Eén paar pumps: buit na twaalf maanden „Irma" SIMBÖLO Geen Duits wapen meer naar Israël (oo/javond 10 stuks f 1,60 Argentinië gaat moeilijke verkiezingen tegemoet Kolonel b.d. uil na afloop stampvoetend zijn woede FRANCOS ONRUSTIGE OUDE DAG RARE ERVARING IN DEN HAAG Misselijk van optreden tegen negers Vliegramp in Winkel wordt onderzocht rindebng len moet istischer /.ISSER-KOOLE d ital FV Delta k gestegen Vandaag Morgen Ku Klux Khan ongerijmd op carnaval LOUIS ARMSTRONG Ho ho-roepen Auschwitz-proces Ex-SS-arts bekent medeplichtigheid aan massamoord Telegram mild en geurig uitsluitend tabak REGERING IN BONN Mogelijk nog wel economische hulp Land zwemt in politieke partijen ALLE TEXTIEL MET DIT GEEL-BLAUWE ETIKET IS KLEUR-ECHT BLIK NAAR BUITEN Verzoening Windsors- Elizabeth op til Tweemaal in maand tot burgemeester gekozen Zeg het met bloemen jcdcputecrdc Staten van en hun eind 1961 ingedien- >t een gemeentelijke herin- olen ingetrokken, Zy heb- it genomen na overleg met van Binnenlandse Zaken, i verder strekkend voorstel eiding. De gemeentelijke >p Tholen betreft de ge- Annaland, Tholen, Stave- artensdijk, Oud-Vossemeer, Scherpenisse. (Advertentie) URG Het aantal leden atelisten vereniging Delta" afgelopen jaar met 95 tot n in het jaarverslag wegens nog geen voordelig saldo den. Te Steenbergen, Klun- Aviolanda werden nieuwe gericht. Voorts zullen binnen- ital ledenvergaderingen wor- Op donderdag 18 maart in Middelburg. Op de huishou- da staan naast de jaarver aantal bestuursverkiezingen, ijn de heren J. Adriaanse (herkiesbaar). H. A. Kor- Middelburg, (herkiesbaar,) G. Zonnemaire (niet herkies- het bestuur wordt de heer uit Vlissingen kandidaat ge- re vergaderingen c.q. bijeen- orden respectievelijk belegd t op woensdag 17 maart in ianningsgebouw", te Vlissin- iderdag 1 april in de „Kie- Steenbergen op vrijdag 2 „Vroon", bij Aviolanda op april in de kantine en tc p vrijdag 9 april in het para uur James Bond. 13 J. 1 Oranje 20 uur Kunstmaand. zor ZVU. louw 19.30 uur Feestavond Alg nbond. inde 20 uur Contactavond an Engeland 19 uur Voorlich. d aardgasleiding. [t-stekene >rp 19.30 uur Schieting. ,n uur Een weekend van liefdi ocht, 18 j. indkerkje s 20 uur Districtswedstrijd erheidsschool meisjes 10 uu: htendag CBTB. west.souburg n 20.15 uur Jubileumavond e brandweer. en i 20 uur ZVU. EN uur Ursus en de gladiatoren a 20 uur James Bond, 18 J. urg ïur Een bed voor twee. (ontoe. 9.30 uur Ook uw dochter ia u 18 jaar. >era 19.30 uur Le Chemineau BAGBLAB DE STEM VAN VRIJDAG 12 MAAttT 19t>3 (urg e Leeuw 19.30 uur Toneel doo; szand oondert 19.30 uur Toneel var indenkring". igebouw 20 uur De raven, 14 j uur Cross. ke 20 uur Irma la Douce, ii j. (en 9-21 uur Ursus en de gladiato- j. ra 19.21 uur James Bond. 18 j urg 19-21.15 uur Ook uw dochtar if r, 18 j. uur Eenbed voor twee, (ontoe- ilder 15 uur Schieting. -rzande aal 15.30 uur Schieting. PAAL ïakKer 15 uur Schieting. pen !0 uur Nabucco. gent 20 uur Mijn man is bij de ge ck 7.30 uur De dwaalwegen. K i 20 uur De laatste aanval, 14 j tG 3 uur Vrouwenjagers, 18 J. 19.30 uur Verg. RKJB. .ring 19.30 uur Jaarverg. LAB ;eN 0 uur Een weekeind van liefde itocht, (ontoelaatbaar). HT-STEKENE onghe 15 uur Schieting. Kranslegging monument konin- helmina. ende 10 uur Verg. Zeeuwse ro«- dbouw 15 uur Verg. militaire lbond. :rg. agrarische bedrijfsbond. Verg. postduivenbond zaterdag- 1 uur Verg. NCAB district Z.- d. jr Schaakwedstrijd 's-Graven- ïierikzee. i9-21 uur James Bond, 18 J. pera 20 uur Karsenly. DARMSTADT Het Ameri kaans militair gezag in Duitsland heeft zestien officieren, die op 26 februar op een carnavalsbal in de officiersclub van Darmstadt Ku Klux Klan-achtige punthoeden en pakken droegen en een kruis ver brandden, de „ernstige" raad ge geven in het vervolg minder grote tactische fouten te maken De officieren waren gezien door minstens twee negerofficieren en vier negersoldaten. Een hunner, Alonzo A. Galloway, had een klacht ingediend. Het militair gezag kwam na on dervraging van de betrokkenen tot de conclusie, dat ze niet ra ciaal vooringenomen waren en hadden gehandeld zonder diep na te denken. (Advertentie) KOPENHAGEN Trompettist Louis Armstrong heeft in Kopenhagen ver klaard misselijk te zijn geworden bU het zien van televisiebeelden over rass^non- lusten in Selma. „Ik zag op het scherm hoe agenten knuppels gebruikten tegen vrouwen en kinderen, hoe zij de kinde ren met volle kracht op het hoofd sloe gen", aldus Armstrong. De beroemde trompettist zei verder: „Ik loop niet mee, maar ik zend mijn bij dragen naar de negerorganisaties". Armstrong legde deze verklaring af op het vliegveld van Kopenhagen op door reis naar Tsjechoslowakije, Bulgarije en Oost-Duitsland. De kleurrijke Irma la Douce, die al langer dan een jaar over onze vaderlandse bioscoopscher men dweilt, blijkt een magnetische werking te hebben op die Neder landers, die door de keuring gewo gen en te licht zyn bevonden. Achttien jaar is de onverbiddelijke minimumleeftijd voor een genoeglijk sa menzijn met deze losse tante. De por tiers hebben strenge orders om elke be zoeker, die onder deze fatale leeftijd zweeft, vriendelijk doch beslist de weg terug naar huis te wijzen. Nu is dit een zeer delicate zaak, want vrouwelijke middelbare scholieren hebben tegenwoor dig de fatale uitmonstering van belegen verleidsters, terwijl hun jolige grootmoe ders als hupse pubers door het leven stuiven. Vraag de eerste de beste vamp hoe oud zij is en zij zal u stralend ant woorden. dat zij zojuist met zakdoek jes leggen, limonade en ra, ra, ra, wie heeft de bal haar twaalfde verjaardag heeft gevierd. „En die ogen dan?" zult u verbijsterd vragen. „Mallerd", zal ze antwoorden, ,,dat is natuurlijk uit moe ders potje." Willen de bioscoopdirecties er dus ze ker van zijn, dat uitsluitend personen boven de achttien in het duistere wak van hun zalen het soortelijk gewicht van Irma's zeden vaststellen, dan kunnen zij dit alleen bereiken door paspoortcontrole Daar zij er echter niets voor voelen om de privédouanier uit te hangen (zorg dat je er bij komt, als je maar geen bril draagt) volstaan zij met het nemen van steekproeven. Zij beseffen, dat het een zeef is met zeer wijde gaten, maar een andere oplossing is er domweg niet. De tieners op hun beurt proberen on danks de waarschuwingen toch door te stoten tot het pluche van de parterre en daarvoor plunderen ze de kasten van hun ouders uitputtend. Veertienjarige scholieren duiken, voorzien van valse snorren bij de kassa op en acteren hun wensen met mannelijke flair vanuit het middenrif. Anderen lefien vaders hoed en sjaal en komen nonchalant als moe- gestrede bonvivants aanstrompelen. Het droompaardje, dat zij aan hun zijde mee voeren, lijkt door de wol geverfd, maar heeft zich in feite alleen met moeders make up-spullen twintig jaar voorsprong gegeven. „Twee balkon-fauteuil", roept hij zonnig, want met de laatste loon- ronde is ook zijn zakgeld weer aan zienlijk verhoogd. En de portier, die ar me ziel, die vroeger kon volstaan met het onderscheid tussen kleuters en be-: jaarden, scheurt de kaartjes af en denkt moedeloos: „Hij zal me weer wel verlin ken. maar ik durf toch niet het risico te nemen, dat ik de een of andere staats secretaris de tent uitschop." „We krijgen ook verbolgen vaders", zegt de heer Kerbusch, bedrijfsleider van het Haagse Metropool-theater, „die doodgemoedereerd een hogere leeftijd voor hun kinderen opgeven en als we dan naar een legitimatie vragen, rie pen ze: ,,Ik bepaal zelf welke films ze wel mogen zien en welke niet. Ik pas ervoor in het bijzijn van mijn zestien jarige dochter te worden terechtgewe zen. Bij mijn televisietoestel zit toch ook geen ambtenaar, die ,,ho, ho" roept, als ik mijn dochter naar een bepaald programma laat kijken." Een gans andere reactie kwam van een kolonel buiten dienst, die na af loop van de voorstelling luidkeels in de hal zyn misnoegen over Irma's penetran te handel en wandel kenbaar maakte. „Dit is een perverse film", schreeuwde hij. „dit is immoreel, dit is een schan de". Hij was purperrood aangelopen en stampte links uit de flank op het ta pijt. „Ik heb nog geprobeerd om hem tot andere gedachten te brengen", zegt de heer Kerbusch, „maar de man was niet te overtuigen en vloekend is hy de Laan van Meerdervoort opge marcheerd." Andere hoogwaardigheidsbekleders daarentegen vermeien zich lustig in de avonturen van Irma. Onder hen waren mr. Marijnen en minister Luns en Bies heuvel, die in Metropool bewezen, dat regeren ook is de vrije uren vooruitzien vanuit de klapstoel. (Advertentie) In tegenstelling tot de dolende heer Hector uit de film Irma la Douce mogen de portiers in het Haagse Metropool geen oogje dichtknijpen voor de minderjari gen, die tot fatale Irma willen doordringen. De mooiste vondst na twaalf maanden Irma was een gaaf paar pumps, waar van de puntige tenen met proppen wat ten waren opgevuld. Een reconstructie heeft uitgewezen, dat een minderjarige Haagse op deze (van moeder geleende) schoenen het theater is binnengetrippeld en ze tijdens de voorstelling heeft ver wisseld voor haar eigen aftrappers. „Waarschijnlijk', zegt de heer Kerbusch „kon dat kind op die hoge stelten nau welijks lopen en was ze blij, dat ze ze uit kon schoppen. Na afloop heeft ze ze gewoon vergeten. Toen kon ze immers weer gewoon zestien zijn..." De pumps staan nog steeds op mijn kantoor als stille getuigen van het klei ne bedrog, dat omwille van onweerstaan bare Irma is gepleegd. Nog steeds schuiven er 's middags en 's avonds mensen naar binnen, die naar de smaak van de portier op te grote voet leven, maar de pijn is alleen: „hoe bewyst hy het?" In deze gekke, dwaze wereld is het immers mogelijk, dat hij de vader de toegang ontzegd en diens zoon doorstuurt naar de oevreuses. Zolang Irma heup wiegend heerst in Nederland, zal hij daarom in dat moeilijke parket blijven zitten (om nog maar niet te spreken van de zeker zo moeilijke stalles en het deksels lastige frontbalkon). En dan te bedenken, dat het leven pas officieel pas bij de veertig begint. FRANFORT In het Auschwitz-proces in Frankfort heeft de wegens medeplich tigheid aan moord aangeklaagde gewe zen SS-arts dr. Franz Lucas (53) toege geven in 1944 mensen geselecteerd te hebben. Hij had dit drie- of viermaal ge daan onder druk van de SS-officier Kra mer. De bekentenis kwam onverwacht. Dr. Lucas heeft maandenlang ontkend. Hij verklaarde, dat hij dadelijk na aankomst in Auschwitz had ingezien, dat er mis daden werden bedreven. Door ziekte voor te wenden had hij zich aanvankelijk kunnen onttrekken aan het selecteringswerk. Toen echter de gro te transporten uit Hongarije binnenkwa men, was hij weer op de lijst van selec tieartsen geplaatst. Hij had geweigerd dit werk te doen, maar Kramer had hem te kennen gegeven, dat het met hem afgelo pen zou zijn als hij bij die weigering bleef. Hij had zich gewonnen moeten geven. Hij had nog wel geprobeerd mensen, die niet voor werk geschikt waren, buiten de gaskamer te houden, maar Kramer hield altijd een na-selectie. De F.v.d.A. lieeft gistermorgen een te legram gezonden naar dominee Martin Luther King, luidende: De Nederlandse Partij van de Arbeid verklaart zich so lidair met uw heldhaftige strijd voor ge lyke rechten. Het telegram werd onder tekend door J. G. Suurhoff, voorzitter, en mr. M. van der Stoel, internationaal se cretaris. Onder betogers voor federaal ingrij pen in Alabama en Los Angeles zijn hon derd arrestaties verricht omdat ze wei gerden in te gaan op een verzoek van procureur-generaal Manuel Real om uit gangen van het federaal gebouw vrij te maken. In Selma heeft ds. Ralph Abernathy een mars van ongeveer vierhonderd ne gers en blanken geleid, die het gerechts gebouw als doel had. Dominee King was er niet bij. Hij is gedagvaard om voor het federale hof van Montgomery te ver schijnen. SCHIPHOL In opdracht van de of ficier van justitie te Alkmaar zal op het stoffelijk overschot van de 66-jarige Jan Blaauboer uit Winkel, die woensdag met een van de Nationale Luchtvaartschool gehuurd sportvliegtuig verongelukte, sec tie worden verricht om na te gaan of hij misschien tijdens het besturen van het toestel onwel is geworden. In nauwe samenwerking met de dienst luchtvaart van de Rijkspolitie wordt het onderzoek in Winkel voortgezet met het horen van zoveel mogelijk ooggetuigen. Het kleine sportvliegtuig waarin drie no tabelen van het dorp Winkel 'n plezier vluchtje maakten stortte in het eigen dorp met de neus omlaag in een krokus- veld neer. Het kostte hen alle drie het leven. Of motorstoring de oorzaak is, dan wel dat Blaauboer een besturingsfout heeft gemaakt of onwel is geworden, kon nog niet worden vastgesteld. Het wrak van de Morane zal voor na der onderzoek naar Schiphol worden ver voerd. De foto toont het wrak van het vliegtuigdat op 300 meter van de huizen van de verongelukte neer kwam. - -.1 BONN Na een gesprek tussen bondskanselier Ludwig Erhard en zijn speciale afgezant naar Israël, Birrenbach, heeft de Westduitse regering bevestigd dat zij de wa- penleverantjes aan Israël niet zal hervatten. Geen commentaar Is gegeven op het bericht, dat premier Levi Esjikol van Israël, tijdens zijn besprekingen met Bir renbach het voortzetten van de Westduit se wapenleveranties aan Israël als voor waarde heeft gesteld tot het aangaan van diplomatieke betrekkingen met Bonn. Wel zei staatssecretaris Von Hase. dat Bonn met Israël naar een mogelijkheid zoekt om het niet geleverde deel van de wapenhulp om te zetten in economische hulp. President Nasser van de Verenigde Arabische Republiek heeft verklaard, dat zijn regering Oost-Duitsland zal erkennen als Bonn overgaat tot erkenning van Israël. Hij waarschuwde: „We zullen Oost- Duitsland erkennen, alle Duitse scholen BUENOS AIRES Meer dan 11 mil joen Argentijnen gaan zondag naar de stembus om nieuwe leden voor de kamer van afgevaardigden te kiezen. De helft van de leden van deze kamer, die nu een jaar oud is, moet worden vervangen. Politieke waarnemers in Buenos Aires zeggen, dat het de ingewikkeldste verkie zingen worden van de Argentijnse ge schiedenis, zowel door het grote aantal partijen, 23 namelijk, als door het kies systeem. De huidige kamer van afgevaar digden telt leden van 22 verschillende partijen en waarschijnlijk zal de nieuwe nog meer partijen vertegenwoordigen. Dit wordt veroorzaakt door het kies systeem, dat het vormen van nieuwe par tijen aanmoedigt. Tot 1957 .werden de verkiezingen bij eenvoudige meerderheid en minderheid gehouden. In elk district was de win naar automatisch van 75 procent van de zetels van het district verzekerd, de ver liezer kreeg 25 procent. Daardoor ontstond een lagerhuis, waarin de uitvoerende macht nooit in conflict kon komen met de wetgevende. In 1957 werd echter een nieuw systeem ingevoerd, dat elke partij een aantal ze tels verzekert, dat ruwweg evenredig is aan het aantal stemmen in elk district. Dit systeem wordt algemeen als eerlijk aanvaard, maar het moedigt het uiteen vallen van de bestaande partijen aan en het vormen van nieuwe, in de hoop een paar zetels te behalen. In de huidige ka mer heeft geen enkele partij een duide lijke meerderheid. De grootste, de „Union Civica Radical del Pueblo", heeft er slechts 66, minder dan een derde van het totaal. (Van een bijzondere medewerker) eisen de studenten nu? vrije" vakbond met vrije ver- De Spaanse studen tenten nemen het niet langer. Ze lo pen te hoop in de straten van Madrid, Barcelona, Salaman ca. Saragossa, Valla- dolid en Granada. Al jarenlang heb ben zij de onverzettelijke Franco om meer vrijheden gevraagd. Maar ze hebben nooit een ander antwoord ge- Wat 1. Een kiezingen, zonder invloed van Franco. 2. Gratis studie voor begaafde doch mindbr bemiddelde leerlingen. 3. Vrije meningsuiting op de Univer siteit zowel in woord als in geschrift. 4. Democratische verkiezing van hun leiders. 5. Vrijlating van gevangen genomen studenten. Gezien de situatie waarin het Spaan se onderwijs verkeert zijn het gema tigde eisen. Zeer begaafde en be- dan ook slechts door de beter gesi tueerden gevolgd. Volgens de Spaanse wetgeving is het nog steeds verboden dat meer dan vijf personen zich verenigen. Na tuurlek, er kan ontheffing van deze bepaling worden gegeven. Maar al leen via het door Franco ingestelde syndicaat. Er eindelijk van overtuigd dat met Franco niet is te praten gin gen de studenten in Madrid de straat op. Het werden er duizenden. De uni versiteit moest gesloten worden. Ruim 32 dagen lang. perskaart van de Fransman werd hem afgenomen. Bovendien moest hij Span je verlaten. Pas de laatste dagen zijn de Spaan se dagbladen begonnen met mondjes maat iets over de studentendemon straties te schrijven. Tegelijkertijd kwam in de staatscourant te staan dat „de structuur der faculteiten en hun professoraten gewijzigd zullen worden". Maar daar hebben de stu denten niet om gevraagd. Intellectuelen en kerkelijke hoog waardigheidsbekleders vinden dat de kregen als „jullie moeten studeren, dat is het enige dat van jullie ver langd wordt. Jullie zijn minderjarig. Je krijgt nog tijd genoeg om over se rieuze zaken na te denken". Hoe de ontevreden studenten dit hooghartige antwoord kregen? Franco liet het ver spreiden als een brief van de „Va ders van Gezinnen, leden der Katho lieke Actie". Maar de studenten blijven demon streren. Zij protesteren tegen hun vakbond waar iedereen die een mid delbare of universitaire studie wil volgen lid van moet worden. Ook pa ters en zusters. Ook de hoogleraren. kwame leraren en hoogleraren heb ben wegens de ontoereikende belo ning het onderwijs de rug moeten toe keren. Het aantal studiebeursen is schrikbarend laag, zodat universitaire studie alleen nog maar een zaak is van welgestelden. Wanneer een beurs wotdt verstrekt dan blijkt de toelage onvoldoende. Negentig procent van het middel baar onderwijs wordt gegeven door geestelijken. Zij vragen hoge studie gelden. Het aantal staats- of gemeen telijke scholen is totaal onvoldoen de, het middelbaar onderwijs wordt Wat stelde Franco er tegenover? Honderden soldaten en politiemannen met knuppels en gummistokken. Toen dat niet genoeg bleek kwamen de wa terkanonnen. Het enige wat de Madri- leense studenten bereikten was dat de demonstraties naar andere universi teitssteden oversloegen. En dat had Franco juist willen voorkomen. De correspondent van de Le Monde in Madrid, José-Antoine Novais, bericht te zijn krant dat eind februari tij dens relletjes in Madrid 22 studenten werden gewond. Prompt werd hij door de directeur-generaal van de Spaanse pers in de kraag gepakt. De studenten gelijk hebben. Maar ze vin den ook dat al die demonstraties niets zullen helpen. Want Franco wil koste wat het kost de rust in zijn* land en de macht erover bewaren. Het enige wat erin zit is dat de studenten stakingen overslaan naar het bedrijfs leven. De mijnwerkersstaking in As- turië ligt iedereen nog vers in het geheugen. Intussen beseft dc 72-jarige Franco wel, dat het juist de generatie men sen die tijdens zijn bewind geboren werd is die zo tegen de Caudillo van leer trekt. Van een rustige oude dag kan voor hem geen sprake zijn. Geen enkele door de regering inge diende wet kan het dus zonder steun van andere partijen stellen. Het°lot heeft ver vanging van 36 zetels van deze radicale volkspartij aangewezen en verwacht wordt, dat veel daarvan naar een of an dere oppositiepartij zal gaan. De stemgerechtigde Argentijnen kiezen zondag tevens de provinciale afgevaar digden en enige plaatselijke autoriteiten. De kiezers kunnen niet in alle provincies op dezelfde partijen stemmen. De Justi- cialista-partij. aanhangers van ex-presi dent Peron, mag nationaal niet meedoen, maar wel in enkele provincies. In de verkiezingscampagne is de rege- ring-Illia verweten, dat zij de arbeiders gebrek laat lijden, dat zij zwicht voor de druk der vakbonden, de Verenigde Sta ten in de kaart speelt, de komst van het communisme voorbereidt, inflatie voor staat, twijfelt bij uitvoering van ontwik kelingsplannen, zich mengt in het parti culiere initiatief en geen plannen voorbe reidt. Het volk zal zich in hoofdzaak uitspre ken over het bestuur van dr. Illia, die door sommige politici wordt gezien als een man die verouderde geneesmiddelen wil toepassen op de ziekten van de mo derne gemeenschap en door anderen als een. wolf in schaapsvacht. in beslag nemen en alle Westduitse eigendommen onder beheer stellen". Nasser zei, dat dertig percent van de Westduitse handel met Arabische landen wordt gevoerd. „Als we een economische boycot tegen Duitsland instellen zullen we dat land dan dertig percent van zijn handel ontnemen", stelde hij. Hij zei verder, dat de Arabische lan den alle grote landen, die Israël steunen zullen waarschuwen, dat zij niets meer met hen te maken willen hebben als zij voortgaan Israël te steunen. President Bourguiba van Tunesië heef- gisteren gezegd, dat West-Duitsland de I? raëlische voorwaarden voor het aangaa van wederzijdse diplomatieke betrekkii gen heeft verworpen. „Goddank heeft de crisis zichzelf o] - gelost", aldus de president. Volgens Bourguiba had Israël de vei gende voor Bonn onaanvaardbare eisen gesteld: hervatting van de waper- leveranties; voortzetting van de berech ting van oorlogsmisdadigers; voortzettii t van de economische en financiële hu*~ aan Israël. LONDEN Koningin Elizabeth zal bin nenkort voor het eerst de hertogin van Windsor ontmoeten, waardoor een ein de zal komen aan bijna 29 jaar van koninklijke ballingschap voor de Ame rikaanse gescheiden vrouw, die een koning zijn troon deed opgeven. De koningin en de hertogin zullen elk aar ontmoeten in de Londense kliniek, waar de hertog van Windsor zijn derde oogoperatie heeft ondergaan. De hertog van Windsor is zoals be kend drie maal geopereerd aan zijn ogen, die nu met verband zijn afge dekt. De hertogin van Windsor, voorheen mevrouw Wallis Warfield Simpson is nooit door de familie van haar man ontvangen. De koningin was tien jaar toen haar oom, toen koning Eduard de Achtste, aftrad om met de twee maal gescheiden Amerikaanse te trouwen. Het land was er verdeeld over. De ko ninklijke familie was geschokt voor al wijlen koningin-moeder Mary, moe der van de hertog en de ex-koning en zijn vrouw moesten in ballingschap gaan. Er circuleren onofficiële berichten, dat koningin Elizabeth aan de hertog en hertogin van Windsor een brief heeft geschreven, waarin ze hun vraagt na herstel van de hertog haar gasten op Windsor Castle te zijn. Het Britse volk zou over een toena dering tussen de Windsors en de ko ninklijke familie zeer te spreken zijn, omdat het de hertog een warm hart is blijven toedragen en zijn straf voor het trouwen van een gescheiden vrouw van niet-adellijke afkomst, altijd te zwaar heeft gevonden. FLORENCE De socialist Lagorio is» met 28 stemmen tot burgemeester van Florence gekozen. Op de communisti sche kandidaat werden 23 stemmen uit gebracht. Lagorio was reeds op zestien februari j.l. door een meerderheid van (linkse) socialisten en communisten tot burge meester gekozen. Hij trad evenwel on middellijk af om een nieuwe verkiezing mogelijk te maken. Dit ingevolge een door de leiders van de centrum-links-coa- litie, die thans het bestuur van Flo«ren- ce in handen heeft, gemaakte afspraak, dat geen enkele samenwerking tussen so cialisten en communisten zal worden aan vaard. (Advertentie) en... bestel tijdifl!

de Stem | 1965 | | pagina 3