Dawn Fraser 10 jaar geschorst PETRA BURKA STAAT VOOR EEN MOEILIJKE TAAK Officials geven geen j reden op voor besluit Anton Huiskes niet te spreken over het hoofdbestuur van KNSB Bracke klopt Post in boeiende armband-rit AUSTRALISCHE ZWEMBOND LEGT DRIE LEDEN VAN OLYMPISCH TEAM FIKSE STRAF OP In Zevenbergennationaal kampioenschap 2-spannen Wereldstrijd kunstrijden in Colorado Springs begint - 9 heeft besloten stappen te ondernemen om herhaling te voor komen van incidenten zoals die welke thans aan haar rapporteerd. werden ge- Manuel Santana Voor het eerst stopt met sport Aanwijzingen Versterking voor atletiek-leger Voetbal-selectie gaat trainen Standen in de volley-competitie Bijna een record DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 MAART 1965 HOBART Dawn Fraser, de drievoudige olym pische kampioene heeft een half jaar na de spelen van Tokio, van de Australische zwembond te horen gekregen, dat zij voor tien jaar geschorst is, zowel voor wedstrijden in Australië als daarbuiten. Men kan gevoeglijk aannemen, dat de grandioze zwem- carrière van de 28-jarige pas in het huwelijk ge treden Australische daarmee ten einde is, want be- roep tegen de uitspraak van de Australische zwem bond is niet mogelijk. Het vreemde van de zaak is, dat geen reden werd opgegeven voor de schorsing van de zwemster aan wie Australië zoveel heeft te danken. Tegelijk met haar werden aan nog drie leden van de Australische zwemploeg strenge straffen opgelegd. Linda Mc Gil werd geschorst voor vier jaar en Mariene Dayman en Nanette Duncan voor elk drie jaar. In een communique verklaarde dr. Do nald Dowling. voorzitter van de Austra lische zwembond: „de rapporten van mr. Slade en rnej. Hatton. de leiders van h^t Australische Olympische team, zijn diepgaand besproken tijdens de jaarlijk se vergadering van de amateur zwem bond van Australië". „De zwembond is ten zeerste bezorgd voor haar goede naam en de reputatie van de leden van haar teams in en bui ten het water-.. De bond heeft besloten stappen te ondernemen om herhaling te voorkomen van incidenten, zoals die welke thans aan haar werden gerapporteerd... „De bond is ervan overtuigd, dat dit ertoe zal bijdragen het gezag van de bond over haar leden te handhaven, speciaal over degenen, die deel uitmaken van ploegen die Australië overzee vertegen woordigen". „Tot haar diep leedwezen ziet de bond zicih genoodzaakt harde maatregelen te nemen naar aanleiding van de inciden ten, die voorkwamen in Tokio en heeft besloten dat: 1. mevr. G. Ware. geboren Dawn Fraser wordt geroyeerd als lid van de Australische amateur zwembond. Zij mag, indien zij dit wil, tien jaar na dato een aanvraag indienen om weer als lid te worden aangenomen". De straffen voor de overige meisjes waren vervat in dezelfde termen- Alleen de verjarings termijn verschilde. Mr. Dowling, die het communique een half uur na afloop van de Australische kampioenschappen in Hobart uitgaf, voeg de eraan toe, dat het de eerste maal was voor zover hij zich kon herinneren, dat zwemsters geroyeerd werden. De vergadering, waarin het besluit tot schorsing viel, duurde bijna zeven uur. De beslissing werd unaniem geno men. De leeftijden van de geroyeerde zwemsters zijn: Dawn Fraser 28, Linda Mc. Gill 19, Nanette Duncan 17 en Mar lene Dayman 15 jaar. Dawn Fraser is de eerste vrouw in de geschiedenis, die bij drie opeenvol gende Olympische spelen een gouden me daille behaalde op hetzelfde onderdeel: de 100 meter vrije slag. Zij won zowel in Melbourne (56), Rome (I960) als To kio (1964). Haar totale Olympische oogst bestaat uit vier gouden en vier zilveren medailles. Dawn Fraser is sinds 1956 wereldrecordhoudster op de 100 meter vrije slag, het nummer waarop zij in oktober 1962 als eerste zwemster ter wereld beneden de minuut bleef. Haar huidige recordtijd staat op 58.9 sec. Ver der is zij sinds I960 wereldrecordhoud ster op de 200 meter vrije slag met een tijd van 2 min 11.6 sec. In de loop van haar lange carriere vestigde Dawn Fra ser het onwaarschijnlijk hoge aantal van 37 wereldrecords. In januari van dit jaar trouwde Dawn Fraser met bookmaker Gary Ware. Zij gaf bij die gelegenheid te kennen tijdens de spelen van Mexico City in 1968 haar olympische titel te wil len verdedigen. Dit seizoen zou zij ech ter niet in wedstrijden uitkomen. Dawn Fraser werd in 1964 gekozen tot „de Australische sportvrouw van het jaar". TAMPA De Spaanse Daviscupspe- Icr Manuel Santana versloeg in de fi nale van het internationale tennistoer nooi van Tampa (Californië) de Zweed Jan-Erik Lundquist in straight sets: 6—3, 8—6, 6—0. Direct na zijn overwinning verraste de 27-jarige Spanjaard de 1500 toeschou wers met de mededeling, dat hij dit jaar afscheid neemt van de topsport om ïic j *e §aan wijden aan zijn zaken in Madrid. „Ik word een dagje ouder en het hoogtepunt van mijn carrière is voorbij. Waarom zou ik doorgaan. Wat is er voor mij nog te winnen? Zes jaar achtereen heb ik de toernooien in Ame rika afgelopen. Dat wordt een beetje vermoeiend. Het wordt tijd de wedstrijd sport eraan te geven", aldus Santana, die tweemaal de internationale kampi oenschappen van Frankrijk won, maar nooit de finales bereikte van Wimble don en Forest Hills. Lunquist troostte zich voor zijn neder laag in de singles door samen met Ra- manathan Krishnan het herendubbel voor zijn rekening te nemen. De Zweed- Indiase combinatie versloeg Ralson - Froehling (yS) met 10—8, 8—6. bij de openingsplechtigheid. De leiders hadden haar opgedragen in het Olym pisch dorp te blijven, omdat zij de dag erop reeds moest zwemmen. Dawn Fra ser liep toch in de optocht mee. Ze had zich onderweg onopvallend bij de Austra lische ploeg gevoegd. Verder schijnen de geroyeerde meisjes aanwezig te zijn geweest bij verschei dene „surprises-parties", waarbij ze meer dronken dan goed voor hen was en zouden zij 's nachts de dames-afde ling van het Olympisch dorp hebben ver laten. Van de vier zwemsters nam alleen Nanette Duncan deel aan de nationale kampioenschappen in Hobart. Dawn Fra- ser is zoals bekend tijdelijk gestopt. Linda Mc Gill bevindt zich buiten Australië en de zeer jonge Mariene Dayman een groot talent voor haar trainer Callagher heeft op bevel van haar ouders de zwemsport vaarwel gezegd. Op de foto bovenin ziet men Dawn Fraser in volle actie. Ze zwom heel wat roem bij elkaar. De opname rechts: het Australische zwemfeno- meen in een van haar Olympische kostuums. Dat tenue had voor haar weinig nieuws meer.... SCHIPHOL Na 2 maanden in Scan dinavië op de Europese en de wereld kampioenschappen de Nederlandse kleu ren te hebben verdedigd is de nationale schaatsploeg (met uitzondering van Ard Schenk) uit Noorwegen op Schiphol te ruggekeerd. Daar heette namens de KNSB de heer Th. A Hij dra. lid van de technische commissie, Anton Huiskes en zijn man nen van harte welkom, doch de coach zelf was over dit welkom nauwelijks te spreken. „Ik wil nog wel voor de Ne derlandse ploeg blijven werken", zo sprak hij in een radio-microfoon, „doch dan moet er toch meer ruggesteun van het hoofdbestuur komen. Ik vind hier bij onze thuiskomst weer niemand- Nu laten ze zich wel allemaal om verschil lende redenen excuseren, maar ik had toch graag gezien dat er iemand hier 7.ou zijn geweest. Aan ruggesteun uit Ne derland ontbreekt nog al eens wat". Hij had een plan gemaakt voor alle jongens van de kernploeg om op het weekeinde van 20 en 21 maart ergens bijeen te komen („ik hoop dat de voet balbond ons daarvoor Zeist ter beschik king stelt") en hoopt daar in een ge zamenlijke gedachtenwisseling de condi tie-training voor de komende zomer uit te stippelen. „Eens kijken of we nu eens een keer een goede medische begelei ding daarbij kunnen krijgen", aldus de coach. Over Ard Schenk. Rudie Liebrachts en Cees Verkerk kon Huiskes slechts zeggen: „die jongens rijden van nature hard. Aan hen heb ik feitelijk weinig kunnen doen". Wat Peter Nottet aan gaat, die was de jongste van de hele ploeg, „en dat wordt wel eens vergeten". Het was de coach wat tegengevallen dat Peter de laatste 16 niet had kunnen bereiken, maar misschien komt dat vol gend jaar. Piet Modder tenslotte „was nog niet hard genoeg gegaan". Intussen kwam Rudie Liebrachts op de valreep nog terug met een wereldrecord op de 3000 meter in een tijd van 4 min. 26-8 sec. en daarover glunderde hij nog toen hem werd gevraagd hoe hij het volbracht had. Naar bekend werd Lie- brechts vierde bij de Europese kampioen schappen en zesde bij de strijd om de wereldtitel. Zondag zullen de Nederlandse schaats- crackes in Deventer voor een eigen pu bliek rijden in een huldigings-invitatie- Nanette Duncan, die voor drie jaar geschorst werd, was één van de meest succesvolle zwemsters bij de zojuist ge- eindigde Australische kampioenschappen. Zij won de titel op de 440 yards vrye slag. Ze was stomverbaasd, toen zij het besluit van de Australische zwembond vernam en haar moeder mevr. Brenda Duncan, die in Hobart aanwezig was als chaparone van een aantal zwemsters uit Sydney vertelde dat zij van plan was zich van rechtskundig advies te ver zekeren. Mevr. Duncan zei dat de zwem sters waren behandeld als ..ordinaire misdadigers". Ze beklaagde zich erover, dat zij niet bij de bondsvergadering aan wezig had mogen zijn. Hoewel mr. Dowling geweigerd heeft het „waarom" van de strafmaatregelen te publiceren, is er toch het een en an der uitgelekt van hetgeen er in de vergadering besproken werd. De eerste rebellie van Dawn Fraser c.s. kon men in Tokio reeds constateren (Van onze correspondent) ZEVENBERGEN. De voorzitter van de Vereniging tot Bevordering van de Warmbloedfokkerij in West-Brabant, de lieer A. Punt uit Klundert, heeft tijdens de 25ste jaarvergadering van deze ver eniging in de zaal van hotel J. v. d. Hooftde Wit te Zevenbergen medege deeld, dat tijdens het dit jaar te organi seren concours-hippiue het nationaal kampioenschap tweespannen gehouden zal worden. De voorzitter zag in deze toewijzing een erkenning van de Hip pische Sportbond voor de vereniging en ook een erkenning voor de organisatie van de diiverse concoursen-hippiue in Zevenbergen. Dit jaar zal het concours-hippiue ge houden worden op woensdag 25 augustus. De voorzitter zei dat de organisatie van dit nationaal kampioenschap verplichtin gen met zich brengt. In de eerste plaats dient het kampioenschap zo stijlvol mo gelijk te verlopen en in de tweede plaats dient het terrein aan alle mogelijke ac commodatie-eisen te voldoen, terwijl het bestuur zich in de derde plaats ernstig heeft beraden over de organisatie van een originele attractie. Daarvoor zijn in Binnenkort zal de Nederlandse atletiekwereld er een groot man bij hebben. Tom Fairley namelijk men ziet hem op deze foto in actie hoopt over drie maanden het Nederlands staatsburgerschap te krijgen. Hij ivoonde tot negen maanden geleden in Engeland en liep daar verschillende titels bij- elkaar. eerste instantie de dames Van Doorne uit Eindhoven uitgenodigd om met hun internationaal bekende Lippizaners een show te verzorgen. De dames hebben hun invitatie aanvaard. Gedacht wordt voorts aan een contract met een muzi kaal gezelschap door wie het concours in ceremonieel tenue opgeluisterd zal worden. De heer Punt deed reeds thans een beroep op diverse instanties om fi nanciële steun voor de organisatie van het concours-hippiue en het nationaal kampioenschap. De zilveren jaarvergadering begon met de huldiging van de heer M. A. Mulders uit Stancidaarbuiten, die 25 jaar bestuurs lid van de vereniging was. De voorzitter noemde in zijn huldigingstoespraak de manier waarop de heer Mulders zich van zijn taak kweet belangrijk. „Daar hebben wij allemaal grote waardering en bewondering voor," zei hij. Een klein bijzettafeltje als geschenk overhandigd, getuigde van deze grote waardering. Mevrouw Mulders kreeg een boeket an jers aangeboden. De heer Mulders vond het bijzonder prettig dat zijn werkzaam heden zo hoog gewaardeerd worden. Bij de bestuursverkiezing werden de heren M. A. Mulders en Adr. Ruijssenaers met grote meerderheid van stemmen her kozen. In de plaats van de heer A. Bakx uit Wouw, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd op aandringen van de ver gadering gekozen de heer J. Moerings uit Oud-Gastel. Na het jaarverslag en financieel over zicht van secretaris-penningmeester B. KortewegMaris uit Klundert werden de prijzen uitgereikt aan de winnaars van de veertien dagen geleden georganiseer de cross-country in het Mastbos te Breda. Na de pauze werd er nog een aantal films vertoond. ZUID-VIETNAM heeft in Kuala Lum pur de daviscupwedstrijd voor de eerste ronde van de Aziatische zone tagen Pa kistan afgesloten met een 41 overwin ning. Zuid-Vietnam, dat in de twe.ede ronde zal uitkoemen tegen Maleisië, won de twee laatste enkelspelen. Vo van Bay versloeg Manuwar Igbal met 63 61, 63 en Luu Hoang Due won met 62 64 62. van Hareon Rahim. wedstrijd. T.C.-lid Hijdra verklaarde des gevraagd. dat van het hoofdbestuur de heer H. Ros in het buitenland was en dat voorzitter Schouten van de landelijke technische commissie ziek was. Waarom KNSB-voorzitter Wesselo verstek had la ten gaan was hem niet bekend. DEN HAAG Voor de centrale trai ningen, die woensdag 3 maart in Zeist worden gehouden, zijn de volgende spe lers uitgenodigd. NEDERLANDS ELFTAL: Pieters Graafland. Veldhoen, Bergholtz Moulijn, Groot (allen Feijenoord), Van Nee (Heracles), Schrijvers. Israel, Flinkevleugel (allen DWS), Muller (A- jax), Fransen (GVAV) en Doesburg (Sparta). JONG ORANJE: Thie (ADO), Van Zoghei en Warnas (Go Ahead), Ter Horst en Eykenbroek (Sparta), De Vries (S.C. Enschede), Nuninga (Ajax), Kleinjan (DSV), Hart jes (De Graafschap, Dullens (Sittardia) Van Gorp (NAC). Vrauwdeunt (Feije noord), Kemper, Verdonck en Giesen (PSV). Stand bij de volleyballers: Hoofoklasse dames: Hoofdklasse trerer Rapid M 1326 Hevok 17-3' PSV 12-22 Bekkersveld 17-30 Rapid E 13-18 Rapid M 17-22 S.E.T. 12-26 Sarto 17-2C Theresia 12-14 Bermi 17-1F Sarto 13-12 VC 's-Bosch 17-lf Hevok 13-12 Odulphus 2 17-1* Lyceum 13-6 Ever Ready 17-1* Orsaco 13-2 PSV 17-1 V.C. 's-Bosch 14-0 Roermond 17-12 St. Pieter 17-K Lyceum 17-8 Overgangsklasse Overgangsklasse dames (7) dames (8). PTT 11-22 Rapid R 13-2? Sarto 2 12-20 VVO 12-18 Den Dungen 14-18 EBVC 12-16 VCT 11-12 MOC '17 12-16 Olympia 12-10 RHBS Breda 13-12 VC Udenhout 12-10 DSV 13-10 Set Up 12-6 EGVC 13-8 Tornado 13-6 EVVC 13-6 Gevok 11-4 Marathon 12-4 Overgangsklasse Overgangsklasse heren (7) heren (8). Were Di 15-24 RHBS Breda 16-3C VCV 18-24 LVC 13-24 VJC 17-22 Moller Lyc. 14-22 Minenco 15-18 EGVC 14-20 Orsaco 17-18 EVVC 16-16 Rewa Robots 17-18 DSV 15-12 Cialfo 16-16 MVC 16-12 DOS '58 16-16 Matador 13-8 Sarto 2 17-16 Marathon 16-8 Ever Ready 16-14 Rapid R 14-6 Tornado 2 17-8 Bermi 2 15-4 Activia 17-2 (Van onze sportcorrespondent) ANTWERPEN De duizenden wieler- liefhebbers, die ook maandagavond weer het sportpaleis bevolkten gilden het uit. „Ferdi, Ferdi...". En de rappe Bracke, in stryd met Peter Post om de armband Romboute kromde opnieuw zyn rug. Een halve ronde te vroeg liet hij zich uitbol- len. Akkoord, hij lag in gewonnen positie, maar de Belgische wereldkampioen dreig de een nieuw record op de achtervolging te vestigen. Voor het publiek reden ge noeg dus, om zich op te winden. En nu dit. Bracke gaf opnieuw alles en klopte Peter Post toch nog. De Nederlander was snel vertrokken. Hij liet een kleine voorsprong van enkele meters noteren, maar kon die niet hon den. Langzaam maar zeker kwam Ferdi Bracke opzetten en de Belg trapte zo hard, dat hij op een record afstevende En toen dan, die vergissing. De fans schreeuwden ontzet, hun favoriet begon opnieuw en Post probeerde van de situa tie te profiteren, echter zonder succes. De tijd van Bracke: 5 kilometer in zes mi nuten eenvijfde seconde, Peter Post: zes minuten twee seconden, viervijfde. In de zesdaagse zelf gebeurde er weinig bij zonders. Palle Lykke won voor Van Ton- gerloo, Proost, Verschueren, De Roo, Janssen en Van der Lans de race achter derny en tijdens de jachten kon den Rik van Steenbergen en Peter Post 'n ronde nemen. De stand werd: 1. ploeg van Steenbergen, 2 Post, 3 (op een ronde) Sercu, 4 <op twee ronden) Walschaerts, 5 (op vier ronden) Simpson. 6 (op zes ron den) Vannitsen, 7 (op tien ronden) Van Tongerloo. 8 (op veertien ronden) Maes, 9 (op vijftien ronden) Oudkerk, 10 (op zestien ronden) Proost en Darrigade, (11 (op twintig ronden) Nijdam. 12 (op twee entwintig ronden) Troonbeekx. Op de foto: Post en Bugdahl lossen elkaar af. sP°rtcor>'espondent) COLORADO SPRINGS De prach tige kunstijsbaan van Colorado Springs is gereed voor de wereld kampioenschappen kunstrijden die er van vandaag tot en met zaterdag zul len worden betwist. De groep Euro pese deelnemers, die enkele dagen geleden per chartervliegtuig in de Ver enigde Staten arriveerde, staat on der leiding van Regina Heitzer en Emmerich Danzer uit Oostenrijk, die in Moskou de Europese titels heb ben gewonnen. Tot de groep behoren Eva en Paul Roman uit Praag drie voudig wereldkampioen ijsdansen De 22-jarige Tjseoh wil met zijn twee Jaar jongere zuster Eva nog éénmaal de wereldtitel winnen, voordat ze in april zullen overgaan naar een iisre- vue. Evenals bij de strijd om de euro- pese titels is ook voor deze kam pioenschappen de ranglijst der kans hebbers aanmerkelijk vernieuwd. Ter wijl Sjoukje Dijkstra ergens in Euro pa de schaatsen zal onderbinden voor haar kür in de revue Holiday on Ice staat het Canadese rijdstertje Petra Burka voor de moeilijke taak de we reldtitel van de Nederlandse ijskonin gin over te nemen. Moeder Burka. die haar 18-jarige dochter zelf traint 's op het ogenblik over de prestaties van haar dochter best te spreken. „Bij de Noordamerikaanse kampioen schappen is Petra no. 1 geworden. Ze zal het echter van het vrije rijden moeten hebben, want haar verplichte oefeningen zijn nog niet sterk ge noeg"'. Mevrouw Burka heette, voor dat ze met een Tsjech trouwde, Ans Bendie en woonde te Amsterdam. In 1951 emigreerde ze naar Canada. Ze is zelf kunstrijdster geweest. In Am sterdam en vlak na de oorlog, in 1945 of 1946 dat weet ze niet pre cies meer is zij kampioene van Ne derland geweest. Won Petra Burka dus de Noord amerikaanse titel, ook bij deze wed strijden faalde zij wederom bij de ver plichte oefeningen, want hierin bleek de 16-jarige Amerikaanse Peggy Fle ming duidelijk sterker. En had ze op dit onderdeel bij de wereldkampioen schappen van het vorig jaar in Dort mund meer punten behaald, dan had het er voor Sjoukje Dijkstra nog be nauwd uitgezien. Petra had toen eer der op de avond een feilloze en hoog gewaardeerde kür op het ijs gezet, doch kreeg van de jury maar liefst zestien keer het cijfer 5-8. Dat maak te de ramp nog groter en ze eindig de dan ook als derde met vier pun ten achterstand op Regina Heitzer. Een Europese titel en vele malen een tweede plaats. Da,t zijn de pres taties waarop de charmante Regina ie REGINA HEITZER Heitzer kan bogen. Voor wat het solorijden dames betreft, is zij dus een gevaarlijke concurrente voor Pe tra Burka. Daarnaast zal de Cana dese nog rekening moeten houden met de sterk naar voren komende rijd- stertjes Peggy Fleming (V-S.) en Sal ly Ann Stapleford (Eng.). Duitsland brengt Angelika Wagner, Sonja Pfers- dorf en Margot Glockshuber in de strijd. En naast deelneemsters uit Oost-Duitsland, Frankrijk, Tsjecho- slowakije, Zwitserland, Hongarije en Italië zijn er ook een aantal Japanse meisjes- Na 1960 heeft Amerika geen wereld- pampioene kunstrijden meer gehad. Het was toen Carol Heiss die in Co lorado Springs de titel veroverde voor Hanna Walter en Sjoukje Dijkstra. Op 15 februari 1961 kwamen drieëen- zeventig mensen om het leven toen 'n Boeing-straalverkeersvliegtuig van de Sabena vier kilo-meter ten noorden van de Brusselse luchthaven neer- strotte. Geen van de inzittenden overleefde de ramp Onder de slec'ht- offers bevonden zich zeventien leden van de Amerikaanse kunstrijploeg, die in Praag zou deelnemen aan de wereldkampioenschappen. Zij wa ren de opvolgers van wereldkam pioene Carol Heiss. Barbara Ann Ro les en de befaamde Jenkins. De weg naar de top, die zij ongetwijfeld zo helder voor ogen hebben gehad, werd abrupt afgesneden. Onder hen bevond zich de pas zes tien geworden Laurence Owen, kam pioene van de Verenigde Staten, haar twintig jarige zuster Maribel, die met Dudley Richards een maand daarvoor het kampioenschap voor pa ren veroverde en de moeder van bei de meisjes: Maribel Vimson Owen. Het bericht dat de wereldkampioen- PETRA BURKA schappen 1961 geen doorgang zouden vinden, werd door de gehele sport wereld met instemming ontvangen. Natuurlijk heeft de Amerikaanse kunstrijsport de door dit vreselijke ongeluk opgelopen achterstand in de afgelopen drie jaar niet kunnen weg werken, al bereikte Peggy Fleming het vorig jaar in Dortmund een eer volle plaats en bleek Scott Allen, als hij te veel aan jeugdige overmoed zou kunnen wegwerken, een goede kanshebber voor Colorado Springs. Onder de vele toeschouwers die de komende wereldkampioenschappen zullen bijwonen, zal zich ook Tenley Albright bevinden. Deze maand is het tien jaar geleden dat deze Ame rikaanse uit Newton Centre Mass in Wenen voor de tweede keer de we reldtitel veroverde. Zowel bij de ver plichte figuren als bij het vrij rijden stond ze bij de negen juryleden als eerste genoteerd. Het jaar daarop won ze tijdens de Winterspelen in Cortina een gouden medaille. Vele ouderen zullen haar herinneren, want alhoewel niet knap, ze was een op vallende verschijning. Als ze gewild had, had ze best nog een aantal ja ren door kunnen gaan. of desnoods als professional op haar lauweren kunnen gaan rusten. Inplaats daar van verkoos ze het doktersberoep en ging studeren aan de Harvard Medi cal School, waar ze in 1961 haar bul in ontvangst mocht nemen. Nu oefent ze samen met haar vader, een prak tijk uit. Vijf dagen in de week gaat. ze. nadat ze eerst haar dochtertje Lilla heeft verzorgd, naar het plaatselijke ziekenhuis en staat dan even later aan de operatietafel. Daarnaast heeft ze dan nog haar normale verplich tingen, zoals b.v. een medisch sport- project, waarvan de resultaten zul len worden aangeboden aan het Olympisch Comité, Haar chirurgisch werk omvat o.a. blindedarm-, gal blaas- en maagoperaties. „Ik houd van het idee dat ik iets kan doen dat technisch is", zegt Tenley. Haar m^n heet Tudor Gardiner. De Gar diner's zijn op nieuwjaarsdag 1962 getrouwd. Tudor, die nu 46 jaar is en aan worstelen doet, heeft zowel Groton als Harvard bezocht en gra dueerde cummu cum laude in de klassieke talen. „Voorlopig houd ik het op Petra Burka", zei mevr. Gardiner toen we haar vroegen welk meisje bij deze kampioenschappen de beste kansen had. „Bij de heren geef ik de Ame rikaan Don Knight een goede kang op de titel, maar ja. de Europese deelnemers zullen wel weer roet in het Canadese en Amerikaanse eten gooien...'*

de Stem | 1965 | | pagina 3