„Als het regent branden we af" Honderd jaar geleden werd Muiier geboren wcmhacl voor Wonderlijke, veelzijdige activiteiten in de sport ZONDAG WEER SPEKTAKEL IN ST. ANTHONIS Motorcross-seizoen gaat dan officieel van start y r. Zestien cent winst En niel in Gemert Anton Geesink naar Madrid 2 K< 'W; H()< >G WATER Vandaag Morg' en 2.500 inwoners, 35.000 bezoekers De organisatie kost 70.000 Parijs-Nice Leo van Dongen finisht tweede Streven naar perfectie Voetbal geïntroduceerd Liefhebberijschilderen F.A. geeft krediet voor wereldbeker Cross des Nations Nederlanders voor Oostende DWS KAN DE HALVE FINALE BEREIKEN lederlanders, bg de ele spaarvormen en rcf. Zij weten, dat zij cht kunnen voor alle door de plaatselijke ora de leefbaarheid Cl; rriï •yc. f - r-. •- V--- - w f;> "tfj k ;v>' „i y;•.-■ - s"-> 7 4 •navigator: E. A. Frowein, J. P. BOEKHOUDEN het praktijkdiploma Boekhouden iderlandse Associatie slaagden te zen mej. R. Rotsaert, de heer C. L, de heerU. C. Boerjan, de heer J. uelle. MACHINESCHRIJVEN het Nederlands Handelsinstituut te zen slaagden voor het diploma ma- hrijven: mej. R. Goethals, mej. M. jger, mej. E. Verreij, mej. M. de mej. D. M. L. Geernaert, mej. I. mej. H. Meyer, mej. A. de Kra- :j. A. L. S. Wolfert, mej. N. Buyze, r. van Steenberghe, de heer C. dt, de heer P. de Kunder. STENO iet Nederlands Handelsinstituut te zen slaagden voor steno 130 letter, per minuut: mej. A. I. Dieleman, M. L. Gelderland, mej. A. J. M. Jingen. steno Engels (100 lettergrepen per slaagden: mej. M. A. E. Nijsten, J. van der Klooster, mej. M. Rib. ïej. W. E. P. de Mul. en. donderdag ll maart: Hans- 25 en 21.03 uur; Terneuzen 7.50 uur; Vlissingen 7.22 en 20.05 uur; iinge 8.55 en 21.34 uur. :ens itkomst 8.30-10.30 uur Openbare idering G. S. over gemeentelijke deling. NSTEEN (v.-gebouw 19.30 uur Huishoudelij- jorlichting. andbouw 19.30 uur Verg. zomer- Ivoetbal. Alg. verg. Centrale Suikermij- INGE na v. Dijck 19.30 uur Irma la DoU- j. ENSZAND entehuis 20 uur Raadsvergadering- URG Theater 11-13 en 14.30-16.30 uur bare vergadering G. S. over ge- telijke herindeling, korenbeurs 19 uur Contactbijeen- veehandelaren. INGE na v. Dijck 19.30 uur Irma *a e, 18 j. E szaal 19 uur Raadsvergadering. andbouw 10 uur Ledenvergadering A-se Bejaardenbond. URG Kring 14 uur Boerinnenbond. ir NKV. DAGBLAö öfci STÜM VAN WOENSDAG 10 MAART 1965 (Van onze sportredacteur Peter Heerkens) Het alledaagse leven van St. Anihonis heeft een ander gezicht gekregen. Over de roman tische weggetjes van dit Oostbrahantse plaatsje zig-zaggen knetterende vrachtauto's tussen sloom en log voortsukkelende boeren karren. De ouden van dagen zijn hun plaatsje op de brink kwijtgeraakt want potige kerels in bruingele overalls hameren driftig alsmaar palen in de grond; je komt er niet bovenuit geschreeuwd. Met groot ge weld rollen employés van bierbrouwerijen vaten veelgeprezen vocht in vier cafés die St. Tunnis rijk is. Hun klanten-kasteleins staan voor de beste dag van het jaar. Daar kan zelfs een driedaagse kermis niet aan tip pen. En 's avonds, als in de stille en sluime rende stralen de gordijnen allang dichtgetrok ken zijn, wordt de rust verstoord door om hel hardst rumoerende kinderen. De jeugd moest „vergaderen". St. Antlionis is eigenlijk zichzelf niet meer. Nooit, in de dagen voor het motoreross-feest. Straks wordt dat nog erger. Straks, als tien- en tienduizenden men sen uit alle delen van het land het vijfentwin tighonderd zielen lellende dorp in de Peel overspoelen en ronkende, blazende motors de plaatselijke veestapel aan het schrikken brengen. Niemand die om dat alles treurt. Weineen. Ze zouden gek zijn in St.- Tunnis. Ha. Het gemeentebestuur wordt door die cross vijftien mille rijker. Vermakelijkheidsbelasting, begrijpt u. St.-Anthonis heeft, schrik niet, negenendertig vereni gingen. Ze bestaan bij de gratie van het motorspektakel. Handige boeren dorsen dat het een lieve lust is. Tegen de tijd dat het cir cuit uitgezet wordt rennen ze in rijen van twee naar het kadaster. Hun grondgebied eindigt meestal met een pad dat op het parcours valt. Volijverig bakenen ze dan het terrein af en vertellen het comité dat die motorgekken kunnen doen wat ze willen, maar niet op hun kostbaar en met veel zorg bewerk te grond. Nou ja, als de heren er tweehonderd gulden voor over hebben Wanneer de wed strijd gedaan is vergeten ze hun omheining. Tot het jaar daarop. Wanneer er weer gereden wordt. Vroeger deden vijf pilsjes en 'n Wijkaartje wonderen. Vroeger. In het grijze verleden toen de eerste wedstrijd zestien cent winst opleverde. Nu gaan er duizenden guldens om. Winst? Soms. Er zijn ook jaren dat secretaris Koos Aben met een forse haal naar be neden moet op zijn keurig bijgehouden grafiek. Jazeker. Voorzitter Harrie Goos sens zegt: „als het regent branden wij af Vorig jaar bijvoorbeeld. Vorig jaar ls club afgebrand. Nou ja, in ieder geval kostte het vijftienduizend gulden. Ga d'r maar an staan. En in 1960. Ook een rampjaar. Liefst tweeëntwintigdui zend gulden. Floep. Weg. ,,Ze moeten niet denken dat we hier barsten van de poen Penningmeester Driekus Schut stelt het duidelijk. Hij beheert de kas en zit er zogezegd bovenop. Als amb tenaar van de economische controledienst is m het financiële beheer wel toever trouwd. Met z'n drieën, Harrie Goossens, Koos Aben en Driekus Schut runnen r7achti8e motorcross-zaak van St. h tr*S' eenentwintig jaar doen ze dat Bijna had de wedstrijd er zo'n jaar 01 tien gelegen. Dat was toen Harrie Goossens als bosbouwkundig ambtenaar JO'èL ROBERT talent overgeplaatst werd naar Axel. Om die reden wilde hij stoppen maar z'n mak kers vertelden hem dat ze het dan ver der ook wel geloofden. Samen begonnen ze indertijd met 'n zielig klein clubje. Samen bouwden ze iets groots op. Sa men zouden ze doorgaan tot andere om standigheden dan deze dat onmogelijk maakten. Het driemanschap ging dooi en het volk bleef in steeds groter wor dende getale komen. Als record staat vijfendertigduizend genoteerd. Bijna vijftien keer zovel mensen als er in het kerkdorp van Oploo wonen. Liefhebbers der motorsport die de kriebels in hun bloed krijgen wan neer de datum van St.-Tunnis nadert. Daar immers zijn alle „kleppers" uit hun favoriete sport te zien. Ze beginnen er prestige-slagen en gevechten om kei harde guldens. Het internationale seizoen wordt met dit treffen geopend. Nee. niet in Gemerl. als men dit mocht denken. Harrie Goos sens zegt 't zelf. „Die Nederland-België daar. heeft weinig te betekenen verge leken bij onze wedstrijd met alle ve detten "Hij goochelt klinkende namen te voorschijn en schermt met buiten landse motorsportbladen van importantie die vertellen dat er in het op de land kaart niet aan bod komende St. Antho- nis, officieel gestart wordt. O zo. Zondag a.s. (14 maart) gaat dat weer gebeuren. St.-Anthonis is er bijna voor klaar. Het organisatie-comité stak een slofdige zeventigduizend gulden in het werkstuk, publiek en rrrotorduivels kun nen komen. Laatstgenoemde categorie zal vrijdag of zaterdag al in het dorp neerstrijken. Nagegaapt door tientallen jonge bewonderaars jakkeren ze dan hun eerste rondjes af en poesten uren aan de machine die op een bijna angstige manier vertroeteld wordt. Hun grote glimmende wagens, beschikbaar gesteld door het merk waarvoor ze uitkomen, met nummerborden uit alle delen van de wereld, zullen bekeken worden als unieke voertuigen, want per slot van rekening is de auto van zo'n man ir leren pak heel wat anders dan 'n ,,ge wone". St.-Anthonis is weer helemaal in de sfeer van de stunt, die Goossens, Aben en Schut, ieder jaar lanceren. Wanneer men in het dorp vraagt naar de te verwachten drukte, komen er po sitieve reacties. Het weer ziet er best uit en wat belangrijk is, voor deze wed strijden werden kopstukken, trekpleis ters, gecontracteerd. Wat te denken van o.a. Joël Robert, Rolf Tibblin en Jeff Smith? Het staat vast dat vooral deze drie op het circuit „De Hoef" groot vuurwerk zullen ontsteken. Hij, Robert, natuurtalent, twintig jaar. wereldkampi oen 250 cc en dit jaar gokkend op twee kampioenschappen (die der 500 cc'ers erbij). Hij Rolf Tibblin. de secure fleg matieke Zweed die in 1962 en 1963 's we relds beste was. Hij, de oude rot Jeff Smith, wereldkampioen van het vorig jaar. Verder komen dan nog o.a. Dave Bickers. Arthur Lampkin, Chris Hors- field, Victor Eastwood. Torsten Hallman, Bill Nilsson,. Ove Lundell, Hubert Seatt le*, Walter Ba eten, Willy Braun en niet te vergeten Broer Dirks, Jo Heyboer en de gebroeders van Heugten. Ze starten om twee uur voor drie manches. Ook degenen die hun hart verpand hebben aan zijspanraces komen aan bod want er werden twee manches voor deze ca tegorie (internationaal) ingelast. Als voorprogramma is er dan nog een ju- TROYES De Televizierploeg van Kees Bellenaars lieeft in de eerste etappe van de wedstrijd Parijs-Nice een bijzon der goed figuur geslagen. De etappe ging van Meiun naar Troyes (158 km). Dirk Groeneweg had tot 40 meter voor de finish nog een voorsprong, maar werd toen teruggehaald. Rudi Altig won de sprint vóór Leo van Dongen, de Italiaan Zilioli en Ceesje Haest. De uitslag van de eerste etappe luidt 1 Rudi Altig 4.03.20; 2 Leo van Don gen; 3 Zilioli it.)4 Cees Haest; Nedelec (Fr.); 6 Anquetil (Fr.); 10 ex aequo: Dick Groeneweg. Rik Wouters en Cees van Espen, allen in dezelfde tijd als Altig: 19 Jos van der Vleuten 4.05.9: 24 Cees Lute; 28 Bas Maliepaard; 32 Ab Geldermans; 37 Jan Jansen, allen in dezelfde tijd; 56 Jo de Heart 4.07.29; 81 Henk Nijdam z.t. niorenwedstrijd 500 cc die om half een begint. Het zijn drukke dagen voor St.- Tunnis. De leden van die negen endertig verenigingen blijven nog enkele dagen naar het patronaat hollen om schema's uit te werken. Rijkspolitiemannen uit de om geving bereiden zich reeds voor op de zware taak die hun zondag wacht, maar met zo'n honderd col lega's (zevenennegentig meer dan moet de zaak geklaard worden. Als het nu maar niet gaat regenen en de belangstelling be^ neden peil blijft, want aan af bran den hebben ze in de Peel 'n hekel. Op de foto bovenin-, de grote drie van St. Tunnis op het circuit. Links Harrie Goossens, midden Driekus Schut, rechts Koos Aben. Foto onder: Voorzitter Goossens (rechts) en penningmeester Schut in gesprek met wachtmeester Cees van Ges- sele, die volkomen op de hoogte is van de verkeersproblemen rond de trek naar St. Anthonis. Een aardige bijzonderheid: deze wachtmeester is afkomstig uit Zeeland (Borssele), Harrie Goos sens verhuisde naar deze provin cie. In onze tijd is de roep om specialisaties groot. Wil men ergens een belangrijke rol in spelen, dan moet men zich specialiseren, zich op een bepaald onderdeel concentreren. Ongetwijfeld heeft dit al zijn invloed gehad op de menselijke typen. Maar goed, dit is geen psychologisch proefschrift. We willen een veelzijdig man herdenken, die van bijzon dere betekenis is geweest voor de Nederlandse sportwereld en daar door voor de Nederlandse samenleving; Pim Muiier. Hij werd vandaag honderd jaar geleden geboren in een tijd, dat men nog niet van die scherpe specialisaties had als nu. De eisen lagen in die rustiger tijden heel anders. Muiier hield er ook niet van zich op één terrein in te graven. Hij was een rusteloos man, die alles aanpakte en dat ook goed deed. Breed denken was zijn stelregel. En hij wilde het Nederland van het eind van de vorige eeuw schokken, wakker maken. Er hing een duffe sfeer. Er was weinig ondernemingslust. Dat moest anders worden. Zo dachten de tachti gers er over, de litteraire „beeldenstor mers". Zo zei ook Muiier het: „De jonge mensen moeten de wei in. Ze moeten actief worden, ze moeten iets doen." Muiier liet het niet bij woorden. Hij bracht het voetbal in Nederland, hij richtte de eerste voetbalclub van Ne derland. HFC op. Hij bundelde de clubs tot de Nederlandse Voetbal Bond en werd er twee keer voorzitter van. Hij bracht het bandy en hockey naar Ne derland. Hij richtte de eerste tennis club op. Hij formeerde de Nederlandse Atletiek Unie, waarvan hij voorzitter werd. Hij bemiddelde bij een ruzie in de cricketbond en werd ook hier als voorzitter gevraagd. Hij is de grondleg ger van de Elfstedentocht. Hij richtte de Internationale Schaats Unie (de ISU) op. Hij organiseerde de vierdaagse-wan- delmarsen. Hij bepleitte bij de minister sport in het leger. Hij drong er bij de regering op aan lichamelijke oefeningen op de scholen tot een verplicht vak te maken. Muiier schreef de eerste Neder landse sportboeken en was mede-oprich ter van een sportblad. En naast zijn sportieve besognes hij was zelf een fervent beoefenaar van allerlei sporten (bracht het tot voetbal-international en kwam uit in internationale atletiek- en cricket-wedstrijden) was hij een kunst liefhebber, die zelf schilderde en teken de (voor vele binnen- en buitenlandse bladen) en een unieke glasverzameling opbouwde, die nu in het bezit is van het gemeentelijk museum in Den Haag. Wat heeft Muiier naar al deze acti viteiten gedreven? Hij was een man, die naar perfectie streefde. Hij wilde steeds harder lopen en hij maakte scherpe tijden voor die jaren en steeds beter organiseren. Hij wilde niet alleen genieten van de nieuwe mogelijkheden van de sport. Hij wilde de sport naar iedereen brengen. Hij was een idealist. Hij sprak, schreef en tekende om zijn idealen gestalte te geven. Mulier had een zwerversnatuur. Hij stond niet lang stil bij één zaak, bij één onderwerp. Hij gunde zich daar geen tijd voo-r. Er viel immers nog zoveel te doen. Mulier was geen man. die zich vastbeet in baantjes en erefuncties. Hij zette de zaak op welk gebied ook op poten en trok zich dan na een paar jaar terug. Organiseren was dan ook zijn lust en zijn leven. Mulier hield van het avontuur. Trok hij niet weken op met de Lappen in het hoge noorden en hoe kon het haast anders ontnam hij hun niet en passant een ski-record? Pim Mulier, die in 1865 in Witmarsum in Friesland werd geboren, verhuisde als tweejarige jongen met de familie naar Haarlem. Zijn vader, die de laatste grytman en de eerste burgemeester van Wonseradeel, waartoe Witmarsum be hoorde, was, zag meer mogelijkheden in het westen. Daar konden de Muiiers zich verder ontplooien. Pim interesseer de zich al snel voor sport, eerst om dat hij het bijzonder interessant vond, later omdat hij er meer in zag dan wat ontspanning. Hij werd een enthousiast pleiter voor de sport. Hij ging schrijven In de jaren 1892-1895 publiceerde hij drie boeken: „Cricket", „Wintersport" en Atletiek en Voetbal". In diezelfde ja ren was hij de mede-organisator van de grote Sport- en Visserij tentoonstelling in Scheveningen, waar tot de oprichting van de Internationale Schaats Unie werd besloten Mulier werd de eerste voor zitter van de ISU. Wat die visserij be treft: Mulier was ook een verwoed hen gelaar. Bovendien schreef hij een weten schappelijk werk over de viskwekerij, dat een studie was over een nieuw wetsontwerp voor de binnenvisserij. Waar leefde Mulier van? Hij verkeer de ia de gunstige situatie dat zijn fami lie niet onbemiddeld was. Maar hij wil de op eigen benen staan. Hij werd il lustrator van een groot aantal bladen in binnen- en buitenland. Hij werd journalist. En hij bleef na tuurlijk organisator, zoals in 1899, toen hij een huidebetoging van de Nederland se sportwereld in Clingendaal op touw zette bij de troonsbestijging van konin gin Wilhelmina. Intussen dan had hij een serie sporten in Nederland geïntroduceerd. Als jongen logeerde hij toen zijn ouders voor en kele weken op reis gingen op een kostschool in Noordwijk. Daar zag nu Engelse jongens voetballen. Hij vond het prachtig, maar was nog te jong om er iets aan te doen. Maar in 1875 hij was toen tien jaar kwam hij het voet ballen weer tegen op vakantie in het Belgische Ostende. Bi.) zijn terugkeer ut Nederland probeerde hij zijn vriendjes warm te maken voor de sport. Maar ze hadden geen bal en geen spelregels. Na lan» zoeken kreeg Mulier een bal te pak ken plus een reglement. Maar het was geen voetbal, zoals we dat nu kennen: net was het college-voetbal, rugby. Er werden wedstrijdjes georganiseerd en n club, HFC opgericht. Toen de jongelui te veel met gescheurde kleren thuis kwamen, moest men noodgedwongen overgaan van 't rugby-voetbal naar nor maal voetbal. De sport verspreidde zich vanuit Haarlem naar andere steden. En in 1889 kon Mulier na veel moeite dan met anderen de Nederlandsche Voetbal en Athletiek Bond oprichten. De atletiek werd al vrij snel uit de bond gezet, tegen de zin van Mulier, die ais vurige atleet direct de Ne derlandsche Athletiek Bond (later de KNAUi oprichtte. Hij werd voorzitter en later erevoorzitter. In 1890 en 1891 vermeerderde Mulier het aantal sporten in Nederland met twee. Op het Ramsgate College in Engeland, waar hij gestudeerd had, maakte hij ken nis met bandy (hockey op het ijs) en hockey. Mulier activeerde een aantal sportlieden in Nederland om bandy te gaan spelen en het kwam zelfs tot in ternationale wedstrijden, tegen de Engel sen. Met de bandy-spelers besprak hij de mogelijkheid om het hockey in te voeren. Het plan vond grote instemming. Mulier loofde een beker uit voor de kam pioen van Nederland, zoals hij ook een grote trofee beschikbaar stelde voor de kaatssport, die door zijn activiteiten in Friesland weer nieuw leven kreeg inge blazen. Mulier bleef op alle fronten actief. Zijn avontuurlijke geest dreef hem naar Ne- derlands-Indië waar hij hoofdredacteur werd van de Deli-Courant en een grote rol speelde in de ontwikkeling van Su matra. Terug in Nederland werd Mu lier, die een felle strijder was geweest om de sport in het leger ingevoerd te krijgen, door de minister van Oorlog uit genodigd om secretaris te worden van de Nederlandse Militaire Bond voor Lichamelijke Opvoeding. Op zijn voorstel werd het woord militaire geschrapt. Mu lier maakte een begin met de lange-af- standsmarsen zoals de Vierdaagse in Nijmegen. In de bond voor lichamelijke opvoeding had Mulier een goed wapen om de lichamelijke opvoeding van de schoolgaande en werkende jeugd kracht bij te zetten. Hij bracht de onderwijzers en leraren bij elkaar en bepleitte bij de regering de verplichte invoering van de lichaamsoefeningen, de gymnastiek op de scholen. Mulier ijverde verder voor de instelling van medische com missies bij de sportbonden, waaruit het Bureau Medische Sportkeuring is ont staan. Mulier verwaarloosde naast dit alles zijn hobby's niet en naarmate hjj ouder werd ging hü er zich meer op toeleg gen. Hij verzamelde een unieke glas- collectie. Zijn grootste liefhebberij was het schilderen. In 1954 overleed Mulier. Hij was ridder in de orde van de Ne derlandse Leeuw, ridder in de orde van Oranje Nassau, ontving veel buitenland se onderscheidingen, kreeg de zilveren anjer van het Prins Bernhard Fonds en was van vele sportbonden erevoorzitter en erelid. Een van de vele onderscheidingen die Pim Mulier Jcreegy was de zil veren anjer van het Prins Bern- hard-fonds. LONDEN De dootball Association is van plan de zes clubs die de wedstrij den om de wereldbeker zullen organise ren in de zomer van 1966 een renteloze lening van 150.000 pond ter beschikking te stellen. De clubs kunnen vijf jaar over dat geld beschikken. Als ze dan nog niet kunnen aflossen moeten zij rente betalen. De voorzitter van de bond, Joe Mears zei te hopen dat ook de regering, de Football League en de Fifa wat zullen doen. Bondssecretaris Denis Follows lichtte nog toe: in feite verpandt de F. A. haar toekomst. Zij bezit dat bedrag namelijk niet en gokt op de recettes van de wed strijden om de wereldbeker. Verwacht wordt dat Denis Hiowell, de minister die sportzaken behartigt, bin nenkort zal bekend maken hoeveel de regering aan de F. A. zal geven als bij drage in de kosten van het toernooi. Howell heeft urenlang met vertegen woordigers van de F. A. en de League vergaderd. Howell, die een voetbal scheidsrechter is geweest, heeft de ter reinen waar zal worden gespeeld stuk voor stuk geinspecteerd. „Er moet nog heel wat worden gedaan willen we op tijd klaar zijn", was zijn commentaar. LISSE Naar de Cross des Nations, die zaterdag 20 maart in Oostende wordt gehouden, zal de KNAU de vol gende lopers afvaardigen: Egbert Nystadt. Piet Beelen. Jacques van Eekelen. Piet de Haas, Joep Del- noye, Jos Scheyen, Fons Veldhuizen, Bert Smit en Map Reynders. In Oostende zullen zestien officiële landenploegen starten. (Van onze sportredactie) BREDA DWS kan vanmiddag, net als Feijenoord twee jaar geleden, voor 'n stukje Nederlandse cup-historie zorgen. Men weef het, wanneer de ploeg van Daan Schrijvers erin slaagt Vasas Gyoer te kloppen is de halve finale bereikt. In Amsterdam werd het enige weken gele den 1-1 en dé grote vraag die gesteld kan worden is of DWS iets soepeler zal draaien dan toen. Voo,r eigen volk stelden de hoofdste e/dingen wat teleur. Het zwakker ge achte Hongaarse team mocht zonder ne derlaag terug naar huis. Erg overtuigend was hun resultaat zeker niet. DWS kreeg de beste kansen, maar wist niet te pro fiteren. De beroemde afwerker ontbrak. En tóch beschikt de Nederlandse ver tegenwoordiger in dit Europa cup-toer nooi over schutters. Namen als Mos Tem ming, Frans Geurtsen en Jos Vonhoff hebben in de nationale voetbalwereld een bekende klank wanneer men het over succesvolle kanonniers heeft. Het is voor DWS te hopen dat diezelfde schietgrage spelers nu eens de goede richting kun nen bepalen. Over de achterhoede hoeft men zich weinig zorgen te maken. Met uitzondering van het ene ongelukkige moment dat meteen ook een doelpunt opleverde en 'n onbeduidende serie, wist Vasas amper tot gevaarlijke aanvallen te komen. Samenvattend mag toch wel geconcludeerd worden dat DWS de beste kansen op de zege bezit, Het moet toch niet zo héél moeilijk zijn beter te spelen dan in de eerste wedstrijd Woensdagavond heeft DWS-voorzitter Solleveld het elftal bekendgemaakt. Huub Lenz zal niet meespelen. Hollan der, die zondag met DWS 2 een voor treffelijke wedstrijd speelde, zal het team completeren. Doel: Jongbloed, achter: Flinkevleugel. Israël. Schrijvers en Pijlman: midden: Vonhof en Burgers: voor: Roode. Tem ming. Geurtsen en Hollander. Zoals we al eerder schreven wordt het duel (dat om kwart over drie be gint) in z'n geheel uitgezonden en om zes uur herHaald. 'Van onze sportredactie) DEN HAAG Anton Geesink heeft het bestuur van de N.J.J.B. verzocht hem in te schrijven voor de Europese judokampioenschappen, die op 23 en 24 april in Madrid worden gehouden. Geesink zal deelnemen in de zgn. open klasse, die speciaal in het leven is ge roepen voor de leraren. Door zijn film- contract zal Geesink voorlopig niet in staat zijn de training te leiden van de selectiegroep bij de seniorep. De trai ning voor de Europese kampioenschap pen wordt, totdat de wereldkampioen weer beschikbaar is, verzorgd door Jaap Nauwelaerts d'Agé.

de Stem | 1965 | | pagina 3