gehele symfonie stand hield; we bedoelen hier het tweede ge deelte, de bekende marcia funebre, waarbij de spanning, die dit gedeelte met zich meebrengt, niet geheel stand hield. Maar wat kunnen we anders ver wachten van een dirigent, die plotseling voor zoveel nieuwe werken geplaatst wordt en die nog veel routine moet op doen om een groot dirigent te worden. Dat Edo de Waart dal zal worden is voor ons geen vraag meer. A.L. Feestavond TOGO De korfbalver eniging Togo hield in het Slot Ostende haar traditionele jaarfeest. Voorzitter M. J. Robijn drukte zijn spijt er over uit, dat het programma ditmaal voor het eerst sinds vele jaren niet door eigen krachten en meer speciaal door de eigen toneelclub kan worden verzorgd. Hij weet dit aan het feit, dat dank zij de Middelburgse sporthal er nu in de win termaanden ook volop gekorfbald kon worden, waardoor het de tonelisten aan tijd om zich te kunnen voorbereiden ging ontbreken. Door het ontbreken van een eigen programma leed ook het be zoek aan deze avond, alhoewel het duo Coppens-Peters uit Heinkenszand in de loop van de avond toch voor een uit stekende en opgewekte stemming wist te zorgen. Naast hun muzikale kwalitei ten oogstte dit duo veel applaus met enkele voordrachten in onvervalst Zeeuws dialect. Carillonactie In het kader van de ca rillonactie heeft een inwoner van Goes, die onbekend wenst te blijven, een nieuwe klok geschonken ter waarde van f 1313, Daarmede beschikt men reeds over negen van de 41 benodigde klokken voor het carillon. In totaal heeft men nu f 7400,- bijeen, totaal is f 63.000,- nodig. Hansweert Prinses Beatrix De Oranjevereni ging Prinses Beatrix" zal op donder dagavond a.s een algemene ledenverga dering houden in de zaal „Thalia". Op de agenda komen als belangrijkste punten voor: financieel jaarverslag, be stuursverkiezing en bespreking viering 30 april en - of 5 mei. voor Zeeland F. DE LI UT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwscti-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Huist Redacteur voor West-Zeeuwsch.-Vlaand.eren J. PETIT v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel- 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'. mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1.— elke regel -neer 0,25. Ai» éên regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook In de Brabantse oplage resp. 11.60 en f 0.30. Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Heinkenszand Voorlichting. Op donderdag 18 maart a.s. zal 's avonds in zaal Hoondert, alhier, door het Koningin-Wilhelminafonds een voorlichtingsbijeenkomst worden georga niseerd over het kankervraagstuk. Als spreker zal hierbij optreden dr. Van Maanen. Na de causerie bestaat gelegen heid tot het stellen van vragen. De avond zal worden besloten met een kleurenfilm over Engeland. Kapeile Oranjefeest. In een gecombineerde vergadering hebben de Oranjeverenigin gen van Kapeile, Biezelinge en Schore het programma vastgesteld voor de fees telijkheden op 5 mei. De leiding van deze bijeenkomst had de heer Joh. van Liere, die in het bij zonder burgemeester Van Suylekom wel kom heette. Het programma voor 5 mei werd voor lopig als volgt samengesteld: Klokgelui, kinderaubade met vaandelgroet van alle verenigingen van Kapeile, Biezelinge en Schore; interkerkelijke dienst; kinder spelen; optocht; volksspelen; lampionop tocht; gezamenlijk avondfeest in de vei ling. Voor de financiering van dit bevrij dingsfeest wordt deze week een huis-aan- huis-collecte gehouden. Kloetinge Ouderavond Tijdens de ouderavond van de o.l school, die in „Amicitia" werd gehouden en die o.m. werd bij gewoond door burgemeester Schimmel- penninck van der Oye en echtgenote, werd de voorzitter van de oudercom missie, de heer S. v. d. Weele herko zen. Het hoofd der school, de heer A. Spee, besprak verschillende onderwijsza ken. Onderwijzeres mevr. E. Schrijver- Waage hield een causerie over het lezen in de eerste Idas. Mej. A. Pairoux be- Zesde plaats Op het grote landelijke concours voor harmonie en fanfarege zelschappen in Arnhem heeft Excelsior een 6e prijs behaald. Aan dit concours mocht alleen worden deelgenomen door muziekverenigingen, die vorig jaar op het bondsconcours een le prijs met lof hadden bhaald. Excelsior verwierf de ze in de vaandelafdeling en streed in Arnhem met acht andere korpsen in genoemde categorie. Kwadendamme Lezing voor K.V.P. Op uitnodiging van de plaatselijke afd. van de K.V.P. komt de heer J. A. M. C. van Dongen, lid van de Tweede Kamer en van de Prov. Staten donderdagavond te 7.30 uur in het café Huige. Hij zal op die avond .a. zijn ervaringen kort geleden in Ber lijn weergeven en de dia's die hij daar van heeft genomen te zien geven. Daar na zal hij enige aspecten van de lan delijke en/of provinciale politiek toe lichten. Ovezande Schieting De handboogvereniging Zeelandia" hield haar schieting op de liggende wip bij de Wed. C. Verbeek. Aanwezig waren 52 schutters van 14 verschillende verenigingen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel: L. Vermuë, van Soranus te Heinkenszand. 1ste zij vogel: Bertus Vermeulen, van Zeelandia te Ovezande. 2de zij vogel: Jac. Westveer, van Edele- Handboog te Oudelande. 1ste bovenkal: Jac. Doene, van Victoria te Kwadendam me, na loting. 2de bovenkal: Jac. Ver muë, van Jac. v. Beieren te Goes, na loting. 1ste onderkal: A. v. Zunderen, van Spes-Nostra te Ovezande; 2de onder- kal: A. v. Loo, van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk, na loting. 1ste Klep: P. Steketee, van A.D.L.M. te Kwaden damme. 2de Klep: A. de Jonge-Rijk, van Willem-Teil te Ovezande. 3de Klep: J. Bongers, idem. Meeste kleine vogels: Job. Koens, en M. G. de Baar, beiden van Victoria te Kwadendamme en ieder 3 stuks. s-Heerenhoek N.K.V. vierde jubilea. Onlangs heeft het N-K/V, alhier een feestdag gehad. Dit ter gelegenheid van het 20-jarig be staan van de metaalbewerkersbond het 25-jarig bestaan van de bouwvakicers- bond en het 60-jarig bestaan van de land- arbeidersbond. 's Morgens wag er een heilige mis, waarna een koffietafel in de Jeugdhoe- ve. Door bedrijfsaalmoezenier Bakker uit Vlissingen werden de aanwezigen toege sproken. 's Avonds om zeven uur be gon een cabaretavond. Jammer genoeg was de cabaretgroep „Klaver vijf" uit Roosendaal verhinderd, maar werd op uitstekende wijze vervangen door een groep uit St.-Jansteen. De bezetting in de zaal was vrij behoorlijk. De voor zitter, de heer K. Raas, opende de avond met een welkomstwoord, waarna de burr gemeester het woord nam. Na afloop was er nog gezellig dansen 0.1.v. de ,,Blue Violets" uit Ovezande. Brandweerexamens. Dezer dagen is de leden van de vrijwillige brandweer een examen afgenomen. Het theorie-ge deelte werd afgenomen in café Hoor- nick-Spelier. Het praktijkgedeelte in de Dorpsstraat. Tevens deden ook drie le den van de bedrijfsbrandweer van de Ned. Spoorwegen uit Goes examen. Examinators waren: de heer S. H. J. de Roos, adjunct-inspecteur van de al gemene brandwacht voor Brabant en Zeeland, de commandant van Sluis en de commandant van Middelburg. Ook burgemeester Waelput van 's-Heeren hoek was hierbij aanwezig. De heer de Roos kon meedelen dat allen geslaagd y?aren op één na, die al leen het theorie gedeelte haalde, maar 1.v.m. een voetblessure niet kon mee doen aan het praktijkgedeelte. De heer De Roos gaf blijk van zijn tevredenheid, omdat het, zo zei hij, niet dagelijks voor komt dat een heel korps tegelijk slaagt. Burgemeester Waelput gewaagde in een speech van zijn trots over het be haalde resultaat. Hij sprak de hoop uit dat de brandweer van 's-Heerenhoek in verband met de centralisatie toch zijn plaats zal weten te behouden en zelfs nog betere prestaties zal behalen. Vervolgens sprak de commandant van de brandweer, de heer Hazen, zijn dank uit aan de instructeur, de heer Taeke- ma, commandant van Goes. Na afloop werd het succes gevierd. 's-Heer Arendskerke &*celsior en OVU In het gem. verenigingsgebouw werden twee jaar lijkse uitvoeringen gegeven door het muziekgezelschap Excelsior in samen werking met de toneelvereniging OVU. De avonden werden geopend door de voorzitter van Excelsior G. Almekin- ders uit Middelburg. Het jeugdkorps Jong Genoegen uit Kapeile bracht zes muziekstukjes ten gehore. Om te trach ten te 's Heer Arendskerke tot oprich ting van een dergelijk korps te komen sprak de voorzitter enkele stimulerende woorden. Door de toneelvereniging werd een blijspel in drie bedrijven opgevoerd getiteld: „Hoogheid, uw kameel staat voor". De hoofdrollen werden vervuld door D. de Regt, mw. Hermes-Janse en mw. Janse, terwijl de bijrollen in han den waren van mej. de Koeijer, mw. Huijsman en de heren C. v.d. Vreugde, D. Nagelkerke en C. Goedegebure. Wolfaartsdijk Uitvoering UDI De gymnastiekver eniging UDI gaf haar jaarlijkse uitvoe ringen in het Dorpshuis. De avonden werden geopend door voorzitter D. Lin- denbergh. Vervolgens werd op vlotte wijze een uitgebreid gymnastiekpro- gramma afgewerkt. Als bijzonderheid mag vermeld worden dat voor het eerist een grote groep kleuters van 4 tot 6 jaar aan de uitvoering deelnam. Beide avonden werden met een gezellig bal besloten. BREDA Het vormingscentrum ..Bou vigne" organiseert in de weekends van 7-9 mei en 11-13 juni een filmcursus voor amateurs. In deze cursus besteedt men hoofdzakelijk aandacht aan vorm geving en inhoud Naast duidelijke in structie op het technische vlak zal men verder ook practisch kunnen werken. In het eerste weekend wordt het idee tot opname en in het tweede week-end de montage besproken. Filmen is een van de vormen van vrijetijdsbesteding, waarin de mens echt creatief bezig kan zijn. De techniek en de handel hebben dit domein geheel on der het bereik van de amateur gebracht. Apparatuur en opname-materiaal zijn in de laatste jaren sterk verbeterd en ge ven meer en betere mogelijkheden. Dit neemt niet weg, dat vele amateurs nog worden teleurgesteld in hun povere re sultaten. Vandaar dat deze cursus voor liefhebbers van de filmerij zeker bijzon der interessant zal zijn. Inschrijving is alleen mogelijk voor beide weekends tegelijk. De cursus staat open voor amateur-filmers binnen en buiten clubverband, voor beginnelin gen en gevorderden. Ook voor mensen uit jeugdwerk, vormingswerk en onder wijs liggen hier wellicht mogelijkheden en ideeën om bij hun werk te gebrui ken. Inlichtingen over de cursus kun nen bekomen worden bij het vormings centrum „Bouvige". Yerseke Bijeenkomst bejaarden Doör de af deling Yerseke van de Bond van Be jaarden werd een amusementsavond ge geven, o.m. met medewerking van de muziekvereniging .,Tovido". Deze avond die gehouden werd in zaal Nolet, werd geopend door de voorzitter B. Kole- Hierna trad „Tovido" op, onder lei ding van mevr. Beenakker-Koning, met een aantal muzieknummers welke zeer in de smaak vielen. Na de pauze trad de toneelclub van Tovida op met het toneelspel Gouden Aaltje". Met een gul applaus werd dit optreden beloond. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG. De sobere plech tigheid by met monument in Eede, ter herdenking van het feit, dat 20 jaar ge leden koningin Wilhelmina na een bal lingschap te Londen, weer voet op Ne derlands grondgebied zette, blykt niet in overeenstemming te zyn geweest, met wat het Aardenburgse gemeentebestuur zich van een dergeiyke lustrumviering had voorgesteld. Het verschil van inzicht tussen b. en w. en het college van G.S. was er oorzaak van dat zaterdag j.l. de beide weth. E. Lansu (KVP) en J. Sla ger (prot.-clir.)van deelname afzagen. Het gebeuren ondervond een zeer mini male belangstelling, hoewel er de Aar denburgse bevolking toch veel aan de historische terugkeer van Wilhelmina gelegen is. Naar wij vernemen lag het in de be doeling van het gemeentebestuur de herdenking een feestelijk karakter te geven. Er was reeds een voorlopig pro gramma opgesteld en muziekkorpsen, een dameskoor en de schoolhoofden wa ren benaderd. Een uitvoering van het Reizend Zeeuws Volkstoneel uit Hulst zou het geheel besluiten. G.S. hadden echter ook een programma uitgewerkt, dat voorzag in een sobere plechtigheid bestaande uit een krans- legging. Geprobeerd werd beide organi saties in elkaar te passen. Statengriffier, mr. dr. D. v. d. Wel deelde ons. desge vraagd mee, dat tegen een gezamenlijke grootscheepse herdenking met feestelijk heden bezwaar werd gemaakt, omdat de provincie er dan een nationale zaak van zou maken en in de voetsporen van het rijk zou treden. Toen werd de suggestie aan de hand gedaan, op dezelfde ochtend twee manifestaties te laten doorgaan: namens G.S. zou een krans worden ge legd, waarna de gemeente Aardenburg met haar afzonderlijke herdenking zou kunnen aanvangen. Een dergelijke dub bele organisatie werd door burgemees ter M. van Berckel van de hand gewezen omdat de indruk gewekt zou kunnen worden dat de gemeente G. S. wilden corrigeren. Het bleef dus bij de krans- legging namens G.S. terwijl de burge meester, zonder wethouders en belang stelling van de bevolking ook nog bloe men aan de voet van het monument legde. (Van onze correspondent) ROOSENDAAL. De nog jonge Eer ste Goese Schermvereniging „Victis Honor" heeft deelgenomen aan een schermtoernooi in de Engelbrecht van Nassaukazerne te Roosendaal, georgani seerd door de afdeling Koninkiyke Offi ciers Schermvereniging en Koninkiyke Onder-Officiers Schermvereniging van het korps commandotroepen. Geschermd werd op twee wapens: floret en sabel. In totaal werd deelge- namen door 17 dames waaronder twee van Victis Honor". In de eerste selecties hebben deze dames het af moeten leggen tegen meer gerenommeerde schermsters uit Arnhem en Den Bosch. Mej. J. Ran- sijn leverde een goede prestatie door in de finale van de verliezersronde beslag te leggen op een gedeelde tweede plaaats Bij het floretschermen heren was onder de 28 deelnemers, waaronder een sterke Belgische equipe, 1 deelnemer van de E.G.S.V. De heer Bommel wist echter de verliezersronde niet te bereiken. Bij het sabelschermen heren waren 4 leden van E.G.S.V. onder de 23 deelnemers. Drie hiervan wisten een magnifike prestatie te leveren door direct na de eerste schifting in de winnaarsronde te komen. In de finale bereikte de heer de Haas, instructeur van „Victis Honor" een ge deelde tweede plaats, terwijl de heer Van Bladeren een 7e en de heer Aarts een 12e plaats veroverde. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma scheepswerktuigkun- dige de heren: H. ten Broek te Vlissin gen; C. M. P. van Lierop te Middelburg, beiden leerlingen van de school voor scheepswerktuigkundigen te Middel burg. SLOTEMAKER DE BRUïNE INSTITUUT VAN CNV Voor de cursus sociale vorming A slaagden de heren C. H. Boevé, W. de Bokx, A. Dieleman, W. Helmendach, P. de Regt en D. Schrier te Terneuzen, H. Hofman en L. Scheele te Sluiskil, Jac. Buijze. A. Hamelink en S. Jansen te Axel, C. de Kraker, A. J. dc Putter, J. P. Riemens en A. van Riesen te Hoek Morgen, woensdag 17 maart Hansweert 3.01 en 15.31: Temeuzen 2.22 en 14.48; .Vlissingen 1.54 en 14.17; Wemeldinge 3.45 sprak het tekenvak en de handenarbeid, en 16.10. In de tweede klas van de Koninkiyke Nederlandse Schaakbond boekte Vlis singen op een onvolledig uitkomend Philips een 6V23'2 zege. I11 de eerste klas van de Zeeuwse Schaakbond keerde VSV met een keurige 4*25V2 zege uit Zierikzee terug. Middel burgTerneuzen had als voorlopige eindstand 4V2—4^. Eén partij zal gc- arbitreerd moeten worden. Goes eindigde definitief als derde met een 4'.25^ overwinning op Middel burg 2. In de tweede klas A werd Koudekerke 1 kampioen door een 8V2IV2 overwin ning op Vlissingen 3. Goes 2 klopte Mid delburg 4 met 64 en DZD eindigde de competitie met een keurige 7—3 zege op Middelburg 3. De RHBS uit Vlissingen wist tegen het St.-Bernardinus College uit Heerlen een eervol 3—3 gelijk spel te bereiken. (Van een onzer verslaggevers) HULST Tijdens een op zaterdagavond 27 maart in de zaal van hotel „De Graan- beurs" te houden feestavond voor de leden van de Koninkiyke Stedelyke Har monie en hun introducees zal het nieu we vaandel van de muziekvereniging worden „onthuld". Het oude vaandel, dat er al vele decennia op heeft zitten, zal alleen tevoorschijn worden gehaald by byzondere gebeurtenissen. Het nieuwe vaandel is bekostigd uit het vlag- en vaandelfonds van de har monie, dat is gespekt door de opbrengsten van enkele balavonden. De feestavond zal worden bijgewoond door burgemees ter P. J. G. Molthoff van Hulst. De goo chelaar Mystic Marco zal het publiek voor raadsels zetten. Voorts zal een film over Hulst, die ongeveer tien jaar ge leden werd opgenomen, worden vertoond. Verdere uitslagen van de atletiekcross: C-junioren: 1 F. David (Lebbeke); 2 E. Buisse (Rieme): 3 H. Bergman (Leb beke); 4 T. Pluym (Hulst); 5 F. v. Rosteine (Rieme). B-junioren: 1 R. Persoons (Lebbeke); 2 Van Houte (Hulst); 3 J. Verhagen (St.- Niklaas); 4 L. Colman (Lebbeke); 5 L. Vilder (Rieme). A-junioren: 1 B. Fermont (Rieme); 2 G. Baeck (Lebbeke); 3 P. Monck (Rieme) 4 M. v. d. Weecke (St.-Niklaas)5 «L Meersman (Lebbeke). Uitslag senioren.: 1 Eugene Allon- sius (S. C. Anderlecht)2 M. de Roo (Rieme); 3 A. Temmermans (Rieme); 4 P. Roels (Lebbeke); 5 Leenhouts (St.- Niklaas). Aardenburg Golfbiljart De golfbiljart „Ons Ge noegen" gevestigd in café Centraal op de Markt speelde zijn jaarlijkse inter nationale wedstrijd tegen de golfbiljart club uit Aalter in België. De Aarden burgers wonnen met 12-10. De uitslagen der partijen waren: G. de Bruijne - F. Braet 1-1; H. Wijffels - M. Polleflit 1-1; A. de Hullu - F. le Hoy 1-1; F. de Vleeschouwer - O. Mortier 1-1; L. de Hon - R. Steenbeke 2-0; W. den Hol lander - R. De Foor 0-2; J de Meij - V. Worthighem 1-1; Eddy Cauwels - A Breijnse 2-0; L. Vlaeminck - L. Wege 1-1; A. Vermeire - L. Heye 0-2; C. Cools - R. Sohuijter 2-0. De retourwedsfcrijd vindt plaats te Aal ter op woensdag 27 maart aanstaande. Kon. Fanfares In de algemene le denvergadering der Koninklijke Aarden burgse fanfares werd tot nieuwe secre taris gekozen de heer André de Baere, in de plaats van de heer E. Spinnewijn, die zich niet meer herkiesbaar stelde. Mattheus-Fassion. De jaarlijkse uit voering van de Mattheus Passie van J. S. Bach onder leiding van Piet van Eg- mond in de Sint Baafskerk zal dit jaar weer plaatsvinden op Passiezondag 4 april aanstaande. De medewerkenden zijn weer het Amsterdams Oratoriumkoor en het Utrechts Stedelijk Orkest alsmede het knapenkoor der Vredesscholen te Am sterdam. De solisten zijn; Corrie Bijster, so praan; de Engelse alt Delia Woolford; de Belgische tenor Willy van Hese, die de evangelistenpartij vertolkt; de Engelse bas Bruce Bo.vce voor de Christuspartij, de tenor Reinier Schweppe en de bas Rom Balma, beiden voor de aria's, Thijs Kramer, orgel en Leny van der Lee clavecimbel. Broederschapshuis. Op zaterdag 20 maart a.s. zal de heer J. van Dongen, lid G. S. van Zeeland, lid van de Tweede Kamer en oud-burgemeester van Aarden burg, het Broederschapshuis van de Van Eeghenstichting aan de Heerendreef offi cieel in gebruik stellen. Breskens Proefvaart. Op de noordzee heeft de proefvaart-overdracht plaatsgevonden van de nieuwe stalen motor vistrawler „0-330", bestemd voor een Belgische re derij. Het vaartuig werd gebouwd en afge werkt door de fa. gebr. v. d. Sande. Het schip heeft een bruto reg. tonna ge van 43 ton en is voorzien van een 165 pk voortstuwingsmotor, tevens werd een hulpset geplaatst. Het schip is voorts uitgerust met de modernste navigatie en visapparatuur. De heer I. v. d. Sande, die het vaartuig overdroeg dankte de rederij voor het vertrouwen in hun bedrijf gesteld en wenste het een behouden vaart. Vismijn Aan de vismijn zijn in de week van 28 februari tot en met 6 maart aangevoerd 356 kg bot, 699 kg schar. 407 kg schol, kg tong, 61283 kq kabeljauw, 344 kg wijting, 50 kg sardijn, 3724 kg export garnalen, 115584 kg haring, 277 kg on verkochte bot, 145 kg onverkochte kabel jauw, 835 kg onverkochte wijting. Muziekuitvoering Door de muziek vereniging „Uit het Volk Voor het Volk" wordt vrijdag 19 maart een mu- ziek-uitvoering gegeven in de Uitkomst. Aan deze avond wordt tevens mede werking verleend door de- toneelvereni ging „Ons Genoegen" uit Retranchement. Voorlichtingsavond Door het Koningin Wilhelminafonds wordt woensdag 17 maart een voorlichtingsavond over kan kerbestrijding gehouden in de Uitkomst om 8 uur. Graauw Paarden op hol Toen landbouwer D. van E. naar huis reed met een zaaima- chine, getrokken door twee paarden, sloegen de paarden op hol. Hij kon het span niet houden en viel van de machi ne. Wild liepen de paarden door de Dorpsstraat waar zij op de weg draai den. Hierbij sloeg de zaaimachine tegen een lantaarnpaal en brak op verschil lende plaateen. De lantaarnpaal bleef wonder boven wonder zo goed als on beschadigd. De paarden liepen door maar werden een paar honderd meter verder tegengehouden. Landbouwer van E. klaagde over pijn aan zijn heup. Handwerkwedstryd De handwerk- wedstrijd voor oudere en jongere boe rinnen is onlangs afgesloten. De ingele verde werkstukken zullen worden ge jureerd door competente lieden in de huishoudschool gt.-Martha te Hulst. IJzendijke Toneeluitvoering Zondag 21 maart wordt een toneeluitvoering gegeven in het r.k. Parochiehuis door de afdeling. IJzendijke van de R.K.J.B. en R.K.J.B.B. Opgevoerd wordt „Als het hart huilt", toneelspel in 3 bedrijven van Erwout Speelman. Als bijzonderheid mag gelden, dat alle uitvoerenden voor de eerste maal ,op de planken" staan. Botsing Op Tivoli zijn de wagens van G. E. W. uit Stoppeldijk en van M. C. uit Sas van Gent met elkaar in botsing gekomen. De materiële schade was aanzienlijk. C sorteerde voor om linksaf te slaan, hetgeen door W. blijk baar verkeerd werd begrepen. Hoewel daarvoor aan de rechterzijde voldoende ruimte was, wilde hij toch links passe ren met bovenomschreven gevolg. Feestvergadering V.V.V. Vanavond om half negen wordt in de zaal van café de Does de jaarvergadering van de V.V.V. IJzendijke gehouden om het jaarprogramma vast te stellen. De fi nanciële toestand van de vereniging is gezond; het bestuursprobleem baart de grootste zorgen, er is n.l. door overlij den ziekte en vertrek in vier vaca tures te voorzien, waaronder die van de voorzitter en de secretaris der ver eniging. Koewacht Metaalbewerking. Aan de cursus metaalbewerking, georganiseerd door on ze plaatselijke jonge boerenstand en ge houden aan de r.-k. lagere landbouw school te Hulst, slaagden de volgende personen: Willy Baert, Jo Buijs, Carl. Buys, Elz. Matthys, Rob van Gremberghe G. de Gronckele, A. Janssens, C. Jans sens, Rob v. d. Vijver, E. de Theye, C. de Rechter en J. Cerpentier, allen uit Koewacht. In de gemeentelijke sportzaal had een vriendschappelijke ontmoeting plaats tussen de judoverenigingen uit Knokke, St.-Kruis en Breskens. Dhr. Plouvier, trainer van de beide bezoekende clubs die tevens de leiding had van deze sportontmoeting liet de judoka's eerst gymnastische oefenin gen doen. Hierna volgden diverse wed strijden, welke een vlot verloop hadden. Het ligt in de bedoeling dat de Bres- kense judoka's deze maand een tegen bezoek brengen aan Knokke bij gelegen heid van de opening van de nieuwe sportzaal. Voorts zal er een competitie op touw worden gezet tussen de drie verenigingen met een wisselbeker als inzet. Lamswaarde Biljartwedstrijd In café v. Dries- sche werd de returnwedstrijd biljarten gespeeld tussen de club van Terhole en Lamswaarde. Moest Terhole in eigen huis een nederlaag slikken, dit keer won Lamswaarde met nog grotere cij fers. Uitslag: Op Terhole Lamswaarde 644 p„ club Terhole 568 p., op Lams waarde Terhole 244 p„ club Lamswaar de 391 p zodat de club Lamswaarde met een verschil van 223 p deze wedstrijd wist te winnen. Zeeuws Genootschap In de burger zaal van het raadhuis vindt woensdag 24 maart een bijeenkomst plaats van het Zeeuws Genootschap der wetenschappen en voor deze bijeenkomst zijn ook de leden van de Heemkundige Kring uit West-Zeeuwsch-Vlaanderen uitgenodigd. Mr. Christiaan Devyt, advocaat te Brugge spreekt daar over Westvlaamse molens. Hij heeft zich speciaal bezigge houden met de geschiedenis en de toe komst der molens en publiceert sedert 1945 een jaarlijkse krfoniek over 't West vlaamse molenpatrimonium in het tijd schrift Brekorf. Tevens bereidt hij de uitgave voor van een Westvlaams molen boek. R.K.J.B. In café De Tol heeft de plaatselijke afdeling van de R.K.J.B. een vergadering gehouden. Er was veel be langstelling. Ook pastoor-deken A. Die riek kwam een kijkje nemen. Punten van bespreking vormden nogmaals het festi val te Stuttgart van 24 tot en met 31 mei en de uitwisseling met de R.K.J.B. uit de Wieringermeer. die plaats zal hebben in mei en juni. Het bestuur van de R.K. J.B. Oostburg bestaat uit voorzitter A, Noë, vice-voorzitter A. de Maat, secre taris A. van Waes, penningmeester A. v. de Gevele en lid R. van 't Westeinde. Na de vergadering werd een döpbiljart- wedstrijd gehouden, die werd gewonnen door het koppel A. v. d. Gevele—W. Noë. Sint Deusdedit. De plaatselijke af deling van de Nederlandse bond van werknemers in de agrarische bedrijfs takken St.-Deusdedit hield zijn jaarver gadering in de Katholieke Kring. Ook de afdeling Oostburg heeft te kampen met een terugloop van het aantal leden door de trek naar de industrie. In drie jaar tijd is het ledental teruggelopen van 76 tot 45. Op de vergadering werd een nieuwe voorzitter gekozen. De heer P. Scherbeyn, de vroegere voorzitter, is ook al overgegaan naar de industrie en wordt nu als afdelingsvoorzitter opge volgd door A. Roman, die tevens secre taris is. Penningmeèster A. v. d. Veire werd herkozen. Verder hebben zitting in het bestuur de heren A. v. d. Velde en J. Faes. Jubileum Morgen is het vijftig jaar geleden dat drs. H. Z de Mildt in de ze gemeente het predikambt aanvaard de. De jubilaris is emeritus-predikant van de gereformeerde kerk te Renkum, hij woont echter in Den Haag. Bolkampioenschappen. De vereni ging van vreemdelingenverkeer en de Boldersclub uit Ertvelde 'B.) zullen ook dit jaar weer internationale clubkam pioenschappen met de krulbol organise ren. Het maximum aantal deelnemers per club is bepaald op 4 ploegen van elk 6 man. Naast een wisselbeker voor de best- geplaatste club worden ook ereprijzen beschikbaar gesteld voor groepen. Voorts zal de Oostburgse VVV voor het eerst een Nederlands clubkampioenschap bollen houden op zaterdag 31 juli. Voor de beide kampioenschappen zijn reeds uitnodigingen verzonden aan de bij de oragnisatoren bekend staande clubs. Turnen De plaatselijke turnvereni ging organiseerde in de trainingszaal vaardigheidsproeven. Daarbij aanwezig was de heer De Ridder -uit Vlissingen namens het K.N.G.V. Bij de meisjes slaagden voor de A- proef: A. Camfens, W. Daamen, R. Drenth, A. Risseeuw, N. van de Weegen en S. Acke. Jongens A-proef: J. Deur waarder, J. de Houck, B. Moens, A. Philippi, S. Buijk en S. Verploeg. B. jongens: R. de Bliek, J. Boone, F. van Kampen, J. Verhage, A. Camfens, p. Deurwaarder, L. van Duivendijk, K. van Eek, B. de Gardeijn, H. van Iwaarden, J. Haaksma de Koster, J. Verploeg. C. proef meisjes: T. Vis, L. Faas, I. de Kam, L. Nagelkerke, R. Robesin, M. Schulte T. Veraart, M. Verstraaten, A. Malkus' E. de Kam, W. Scheele, M. van Teis heijden, A. Veraart, J. Karreman, A. Dieleman, Chf. Hamelijnck, M. Riteco. Philippine Toneeluitvoering De plaatselijke to- neelvereniging Esmoreit brengt zater dag 20 en zondag 21 maart in het pa- rochiehuis het sluitstuk van het seizoen „Vader Diekema". Het is een klucht in drie bedrijven door Hans Keuls. Zeer waarschijnlijk is dit de laatste maal dat er in het parochiehuis een opvoering ge- geven wordt, daar het dorpshuis binnen enkele maanden gereed zal komen. De opvoeringen beginnen beide avonden om half acht, Felicitatieregister Evenals in alle andere gemeenten in Nederland zal ook hier *en felicitatieregister te,r gemeen- .tesecretarie ter telcening liggen tot en met woensdag 17 maart in verband met de verloving van prinses Margriet met de heer P. van Vollenhove. Lezing over ruimtevaart Voor de Terneuzense en eventueel andere leden van de stichting Zeeuwse Volksuniver siteit zal dr. H. Hubert uit Utrecht vrij dagavond in Hotel Rotterdam een lezing verzorgen over „ruimtevaart en -onder zoek". Forum Jeugdraad Vrijdag 2 april wordt een forumavond gehouden voor de Jeugdraad. Afgevaardigden van alle plaatselijke Jeugdverenigingen zullen in de gelegenheid gesteld worden om met het gemeentebestuur van gedachten te wisselen over diverse problemen, waar mee men te kampen heeft. Biljarten. De Terneuzense crack Pr. Freyser van „Carambole" heeft li- bre- en cadrewedstrijden gespeeld tegen de Hagenaar C. van Toorn een speler uti de hoofdklasse KNBB klein biljart De wedstrijden te Terneuzen werden ge speeld op wedstrijdbiljart 230 x 115, Freyser heeft in de overgangsklasse ge speeld boven 20 gemiddeld. Om deze reden werden de 2 te spelen par tijen door Freyser als volgt in handicap ge speeld: „libre" 350—150, „cadre" 300 150. Was Freyser er bij de vorige wed strijd in geslaagd de partijen van 400 in 4 beurten te maken, deze keer waren er 9 beurten nodig voor de te maken 350 caramboles. De „cadre" partij was het meest interessant. Beiden speelden goede rappèls in het middenvak, er wer den series van 37 en 81 genoteerd. Slechts 2 caramboles kwam van Toorn tekort De uitslag luidde: „Libre": Pr. Freyser 350-9, gem. 38.80. C. van Toorn 90-9 gem. 10. „Cadre" Pr. Freyser 300-21, gem. 14,28; C. van Toorn 148-21 gem. 7.04. Wedstrijden in „libre" en „cadre" zal Freyser binnenkort spelen tegen de Til- burgenaar Henk Vernooy. Kloosterzande Bromfietser gewond. De bromfietser de F. uit Kloosterzande is toen hij des nachts over het smalle rijwieltegelpad tussen Stoppeldijk en Hengstdijk reed, door nog niet geheel opgehelderde oor zaak de F. meent door een tegenlig ger te zijn geraakt met zijn brom mer in de vrij diepe bermsloot geraakt. Hij bleef daar enige tijd met een ge wond linkerbeen liggen. Hij werd ten slotte opgemerkt door een passerende bromfietser, met wiens hulp hij naac huis is gesukkeld. Kruisdorp Bromfietser maakt val. In de nacht van zondag op maandag reed de heer H., wonende te Kruisdorp, per bromfiets over de Lange Nieuwstraat in de Kruis polder huiswaarts. H. voelde zich wat „licht" in het hoofd. Op een gegeven moment maakte hij met zijn brommer een schuiver en sloeg, met het hoofd op de stenen, waarbij ,hij verwondingen aan het reeds gonzende hoofd opliep. Groenendijk Duopassagier gewond. In de nacht van zondag op maandag plaatste de heer de Z. uit Axel zijn bromfiets aan de rechterzijde van de weg te Groenendijk bij het café van C. aldaar. De bejaarde de R., eveneens uit Axel, nam plaats op d'e duozitting. Toen daarop de Z. aan stalten maakte om weg te rijden, kwam plotseling de bromfietser S. uit Vogel waarde achterop gereden en vloog tegen de brommer van de Z. op, die hij te laat opmerkte. De R. maakte hierbij een ernstige val en kwam met het hoofd op de stenen terecht, waarbij hij verwondin gen aan het hoofd en een hersenschud ding opliep. Het slachtoffer werd naai het ziekenhuis te Hulst vervoerd. Beide brommers liepen vrij ernstige schade op< Door de rijkspolitie wordt een nader onderzoek ingesteld. ANTWERPEN KVO 20 uur Manon VLISSINGEN Alhambra 20 uur Veel liefs uit Mos kou, 18 j. GOES Grand 20 uur Veel liefs uit Moskou. 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Eddie zet zich schrap. 14 jaar OOSTBURG Lcdel 20 uur Goliath en de barbaren. 14 jaar Du Commerce 19 uur Boerinnenbond MIDDELBURG Concert- en gehoorzaal 20 uur Recital Ingrid Haebler voor ZVU Aula Detailhandelvakschool 14.30 en 20 uur Modeshow GENT Kon. Opera 20 uur Gala de l'Elite VLISSINGEN Alhambra 20 uur Veel liefs uit Moskou, 18 L Britannia 20 uur Lezing Ver. Onze Vloot GOES Grand 20 uur Twee natuurfilms Prins van Oranje 19.30 uur Modesho MIDDELBURG Detailhandelvakschool 14.30 en 20 uui Modeshow BRESKENS Uitkomst 20 uur Voorlichtingsavond Kon. Wilhelminafonds

de Stem | 1965 | | pagina 2