Succesvolle match van Zeeuwse kynologenclub Nede in B Zeeuwsch-Vlaanderen Z.-Beve!and R.Z.V.T. oogstte open met „Bogobol doekjes Totdat de Deltawerken gereed zijn visafslager van Moerdijk AXEL OOSTBURC TERNEUZEN Goese Jeugdgemeenschap organiseert het bevrijdingsfeest Leven Interesse Nog wel TRICOTAGEBEDRIJF GEOPEND N.V. SLAVENBURG S BANK SATIRE EN THRILLER Camille Roctus in glansrol Dagblad De Stem Geel J. v. (I. Bos Verbindingen zijn barst in Zeeuwse vaas Raad Zierikzee moet oude kwesties oplossen .De Casembroot/aan Goed jaar voor Raiffeisenbank O.- en W.-Souburg Zeeuws autotransport WAKEN TEGEN TARIEFVERVAL „Zeelandia" pakt myxomatose aan Verkaveling tuinbouw centrum Kapelle HOOG WATER Vandaag Morgen Smokkelboter onderschept HAï\ ÖAGBLAÖ DE STEM VAN MAANDAG 8 MAART 1965 (Advertentie) Aanbevelingscomité Op 11 mei a.s. zal het 50 jaar geleden zijn, dat de zusters zich te Sluiskil vestigden. Om de dank baarheid voor het vele werk van deze zusters te tonen is besloten een aan- bevelings- en werkcomité te vormen om bij dit jubileum een passend geschenk te kunnen aanbieden. De gelden zullen via een huis aan huis collecte worden verzameld. Zaalconcert. De harmonie uit Oost burg verzorgde in café Victory het jaar lijkse zaalconcert o.l.v. dirigent I. Ie Graind. Na de pauze bracht een toneel groep uit Aardenburg vrolijk toneel spel. Voorzitter A. Gosseye bracht dank aan alle medewerkenden. Bliksemloterij. Het bestuur van de Samenwerkende Personeelsverenigin gen, belast met de organisatie van de feestelijkheden op Koninginnedag en 5 mei, organiseerde zaterdag j.l. een blik semloterij. „Voorwaarts. Vrijdagavond orga niseerde de christelijke gymnastiekver eniging „Voorwaarts" haar jaarlijkse gymnastiekuitvoering in het Centrum. Zowel de groten als de kleinen zetten hun beste beentje voor, zodat van een in alle opzichten geslaagde avond ge sproken kan worden. Het Centrum was dan ook tot de laatste plaats bezet. Deze succesvolle avond Werd door ds. Gramsbergen gesloten. Hansweert Oliebollenactie. Ten bate van de aanschaf van een geluidsfilmprojector voor de openbare lagere school te Hans- weert werd een oliebollenactie gehou den. De actie heeft ƒ200 opgeleverd. Kruiningen Buurtverenigingsavond. In hotel „de Korenbeurs" te Kruiningen ontmoette de feestavond, georganiseerd door de buurtvereniging de Nijverheid grote' be langstelling. Voor de pauze trad de boe- renkapel van E.M.M. op met Tiroolse muziek. Na de pauze werd het toneel stuk „Aardappelen" gespeeld. Aardenburg Zaterdagmiddag is het nieuwe trico- lagebedrijf van de firma van Turen- hout door de heer J. M. A. van Dongen, lid van het college van G.S. van Zee land geopend. De heer Van Dongen wees erop dat Aardenburg weliswaar een agrarische gemeente is, maar dat, door de mechanisatie in de landbouw de vrijkomende arbeidskrachten elders een bestaan moeten kunnen vinden. Door aan een touw te trekken („ik lijk nu wel een echte lijntrekker') wer den de weef- en breimachines in wer king gesteld. Burgemeester M. G. M. van Berckel uit Aardenburg wees nogeens op de noodzakelijke infra-structurele verbete ringen, waarbij hij pleitte voor een spoedige weg verbetering in oostelijke richting. Uit de aard der zaak was hij blij met deze nieuwe bedrijfsvestiging in zijn gemeente. De receptie werd druk bezocht. Graauw Raadsvergadering. De raad ging op de raadsvergadering akkoord met het voorstel van burgemeester en wethou ders tot het vaststellen van de bezoldi- gingsverordening ingaande op l januari 1965, zulks in verband met de salaris maatregelen 1965. Ook de tiende wijziging van de begro ting 1965 werd op goedkeuring onthaald. Het betreft hier een preciese begroting voor het maatschappelijk werk. De be groting is nu aangepast aan de dag van vandaag. Verder werd de burgemeester aangewezen als gemachtigde van de ge meente i.v.m. het toelichten van het standpunt van de Graauwse raad inza ke het wetsontwerp van de herindeling van gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verder bracht het kerkbestuur in een schrijven zijn dank uit aan de raad voor de verkregen financiële steun i.v.m. her stel van de toren. Heikant Muzikale uitnodiging. De muziek vereniging Heikant ontving een tweetal uitnodigingen om op te treden in Frank rijk. Tevens is er een uitnodiging ont vangen om dit jaar de visserijfeesten te Breskens te helpen opluisteren. BANKBOEKJES Terneuzeti, Kersstraat 13, tel. (01150)3553 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 Jzendijke GOES De raad van afgevaardigden van de Goese Jeugdgemeenschap kwam in De Opril te Goes bijeen om zich te beraden over het feestprogramma voor de schooljeugd ter gelegenheid van het bevrijdingsfeest op 5 mei a.s. De G.J.C. organiseert dit feest in opdracht van de Stichting Goes Vooruit. Besloten werd het volgende programma af te werken: In de morgenuren de grote traditionele aubade op de Markt, waarna de leerlin gen van de klassen 1, 2 en 3 in het Vei linggebouw aan de Fruitlaan aangenaam beziggehouden zullen worden door goo chelaar en buikspreker Ali Ben Lux. De schooljeugd uit de klassen 4, 5 en 6 der Goese lagere school zal tegelijkertijd een uitgebreid stadsspel opvoeren, waarbij zij op verschillende punten in de stad diver se opdrachten zullen moeten uitvoeren. Voor de leerlingen der kleuterscholen zal in het Schuttershof een poppenkast-voor stelling worden georganiseerd. De oudere jeugd kan, te zamen met leer lingen van lagère- en middelbare scholen, 's middags deelnemen aan een optocht onder het thema „Bezet, Verzet, Ontzet". Deze optocht zal 's avonds worden her haald en dan worden uitgebreid met een lampionoptocht. Het verdere avondprogramma zal op mei a.s. geheel door de Stichting Goes Vooruit worden versierd. Hoe dit er uit zal zien is thans nog niet bekend. De Goese Jeugdgemeenschap besloot voorts om op 22 april a.s. een Oostduitse verzetsfilm te vertonen. Na afloop van de ze voorstelling zal een forum, bestaande uit enkele verzetsstrijders en enkele jon geren over deze film en het verzet in de bezettingsjaren 1940-1945 van gedachten wisselen. Voorts zal er van 30 april tot en met mei a.s. door de G.J.G., in samenwer king met personen uit het verzet en de stichting Goes Vooruifrin het Museum aan Raadsvergadering. Vanavond om half zeven komt de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.a. de aanwijzing van een gemachtigde om de gemeente te ver tegenwoordigen bij de zitting van G.S. in verband met de voorgenomen herin deling van de gemeenten in Zeeuwsch- Vlaanderen. B. en w. stellen voor hier voor aan te wijzen de voorzitter van de raad: is de aant 55 (Van een onzer verslaggevers) HULST Wie gedacht mocht hebben, dat het Reizend Zeeuws Volks Toneel te Hulst doorgaans uitstekend op dreef wanneer het interpretaties van „klassie kers" betreft zou struikelen over Char les Cordier's spel „Bogobol" is bedrogen uitgekomen. Het gezelschap heeft gedu rende het weekend twee zeer genietbare voorstellingen van dit satirische enigszins merkwaardige en experimentele stuk ge geven in de zaal van hotel „De Graan- beurs". Zulks dank zij vooral de uitste kende spelleiding van drs. Louis Locke- feer en een werkelijk verrassend-üitste- kende vertolking van de titelrol door Camille Roctus. Bogobol is de overigens monsterach tige „geliefde" leider van een dicta- tuurstaat, waarin commissarissen en ge neraals (Frans van den Berg, Willem Borgsteijn en Fons Roctus) nogal eens meningsverschillen hebben, die over de rug van Bogobol worden uitgevochten. Het „satirische blijspel" heeft echter, vooral in het derde en vierde bedrijf, meer weg van een beklemmend spannen, de en psychologische thriller, die in staat is de aandacht van het publiek van begin tot eind vast te houden. Dat laatste mag ook worden toegeschreven aan de gela denheid, waarmee de RZVT-mensen het spel, dat beslist zijn kwaliteiten heeft en is ontdaan van allé negativisme, dat zo vele moderne stukken ken-nmerkt, gestal te hebben gegeven. Fons Roctus, Willem Borgsteijn, Frans van den Berg en Koos van Dorts deden nauwelijks voor de prestatie van Camille Roctus onder. H. de Bakker gastspe- ler uit Stoppeldijk en Irene Buijsrogge ontpopten zich voortreffelijk als voor treffelijke gedienstigen van Bogobol. Alle lof ook voor vooral de grime van Hugo Metsers, het decor van Frans van den Berg en George de Maeijer en de be_ lichting en het geluid van Marcel van Hoye. De publieke belangstelling was heel behoorlijk. Maar dat weerhoudt ons er niet van op te merken dat het RZVT zijn „Bogobol" waarschijnlijk niet zo goed zal kunnen verkopen als interpre taties van bijvoorbeeld „Volpone" en het onvolprezen .,I)e gecroonde Leersse", al hoewel de dit weekend geleverde pres_ tatie o.i. een van de beste van de laatste jaren was. Exploitatie- inspectie Zeeland L K M DfcJONG tel. 2377 Hulst Dagblad ooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraal 14 re Ie toon 2377 Hulst voor Walmeren en Zuid-Beveiaod Klokstraat 1, teletooD #252 GOES Eerste redacteur voor Zeeiand F. DE LJU'l tel. 6252 Ones prlvè 73UU Goes Redacteur voor Oost-Zemwsch Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTEKS tel 2377 Hulst prlve 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwscd-Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder vuur Zuid Bevelana en Walcheren K«MENV tel 6252 Joes Prijs voor losse advertenties bestemo voor de editie Zeeland 0,18 pet mm 1 mm ingezonden mededelingen 2' mm gewone advertenties Bij contract aanzienliike reductie. .Kleintjes": 3 regels of mindet 1.— elke regel neer t 11.25 Als één regel gelden 23 letters en ol leestekens Bij plaatsing ook in de Brabantse oplag: resp. t 1.60 en 1 0,30 Bi) 3 achtereenvolgende ongewijzigd, ilaatstngen de ierde plaatsing tegen lalf geld. (Van onze correspondent) GOES De verbindingen in Zeeland met name Rijksweg 58 en het Veer Kruiningen-Perkpolder zijn de barst de Zeeuwse Vaas. Met deze beeldspraak kwalificeerde gedeputeerde J. v. d. Bos op een vergadering van de Goese Anti- Revolutionaire Kiesvereniging „Voor Nederland en Oranje" de hoofdverkeers aders van Zeeland, waarlangs de verdere stormachtige ontwikkeling van dit gewest zich nu nog moet bewegen. „Een ontwikkeling die", aldus de heer v. d. Bos," uiteindelijk zal moeten leiden tot wat Zeeland straks moet kunnen bieden een zeehaven- en industriege bied van wereldformaat en een woon- en recreatiegebied van West-Europees formaat." Rijksweg 58, zo vervolgde spreker, is een trieste zaak. „Voor het veer Kruiningen-Perkpol- der komt er", aldus de heer v. d. Bos, nu enig licht in de vorm van een meter boot en of dubbeldekkers". Op de vraag, wat de Provincie aan de Zeeuwse wegen doet wees de heer v. d. Bos op het vorig jaar aangekondigde vijfjarenplan, dat voorziet in een in vestering Van 60 miljoen of 5 miljoen per jaar- Tevoren had spreker een schets ge geven van de veranderingen welke zich in deze provincie aan het voltrek ken zijn. In het huishoudelijk gedeelte van de vergadering, welke onder leiding stond van voorzitter P- de Kam kondigde deze aan, dat het 100-jarig bestaan van de kiesvereniging zal worden herdacht in oktober a.s. onder andere met de uitgifte van een gedenkboek. Voorts deelde hij mede, dat er in de maand april een gecombineerde vergadering zal zijn met de kiesvereniging van de C.H.U., waar gesproken zal worden over gemeentelijke problemen. de Turfkade een tentoonstelling worden ingericht over het Nederlandse verzet. Het Nederlands Instituut voor Oorlogsdo cumentatie heeft hiertoe reeds zijn mede werking toegezegd door het beschikbaar stellen van fotomateriaal e.d. Op de avond van de 4e mei zal in het Grand-Theater de film „Het dagboek van Anne Frank" worden vertoond. Tijdens deze vergadering deelde de voorzitter, wika D. E. Hiensch, mede, dat er in 1965 ook weer een kindervakantie- week zal worden gehouden. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Morgen komt de raad van Zierikzee in openbare vergadering bijeen. De agenda vermeldt o.m. de stren_ ge winter van begin '63 waarvan de Rot. Tramweg Maatschappij een rekening pre senteerde voor het ijsvrij houden van het veer over Zijpe. Het rijk zou 50, de pro- .vincie 40 en de 6 gemeenten van Schou- wen-Duiveland zouden samen de reste rende 10 procent van de kosten moeten betalen. De raad van Zierikzee besloot in 1963, als enige, deze last van zich af te schuiven omdat het hier z.i. een rijkstaak betrof en weigerde een krediet ad f 2547;77. Het gemeentebestuur stelt in de komende vergadering opnieuw voor deze oude schuld te voldoen. Nog een andere zaal: met „oud zeer" komt aan de orde. Nog steeds is de pro cedure van de oud-amJbtenaar van de centrale Dienst voor Bouw-, Woning en Welstandstoezicht, de heer C. M. Leij- dekker te Zierikzee, tegen de gemeente Zierikzee niet opgelost. Laatstgenoemde zag haar besluit tot ontslag van de heer L. door de ambtenarenrechter vernietigd, in augustus 1964. Voorts wordt voorgesteld de bouwleges belangrijk te verhogen, evenals de brug_ gelden. Aan de Ned. Herv. Gemeenten zal een subsidie worden toegekend voor de restauratie van de Gasthuiskerk. De en treegelden voor het museum zullen wor den verhoogd. De gemeentewaag, waar over nog al een en ander te doen is ge weest, zal in stand blijven. De gemeente is er in geslaagd een waagmeester aan te stellen. (Van een onzer verslaggevers) GOES De door de Kynologenclub „Zeeland" in zaal „Juliana" te Goes op touw gezette jaarlijkse clubmatch heeft zich wederont in een bijzondere belang stelling mogen verheugen. Ingeschreven waren 83 honden behorende tot 32 rassen. Het aantal inzenders bedroeg 55. Er werd gekeurd in drie klassen 1. reuen en teven ouder dan 18 maanden, 2, reuen en teven jonger dan 18 maan- (Van een oilzer verslaggevers) MOERDIJK HAVEN Met het vorderen van de Deltawerken ver strijkt ook de tijd,'dat er in het Hollandsch Diep gevist wordt. Over enkele jaren zal naar men zegt, één van de twee, vrouwelijke visafslagers van Nederland haar heldere stem niet meer tot de vis handelaren richten. De kotters, die nu nog dagen en nachten per week het brede water tussen Bra bant en Holland bevaren, zullen de thuishaven opzoeken. Voor oed. Het is koud in de Moerdijkse haven. Een felle vrieswind jaagt over het water en het wijde polderland. Het is er ook rustig. Slechts het krijsen van meeuwendie een overvliegende straaljager overstemmenis hoorbaar. Een oude manmet een schipperspet op, getekend door weer, wind en ja ren loopt aan de havenkant langs een schiphet enige dat in de haven ligt. Ook de schuit laat sporen zien van het verleden. Roestig en oud deint de kotter op de driftige golfjes. Zo is de haven van Moerdijk. De kin deren zijn naar school. Vaderis naar het werk en moeder durft haar neus niet buiten de deur te steken, want het is bitter koud aan het water. den en 3. reuen en teven, die op natio nale of internationale kampioenschappen de titel hebben veroverd. Als keurmees ter traden op mevr. M. Schoor-Oskam uit Arnhem, dr. A. Bijdendijk te Rotter dam en de enige Zeeuwse keurmeester de heer A. Bracke uit IJzendijke. De opening werd verricht door de voorzitter van de club, de medicus J. Risseeuw uit Kapelle. De uitslagen zijn als volgt Besten van de tentoonstelling 1. draadh. fox- terrier, Highcliff s bubble's Rambler eig. T. van der Veen, Amsterdam 2. Li of Flandria, eig. mevr. M. Massink, Mid delburg 3. Anoeska^ van de Zeeuwse stromen, eig. C. Risoh, Koudekerke en tevens beste in de fokkersklasse4. Castorry eig. G. Post, Kruiningen 5. Keeshond Deborah van Freule's Jolijt van het Benthuys, eig. C. de Visser, Kruiningen 6. Brigitta van Oosterwijk, eig. A. Fierioos, Nisse 7. Haroun el Rashid van de Emelenberg, eig. P. de Leeuw, Vlissingen. Bovengenoemde worden tevens ver meld in de beste van de respectieve rassen. Besten der rassen Langharige St.- Bernard Jikke, eig. mevr. C. d. Kubber- Paauwe, Goes beste dagachtige. Dober- meann Pinscher Brigitta v. Oosterwijk, eig. *A. Fierioos, Nisse. Schotse herders leven in de brouwerij. Dan vaart een kotter van de Coöperatieve Visafzet Ver eniging binnen, met als lading vis. In de winter is dit spiering, in de zomer paling. De boot is de scheepjes op het Hollandsch Diep afgeweest en komt de buit thuisbrengen. De kistjes worden in de handkar en op een vrachtauto gela den. De deuren van de visafslag, de enige m Brabant, gaan open Juffrouw Jet Vos komt de dijk afgelopen. Ze loopt de afslag binnen, gaat naar een klein kantoortje in de hoek en steekt de kachel aan. Een paar witte over schoenen verdwijnen over de dagelijkse stappers. Het notitieboekje komt uit de tas, het potlood wordt ter hand geno men. Het spul kan beginnen. En intus sen proberen de meeuwen van de kar die buiten staat een graantje (lees spie rinkje) mee te pikken. Ze zijn brutaal en het wil nog lukken ook. Enkele dagen per week echter, zo ond een uur of vier, komt er steevast Het notitieboekje komt uit de tas, het potlood ivordt ter hand ge nomen. Het spul kan beginnen keer te worden gevraagd. Reeds 29 jaar zit ze „in de vis". Vanaf 1936 deed mej. Vos de boekhouding voor haar va der, die visafslager was. In 1954 volgde zij hem op. Jet Vos was toen visaf slager van de Coöperatieve Visafzet Ver eniging. In een visserijblad schreef men „de enige in Nederland". Het is echter niet waar. Ergens in het verre noorden zit nog een dame, die vis afslaat. Zij doet in garnalen. Juffrouw Vos niet. De vier of vijf boten die op 't Hollandsch Diep vissen zorgen voor spiering en pa ling. De hoeveelheden variëren sterk Dinsdag bijvoorbeeld werd er 1800 kilo aangevoerd. Dat is wel bijzonder veel voor de tijd van het jaar. Eergisteren, woensdag dus, was het zevenhonderd ki lo minder. En zo wisselt het met de dag. Wat de spiering betreft, zegt (je ter zake deskundige visafslag, kunnen we misschien nog deze maand uit. Dan ma ken de bootjes zich weer op voor de komende maanden, voor de paling. Alle vissers komen uit Moerdijk. Langzaam sterft het beroep van visser ook in Moer dijk uit. Vroeger was de animo veel gro ter. De laatste jaren zijn er nogal wai vissers gestorven en slechts af en toe werd hun plaats door jongeren bezet.Toch is alles een stuk minder hard dan vroe ger. Toen was men dikwijls weken aan een stuk weg. Mejuffrouw Jet Vos. Een zeldzame vrouw. Zij vindt het vreemd, dat ze ob ject is voor een verhaaltje in de krant. ,,Het is toch allemaal niet belangrijk of voornaam'zegt ze. De vrou- 'elijke visafslager moet echter toegeven dat haar vak voor een vrouw wel iets bij zonders is. Ze praat duidelijk. Niets hoeft twee (Van een onzer verslaggevers) HULST Het gemeentebestuur van Hulst is van mening dat de nage dachtenis aan de onlangs overleden commissaris van de koningin in Zee land, jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, het best bewaard zal blijven wanneer een straat naar hem wordt genoemd. Wanneer de raad van Hulst daar vrij dagavond a.s. toe wil besluiten zal het gedeelte van de Zandstraat vanaf de Glacisweg tot de Carmelweg „De Casembrootlaan" worden genoemd. Castorry, eig. G. Post, Kruiningen en beste herdershond. Franse herders hon den Laoulou van het Dinkel en Regge- land, eig. I. J. Risseeuw, Kapelle. Ter- riers Draadh. foxterrier Highceliff's Bubble's Rambler, eig. T. van der Veen, Amsterdam en tevens beste terrier. Kampioenschapklasse Kobold of Dymphna van Delta, eig. A. W. Dert, O. en W. Souburg. Ierse setters Nous- ka, eig. A. M. Maas, Goes. Engelse cockerspaniels Fieldstone's Xerxes, eig. J. Hoeksma, Goes. Dashonden langhaar: Anoeska van de Zeeuwse Stromen, eig. C. Rison, Koudekerke. Dameshondjes 66. en beste van de dameshonden 'Li of Flandria, eig. mevr. M. E. Massink, Middelburg. Japanse spaniels Arwij, eig. mej. A. J. Stein, Baarland. Dwerg- pinschers Sonjaleken, eig. mevr. W. Wolf-Tetenburg, Middelburg. Dwergpoe dels Jessica van Ladyle, eig. mevr. H. Schipper-Siepman, Goes. In de zomer is het drie maal per week visafslag. Het is dan gezellig aan de haven van Moerdyk. De vishandela ren komen dan uit Breda, Tilburg, Oos terhout en zelfs Wouw (en natuurlijk uit de omliggende plaatsen) naar het haven tje en ook andere belangstellenden, zo als toeristen, mogen de vrouwelijke vis afslager dan graag aan het werk zien. In de winter is het dinsdag, woensdag, donderdag en vrijdag afslag. Alleen zo van oktober tot januari ook op maan dag. Daarna wordt te weinig gevangen om ook op die dag a'f te mijnen. Juffrouw Vos verkoopt aan de klein en groothandel. Niet aan de particulier. Voor een maaltje vis hoeft U dus niet naar Moerdijk, of U zou zelf met de hengel langs het water moeten gaan zitten. Paling wordt er nog flink wat aangevoerd. De sportieve sportvisser zal ietwat vreemd opkijken als we vertel len, dat het af en toe wel 2000 pond is. Ook handelaren uit Holland hebben be langstelling voor echte Moerdijkse pa ling. Spiering/is blijkbaar óók boven de rivieren te krijgen. Ijverig staat Jet Vos te noteren. Af en toe roept zij iets naar een nicht van haar, die in het kleine kantoortje zit te pennen. De vis wordt in teilen gegooid en gewogen. En vindt dan verder zijn weg. Nóg wel. Want met iedere vracht stenen, die meehelpt het Delta- project te klaren, komt de tijd dich terbij dat de Moerdijkhaven geen visafslag meer kent. Men praat er niet graag over. Vissers en ook visafslagers, naar mejuffrouw Vos te oordelen, zijn echter reëele mensen. Jammer vinden ze het wel. Weliswaar is de visserij en de visafslag in Moerdijk geen fun dament voor de vaderlandse eco nomie, een stuk leven van ver schillende mensen zal er mee ver dwijnen. En dat vindt men, te recht, jammer. (Van onze correspondent) OOST- EN WEST-SOUBURG Uit het jaarverslag van de Coöperatieve Raiffei senbank O.- en W.-Souburg blijkt.dat het afgelopen .jaar gunstig is geweest voor de bank. Vooral de toename van de spaargelden met f 1. 250.000,- is aan zienlijk. Tweeënzeventig personen traden toe als lid. Eind 1964 bedroeg het totaal aantal leden 510. Tengevolge van de grote onrust op de kapitaalmarkt zijn de rentepercentages voor de leningen en spaargelden diverse malen verhoogd. Het spaaroverschot bedroeg dit jaar (inclu sief de bijgeschreven rente f 192.677,61) f 1.268.084,87. Het aantal voorschotnemers steeg met 61 tot 355 en het aantal reke ningcour anthouders met 28 tot 255. Sinds korte tijd is men bezig met de verruiming" van het kantoor te Souburg, waaraan dringerid behoefte is. De jaarvergadering zal worden gehou den op maandag 8 maart om 19.30 uur in zaal „Rehoboth" te Souburg. Op de agenda staat o.a. bestuursverkiezing, be stemming winst, voorstel tot wijziging van de presentiegelden voor bestuur en raad van toezicht. (Van een onzer verslaggevers) GOES Op de zaterdagmiddag te Coes gehouden vergadering van de Stichting Zeeuws Autotransport hebben de aanwezige leden gewaarschuwd te gen een verder tariefverval. Volgens voorzitter J. Roose zijn de perspectie ven voor de wegvervoerders in verge lijking met andere zelfstandige bedrijven sedert 1945 achtergebleven. Hij schetste de gebrekkige samenwer king met de Coöp. Wegti ansport Wal cheren (waarin onlangs is opgenomen de N.V. Vervoerscentfale) en de Stich ting. (Van een onzer verslaggevers) GOES De Konijnen- en Pluimvee vereniging „Zeelandia" heeft tijdens haar jaarvergadering besloten, dit jaar de konijnenziekte myxomatise te be strijden - door het geven van inspuitin gen. Voorzitter D. Katsman herdacht het in het verslagjaar gevierde 40-jarig be staan der vereniging. KAPELLE In hotel ,,De Zwaan" te Kapelle heeft de Z.L.M.-secretaris J. Markusse vrijdag gesproken over het ontwikkelings- en saneringsfonds voor de landbouw en over de ruilverkaveling van het tuinbouwgebied Kapelle waar voor de drie centrale landbouworgani saties een voorstel hebben ingediend, Op de provinciale urgentielijst staat de ruilverkaveling van dit blok o,p, de vijfde plaats. De heer Markusse wees o.a. op de mogelijkheden om een bedrijf te be ëindigen met behulp van het O. en S,- fonds. Vooral voor oudere ondernemers met een klein bedrijf zitten hierin kan- sen. Noodzakelijk zal intussen zijn dat een aantal ondernemers afvloeit naar b.v. de nieuwe Flevopolders. Alleen hier door kan er grond voor sanering be schikbaar komen. Wanneer de ruilver kaveling in voorbereiding in werking is getreden zijn ook degenen die hun 'be drijf beëindigen met behulp van het O. en S. -fonds, verplicht hun vrijko mende grond in te leveren voor de sa- neringsgrondpot. Uit de discussie bleek duidelijk dat de ondernemers in dit ge bied overtuigd zijn van de noodzaak van verkaveling. Morgen, dinsdag 9 maart: Hanswee) 0.38 en 19.06 uur; Ter neuzen 5.59 én 18 f uur; Vlissingen 5.31 en 18.00 uur; Weme, -)inge 7.25 en 19.48 uur. GOES De Landbouw 19.30 uur Bloembolle avond Mij. voor tuinbouw en plar kunde MIDDELBURG City 20 uur Alleman, a.l. DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur Irma 1 Douce, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur Irma la Douc 18 jaar TERNEUZEN Luxor 20 uur Mitrailleur commatf' SS, 18 j. KBARBKNDIJKE Gemeentehuis Raadsvergadering- HULST Bioscoopgebouw 20 uur Monöo Cane 18 jaar ZUIDDORPE A. de Block 15 uur Jaarmarktschietifl M. de Cock 14.45 uur Jaarmarktschu ting MIDDELBURG Schouwburg 20 uur Nationaal Balk KORTGENE Gemeentehuis 17 uur Installatie plaat' selijke commissie ruilverkaveling. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Victoria en haar huzaar DE KLINGE Cinema v. Dijck 19.30 uur Irma la D°u* ce, 18 j. AXEL Het Centrum 20 uur Irma la Douce, J j- OOSTBURG Ledel Theater 20 uur Het zwaard va koning Arthur, 14 j. TERNEUZEN c Luxor 20 uur Mitrailleurcommando S 18 j. ZIERIKZEE Gemeentehuis Raadsvergadering. (Van onze correspondent) ST.-JANSTEEN Nog steeds heers! er een flink prijsverschil voor Belgische en Nederlandse roomboter wat tot ge volg heeft dat de smokkelhandel nog welig tiert. De Belgische douane wist aan de grens een auto met 200 en een auto met 700 kg roomboter in beslag te nemen. De chauffeurs wisten te ontko men. (Van onze correspond BRUSSEL - heeft de correctio van Brussel er aan| verantwoordelijkhe len van de NederJ van S. uit Wolph Vlaanderen), die zonder verliezer" jn België lanceerde^ delsmerk „Lotto", heeft Van S. aan dl let je verdiend, maal met een inval var] zijn kantoren en vonnis van de rech van S. werd vero maanden gevangen waardelijk. Waaruit bestond dall te betwisten voetbalwel bracht Van S. iedere f aantal kaarten op de gens de rekenkundige binatie op een andere I reerd, zodanig dat or van die kaarten de juist bevatten voor de kom< strijden. Aan de koper I loofde Van S. een preml hetzij ongeveer 7500 gul I bezitters van de overig! iets voor hun moeite eJ geld. (Een Lotto-kaar Zij konden de kaarten ;l winkels omruilen tegerl apparaten meestal ef lijke tegen normf prijzen. Van S. heeft altijd sll dat die formule comml was. Op de aldus „verll pen en apparaten hield f winst over, dat hij eis premie van 100.000 fr. vi plus zijn algemene onkol Dit werd overigens del rechtbank niet betwist.0 berekend, dat van de Lotto-kaart opleverde, 6 steed voor het aankop^ 15 fr. voor commissielorf premies en 12,50 fr. va kosten. De zaak was lee de Brusselse recljtbanlJ zich aan dat schema h| Lotto stak van wal werd een overtuigend tot 1962 heeft Van S. - van 731 miljoen fr., hej miljoen gulden aan k Het kon wel niet and van diverse zijden op werd beweerd en niej dat dit „spel" ongezon/L in grote mate elektro-hul stellen werden verkoch niet altijd behoefte bes financiële draagkracht ken gezinnen te boven i detaillisten uit die hand teerden tegen de oneerli. I Protest eveneens in ïl kende pronostiekfirma's I de weerslag van het sul kaarten, die „een pronosil liezer" garandeerden, firma's beschuldigden v! van oneerlijke concurrent plicht waren een aanzienll hun inkomsten af te dr^ cus. Ook de fiscale dien! onverschillig. Zij zagen] sten op kansspelen en i aangetast door vrijbuitejl sche adviseurs werden g| na te gaan in hoeverre I men der Belgische wetgel spel tot het domein vair en de weddenschappen ÏL gevolg afhankelijk was vl vergunningen, controles P heffing maakt het priJ '.spel" onmogelijk. Maandag 8 HILVERSUM 1 12.00 Lichte orkesi| 12.27 Mededelingen t.bA bcMiw, 12.30 Voor het - Lichte orkestmuziek, 131 Mededelingen, eventuel grammofoonmuziek 13,Sr ten, 13.30 Metropole-o. mentsmuziek 14.00 Klasl ne orkestmuziek (gr.) li kmg 15,45 Lichte orkl 16,00 Nieuws 16.02 SterL piano: Oude volkslieder tuals en klassieke liede: grammofoonmuziek 17.0( vmders 17.05 Jazzmuzie commentaar 18.00 Nieu tueel actueel 18.20 Inst semble en zangsolisten: ziek (0pn.) 19.00 Oude- moderne kamermuziek Nieuws 20.05 Op de pl; zoekprogramma voor de ypinies over ons, foru: mstrumentaal ensemble Kijkt naar de televisie, speelt rechtsbuiten, Nieuws en mededelingei teiten 23.00 Dans- en jé 24.00 Nieuws. HILVERSUM II, i2^rRvV: 1?00 Licht Voor boer en tuin delingen t.b.v. land- en Nieuws 12.40 Variant: buffet 13.30 Promenadï Schoolradio 14.35 Gitaa muziek 15.00 Als de ka (herhaling steravondwec derdag 25 februari jl.) grammofoonmuziek 16.0( king 16.30 Nationaal jeu klassieke muziek 17.00 17.15 Voor de jeugd 17.5 mofoonmuziek voor de Overheidsvoorlichting: moetingen in Suriname landse Antillen: Vraagge Bedacht met Jan van Oc orgelconcert: klassieke e ziek (opn.) 18.20 Uitzi Christelijk Historische commentaar dor Jonkvr I. Wttewaall van Stoetw te grammofoonmuziek Kunstbezit 19.00 Nieuws 19.10 Radiokrant 19.30 IV met zangsolisten 19.55 Praatje 20.00 Licht met licht instrumentaal 20.30 Waar levens opniei ten, radio-documentajre kense Inrichtingen 21.00 oi Ja moderne gewijde 21.20 Klassieke orkestmu ooeorA dpanorama 22 00 G 22.20 Boekbespreking 22. Avondoverdenking 22.55 foonmuziek 23.25 Mc (opn.) 23.55-24.00 Nieuw BRUSSEL VLi «24 m: 12.00 Nieuws foonmuziek 12.08 Lan<jbo

de Stem | 1965 | | pagina 2