Walcheren Vij zet Ir. Eind ZUID-BEVELAND Zeeuwsch-Vlaanderen Zeeuwse schietbond viert tweede lustrum in mei Houtwarenfabriek op hel industrieterrein Clinge voo Bosch-Optiek Kontakt lenzen Voorlichtingsraad landbouw in Zeeland krijgt bredere taak Wraak MIDDELBURG Voordrachtsoefening in concert- en gehoorzaal VLISSINGEN Dagblad De Stem GOES HULST TERNEUZEN Eerste omloop van Waasland op 20 maart VIERDE KLAS H Vogelwaarde nog op eerste plaats Aansluiting Westweg rijksweg pas in 1966 G. Schout wint Clarijs-rit Vergadering van „Het Zorgenkind" Voortaan raad voor bedrijfsontwikkeling Beroepskeuze- en studieadviestest te Westdorpe Uitgebreide agenda voor raad Hulst GROTE HAL (66-16) IN JULI KLAAR Fa. v. d. Voorde gaat grootscheeps moderniseren Niet stuurvast meer na vijftien glazen port Eisen Duitse herder vergeten HOOGWATER Vandaag Morgen Optimistis toekoms landb( Akkoord landbouwa DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 MAART 1965 Tientallen ouders hebben zich zaterdag middag naar de foyer van de concert- en gehoorzaal begeven om daar te luisteren naar de prestaties van eigen en ander mans kinderen, die daar tezamen waren voor de jaarlijkse -oordrachtsoefening uit de pianoklasse van de heer A. Lichten- dahl en uit de fluitklasse van de heer T. de Vin. In zijn openingswoord noemde de heer Lichtendahl dit uurtje samenzijn met deze leerlingen het „uur der zenuwen" Hier geldt dat wie de zenuwen het beste de baas is, tot behoorlijke prestaties zal ko men. Het is vaak zo, dat de jongeren ge heel onbevangen spelen, maar naar gelang de leeftijdsgrens wat klimt, de nervositeit ook in dezelfde proporties toeneemt. Uit de fluitklasse van de heer De Vin was er slechts één deelnemer; dat was jammer, want dit instrument geeft juist een gewaardeerde onderbreking naast de vele pianoleerlingen. Truus Spapé speelde op beheerste wijze het bekende Andante in C van Mozart, waarbij haar muzikali teit onmiskenbaar bleek. Bij de pianistep in de dop viel het op, dat in dit programma het vierhandige piano spel goed vertegenwoordigd was. Waar mogelijk werd het zelfs uitsluitend door de leerlingen gespeeld en dat is juist het mooie van het musiceren. Hier raakt men met de muziek echt de huiselijke sfeer, die helaas vaak door andere dingen ver loren dreigt te gaan. Marjan en Henk Hoogewerff brachten als quatre-mains twee werkjes van Lin- hof, terwijl de iets verdei gevorderde Ma rijke en Yvonne Strubbe een Adagio en een speelse Presto van Wolfahrt op muzi kale wijze vertolkten. Ook Fransisca Ver donk zal nog veel van de muziek kunnen genieten als zij zo door gaat; hier viel op de goede nuancering bij twee vierhandige stukjes van Enckhausen. Bij de wat oudere leerlingen konden we met genoegen luisteren naar Riet Wa genvoort in een „Courant Limpide" van Burgmüller, terwijl Tetske Ossewaarde Les Hirondelles van dezelfde componist wel de meest begaafde leerlinge op deze middag bleek. Het programma werd besloten door John Bosschaart met het eerste deel uit de Sonate op. 79 van Ludwig van Beetho ven. Aan het slot sprak de adjunct-directeur van de afdeling Middelburg, de heer P. Broerse, nog een kort afscheidswoord. Visaanvoer In de week van 1 t.m. 6 maart werden aan de mijn te Vlis- singen de volgende hoeveelheden vis aan gevoerd 3503 kg garnalen; 1628 kg bot; 1220 kg schap; 2830 kg schol; 480 kg kabeljauw, 122 kg wijting, 2 kg tong, 4 kg tarbot; 2 kg rog en 70645 kg sprot „Volksonderwijs" In restaurant „Kie viet" werd de jaarvergadering gehouden van „Volksonderwijs". Voorzitter J. G. Smit gaf zijn visie op de ontwikkelingen in het openbaar onderwijs in de naaste toekomst. „Volksonderwijs" zal meer verantwoordelijkheid krijgen en zal waar schijnlijk over enkele jaren worden inge. schakeld bij de beheersvorm van dé openbare lagere scholen. Een nauwe sa menwerking zal ontstaan met de NOV en de ouderraad. Deze grotere verantwoor ding omvat o.a. adviserend stemrecht bij benoemingen, scholenbouw e.d. „Het is derhalve nodig nu al te bezinnen op de ze nieuwe taken", aldus de heer Smit. In Pauwenburg zal binnenkort een openbare school worden gebouwd met 7 lokalen, enkele hiervan zullen vooreerst aan het bijzonder onderwijs ter beschikking wor den gesteld. Voor kleuterschool in Pau wenburg wordt overwogen tijdelijk een verplaatsbaar schooltje te zetten, het Volksonderwijs acht oplossing van het scholenprobleem in Pauwenburg zeer be. langrijk. Uit het jaarverslag bleek, dat het vorig jaar, met als hoogtepunt het 50-jarig ju bileum goed was geweest. Aftredend be stuurslid de heer W. J. Enberts werd ver vangen door mevrouw N. E. Ludwich- van Splunder. De aftredende bestuursle den mevrouw G. Ossel-Isendoorn en de heer W. B. v.d. Lubbe werden met alge mene stemmen herkozen. Na de pauze hield de heer J. Oosterling, hoofd van de Jacob Catsschool, een voordracht over „Verkeersopvoeding", toegelicht met dia's Kernvoortstuwing Woensdag 17 maart zal professor ir. W. Vinke, kapi tein ter zee technische dienst, 's avonds in hotel „Britannia" voor de afd. Zeeland van de Kon. Nederlandse Vereniging „Onze Vloot" een causerie houden over de kernvoortstuwing van schepen. Te vens zal dan de film „New Power" ver toond worden. Domburg Apollo Dat er in de muziekvereni ging „Apollo" uit Domburg nog leven zit, bleek wel uit het openingswoord van de voorzitter van dit muziekgezel- Dagblad oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Bevetand Klokstraat 1 telefoon 6252 GOES Eerste redacteur voor Zeeland schap, die mededeelde, dat men dit jaar het 65-jarig bestaan hoopt te vieren met een groot muziekfeest. Als datum is hiervoor vastgesteld 10 juli. De heer Brand sprak deze woorden op een on derlinge solisten avond, die vrijdag in de zaal Wilhelmina plaatsvond. Hoewel de jongere leden (dit bleek na afloop van deze solistenavond) nog in de z.g. tweede prijzen vielen, vond de voor zitter toch, dat alleen de moed al om op te treden prijzenswaardig is en dat men daar alleen al 5 punten meer mee verdient. Als jurylid fungeerde de heer den Toónder uit Kloetinge, die in de Zeeuwse muziekwereld geen onbekende is. De Middelburgse pianist Ab Lichten dahl begeleidde alle solisten. Bij de beoordeling wordt op diverse onderdelen nauwkeurig gelet zoals zui verheid. keuze van het nummer, sa menspel en techniek. De wisselbeker bleef in handen van de heer J. Maas. Hij behaalde op zijn tuba met het Hoornconcert no. 3- van Mozart een eerste prijs met 68 punten. Met 67 punten bracht het duo J. Maas on L. Bakker „Ia Norma" van Bellini ten gehore. De verdere uitslagen zijn; L. Bakker, bariton 66 p.L.Bastiaanse, cornet 66 p.; H. Brand, trombone 61 p.; G. Vader en L. van Eyzeren, beiden op Bugel 60 p; H. Goedbloed. A. Provoost, althoorn en H. Passenier,' bugel 59 p.; E. Goedbloed 58 p. op Bugel. Bij de 5 trommelaars waren de uit slagen als volgt; A. J. Passenier en J. van der Hage 65 p.; A. Wattel en M. Maas, 64 p. en P. Boogaart, 60 p. Een tweede prijs werd behaald bij ten minste 56 punten, een eerste prijs bij 64 punten, terwijl een eerste prijs met lof behaald kon worden bij tenminste 72 punten. (Advertentie) Schieting De handboogvereniging „Jacoba van Beieren hield haar schieting op de liggende wip in het Schuttershof. Aanwezig waren 46 schutters van 16 ver_ schillende verenigingen. De uitslag is als volgt:Hoofdvogel: C. D. Raas van Wil lem-Teil te Ovezande. Ie zijvogel: Jac. Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes. 2e zijvogel: Jac. Doene van Victoria te Kwa- dendamme. Ie bovenkal: A. Meeuwse van Spes-Nostra te Ovezande. 2e bovenkal: H. Driedijk van Soranus te Heinkens- zand. Ie onderkal A. v. Loo' van Doel naar Hoger te Wolphaartsdijk. 2e onder- kal: A. v. Zunderen van Spes-Nostra te Ovezande. Ie klep J. A. Rijk van ADLM te Kwadendamme. 2e klep P. Steketee van ADLM te Kwadendamme. 3e klep: G. Geense van Edele-Handboog te Oude- lande. Meeste kleine vogels: J. de Beste van Edele-Handboog te Oudelande, 5 stuks. Tafeltennistoernooi Op zaterdag 20 maart a.s. organiseert de Veilingvereni ging Zuid-Beveland in samenwerking met de Betonindustrie Haringman n.v. te Nederlaagtoernooi De eerste wed strijd in het nederlaagtoernooi, georgani seerd door „De Lustige Toepers" tegen club Marionette, is na een zeer spannende en sportieve wedstrijd geëindigd in een overwinning voor „De Lustige Toepers". De wedstrijd eindigde gelijk 10-10. Al leen door een beter gemiddelde (26 20) was de overwinning voor „De Lustige Toepers. De gedetailleerde uitslag was: A. v. d. Voorde-J. v. Denderen 2-0; W. Willekes- A. Schrauwaert 2-0; F. Serrarens W. v. Swaal 0-2; A. Rybaart-C. Taalman 0 2; P. Blommaert B. Taalman 2-0; E. Lee- raert-Eug. Haverbeke 2-0; E. Verbraeken- F. Schauwaert 0-2: E. Overmeere J. Over- meere 1-1; J. Willekes-F. Rottier 0-2 en E. Blommaert-J. Roels 1-1. Aanrijdingen De motorrijder A. G. en de duo-passagier W. C. H. zijn op de provinciale weg nabij St.-Anna achter te gen de personenauto van de heer L. C. cle ,R. uit Sluiskil gereden toen deze linksaf sloeg om via het Ferlemanstraatje naar huis te rijden. De beide motorrijders wer den in de berm geslingerd en moesten aanvankelijk in het Julianaziekenhuis worden opgenomen. Na daar te zijn be handeld konden zij naar huis gaan. De motor vloog over de sloot in een stuk bouwland. Motor en auto liepen zeer zware schade op. Gisteravond om kwart voor zeven had eén aanrijding plaats op het kruispunt Axelsestraat - Van Cantfortstraat. De auto bestuurd door de heer P. J. v. S. reed uit de Van Cantfortstraat naar links in de richting Axelse brug. De heer C. M. S. reed vanaf de Axelse brug rechtdoor. De botsing veroorzaakte zeer zware schade aan beide auto's. Clinge Gemeenteraad Woensdag 10 maart zal er in de raadszaal van het gemeen tehuis een openbare raadsvergadering plaats hebben, waarin behandeld zal wor den de aankoop van gronden in de Grensstraat. Voor het plaatsen van een benzinepompstation zal gemeentegrond in bruikleen worden gegeven, In het uit breidingsplan ZW-2 zal aan een tweetal gegadigden grond worden verkocht Ver der zal een verzoek van de fanfare Wel doen door Vermaak behandeld worden, waarin gevraagd wordt om een bijdrage van 50 pet. in de aanschaf van nieuwe uniformen. Dan zal nog besproken wor den een drietal aanvragen voor subsidie van de jeugdverenigingen K.A.J., Club werk voor Jongeren en De Nachtegalen. kens ramde in volle vaart de >tenen afzetting van een der voortuintjes. Hij liep daarbij zeer grote schade aan de wagen op, doordat de ï'echterflank hele maal opengereten werd. De inzittenden kwamen met de schrik vrij en enige voorbijgangers konden nog juist op zij springen .De rijkspolitie reconstrueerde het ongeval in samenwerking met de verkeerspolitie - en -maakte proces-r baal op. Platelandvouwenbond In hotel „Wilhelmina" vond een vergadering plaats van de Ne. bond van Plattelands vrouwen. De heer J. M. A. C. van Don gen, lid van het college van G.S. en van de Tweede Kamer svak sprak over zijn belevenissen op Spitsbergen, waar hij vijf jaren verbleef. Hij vertoonde hierbij een groot aantal dia's, die hij maakte tijdens een reis naar het pool gebied Aan het eind van zijn causerie vertelde hij nog enige bijzonderheden over de Nobile-expeditie waarbij hij aan het reddingswerk deelnam. Deze bijeen komst werd ook bijgewoond door de leden van het Nutsdepartement. De heer G. J. van Oorschot, voorzitter van het Nut, bracht dank voor de uitnodiging. Hierna behandelden de dames nog eni ge huishoudelijke zaken. St.-Jansteen ST.-JANSTEEN Te Kemseke (B), een buurtgemeente van Sint-Jansteen, zal reeds op zaterdag 20 maart a.s. de eerste omloop van het Waasland wor den gehouden. De start zal te Sint-Ni- klaas te 13 uur plaatsvinden en de aan komst rond half zes te Kemseke (B). De afstand bedraagt 170 kilometer. De renners passeren ook de Nederlandse grens te Kapellebrug en rijden na een grote ronde door geheel het Waasland nog drie kleine plaatselijke ronden. Reeds vele renners uit België en Ne derland schreven in. Vanzelfsprekend behoort Theo Versehueren uit St.-Jan steen tot de favorieten. Vet varken. De hoofdprijs van de loterij, die ten bate van de jaarmarkt werd gehouden, een vet varken, werd gewonnen door het pas gehuwde echt paar J. van Dorsselaer-Casteels in de W ilhelminastraat. Exploiictie- inspectie Zeeland L K M DE JONG tel. 2377 Huist F DE L1U1 tel. 6252 Clues privé 73U0 Goes Redacteur voor OosUZeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41 Oostburj* tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid Beveiand en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252 Ooes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2* mm gewone advertenties Bij contract aanzienlukt reductie „Kleintjes"* 3 regels ol minder 1 l. elke regel neer f 0.25 Ais èen regel gelden tetters en/oi leestekens Bil plaatsing ook ln de Brabantse oplag- resp. f 1.60 en t 0.30. Bij 8 achtereenvolgende ongewuzigd* plaatsingen de lerde plaatsing tegen half geld. G roede Raadsvergadering. Vanavond komt de gemeenteraad van Groede in open bare zitting bijeen. Het college stelt voor om te voldoen aan het verlangen van G.S. een afschrift te zenden van het raadsbesluit waarbij werd besloten toe te treden tot de gemeenschappe lijke regeling voor het ophalen van huis vuil in W.Z.—Vlaanderen. Hontenisse Raadsvergadering Woensdagmiddag om 5 uur zal de raad van Hontenisse in openbare vergadering bijeenkomen in het gemeentehuis. lamswaarde Schieting De schutterssociëteit „De Vrede" organiseerde een schieting in café v. Driessche, waaraan 69 schutters deel namen. De uitslag was als volgt: Hoogvogel: J. Jonkheim Stoppeldijk; le zijvogel W. Pau wels, Kloosterzande; 2e zijvogel A. Wentz- ler, Stoppeldijke. Diverse schutters wisten 2 vogels te treffen, zodat zij als „bosman" huiswaarts keerden. Nieuwvliet NIEUWVLIET Dinsdagavond ver gadert de gemeenteraad. Voorgesteld wordt o.m. om een bijdrage van t 0,25 per inwoner te geven aan de herden king van oorlogsslachtoffers op het Canadese kerkhof in Adegem (België) op 4 mei. Verder wil men een bijdrage van f 5.- per onderzoek toewijzen aan het beroepsvoorlichtingsbureau te Goes. Philippine Eindlessen fruittceltschool. Dins dagmiddag 16 maart zullen in hotel ,,Au Port" te Philippine de eindlessen van de cursussen A. en B. van de Fruitteeltvak school te Philippine van de Stichting tot Exploitatie van Tuinbouwvakscholen in Zeeland en West-Brabant worden gege ven. Bij deze gelegenheid zullen aan 32 geslaagden van deze school de diploma's worden uitgereikt. Jaarvergadering Op zatedrag 16 maart a.s. houdt de afdeling van het NKV zijn jaarvergadering bij de heer L. Steijaert, 's avonds om half acht. De agenda ver meldt o.m. de behandeling van de jaar verslagen van de secretaris en de pen ningmeester. Na afloop is er een gezellig samenzijn. Sluis Auto-ongeval In de Hoogstraat vond een auto-ongeval plaats, dat wonderlijk goed afgelopen is. Een Belgische auto mobilist komende uit de richting Bres- Walsoorden Zeehengelnieuws „De Vogel" gaf in samenwerking met enkele zakenmen sen weer een Getijenboekje uit waarin de hoogwaterstanden voor het gehele jaar te Walsoorden zijn bekendgemaakt. Tevens werden hierin de clubwedstrij den bekendgemaakt die op 21 maart, 22 mei, 27 juni, 17 juli, 29 augustus en 24 oktober zullen worden gehouden. Naast deze clubwedstrijden waarvoor een steeds grotere belangstelling blijkt te bestaan, wordt op 16 mei een grote in ternationale zeehengelwedstrijd gehou den, terwijl op 8 augustus een interna tionale jeugdzeehengelwedstrijd georganiseerd. wordt (Van onze sportredactie) BREDA In de nabeschouwing en de standenltfst van de vierde klas H is een fout geslopen, die enige rectificatie be hoeft. De nabeschouwing van de wedstrijd VogelwaardeClinge moet zyn Met de rust hadden de bezoekers een kostbare 1—0 voorsprong door een doel punt dat Hoefnagels na 35 minuten maak te. Na de thee speelde Clinge vrij de fensief. Na 20 minuten maakte Lambert gelijk (11) en 10 minuten voor het ein de kon Vogelwaarde een voorzet in een doelpunt omzetten (21). Beide, partijen zagen een speler uit het veld gezonden. De uitslagen: Steen—IJzendijke 3—0, RCS—Corn. Boys 3—3, Lewed. Boys—Breskens 1—3, Bier vliet—Koewacht 6—0, Vogelwaarde— Clinge 2—1. De stand is nu: Vogelwaaarde 1218 Lewed. Boys 1317 Biervliet 1417 Clinge 1416 Steen 1415 Corn. Boys 14—14 Aardenburg 1213 Breskens 12—13 RCS 14—12 IJzendijke 126 Goes een groots tafeltennistoernooi en kelspel in de hallen aan de Fruitlaan. Meer dan zestig deelnemers hebben zich reeds ingeschreven in 3 klassen. Na de wedstrijden vindt direct de prijsuitrei king plaats. De leiding is in handen van de heren A. Capello, E. Capello, L. Fraas F. Harinck en H. Wouterse. Tennisclub De tennisclub ,,'t Halve Maantje", die maandagavond in hotel Cen traal de jaarvergadering hield zal dit jaar gaan trainen met het door het district Zeeland aangeschafte tenniskanon. Dit seizoen, men hoopt op 1 oktober te kun nen starten, komt men o.m. uit in de vierde klas, terwijl twee teams zullen meedraaien in de jeugdcompetitie. De ver eniging telt momenteel zo'n zestig senio ren en 120 junioren-leden. Een andere stille wens, die overigens al jarenlang leeft, is de tennisoefenmuur. Dit jaar is het daarvoor benodigde bedrag de begro ting van de sportstichting gepasseerd. De vergadering werd begonner. met het ver tonen van een tweetal tennisfilms. Siezelinge Jaarvergadering bejaardenbond On der leiding van de heer C. van der Knyl hield de afdeling Kapelle - Bieze- linge van de Ned. Bejaardenbond haar algemene jaarvergadering. Volgens secretaris L. van Liere steeg het leden tal tot 234. Penningmeester L. Verhulst droeg zijn taak over aan de heer M. C. Slootmaker. Raad komt bijeen Donderdag 11 maart om half vijf komt de raad van Kapelle in openbare vergadering bijeen. Op de agenda staan o.m. een voorstel tot een aanvullende subsidie voor de restau ratie van de Herv. Kerk en een voor stel tot het van toepassing verklaren van de gemeentesehadevergoedingsver- ordening op de gemeentelijke uitbrei- breidingsplannen. Driewegen Jaarvergadering kolenfonds De co- operatieve kolertvereniging alhier hield haar jaarvergadering. Voorzitter Kop- penhol kon in zijn openingswoord slechts een klein aantal leden welkom heten. Uit het verslag van de secretaris bleek dat de omzet weer was gestegen en dat waren afgeleverd respectievelijk 841 hl eierkolen. 961 hl antraciet, 340 hl noot jes en 10500 kg briketten. Van het be stuur waren aftredend de heren M. C. Koppenhol en J. Roelof. Aangezien bei den zich niet herkiesbaar stelden dien de dus in deze vacatures te worden voorzien. Gekozen werden de heren P. Komejan en A. Goeman die beiden hun functies aanvaardden. De heer Kome jan accepteerde tevens het voorzitter schap. Kaartavond De Zingende Bougie hield in de zaal van de heer Jacs. van de Guchte haar laatste kaartavond van dit winterseizoen. Er waren 32 deelne mers. De uitslag was als volgt: 1. C. Goeree Azn. 2. C. Goeree Mzn. 3. A. Goeman. 4. Mar. Goeree. 5. J. Heerent- hals. 6. M. Koens. 7. M. Rijk. 8, P. Ka- relse- 9. J. Bosman. 10. M. v.d Guchte Tevens werd op deze avond de kaart- kampioen van het winterseizoen 1964-65 bekend gemaakt.Met het kleinst moge lijke verschil van 1 punt behaalde de heer C. Goeree Mzn de titel en de ter beschikking gestelde beker. De winter activiteiten van deze actieve vereniging worden 13 maart a.s. afgesloten met een prijsschieting met windbuksen. De eerste oriënteringsrit zal gehouden wor den op zaterdag 27 maart. Heinkenszarid Raadsvergadering Op donderdag 11 maart a.s. komt de raad van deze ge meente in een openbare vergadering bij een. Gevraagd zal worden over te gaan tot plaatsing van een straatlantaarn aan de Stenevate en tot het treffen van ver beteringen voor de afvoer van het weg- water aldaar. Overigens is de gemeente niet verplicht deze voorzieningen aan te brengen. Verder vermeldt de agenda de verlening van eervol ontslag aan de ge meente-ontvanger en onbezoldigd ambte naar van de burgerlijke stand, de heer A. N Dekkers i.v.m. diens benoeming tot chef van de afdeling financiën, onder wijs en personeelszaken, tevens ontvan ger van de gemeente Lemsterland; het aangaan van een kasgeldlening voor 1965 van f 200.000,en het toekennen van subsidies aan het Wit-Gele Kruis afd Ovezande, het Groene .Kruis afd. Hein- kenszand en aan de provinciale commis sie voor huishoudelijke voorlichting ten plattelande te Zeeland in het kader van de kookcursus voor huisvrouwen. Yerseke Uitvoering Door de muziekvereni ging Mozart" werd op 2 achtereenvol gende avonden in zaal Nolet de jaar lijkse uitvoering gegeven. Nadat de drumband enige marsen ten gehore had gebracht presenteerde het korps zich met een pittig gespeelde mars, waarna de voorzitter, de heer J. Gle- rum, een overzicht gaf van de voornaamste gebeurtenissen in het afge lopen jaar„ o.m. de ingebruikneming van het nieuwe repetitielokaal in „Het Tref punt". Wegens het 25-jarig lidmaatschap werd aan P. Kuijper en P. Duinkerke de zilveren verenigingsmedaille uitge reikt. De voorzitter ,die in zijn ope ningswoord burgemeester en mevr. Wil- lemsen mocht verwelkomen, sprak woor den van dank tot dirigent P. Huijsse. Na een 5 tal nummers van het korps werd door de toneelgroep „Platogo" uit Goes het blijspel „De avond van de 7e juli opgevoerd. Na afloop was er voor de liefhebbers gelegenheid voor een dansje. De 2e avond werd geopend door vice-voorzitter C. Pekaar Feestvergadering Door de buurt vereniging „Dam" werd zaterdagavond in „De Htaven" een feestelijke jaarver gadering gehouden. Voorzitter C. Sonke, constateerde in zijn openingswoord een grote mate van belangstelling. Na de verslagen van de secretaris, W. Goe man en penningmeester H. v. Leerdam, brachten enkele leden gezellige muziek ten gehore. Voor het verdere verloop van de avond zorgde de toneelgroep van de Coöperatie uit Wemeldinge met de opvoering van het stuk „Als het hart huilt". Tussen de verschillende bedrijven was er muziek, tractatie en een verlo ting. Koewacht Krabbendijke (Van een onzer verslaggevers) In verband met de investeringsbeper king kunnen de werken voor de aanslui ting van de Westweg op de rijksweg on der de gemeente Krabbendijke voorlopig niet doorgaan. Deze mededeling werd maandagavond gedaan aan de raad van Krabbendijke, die hiervoor een bedrag van f 33.610 moest voteren. Waarschijn lijk zal de aansluiting pas in 1966 worden aangelegd. Aanvankelijk zou men reeds in april van dit jaar beginnen met de aanleg van dit circa honderd meter lange weggedeelte, een werk, dat geheel onder directie van Rijkswaterstaat wordt uitge voerd en dat in principe onderdeel uit maakt van de omvangrijke onderhouds werken aan de rijksweg. Voor f 37.320 werd door de raad van de diaconie van de Nederlands Hervormde kerk grond ge kocht achter de J. W. Frisosetraat. Dit perceel is bestemd voor een industrieter rein. Voort werden nog enige stukjes gron gekocht voor het uitbreidingsplan West 11 van J. P. en W. W. Kakebeeke en gingen een aantal onderwijsvergoedingen oner de hamer door. Ovezande Sehieting „Willem Teil" De hand boogvereniging „Willem Teil" hield haar schieting op de liggende wip bij de heer G. Doene. Aanwezig waren 50 schutters van 13 verschillende verenigingen. De uitslag is als voigt: Hoofdvogel: B. Vermeulen van Zee- landia te Ovezande en A. de Jonge-Rijk, van Willem Teil te Ovezande. le zij vogel: J. Priem van Zeelandia te Ovezande. 2e zij vogel J. A. Rijk van ADLM te Kwa dendamme. le bovenkal: J. A. Rijk van ADLM te Kwadendamme. 2e bovenkal: J. de Rijke van Edele Handboog te Oude lande. le onderkal: A. Martens van Vios te 's-Heerenhoek, bij loting. 2e onderkal: Job. Koens van Victoria te Kwaden damme. le klep; W. de Wilde van Ju liana te Oudelande. 2e klep: J. Doene van Willem Teil te Ovezande. 3e klep: G. Geense van Edele Handboog te Oude lande. Meeste kleine vogels: P. Rijk van (Van een onzer verslaggevers) GOES De Zeeuwse Schietbond, waar onder ressorteren Walcheren, Zuid-Beve land en Tholen, zal in mei zijn tweede lustrum vieren met een wedstrijd, met or ganisatorische medewerking van de afde lingen Goes en 's-Heer Hendrikskinderen. Aan het begin van de jaarvergadering van de 18 afdelingen tellende bond, wees voorzitter P. Kloosterman erop, dat op 16 en 23 oktober van dit jaar de afdeling Domburg het diamanten jubileum zal herdenken. De afdeling St.-Annaland zal in mei a.s Door de MAC „De Bevelanden" werd de zgn. „Clarijsrit georganiseerd. Inge schreven waren 40 deelnemers voor de avondrit over 51 km door de Zak van Zuid-Beveland. Gereden moest worden met een gemid delde snelheid van 30 km per uur. Aan de finish in hotel Ockenburg te Goes bleek de heer G. Schout de moeilijke rit te hebben beëindigd met slechts 9 straf punten. De verdere uitslag luidde: 2 J. Geldof, 13 strafp., 3 C. Kloosterman, 13 straf p., 4 W. Bosschaart, 14 strafp. 5 C. Boot, 14 strafp., 6 C. Corstanje 20 strafp., 7 J. van Ste, 24 strafp., 8 C. Westerweele 28 strafp., 9 H. Buteyn 30 strafp., 10 L. P. Hoekman 32 strafp. de bondswedstrijden op touw zetten, ter- wijl vermoedelijk op 3 april te Borssele finale van de gehouden bondswinterwed. strijden zal worden verschoten. Het wedstrijdreglement werd aangepast. In de wedstrijdcommissie werden gekozen de heren C. de Bree, Middelburg, pen- ningmeester, A. Trielier, Domburg, secre- taris, Chr. Zwemer, Meliskerke en E. Min- naard, Westkapelle. Een voorstel van de afdeling 's-Heer Hendrikskinderen tot uitbreiding van het 'oondsbestuur met vier tot elf leden werd verworpen. Voorzitter P. Kloosterman werd herkozen. In de plaats van de heer J. de Graaf werd de heer A. Potappel van de afd. Scherpenisse tot bondsbestuurslid gekozen. Hulst Zaterdagmiddag a.s. zal de af. deling Zeeuwsch-Vlaanderen van „Voor het zorgenkind" een vergadering houden in hotel De Graanbeurs te Hulst. De bij eenkomst, die om drie uur begint, heeft een openbaar karakter: alle belangstel lenden zijn welkom. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Provinciale Lanndbouw- voorlichtingsraad voor Zeeland en de daarbij behorende commissies zullen een bredere taak toegeschreven krijgen. Dat valt te lezen In het jaarverslag van de raad, dat een dezer dagen is uitge komen. Al reeds eerder werd de behoefte ge voeld aan een vernieuwde opdracht van de raad, welke opdracht nü bij minis terieel besluit van 11 november 1964 is afgekomen. Voor een goede uitvoering hiervan is evenwel een raad met een bredere samenstelling een eerste ver eiste. Daarom zal, aldus het jaarver slag de Provinciale Landbouwvoorlich- tingsraad, na een ruim tienjarige pe riode van vruchtbare samenwerking van de Rijksoverheid met het georganiseerd bedrijfsleven op het terrein v.an de voor lichting aan boeren en tuinders, plaats moeten maken voor een Provinciale Raad voor de Bedrijfsontwikkeling in de Landbouw. In een terugblik op de acti viteiten van de Landbouwvooriichtings- raad wijzen de samenstellers van het jaarverslag ondermeer op de verrichte bijzondere voorlichtingsactiviteiten, waaronder de streekverbeteringsplannen een belangrijke plaats innemen. Verder werd tijdens het bestaan van de Land- bouwvoorlichtingsraad het initiatief ge nomen tot de oprichting van de Stich ting Provinciaal Onderzoekcentrum voor de' Landbouw. In het verslag over 1964 wordt nog gewag gemaakt van de voornaamste werkzaamheden van de raad in dat jaar. O.m. de start met een streekverbete- ringsplan Stoppeldijk, een bedrijfsstudie kern en enige proef- en demonstratiebe- drijven. Bijzondere belangstelling van de raad had ook de samenwerking tus sen technisch-economisehe en econo- misch-sociale voorlichting, de ontwikke ling van het 15 ha-bedrijf in het zuid westelijke kleigebied, de agrarische streekverbeteringsplannen, de samen werking met de Stichting Zeeland voor Maatschappelijk en Cultureel Werk, de arbeidsstudiekernen voor het huishou den, het Borgstellingsfonds etc. Tot slot gaat het jaarverslag nog in op de ac tiviteiten van de respectieve commis sies, de commissie voor Voorlichting om trent bedrijfsfinanciering in land- en tuinbouw, de commissie voor Bedrijfs- analyse en de commissie voor de Tech nische voorlichting aan land- en tuinar- beiders. Wat deze laatste commissie aangaat: aan de cursus „Het onderhoud en afstellen van landbouwwerktuigen" werd door 129 cursisten deelgenomen, de 22 gehouden voorlichtingsavonden werden door 473 belangstellenden be zocht, terwijl de tien op touw gezette excursiès door 512 'personen werden meegemaakt. WESTDORPE Vandaag zullen de leerlingen van de hoogste klas van de St.-Josephschool te Westdorpe en de leerlingen van de hoogste klas der r.-k. jongensschool te Sas van Gent gezamen lijk getest worden over beroepskeuze en studie-advies. Het onderzoek wordt verricht door een psycholoog en de béide hoofden der school, respectievelijk de heren E. Hen driks en J. Wijne. Alvorens de uitslag van deze test aan de betrokken ouders bekendgemaakt wordt volgt eerst nog een onderzoek door de schoolarts. Vervolgens vindt een persoonlijke test plaats, die ongeveer drie kwartier per leerling in beslag zal nemen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad van Hulst zal tjj. dens de vrijdagavond a.s. "te houden openbare vergadering worden geconfron teerd met een vrij uitgebreide agenda, die waarschijnlijk echter niet zoveel stof tot praten zal geven. Er zijn voorstellen tot het doen opmaken van een plan voor de restauratie van het onlangs aange kochte pand Steenstraat 1, dat wellichl zal worden ingericht als museum en bureau voor de gemeentelijke dienst voor het toerisme en van een voor de recon structie^ van de Van Maelstedewcg. Andere voorstellen gelden de huur door de gemeente van lokalen voor de vlees keuringsdienst, overname van de zijkant weg van de Hogeweg ten behoeve van de verwezenlijking van het plan Zuid II, verpachting van enkele stukken grond aan de heer Geensen en van een stuk industrieterrein aan H. B. Picavet en Zn, n.v., de vaststelling van een nieuwe regeling t.a.v. de verhuur van markt kramen, een wijziging van de winkel sluitingsverordening in die zin dat de winkels 's zondags tot zes uur 's avonds geopend kunnen zijn, de aankoop van het gedeelte van het pand aan het Gods plein van de heer H. Metsers, dat bin nen de rooilijn valt en het doen uitvoeren van de verbetering van het Godsplein, het garanderen van een door het Hulster Gemengd Koor aan' te gane geldlening van f3000.- i.v.m. de aanschaf van uni formen en de vaststelling van enkele begrotingswijzigingen 1964 en 1965. Ook zal moeten worden voorzien in enkele vacatures, die zijn ontstaan door de ontslagname van het raadslid B, Picavet. 13—3 Vios te 's-Heerenhoek. 4 stuks. (Van onze correspondent) BREDA De Bredase rechtbank kreeg .slechts" één geval van rijden ln een auto onder invloed van drank te behan delen. P. H. uit Oud-Vossemeer had op 14 november van het vorig jaar slinge rend over het Beursplein te Bergen op Zoom gereden. Het was zelfs in kennelijke staat van dronkenschap gebeurd, hetgeen geen ver wondering behoeft te wekken, wanneer men mag geloven wat de officier, mr. K. Thijssen, over zijn drankgebruik mede deelde. Het zouden in totaal vijftien gla zen po.rt geweest zijn, die H. tevoren had geconsumeerd. „Een tegenligger heeft moeten uitwij ken, zo ver, dat hij op het rijwielpad te recht kwam; een wielrijdster is daar bij na het slachtoffer van geworden", aldus de officier. Twee weken gevangenisstraf en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid was de eis. Uitspraak over veertien dagen. (Van een onzer verslaggevers) CLINGE Dit jaar zal zich een nieuw bedrijf op het industrieterrein te Clinge vestigen, de fa. Klompen- en Houtwaren- fabriek G. K. van de Voorde, die mo menteel is gehuisvest in enkele panden aan de Gravenstraat. Wanneer de raad daartoe tijdens de woensdagavond a.s. te houden vergadering zal besluiten, zal aan het genoemde bedrijf een stuk grond van ongeveer 5900 m2 worden verkocht, dat tegenover de gebouwen van de N.V. Clingse Textielfabrieken, aan de andere kant van de „industrieweg", is gelegen. De fa. Van de Voorde zal de beschikking krijgen over een 66 meter lange en 16 meter brede hal, die, naar men hoopt en verwacht, nog in juli van dit jaar voor het grootste gedeelte klaar zal zijn. De hal zal in elkaar worden gezet met geprefabriceerde onderdelen. In juli hoopt men met de produktie in de nieu we omgeving te kunnen beginnen. Daar na zal de hal op nog ondergeschikte pun ten worden uitgebreid. Het bedrijf zal hoofdzakelijk souvenir- en geschenkarti kelen produceren. De fabricage van klompen is enigszins naar de achtergrond verschoven, alhoewel dit historische schoeisel nog een vrij belangrijk gedeel te van de totale produktie zal uitmaken, In de nieuwe hal zullen ongeveer 20 per sonen te werk gesteld kunnen worden; de firma heeft momenteel eveneens on geveer 20 personeelsleden in dienst. Men hoopt na verloop van tijd tot uitbreiding van het aantal arbeidsplaatsen te kun nen overgaan. na verschillende afdelingen te zijn door lopen, geheel bewerkt uit. De nieuwe fabriek zal worden voorzien van moder ne machines en „een puike afzuiginstal latie", zodat het personeel niet meer de hele dag in het stof zal moeten staan. Op de eerste verdieping van. de voor bouw van de hal zullen de kantoren worden gehuisvest. Het streven van de firma is erop gericht het bedrijf op een zo modern mogelijke leest te schoeien. „Het moet zo zijn, dat men met plezier in de fabriek zal kunnen werken en men niet meer elke dag bestoft het bedrijf zal verlaten. Dat is een eerste vereiste om je personeel te behouden en nieuwe werkkrachten te kunnen aantrekken", is de mening van de heer Van'de Voorde. Dé accommodatie, die het bedrijf mo menteel heeft, voldoet al sinds enige ja ren niet meer aan de eisen van de ar beidsinspectie. Dat is, zo vertelde ons firmant G. K. van de Voorde, een van de redenen waarom men een „nieuw" bedryf gaat stichten. Een volgeftde re den is, dat het bedrijf uit zijn vest dreig de te groeien: verschillende werkzaam heden moeten buitenshuis geschieden ,,een dat is nu niet bepaald de garantie voor een plezierige erkkring", aldus de heer Van de Voorde. In de nieuwe hal zullen verschillende afdelingen worden gecreëerd, die hele maal los van elkaar zullen komen te staan. Het hout komt te zijner tijd op vrachtauto's de fabriek in en komt er. GOES In de uitslag van de mate! van de Zeeuwse kynologenclub is de bes te Duitse herder vergeten. Het was „Al' der elf steden", eigenaar G. Verstrater te Hoofdplaat. Morgen, woensdag 10 maart is het hoog water te Hans weert om 7.25 en 19.55 uflr Terneuzen 6.48 en 19.21 uur; Vlissinge' 6.20 en 18.54 uur; Wemeldinge 8.05 t 20.34 uur. MIDDELBURG Schouwburg 20 uur Nationaal Bal'e KORTGENE Gemeentehuis 17 uur Installatie plaa! selijke commissie ruilverkaveling. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Victoria en haar huza* DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Irma la P"11 ce, 18 i. AXEL Het Centrum 20 uur Irma la Douce, 1 j- OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Het zwaard va koning Arthur, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Mitrailleurcommando S. 18 j. ZIERIKZEE Gemeentehuis Raadsvergadering. GOES De Landbouw 19.30 uur Verg. Ned. Bf demij. DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Irma Douce, 18 j. CLINGE Raadszaal 19 uur Raadsvergadering. GOES De Landbouw 10 uur Ledenvergaderi' Zeeuwse Bejaardenbond. BREDA V op de avond v; om daar in eer gaan zetten. Da tegen bezoekers Helaas had d bewijzen genoej dagen. De ander de gehele gang schuldig waren. Dit viertal de lem P., Rudolf R„ zoiets aan de hand lem van O. en de stond maandagmor BREDA Tot vt Noordbrabantse Cl renbond is benoem dinois te Eindhov Tweede Kamer. Voor deze benoei hoofdbestuur van de eerste maal g van de bepaling statuten, die toesta niet-lid van het h voorzitter gekozen De heer Lardinoi op 13 augustus 19 (Limburg). Hij bez bare school op he college te Rolduc, deerde aan de landb te Wageningen. Va was hij rijkslan voor oostelijk Noor 1960 tot 1963 was attaché te Londen, ber 1963 is hij lid Kamer voor de KV deskundige. Sinds ol hij ook lid van het Ei ment. De heer Lardinois ont ming tot N.CB.-voorzitt gisteren van een reis u ka terugkeerde, waar het Europees Parlement heeft doorgebracht. „ïk een temperatuurverschil tig graden overbrugge voorzitter is vooralsno wijzigingen aan te bre leid, dat zijn voorgang* Hij houdt bovendien zijr aan, althans de meeste voor hem geen full-time ze bundeling van functi als een „natuurlijke be] hij acht ze toch niet be Ir. Lardinois stelt zie' gedachten over de land (Brabant eens duidelijk Zijn uiteenzetting zal da king hebben op de st~ sing van de landbouw satie ed., waarbij pr zet, produktie, onderwij grote aandacht verdiene ter wil ir. Lardinois zi zijn nieuwe functie inwer lijk zal hij iets mind* N.C.B.werkzaam zijn d ger. Ir, -Lardinois, die nie DEN HAAG In de sc landbouwambachten van schap is overeenstemmin het mantelcontract voor c bedrijfstak, alsmede over aan de contracterende org kader van het zgn. loo overeengekomen: ■Een loonsverhoging van uur, alsmede verwerking compensatiebijslagen, invoering van de 45-urr Het samenvoegen van» woongebieden tot één loonfo De vervanging van de b gen voor allerlei werkzaan prestatietoeslagstelsel. (Advertentie Rillerig? Onprett Pas dan op voor Neem direct 2 'A 'ASPRO' bevat al een opkomende snel en doeltrefi bestrijden. I ItetAoü4ï

de Stem | 1965 | | pagina 2