MARIJNEN VANDAAG NAAR SOESTDIJK Kabinet struikelt over radio- en televisie-kwestie Philips-T erneuzen tweemaal zo groot Drama leidt tot levenslang Vietnamees conflict buiten de grenzen KarelI BOERIN EN KNECHT IN MOO MEUBELEN Academische radio-omroep wil zendtijd MARGARINE 2 cent duurder Arbeidsplaatsen KOSYGIN DREIGT: CHARMANT HébééIIh TWEE DODEN BIJ BOTSING DAGBLAD VOOR ZEELAND Tweede verdachte van moord op Malcolm gepakt ANDAAG IN PROCEDURE ONMOGELIJK MOEILIJK Zenuwarts laat vermogen na aan bevolking geboorteplaats Buien 105e JAARGANG No. 24829 Voor God, Koningin en Vaderland ZATERDAG 27 FEBRUARI 1965 Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurL. Leijendekker. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893) Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Marijnen: vandaag naar Soestdijk (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Het kabinet-Marijnen is gevallen. Vrijdagavond tegen tien uur deelde de minister president in de Statenzaal mee, dat de minister raad geen overeenstemming over het radio- en televisiebeleid heeft kunnen bereiken. Mr. Marij nen zei, dat h(j zaterdagmorgen om half elf door koningin Juliana op Huis Ten Bosch zou worden ontvangen. Gezien het feit, dat de premier op de eerste plaats de koningin moet inlichten, wilde hij op dat ogenblik geen enkele nadere mededeling doen. Het is echter duidelijk, dat de onverzettelijke houding van de liberale ministers Toxopeus, Wit- teveen en mevrouw Schouwenaar-Franssen, ge steund door de CHU-minister Scholten, een op lossing van de problemen rond ons omroepbestel onmogelijk heeft gemaakt. Nadat de koningin tele fonisch door de premier op de hoogte was gebracht van de toestand, zijn alle staatssecretarissen naar het Binnenhof ontboden. Zij arriveerden daar rond half tien om van de minister-president te ver nemen, dat het kabinet onder de moeilijkheden was bezweken. NEW YORK In verband met de moord op de extremistische negerlei der Malcolm X heeft de politie te New York een tweede neger gearresteerd en in staat van beschuldiging gesteld. De eerste is de 22-jarige Thomas Ha- gan. die onmiddellijk na de schietpartij in het Audubon Auditorium in Harlem werd gegrepen. Twee andere negers, die vrijdagmor gen voor een verhoor werden aange houden, zijn later vrijgelaten. Hun na men werden niet bekendgemaakt. Volgens de politie is Butler al eerder aangehouden en op een borgtocht van 10.000 dollar op vrije voeten gesteld, in verband met de moord op een reclas- seringsambtenaar (ook een neger) op 6 januari. Binnen zonder kloppen in de pruikentijd. Pagina 5. Voorjaarsstormen bezorgen de bergers bergen werk. Veel jon geren snakken naar dit gevaar lijke beroep. Pagina 15. Gemeentelijke herindeling van Zeeland, een forse ingreep met groot perspectief. Pagina 17. Naast serieuze zaken op onze pagina „Mensen en Muzen", een bespreking van de expositie „Carnaval d'Art" in Breda. Pa gina 13. Daarmee is een einde gekomen aan het zuiver parlementaire kabinet, dat mr. Marijnen eind juli 1963 heeft ge formeerd op basis van het akkoord van Wassenaar, dat werd ondertekend door de voorzitters van de fracties van de K.V.P., V.V.D., A.R. en C.H.U. De po litieke activiteiten zullen vandaag on middellijk een aanvang nemen. Terwijl premier Marijnen aan koningin Julia na het ontslag van zijn kabinet aan biedt, vergadert in het Tweede-Kamer gebouw de fractie van de K.V.P., die telegrafisch bijeen is geroepen. Het spreekt vanzelf, dat ook de andere fracties op zeer korte termijn bijeen zullen komen ter bespreking van de situatie. Want de fractieleiders zullen koningin Juliana waarschijnlijk al maandag advies moeten uitbrengen over de richting waarin een oplossing gezocht kan worden. Het is daarbij ge bruikelijk dat de koningin eerst als ad viseurs ontvangt de vice-president van de Raad van State, prof. Beel, en de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, resp. mr. Jonkman en mr. Van Thiel. Het feit dat de partijraad van de V.V.D. met veel tamtam bijeengeroe pen, vandaag ook in Den Haag verga dert, is thans niet meer dan een wran ge toevalligheid. Ofschoon de kabinetscrisis over een zo moeilijke zaak als het omroepbestel min of meer kon worden verwacht, is zij toch nog als een verrassing geko men. Het feit dat het kabinet vóór 1 maart een beslissing moest nemen, kan niet als excuus voor het ontstaan van de breuk worden gekozen. Het ka binet heeft ruim voldoende gelegenheid gehad zich op de principiële vraagstuk ken te bezinnen. Uit de crisis blijkt duidelijk dat met een regering in deze samenstelling op deze punten geen overeenstemming mogelijk was. De ontwikkelingen hebben vrijdag een snel verloop gehad. Het kabinet was 's morgens om elf uur weer bijeen gekomen. Er werd vergaderd tot één uur, waarna om half drie de bespre kingen werden voortgezet. Toen kwa men de hete hangijzers kennelijk in de vorm van „kiezen of delen" aan bod. De liberale ministers en minister Schol ten (C.H.U.) geraakten in een moei lijke positie, omdat de overige leden van het kabinet niet tot een oplossing wilden komen waarvan tevoren vast stond dat zij in de Tweede Kamer on verkoopbaar zou zijn. Politiek gezien lagen de problemen als volgt: Wanneer de ministers uit de K.V.P. en de A.R. bereid zouden zijn een nota te steunen waarin ver tegemoet werd gekomen aan de eisen van de V.V.D. en minister Scholten, zou die nota door minister Bot in de kamer moeten worden verde digd. Dat deze K.V.P.-minister daarbij een nederlaag zou lijden, die ook tot het aftreden van het kabinet zou moe ten voeren, was natuurlijk te voorzien. Een dergelijke oplossing zou het pro bleem dus alleen naar een later tijd stip verschuiven. De tweede mogelijkheid, waarmee langdurig is gepoogd een uitweg te vinden, zou zijn de indiening van een nota, waarin geen duidelijk standpunt op een aantal kernvragen werd gege ven. Natuurlijk zou de kamermeerder heid op die punten dan een beslissing nemen, waarvan de V.V.D. en de C.H.U. al tevoren weten, dat die strijdig zou zijn met hun opvattingen. Ook dan zou het voor het kabinet onmogelijk zijn aan te blijven. De derde mogelijkheid was dat alsnog in een uiterste krachtsinspanning ge poogd werd het schijnbaar onverzoen lijke te verzoenen. Om te zien in hoe verre de liberale ministers voor een dergelijke poging de steun en instem ming van hun achterban zouden kun- (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Naar wij vernemen is binnenkort de oprichting te verwachten van een „Stichting Akademische Radio Omroep". Daarin zullen Nederlandse universiteiten en hogescholen, oplei- dingsinstitutten voor kunst en een aan tal culturele instellingen zitting hebben. Aan de minister van O. K. en W. zal zendtijd worden gevraagd. Er worden thans plannen uitgewerkt voor enerzijds uitzendingen op het lan delijke derde F.M.-net en anderzijds voor uitzendingen via lokale F.M.-zen- ders met beperkte reikwijdte. Het initiatief hiertoe gaat uit van de Nederlandse Studenten Raad. Gesteld wordt dat de massale toeloop in de laat ste jaren naar het hoger onderwijs de interne communicatie binnen de akade mische wereld zeer bemoeilijkt heeft. Hiervoor zou de Akademische Radio Omroep een oplossing kunnen bieden. Tevens zou de A.R.O. zich moeten rich ten op allen die hoewel niet of niet meer nauw bij het hoger onderwijs be trokken tóch belangstelling hebben voor hetgeen op wetenschappelijk en cultureel terrein gaande is. nen krijgen, werd het hernieuwde be raad vrijdagmiddag tegen half vier ge schorst. Men neemt aan dat de minis ters Toxopeus, Witteveen en Schouwe naar-Franssen toen overleg hebben ge pleegd met fractieleider Geertsema. Ook in de andere kampen is contact ge weest tussen de politieke geestverwan ten. Het staat vast dat drs. Schmelzer een gesprek heeft gehad met minister Bot, terwijl minister Scholten en frac tievoorzitter Beernink, die rond half vijf op het Binnenhof verscheen, elkaar wel op het departement van Justitie zullen hebben ontmoet. De bewindslieden hebben gezamenlijk gedineerd in Hotel Des Indes, de tra ditionele plaats, waar na het vrijdagse kabinetsberaad de maaltijd wordt ge bruikt. Tegen kwart over acht werd het overleg daarna in de Trèveszaal voortgezet. Op dat ogenblik gaf nie mand het kabinet nog veel kans uit de moeilijkheden te komen. Hoewel de benadering van minister Scholten, gezien de nederlaag die hij in 1963 met zijn nota commerciële televisie heeft geleden, veel emotioneler was, la gen de kaarten voor de V.V.D.-bewinds lieden het moeilijkst. Zij moesten re kening houden met de achterban, die op grond van het liberale vrijheids beginsel, niet bereid is zoveel water in de wijn te doen dat het principe in de nota-Bot niet meer te herkennen zou zijn, wanneer het kabinet de moeilijk heden naar de kamer zou verleggen. De regering dient te regeren en de volksvertegenwoordiging zal daarna wel uitmaken of het goed gebeurd is. Deze liberalen voelden dan ook niets voor een slappe nota, waaruit de liberale deelname aan de regering niet te her kennen zou zijn. De tweede liberale groepering, in de wandelgangen de ka pitalistische liberalen genoemd, meent onder aanvoering van mr. H. van Riel, voorzitter van de V.V.D.-Eerste-Kamer- fractie, dat men bereid moet zijn voor verdere deelname aan het kabinet een hoge prijs te betalen. De V.V.D.-partij raad, die vanmorgen bijeengekomen is, had dan ook tot taak uit te maken welke stroming thans de overhand moet hebben. Onder deze omstandig heden was het politiek een onmoge lijke zaak om van het kabinet te ver langen dat zij haar beslissing nog zou uitstellen. Het team van mr. Marijnen moest vrij dag vond wel tot een besluit komen, hoe dat ook zou uitvallen. Bot: struikelblok (Van een onzer verslaggevers) BREDA De margarine wordt vanaf maandag 1 maart weer duurder. Dit heeft het produktschap voor zuivelpro- dukten aan de handel laten weten. De prijzen van margarine en vetten worden met twee cent per pakje verhoogd. DOOR EEN botsing zijn twee vliegtui gen van de Amerikaanse luchtmacht in de lucht ontploft en ten noorden van Bermuda in zee gestort. TERNEUZEN De N.V. Philips' Gloeilampenfabrieken fe Terneu- zen gaat een nieuwe bijdrage le veren aan de industriële expansie van de gemeente Terneuzen. Het bestaande complex op het indus trieterrein „Mr. F. J. Haarman- weg-Driewegen" dat vorig jaar werd geopend door wijlen jhr. mr. A. F. C. de Casembroot, Zeelands commissaris van de koningin - zal nog dit jaar worden uitgebreid met ongeveer drievierde gedeelte. Waarschijnlijk gaan al zeer bin nenkort de heipalen de grond in. Volgende week zal erover wor den beslist wanneer men met de bouw van het nieuwe gedeelte zal beginnen. Het is de bedoeling dat in ieder geval in de loop van de maand maart de eerste bouw activiteiten ontplooid zullen wor den. De uitbreiding omvat o.m. de bouw van een nieuwe hal naast en parallel met de bestaande op een gedeelte van het terrein van ongeveer 5 hectare grootte, dat vorig jaar van de gemeente Terneuzen werd aangekocht. De nieuwe hal krijgt een vloeroppervlak van VARIK Burgemeester E. Wes terbeek van Eerten van Varik (bij Tiel), heeft in de jongste gemeente raadsvergadering meegedeeld dat dr. D. M. van Londen, die vele ja ren in Rotterdam als zenuwarts heeft gewerkt, zijn gehele vermo gen heeft vermaakt aan de bevol king van zjjn geboorteplaats Va- rik. Over de omvang van het ver mogen is tot dusver niets officieel bekend geworden. De bevolking spreekt van een miljoenenerfenis. Er zal een stichting worden ge vormd met de naam „Variks Be lang". Het vermogen zal worden beheerd door drie personen, van wie er één door wijlen dr. Van Londen werd aangewezen, namelijk mr. Roskott te Rotterdam. De ge meenteraad heeft gemeentesecreta ris J. Jokers benoemd. De derde persoon zal worden aangewezen door de commissaris van de konin gin in de provincie Gelderland. Een belangrijk deel van het batig saldo, 68 procent, kan de raad be stemmen voor een maatschappelijk doel in de dorpen Varik en Hees- selt. Het bestuur zal elk jaar reke ning en verantwoording moeten af leggen aan de burgemeester van Varik. De betrokken bescheiden zullen in het gemeentethuis voor iedereen ter inzake moeten liggen. Dr. Van Londen heeft ook al re kening gehouden met de herinde ling van de gemeenten, een aan gelegenheid die op het ogenblik binnenskamers wordt behandeld. In het testament is uitdrukkelijk bepaald dat alleen de thans be staande dorpen Varik en Heesselt van de stichting zullen kunnen pro fiteren. De steden worden groter, maar kinderen blijven kinderen. Kun nen zij nog spelen Pagina 21. De maatschappijvormen in Span je ontkomen niet aan moderne invloeden. Maar het gaat lang zaam. Pagina 19. ^"verwachting, medegedeeld avond^ K-NM-I-, geldig tot van- Veranderlijke bewolking met enige sneeuw- of hagelbuien. Matige, langs de kust krachtige tot storm- chtige wind uit noordwestelijke tot westelijke richting. Temperatu- vriespunt graden boven het Vandaag: zon onder 18.16 uur Maan onder 13.44 uur Morgen: zon op 7.30 uur. Zon on- der 18.18 uur. Maan op 6.46 uur Maan onder 14.48 uur. 5?7ni6agu:urTOn °P 727 UUr' Maan 4325 m2 en zal daarmee iets kleiner wor den dan de bestaande. In het nieuwe ge bouw zullen o.m. de kantine die mo menteel nog enigszins provisorisch is ge huisvest en een nieuwe afdeling voor de fabricage van fotoflitslampjes worden ondergebracht. Door het verdwijnen van de huidige kantine zal een uitbreiding van de afdeling bedrijfsmechanisatie be slag kunnen krijgen. Voorts zal de voorbouw voor de be staande hal worden doorgetrokken tot even voorbij de nieuwe. Daardoor komt er ruimte beschikbaar voor de huisves ting van de afdeling personeelszaken en de medische dienst. In de bestaande voorbouw zijn de kantoren van het Ter- neuzense Philipscomplex ondergebracht. Een soortgelijke uitbreiding geldt de zo genaamde achterbouw. Het ligt in het voornemen van Philips het nieuwe ge deelte te reserveren voor het magazijn, dat zal worden voorzien van een „cen trale ontvangst". Ook de transportgang zal worden uit gebouwd. Philips te Terneuzen heeft mo menteel ongeveer 700 werkne mers in dienst. Uiteraard zal de uitbreiding van het bestaande complex gepaard gaan met een verhoging van het aantal perso neelsleden. Men kon ons van de zijde van Philips nog niet meede len hoeveel nieuwe arbeidsplaat sen door de uitbreiding beschik baar zullen komen. Dat hangt helemaal af van het soort machi nes en installaties, dat in de nieu we hal zal worden geplaatst en het te volgen produktieproces. We moeten een en ander zelf nog uitkienen", zoals men verklaarde. Men mag echter aannemen dat 'n vrij groot aantal nieuwe arbeids plaatsen wordt geschapen. De bouw van het nieuwe gedeelte zal ter hand worden genomen door het N.V. Bouwbedrijf Boele en Van Heesteren te Den Haag. De andere aannemers zijn: fa. Nolte te Eindhoven (elektrische in stallaties), fa. Van Elderen te Amster dam (mechanische installaties) en de fa. Linthoudt te Roosendaal (schilderwerk). De rijksgoedkeuring voor de bouw is reeds enige tijd geleden verleend. De uitbreiding van het Philipscomplex te Terneuzen zal een uitgave van ongeveer f 1.600.000,- vergen. MOSKOU „De agressie tegen de democratische republiek Vietnam kan niet ongestraft blijven". Dit heeft de Sovjet-Russische premier Kosygin vrij dagavond in een toespraak voor de te levisie gezegd. Wanneer de Ameri kaanse imperialisten hun agressieve ac ties voortzetten zal het conflict in dat gebied zich, naar zijn mening, buiten deze grenzen uitbreiden. De Ameri kaanse troepen moeten uit Zuid-Viet nam en uit Zuid-Korea worden terug getrokken, aldus Kosygin. „Wanneer men zich niet keert tegen de imperialistische politiek van het ge bruik van militair geweld, wordt de on afhankelijkheid van de jonge Aziati sche, Afrikaanse en Latijns-Amerikaan, se landen voortdurend bedreigd. Het wordt tijd een einde te maken aan de aanslagen van de imperialisten op het recht van de volken", zo zei de Sovjet- Russische premier. „Tijdens onze gesprekken in Peking heeft onze afvaardiging de standpunten van de communistische partij en de Sovjet-Russische regering uiteengezet. Wij volgen vastbesloten de weg van Le nin. Dat is de weg van de opbouw van het communisme, de strijd tegen het imperialisme, het steunen van de re volutionaire beweging van nationale bevrijding en van de arbeidersbewe ging, dat is de weg die bestaat uit het vermijden van de wereldoorlog en die het standpunt huldigt van vreedzaam naast elkaar bestaan van landen met verschillend sociaal systeem", aldus Ko sygin. Volgens het Russische persbureau Tass noemde Kosygin het belangrijkste resultaat van zijn besprekingen in de Noordvietnamese hoofdstad Hanoi en te Pjongjang de vaste wil van de Sovjet- Unie, Vietnam en Korea de vriend schap en de samenhang van het socia listische kamp te verdedigen en te ont wikkelen. De Amerikaanse ambassadeur in Mos kou, Kohier, heeft gisteren op het Rus sische ministerie van buitenlandse zaken het antwoord van zijn regering over handigd op de Sovjet-nota van maan dag. Daarin werd geprotesteerd tegen „het in een volle zee hinderen van Rus sische schepen door Amerikaanse mi litaire vliegtuigen en oorlogsschepen". In dit Amerikaanse antwoord wordt verklaard dat de Amerikaanse rege ring terzake een onderzoek zal instel len en dat zij de resultaten hiervan ter kennis van het Kremlin zal brengen. Vrijdag werd in Saigon van welinge lichte zijde vernomen dat de sterkte der Amerikaanse strijdkrachten in Zuid- Vietnam met ruim duizend man zal worden uitgebreid. De Verenigde Staten zullen ook door gaan met hun voorbereidingen om de Zuidvietnamese weermacht met hon derdduizend man uit te breiden tot 650.000 man. (Advertentie) (Van onze Parijse correspondent) PARIJS Wat heeft een welgestelde boerin, mevrouw Huguette Dufau (29) en wat heeft de landarbeider Henri Sautier (21) bewogen om een moord op de rijke boer Dufau te be gaan? Voor hun daad zullen zij levens lang moeten boeten. De officier van justitie had tegen hen de doodstraf ge- eist maar de rechters hebben er levens lang van gemaakt. Huguette had in haar huwelijk met Bernard niets te klagen, althans niet voor zover wij mensen daar over aan de buitenkant kunnen oorde len. Haar man had een grote boerderij bij Pau in de Beneden-Pyreneeën. Per testament had hij de helft van zijn vermogen aan zijn vrouw vermaakt -en van de andere helft had zij het vrucht gebruik. Bovendien had hij een verze kering gesloten van 25.000 francs, die bij zijn overlijden ten goede zou ko men aan Huguette. Het echtpaar had een knecht in dienst, Henri Sautier, die doorging voor een simpel mens. Tussen Huguette en Henri ontstond een lief desverhouding, die zulke vormen aan nam dat zij besloten Bernard uit de weg te ruimen. De man werd vorig jaar, toen hij naar de televisie zat te kijken, naar buiten gelokt en kreeg in de schuur van zijn knecht een slag op het hoofd, die hem het bewustzijn deed verliezen. Verdedigen kon hij zich maar matig, want hij miste de linkerarm. Henri en Huguette hesen hem in een 2 pk, de knecht zette de kleine wagen op een helling, overgoot de nog leven de Bernard met benzine, stak een luci fer aan en liet de wagen omlaag glij den, in de verwachting dat iedereen zou denken aan een ongeluk. Maar de auto reed in plaats van in een afgrond tegen een boom. Voorbijgangers scho- te hij de namen van zijn moordenaars stervende man naar het ziekenhuis. Nog voor hij de laatste adem uitblies maak te hij de nam van zijn moordenaars bekend: Henri Sautier en Huguette, zijn eigen vrouw. Beiden bekenden na hun arrestatie volledig. Wat gaat er achter dat drama schuil? Rechters en vele deskundigen heb ben in het verleden van de drie hoofdpersonen gewroet. Huguette heeft een slechte jeugd achter de rug. Met instemming van een ontaarde vader zijn dingen met haar gebeurd, die ouderen gemakkelijk kunnen raden. Uit angst en wanhoop ontvluchtte zij de ouder lijke woning en leerde Bernard ken nen, van wie zij aanvankelijk veel moet hebben gehouden. Wie van bei den begon met de huwelijksontrouw het eerst? Bernard of Huguette? Som migen zeggen: Bernard, die dat zijn vrouw openlijk moet hebben gezegd. Daarvan zou Huguette zo geschrokken zijn en zoveel angst hebben gekregen terug te moeten vallen op het ouderlijk milieu, dat zij wraak nam door zich met de knecht af te geven. Die verhou ding valt niet te ontkennen. Zij blijkt uit tal van brieven, waarin o.m. Hu guette aan Hcnri de hoop uitspreekt haar man onder een tractor terecht te zien komen. Al die gevonden brieven zijn ter zitting voorgelezen. Heeft Huguette in de eenzaamheid van de gevangenis berouw ge toond? Wie zal het zeggen? Een feit is dat zij op een gloeiende kachel is gaan zitten en zich zeer ernstig heeft verwond. De een zegt: zij is er teg^n aan gevallen. De ander meent: zij deed het om zichzelf te straffen en door die boetedoening haar geweten althans iets te ontlasten. Op de beklaagdenbank heeft zij zulke zenuwtoevallen gehad, dat gendarmen haar de zaal moesten uitdragen. Tijdens de laatste zitting, toen tegen haar de kapitale straf werd geëist, zat zij in diepe slaap. Men had haar uit vrees voor nieuwe scènes ver dovende middelen moeten toedienen. Haar ogen staarden wezenloos de zaal in. De eis van doodstraf drong in het geheel niet tot haar door. Wat is Henri Sautier voor een figuur? Imbeciel? Over hem lopen de rap porten van psychiaters uiteen. Dokter Uberschlagt van het krankzin nigengesticht in Lannemezan meent, dat Henri een doortrapte simulant is en dat van hem het plan moet zijn uitgegaan om Bernard te vermoorden. Een half jaar voor de misdaad moet hij ver scheidene malen hebben gezegd: ik ga een rijke vrouw trouwen en jullie zul len raar opkijken als jullie horen met wie. Al deze rapporten en getuigenverkla ringen van uiteenlopende aard hebben twijfel gezaaid in de hoofden van de juryleden. Althans zij hebben de ver zachtende omstandigheden laten gelden, die de officier van justitie in zijn on barmhartig requisitoir niet heeft kun nen vinden. Huguette en Henri kregen levenslang. VOOR KWALITEIT EN KOMFORT Kosygin: waarschuwing DEN HAAG Twee doden zijn gis teravond gevallen bij een ernstig ver keersongeval op Rijksweg 2 Amsterdam Utrecht. Het waren de bestuurders van twee personenauto's, die met elkaar in botsing kwamen. Een auto met vier jongelui schoot door de middenberm en kwam in botsing met een auto, die in de richting Amsterdam reed. Een der jongelui werd levensgevaarlijk gewond. Rechtstreeks particulier Gratis irnerieur-advies. MATHENESSESTRAAT 47, Breda Telefoon (01600) 42645 Achter Valkenierslaan. DAGELIJKS GEOPEND VAN 9-18 UUR OOK ZATERDAGS.

de Stem | 1965 | | pagina 1