Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Daw PETR ZUID-BEVELAND E. v. Ruymbeke 40 jaar postbode te Nw-Namen Interessante conclusies op forummiddag KVP Offici reden MIDDELBURG VLISSINGE N AXEL GOES Eerste lustrum van sportweek HULST OOSTBURG TERNEUZEN Ook Goes vierde carnaval AUSTRALI ZWEMB0 DRIE LEDE 0LYMPISC FIKSE STR Manuel Sé stopt met Bosch-Optiek Kontakt lenzen Inghelosenberghe weet van carnavalswanten Burgerlijke stand Geslaagd concours Vlijt en Volharding Dagblad De Stem Gewonde bij aanrijding Zware schade bij aanrijdingen le Vlissingen Burgerlijke stand Concert docenten Muziekschool Organisatieman van top tot teen Wethouder van Clinge en lid van Staten Schijnwerper op de verenGoes en Kanaalzone Gekortwiekt Nationaal ballet naar Middelburg EXAMEN HOOGWATER Vandaag Morgen DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 2 MAAKT 1965 Philatelica jaarvergadering Tijdens de maandelijkse vergadering van de postzegelverzamelaars, die lid zijn van de afdeling Middelburg van Philateli ca werd het overleden lid jhr mr .A. F. C. de Casembroot herdacht. Voorzitter K. Otte memoreerde dat de heer De Casembroot behoorde tot de kleine groep die in 1943 de afdeling heeft opgericht en dat hij toen als afdelingsvoorzitter werd gekozen. Het feit dat hij, hoewel zijn hoge functies hem in latere jaren weinig tijd lieten om actief te verza melen, in alle omstandigheden zijn af deling trouw bleef en zijn lidmaatschap handhaafde, heeft ons, aldus de voor zitter verblijd- De jaarverslagen van de secretaris, de penningmeester en de leider van de rondzendverkeer getuigden van grote ac tiviteit en een gezonde en stevige groei, waardoor de afdeling, die er enige ja ren gelden zwak voorstond, thans op een stevige grondslag staat. De voor- zittr deed een krachtig beroep op alle lëden de taen van de bestuursleden en de sectiehoofden van het rondzend verkeer zoveel mogelijk te helpen vr- lichten. De aftredende tweede voorzit ter P. Weststrate werd herkozen. Voor de functie van penningmeester zal naai een bevredigende oplossing worden ge zocht. Voor de veie nieuwe uitgiften die de Nieuwtjesdienst kon leveren be stond wederom een groie belangstelling Het hoofdbstuurslid de heer A. Rorije deelde o.m. mede, dat de tentoonstel lingsruimte in Oostburg geheel volge boekt is en dat het meer dan de moei te waard zal zijn daar te'zijner tijd een kijkje te nemen. Geboren: Ronald zv J. Brasser - M Kok; Miranda dv H. Rutjens - Starke; Luc zv J. Vrank en - E. de Garduijn; Andreas zv A. van Ombergen - J. Rooij- akkers; Miranda dv H. van der Wekken - J. Boogaard; Walter zv J. van de Wege C. Brink; Debbie dv C. Steygerwalt - G van Gampelaere; Cina dv L. Ternardi - M. Hemmekam; Cornelis zv J. Heuker - C. Roskam; Pieter zv P. van der Hoek- G. van Belzen; Miranda dv R. Vermee- ren - A. Kievit. Ondertrouwd: P. Verplanke, 38 j. en F. de Vries, 45 j.; A. van Hese, 24 j. en C. Heijeriks, 18 j. Getrouwd: E. van der Munnik, 20 j. én G. Heijman, 28 j.; J. van Klooster, 21 j. en L. Mersie, 17 j.; A. Kesteloo, 19 j en A. Tuinder, 19 j.; J. van der Meer, 21 j. en A. van Pamelen, 21 j. Overleden: C. van den Ent, 91 j., wedn. van A. de Buijsscher; J. Daamen, 74 j., wedn. van M. van de Plassche; J. Verrijk, 69 j., wedn. van M. Moons; D. Zandee, 67 j., echtgen. van A. van der Wilt; M.J Schenkel - Abrahamse, 70 j. der-C. Willeboordse (cornet en cor.). en P. de Rooy (bugel) 671/2 punt. J. van Splunder (cornet); R. de Rdoy (cornet), 67 punten en M. Joosse (bes bas), het duo R. en A. de Rooy (cornet en piston) en het trio R. A. en P. de Rooy, 66 punten. Als geheel een bijzonder geslaagd on derling solistenconcours. Oost- en West-Souburg Jubileum brandweer De vrijwilli ge brandweer van Souburg bestaat 25 jaar- Bij gelegenheid hiervan heeft het gemeentebestuur een feestelijke bijeen komst uitgeschreven voor vrijdag 12 maart in gebouw „De Zwaan". Wielersport. De kersverse amateur Richard Bukacki alhier heeft te Ever- gem het clubkampioenschap van „Het Vliegend Wiel" veroverd. In een wed strijd van profs, amateurs en onafhan kelijker legde hij beslag op de eerste plaats voor de prof. Roger Geldhof. Kindercarnaval. De plaatselijke vereniging „Thalia" heeft een carnavals middag georganiseerd voor haar jeugdige leden. Er bestond grote belangstelling voor. Uitslag: Meisjes: 1 Nar, Marian An- Souburg (Van onze correspondent) Het onderlinge solistenconcours dat de muziekvereniging „Vlijt en Volharding" zaterdag j.l. gehouden heeft, mag als zeer geslaagd worden beschouwd. Immers als een muziekvereniging zelf voor een pro gramma van ruim veertig nummers kan zorgdragen, waarbij driekwart van deze stukken door de leden op het deze maand te houden solistenconcours der Zeeuw se Bond van Harmonie- en Fanfarege zelschappen ook gespeeld zal worden, dan mogen we wel vaststellen, dat in Sou burg een actieve geest heerst zowel bij de leden als bij het bestuur. De belangstelling was in de middag uren goed te noemen; vele ouders beluis terden de soms nog jonge deelnemers en onderstreepten door hun applaus de waardering voor 't uit te voeren werkje. De Middelburgse pianist Ab Lichten- dahl begeleidde alle solisten, terwijl de heer Toonder uit Kloetinge als jurylid fungeerde. Er zit goed materiaal bij de jeugd. Er zijn leerlingen die na een vooropleiding van de heer Joosse aan dirigent Van Wal lenburg werden overgedragen en nu toe gelaten zullen worden tot het jeugdcorps De jongste hiervan was de achtjarige Piet Leynse, die op een bugel Air Varié van Delbecq speelde, waarbij de muzi kaliteit onmiskenbaar bleek Uit deze jeugdgroep kwam Leo Kramer als eer ste met 64 punten en een eerste prijs te voorschijn, tezamen met J. Wondergem. Verder Piet Leynse met 61 1/2 punt. Son ja Wallenburg, 61 punten. (Met 64 punten kon men een eerste prijs beha len. Ook de andere leerlingen, die in puntenaantal iets achteraan kwamen, gin gen over naar het jeugdcorps. Er waren voor dit onderling concours twee prijzen, te weten een wisselprijs en een prijs voor de jeugd (tot 18 jaar). Beide werden behaald door Johnny van Wallenburg (saxofoon), die de prijs voor de jeugd voor de tweede keer won en daarnaast ook het hoogste aantal punten op dit concours behaalde, n.l. 69. Hij mocht uit handen van voorzitter Van Splunder deze prijzen in ontvangst ne men. De voornaamste uitslagen zijn ver der: J. Walhout. bariton en Jo van Wal lenburg, tuba, 68 punten. J. van Splun- Dagblad ooi Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 0< »ES Explouatte- inspectie Zeeland L K M DF JONU tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LKi'I tel. 6252 Ones privé 73U0 üoes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch.Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsen- Vlaanderen J. PETl'i* v Ostadestraat 41 Oustbiire tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid Beve'and en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. RayonOeheerder voor Zuid Bevelana en Walcheren K. MENU tel 6252 Joes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland f 0,18 pet mm 1 mm ingezonden mededelingen 2' mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie .Kleintjes": 3 regels of mindei t 1.— elke regel neer f 0.25 Als een regel gelden 23 letters en/ol leestekens Bfj plaatsing ook in de Brabantse oplag' resp. t 1.60 en t 0.30 BIJ 3 achtereenvolgende ongewiizlgd. plaatsingen de lerde plaatsing .egel hal1 geld. De sportcommissie van de federatie van de gezamenlijke personeelsvereni gingen te Goes is weer gestart met de voorbereiding van de jaarlijkse Sport week, die dit jaar aan haar eerste lus trum toe is, en in de loop van deze vijf jaar groeide tot een groots en niet meer weg te denken evenement. De takken van sport, die op het pro gramma staan zijn: tafeltennis, biljarten, volleybal, schaken, dammen, vissen, kla verjassen en het voetbaltoernooi, dat de sportweek steeds afsluit. Ook de kinder spelen staan traditiegetrouw weer op het programma van de laatste wedstrijddag. Een geheel nieuw element is een brom- fiets-ralley, die gepland is op dinsdag 8 juni, derde pinksterdag. De finales van de sporten zullen alle worden afgewerkt in de week van 12 tot en met 19 juni. Voor volleybal en biljarten is het echter nidig om voorwedstrijden te organiseren, daar het niet mogelijk is deze in één avond af te werken. Het dagelijks bestuur van de sport commissie wordt gevormd door de heren De Graaff, Van Liere en Van Splunter. Laatstgenoemde heeft het secretariaat overgenomen van Masselink, die wegens te drukke werkzaamheden stopte. Ver der zal de mogelijkheid worden bestu deerd om ook personeelsverenigingen met slechts weinig leden een kans te geven om de jaarlijkse wisselprijs in de wacht te kunnen slepen, dit b.v. door een nog nader te beziene puntentelling of een prijzenmaximum voor grote per soneelsverenigingen. De prijsuitreiking zal plaatsvinden op de feestelijke slot- avond op 19 juni. Op de kruising Ockenburg vond maan dag om 17.40 uur een ernstige aanrijding plaats. De personenauto, bestuurd door C. H. uit Baarland, reed over de Wilhel- minastraat, richting Bergen op Zoom en wilde links afslaan de Voorstad op, maar sloot hierbij de doorgang af voor een tegemoetkomende personenauto, be stuurd door S. W. uit Wolphaartsdijk, die over de Patijnweg reed, richting Middelburg. Een botsing bleek onvermij delijk. De echtgenote van W. sloeg door de voorruit en liep een hersenschudding op en vermoedelijk een gebroken pols. Zij werd naar het St.-Joannaziekenhuis vervoerd. Beide auto's werden zwaar be schadigd. Kwadendamme „Victoria" De handboogvereniging „Victoria'hield haar prijsschietillg op de liggende wip bij de heer P. Doene, en wei om 25 poularden. Aanwezig wa ren 63 schutters van 15 verschillende verenigingen. De uitslag is als volgt: Hoofdvogel; J. Doene, van Willem-Teil te Overzande. 1 ste zijvogel; Jac. Smallegange Az. van Zorgvliet te Ellewoutsdijk. 2 de zij- voge); W. Geijs, van Soranus te Hein kenszand. 1 ste bovenkal; A. Clarys, van Jac. v. Beieren te Goes. 2 de bovenkal; Jac. Westveer, van Juliana te Oude- lande. 1 ste onderkal; Bertus Vermeu len, van Zeelandia te Ovezande. 2 de onderkal; F. Menheere, van Zeelandia te Ovezande. 1 ste klep; J. de Rijke, van Edele Handboog te Oudelande, 2e klep; J. A. Rijk, van A.D.L.M. te Kwa- denaamme. 3 de klep; E. Rentmeester, van Willem-Teil te Ovezande. Meeste kleine vogels; L. v. Steenbergen, van Willem Teil te Ovezande 4 stuks. Oudelande Prjjjsschieting In het café Centrum gaf de heer J. de Rijke een prijsschie- ting, die bezocht werd door 42 schutters van 13 verschillende verenigingen. De uit slag is als volgt: Hoofdvogel: J. Rijk, van Eensgezindheid te 's Heerenhoek. 1 ste zijvogel; W. de Wilde, van Juliana te Oudelande. 2 de zij vogel; Jac. Doene van Victoria te Kwadendamme. 1 ste bo venkal; Jan Rijk, van Willem-Teil te Ove zande. 2 de bovenkal; A. de Jonge, van Soranus te Heinkenszand. 1 ste onder kal; Jac. Westveer, van Juliana te Oude lande 2e onderkal; A. van Zunderen, van Spes-Nostra te Ovezande 1ste klep; C. Lous, van Edele Handboog te Oude- ,ande. 2 de klep; Bertus Vermeulen, van Zeelandia te Ovezande, 3e klep; G. Geense, van Edele-Handboog te ou delande. Meeste kleine vogels; G. Meeuw se van Spes-Nostra te Ovezande, 6 stuks. Ellewoutsdijk „Scheldegalm". De muziekvereni ging „Scheldegalm" te Ellewoutsdijk hield in het W. J. van Hattumhuis haar jaarlijkse uitvoering voor donateurs en belangstellenden. Het muzikale gedeelte van deze avond stond onder de deskun dige leiding van directeur H. de Pun- dert uit Kwadendamme. Hoofschotel vormde de toneeluitvoering van „Het blondje uit het Kurhotel", dat door de leden van „Scheldegalm" vas ingestu deerd en zeer verdienstelijk voor het voetlicht werd gebracht. In de pauze werd een verloting georganiseerd, die een mooi resultaat opbracht. Burgemees ter Lodder, die zijn belangstelling toonde door de gehele avond bij te wonen, sprak aan het eind van de avond een woord van waardering voor hetgeen deze avond werd gepresenteerd, doch wees tevens op de steeds groter wordende moeilijk heden waar de verenigingen vooral in de zak van Zuid-Beveland mee te kampen krijgen, n.l. het gebrek aan leden en het verkrijgen van de benodigde finan ciën. Hij meende dan ook. dat men steeds meer de streekgedachte tot leven moet gaan brengen door in samenwer king met andere kleine gemeenten het verenigingsleven weer tot grotere bloei te brengen Tot slot bood voorzitter C Plalschorre aan de heer De Punter een geschenk aan als blijk van waardering voor al hetgeen deze in het afgelopen jaar voor de vereniging had gedaan. Kapelle Jaarfeest NCAB Onder leiding van de heer Jac. Kloosterman hield de af de ling Kapelle van de NACB haar jaarfeest. Voor de pauze sprak bondsbestuurder P. Minnaard over de sociale problemen van 1965 en werd onder leiding van secretaris B. de Koeyer een spel gedaan. Na de pauze (met tractatie) werd door de toneelgroep „Agrato" uit Wemeldinge opgevoerd het spel ,,'t Hing in de lucht" Voor de kerkrestauratie In de maand februari is aan de leden van de Geref. Kerk in Kapelle-Biezelinge een gift ge vraagd voor de restauratie van het kerk gebouw die thans begonnen is. Deze actie heeft een bedrag opgeleverd van 27.777,50 gulden in contanten, terwijl aan leningen een bedrag werd toegezegd van 25.000. Om de damtitel Om het persoon lijk kampioenschap van de damclub Kapelle werden een aantal wedstrijden gespeeld met de volgende uitslagen: A. v.d Schaaf - J. de Neef 2-0; I. op 't Hof - L. Adriaanse 0-2; H. v.d Vrie - J. op 't Hof 2-0. Autobotsing Op de hoek Kerkplein - Biezelingsestraat gaf de heer C. B. T. uit Heinkenszand met zijn bestelauto geen voorrang aan een van rechts ko mende personenauto, bestuurd door mejuffrouw J. M. v.d. H. uit Kapelle. Beide wagens reden tegen elkaar, e kregen materiële schade, maar persoon lijke ongelukken deden zich niet voor. Heinkenszand E.H.B.O.-cursus De E.H.B.O. afde ling Heinkenszand start op 4 maart aan staande met een nieuwe cursus. De deel nemers kunnen zich vóór deze datum op geven bij mej. Ina Timmerman, Dorps straat 74. De cursus wordt gegeven door dokter Van Maanen met assistentie van wijkzuster Wolff in een van de leslokalen van de R.K. lagere school. Kloetinge Feestavond buurtvereniging De buurt vereniging Koningin Juliana heeft haar jaarlijkse feestavond in „Amicitia" ge houden. Het duo Blondel- Van Vredegem ver zorgde de vrolijke noot en deed dit naar alle tevredenheid. Ook was er weer de traditionele verloting met vele prijzen. Kruiningen Prov. bureau N. H. Kerk In „Ons Dorpshuis" werd een vergadering belegd van ambtsdragers der Nederlands herv. gemeenten in de kring Kruiningen. Voor deze bijeenkomst waren een aan tal medewerkers van het provinciaal bureau der N. H. Kerk uit Middelburg uitgenodigd. Als sprekers rtaden op ds. H. M. Stra- ting, ds. H. Beneder, mej. C. Kloos terman, mej. A. I5. van Langevelde. Uit alles bleek duidelijk, dat de kerke raden steeds een beroep kunnen doen op alle afdelingen van dit bureau. De leiding van deze avond was in handen van ds. J. H. J. Hoffman, N. H. pfedikant te Kruiningen. „Ons Genoegen" In „De Koren beurs" werd door de buurtvereniging „Ons Genoegen" een feestavond geor ganiseerd. Er waren circa 70 bezoekers. De stemming was uitstekend. heunis, 2 Clown, Marleen Dieleman, Chinees, Carla Brandt, 4 Fee, Chantal Borgt, 4 Roodkapje, Marilla de Bast. Jongens: 1 Picollo, Ewald de Bast, 2 Schutter, R. Marco, 3 Jockey, Ferry Lip pens, 4 Rover, Mare. Geilleit. Paren: 1 Bruidsparen, M. Sikkema- Fr. Seghers, 2 Saar en Siewebtrje, Ria en Emmy Brandt, 3 Zigeunerinnen, Frans Lippens-G. Peersman. Kaartwedstrüd. De v.v. Axel heeft een kaartavond georganiseerd. Hiervoor bestond grote belangstelling. Gespeeld werd bieden zonder roem. Uitslag: 1. J. Dieleman, 2 J. Jonkman, 3 A. Scheele, 4, W. Strijdonck, 5 Bareman, 6 L. v. d. Berg, 7 J. Roose, 8, J Strijdonck, 9 L. Ostelee 10. A. Scheele. Geen voorrang. Maandagmiddag had er op kruising Bylocquestraat - Piron- straat een botsing plaats tussen een vrachtauto en een personenauto. Laatst genoemde, bestuurd door de F. alhier, ver leende geen voorrang aan de van rechts komende vrachtauto, bestuurd door v. G. uit Koewacht. Door de botsing werden beide voertuigen aanzienlijk beschadigd, Hansweert Restauratie N. H. Kerk In „Kaj Munk" werd een bazaar gehouden" ten bate van de restauratie der Nederlands hervormde kerk. Ook werd er een koop- middag gehouden en een verkoopmid dag. Langs de huizen werd met olie bollen gevent, terwijl in „Kaj Munk" diverse eigen gemaakte artikelen ten verkoop werden aangeboden. De gehele actie is boven alle ver wachtingen uit opnieuw zeer goed ver lopen. Er wordt een netto winst geschat van f 1300,- Met deze geldsom is men nu ongeveer aangekomen op de helft van het benodigde bedrag van de res tauratie. Men gaat nu trachten nog renteloze stukjes uit te geven van f 25,- die te zijner tijd de inwoners zullen worden aangeboden. De restauratie zal zeer waarschijnlijk in de loop van april gaan plaatsvinden. Hierdoor zal de Ned. herv. gemeente genoodzaakt worden in het dorpshuis „Kaj Munk" de kerkdiensten te gaan houden. Inmiddels is het timmer- en metsel werk aanbesteed bij de fa. de Klerk uit Hansweert. Maandagmiddag om half vier reed een vrachtauto, bestuurd door A. H. vanuit de stilstand weg in de Scheldestraat zonder op het achterop komende ver keer te letten. Hierdoor kwam hij in botsing met een achteropkomende per sonenauto, bestuurd door H. S. uit Den Haag. De personenauto werd zwaar be schadigd, de vrachtwagen ernstig. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Op de kruising Oost-Souburgseweg Westhavenweg ontstond eveneens ern stige schade bij een aanrijding. De brom fietser W. van H. uit Ritthem reed daar ter plaatse links door de bocht in de richting Souburg en botste tegen een hem tegemoet komende personenauto, bestuurd door J. de B. uit Breskens De bromfiets werd zwaar, de auto licht be schadigd. De bromfietser liep enkele lichte verwondingen op. (Advertentie) Biljarten. In café Marionette werd een biljartwedstrijd georganiseerd tus sen „Marionette"' en de Belgen „Beveren Waas" uit Lokeren. De Belgen wonnen met 16-6. De uitslagen waren: E. Taelman-M. Mees 1-1, B. Taelman- E. de Rijcke 1-1, P. Passemiers-O. Tiers 0-2, A. de Block-I. de Mol 0-2, J. van Denderen-O. Schatteman 0-2. W. van Swaal-H. de Mol 2-0, J. Schauwaert-E. de Rijcke 0-2, V. van Haverbeecke-M. Mees 0-2, J. van Overmeesteren-R. Mees 0-2, J. Hermans-A. Govaert 0-2 en W. de Kindt-O. Schatteman 2-0. Raadsvergadering Woensdagavond zal de raad tijdens een korte openbare vergadering een gemachtigde van de ge meente aanwijzen die tijdens de binnen kort te houden openbare vergadering van G.S. van Zeeland het standpunt van de raad inzake het ontwerp van wet voor de gemeentelijke herindeling van Zeeuwsch- Vlaanderen zal toelichten. De hearing zal, voor wat de gemeente Hulst, Axel, St.- Jansteen en Clinge betreft, worden ge houden op 12 maart van kwart over tien tot half een in „De Koning van Engeland". In lokaal Wilco van J. de Groote had een biljart-prijskamp plaats waaraan werd deelgenomen door de beste spelers van het hele gewest. Nadat men elkaar in vele partijen fel had betwist, ging J. van Hanegem uit Retranchement met de erepalm strijken. Tweede werd H. Sche- rens uit Retranchement,terwijl L. van Wijngaarden uit Ede derde werd. De Treffers In café de Vier Em mers hebben de leden van de schiet- club „de Treffers" de schietkaarten weer stukgeschoten. De uitslagen: W. de Schrijver 286 A. Beerens 263. L. Ver hulst 261 G. de Groote 250 J. de Groote 249, P. Bruggeman 249, A. Buyck 245, G. Boonman 244, J. Flemm 240, Ed Ver- heije 234, A. J. Triou 229. De Volière In hotel de Windt werd een vergadering gehouden van de vogel vereniging „De Volière". De opkomst was niet groot, hetgeen waarschijnlijk te wijten was aan de punten die op het programma stonden. Door de afgelopen bestuursverwisseling is deze vereniging gereorganiseerd. Op deze vergadering maakt het bestuur 't huishoudelijk re glement bekend en werden de resultaten van de kascommissie bekend gemaakt. In 'n volgende vergadering op 'n nog nader te bepalen datum worden de activi teiten die dat jaar door de vereniging georganiseerd worden besproken. Piet bestuur bestaat uit: J. Camfens als voor zitter, J. M. Bartelse als secretaris en als penningmeester A- Stokkerman. Geboren: Cornelia dv C. Dezutter-de Zeeuw; Hermanus zv C. v.d. Velde- Vlaander; Peter zv J. Notschaele de Smet Ernst zv H. Meyt-Kosten; Cornelia dv J, Huijskens-Buijs; Claudia dv R. Kok-Ver- straeten; Johanna dv W. Govaarts-So- mers; Yvanna dv E. Colle-de Block, Mar griet dv A. Weermann-Kaijser; Margo dv A. Teirlinck-Baete; Bianca dv G. Tiele- man-Heijens; Conny dv Th. Vandamme- Hamerlinck. Huwelijksaangiften: Josef Lawalata 29 j. en Sara Lijnse 23 j.; Gehuwd: Hendrik Blaauw 26 j. en Lu cie van Vooren 30 jr.; Joseph Adriaan- sens 22 jr en Gerarda Wegman 19 jr. Pieter Sloover 24 jr en Hendrikje Ha melink 22 jr.; Lueien Schoeters 25 jr. en Simonne Lenaerts 25 jr. Overleden: Adriaan Snoeren 70 j. ev Adriana v. Haneghem; Paul v.d. Bos 7 mnd.; Leontina Schietse 68 j. ev Aloy- sius Lootens, Maria Loof 90 j ggm Anth. de Bruijn; Magdalena Verberkmoes 73 j. ev Pieter Jansen: Joost v. Alten 52 j. Cor nelis de Pooter 79 j. ev Susanna Goos- sen; Pieternella Westerweel 74 j.; Jan de Doelder, 63 j. ev Adr. v.d. Klooster; Adr. de Pooter 26 j. ev Francina de Rijke Donderdagavond zal in de aula van het Petrus Hondiuslyceum het jaarlijks concert door enkele docenten van de Stichting Terneuzense Muziekschool weer plaatsvinden. Het concert zal deze keer worden verzorgd door het duo Jan Wis se, cello en Godelieve Desager, piano, met medewerking van Jan Dekker pia no. Uitgevoerd worden werken van m. W. A. Mozart, L- van Beethoven en Pijper. De avond, die om acht uur begint, is voor iedereen toegankelijk. 'oosterzande Gezinsdag N.C.B. De jaarlijkse ge zinsdag van de plaatselijke afdeling van de N.C.B. is een alleszins geslaagde ge weest. 's Morgens werd in de parochie kerk te Groenendijk een H. Mis ter inten tie van de levende en overleden leden van de afdeling opgedragen door de geestelijk adviseur, pastoor J. van den Eijnden. Na afloop was er een koffietafel bij de „Kinderen Kuypers". In de loop van de dag werd de nieuwe Coöperatieve Zuivelfabriek bezocht. In hotel Van Leuven gebruikte men het avondmaal. Nadien gaf pater Leijs uit Leuven een bijzonder boeiende uiteenzetting over zijn belevenissen als aalmoezenier van de strafgevangenis te Leuven. Hij gaf ook zijn visie op het huidige gevangeniswezen en sprak als zijn mening uit dat dat voor nog veel ver beteringen vatbaar is. De jonge boeren en boerinnen zorgden voor nog enkele voor drachten. St.-Jansteen GEMEENTE ST.-JANSTEEN Bekendmaking Burgemeester en wethouders van St.- Jansteen maken bekend dat, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 10, 2e lid der Wegenwet, van 4 maart 1965 tot en met 3 april 1965 ter gemeente-secre tarie van St.-Jansteen, voor belangheb benden ter kennisneming is nedergelegd een voorstel aan de Raad tot het ont trekken aan het openbaar verkeer van de navolgende, in de gemeente St.-Jansteen gelegen en op de wegenlegger dier ge meente onder de hierna genoemde num mers voorkomende gedeelten van wegen: Weg nr. 29, genaamd Hogeweg, voor zover het betreft een gedeelte ter lengte van 60 meter tegen de grens met de gemeente Hulst; weg nr. 51, genaamd Tragel, voor zo ver het betreft een gedeelte ter lengte van 14 meter tegen de grens met de gemeente Hiulst. Belanghebbenden worden in de ge legenheid gesteld van dit voorstel kennis te nemen en eventueel bezwaren daar tegen schriftelijk bij de Raad in te die nen uiterlijk tot en met 3 april 1965. St.-Jansteen, l maart 1965. Burgemeester en wethouders voornoemd, J. REUSER, burg. F. FRANCKEN, secr. Graauw Tafeltennis Zaterdag j.l. heeft Graauw I gespeeld tegen Instuif 2 uit Hulst. Door de nieuwe aanwinst M. van Uden is het Instuif 2 gelukt aan Graauw I gelijk spel af te dwingen. Verder heeft Graauw 2 gespeeld tegen Instuif I. Instuif I won met 82. In totaal wer den er tien wedstrijden afgewerkt. Lamswaarde Prijskaarting N.K.V. De afdeling van het N.K.V. gaf in café Claessens voor haar leden de laatste prijskaarting van dit seizoen. Er werd deelgenomen door 32 personen. Uitslag is als volgt: le prijs B. v. Leemput - Th. Leenknecht; 2e prijs Ed. Cornelissens - P. Hoogstra- te: 3e prijs Jul. v. Leemput - A. Jan sen: 4e prijs Fr. v. Sikkelerus - G. Plat- jouw. In de verliezersronde werden de winnaars: le prijs H. Schelfhout - P. Serrarens; 2e prijs Ed. de Booy - Ed. v. Pamelen. Hengstdijk Wandeltocht. Het bestuur van de Zeeuwse Wandelsport Bond zal, in sa menwerking met W.S.V. de „Vogel", op zaterdag 27 maart te Hengstdijk een zo genaamde propaganda wandeltocht orga niseren. Om half drie zal er eerst een défilé gehouden worden en om drie uur zal men starten voor de afstanden over 5, 10 en 15 km. De jeugddrumband „Vogelwaarde" zal haar medewerking verlenen door de wandelaars tot buiten het dorp te verge zellen, De voorzitter van deze jonge vereniging, A. J. de Roos, deelde mee, dat alle deelnemers aan deze wandeltocht een herrinnering zullen ontvangen in de vorm van een medaille. Kloosterzande en Lamswaarde hebbén reeds toezegging ge daan om aan deze wandeltocht met hun vereniging deel te nemen. Philippine Raadsvergadering De raad der ge meente kwam in openbare zitting bij een. Er was bericht ontvangen van het Provinciaal bestuur van Zeeland dat het besluit van de raad tot verkoop van bouwgrond aan het r.k. schoolbestuur werd aangehouden. Men wil de kleu terschool op een andere plaats gebouwd zine. De raad stemde hier niet mee in. De wnd.-voorzitter deelde mee, dat de heer Wilt uit Terneuzen, is benoemd tot opzichter der gemeente. Het voorstel van b. en w. tot vaststelling van een bedrag per leerling voor de r.k. lagere school voor 1965 ad f 65,- per leerling werd met algemene stemmen aangeno men. Een groot aantal subsidieverzoe ken werd ingewilligd. De begroting voor 1965 werd hoofd stuk voor hoofdstuk bezien. De gewone dienst kon worden sluitend gemaakt met een bijdrage van f 5000,- van de kapi- taaldienst. De kapitaaldienst gaf een na delig slot te zien van f 90.921,56 (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN. De heer E. J. van Ruymbeke uit Nieuw-Namen is vandaag 40 jaar in dienst van het staatsbedrijf der P.T.T., zoals dat officieel heet. Hij heeft die 40 jaar gesleten als postbode in Nieuw-Namen. Hij heeft zich als zo danig grote verdiensten verworven zijn accurate bezorgen geniet grote faam maar dankt zijn onmiskenbare be kendheid en populariteit buiten Nieuw-Namen aan andere door hem ont plooide activiteiten. De heer Van Ruym- beke is een organisatieman van top tot tenen, een van het goede soort. Daarom waarschijnlijk zal hij vanmiddag in zijn woning niet alleen vanwege het staats bedrijf maar waarschijnlijk ook door een groot aantal andere instanties worden gehuldigd. De afdeling Nieuw-Namen van de K.A.J. was de eerste instantie, die van de medewerking van de heer Van Ruym beke kon genieten. Na enkele jaren de K.A.J. te hebben gediend ging hij de gelederen van de K.A.B. versterken. Van 1942 tot 1964 was hij voorzitter van de afdeling. Al geruime tijd geleden werd de heer Van Ruymbeke voorzitter van de afdeling Hulst van de K.A.B.O. en lid van de K.A.B.O.-bondsraad. Hij is sinds 1946 lid van de landelijke vak groep P.T.T. Hij was daarnaast de grote man in vele plaatselijke verenigingen. Politiek In 1945 stapte de heer Van Ruym beke de politieke wereld binnen als raadslid van de gemeente Clinge. Zijn aanhang groeide gestadig en dat verklaart dat hij in 1963 werd ge kozen tot wethouder. Twaalf jaar geleden ongeveer werd hij bovendien lid van de provinciale staten; hij maakt deel uit van de K.V.P.-fractie, waarvan hij de woordvoerder is wanneer bijvoorbeeld „arbeidersbe langen" in het geding komen. Als staten-lid maakt hij deel uit van de provinciale bovencommissie en de commissie monumentenzorg. De heer Van Ruymbeke heeft zich in politieke kringen immer doen kennen E. J. VAN RUYMBEKE 40-jarig jubileum (Van onze correspondent) GOES. Ook vele inwoners van Goes hebben carnaval gevierd. Daarvoor heeft, zoals trouwens ieder jaar, Arti et Amicitia gezorgd. In de zalen en gangen van het Schuttershof was het zondagmiddag kindercarnaval. Ruim 250 kinderen waren aanwezig om zich te ver maken. Er waren prijzen voor de mooist verkleden. De eerste prijs jongens was voor Barend de Beer, en de eerste prijs meisjes voor het Karnemelkmeisje. Eer ste prijs paren voor Heineken, eerste prijs groepen voor Oosterse groep. Zondagavond waren in het Schutters hof een bijna gelijk aantal tieners om carnaval te vieren. Hier ging de eerste prijs dames naar een Egyptische schone, eerste prijs heren naar Kleine Lord. Eer ste prijs paren naar De Schoonmaakda- mes en eerste prijs groepen naar Mexi canen. Gisteravond was het voor de derde keer feest in Schuttershof. Prins Ganze- rikkes I luisterde het feest op en werd omgeven door zijn Raad van Elf en de grootste dweilen op een brancard onder luid gejuich van het talrijke, hoofdza kelijk jeugdige publiek de zaal binnen gedragen. Tot in de kleine uurtjes heeft Arti zoals ieder jaar weer de juiste car navalssfeer wéten te treffen. (Van een onzer verslaggevers) GOES Het is niet verstandig op dit moment al te sterk aan te dringen op een vaste oeververbinding over de Wester schelde. De belangrijkste kwestie van nu is het op optimale capaciteit brengen van de veren. Bovendien moet de industrialisatie van Zeeuwsch-Vlaan deren „stukken en stukken" verder zijn. Voor een zo snel mogelijke industria lisatie van de kanaalzone in Zeeuwsch- Vlaanderen is het niet noodzakelijk, dat er één gemeente komt in de kanaalzone. Dat zou ten koste kunnen gaan van de bestuurskracht van Terneuzen: de ge meente, die als eerste voor de industria lisatie is aangewezen. De industriali satie zal zich primair langs de Wester- schelde-oever en niet langs het kanaal afspelen. Goes is de „depressie" van enkele jaren geleden te boven. Er is een dui delijke kentering gaande. Als men Goes nu maar wil zien als een aanvullend industriegebied op Vlissingen-Oost dan zal het best gaan met de ontwikkeling van Goes. Het zeehavengebied Vissingen-Oost is nog niet van de grond gekomen om dat het eigenlijk nu pas klaar begint te komen. De ontwikkeling hier behoeft niet geforceerd te worden. Er is geen reden voor bezorgdheid. Vlissingen-Oost zal ze ker tot grote ontplooiing komen. In Midden-Zeeland en met name in Goes zal meer aandacht geschonken moe ten worden aan de verbetering van de infra-structuur- Anders zou Goes wel eens tussen kaai (Vlissingen-oost) en schip (Reimerswaal terecht kunnen komen. Het is niet uitgesloten dat Hulst nog eens ooit een kanaalverbinding met het kanaal Terneuzen-Sas van Gent zal krij gen waarlangs zich dan kleine indus trieën zouden kunnen vestigen. Het is echter wel iets voor de verre toekomst. De stichting van een h.t.s. in Zeeuwsch-Vlaanderen verdient de grootst mogelijke aandacht. Het E.T.I. bestu deert of een dergelijke school in Zeeuwsch-Vlaanderen levensvatbaar zou :ijn. Er bestaat zeker behoefte aan een vliegveld in het Noord-Sloe; niet alleen t.b-v. de industrialisatie, maar ook in het belang van de recreatie- Teveel administratief denken kan do delijk zijn voor de ontwikkeling van tot industriekern aangewezen gemeenten. Het ambtelijk apparaat moet op de industrialisatie worden ingesteld. Princi piële beslissingen over industrievestigin gen moeten in een paar weken „rond" kunnen zijn. Gemeenten moete ten op zichte van industrie-gegadigden slagvaar dig kunnen handelen- Dit zijn enkele belangrijke en interes santé conclusies, die getrokken zijn tij dens de forummiddag van de Zeeuwse K.V.P. zaterdag in Goes is gehou den en die het industrialisatiebeleid in Zeeland tot onderwerp had. Het forum was gekortwiekt door ziekte van mr* dr. A. Mes,waarnemend Com missaris van de Koningin in Zeeland, en het Tweede Kamerlid W. Assman, dat wegens de kabinetscrisis verstek moest laten gaan. Er bleven over de heren P. Molthoff (voorzitter), Tweede Kamerlid J. van Dongen, mr. H. Rijpstra (burgemeester van Terneuzen) en mr F. Huber (burgemeester van Goes). Zij toonden zich slagvaardige debaters, ook wanneer het om punten ging waarop het, met het oog op hun functies, wel eens moeilijk was een antwoord te geven. Het onderwerp werd ingeleid door de heer J van Dongen. Het Tweede Ka merlid zei dat er in Zeeland mogelijk heden voor een grote ontwikkeling zijn Zeeland is echter een kleine provincie. „We zullen op onze tenen moeten staan om onze taak naar behoren te kunnen vervullen. Wij zullen alleen kunnen sla gen door een grote samenwerking in een geheel nieuwe stijl; in een andere sfeer; wanneer wij afstappen van onze eigen- dunkjes". Volgens de heer Van Don gen zal een heroriëntatie op de taken noodzakelijk zijn. Hij zei dat dit in ver schillende opzichten in de provincie nog niet voldoende begrepen wordt. Als voor beeld noemde hij de manier waarop de herindelingsplannen door de gemeenten ontvangen zijn. MIDDELBURG Het Nationaal Ballet o.l.v. Sonia Gaskell, geeft donderdag 18 maart in de stadsschouwburg twee jeugd voorstellingen voor de Stichting Cultuur spreiding Zeeland. Uitgevoerd zullen worden Grand Pas des Fiancées, Nacht eiland en Graduation Ball. als een welbespraakt man met een klare en gezonde kijk op problemen van velerlei aard. Carrière Wat de carrière van de heer Van Ruymbeke bij de P.T.T. betreft: hij werd in 1925 aangesteld als hulpbestel ler te Nieuw-Namen. In 1942 volgde zijn aanstelling in vaste dienst. Hij doet zo wel dienst in Nieuw-Namen als Graauw. Dagelijks moet hij een route van onge veer 30 kilometer afleggen om alle post besteld te krijgen. Het grootste gedeel te van de afstand legt hij af per fiets, tenzij sneeuw of ijzel de wegen onbe gaanbaar voor fietsers hebben gemaakt. In dat geval bezorgt hij de bestelling lopend. Hij heeft er bijna als geen ander in de contreien rond Nieuw-Namen kennis van kunnen nemen dat de wegen er voor het grootste gedeelte bijzonder slecht zijn. „Wellicht gaat dat veranderen nu de polderconcentratie beslag heeft ge kregen. Ik hoop het tenminste voor mijn opvolger. Ikzelf zal het als postbode wel niet meer meemaken dat we betere we gen gaan krijgen," aldus de heer Van Ruymbeke, die overigens nog zes jaar dienst zal moeten doen, voor diens op volger zijn opwachting zal komen maken. En in zes jaar kan er nog veel gebeuren. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN Inghe'losenberghe in gebruikelijker termen: St.-Jansteen heeft gedurende de afgelopen drie carna valeske dagen getoond van wanten te weten, wanneer het er op aankomt een zo leutig mogelijk carnavalsfeest te vie ren: de optocht van zaterdag was alles zins geslaagd evenals dat de twee bals waren, die zaterdag- en zondagavond in het Verenigingsgebouw plaatsvonden. Gisteravond maakten de Steense rat ten en ratinnen, zoals prins Carlos van Inghélosenberghe pleegt te zeggen, voor het eerst kennis met het instituut van het dweilen. Het is een bijzonder aan gename kennismaking gebleken. Om zeven uur gisteravond startte van uit 't Kuipke het hoofdkwartier van het carnavalscomité een vrij omvang rijke kroegentocht, die behalve door prins Carlos, zijn hofdames en de raad van elf werd meegemaakt door bijzonder veel Steense ratten, die van het ene ca fé naar het andere deinden. De feest vreugde laaide hoog op en dat deed de glunderende prins Carlos, die meerdere malen op de schouders van diverse ste vige Steense ratten werd gehesen, bij zonder veel genoegen. Men mag deze hulde aan prins Carlos zien als een blijk van waardering, betoond ten opzichte van het carnavalscomité, dat vorig jaar, enkele maanden geleden pas, werd opge richt en in korte tijd een carnavalsvie ring op poten heeft gezet, die klinkt als de spreekwoordelijke klok. Vanavond zal nog een reprise van de kroegentocht worden gegeven. KATHOLIEKE UNIVERSITEIT NIJMEGEN Geslaagd voor doctoraal eamxen 2e ge deelte geneeskunde de heer H. A. M. Schram (Chaam). Voor kandidaatsexamen geschiedenis de heer J. L. Lockef eer (Hulst). Voor kandidaatsexamen opvoedkunde I de heer H. J. Nelissen cum Jaude - (Den Bosch). MODEVAKSCHOOL BREDA Aan de modevakschool E.N.S.A.B.D. te Breda slaagde voor cou peuse mej. N. Schrijver, 's Heer-Arends- kerke; voor tailleuse mej. W. v. d. Guch- te. Driewegen; voor kostumière mej. G Eckhard, Nisse. Morgen, woensdag 3 maart: Hansweer 3.16 en 15.44 uur; Terneuzen 2.36 en 15.0 uur; Vlissingen 2.09 en 14.31 uur; Wemel dinge 4.08 en 16.27 uur. OOSTBURG Ledel 20 uur Revak, de rebel. 14 jaar. Du Commerce 14 uur Alg. verg. Ve. voor verbetering Rundvee in Zeeland GOES Grand 20 uur Au coeur de la vie. 18 jr voor Z.V.U. KOEWACHT V. J. Thijs 18 uur Vastenavond scheitin. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Traviata. 9 HOBART Dawr pische kampioene he van Tokio, van de Ai gekregen, dat zij voo voor wedstrijden in kan gevoeglijk aanne carrière van de 28-j: treden Australische c In een communique vei nald DowÜng, voorzitter lische zwembond: „de ra] Slade en mej. Hatton» h^t Australische Olympis diepgaand besproken tijd» se vergadering van de a| bond van Australië". „De zwembond is ten voor haar goede naam e van de leden van haar te ten het water... D-e bond heeft beslo ondernemen om herhaling van incidenten, zoals di< aan haar werden gerappo „De bond is ervan ove ertoe zal bijdragen het gez over haar leden te hand] over degenen, die deel ploegen die Australië ove woordigen". „Tot haar diep leedwezt GOES Kantine Ambachtsschool 19.30 uur Voorlichtingsavond Stichting Verkool leiding Bouwbedrijf. MIDDELBURG City Theater 20 uur Au coeur de la vi TAMPA De Spaanse Ier Manuel Santana versl nale van het internationa nooi van Tampa (Californ Jan-Erik Lundquist in s 6—3, 8—6, 60. Direct na zijn o<verwinn de 27-jarige Spanjaard de J wers met de mededeling, jaar afscheid neemt van de zich te gaan wijden aan Madrid. „Ik word een da het hoogtepunt van mijn voorbij. Waarom zou ik d is er voor mij nog te winr achtereen heb ik de toerno rika afgelopen, Dat wordt vermoeiend. Het wordt tijd sport eraan te geven" a die tweemaal de internati oenschappen van Frankrij' nooit de finales bereikte don en Forest Hills. Lunquist troostte zich voc laag in de singles door sar manafchan Krishnan het voor zijn rekening te neme Indiase combinatie verslo Froehling (tVS) met 10—8 (Van onze sportcorres COLORADO SPRINGS tige kunstijsbaan van Springs is gereed voor kampioenschappen kunstrij van vandaag tot en met za len worden betwist. De g pese deelnemers, die enli geleden per chartervliegtui enigde Staten arriveerde, der leiding van Regina Emmerich Danzer uit Oos in Moskou de Europese ben gewonnen. Tot de gro< Eva en Paul Roman uit f voudig wereldkam'pioen De 22-jarige Tjseoh wil me jaar jongere zuster Eva no de wereldtitel winnen, voo april zullen overgaan naar vue. Evenals bij de strijd o pese titels is ook voor pioenschappen de ranglijst hebbers aanmerkelijk verni wijl Sjoukje Dijkstra ergen pa de schaatsen zal onderb haar kür in de revue Holid staat het Canadese rijdste voor de moeilijke ta reldtitel van de Nederlands gin over te nemen. Moed die haar 18-,iarige dochter op het ogenblik over de vaa haar dochter best

de Stem | 1965 | | pagina 2