Toon moest onderspit delven tegen Z.-Ylaamse carnaval Grote stoet door 's-Heerenhoek E. T. Lockefeer te Hulst overleden God gel. Walcheren Z.-Beveland Ouden hebbei GROTE LEUTIGE DRUKTE OP ZATERDAG UITVERKOOP Ereburger en oud-raadslid Oosterschelde open of dicht? Het Stoffenpaleis Wintersport PoIIetiek MIDDELBURG Vertrouwen Onderscheidingen Vi'rMifV DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 1 MAART 1965 Goede optochten in Sas van Gent en St.-Jansteen Uitslagen optocht te St.-Jansteen Vlissingse carnaval f 1000,- voor actie Carnaval Graauw zeer geslaagd Beatles goed vertegenwoordig in Sasse optocht Kleurrijke optocht in (nieuw) Hulst sporthal Bromfietser ernstig gewond Oost- en West-Souburg Dagblad De Stem Dokter De Jong te Oostburg begraven Kapalle Zeeuwsch-Vlaanderen Sluiskil TERNEUZEN Open, zegt Zevibel Speedboot sloeg om bij oefening HOOGWATER Vandaag Morgen VASTEN] Middeleeuwse voor restaura! Zweder (Van onze verslaggever) SAS VAN GENT/ST. JANSTEEN KLOOSTERZANDE Toon Her. mans heeft zaterdagavond de strijd met het Zeeuwsch-Vlaamse carna val verloren. Hij ging al voor de eerste ronde knock-out: voor de kijkers de eerste glimpen van Toon's olijke snuit op het beeld scherm konden opvangen hadden velen zich al onder de onderda nen van prins Nozemius IV van Sas van Gent, prins Carlos van Inghelosenberghe I en prins Klo ris II van Kloosterzande geschaard om in een gepaste omgeving de heilzame invloed van de leut op zich te laten inwerken. Het was in de carnavaleske walhalla's bijzon der druk en er werd gedweild met een overgave, allerhande carnava leske onderscheidingen waardig. Kortom: de carnavalsviering in deze contreien kreeg een bijzon der waardige, drukke en leutige inzet op de zaterdagavond. Tevo ren was er al een hele drukte ge weest toen op de respectievelijke gemeentehuizen de prinsen wer den geïnstalleerd. De carnavaleske activiteiten vonden ook zondag ongestoorde doorgang. Voor al in Sas van Gent, waar de optocht door de straten trok. Het was een bijzonder goede stoet, die door ongeveer 15.000 kijkers werd bewonderd. Overigens: de kindercarnavalsoptocht, die zaterdagmid dag door St. Jansteen trok, mocht er ook zijn, vooral wanneer men in aanmerking neemt dat het de eerste officiële op tocht, georganiseerd door het vorig jaar opgerichte comité, gold. De belangstel lende Zeeuwsch-Vlamingen staan nu nog twee optochten te wachten: die van Burgemeester C. J. van Hootegem van Hontenisse draagt het be stuur over Kloosterzande voor vier dagen over aan prins Kloris II, die de burgemeester even later zou onderscheiden. (Advertentie) DENKT U AAN DE van nu nog Nieuwstraat 6, straks Noordstraat 20, Tcrneuzen. f Ze betekenden beslist een verfraaiing van het geheel. De stoet, die vooraf werd gegaan door de Koninklijke Stedelijke Harmonie, vormde een bonte schakering van verklede personen, kinderen en enke le groepen. Veel succes boekten de ver schillende borden met typerende slagzin nen, zoals: „We Nieuw Hulst dus - willen een eigen kerk", „Waar blijft onze telefooncel", „Wanneer weer een ronde van Nieuw Hulst?", ,,Meer café bazen in onze gemeenteraad" enz. ST.-JANSTEEN De uitslag van de zaterdagmiddag in St.-Jansteen gehou- 'den carnavalsoptocht is als volgt: wa gens kinderen: 1 Sneeuwwitje; andere wagens: 1 Ruimtevaarders, 2 Pintenpak kers; groepen: 1 Olifantenstam; 2 Arma da, 3 Schutters, 4 Texas, 5 Sneeuwwitje, 6 Tirool; individuelen: l Groot hoofd, 2 Zigeuner en indianen, 3 Pipo en de har monie, 4 De toverheks, 5 Anton Geesink, 6 De muisjes, 7 Chinese, 8 Ivanhoe, 9 Zwervers. 10 Clowns. In deze categorie werden 30 prijzen uitgereikt. Kloosterzande en de kinderoptocht van Sas van Gent, die beide dinsdag zullen uittrekken. Het carnaval te Sas van Gent heeft overigens op „springen" gestaan. Om kwart voor drie zaterdagmiddag zag het zwart van de betekoppen voor het stad huis. Prins en raad van elf lieten het echter, tot grote ongerustheid van burge meester R. A. J. den Boer, afweten. Ten slotte liet eerste minister Dominicus Fis- calis de massa weten dat Hoogheid No zemius en zijn getrouwen er met alle geld vandoor waren: naar de winter sport. Hij had dat nog niet gezegd of de prins en zijn raad van elf strompelden uit een dienstbus van de Z.V.T.M. De prins ver klaarde haastig „dat het wel lollig was geweest". Hij en zijn secondanten waren overigens allen min om meer zwaar ge wond; daar wezen de vele onzwachtel- de benen op. Nozemius verklaarde zyn late komst met de mededeling dat „politieke be sognes" hem hadden opgehouden. „Luns liad portefeuilles te verdelen en daar zyn we natuurlijk altijd voor te vinden", vertelde hij. Nog helemaal in de winter- sportmood wilde hij zijn toespraak in het Duits voortzetten: „Trouwens, iedere Betekop moet maar Duits gaan leren. Straks krijgen we Philippine erbij en dan nog een paar jaar en we zitten in Cad- zand. En daar moeten we toch ook ons woordje kunnen doen", aldus Nozemius, die door Dominicus Fiscalis tot de orde werd geroepen. De prins gewaagde voorts van „het nut teloze streven van de Sasse raad" om de Axelse Vlakte erbij te krijgen. „Dat krijg je nooit gedaan. Maar laat iedereen, die een stukje wei over heeft, dat op het gemeentehuis inleveren. Dan hebben we gauw genoeg 'n vlaktetje bij elkaar", adviseerde Nozemius, die voorts beloofde dat hij binnenkort gratis bouwvergun ningen zal gaan uitreiken want „dan wordt er tenminste nog een beetje ge bouwd". Een ander advies van prins No zemius luidde, dat Sas van Gent aanslui ting moet zoeken bij het Belgische Zei- zate. „Daar hebben ze al een tunnel. In Terneuzen zullen ze er nog lang op moe ten wachten", verklaarde Zijne Hoog heid, die tenslotte een nieuw gemeente wapen aanbood: „Hoeven we daar in ieder geval niet meer voor te zorgen wanneer we Westdorpe en Philippine er bij krijgen". Na afloop van de ontvangst spoedde het gezelschap zich naar hotel De la Bourse, waar enkele flessen cham pagne werden gedronken, vandaar naar Centraal, waar een boerenmaaltijd werd genuttigd en tenslotte nog naar Royal, waar de ou'wijven zich te goed deden aan een mosselmaaltijd. Het mooiste - best verklede - ou'wijf werd later in hotel De la Bourse te kijk gezet. sprak de hoop uit, dat iedereen zich zal houden aan de „elf geboden", die Kloris heeft uitgevaardigd. Hij kreeg wat dat betreft bijval van de prins die zijn -stich tende- geboden nog eens opsomde. Hij kondigde af, dat er vier dagen feestge vierd zal worden: „vanwege 't eerste lustrum g'ebben wur'un paar dagen bij gedaan." Een volgende ontvangst wachtte prins Kloris en zijn leutige gezelschap bij de molen in Groenendijk. Nadat hij de# V- woners van het bejaardentehuis St. Am tonius had bezocht, hield hij zich gedu rende de rest van de avond doende met het „opjuinen van de leut" in Groenen dijk. Zondag maakte hij zijn opwachting in „Het Witte Huis", waarin het hossen was geblazen. De entreegelden zijn in middels al in de prinselijke schatkist, die continu bijgevuld moet worden, gestort. GRAAUW Zaterdag jl. heeft Graauw weer carnaval gevierd, 's Middags om kwart voor drie begon de kinderop tocht. Voorafgegaan door fanfare „Nooit Gedacht" en begeleid door een kleine prins carnaval, trok de stoet door de straten. De kinderen waren prachtig ver kleed en er waren meer deelnemers dan vorig jaar. Na afloop mochten alle ver klede kinderen een versnapering in ont vangst nemen, 's Avonds om half zeven begon de pret voor de ouderen. De har monie „St.-Cecilia" uit Kloosterzande startte bij het café van de heer P. de Caluwé en trok zo over de Oude Kaai door de Dorpsstraat en via Beatrixstraat terug naar de Dorpsstraat. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT De carnavalsoptocht die gisteren door de straten van Sas van Gent trok, mocht ongetwijfeld als bijzon der goed worden aangemerkt. De beste indruk maakten de wagens, zes in getal, die een goede carnavaleske inslag had den. Het was opmerkelijk dat Beatles en Op de foto boven de wagen „De ruimtevaardersdie de eerste prijs in de wacht sleepte van de optocht van St.-Jansteendie za terdag door de straten van Inghe losenberghe trok. Rolling Stones dankbare „objecten" voor veel bouwers zyn geweest. Alle lof ove rigens voor de prinsewagen, die beslist de ereprijs van de optocht verdiende- De voornaamste prijzen werden toege kend aan: Bedrijfswagen: 1 Muzikale clowns (CSM), 2 Beatles (CBS). Wagens buurtverenigingen: 1 Beatles (Pijke Zot) 2 Sportschool (Plan Noord), 3 De Kat tenmepper (De Marolle), 4 Geef uw man een hobby (De Kaaij); grote groepen A (Jeugd): 1 Lente in aantocht, 2 Sneeuw witje en de 7 dwergen, 3 Dieren en de bosfee, 4 Rolling Stones. 5 De Spoken; grote groepen B: 1 Festival der clowns 2 Knal- en luchtverontreiniging; kleine groepen B: 1 Drie bakkers, 2 Op weg naar het bejaardenwoninkje; kleine groe pen A: (jeugd): 1 Drie tomaten, 2 Vier poesjes, 3 De kozakken, 4 De slangen bezweerders; duo's: 1 Spaanse schonen; enkelingen A: 1 Balonnenman; enkelin gen B: Mustapha. De deelname in de drie laatstgenoemde categorieën was bij zonder groot. Muzikale medewerking verleenden'D'Er- remenie van lol en leut, de muziekver eniging St.-Jan" uit St.-Jansteen, de harmonie De Slikmossels uit Philippine en de harmonie .Eikels worden bomen" uit Westdorpe. (Van onze correspondent) HULST Voor de vierde achtereenvol gende keer trok gisteren door de straten van Nieuw Hulst de traditionele carna valsoptocht. De organisatrice, de buurt vereniging Nieuw Hulst, zal op deze optocht met genoegen terugkijken. Voor de eerste keer waren er nu ook verschillende volwassenen die in de stoet meeliepen. Een grote verrassing voor de vele kijkers was ongetwijfeld het feit dat men deze keer beslag had kun nen leggen op verschillende attributen van de ter ziele gegane Reinaertstoet. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Zaterdag en zondag blies ook Vlissingen een woordje mee in de carnavalsviering. Zaterdagmiddag werd een optocht door de binnenstad gehou den. Voorafgaande door de harmonie St.- Cecilia reden prins Michiel II en de raad van elf op twee versierde vrachtwagens waarop leuzen waren geschilderd, o.a. „Waar blijft onze bouwvergunning voor de sporthal?" Ook diverse dansmariekes reden mee en de drumband van VW zorgde voor de nodige entourage. Het car navalsbal, georganiseerd ten bate van de actie Sporthal, trok veel belangstelling. Het bal was zaterdagavond goed en zon dagavond vrij goed bezocht. De prijzen gingen naar: paren: „Sultans- paar le prijs, groepen: Drie kaart stuk, de origineelste heer Barend de Beer, ori gineelste dame: een Oosterse prinses, de mooiste dame: ruiten vrouw. De totale opbrengst was zondagavond nog niet precies bekend, maar de schat ting bedroeg bruto f 1000 ten bate van actie Sporthal. Zaterdagmiddag om 3.15 uur reed de bromfietser J. M. uit Koudekerke met een duopassagier op het rijwielpad aan de Poelendaeleweg in de richting Vlissingen. Volgens latere verklaring van de duo passagier stak de voetganger J. H. L. plotseling het rijwielpad over en werd hierbij aangereden. M. werd hierbij ern stig aan het hoofd gewond en moest in bewusteloze toestand naar het gasthuis worden vervoerd. De voetganger L. Ver klaarde op het trottoir te zijn aangereden. De politie verzoekt eventuele getuigen van het ongeval" hiervan melding te doen op het politiebureau. Zware schade by botsing In een fille, op de Nieuwe Vlissingseweg reed een personenauto, bestuurd door W. de K. uit Breskens. richting Middelburg ter hoogte van het Caltexstation. Bij de Abeelseweg verliet de K. de fille om linksaf te slaan en werd hierbij in de flank aange reden door een met grote snelheid rijden de personenauto, bestuurd door J. van D. uit Delft. Beide wagens werden zeer zwaar beschadigd. Persoonlijke ongeval len deden zich niet voor. (Advertentie) ATTENTIE - Bestuursleden, in richters van dans- en feestavonden zoekt u een goed DANSORKEST bel dan even (01150) 2942. Wij ver zorgen al uw feestavonden, ook bruiloften en diners. Nette be schaafde muziek. Hammond Dans Orkest Jan Jonkman Ter- neuzen. Dagblad oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14 Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveiand Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploiiatte- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WüLTEKS tel 2377 Hulst privé 2572 Huist Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voot losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2"» mm gewone advertenties. Bij contract aanzien Hike reductie. .Kleintjes": 3 regels of minder 1 1,— elke regel meer f 0.25 Als êèn regel gelden 23 letters en/ot leestekens BO plaatsing ook in de Brabantse oplag» resp. f 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewyzigd* Plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. De ontvangst die prins Carlos van Inghclozenberghe (St. Jansteen) op het- .stadliuis te beurt viel, was een hartelyke. Burgemeester mr. J.I.M. Reuser zei het bestuur over de gemeente vol vertrou wen aan de prins over te dragen. Hij verklaarde er zich bijzonder verheugd over, dat het vorig jaar opgerichte comi té de bevolking van St. Jansteen in de gelegenheid heeft gesteld voor het eerst op grote schaal carnaval te vieren. Prins Carlos bleek in een even goed humeur als de burgervader. Hij bood als blijk van waardering voor de mede werking van het gemeentebestuur aan het comité „enkele oplossingen van brandende en stinkende problemen" aan: een miniatuur-riolering „van 'de ene Weemaes in Heikant naar de andere Wecmaes" en een maquette van het kerk hof. Na de ontvangst op het stadhuis zetten Carlos en zijn inmiddels voltal lige raad van elf de kinderoptocht in be weging, daarna reikte de opperste car naval eske gezagsdrager de prijzen uit in het Verenigingsgebouw. In deze lokali teit vond 's avonds een bijzonder ge slaagd bal plaats. Zondagavond deed men het bal nog eens dunnetjes over. Zondag middag bezochten prins Carlos, hofda mes en raad van elf de Steense ratten in het ziekenhuis te Hulst. Prins Kloris II van Kloosterzande bleek bij zijn installatie op de Markt door bur gemeester C. J. van Hootegem al in een dermate leutig humeur dat hij zeven „verdienstelijke" personen onderscheid de met „den gekrulden hondetsjèrt". De gelukkige waren de heer Van Hootegem. de voorzitter van de Koninklijke Harmo nie St. Caecilia, de heer J. A. F. Her mans en de heren P. Dumeleijn, D. van Kerckhoven, R. T. R. van Heese en L. Anné. Burgemeester Van Hootegem sprak de hoop uit, dat de carnavalsviering in de zelfde goede en leutige sfeer van weleer zal verlopen. Hij noemde prins Kloris en zijn raad van elf de voorbeelden voor allen, die het goed met het carnaval menen. Hij (Van een onzer verslaggevers) HULST. Op 79-jarige leeftijd is zon dagmorgen, na een vrjj langdurige ziek te, in zijn woning de heer E. Th. Locke feer uit Hulst overleden. Hij was in zijn leven president-directeur van de „Tex tielfabrieken Emiel Lockefeer N.V." te Hulst en Terneuzen, van welk bedrijf hij de oprichter was. De heer Lockefeer was weduwnaar; hij had drie kinderen. Zijn stoffelijk overschot zal donderdag middag op het r.k. kerkhof te Hulst worden bijgezet. In de parochiekerk, de St.-Willibrordusbasiliek, zal 's morgens om elf uur de plechtige heilige mis van requiem worden opgedragen. De heer Lockefeer is lange tijd lid van de Hulster raad geweest: van 1919 tot 1943 en van 1946 tot 1952. toen hij om gezondheidsredenen ontslag moest ne men. Hij was wethouder en loco-burge meester van 1927 tot 1943 en van 1949 tot 1952. Hij was lange tijd voorzitter van Maatschappelijk Hulpbetoon van de ge meente Hulst. Van 1929 tot 1933 was hij lid van de Tweede Kamer van de staten- generaal. De plaatselijke middenstands vereniging kende in hem een toegewijd voorzitter vanaf 1920. Hij werd enkele jaren geleden ere-voorzitter. Vanaf 1926 'tot 1945 was hij bovendien voorzitter van de r.k. Middenstandsbond in het bisdom Breda. Ook van deze instantie was hij ere-voorzitter. In Hulst heeft hij voorts nog bestuurlijke bemoeiingen gehad met o.m. de St.-Vincentiusvereniging. het Wit-Gele Kruis, de „Nieuwe Harmonie" en de V.V.V. Hij was gedurende lange tijd regent van het ziekenhuis en het Liefdehuis. De heer Lockefeer was be giftigd met het ere-kruis „Pro Ecclesia et Pontifice" en hij was ridder in de orde van de H. Gregorius. Bij gelegen heid van het gouden jubileum van zijn textielfabrieken nu ongeveer vijf jaar geleden werd hij benoemd tot ere burger van Hulst. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Op de algemene begraaf plaats te Oostburg is zaterdagmiddag onder grote belangstelling het stoffelijk overschot van dokter H. P. de Jong, die woensdag kwam te overlijden, ter aarde besteld. Tevoren was een rouwdienst ge houden in het kerkgebouw van de Neder lands Hervormde gemeente te Oostburg. De dienst werd geleid door diaken J. Sturm- Voorganger was ds. W- Evenhuis uit Biervliet. Tijdens de dienst werd het woord ge voerd door dokter N. J. Rijk uit Aarden burg namens de artsenkring West- Zeeuw sch-Vlaand eren, dokter F. F. Loo se uit Oostburg namens de West- Zeeuwsoh-Vlaamse afdeling van het Ro de Kruis, rector Verdurmen van het St.- Antoniusziekenihuis te Oostburg, waaraan de heer De Jong als chirurg was verbon den, notaris J- Mijs uit Oostburg namens de Rotary en door een broer van de overledene, notaris De Jong uit Koog aan de Zaan. Aan het graf dankte ds. Evenhuis voor de vele blijken van be langstelling, ten opzichte van de familie van dokter De Jong betoond- Filmavond De bond van oudstrijders en dragers van het Mobilisatiekruis al hier heeft besloten een filmavond te or ganiseren, waarvan de opbrengst ten goe de zal komen aan de afdeling Zeeland van de bond van militaire oorlogsslacht offers. Deze films worden gedraaid op donderdag 4 maart in hotel „De Zwaan". Vertoond worden „Strijd op Walcheren"; „Broken dikes"; „Walcheren 1949" en „Het laatste schot". Vergadering Onder leiding van de heer M .C. Duynhouwer werd een ver gadering gehouden van de A.R.-kiesver eniging in Kapelle-Biezelinge. Bij de be stuursverkiezing had de heer J. de Jager Joszn. zich in verband met zijn leeftijd niet meer herkiesbaar gesteld. In deze vacature werd gekozen de heer W. de Jager Pzn. De heer J. C. Fossen te Goes heeft een politieke causerie gehouden met het thema „Alles wisselt". Daarbij belichtte hij o.m. de hulp aan onderont wikkelde gebieden. Verder sprak de heer Fossen over de tegenstellingen tussen Oost en West. (Van onze correspondent) 'S-HEERENHOEK Het carnaval in 's-Heerenhoek wordt mét het jaar beter en plezieriger. Vooral het peil van de car navalsoptocht gaat sterk vooruit. De grote optocht trok gistermiddag van één tot vier uur door de straten van 's-Heeren hoek. De strijd om de eerste prijs bij de grote wagens werd met slechts één punt verschil gewonnen door „Radio Veronica". Tweede werd de wagen van de brand weer (50 pt.), derde die van het gemeen tehuis (45 punten). De uitslag was ver der: 4. Revolutie, 5. Recreatie, 6. Zieke Nina. 7. Rattenbuurt, 8. Tohu Bohu en 9. Uitbreiding. De laatste wagen behaalde 36 punten. De prinsenwagen kreeg het zelfde aantal punten. De uitslag bij de kleinere wagens was: 1. Jacht op groot wild en 2. Patrijzen. Uitslag paren: 1. De Kalootzoekers, 2. Stiefbeen en Zn. Uitslag individuelen: 1. Opening visseizoen, 2. Kunstschilder, 3. Dagblad De Stem. Opvallend was voorts het grote aantal bezoekers van buiten 's-Heerenhoek. In de optocht van gisteren liepen ook de 300 kinderen mee die zaterdagmiddag reeds hadden deelgenomen aan de kinder carnavalsoptocht. Er werden 50 prijzen onder de kinderen verloot. De jeugd had o.a. de Flintstones, Sneeuwwitje en Chi nezen in haar midden. Gisteren heeft prins Janus I nog drie officiële bestuursdaden verricht. Hij legde de eerste steen voor het nieuwe gemeen tehuis, veranderde tijdelijk de Deken Tho masstraat in het Prins Janus I plein en groef een van de vele mollen onder het voetbalveld vandaan. Voor het overige was er veel leut op het dorp, voornamelijk in de Jeugdhoeve. „De REM moest verdwijnen maaaaar. De Veronica-zon blijft schijnen". Zo stond te lezen op deze wagen, die in 's Heerenhoek met de eerste prijs werd bekroond. Ronny Ryckaert begraven Voor de begrafenis van de achttienjarige Ronny Rijckaert, die vorige week op tragische wijze de dood vond op de N.S.M. te Sluis kil, was zaterdagmorgen veel belangstel ling. De N.S.M. was vertegenwoordigd door een directielid, leden van de onder nemingsraad en van de personeelsdienst, chefs en bijna alle collega's van de afde ling, waar de overledene werkte. Vele kransen en bloemstukken dekten de lijk baar. Van de zijde van de bewoners van Sluiskil was eveneens grote belangstel ling onder meer van de voetbalvereniging en van de vakbond. De St.-Antoniuskerk was bijna geheel met belangstellenden ge vuld. Het stoffelijk overschot werd door enkele collega's van Ronny Rijckaert ten grave gedragen. Schip liep vast. Zaterdagochtend is het Griekse schip „Rea" naar Ant werpen opgestoomd na een oponthoud op de Schelde op 8 km ten noordoosten van Terneuzen. Wegens een dikke mist bank was het schip daar vrijdagochtend voor anker gegaan. Toen men het anker niet meer omhoog kon krijgen vreesde de loods, dat het vastgeraakt was in een telefoonkabel. Met het oog op de toenemende wind, die in de nacht van vrijdag op zaterdag verwacht werd vreesde men ernstige schade aan de kabel. Later stelde een duiker van een Belgisch bergingsvaar tuig vast, dat er geen schade aan tele foonkabels kon worden geconstateerd. Het telefoonverkeer heeft ook inderdaad geen storing gekend. (Van een onzer verslaggevers) ARNEMUIDEN De heer A. Locke feer, voorzitter van de Zeeuwse Vereni ging tot bevordering der visserybelan- gen (Zevibel), heeft zaterdagmiddag in het verenigingsgebouw De Arne te Arne- muiden opnieuw gesproken over het stre ven van Zevibel de Oosterschelde open te houden in plaats van af te dammen. Hij zei dat de actie van Zevibel steeds meer belangstelling krygt. Hij hoopte dat de protestactie van Ze vibel langzamerhand zal kunnen plaats maken voor meer overleg, dat uiteinde lijk zou moeten leiden tot het instelléw van een onderzoek door deskundigen naar de wenselijkheid (om meer dan één reden) van het open laten van de Oos terschelde. In dit verband herinnerde hij aan een uitlating van het Eerste-Kamer- lid Teijssen dat op 9 februari j.l. op een nadere studie heeft aangedrongen. Zevibel is volgens de heer Lockefeer door de pertinente verklaringen van de ministers Biesheuvel en van Aartsen (De Oosterschelde gaat dicht) niet uit het veld geslagen. Wetten kunnen gewijzigd worden, zo meende hij. Voorzitter Loc kefeer verweet de Zeeuwse Kamerleden dat zij»zich niet voldoende in de proble matiek van een open of gesloten Oos terschelde hebben verdiept. De strijdduur schattend zei hij niet te rekenen op een 80 jarige oorlog, „maar we zullen nog wel even moeten door vechten". Mag dan de minister voorlopig de mythe van een open Oosterschelde uit de wereld hebben geholpen, „voor ons", aldus de heer Lockefeer „is de mythe de wereld uit, dat de Oosterschelde zoet zal worden, dat ze na afsluiting een welgele gen watersportgebied of een gezocht ge bied voor de sportvisserij zal worden. (Van onze correspondent) CADZAND De bemanning van dr I reddingsbrigade uit Cadzand maakte met I een speedboat een oefening langs de kust speciaal om de gedragingen van dezel boot in de branding na te gaan. Tijdens! deze oefening sloeg de boot om en del bemanning, die op dat ogenblik in zwem I vesten gekleed was, raakte te water. Alle I leden slaagden erin na ongeveer een! kwartier de vaste wal te bereiken- Al-1 leen matroos J. Luteyn kreeg door het I ongeval een lichte shock- De boot spoelde I enige tijd later beschadigd aan op he f strand Morgen, dinsdag 2 maart is het hoog I water te Hansweert om 2.37 en 15.05 uui j Terneuzen 2.00 en 14.28 uur; Vlissingen 1 1.34 en 13.56 uur; Wemeldinge 3.32 enf 15.51 uur. NIEUW- EN ST.-JOOSTLAND Gemeentehuis 20 uur Raadsvergadering STOPPELDIJK Wapen van Zeeland Carnavalsbal. HULST De Graanbeurs 19.30 uur Carnavalsbal Bioscoopgebouw 20 uur De rode lamp' jes, 18 j. HOEDEKENSKERKE Gemeentehuis 20 uur Raadsvergadering KLOETINGE Gemeentehuis 18 uur Raadsvergadernu MIDDELBURG Guden Poort 13.30 uur Recreatiemidda: Zeeuwse Landbouwin-g. Schouwburg 20 uur Concert. TERNEUZEN Luxor 20 uur Sam van hiernaast, a OOSTBURG Ledel 20 uur Revak, de rebel. 14 jaar- Du Commerce 14 uur Alg. verg. vm voor verbetering Rundvee in Zeelanr GOES Grand 20 uur Au coeur de la vie. 18 J' voor Z.V.U. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Traviata. Het godsdienstcj de lagere school1 dit schooljaar eei vernieuwing doo katechismusboek) gen en antwoor zoveel generatie dienstkennis he daan, wordt ni^ bruikt; en er programma's ver! Veel opvoeders zijn blijl dering, omdat het geil ven kan worden op eel aan het kind is aangej ook ouders, die zich I Zij vragen zich af waa I mus-boekje, dat eeuwl vast heeft geboden, nil Die onrust is wel bel omdat deze verandei I staat. Zij maakt deel u I ne vernieuwing, die, cl nes aangewakkerd, aki storm door de kerk gl men zich ook wel eenl niet tevéél zal wegvel T~)IE REDENEN tot dezel gen zowel in het vla I wijs als van de gelooil het onderwijs betreft, I toriteiten hebben reedsI gen op vervanging van I boekje. Dit onderwij:! sluit aan bij een chrisll besef nl. dat geloven I kwestie is van leren il leven, niet van kennis taliteit. De hedendaagse opv<| bovendien terecht naaf haar isolement te halel leven er binnen te brei gelijks streeft ook de h<| logie na, die de Kerkl mens wil bevrijden uil en midden in de leva plaatsen. Zo ontmoeten Kerk elkaar in de belf ding levensecht te mak voor te bereiden op del reld, waarin zij eens v zijn. De liefde tot ChrJ kind dwingen ons daad naar nieuwe vormen v| richt. Deze motieven voor maken tevens duidelijk! taak kan zijn van kerlf gen of van schooldesü Een levende geloofsovq (Advertentil RED BAND ROOSl UTRECHT Een 12e kap, afkomstig uit DokP deel uitmakend van de co aartsbisschoppelijk museui is per vliegtuig overgebr restauratie-atelier van het seum te Stockholm om d zicht van enkele zeer Zweedse textielexperts, ge restaureerd te worden. De adjunct-directrice bisschoppelijk museum, A. M. Janssens, blijft tc februari in de Zweedse h zij de belangrijke eerste volgt van het tere Sicilia; sel, dat door de tand de: gehavend is. Mej. N. Veldkamp, res het centraal laboratoriun zoek van voorwerpen van tenschap te Am-sterdam, zaamheden vier maanden om zich de techniek hie maken. Het ligt in de bè toekomst soortgelijke restai derland uit te voeren op centraal laboratorium. Er zijn maar weinig v seis als deze kap in Euj gebleven. Niet alleen <T- koorkap van uitzonderlijk ook omdat dit kerkelijk ge1 spronkelijke 12e eeuwse v< houden. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 2