PER ^AAT 68 JZEN JL I m MODE DRAAGBAAR DE SET MAAKT FURORE Bloemen tolk uw WELKOM KRULLE- BOL! De slanke man t Is de hoed die het doet is „m Badmode j 169- EEUW tinten. KLEDING „DE ZON TEGEMOET" FFELS IEN iREN !RS MENHUI5 ora it 14 - Goes ai 16 r TERNEUZEN t If - GOUD - ZILVER I3SETTES in KELTUM STAAL., puwe L50' - SPELDJE f0.50 liwelier EUZEN Tel. 3284 50EKET telefoon 01155—405 |EN eigentudse stofkwalitei- erking perfect dop. XJNTSt tailor t diverse tim- blauw fl. Er gaat altyd «»en aantrekkingskracht uit van kledingslitUkcn die bü elkaar horen: ze geven een gevoel van luxe terwijl het financieel geweten wordt ge lust door de overweging dat er zóveel stuks te koop zijn voor minder dan zó veel maal de prijs van één stuk. Maar de aantrekkingskracht zit ook in de interessante herhaling van iets moois Het gaat met de set zoals met een rij revuegirls: één meisje is be koorlijk, maar als er precies zulke meis jes naast en voor en achter haar dan sen met precies de zelfde benenzwaai. dan worden ze recht veroverend. Zo kan één gestreept pakje ons beko ren, maar als de leukste kledingstukjes in precies hetzelfde streepje, naast en op en onder dat pakje horen, dan wordt het geheel eerst recht onweerstaanbaar. Streepjes hebben ons van de zomer te pakken. Noem het candy-stripes op zijn Engels, seersucker-streepjes op zijn Amerikaans of zuurstok-streepjes op zijn boerenfluitjes, ze staan altijd spor tief en ze maken bijzonder slank (als ze verticaal zijn /erwerkt). Een reden waarom ze dan ook kleine én grote ma ten flatteren. Hier een set in zuiver wollen wevenit, helanca en lycra, die de vrouw kleedt van a tot z ofwel v-an opperhuid tot on derhuid. Bij het ••ffenkleurig rokje pas? de marine-met-wit gestreepte hemd- blouse, een tip-top geheel voor elke ge legenheid geschikt. Wie vlotter wil zijn verwisselt de rok voor een lange pan talon die modieus slank is op de heu pen en even uitloopt naar d< zoom. On der deze combinatie is het figuur per fect in vorm door de streepjes-panty die door elastische weefsels de keurigste correcties aanbrengtl Geen zomer zonder strandmode en daarom twee badpakjes erbij; het één delige mi in te zweiriimu. hel tweede lige voor Het zonnebad (Modellen Triumph internationaal en Happy Days) Situls Eva in de appel heeft gebeten, moet Eva zich kleden. Dat is al een paar jaartjes zo en dat zal, zolang mo raal en wereldeconomie in hun huidige vorm niet ten onder gaan, ook nog wel een tijd zo blijven. Naargelang haar stemming is Eva verrukt of wanhopig over haar kleding; de kledingfabrikanten bui ten die wisselvalligheid maar al te graag uit en komen elk seizoen met hun nieuwe collecties. Voor de voorjaars- en zomermode 1965 hebben de confectiefabrikanten op een wel bijzonder gelukkige wijze die vrouwelijke grilligheid uitgebuit: hèt kenmerk van hun produkten is dit jaar de draagbaarheid, die ver oorzaakt wordt door een juist even wicht tussen voorname eenvoud en meisjesachtige speelsheid. Dit jaar geen wereldschokkende nieuwighe den, geen ruimtejurken of rokken tot boven de knieschijf (een li chaamsdeel, dat bij de meeste vrou wen nu eenmaal beter bedekt kan blijven). Deze lente en zomer wèl: mouwloze mantels, waarbij bijpas sende japon of blouse met lange mouwen; après-tenniskleding (een nieuw geluld) die niet zo verschrik kelijk veel van echte tenniskleding verschilt, maar toch net zoveel, dat er beslist niet in getennist zal wor den; ook min of meer een nieuwig heid vormen de aan een heupstuk ontspringende plooien en tenslotte goed nieuws voor romantisch inge stelde Eva's met een niet zo dikke portemonnee: na de korte avondjur ken rage van de laatste jaren komt de lange avondjapon er weer hoe langer, hoe meer in, maar nu ook van minder kostbare stoffen ge maakt. Wat de „klassieke" modesnufjes betreft: voor het zoveelste seizoen zult u weer chic zijn in zwart, eeuwig jeugdig en fris in marine-blauw met wit en „trés a la mode" in pakjes en In overeenstemming met de beweeglijke lijnen en werve lende stoffen van de nieuwe Parijse mode, is een nieuwe haarmode van beweeglijke korte krullen gebracht door verschillende haarkunste- naars. Sommigen van hen zijn aangesloten bij het Syndicat de la haute coiffure Frangaise, anderen niet. Maar dat doet niets ter zake want hun namen klinken, ook zonder achtergrond van een bond, als klokken. Bij het Syndicat zijn kappers aange sloten uit alle landen waar men zich bezig houdt met modieuze zaken. Elk halfjaar wordt door de topfiguren uit mantels in Chanel-stijl. Van losge- weven stoffen in pasteltinten zijn modellen gemaakt met veel klepjes, biezen bolknopen. Bij de tailleurs horen blouses met strikken. En let deze zomer ook op de pastelkleurige mantels in sluike modellen, waarvan de lijn bepaald wordt door klepjes en brede revers of wijkende kragen. De stoffen zijn zelden glad:whipcord, losse bouclé en andere gestructu reerde stoffen hebben de overhand. het syndicat vastgesteld wat dé haarlijn van het seizoen zal zijn. Veertien dagen voor dit officieel bekendgemaakt wordt, kunnen de aangesloten leden te Parijs koméfc werken om de kneepjes van het nieuwe kapsel onder de knie te krijgen, zodat zij, op het ogenblik van de ont hulling, met de schaar in aansla ge reed staan. Het nieuwe kapsel wordt door de top figuren gekozen na bestudering van de haute-couture collecties. Mode en haar dracht staan met elkaar in nauw ver band. Wanneer de mannequins de nieu we couturemodellen gaan presenteren, worden zij in overeenstemming daar mee, gekapt door de grote haarkunste- naars. Déze kapsels vormen de leidraad om te komen tot een „lijn voor het sei zoen". ALEXANDRE De eerste, die de hoofdjes in de krul zette, was Alexandre, de „kapper van koninginnen" die samen met het schoonheidsinstituut Hubbard Ayer een tempel van schoonheid voert. „Directoire" heet het kapsel van kor te krullen die omvallen over de ban deau welke aan de mannequin werd ge geven doqr Guy Laroche, een der cou turiers die zijn collectie door Alexandre met kapsels liet bekronen. Napoleons vrouw Joséphïne zou graag aldus ge kapt zijn geweest; ook vroegere film sterren die smachtend onder zo'n voor hoof dsband uitkeken. Aan de voorzijde is het haar van dit kapsel 6 cm lang; dan wordt het korter geknipt tot het in de nek nog maar 1 cm lang is. Laag- groeiende nekharen worden geschoren. Aangezien Alexandre kort geleden een instituut voor heren vestigde en daar furore maakt, vermelden wij zijn „keu rige en geraffineerde coupe voor de energieke en gepresseerde zakenman", zoals hij zelf beschrijft. Om de zaak rond te maken, kapte hij schoolmeisjes. De haren zijn glad naar één kant geborsteld, samengevat in een lint, gevlochten en aan het einde, waarin een stevig krulletje is gezet, met het kleurige lint omstrikt. CARITA Carita kapte de mannequins van Car- din, Patou, e.a. Ook hier krullen a „Tan- Korte krullen voor het kapsel van Alexandre. gelot". Het recept is: borstel de gekrul de haren 5 minuien lang, ook tegen de draad in voor het volume. Verdeel dan de lokken met het uiteinde van een kam. In de nek geeft een vals haar stukje de gewenste ronding. DESFOSSé Chanel liet neo-romantische kapsels dragen bij haar nieuwe modellen. Er werd rigoureus geknipt want een kolos saal dikke ponny bedekt het voorhoofd tot net ov.er de wenkbrauwen, waar van de boog door het haar wordt ge volgd. Gelukkig zijn de dikke ponny- randen per meter te koop, zodat het ook zónder schaar kan. BLOEMEN Alexandre steekt zijn mooie meisjes een bloem achter het oor, Arden strooit er de chignon op. Chanel laat bloemen in de nek dragen. Hoe dan ook, voor het avondfeest of voor een vrolijke bui: bloemen. Kinderkapsel van Alexandre. v,I U hebt intussen waarschijnlijk wel door, dat veel dingetjes, die u ver leden jaar aangeschaft hebt, u ook dit jaar nog heel modieus doen zijn. Dit geldt b.v. al heel zeker voor bedrukte linnen jurkjes, voor kleding met cashmir-dessins en voor camelstojfen. Ook japonne tjes met jabots u weet wel, die witte floddergevalletjes met die bééldige strookjes (zo heerlijk om te strijken!) handhaven zich voortreffelijk. Een hoofdstuk apart vormt de re genkleding, die gelukkig maar in ons soms zo grauwe land in aller lei mooie tinten verkrijbaar is, zoals camel, grijs-beige, rose, lichtblauw en daarbij ook nog zwart, dat, on danks somber regenweer erg „in" blijft. De lichtgewicht regenmantels hebben öf heel brede ceintuurs, öf juist heel smalle. En nu maar hopen, dat de zon geen verstek zal laten gaan ft 55 Niet alleen in de damesmode wordt er gestreefd naar een slank silhouet, ook bij de heren wordt alles in het werk gesteld om met ware kleermakerskunst tot een slanke opvatting van stijl te komen. Welke vorm van hoed verkiest u: de cloche met golvende rand, de rechte canotier, de breton op één oor, de cowboyhoed, de pil lendoos, de baret? Welke afmeting bevalt u: die van een wagenwiel a la Audry als fair lady, of die van een grote roos? Hoe draagt u de hoed: voorover, ach terop, schuin of recht? Het mag alle maal, het is er allemaal. De Franse hoedenmode is dit voor jaar bijzonder jeugdig. De ontwerpers hebben gezegd: „Alleen jónge vrouwen dragen hoeden. Die van 50 en daarom trent ?ijn bang met een hoed oud tt lijken. Best. Wij zullen hoeden maken voor de jónge vrouwen." Dat was een heerlijke en dankbare taak. De Nederlandse hoedenindustrie heef? gelukkig de modellen voor de oudere vrouw niet veronachtzaamd. Maar of zij de aanmoediging jeugdige hoedjes ti creëren ter harte heeft genomen? Zekei is het dat veel jongs en opgewekts u uit dc collecties tegemoet zal stralen Vooral door het „bloemig" effect.' Het zal gemakkelijk zijn tussen de ve le modellen de hoed te vinden die bij u past. Het zal moeilijker zijn er een te vinden die helemaal niets met bloemen te maken heeft: een bloemdessin, een kleine bloemgarnering, of een heel bloe mentuintje! Dit geeft dan een vooruit zicht op een plezierig seizoen. Met „een roos op de hoed", is morgen immers ie dereen weer „goed". Bij de kostuums vallen dadelijk de smalle revers op, die aansluiten bij een korte smalle kraag. De borstpartij en de voorkant van de mouw liggen vlak, waaronder een vage taillering is te be speuren. De één-rijige sluiting en de 20 cm lange zijsplitten verhogen de slanke indruk. Smal zijn tenslotte de pantalons, vanaf de taille tot aan de zo men van slechts 4 tot 5 cm. U ziet het, er is geen belangstelling meer voor TarZan; het goud van Geesink weegt in de mode veel te zwaar. Favoriet is Blouson en pantalon van stretch- katoen voor de vrijetijdsbesteder „Nu is het genoegmoeten de hoedenfabrikanteigedacht heb bentoen zij al enkele jaren lang met lede ogen hadden aangezien hoe de Nederlands: vrouw hard nekkig blootshoofd bleef lopenof, in het gunstigste geval, een char mant, maar toch wel erg simpel, shawltje om haar lokken knoopte. Het resultaat van hun conclusie: een overvloed van hoedjes, dopjes, petten, toques, cloches, canotiers en wat al niet meer voor een hoofddek sels voor alle gelegenheden, van 1001 soorten materiaal gemaakt, zal Ne derland binnenkort nou ja, als de lente begint als een weelderige bloementuin doen uitzien. Want al mag de vrouw, wat haar hoed be treft, dit jaar uitgaan van het begin sel „Alles is toegestaan", toch heb ben de hoedenontwerpers zich vooral uitgeleefd in weelderige creatiea met veel, veel bloemen en lichte bloem blaadjes. Tule en organza geven fees telijk de toon aan. Voor de meer sportief ingestelde vrouw is er ook een keuze te over in linnen en strooien modellen. En de kleuren zijn helder en fris. pen- tunia-rood, zacht rose, turkoise, bleu en camel. Ook zwart blijft weer op het program, evenals het overklas- sieke, maar nog steeds zeer aantrek kelijke donkerblauw met wit. By de foto's: De toque (links) is geheel va: bloemblaadjes gemaakt. Vraag zo'n teer gevalletje niet om ee receptie in een grote groene tu' op een zonnige junimiddag? Ondanks de bloemenrage blijft t voor de sportieve tiener ook no genoeg keuze: dit blijkt wel ui deze sportievepittige casquettt (rechts). de smalle man wiens kracht voor het oog verborgen blijft. NIET GEWICHTIG Deze slanke man wenst lichtgewicht kostuums te dragen. Als hij in de punt jes gekleed is (mèt vest, meneer!) draagt hij bij voorkeur glad kamgaren en zijn "kostuum weegt dan 450 tot 550 gram. Maar mag het een beetje minder officieel zijn dan kiest hij de polyester wol menging en hij heeft nog slechts 320 tot 400 gram te torsen. Sportieve kostuums waarvan de fres co's 400 tot 460 gram wegen en de tweed types 500 tot 540 gram, raken iets uit de belangstelling; waarschijnlijk omdat men vandaag ofwel „netjes" moet uit gaan, ofwel vrij ongeneerd mag rond hangen. Er bestaat een toenemende vraag naar strepen, haarlijntjes, krijtstrepen, zachte kleur- en schaduwstrepen. Smal le visgraatjes en ruiten zijn er ook nog. De kleuren zijn dit voorjaar lichter dan voorheen: licht- en middengrijs, grijsblauw en blauw, grijsbeige en beige. VRIJETIJD Vrijetijdskleding maakt opgang. Na- tuurlyk biedt de gemakkelijke oncon ventionele kledy de man vele voorde len. Maar hij moet de nadelen niet onderschatten: eerstens ziet hij er zel den in uit als een „heer" en voorts is er kans dat hij zó verslingerd raakt aan zijn vrijetijdsspullen dat hij zich opgelaten voelt als hy ook nog eens als heer op de proppen moet komen. Bij het vrijetijds-colbert heeft de be perkte herenmode-fantasie ruimer arm slag: we zien voorpanden met rechte kanten, opgestikte zakken, stolpplooien, soms een afwezigheid van kraag en revers en bijzondere versieringen zoals knoopjespatten. De wat minder gevraagde echte sport- colberts zijn van iets zwaardere tweed, maar voor de fantasiejasjes wordt flan nel. Shetland, en het gemengde syn thetisch materiaal gebruikt in dezelfde kleuren als voor het kostuum. In deze sector zien we echter bovendien bruin en brons. REGENJASSEN Om de regen te trotseren kan meneer kiezen uit drie stijlen. In elke stijl zal hij natte benen, of althans natte broeks pijpen krijgen, vant de jassen zijn on praktisch kort. Maar men gaat er na tuurlijk vanuit dat je van de garage tot aan de voordeur nu niet zo heel nat kunt worden. In de neo-klassieke stijl kan hij een hooggesloten kraag vinden. In de military look hoort de een- of tweerijige trenchcoat thuis. De boat-look kan hij herkennen door een verlangen naar de bijpassende zeilpet. De kleuren van de regenjassen zijn lichtbeige en zwart; daartussen middel- beige, donkerblauw en groen. Bruin telt niet meer mee, en over grijs valt eenr voudig niet te praten. IN HET BRANDPUNT: Al maanden geleden is in de schaduw van cypressen en tamarindes getoond wat de Franse mode aan de cöte d'Azu- re zal voorschrijven: Tweedelige badpakjes met bermuda shorts die laag op de heupen rusten. Minuscule bikini's in madrasruiten en pakjes in primitief bloemdessin. Oudere baadsters werden bedacht met pakjes model 1930, voorzien van heupceintuurs en op de rug meermalen gekruiste ban den. De badpakjes met knielange pij pen die ook dezer dagen in de mode collectie van Jacques Esterel voorkwa men, hebben het bijzonder goed voor met dames van wie de dijbenen de ge hate cellulite vertonen. In ons land zien we naast het twee delig badpakje met korte of een centi- melertje langere bermudapijpjes, ook het „dégagé-type". Dit model, dat verle den jaar al de aandacht trok in katoen, wordt nu ook in stretch materialen ge maakt. Het valt ruim om de taille het geen vooral zeer slanke meisjes flat teert. Zwaardere figuren zullen beter gesteld zijn met het zogenaamd „func tioneel" ontworpen kostuum waarvan het binnenwerk, het materiaal en de dessinering speciaal is bestemd om de niet slanke vrouw te gerieven. Nu de strapless avondjapon opnieuw modieus is geworden, zal ongetwijfeld het strapless badpak opgang maken. Vooral ook omdat bij het modelleren van dit detail rekening gehouden wordt met nimfen van meer dan 20 jaar. De knielange badpakken die jonge meisjes zo pikant staan en ook minder veerkrachtige dijbenen genadig omhul len, lijken voorlopig niet in Nederland aan de markt te komen. Maar onze stranden zullen er. fleurig genoeg uitzien want de briljantste kleu ren zijn in de badpakkenmode te vin den. - i&u» f s3Pf - I De dégagélijn, loe in de taille by TWEKA

de Stem | 1965 | | pagina 29