toned voor magni fiek Jacques Anquetil heeft eindzege voor t grijpen pantalon 3975 JOëL ROBERT BEWIJST OOK IN ST.-ANTHONIS ZIJN KLASSE Uitstekende prestatie van Walcheren (dames) koULe*vl«cnnp y0or rokers we GOEDE PRESTATIES VAN DIVERSE LANDGENOTEN fetdenka CclVSlry t een erQen stijl Piet Braspennincx 2e in Hannover Piet van der Touw wint in Australië Pele vangt ze! ool jen PARIJS-NICE: BESLISSING IS GEVALLEN Tij dn race Jaarvergadering KNAU Er liggen drie taken te wachten Resultaten HANDBAL Gevangeniselftal mag „uit*' spelen Overgangsklas B Zuid B •Z' r ,^«nroneT«s,enM>u"ulv*' Record-aantal bezoekers37.000 Familie-zaak Uitslagen Drie judo-titels voor Nederland Huiskes biedt excuses aan In december tweede transferperiode Clubkampioenen bij „Middelkamp" Vlaamse Omloop Roger Baguet le K ;end 1965: 8-10 igren- op I ibben ingen ZN aat 1 5375 Dat geldt voor allevier. Evenzeer voor de enorme Enorm (27 cent) als voor de kloeke Parfait (22 cent). Evenzeer voor de senoritas Vedette (14 cent) als voor de kleine Vivat (6 cent), 't Voltallig Jasneva-kwartet is m.m. voor m.m. magnifiek: licht en lekkerl SIGARENFABRIEKEN VALKENS WAARD reda 0f mmmmfumwn voor niDxmcHT Mn en DONKERE W01KEN SCHUIVEN VOOR DE MAAN. j DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 10 MAAKT 1965 MARSEILLE. Voordat Jacques Anquetil aan Parijs-Nice begon vroegen hem enkele journalisten wie de wedstrijd zou gaan winnen. De Franse specialist antwoordde droogjes: „Ik denk Jacques Anquetil". In het jongste weekeind bevestigde het fenomeen zijn uitspraak. Aan Jacques Anquetil kan de eindzege praktisch niet meer ontgaan. Zaterdag con solideerde hjj zijn positie. Zondag zegevierde hij in een korte tijdrit, terwijl hij in de vlakke étappe de zaken nauwlettend in het oog hield. (Adverterutie) De zaterdagetappe, die over een af stand handelde van 144 kilometer en die liep van Bourg-Argental naar Bollene, kreeg reeds zeer vroeg een beslissende wending. Het was Kees Haast, die het na zestig kilometer op zijn heupen kreeg. Hij plaatste een demarrage, die onmid dellijk door een aantal lieden werd be antwoord. Het gevolg was dat er een leidersgroep ontstond van negen ren ners. Naast Kees Haast namen in de trein plaats de snelle Willy Vannitsen, de Fransen Raymond Delisle, die in de Kleine Tour furore maakte, Claude le Her, Jean Jourden, Milesi en de Pra, ter wijl eveneens de Belg Ivo Molenaers zich meldde. Als laatste man sloot Henk Nij- dam aan. De beslissing leek helemaal ge vallen, maar dat was min of meer tot verrassing van de leidersgroep toch niet zo. Cor Schuuring kwam in gezelschap van de Fransman Gauvet de kopgroep versterken, zodat er niet minder dan elf renners aan de leiding kwamen. Het peloton geloofde het wel, maar liet de vluchters toch ook weer niet al te ver gaan. De voorsprong van de leidende groep bleef beperkt tot een dikke twee minuten. Het was echter ruim voldoende om Willy Vannitsen de gelegenheid te geven een sprintzege te behalen. Cor Schuuring wist als tweede te finishen, terwijl Kees Haast en Henk Nijdam even eens prijzen voor zich opeisten. De zater- dagrit veranderde bijzonder weinig aan het algemeen klassement. marge van Jacques bedroeg slechts 34 seconden en was dus niet groot. Bepaald een verrassing was het bedrag van de Nederlanders. Arie den Hartog bevestig de voor de zoveelste maal zijn uitzonder lijke kwaliteiten door als nummer vier te eindigen. Jan Janssen reed eveneens een fan tastische rit en werd op een seconde af standen van Arie den Hartog als vijfde genoteerd. De jongens van Kees Pelle naars kwamen er minder goed af. Zij konden in de tijdrit geen opvallende prestatie leveren. Zij konden dat feitelijk ook niet in de zondagmiddagrit, die de renners naar Marseille bracht. Deze rit was een van de saaiste van deze Parijs-Nice. De oor zaak? Jacques Anquetil, die zich op flu weel voelde, wenste geen enkele risico van wie of wat dan ook te aanvaarden. Hij had zijn makkers van Ford-Gitane opdracht gegeven elke uitlooppoging te verijdelen. Toen de renners de wielerbaan van Marseille opdraaiden was er dan ook niets aan de hand. Heel de troep lag bij een. Op de baan maakte aanvankelijk de Belg Frans Melkenbeek de indruk te zullen winnen. In de laatste bocht kwam Rudi Altig echter onweerstaanbaar naar voren. Hij ging over alles en iedereen heen en eindigde als triomfator. Hij nam door de tijdbonificatie iets terug op Jacques Anquetil, maar zal deze in de twee resterende dagen (dinsdag eindigt de koers naar de zon) stellig niet meer kunnen bedreigen. AMSTERDAM „Er liggen drie grote taken op ons te wachten". Dat zei in Krasnapolsky voorzitter Frans Jutte in zijn openingswoord tijdens de jaarlijkse algemene vergadering van de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie. Drie taken, bestaande uit ledenwer ving, het opvangen van jeugdige be oefenaren door technisch geschoold kader en het kweken van een nieuwe top, nu een aantal sterren als Cees Koch, Eef Kamerbeek en Jan Romani, om slechts enkelen te noemen de atletiek een vaarwel toeriepen. De heer Jutte haakte in op de teleur stellingen van de Olympische atletiekaf- vaardiging. Hij onderstreepte dat de keuze van de KNAU na de Ned. kam pioenschappen in Beverwijk juist was ge- weest. Het belangrijkste feit tijdens de tech nische vergadering was het instellen van een hoofdklasse van 12 clubs zowel bij de dames- als bij de heren, die op vastge stelde competitiedagen tegen elkaar zul len uitkomen. Men kwam tot een hoofd klasse van 12 verenigingen, een eerste klasse van 24, een tweede klasse van 36 en een derde klasse waarin de overige clubs een plaats vonden. De korte tijdrit, die zondagmorgen werd verreden, was natuurlijk een kolfje naar de hand van Jacques Anquetil en moest de bevestiging brengen van zijn eindzege. De \i>orspellingen kwamen uit. Jacques Anquftil schudde zijn voornaam, ste rivaal, de Duitser Rudi Altig (voor malig ploegmaat) van zich af, maar de (Advertentie) ARIE DEN HARTOG bevestiging Zondag-tijdrit: 1 Anquetil (Fr.) 40.04 (gem. 49.417 km per uur)2 Altig (Did.) 40.37, 3 Poulidor (Fr.) 40.46, 4 Den Har tog (Ned.) 41.34, 5 Janssen (Ned.) 41.35, 6 Motta (It.) 41.38, 7 Wolfshohl (Did.) 41.54, 8 Ludo Janssens (B.) 41.55, 9 Ne- dellec (Fr.) 42.10, 10 Geldermans (Ned.) 42.11, 11 Zilioli (It.) 42.25, 12 Van der Vleuten (Ned.) 42.26, 14 Rik Wouters (Ned.) 42.59, 16 Van Espen (Ned.) 43.07, 23 Nolmans (Ned.) 43.59, 28 Haast (Ned.) 44.16, 31 Schuuring (Ned.) 44.25. Zondagmiddagetappe: 1 Altig (Did.) de 185 km van Ceze naar Marseille in 4.46.23; 2 Melckenbeeck (B.), 3 Plan- ckaert (B.), 4 Dancelli (It.), 5 Marcarini (It.), 6 De Haan (Ned.), 7 Boonen (B.) 8 Spruyt (B. en vervolgens de rest van het peloton, allen in dezelfde tijd als Altig. Na zes etappes luidt het algemeen klas sement: 1 Anquetil (Fr.) 27.09.59, 2 Altig (Did.) 27.12.17, 3 Zilioli (It.) 27.12.55, 4 Poulidor (Fr.) 27.13.50, 5 Janssen (Ned.) 27.14.09, 6 Den Hartog (Ned.) 27.14.17, 7 Junkerman (Did.) 27.14.56, 8 Motta (It.) 27.26.12, 9 Nedelec (Fr.) 27.16.23, 10 Haast 27.19.04, 23 Schuuring 27.24.04, 27 Lute 27.26.19, 28 Van Espen 27.36.30, 30 Malie paard 27.36.30, 38 Rik Wouters 27.30.30, 40 Van Dongen 27.32.03. 42 Geldermans 27.34.09. Altig leidt in het puntenklassement Zaterdagrit: 1 Vannitsen (B.) 3.46.20; 2 Schuuring (Ned.), 3 Molenaers (B.), 4 Nijdam (Ned.), 5 Le Her (Fr.), 6 de Pra (It.), 7 Haast (Ned.), 8 Milesi (Fr.), 9 Cauvet (Fr.), 10 Delisle (Fr.), 11 Jourden (Fr.) allen in dezelfde tijd als Vannitsen; 12 Reybreek (B.) 3.48.50 vervolgens het voor Jan Janssen, in het bergklassement peloton in dezelfde tijd. is de eerste plaats voor Motta. LONDEN Dankzij ingrijpen van hun afgevaardigde in het parlement, Norman St.-John Stevas, mag het elftal dat is samengesteld uit de inwoners van de Chelmsford-gevangenis buiten de muren een wedstrijd spelen. Dat zal in Engeland de eerste keer zijn. Het gevangeniselftal had ingeschre ven voor een plaatselijke bekercompe- titie en alle twaalf wedstrijden gewon nen, op last van de directeur allemaal gespeeld binnen de gevangenismuren. De eindwedstrijd moest op neutraal ge- fied gespeeld worden, maar de direc teur weigerde ook nu het gevangenis elftal daarvoor de poort te laten uitgaan. Men nam Stevas in de arm en deze wist van het ministerie van binnen landse zaken toestemming tot het spelen van de finale buiten de gevangenis te krijgen. Over de plaats moet men het nog een® worden. Gemeenteraadslid Ted Wilkes zei er over: ,,Ik vind het plezierig. De jongens spelen sportief voetbal. Van hun situatie hebben ze nooit misbruik gemaakt. Dat is opvallend". (Van onze handbalmedewerker) De eerste speeldag van de tweede helft van de veldhandbalcompetitie bracht een klein programma met veel verrassingen. Zo bedwongen de dames van Walcheren in de overgangsklas koploper Velo uit Wateringen met 5-5. De heren van het Bredase SOA gaven Juliana uit Tilburg een gevoelige nederlaag op eigen veld van 6-11 en de Rapid-dames konden Volt niet van de eerste plaats verdringen. De dames van Walcheren hebben in Vlis- singen het roemrijke Velo een gelijkspel afgedwongen. Direct na de start ontwik kelde zich tussen beide ploegen een felle strijd, waarin Walcheren uitblonk door prachtig samenspel. Janny van Elve gaf de Zeeuwse ploeg de leiding met een hard schot. Velo kwam enkele minuten later gelijk, maar Corry Houmes gaf Walche ren weer de leiding. Het was een op en neer gaande strijd. Met de rust werd een stand genoteerd van 3-3. Velo was de ploeg die na de rust het eerste doel punt maakte. Walcheren sloeg terug en bracht de balans weer in evenwicht. De ploeg uit Wateringen vocht voor de overwinning en wist de leiding weer te nemen. Fien Pamelen, Corry Meerman en Janny van Elve gaven zich voor honderd procent en voor de scheidsrech ter het eindsignaal liet horen had laatst genoemde de stand verdiend gebracht op 5-5. (Advertentie) DAMES 2e KLAS A Het ongeslagen Volt heeft ook Rapid op eigen terrein aan de zegekar gebonden In een matig gespeelde wedstrijd, die overigens goed werd geleid door scheids rechter v. Gooi, versloeg de Tilburgse ploeg de Bredase dames met 3-5. Met de rust had Volt een voorsprong van 0-2. Na de rust werd uitgelopen tot 0-3 met een doelpunt van Jac. Groene daal. Binnen vijf minuten wees het sco ringsbord 2-4 aan, waarbij gescoord werd door Doortje Beerens (Rapid), Jac. Groe SELECTIEKLEDING Uit de naam blijkt al de perfecte kwaliteit zeggen kenners. Kom maar kijken als een grijze, bruine of beige pantalon u goed staat. AMSTERDAM BREDA EINDHOVEN ENSCHEDE HEERLEN ROTTERDAM nedaal (Volt), Romy de Leeuw (Rapid). Voor het eindsignaal werd nog eenmaal a.an beide zijden gescoord, respectieve lijk door Dinny v. Dongen en Lia Bo- gers. Eindstand 3-5. HEREN 2e KLAS A Het ongeslagen SOA uit Breda heeft naaste concurrent Juliana van zich af geschud door een overwinning van 6-11. De kracht van de Bredase groen-witten lag vooral in de aanval, want met de rust hadden zij een voorsprong van 1-5. De doelpunten kwamen van Ad Oomens, Jan Maas, J. v. d. Bom en Dick Jas. Na de thee ging de Tilburgse ploeg beter spelen maar ze konden de opgelopen achterstand niet meer inhalen. Door Ju liana werd vijfmaal gescoord, door SOA zes keer. Door deze overwinning heeft SOA alleen de leiding met twee punten voorsprong op Juliana maar één wed strijd minder gespeeld. Het ziet er naar uit dat SOA hard aan het werken is om terug te komen in de districts le klas. De heren van Rapid hebben nog lang niet de oude vorm die nodig is om Volt 2 te verslaan. Het werd een gelijkspel. Wel iswaar moesten zij aantreden met drie invallers maar een overwinning was mo gelijk geweest. De Tilburgse ploeg nam direct bij de start de leiding met 0-2 door doelpunten van Ge Hendriks en Anton Vermee. Rob Schmeitz verkleinde de ach terstand tot 1-2. Met een strak schot van Karei v. Hooydonk, waar de Volt-keeper glansrijk overheen dook, kwam Rapid gelijk. Ge Hendriks, goed op dreef deze middag, maar te individualistisch, gaf met drie doelpunten Volt de leiding met 2-5. Rapid verkleinde voor de rust in ging de achterstand tot 4-5 met doelpunten van Ger. v. d. Zanden en Karei v. Hooy donk. Direct na de hervatting wist Bart Mutsers de achterhoede van Rapid te omspelen en de keeper te passeren. 4-6. Na de verrassing sloot Rapid de verdedi ging en zag Volt geen kans meer om 'n doelpuntte maken. Rob Schmeitz scoorde tweemaal waardoor de eindstand kwam op 6-6, wat de juiste verhouding weergeeft. HANNOVER De Duitse amateur- wegwedstrijd om de „Contiprijs" is zon dag een Nederlandse aangelegenheid ge worden. Winnaar werd Harm Smit« voor zijn landgenoot Braspennincx. Smit legde de 145 km af in 3 uur 56 min. 38 sec. Met een achterstand van bijna vier minuten volgde de Duitser Gompert op de derde plaats. De uitslag was: 1 Harm Smits (Ned.) 3.56.38; 2 Piet Braspennicx (Ned.) z.t.; 3 Gompert (Did.) 4.00.26; 4 Troche (Did.) z.t.; 5 Wim van Rooy (Ned.) 4.02.02. En geer* DEN HAAG De Haagse sprinter Piet van der Touw heeft samen met zijn Australische koppelgenoot Bill Lawrie de Zesdaagse van Melbourne gewonnen. Op de tweede plaats eindigde het Nieuwzeelandse koppel Syd Patterson/ Rick Dalton en derde werd het Austra lisch duo John Perry/Jack Caviola. Piet van der Touw wordt tegen het einde van de maand in Nederland te rugverwacht. SXO PAULO Pele, de Brazili aanse wondervoetballer, heeft zijn contract met de voetbalclub San tos met twee jaar verlengd, aldus Peles advocaat José Gonzales Ozores. Functionarissen van Santos hebben niet mee willen delen wat Pole onder zijn verlengde contract gaat verdienen, maar volgens waarnemers is het bedrag „buitengewoon hoog". (.Van onze sportredactie I SINT ANTHONIS Joël Robert aast op twee wereldtitels. Hij wil zich de sterkste tonen bij de 250cc- ers en de 500cc-ers. Gisteren tij dens de internationale moto-cross te Sint Anthonis heeft de stoere Belg dit nog eens duidelijk laten blijken. Met groot machtsvertoon won hij twee van de drie manches bij de internationalen 500cc. Grandioos was de manier waar op hij vooral zijn Engelse en Zweedse belagers van zich af schudde. Toch was hij nergens tijdens de eerste drie ronden van de eerste manche (9 ronden van 1700 meter). Toen toonde hij zijn kracht, spoot weg en zette de achtervolging in naar Dave Bic kers, een zeer talentvolle Engels man, die onbereikbaar scheen. Joël Robert liet zich echter niet ken nen en haalde de Engelsman op de helft van de vierde ronde in. Passeerde hem en Bickers was zo verbouwereerd dat hij pardoes in de strobalen reed. Joël ging door, liep steeds verder weg van de rest van het veld en behield zijn voorsprong tot aan het einde. Zijn voorsprong op nummer twee, de Engelsman Jeff Smith bedroeg maar liefst 38 seconden. Broer Dirkx, toch ook een van de groten kon het tempo van de allergrootsten niet he lemaal volgen maar eindigde toch nog op een fraaie zevende plaats en liet daarbij oud-wereldkampioen Bill Nilsson nog achter zich. De 37000 toeschouwers, een record on danks het minder goede weer waren dus gespannen voor de tweede manche. Ook nu kwam Joël Robert slecht weg. Bij het ingaan van de eerste bocht zat hij op de laatste plaats, maar toen de rijders voor de eerste keer over de finish kwa men zat hij alweer op de tweede plaats achter de Engelsman Arthur Lampkin. In de tweede ronde had hij zijn belagers echter weer van zich afgeschud, be halve Jeff Smith, die als een klit aan zijn wiel bleef hangen. Maar gestaag bleef hij zijn voorsprong vergroten en finishte dan ook weer met achttien se conden voorsprong op Jeff Smith. De strijd om de volgende plaatsen was een zeer spannende. In de zesde ronde ging Broer Dirkx met motorpech uit de strijd die tot dan nog een zeer goede kans op een ere-plaats had gehad. De strijd ging dus tussen de buitenlanders onder de deelnemers. De Zweed Torst Hall man, wederom Dave Bickers en Arthur Lampkin wisselden ronde voor ronde van plaats tot tenslotte Hallman net de derde plaats veroverde voor Bickers en Lampkin. Slecht domme motorpech kon Joël Ro bert nog van de eerste plaats in de eindrangschikking afhouden. De Belg die een 350 cc motor bereed, deed het dus in de derde manche wat rustiger aan, maar zorgde er toch voor dat zijn achterstand niet te groot werd en ein digde op de tweede plaats achter Dave Bickers, maar voor Hallman, Smith en Lampkin. Dat de familie van Heugten uit Amers foort talentvolle motorcrossers" in haar gelederen telt, lieten twee telgen van dit geslacht zien bij de junioren. Een eerste en tweede plaats vielen hen ten deel. Bij de zijspannen startten weer twee Van Heugtens. Maar ook wereldkam pioen Leon Liekens vertrok en de ver wachting was dus wel, dat defee sterke Belg zou zegevieren. Het liep echter heel anders dan verwacht. Kon de En gelsman Patrick Rose in de eerste drie ronden nog fier op de eerste plaats rij den, daarna was het afgelopen met hem. In de vier van de zeven te rijden ron den in de eerste manche werd hij ge passeerd door Leon Liekens. Cor van Heugten volgde echter meer dan uitste kend en onder enorm enthousiasme van de toeschouwers lukte het de man uit Amersfoort om de onverslaanbaar ge achte Belg te passeren en deze voor sprong te behouden. Iedere ronde op nieuw liep hij iets verder uit en finishte als eerste. Wat daarna de hele Van Heugten-clan deed, bracht hem meer in moeilijkheden dan de complete eerste manche. De verwachtingen voor de tweede manche waren dus vanzelfsprekend hoog gespannen. Maar.reeds in de eerste bocht kwam Cor van Heugten in botsing met zijn broer Stefan van Heug ten. En dat kostte kostbare seconden, zodat starnummer H 1 na de eerste ronde op de laatste plaats doorkwam. Maar Cor liet dit niet op zich zitten en zette een grandioze achtervolging in. Hard nekkig probeerde hij de op de kop lig gende Liekens in te halen maar het lukte hem niet. Wel verkleinde hij zijn achterstand die in de vierde ronde nog vijftien seconden bedroeg. In de vijfde ronde had hij er tien van afgeknabbeld, maar de Belg liet hem niet nog dichter bij komen. Gesteund door zijn routine liet hij zich geen tweede maal verrassen en klopte de Nederlander met een kleine twintig meter voorsprong. Stefan van Heugten, die alle tegenstanders netjes van de twee koplopers af hield, eindigde als derde. De uitslag bij de junioren luidt (een manche van 30 min.)1 T. van Heugten, 2 F. van Heugten, 3 D. Bronkhorst, 4 W. Suijkers en 5 J- ten Thije. De uitslag van de twee manches bij de zijspannen luidt: le manche: 1 Cor van Heugten, 2 Leon Liekens (Belg», 3 Patrick Rose (Eng.) 4 Albert de Rij eke (Belg) en 5 Ben Snij der. 2e manche: 1 Leon Liekens, 2 Cor van Heugten, 3 Stefan van Heugten, 4 Pa trick Rose en 5 Kuno Malmquist (Zwe den. Eindstand zijspannen: l Cor van Heug ten, 2 Leon Liekens en 3 Patrich Rose. De uitslag van de drie manches bij de internationalen 500 cc luidt: le manche 1 Joël Robert, 2. Jeff Smith, 3 Torst Hallman, 4 Dave Dickers, 5 Ar thur Lampkin. 7 Broer Dirckx. 9 Dick van Heugten. 2e manche: 1 tot ert met 5 dezelfde volgorde als in le manche. 9 Dudi Boom 3e manche: 1 Dave Bickers. 2 Joël Robert, 3 Torst Hallman 4 Jeff Smith, 5 Arthur Lampkin. 6 Rudi Boom, 7 Simon Schram 9 Bart Hartelman. Eindstand: 1 Joël Robert op CZ., 2 Jeff Smith op BSA, 3 Torst Hallman op Husq- varna, 5 Dave Bockers op CZ. 6 Rudi Boom op Husqvarna, 8 Simon Schram op Maico 9 Albert de Wit op Hadlund, 10 Dick van Heugten op Matchles. (Van onze sportredactie) SCHEVENINGEN In een seconde werd een schone droom wreed verstoord. Vincent Boot, de 19-jarige bruine band uit Ommen had de judo-experts dit jaar verbaasd met zijn snelle doorbraak naar de top van de jeugd. Bij de Nederlandse kampioenschappen in Utrecht bereikte hij verrassend de finaie waarin hij Van de Hagenaar Tjima v. d. Lubbe verloor. De keuzecommissie van de FNIJB twij felde aan deze tweede plaats en Boot werd opgeroepen voor een extra selec tiewedstrijd tegen Ernst Eugster, die op de dag van de nationale jeugdkampioen schappen in Frankrijk met het nationale team op de mat stond. Ook deze hinder nis werd met een fraaie tweede been worp overwonnen en toen stond zijn plaats voor de Europese kampioenschap pen vast. In Scheveningen zou hij zijn opmars voltooien. De hindernissen die de buitenlandse judoka's voor hem wierpen werden met verve en elan genomen en in de eindstreid keek hij opnieuw in de ogen van de vastbesloten Hagenaar Tjima v.d. Lubbe, de man die hem enkele weken tevoren de voet had dwars gezet. Voor zichtig ging Vincent Boot te werk. Hij wilde geen risico lopen verrast te wor den door zijn tegenstander. Traag kro pen de minuten voorbij en naar mate de gongslag naderbij kwam stegen de activiteiten van de judoka uit Ommen. Hij kreeg lichtelijk voordeel en de winst leek zeker. Met nog enkele secon den voor de boeg zette hij aan de rand van de mat een beenworp in. De worp ,,zat" niet en even was de Ommenaar uit balans waarop Tjima v.d. Lubbe ra zendsnel een tweede schouderworp in zette. Hoog vloog het lichaam van Boot door de lucht en in die seconde van on oplettendheid werd zijn droom beëindigd. Niet Vincent Boot maar de Hagenaar Tjima v. d. Lubbe had de titel in het half.:waargewicht veroverd. V. d. Lubbe was een van de drie Nederlanders, die het komende jaar als Europese kampi oen op de mat zullen komen. Bij de aspiranten versloeg Frans Ivasko zijn landgenoot Henk Mol in de eindstrijd bij de half middengewichten, terwijl Henk Kruis bij de zwaargewichten de meerdere bleef van de Westduitser Deus- sen door een goed geplaatste heupworp. Drie titels dus voor onze landgenoten, die daarmee wel aan de verwachtingen hadden beantwoord. AMSTERDAM. Het dagelijks be stuur van de Koninklijke Nederlandse Schaatsenrijdersbond heeft in Amster dam een onderhoud gehad met de heer Huiskes, coach van de kernploeg. Nadat de heer Huiskes duidelijk was geworden dat ten gevolge van het door hem niet opgeven van het tijdstip van thuiskomst het niet mogelijk was dat een bestuursafvaardiging op Schiphol aan wezig was, heeft hij zijn verontschuldi ging aan het bestuur aangeboden. Deze excuses zijn door het dagelijks bestuur van de KNSB aanvaard. Daarnaast is uitvoerig overleg gepleegd ter zake van de juiste verhoudingen en is vastgesteld dat beleidszaken en beslis singen uitsluitend zijn voorbehouden aan het bestuur. Het overïeg inzake de gezagsverhou dingen heeft geleid tot een zodanig be grip voor de positie van de bond dat de gebeurtenissen van de laatste weken geen belemmering zijn voor het continueren van de activiteit van de heer Huiskes voor de kernploeg. DEN HAAG. Het concept van het nieuwe reglement van het betaalde voet bal, samengesteld op basis van het reeds vorig jaar aangenomen rapport dat een volledige zelfstandigheid van de diverse groeperingen in de KNVB voorstaat, is ter kennis gebracht van de leden van de algemene vergadering van het betaalde voetbal on van de semi-profclubs. ^Het nieuwe reglement, ontworpen door een commissie waarin de heren H. Zon (voorzitter), H. A. Burgwal (secretaris), B. H. R. van Qelder, mr. J. Hl Lobsteyn en drs. C. van Rijn zitting hebben, wijkt op een aantal punten sterk af van het huidige. Twee zeer belangrijke en in het oogspringende verschillen zijn wel, dat de periode waarin spelers kunnen wor den getranfereerd momenteel van 1 juni tot 1 augustus bij aanvaarding van het concept zal worden vervangen door twee tijdvakken en dat er dan geen leglementair maximum salaris meer be staat dat aan contractspelers mag wor den uitgekeerd. Voorgesteld wordt dat in de toekomst spelers na afloop van het seizoen van 1 juni tot en met 15 juli van club kun nen veranderen. Daarnaast moet er een transferperiode komen van 1 tot en met 15 december. In dit laatste tijdvak mogen in principe slechts spelers die in de zomer op de transferlijst hebben gestaan en niet zijn overgegaan worden getrans fereerd. Dit laatste is noodzakelijk geworden door de structuurwijzigingen die het rap port zelfstandigheid voor de semi-prof clubs aanbeveelt. Momenteel kan een club, als deze door blessures bij de semi- profelftallen een te kort aan spelers krijgt, terugvallen op de amateurs die in lagere elftallen van dezelfde vereniging uitkomen. In de toekomst is dat als de betaalde teams in een aparte stichting zijn ondergebracht echter niet meer het geval. Cor van Heugtenwinnaar in de zijspan-klas. Rechts voorzitter Harrie Goossens. Camiel de Wolff bij de amateurs, Ko de Vrieze bij de nieuwelingen en Char les de Smit bij de aspiranten werden de nieuwe titelhouders tijdens de clubkam pioenschappen van de RTC Theo Mid delkamp, die in de omgeving van Nieuwdorp werden verreden. Van felle strijd is bij geen enkele categorie sprake geweest. Bij de elf ama teurs die van start gingen kreeg Wil de Feber reeds na de 6e van de 30 te rijden ronden met pech te kampen. Zijn rol was daarmee uitgespeeld. Ook voor Favoriet Dies Kosten sloeg de pechduivel toe. Halfkoers brak een toeclip van de Kapellenaar en zijn daarbij opgelopen achterstand was te groot om die nog te overbruggen. Het draaide uit op een lange sprint waarin De Wolff, die zich voorgaande weken in de trainingsritten al had onderscheiden, zich de sterkste toonde. Ook bij de 27 gestarte nieuwelingen bleef geruime tijd alles compact. Evert- se en Westerweele waren eigenlijk de enigen die nog wat leven in de brou werij brachten door een ontsnapping die echter toch weer werd teniet gedaan. Ko de Vrieze wo> de eindsprint en de Smit liet op dezoKde wijze zijn rivalen ach ter zich bij de aspiranten. De uitslagen luiden: amateurs 1 C. de Wolff Souburg 81 km in 2 uur 9 min, 2 R. Hoogerland Kapelle. 3 W. de Wilde Oudelande. 4 C. Rentmeester Ovezande, 5 P. Verschuu- re, Hansweert, 6 J. Moerdijk Lewedorp, 7 H. v.d. Maas, Ouwerkerk. 8 A. Kor- nelis, Biervliet. Nieuwelingen: 1 J. de Vrieze, Souburg 62 km in 1 uur 53 m., 2 C. Vonk St. Janst., 3 W. Evertse, Zie- rikzee, 4 A. Wurth, Brouwershaven, 5 M. Joosse. Souburg. 6 H. de Schipper, Bres- kens, 7 D. Lindenberg, Wolphaartsdijk, 8 J. Beun. Biervliet, 9 C. v.d. Berge St- Maartensdi.ik, 10 J Kievit. Borssele. Aspi ranten: 1 C. de Smit, Hoofdplaat DE ZONDAGMIDDAG voor 1500 toe schouwers te Arnhem gespeelde vriend schappelijke wedstrijd tussen Vitesse en Fortuna uit Düsseldorf is geëindigd in een zege met 3—2 voor de Duitsers. MECHELEN De jonge Belg Roger Baguet won zaterdag de omloop van de Vlaamse Gemeenten. Hjj had een voor sprong van zeven seconden op de Brit Vic Denson. De uitslag was: 1 Roger Baguet (Belg.) de 193 km in 4 uur 31 min.; 2 Vic Denson (G.B.) op 7 sec.; 3 Roger Dekoninck (Belg.) op 22 sec.; 4 Noel de Pauw (Belg.); 12 Rik Luyten op 3 min.; 18 André van Aart (Ned.) z.t.; 20 Kees Snepvangers (Ned.) z.t.; 21 Koehorst (Ned.) z.t.; 24 Van Ginr neken (Ned.) z.t.; 30 Van der Klooi (Ned.) z.t. Er namen 174 renners deel.

de Stem | 1965 | | pagina 9