Al Geen concrete voorstellen tot oplossing kabinetscrisis Gasexplosie richt grote verwoesting aan in Amsterdam -MARTELTOCHT OP INDISCHE OCEAAN- Tweeënveertig mensen gered van hongerdood Schmelzer niet op appèl Meer winst kost f500 maar K.V.P.EERST OMROEPWET, DAN GEGADIGDEN Beambten bij Backer en Rueb protesteren ZES PROCENT MEER VOORGESTELD VERDER ZIEN DAN E.E.G.- NEUS LANG IS VIJF MENSEN GEWOND. Nog geen spoor van Birrenbach Koning Hassan weigert bezoek West-Duitsland Een tot vier jaar geëist tegen zusters Lijk van man bij spoorbaan gevonden KARELI DAGBLAD VOOR ZEELAND LANGSTE Ongevallenuitkering Prof. Andriessen bij opening jaarbeurs Droog Euthanasiemoorden senoritas FAVORITE 7 ct 105e JAARGANG No. 24837 Voor God. Koningin en Vaderland Ir. J. P. M. GIELES groene mappen ebeurt hierbij op natuurlijke wijze, d.w links afslaand verkeer links, recht' :>orgaand verkeer in 't midden en rechts t rechts afslaand verkeer. De baan e linksaf voert is niet verdubbeld, gaat er het 'eerste viaduct en onder een reede en derde viaduct door, waarna t zich daarna voegt bij het rechtdoor ande en rechtsafslaande verkeer. Het 'keer dat rechtdoor gaat, komt over t eerste viaduct en daarna onder het eede. Het rechtsafslaande verkeer ge likt natuurlijk de viaducten niet. let carré van ir. Gieles heeft dezelfde 'keerscapaciteit als het klaverblad or Oudenrijn. De onderlinge afstand viaducten bedraagt ca. 200 meter wanneer het hoogteverschil 5 meteï Iraagt, worden de afdalende hellingen pet. Met de aangegeven maten ft hef geheel een aanzienlijk stuk bin- de ruimte die voor het klaverblad uitgetrokken. In totaal zijn er vier iucten van elk 3 x 4 baanovergangen, in totaal 48 baanovergangen. Het verbladviaduct heeft 8x8 baanover- lgen nodig, dus 64 in totaal. Voor de schakeling van de bestaande roton- bij Oudenrijn naar h<?t carré heeft ir. les ook een oplossing gevonden, waar de gehele bouw kan plaatsvinden, vijl het bestaande rondplein kan blij- functioneren. Alleen in de allerlaat- fase is een tijdelijke wegomlegging ig. Ir. Gieles is ook van oordeel dat carré goedkoper en sneller te rea- ren is dan het nieuwe klaverblad, iet veel enthousiasme vertelt ir. Gie; over alle voordelen die zijn carré ft t.a.v. het klaverblad. Zijn beide en, Hans van tien en Wim van elf hebben in al hun jeugdige geest- t met hem meegeleefd. Zij maakten ook een ontwerp en de heer Gieles elt met trots dat het ontwerp van 7 met vijf viaducten een heel redelijke •ssing zou zijn. Wim en Hans hebben en ook een verkeersbord getekend het invoegend verkeer te regelen. Dat is namelyk nog de enige moei- kheid van het carré en ook van hct averblad. Het verkeer dat links af- pslagen is. komt naast het rechtdoor- lande verkeer terecht en daar moet k het verkeer dat rechts afgestë' ?n is, zich bij het verkeer voegen- Sr moet een soort kettingwet komen 't als in Amerika", stelt de Eind- rvense ingenieur voor. „Iedere auto- obilist moet aan één andere auto ►orrang verlenen op de plaats waar vee banen samensmelten tot eci' lan." 't is een stelling die waarschijnlijk :1 wat bezwaren zal oproepen, off- t de verkeersbeleefdheid noff niet 2° ;el ver gevorderd is, maar het ir ieder geval een mogelijkheid om d? oeilijkheid van een lange file auto'^ te lossen. idertussen wacht ir. J. P. M. Gie* rustig op de verder ontwikkelingen- vele zijden ontving hij reeds bij- oetuigingen en complimenten. Alleen iverheidsinstanties houden, misschien wat onaangenaam verrast, hun mond- verwacht ir. Gieles van de Rijks- irstaat binnen afzienbare tijd een ijven waarin alle eventuele bezwaren n 't carré worden uiteengezet. Daar t hij zich ook al op geprepareerd aanleiding van een antwoord van .S. op een door een Amsterdammer orpen plan, dat enige gelijkenis ver- f, met het carré. et is jammer dat er zoveel geld worden besteed aan een verkeers* tructie, waarbij de huidige moeilijk" n blijven bestaan", aldus ir. Gieles. ijl hij zijn paperassen weer zorg- ig in de groene mappen steekt. Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. RedactieraadJ. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 bla* Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN^Jsbaanstraa^24^elefoon^260T^^OOSTBURG, Nieuwstraat 41 D I N S e AG 9 MAART 1965 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. telefoon 2893) (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De informateur, drs. W. K. N. Schmelzer heeft, naar in Den Haag verluidt, aan de fractievoorzitters nog geen concrete voorstellen tot oplossing van de kabinetscrisis gedaan. De vaak lang durige gesprekken, die hfj maandag met de heren v. d. Ploeg (KVP), Geertsema (VVD) en Smallebroek (AR) heeft gehad, hadden vooral ten doel nadere informaties te krijgen over de standpunten binneu de fracties. Daarnaast heeft drs. Schmelzer zonder twijfel ook de fractievoorzitters enkele vragen voorgelegd, waarop hjj antwoord wil hebben, voorhjj tot conclusies kan komen. Er is weinig fantasie voor nodig om te veronderstellen, dat deze vragen betrekking hebben op het vraagstuk van de commerciële televisie (door KVP, AR en CHU zonder enige beperking afgewezen), op de verdeling van de zendtijd over oude en nieuwe gegadigden en over de programma coördinatie in nieuw geformeerde NTS en NRU. (Van een onzer verslaggevers) BREDA De georganiseerde en de ongeorganiseerde beambten van de Machinefabriek Breda v/h Backer en Rueb n.v. komen vanavond om acht uur in een protestvergadering bijeen in het Wapen van Nassau te Bre da. De heren zijn ontstemd over het feit, dat de handarbeiders wel delen in de toepassing van de ondernemingsgewijze diffe rentiatie van vier procent, maar zij zelf niet. Deze loonsverhoging is mogelijk geworden in het kader van het centrale overleg. De beambten hebben een gesprek ge had met de directie van de onderne ming, die echter niet van plan is aan de eisen van ambtenaren gehoor te geven. Voor handarbeiders en beambten be staan verschillende c.a.o.'s. Wanneer dit leidt tot discrepantie tussen de beamb ten en de handarbeiders vragen de be ambten zich af of er geen evenredige salariëring kan worden toegepast. Op de protestvergadering, die is uitge schreven door de Katholieke Federatie van Beambtenbonden, de Algemene Ne derlandse Metaalbedrijfsbond en de Christelijke Metaalbedrijfsbond, ver wachten de initiatiefnemers zo'n kleine vierhonderd beambten. Op de onderne ming werken in het totaal ongeveer 1500 man. Andere grote metaalverwerkende in dustrieën in Breda hebben de vier pro cent differentiatie voor alle werknemers wel toegepast. De moeilijkheden zijn enige tijd geleden begonnen in Rotter dam en later lin Amsterdam. Bij Lips in Drunen brak onlangs een staking uit naar aanleiding van soortgelijke moei lijkheden. Over die zaken zullen de fracties, die vandaag en morgen bijeenkomen, nu duidelijke taal moeten spreken. Pas daarna zal de informateur in staat zijn een schema op te stellen dat de moge lijkheden voor een oplossing kan be vatten. Ook dat schema zal weer aan de fracties worden voorgelegd. In Den Haag is men, nu de heren v. d. Ploeg, Geertsema en Smallenbroek bij drs. Schmelzer zijn geweest, beslist niet op timistischer over de mogelijkheden tot lijmen, van de breuk. Van K.V.P.-zijde werd maandag de zaak bijzonder reëel benaderd. Men zei daar dat de Nederlandse regering en het parlement tezamen de taak heb ben, gelet op de situatie in 1965, een nieuwe omroepwet tot stand te brengen. In die wet zal de opvatting van de volksvertegenwoordiging moeten wor den neergelegd. Wie op grond van die nieuwe wet voor een zendvergunning in aanmerking wil komen, moet zich dan maar melden. Zoals de zaken thans worden voorgesteld, zet men de hele af faire op zijn kop. Het uitgangspunt kan nooit zijn dat een wet gemaakt möet worden voor de wensen die bij de T.R.O.S. of T.V.N. leven. Dat is de omgekeerde wereld. Op basis van een regeling, die de in stemming heeft van parlement en re gering, kunnen nieuwe gegadigden in vrijheid beslissen of zij al dan niet voor zendtijd in aanmerking willen ko men. HE PRESIDENT van het gigantische Fiat-concern in Turijn, Vittorio Valet- ta, zou voornemens zijn zijn positie prijs te geven. Hij zou een zetel willen aan vaarden in de Italiaanse senaat. IN MALANG hebben studenten een bij eenkomst van de Indonesische journalis tenfederatie verstoord en het plaatselijk hoofdkwartier van de communisten ver nield. EEN FELLE BRAND in een partij garen jn de droogtunnel van de Nederlandse Cocosfabriek n.v. te Apeldoorn, heeft aanzienlijke schade aangericht. ENGELAND EN de Sovjet-Unie gaan nog dit jaar atoomgeleerden, die op een zelfde gebied werkzaam zijn, uitwisse len. In de periode van mei tot oktober 1965 zullen twee Engelsen naar Rusland gaan, terwijl twee Russen zich in En geland aan wetenschappelijk werk zul len gaan wijden. Mr. Geertsema (V.V.D.) is bijzonder lang bij informateur Schmelzer op be zoek geweest. Hij kwam maandagmor gen om elf uur en bleef tot bijna half vier. Bij zijn vertrek zei hij dat uit sluitend over radio en tv. was gespro ken. Alle punten waren doorgesproken en hij had, waar drs. Schmelzer dat vroeg, een nadere toelichting van het standpunt van de V.V.D.-fractie gege ven. Mr. Geertsema zei dat de verdere ontwikkeling mede zal afhangen van de standpunten die de andere fractievoor zitters innemen. Hij had geen verdere afspraken met de informateur gemaakt. De heer v. d. Ploeg, wnd. leider van de K.V.P.-fractie, bleef nog geen twee uur bij de informateur, die uiteraard het standpunt van deze fractie zelf even goed kent. De K.V.P.-fractie komt van morgen in vergadering bijeen en zal dan kennis kunnen nemen van de pro blemen waarmee de informateur te kampen heeft. Het lijkt niet uitgesloten dat de heer v. d. Ploeg op korte ter mijn het standpunt van de K.V.P. aan de heer Schmelzer zal meedelen. De K.V.P. immers heeft, als grootste rege ringspartner, een wel heel bijzondere verantwoordelijkheid. In K.V.P.-kringen was men overigens verheugd over het feit dat de drie christen-democratische partijen op essentiële punten zo eens gezind zijn. Want dr. Schuring heeft voor de t.v. ook nog verklaard, dat de C.H.U. meent dat alle opbrengsten uit reclame in één pot behoren te komen. Daarvan zullen alle zendgemachtig den een evenredig deel moeten krijgen. Dit gaat ook lijnrecht in tegen het libe rale standpunt dat een deel van de re clame aan degene wil toekennen, die het „bijbehorende" programma ver zorgt. Met de C.H.U. wijzen ook de K.V.P. en de A.R. deze benadering af. Het sterkst drukte dr. Schuring zich uit toen hij zei, dat „discriminatie tus sen oude en nieuwe zendgemachtigden tot elke prijs moet worden voorkomen'" Tot elke prijs dus. Het enige waarop de drie regerings partners wellicht water in de wijn kunnen doen, is de vorm van samen werking tussen oude en nieuwe om roepen. Maar dat is een zaak, waarvoor al eerder is gezegd dat een oplossing te vinden moet zijn. Opmerkelijk is in tussen wel dat men ook in liberale kring tto de erkenning schijnt te ko men, dat „een zekere coördinatie" der programma's onvermijdelijk is. Of mr. Geertsema dat ook aan de informateur heeft gezegd, is niet bekend geworden. De fractieleider van de A.R., de heer Smallenbroek, die maandagavond als laatste bij drs. Schmelzer kwam, liet nogmaals weten dat hij blijft staan op het standpunt van „gelijke monniken gelijke kappen". De openheid van de V.V.D. houdt eigenlijk een nieuwe apartheid in, zei hij. Over de mogelijk heden, die informateur Schmelzer heeft, wilde hij zich niet uitlaten. De heer Smallenbroek volstond met te zeggen, dat de A.R. constructief zal meewer ken bij het zoeken naar een oplossing. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De ministers Veld kamp (Soc. Zaken) en Witteveen (Fi nanciën) hebben de Tweede Kamer voorgesteld de ongevalsuitkeringen van 1 januari af te verhogen met zes pro cent. De kosten aan deze verhoging verbonden worden geraamd op twee miljoen gulden, jaarbasis. De ministers zijn tot dit voorstel ge komen in verband met de verhoging van de a.o.w., de a.w.w. en de invali- teitsuitk erin gen, De zes procent verho ging is samengesteld uit de looncom- pensatie van 1 januari 1965 met 1,5 pro cent, de loonstijging van 1,5 procent tus sen 1 juli en 31 december 1964 en de loonontwikkeling 1965 van 3 procent. (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Het Nederlandse be drijfsleven heeft maandag van minister Andriessen van Economische Zaken de dringende raad gekregen verder te kij ken dan de E.E.G.-neus lang is. „Wij moeten ons vooral niet blind staren op de E.E.G. met zijn 170 miljoen consu menten alleen. Het blijft noodzakelijk een pied a terre te hebben in de groei ende markten van overmorgen, ook bui ten de E.E.G.", aldus de minister bij de opening van de Utrechtse jaarbeurs. Professor Andriessen noemde het een totaal verkeerde opvatting dat het mid denbedrijf alleen of hoofdzakelijk voor de thuismarkt moet werken en dus minder te maken heeft met de interna tionale concurrentie. De buitenlandse concurrenten, ook uit het middenbedrijf, dringen op de Ne derlandse markt door en deze ontwik keling kan het middenbedrijf niet ne geren. Zeker niet, nu de hele Euro- markt in feite een thuismarkt wordt ook van het Nederlandse bedrijfsleven: groot- midden- en kleinbedrijf. „Als Nederland wil blijven groeien en niet alleen door de expansie van de grote concerns, dan moet het hele bedrijfs leven meegroeien. Groot-, midden- en kleinbedrijf vormen de ruggegraat van onze economie. Als de kleinere bedrij ven niet voldoende meedoen, dan treedt een pijnlijke hernia op, waarvan de grootbedrijven als de halswervels van deze ruggegraat de even pijnlijke ge volgen ondervinden", waarschuwde de minister van Economische Zaken. De eerste dag van de voorjaars- beurs is de drukte nogal meegevallen. De politie kon dank zij de uitgebreide voorzorgsmaatregelen overal het ver keer in goede banen houden, hoewel enkele verkeersopstoppingen voorkwa men. Tijdens de rondgang werd deze foto van de demissionaire be windsman gemaakt bij de aard gasstand die door grote symbolic sche gasbellen een goede blikvan ger was. Links ir% A. van Onselent voorzitter van de raad van beheer van de Jaarbeurs. JERUZALEM/RABAT/KAIRO In Jeruzalem en elders in Israël is geen spoor te bekennen van Kurt Birren bach, de vertrouwelijke afgezant die de Westduitse regering naar de joodse staat heeft gestuurd. De Israëlische re gering maakte pas een kleine 24 uur na Birrenbachs aankomst melding van de aanwezigheid van het Westduitse parlementslid. Zij verklaarde in een zes woorden tellend communiqué dat hij in Jeruzalem was aangekomen om „be sprekingen te voeren". Birrenbachs aan wezigheid in Israël werd slechts toege geven naar aanleiding van protesten in de buitenlandse pers. De aankomst van de Westduitser werd tevoren geheim gehouden. Koning Hassan van Marokko heeft maandag zijn voorgenomen officiële be zoek aan West-Duitsland afgelast uit protest tegen de voorgenomen erken ning van Israël. Het besluit van de koning werd be kendgemaakt door radio Rabat, 24 uur voordat hij zou vertrekken voor bezoe ken aan Tripoli. Libië en de Verenigde Arabische Republiek. De koning zou op 16 maart in West-Duitsland aankomen, na zijn bezoek aan de V.A.R. De Syrische regering zal haar diplo matieke betrekkingen met West-Duits land verbreken, zodra de regering in Bonn Israël erkent en betrekkingen met dat land aanknoopt, zo heeft in Damascus de Syrische minister van voorlichting, Zeytoen, verklaard. Vertegenwoordigers van de hoofden van de dertien staten, die zijn aan gesloten bij de Arabische Liga. komen vandaag in Kairo bijeen om het besluit van Bonn te bespreken om diploma tieke betrekkingen aan te knopen met Israël. AMSTERDAM Met een da- verende klap is maandagmiddag in de Tweede Jan van der Hei denstraat-hoek Van Woustraat in Amsterdam een ondergrondse gas leiding geëxplodeerd. Naar voor lopige mededelingen van de po litie raakten daarbij vijf mensen gewond en liepen anderen lich tere verwondingen op. De direc tiekamer en de boekhouding van een firma in bouwmaterialen werden volledig vernield. Een muur van vijftien centimeter dikte en drie meter lengte werd in zijn geheel door de hevige luchtdruk weg geslagen. De directeur, de onderdirec teur en de secretaresse bevonden zich. op het moment van de explosie toeval lig in de naastgelegen winkel. Bij de ernstig gewonden zijn twee monteurs van het gemeentelijk ener giebedrijf. Ze waren bezig met het aan sluiten van een gastoevoerleiding onder een trap. Een van hen kreeg hevige brandwonden. De overige gewonden werden op straat getroffen door rond vliegende glasscherven van stukge- sprongen ruiten. Van tenminste dertig woningen bleef geen ruit heel. De ex plosie veroorzaakte zo'n hevige lucht druk dat de bezoekers van een café aan de overkant enkele meters van hun plaats werden geslingerd. Sommigen van hen werden bovendien getroffen door glasscherven. Veel men sen uit de omtrek renden na de explo sie naar buiten. Volgens enkele omwonenden was het alsof er een vliegtuig was neergestort. Wat er precies is fout gegaan bij het aansluiten van de gastoevoerleiding is nog niet bekend. De Amsterdamse officier van justitie mr. G. R. Nube, kwam zich persoonlijk op de hoogte stellen van de situatie. Van de vijf gewonden zijn er vier in het Weesperplein-ziekenhuis opgeno men. Het zijn de 37-jarige J. H. Domma en de 21-jarige B. Lotze, monteurs in dienst bij het gemeentelijk energiebe drijf (met brandwonden), de 61-jarige mevrouw S. Oud die de eerste etage bewoont boven de plaats waar de mon teurs aan het werk waren (eveneens met brandwonden) en een passerende bromfietsster, mej. G. van Bremen (met een shock). De echtgenoot van me vrouw Oud kon na behandeling naar huis. Een voetgangster, die door glas scherven was getroffen, werd op straat verbonden. Volgens de politie hebben ongeveer 60 woningen glas- en/of interieurschade opgelopen en werden tien geparkeerde auto's min of meer beschadigd. Een begin van brand, tengevolge van een steekvlam onmiddellijk na de ex plosie uitgebroken, kon spoedig worden bedwongen. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot van avond: Enkele opklaringen en op de meeste plaatsen droog weer. Over wegend zwakke wind van noord west tot zuidwest. Zelfde tempe raturen als gisteren, in het zuiden en zuidwesten van het land iets hoger. Vandaag: zon onder 18.34 uur. Maan onder 0.43 uur. Morgen: zon op 7.06 uur. Maan op 10.18 uur. NAIROBI Nadat z\j ruim 4wee weken hadden geleefd van stukjes gedroogd vlees en wat regenwater, z\jn twee enveertig opvarenden van een Arabisch zeilscheepje by Cey lon gered. Een Britse tanker pikte de man nen, vrouwen en kinderen op. Zij hadden toen ongeveer zevenhonderd vijftig mijl over de oceaan gezwalkt, zonder te weten in welke richting zij door de wind werden voortge- dreven. Voor één man kwam red ding te laat. Hij stierf voor het red dende schip in zicht kwam. De tanker meldde, dat tijdens de tocht van Arabië naar Maleisië een ontredderd zeilscheepje in zicht kwam op ongeveer 150 mijl ten zuid oosten van Ceylon. Het scheepje had het zeil verspeeld en er waren repen canvas aan de mast bevestigd, ten teken dat men in nood was. Kapitein T. Kennington van de tanker liet de koers van zijn schip in de richting van het bootje verleg gen. Toen de tanker het vaartuigje naderde, sprongen een aantal man nen overboord om te trachten de tanker met behulp van wat planken te bereiken. Maar zij bleken zo zwak, dat de Britse bemanning hen uit het water moest trekken. Volgens de gezagvoerder verkeerden de geredden allen in het laatste sta dium „dat hen nog scheidde van de hongerdood". Een van de overlevenden vertel de dat zij drie weken tevoren waren vertrokken uit Fiora op de Maldi- ven. met bestemming Addoe Stoll. vijftig mijl zuidelijker. Het zeilschip raakte uit de koers waarna het een martelende tocht van 750 mijl over de Indische Oceaan maakte, steeds verder naar het oosten afdrijvend. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG A Is twee heren, die zeggen van JA. een reorganisatiebedrijf te zijn, zich bij u melden met het aan bod uw bedrijf te „analyseren" en „door te lichten", pas dan op uw tellen. De Nederlandse Bond van Pro testants-christelijke Beroepsgoede- renvervoerders heeft nl. tegen de praktijken van deze lieden gewaar schuwd. Het aanbod houdt in dat voor een bedrag van zegge en schrijve 500 gulden de zieke plekken in 'het be drijf worden opgespoord en aldus de winst wordt vergroot. Wanneer de offerte wordt geaccepteerd, ver schijnt een „deskundige", die de balansen van de onderneming be studeert en in het bedrijf rond neust. Aan het einde van het on derzoek komt men aldus de bond met een aantal nietszeg gende grafieken en statistieken, waaruit zou moeten blijken dat de onderneming bv. 26.000 gulden meer winst kan maken. De bezorgde bond gelooft niet dat zo'n resultaat voor zo'n luttel bedrag kan worden bereikt. „Daar is een „top-expert." voor no dig, die er ongeveer 150 werkuren a 90 gulden in moet steken. In totaal dus 14.000 gulden". De waarschuwing is niet zo maar uit de lucht gegrepen. Grote voor zichtigheid is geboden. „Want", zegt de bond, „er zijn zakenlieden in gevlogen van wie men dit nooit zou hebben verwacht". MÜNCHEN De openbare aankla ger in München heeft maandag gevan genisstraffen variërend van een tot vier jaar geëist tegen acht Duitse oud verpleegsters. die gedurende de tweede wereldoorlog medewerking hebben ver leend aan de euthanasie-moorden. Zes andere oud-verpleegsters moesten van rechtsvervolging worden ontslagen, al dus de openbare aanklager. Naar zijn oordeel kon niet worden bewezen dat deze zes hadden geweten dat de injec ties dodelijk waren. HASSAN, geweigerd WAARLAND Gistermorgen is ee verminkt stoffelijk overschot van eer man gevonden langs de spoorbaan Alk maar - Den Helder. Uit op hem gevon den papieren bleek het de ongehuwde landarbeider W. Noordstrand (42) uit Waarland te zijn. De man moet door een uit Alkmaar komende trein zyn ge grepen. ZWOLLE De heer R. H. J. Huinink (21) uit Lichtenvoorde is gistermorgen om het leven gekomen toen hij op de rijksweg nabij Willemsoord met zijn auto tegen een boom botste. DEN HAAG De tandarts P. J. van Veen (51) uit Den Haag is in zijn woon plaats om het leven gekomen toen hij gistermorgen direct na een aanrijding met een andere personenauto een hart aanval kreeg. NIEUWEDIEP De bejaarde Hindirk Oosting (70) uit Nieuwediep is gisteren gedood toen hij met zijn fiets de rijks weg in Bareveld overstak en daarbij door een auto werd aangereden. SEVENUM De vierjarige Frieda Hoeijmakers is gisteravond gedood, toen zij met haar fietsje door een auto werd aangereden. UTRECHT In het Academisch Zie kenhuis in Utrecht is gisteravond de 14- jarige L. J. W. Otters uit Zeist overle den aan de verwondingen, die hij zondag bij een aanrijding in zijn woonplaats had opgelopen. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 1