ste prijs rzande NAC-in opmars-bij PSV zeker niet kansloos! Franse scheidsrechters-commissie behandelt een interessant geval RITISCH ERENTIES 1ULST DAWN FRASER laat het er niet bij zitten RKHAV organiseert op 13 maart cross in Hulst Rik II wint eerste etappe in de Ronde van Sardinië Drie televisiereportages van ijshockeywedstrijden Patrick Sercu grote man in Antwerpen ommentaar EXAMEN Vandaag Morgen 11 tSPQRT 11 mer i en zes jaar 5en inbrekers HOOGWATER RBC wint wel Ooi: Baronie-zege Italo Zilioli wint bergprijs Film O.S. 10 maart in première Voor zesde keer Goese wallenloop Wereldkampioenschappen in Tampore Scholier wilde Gassius te Üjf Voorronden w.k. voetbal Suriname komt er niet aan te pas Secretaris KNVB Zeeland vertrekt ARBITER GING AAN DE HAAL Ondergedoken Jammer Vlucht Henk Herberts (73) overleden O,, 28 augustus Tiende marathon in ENSCHEDE Zeeuwse renner volop in actie zal zijn. dat de jonge mensen de waarden van het aardsé leven >og hebben gekregen en er naar een doodgewoon goed en geluk - ïs te zijn. Zij vragen zich af of ist, geloof en kerk daarbij een ie rol spelen. de organisatie van deze confe- leeft de instuif in deze contreien ïaals blijk van gegeven een ge- ere weg te zijn ingeslagen. Waar oeger hoofdzakelijk amusement jieden maken nu een aantrekke- ticyclus en allerhande ..serieuze een zeer voornaam onderdeel programma uit. SUNIVERSITEIT UTRECHT ie rijksuniversiteit te Utrecht is i voor het doctoraal examen ge* de de heer J. van Fraassen uit SUNIVERSITEIT UTRECHT e Rijksuniversiteit te Utrecht is voor het doctoraal examen ge le de heer J. van Fraassen uit uwse K.V.P. heeft in Goes een ke forumbijeenkomst gehouden industrialisatieproblematiek met ng tot Zeeland. ijgt een dergelijke bijeenkomst neer reliëf naarmate het forum ker tegenspel ontmoet. In ver- et dit laatste was het jammer de KVP-Statenfractie slechts acte de prèsence gaf. Juist van linleden mag immers verwacht dat zij dit sterke tegenspel kun- ïn. Men mag namelijk veronder lat zij volledig op de hoogte, ja, orkneed zijn met het in Goes orde gestelde onderwerp. En zo te niet het geval is, zou een reis es in meer dan één opzicht toch .eweest zijn. Behalve dat de len hun inzichten met betrek- de industrialisatie in Zeeland hebben kunnen scherpen deed endien een van de tóch al wei- ege^heden voor om de contacten „achterban" wat te versterken. iLLE De officier van justitie Zwolse rechtbank heeft tegen jarige J. B. uit Amsterdam tien tegen de 36-jarige H. K., even- lit Amsterdam, zes jaar geva©- raf geëist. Hun was ten laste samen inbraken te hebben ge- bij Vroom en Dreeesmann te (buit 25.000). bij P. de Gruyter ersfoort (buit 12.000) en bij de te Zwolle (buit 7500). eeft al veertien jaar en K. tien svangenisstraf achter de rug. n, donderdag 4 maart, is het hoog- Hansweert 3.54 en 16.21 uur, n 3.10 en 15.38 uur, Vlissingen 5.04 uur, Wemeldinge 4.40 en 17.0* ie Ambachtsschool 19.30 uur chtingsavond Stichting Verkoop- Bouwbedrijf. .BURG lieater 20 uur Au coeur de la vie' RPEN 20 uur Francesca. JZEN 20 uur „Au coeur de la vie" VO° 18 jaar. STEEN n" 14 uur Jaarmarkt schieting- >ke 14.30 uur Schieting. (Van onze sportredactie) BREDA Nu het carnaval weer tot het verleden behoort, kunnen de betaalde voetballers uit het zuiden zich weer volledig concen treren op de competitie, die naar het einde toe kruipt. In de eredi visie spitst de strijd om de lands titel tussen DWS en Feyenoord zich toe. NAC is nog steeds niet veilig. De Bredanaars hebben uit de laat ste competitiewedstrijden wel vier punten kunnen vergaren, maar zij schoten daar betrekkelijk weinig mee op, want ook hun concurenten wonnen. Zondag gaan de geel zwarten naar Eindhoven. PSV heeft op dit ogenblik een frisse jon ge ploeg. Men speelt echter vrij wisselvallig. Snoept DWS een puntje af, maar verliest kansloos van MVV met 3-0. Daarom is NAC zeker niet kansloos. Heel Rotterdam loopt zondag; uit voor de wedstrijd in het Feyenoordstadion tussen Feijenoord en Sparta. De kuip zal wel uitverkocht zijn. In ieder geval wordt het spannend; Feijenoord heeft toch wel de beste kansen. Ih Deventer ontmoeten Go Ahead en ADO elkaar. De Hagenaars spelen mo menteel goed, terwijl het nog maar valt te bezien wie de oosterlingen zich hou den nu alle rumoer rond manager Wim Beltman. ADO gaat gesterkt door het succes van de laatste weken met vert 'ouwen naar Deventer en heeft een zeer goede kans op de overwinning. De andere degradatie-kandidaat, St.- tardia, wordt door Ajax nog vaster op de laatste plaats gedruk. DWS gaat naar Enschede en krijgt het zeer moeilijk omdat de SC tegen ..grote" ploegen altijd zeer defensief speelt. En daa- de voorhoede van de Amsterdam mers niet zo best draait, is een ver- rassing in de vorm van een overwinning voor de Sportclubs niet uitgesloten. Telstar ontvangt DOS en haalt niet meer dan een punt. GVAV gaat de derby aan met Heracles. Ook hier ligt een ge- l lijkspel in de lijn der verwachtingen. i In >urg heeft men eens met een erns en blije blik naar de ranglijst gekt Immers Willem II is door zijn overw tingen van de laatste weken op twee punten van Blauw Wit gekomen. De Tilburgers hebben een frisse jonge en zeer enthousiast team. Zondag gaat men weer twee punten halen door een overwinning tegen de Volewijckers, dat op bezoek komt. BBC werkt zich weer wat omhoog via een overwinning op rode-lantaarndrager Veendam. In Amsterdam wordt de „topper" in deze divisie gespeeld. Blauw Wit Vo- lendam. De eerste wedstrijd tussen deze twee ploegen eindigde in een overwin ning van Blauw Wit, maar sindsdien hebben de zebra's hun goede vorm een beetje verloren. Ondanks dat houden zij ook nu weer de beste kansen. Eindhoven gaat winnen bij Holland Sport en Velox van Enschedese Boys. In de tweede divisie B heeft Helmon- dia '55 nu een voorsprong genomen van vier punten op zijn belagers DFC en Xerxes, maar krijgt het zondag heel moeilijk in Rotterdam tegen Xerxes. Wint Herxes. dan pikt DFC. dat twee punten haalt bij HVC, hier een graantje van mee. echter zover komt is natuurlijk altijd nog de vraag. Baronie ontvangt Wilhelmina, dat vier punten op de Baronnen achter staat. Een overwinning van de Bredanaars ligt in het verschiet, want zij zullen voor e overwinning moeten vechten. De groen-witten zijn nog steeds niet kans loos. De besturen van NO AD en Longa zul len de koppen wel eens bij elkaar moe ten gaan steken, nu het rapport iz uit gegeven van de commissie van goede diensten. Beide clubs hebben geen toe komst meer. Fusie is het enige wat hen kan redden. Want de posities van bei- NTnArJ ls,.^e^ald niet rooskleurig. NOAD gaat bij BW op bezoek. De Bos schenaren weten de laatste weken van w?,Sen cn zulljn de Tilburgers met lege handen naar de wolstad terug sturen. Longa hoeft niet te spelen. NICE Onder zeer slechte weersom standigheden is op de flanken van de Agei een rif over 36.800 meter om de Europese bergprijs verre ien. De Italiaan Italo Zilioli zegevierde met ïn„-Sn°S voorsprong op de Frans- rioD ®?U°ne,De Nederlander Cor Schuu- k<? ïertLui I aanloop op hel nog vlak- gedeelte de leiding had genomen eindigde op de negende plaats met ruim De uh!doieii aSter,stand °P de winnaar. De uitslag luidt: 1. Zilioli (It) 36 800 meter in 1 uur 20.23. 2 Bellone (Fr 1 op 46 sec. 3. Gutty (Fr.) op ™%ec 4 Borgna (Fr.) op 8.37. 5 Preciozi (it (!tWtBiTmr(Z^ 7 Balmanion (It.) z.t, 8. Greling (Fr.) z.t. 9. Schuurine (Ned.) z.t. 10. Monty (Beig.) z.t. Zondag zal het spannen in de Rotterdamse kuip, want Feijen oord krijgt bezoek van stadgenoot Sparta. De kuip zal dan ook wel iets voller zijn dan afgelopen zon dag, toen ie rood-witten tegen Veendam speelden. Op de foto: een halve lege kuip en doelman Eddie Pieters Graafland, in duel om de bal met een der Veendam- voorwaartsen. SYDNEY De straf die de Austra lische zwembond Dawn Fraser en nog drie leden van het Olympisch zwemteam vijf maanden na Tokio heeft op gelegd is het gesprek van de dag in Australië. Zonder opgave van redenen kreeg, zo- zoalsbekend, Dawn Fraser tien jaar schorsing opgelegd en haar ploeggeno ten Linda Mcgill, Mariene Dayman en Nannette Duncan werden voor vier en drie jaar als lid geschrapt. Dawn Fraser heeft in een radio-in terview verklaard zich hierbij niet neer te leggen. „Natuurlijk heb ik verkeerd gehandeld door ondanks alles toch aar de openingsceremonie deel te nemen en niet het officiële zwempak te dragen. Wanneer ik gestraft zou worden voor het deelnemen aan de opening, dan heb ik daar geen spijt van, al blijkt tien jaar wel veel. Het zwempak paste mij niet, het zat te strak en hinderde mij met zwemmen. De straf is ons opge legd zonder dat wij één woord hebben kunnen zeggen en het lijkt nu alsof ik de andere meisjes ertoe heb gebracht zich niets van de leiding aan te trek ken." Dawn Fraser voegde hierbij nog aan toe dat zij tot het uiterste zal vech ten om de gerezen kwestie tot klaar heid te brengen. De voorzitter van de Australische Zwembond, dr. O. Dowling, de man, die de straffen bekend maakte zei, dat de redenen waarom nimmer zullen 'wor den bekend gemaakt. De leidster van de Australische da meszwemploeg, Ann Hatton, die onder andere het rapport opstelde, zei dat ze verrast en geschokt was. „Natuurlijk waren straffen of waarschuwingen op hun plaats, maar dat men tot dergelijke maatregelen zou overgaan had ik niet gedacht." Hugh Weir, lid van de I.O.C., was van mening dat veel meer leden van de Australische Olympische ploeg ge straft hadden moeten worden, want zij TOKIO De over de gehele wereld met spanning tegemoet geziene Olym pische film van Tokio zal 10 maart in première gaan. Dan zullen de leden van de keizerlyke familie, het Japans Olympisch team en vertegenwoordigers uit de Japanse sportwereld de film voor het eerst aanschouwen. Tien dagen la ter, op 20 maart, zal de Japanse be volking met het door regisseur Ichika- wa geschapen meesterwerk kunnen ken nis maken. (Van onze correspondent) HULST Het ziet er naar uit dat de cross die door de Hulsterse atletiekver eniging R.K.ILA.V. op 13 maart georga-. niseerd wordt, een groots atletick-evene ment gaat worden. Dit blykt uit het grote aantal deelnemers dat reeds nu ingeschreven heeft. Zo hebben twee be kende Belgische atletiekverenigingen reeds toegezegd met een groot aantal atleten naar Hulst te zullen komen. „Rieme zal zelfs met ongeveer vijftig crossers deelnemen en de eveneens uit ftelgie afkomstige club Lebbele wil ook een grote afvaardiging aan de tart brengen. Ook uit eigen land bestaat voor de Hulsterse cross grote belangstelling. De Zeeuwse atleten kijken met extra span ning naar dt wedstrijd uit omdat dit de eerste cross zal zijn die meetelt voor de Zeeuwse competitie. Ook vele pro minente Brabanders hebben zich laten inschrijven. Bijzonder trots is het bestuur van R.K.H.A.V. op het feit dat men er in geslaagd is de grote Belgische crosskam pioen Allonsius aan de start te kunnen brengen. De Hulsterse atleten hopen na tuurlijk aan dit vele concurerende ge weld goed het hoofd te kunnen bieden. Het actieve R.K.H.A.V.-bestuur, onder leiding van de heren R. Mangnus en trainer J. Everaert, verwacht, ook sen grote toeloop van belangstellenden, voor al omdat men het plan heeft om geen en tree te heffen. hadden meer op hun kerfstok dan de zwemmeisjes. Een aardige bijzonderheid is dat op hetzelfde ogenblik dat de Australische zwembond tot schorsing overging, de Australische atletiekbond bekend maakte dat twee leden excuses aanboden voor hun gedragingen in Tokio. De meisjes Pam Kilborn en Judy Amoore, beidsn wereldrecordhoudsters en medaillewin naressen, verklaarden spijt te hebben van hun brutale houding tegenover team leidster Mavis Edzery. De atletiekbond accepteerde het excuus na een gesprek van twee uur met beide meisjes. WIM VAN EST, Piet van Est, Rinus Paul en Jan Schroder zullen 'n ploeg vormen in het Europa-criterium, dat in juni verreden gaat worden. JACQUES ANQUETIL zal deel- deelnemen aan de wedstrijd op het Eiland Mann. Iets bijzonders als men bedenkt, dat deze course tijdens de Ronde van Frankrijk verreden zal worden. MICHEL NEDELLEC, in 1964 winnaar van Bordeaux Parijs zal in april een aanval doen op het werelduurrecord, dat sinds 23 sep. 1958 met 47.346 km op naam staat van Roger Rivière. De Goese atletiekvereniging A.V. '56 gaat op zaterdag 20 maart voor de 6e maal in successie de Goese Wallenloop organiseren, ieder jaar opnieuw is dit een zeer interessante wedstryd, waar aan vele atleten deelnemen en die wordt gadegeslagen door een steeds groter bezoekersaantal. De deelneming aan de wedstrijden staat open voor KNAU-leden en niet bij de KNAU aangeslotenen. Het parkoers (gelegen op de Oostwal) is op spikes met korte punten goed te lopen. De af standen bedragen 1000 meter achter jagermeester voor niet KNAU-leden van 13 jaar en jonger, 1000 meter (1 ronde) voor C-junioren, 2000 meter voor B-ju nioren, 3000 meter voor A-junioren en 6000 meter voor senioren van alle klas sen. De inschrijving staat open tot 13 maart bij de wedstrijd-secretaris A. L. de Munck, de Witt Hamerstraat 4 te Goes. De wedstrijd telt mee voor de Zeeuwse Cross Competitie 1965. LA CALETTA De Belg Rik van Looy heeft dinsdag de eerste etappe van de Ronde van Sardinië gewonnen. Met de Italiaan Romeo Venturelli als partner in een gewaagde vlucht bevocht de Belg meer dan vijf minuten winst op de overi ge coureurs. De wedstrijd gaat over zes etappes en eindigt zondag. Het officiële klassement van de eerste etappe (Cagliari - La Caletta, 256 km) waarbij rekening is gehouden met de bonificaties van 30, 20 en 15 seconden voor de eerste drie op de Col de Silana en bij de aankomst, ziet er als volgt uit: 1 Rik van Looy (Belg.) 717.22, 2 Ro meo Venturelli (It.) zt, 3 Edward Seis (Belg) op 5 min. 50 sec., 4 Jacques Anquetil (Fr.) op 6 min. 5 sec-, 5 Armand Desmet (Belg.) zt, 6 Franco Cribiori (It.) zt, 7 Vito Taccone (It.) zt, 8 Arnaldo Pambianco (It.) zt, 9 Aldo Moser (It.) op 6 min. 7 sec., 10 Robert Lelangue (Belg.) op 6 min. 22 sec-, 20 Arie den Hartog (Ned.) op 15 min. 33 sec., 50 Oees Lute (Ned.) op 37 min- 27 sec- Willy Derboven (Belg.) en de Italiaan Zanca- naro gaven op. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) Het ligt in het voornemen van de NTS om volgende week drie beeldreportages van de Eurovisie over te nemen, gewijd aan de strijd om het wereldkampioen schap ijshockey. Deze spectaculaire wedstrijden wor den gespeeld in Tampore, een stadje van 60.000 inwoners, dat 200 kilometers ten noorden van Helsinki ligt. Daar worden van 4 tot 14 maart op de gladde piste zowel de Europese titel als de wereldtitel beslist. De deelnemende landen zijn de Verenigde Staten, Cana da, Rusland, Zweden, Finland, Tsjecho- lowakije, Oost-Duitsland en West-Duits- land. Op de volgende dagen zullen de Euro visiereportages door de NTS worden overgenomen: donderdag 11 maart van 22.1022.45 uur op Nederland 2 de twee de speelperiode van de ontmoeting Tsje- choslowakijeCanada en daarna op de zelfde avond maar nu via Nederland 1 de derde speelperiode in deze ontmoe ting van 22.4523.15 uur. Zaterdagavond 13 maart van 17.45 19.30 uur kunt u via Nederland 1 kijken naar de wedstrijd ZwedenCanada, wel ke in haar geheel wordt vertoond. Com mentator bij de eerste twee reportages is de Utrechtse sportredacteur Frans Henrichs. Tenslotte volgt op zondagavond 14 maart van 18.3020.00 uur op Nederlazid 1 een volledige uitzending van de wed- trijd RuslandCanada met als commen tator de Belg Daniël Mortier van de BRT. Zoals bekend verwierf Tjechoslo- wakije bij de vorige wereldkampioen schappen ijshockey, welke in 1963 te Stockholm werden gehouden op de laat ste dag de titel toen het met 32 van Zweden won. Het jaar daarop verwierf Rusland de gouden plak in Innbruck tijden de Olympische Spelen. Zweden en Tsjecholowakije eindigden toen respec tievelijk al tweede en derde. CHICAGO Donald Raymond Gray, een 19-jarige negerscholier, heeft op een kegelbaan in Chicago gepoogd de boks kampioen in het zwaargewicht, Cassius Clay, aan te vallen. De jongeman, die wartaal sprak over zwarte moslems, werd tegengehouden door twee politiemannen in burger. Hij werd ervan beschuldigd de openbare orde te verstoren en overgebracht naar een politiebureau. Lester Cole, een politieman die tij dens de conventie der zwarte moslems in Chicago zorg draagt voor de veilig heid van de bokser, zei dat Gray blijk baar dronken was- Hij deelde mee dat de jongeman Clay had benaderd toen de bokser in het res taurant bij de kegelbaan een kopje kof fie dronk met zijn vrouw. Cole en een andere politieman, Charles Jackson, hielden de scholier tegen voordat hij iets kon uitrichten. Gray had geen wapen bij zich. Hij verklaarde tegenover de politie dat zijn vrienden hem tot de aanval hadden aan gezet. (Van onze sportcorrespondent) ANTWERPEN Gisteravond was in de Antwerpse zesdaagse Patrick Sercu de grote man. Hij heeft de minder goede indruk van de laatste avonden volledig uitgewist. Was de grote animator van de afvalwedstrijden, die hy op een weer galoze manier won, voor Ludo Jansen, Darrigade, Huismans en onze landgenoot Jo de Haan. De ploeg van Peter Post blies een beetje stoom af, maar zorgde er wel voor dat de achterstand miniem bleef. De andere Nederlanders beginnen nu ook een woordje mee te spreken. Vooral Jo de Haan doet zich gelden bij de sprintjes- In een vraaggesprek verklaarde Patrick Sercu, dat als het op de laatste avond aankomt, hij de ploeg van Peter Post de meeste kans op de overwinning geeft ondanks het feit dat de ploeg van Rik van Steenbergen alleen maar pisteurs telt. Tijdens de laatste avond wordt één uur achter dernies gereden. Aan de zogenaamde „Nacht der naas tenliefde" hebben de toeschouwers veel plezier beleefd. Louis Neefs, Rudi Carell, Raymond Ceulemans en enkele anderen zorgden voor een onvergetelijk slot van deze dag. De stand bij het ter perse gaan van deze editie was: 1 Ploeg Van Steenbergen 588 pt, 2 ploeg Post 355 pt, op een ronde 3 ploeg Sercu PARAMARIBO. Suriname heeft in Paramaribo ook de returnwedstryd voor de voorronden van het wereldkampioen schap voetbal tegen Costa Rica verloren. Eindigde de eerste ontmoeting in San Juan met een 1-0 nederlaag, ditmaal werden de Surinamers met 3-1 versla gen, na een achterstand van 0-2 bij de rust. Suriname heeft nu drie achtereen volgende nederlagen geleden en is nu definitief uitgeschakeld. De stand in de tweede afdeling van groep vijftien in de voorronden van het wereldkampioenschap is: 1. Costa Rica 3 3 0 0 6 8-1 2. Trinidad 2 10 12 4-5 3. Suriname 3 0 0 3 0 2-8 In een wedstrijd voor afdeling drie van groep vijftien heeft Honduras met 2-1 verloren van Mexico. Het enige doel punt werd in de 63ste minuut gescoord door rechtsbuiten Isidoro Diaz. De re- turwedstrijd vindt donderdag 4 maart plaats in Mexico. Daarnaast reist het Mexicaanse elftal naar Los Angeles, waar op 7 maart de ontmoeting tegen de Verenigde Staten volgt. De winnaar van deze ondergroep kimt in een nieuw kwalificatietoernooi uit tegen de num mers één van de afdelingen één 'Jama ica) en tw^e (hoogswaarschijnlijk Costa Rica). De winnaar hiervan kwalificeert zich voor de eindronde van 1966 in Groot Brittannië. (Van onze sportcorrespondent) VLISSINGEN De heer J. Allaart, secretaris van de K.N.V.B., afdeling Zeeland, zal wegens vertrek naar Am sterdam op korte termijn ontslag uit zyn functie moeten nemen. Het vertrek van de heer «Allaart, die sedert 1957 deel uitmaakt van het af delingsbestuur, betekent voor de K.N.V. B. in Zeeland zonder enige twijfel een gevoelig verlies. De animo voor het ver vullen van een bestuursfunctie blijkt bij zonder klein te zijn. In de vacature en kele maanden geleden ontstaan door het overlijden van de heer Dikkenberg, kon tot heden, door het ontbreken van kan didaten zelfs nog niet worden voorzien. (Van onze sportcorrespondent) PARIJS Wat moet een scheids rechter doen, wanneer hij angst krijgt? In Nederland kan men af en toe in de krant lezen dat een arbiter zich onder politiebescher ming of in zijn eentje met bekwa me spoed uit de voeten heeft ge maakt. Het kan er soms angstig aan toe gaan op en rond de voet balvelden, waarvoor de scheids rechter door zijn beslissingen een zekere verantwoording draagt.. Dat de gevolgen soms ernstige vor men kunnen aannemen blykt wel uit de hartstochelijke woede uitbarstingen rond de gekooide stadions in Zuid-Ame- rika en sinds vorig jaar ook in Europa, in Athene, waar doden zyn gevallen on der de toeschouwers. Maar wat moet een scheidsrechter doen wanneer hij angst krijgt onder de wedstrijd? Wat nu deed Monsieur Tricot die zich thans, bijgestaan door Maitre Bertrand, te verantwoorden heeft voor de Franse Centrale Scheidsrechters Commissie? Het gebeurde tijdens de op 10 januari gespeelde competitie-wedstrijd Rouaan- Nantes in de Franse Ere-divisie voor het kampioenschap van Frankrijk. On der de rust weigerde de scheidsrechter, Monsieur Tricot, de wedstrijd verder te leiden omdat hij vond dat zoiets niet meer mogelijk was geworden door de vele incidenten. Vervolgens heeft hij snel zijn biezen gepakt en is uit het stadion weggevlucht. Nog in zijn zwart arbiterstenue, naar hij later beweerde. Daarna heeft het een hele poos ge duurd voordat men iets van hem hoorde. Op een verzoek om een rapport in te dienen, had hij niet gereageerd. Ten slotte is scheidsrechter Tricot toch bo ven water gekomen. Hij verklaarde ge handeld te hebben onder grote vrees: angst voor de eenzaamheid, die het deel is van de scheidsrechter, en vervolgens gedurende enige dagen angst voor de massa. Wat had ik moeten doen, zo vroeg hij? Doorgaan met onpartijdig leiden en de sieur Coisne dat hij de scheidsrechter heeft zien wegvluchten met het hemd nog uit zijn broek. Dit wordt door Mon sieur Tricot ontkend. Deze beweert dat hij zich pas veel later ergens buiten Rouaan heeft omgekleed. Tekenend voor de ernst van het proces is het feit dat Monsieur Tricot ter zitting ver scheen met een rechtskundig adviseur. Monsieur Tricot, die treinbestuurder van beroep is, heeft ook internationale wedstrijden geleid. De commissie is ter zitting niet tot een besluit gekomen. Na drie uur ver- Ij hoor en beraadslaging maakte zij be kend pas over enige tijd uitspraak te zullen doen. Het is een interessant geval waarvan de Franse sportpers de berichten en commentaren omlijnd afdrukt. De ,,Af- faire Tricot", zoals dit proces kortweg wordt genoemd, werpt enkele belang- 'i rijke vragen op. Volgens de Franse spel- regels heeft de scheidsrechter het recht om naar goedvinden het spel te staken voor alle inbreuken op de wet, de wed- strijd op te houden of definitief af <e breken iedere keer dat hij het nodig acht wegens de natuurelementen, de tussenkomst van de toeschouwers of an- dere motieven. Ondertussen hebben reeds zoveel personen en commissies in deze zaak een verantwoording op zich ■A genomen dat het voor Monsieur Tricot lastig zal zijn om niet als de schuldige onder deze druk uit te komen. 3 kans lopen op mishandeling van de zijde van de thuisclub of, mijn opdracht ver raden en hi het voordeel van Rouaan fluiten? Of die angst gerechtvaardigd was? Of kan Monsieur Tricot nu maar beter zijn pensioentje nemen en zondags de de refereefluit verwisselen voor de bloe menschaar De liga voor profclubs is tenminste van mening dat het gedrag van de spelers van Rouaan in de eer ste helft helemaal niet strafbaar was en dat het gooien van kiezelsteentjes bij het verlaten van het veld na de eerste helft geen ernstig karakter had. De liga bekrachtigde de uitslag 31 in het voor deel van Nantes. De wedstrijd werd uit gespeeld onder de leiding van een der grensrechters, Monsieur Coisne. Hij deed dit op aandringen van de aanwe zige gedelegeerde van de voetbal fede ratie en de vertegenwoordigers van de beide clubs. Volgens het Franse sport blad ,,L'Equipe" gingen deze heren hun boekje te buiten omdat de officiële scheidsrechter de wedstrijd gestaakt zou hebben. En dat is nu het kernpunt waarover de Centrale Scheidsrechters Commissie een uitspraak moet doen, die vooral de arbiters in Frankrijk erg interesseert. Deze commissie moest tijdens een on langs gehouden zitting beslissen of Mon sieur Tricot in wezen en in de vorm gelijk had om deze wedstrijd, die hy niet meer leidbaar vond, in zekere zin te ontvluchten. Een interessant detail voor de sfeer van het gebeurde staat in het rapport van Monsieur Coisne, die de weggelo pen scheidsrechter verving. Zelf was hij niet verschenen voor de commissie van 18 leden, terwijl de andere grensrechter die Monsieur Tricot steunde, wel aan wezig was. In het rapport zegt Mon- Het is jammer dat hy zich niet aan de regels en de vormen heeft gehouden, want nu is het een duistere zaak ge worden. Anders had de vraag, waarover de commissie te besluiten heeft wel eens kunnen luiden: kan een scheidsrechter een wedstrijd afbreke© uit angst voor mishandeling van de zijde van de spe lers en van het publiek? Is de arbiter op het veld niet de hoogste instantie om te beslissen wat moet gebeuren? Natuur lijk met inachtneming van de spelre gels. Bij de vele protesten van de sport journalisten en de maatregelen van de voetbalinstanties wegens de verruwing van het spel is er dan nu een nieuw pro test bijgekomen. Een protest van een lid van een groep waarvan men dit niet verwachtte; van een scheidsrechter' Want Monsieur Tricot had oorspronke lijk vóór zijn vertrek uit 't stadion van Rouaan verklaard de wedstrijd op te geven uit protest tegen het „anti-spel" van de spelers van Rouaan en de hou ding van het publiek. Is de druk op de scheidsrechter dan zo zwaar geworden? 530 pt, op 3 ronden 4 ploeg Walsschaerts 188 pt, op 4 ronden 5 ploeg Simpson 176 pt, op 6 ronden 6 ploeg Vannitsen 185 pt, op 8 ronden 7 ploeg Van Tongerloo 451 pt, op 12 ronden 8 ploeg Maes 152 pt, op 13 ronden 9 ploeg Oud kerk 273 pt, op 14 ronden ploeg Proost 257 pt, 11 ploeg Dar rigade 262 pt, op 23 ronden ploeg Nijdam 180 pt, op 25 ronden 13 ploeg Troonbeeks 200 pt. PATRICK SERCU .gisteravond grote man. ARNHEM In het diaconessenzle- kenhuis te Amsterdam is in de ouder dom van 73 jaar overleden de heer H. W. H. Herberts, jarenlang een vooraan staande persoonlijkheid in de voetbal wereld. Zijn naam is nauw verbonden met de successen van het Nederlands elftal in de jaren 30. In 1926 werd hij lid van de toenmalige Nederlandse elf tal commissie en na de reorganisatie zowel lid van de technische commissie als van de keuze commissie. In 1935 volgde hij Karei Lotsy op als voorzitter van de keuzecommissie, in welke kwaliteit hij tot 1950 werkzaam bleef. De heer Herberts was afkomstig uit de voetbal- en atletiekvereniging Vi tesse te Arnhem waarin hij, hoewel hij in Eist woonde, reeds in zijn jeugd voet bal en atletiek beoefende. Weldra inte resseerde hem meer het organisatori sche gedeelte van het verenigingsleven- In belangrijke perioden van de geschie denis heeft de heer Herberts Vitesse leiding gegeven. Hij trad meermalen op als voorzitter en zelfs na de benoeming tot erevoorzitter heeft hij nog initiatie ven genomen om Vitesse, dat door het betaalde voetbal in een impasse was ge raakt. weer op het juiste spoor te bren gen. Teruggekeerd als voorzitter werk te hij krachtig mede aan de fusie met Esca. De heer Herberts, die uitgever was van het weekblad „De Betuwe" is ook in de maatschappelijke sector ac tief werkzaam geweest. Onder meer was hij voorzitter van de VW-Elst Vooruit, en secretaris van de streek VW van Over- en Neder-Betuwe. Na de bevrij ding van Eist trad hij in 1944 geruime tijd op als waarnemend burgemeester. DE ZAïALHANDBALWEDSTRIJD tussen Spartacus (Hong.) en Lokomotiva (Z.- Sl.), die voor de kwartfinales van de Europese beker (dames) werd ge speeld, is geëindigd in een 76 (54) zege voor de Hongaarse dames. De return wordt op 20 maart in Tata gespeeld. (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Op zaterdag 28 au gustus zal in Enschede voor de 10e maal de Internationale - Marathon - Enschede worden gelopen. Deze wedstrijd wordt eens in de twee jaar georganiseerd. De eerste marathon werd in 1947 ge houden. gelijk met de atletiek-landen- wedstrijd Nederland - Tsj echo-Slow a - kije. Winnaar werd de Fin Eero Rii- konen, in de tijd van 2 uur, 44 minu ten en 13 seconden. Slechts eenmaal is het een Neder lander gelukt te winnen. In 1957 was het Piet Bleeker uit de Zaanstreek die in 2 uur, 32 minuten en 39 seconden als eerste de finish passeerde en daar bij zijn Engelse rivalen Richardson, Ho ney en Joyce achter zich liet. Ook dit jaar wordt weer rekening ge houden met een grote buitenlandse dee' name. GOES De wielrenners van R.T.C' Theo Middelkamp hebben elkaar vooi het eerst in het nieuwe seizoen getrof fen in een open wedstrijd welke werd gehouden op een parcours te Hoofdplaat. Het plaatselijke wielercomité had voor een perfecte organisatie zorg gedragen. Aan de start verschenen tien aspiran ten voor zeven ronden van drie kilo meter, 26 nieuwelingen voor veertien ronden en tien amateurs aangevuld met twee profs voor twintig ronden. Bij de aspiranten toonde Ch. de Smit zich in de eindsprint gedecideerd de sterkste door J. Blok uit Kruiningen achter zich te laten. Stroosnijder (Kruiningen) plaat ste zich hier als derde. Bij de nieuwe lingen sprintte Ko de Vries naar de overwinning met slechts een geringe voorsprong op J. de Schipper, derde werd Wim Evertse. Bij de amateurs besliste C. de Wolf de wedstrijd even eens in de eindsprint in zijn voordeel, voor de derde maal in successie. Twee de werd Ko Tolhoek en derdt Cee. Rentmeester.

de Stem | 1965 | | pagina 3