Groei van reuzen wordt in de zuigelingentijd bepaald De heer K. v. Dijk verlaat Zeeland Frankrijk gaat serieus de vakanties spreiden PK Ml WC Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen ZUID-BEVELAND VLISSINGEN GOES ONZE JONGEREN WORDEN LANGER Supporters breken de trein af PARIJS IN AUGUSTUS GEEN „DODE STAD" Babyvoeding maakte een evolutie door Zestig jaar getrouwd in Goes Hotels geven reductie in voorseizoen DAGBLAD DE STEM VAN DONDERDAG 25 FEBRUARI 1965 Afscheid directeur Ziekenfonds Middenstanders vergaderden Volgende week begin met ratiobouw Dagblad De Stem De Brede Watering Be jaarden tocht over Grevelingendam N.V. SLAVENBURG'S BANK Hoofdinspecteur-directeur voor de arbeidsvoorziening 3 Regeringsfiat Mobil Oil in Amsterdam Het hotelwezen Hartelijk welkom H<><WATER Vandaag Morgen middelburg Jaarvergadering schapenstam Jubileum V.T.V. De Vlissinge Turn vereniging heeft met schillende activitei ten het 65-jarige bestaan gevierd. Onder andere werd een jeubdcabaretavond, een opvoering van de avonturen van Dik Trom en een avond voor leden-donateurs en genodigden gegeven waaraan door het cabaretgezelschap Frits Koster luis ter werd bijgezet. Op 1 maart a.s. neemt de heer A. Korteweg, directeur van het Algemeen Ziekenfonds Walcheren", afscheid van zijn. werk. Op die datum gaat hij name lijk met pensioen. Hij zal worden opge volgd door onder-directeur C. B. Laport. Zaterdag a.s. wordt in hotel Britannia" van 11 tot 1 uur een receptie gehouden voor genodigden terwijl er van half vier tot half zes een afscheidsreceptie volgt voor ziekenfondsleden en belangstellen den. Feestavond „Marathon" Zaterdag 6 maart a.s. aanvang 8 uur, organiseert de sportvereniging „Marathon" een feest avond voor leden met introducé's. De avond wordt gehouden in de zaal van Beijkers aan de Prins Hendrikweg. Nieuw bouwplan De raad van deze gemeente besloot op 18 december een bouw- en grondvoorschot te verlenen aan de woningbouwvereniging Gemeenschap pelijk Belang voor de bouw van 64 wo ningen met 16 garages op een terrein in het uitbreidingsplan Paauwenburg. De bouwplannen zijn inmiddels gewij zigd. De vereniging wil nu 96 woningen met 24 garages gaan bouwen in Paauwen burg. Burgemeester en wethouders van Vlissingen stellen de raad, die vrijdag bijeenkomt, voor om het eerder genomen raadsbesluit in te trekken en een grond en bouwvoorsehot van ruim 2,5 miljoen gulden aan de vereniging te verlenen. De huurprijs van de 96 woningwetwo ningen is berekend op gemiddeld f 21,40, exclusief de kosten van waterverbruik. De vergoeding voor centrale verwarming bedraagt f 8,35 per week. Biervliet De middenstandsvereniging „Willem Beukelszoon" hield haar algemene ver gadering in hotel „De Vriendschap". De voorzitter, de heer M. Ingels, kon bij zijn openingswoord een groot aantal leden welkom heten. De heer G. de Krijger gaf een over zicht betreffende de laatst gehouden win kelweek en een financieel verslag over het jaar 1964. Tijdens de winkelweek werden 158700 loten uitgegeven. Het batig saldo bedroeg f 70,69. Aan de plaatselijke E.H.B.O.-ver- eniging zal een bedrag worden beschik baar gesteld voor het aanschaffen van oefenmateriaal voor de mond-op-mond beademing. Wat betreft de herindeling der ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen werd medegedeeld welke visie hierover door het bestuur ter kennis van G. S. is ge bracht. De middenstandsvereniging staat op het standpunt, dat zij er het meest mee gebaat is wanneer de gemeente Bier vliet, in haar tegenwoordige vorm, dus met Driewegen en de Kapitale Dam, bij de nieuw te vormen gemeente Terneuzen zal worden heringedeeld. Daar men hoopt, dat er dan in de toekomst meer huizen zullen komen en dientengevolge meer mensen, wat de middenstand ten goede zal komen. Hierna kwam als voornaamste punt van de agenda de winkelsluiting op zon dag. Tot nu toe zijn de winkels in Bier vliet 's zondags tot 10 uur 's morgens geopend. Met meerderheid van stemmen werd besloten de winkels 's zondags de gehele dag te sluiten. De heer den Oude vraagt of het nu voor sommige branches niet bezwaarlijk is dat de sluiting der winkels op maan dagmorgen gehandhaafd blijft. Dit blijkt inderdaad het geval. Na enige discussie komt de vergadering tot overeenstem ming om aan de gemeenteraad voor te stellen de winkelsluiting in die zin te wijzigen, dat i.p.v. de maandagmorgen Ouderavond Dusseldorpschool. In de Prins van Oranje werd de jaarlijkse ouderavond van de Van Dusseldorp school gehouden. De avond werd georga niseerd door dé schoolvereniging DUGO en de Oudercommissie. De avond was belangrijk, omdat de school haar 25- jarig bestaan officieel vierde. Onder de talrijke sprekers was de burgemeester van Goes, mr. G. J. B. Huber, die de hele gemeente Goes feliciteerde met een school als deze. Na de toespraken was het de beurt aan de leerlingen om te laten zien wat zij presteerden. Een vlot programma werd afgewerkt met o.a. muziek, decla matie, gymnastiek en 'n eenacter, waarin vooral John Back uitblonk. De avond werd besloten met een gezellig dansje o.l.v. The Orpheans. Vandaag is er een leerlingenavond met een ander program ma. De muziek wordt nu verzorgd door The Shazams. Kapelle (Van onze correspondent) Eind volgende week zal in Kapelle worden begonnen met het heiwerk voor de bouw van 40 ratio-won-ngen die zul len verrijzen in het bouwplan Bruelis. B. en w. hebben goede hoop, dat nog dit jaar alle 40 woningen betrokken zullen kunnen worden. Dit deelde voorzitter H. G van Suyle- kom mee op een vraag van de heer J. M. Zuidweg (C.H.) tijdens de woensdagmid dag gehouden raadsvergadering. Tijdens deze vergadering werd akkoord gegaan met het aangaan van een geldlening van f 100.000,tegen een rente van 5,5 pet. bij de N.V. Bank voor Nederlandse ge meenten. De lening krijgt een looptijd van 25 jaar en het geld zal worden gebruikt voor financiering van de uit te voeren werken aan de Dijkwelseweg-Biezelingse- weg voor de nieuw te bouwen lagere tuinbouwschool. De vergoeding voor het bijzonder on derwijs ex art. 55 bis der L.O.-wet werd voor het jaar 1965 vastgesteld op f 66,87 per leerling. De rekening 1963 van de burgerlijke instelling voor maatschappe lijke zorg over 1963 werd aangeboden en in de rekeningcommissie werden benoemd de heren Chr. Rijn, A. de Schipper en K. de Koeyer. Van de heer J. Verhage te Biezelinge Dagblad oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefooD 8252 GOES Eerste redacteur Expluitatie- voor Zeeland Inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch- Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zutd-Beveiand en Walctieren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walctieren K. MENU tel 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen V' mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1 1. elke regel meer f 0,25 Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. werd aangekocht het pand Oude Dijk 1 te Biezelinge, groot 829 m2, zulks voor de som van f 9750,de hoop. Op een vraag van de heer De Koeyer of dit pand in verband met de saneringsplannen voor dit gebied direct zal worden afgebroken, zei de voorzitter dat b. en w. dit nog na der moeten bekijken. De woningwetwoning Lingestraat 3 werd verhuurd aan mevr. Walrecht-Ploe ger te Biezelinge en in haar woning komt dan het nieuwe hoofd van de herv. school te Biezelinge, de heer K. J. de Koeyer uit Middelburg. In de rondvraag vroeg de heer A. de Schipper (Vrije Lijst) de aandacht voor de wateroverlast die wordt ondervonden in de Julianastraat en de Maalstede; de heer Van Hoorn (VVD) vroeg hoe het staat met de taxatie van de woningwet woningen die sommige bewoners willen kopen, waarop werd meegedeeld dat er enkele zijn binnengekomen. De heer Slabbekoorn (SGP) wou graag enkele verkeersverbeteringen tot stand gebracht zien aan de Bredeweg te Biezelinge en de Biezelingsestraat te Kapelle en de heer De Koeyer (C.H.) vroeg naar de vorderingen aan het veranderen van het Marktplein te Biezelinge waarop de voor. zitter zei dat dit werk bijna klaar is. Bij de aanvang van de vergadering werd de overleden commissaris der ko ningin herdacht. Vergadering tuinbouwvereniging On der voorzitterschap van de heer A. de Schipper hield de tuinbouwvereniging Kapelle haar algemene jaarvergadering. In zijn openingswoord gaf de voorzitter een overzicht van de gang van zaken op de bedrijven in 1964. Over het algemeen waren de resultaten niet al te best. Uit het jaarverslag van secretaris B. de Jager bleek dat het ledental stabiel bleef en 130 bedraagt. Tot lid der financiële com missie werd de heer M. Hoogesteger Czn benoemd. Bij de bestuursverkiezing wer den de heren A. de Schipper, W. van Overloop en B. de Jager herkozen. Tot bode in de vacature ontstaan door het overlijden van de heer Jac. Eversdijk werd benoemd de heer A. Eversdijk Jzn. Besloten werd de proeftuin te Kapelle een subsidie van f 25,toe te kennen. Na de pauze hield de heer J. Ruissen, as sistent van de Rijkstuinbouwvoorlich- tingsdienst een bedrijfspraatje waarop 'n geanimeerde discussie volgde. 's-Heerenhoek Carnavalsoptocht. In onze extra editie over het carnaval in Zeeland, welke bij lage gisteren bij onze abonnees met de normale editie in de bus werd gestopt, is een fout geslopen. Wat betreft de op tocht in 's-Heerenhoek staat abusieve lijk vermeld, dat voor deelname met een grote wagen aan deze optocht als start- geld 25,moet worden betaald. De deelnemers ontvangen dit geld evenwel. Wolfaartsdijk In hotel Ossewaade in Wolphaatsdijk is de jaarlijkse districtsvergadering van de stembevoegde ingelanden van het 2e district van het Waterschap De brede watering van Zuid-Beveland gehouden. In zijn openingswoord heette de voor zitter gezworene A. Koert speciaal wel kom de dijkgraaf P. J. J. Dekker, de nieuwe hoofdingelanden burgemeester drs. P. Beelaerts van Blokland, M. J. Vermue en J. M. Mol, en de vertegen woordigers van de technische en admini stratieve diensten van het waterschap. Dijkgraaf Dekker gaf een uitgebreid overzicht van de algemene financiële as. pecten van het waterschap. Hij wees op het grote probleem van de steeds nog toenemende taken en uitgave van de waterschappen, die uitgaan boven het streekbelang. Hierdoor moeten de pol- derlasten zo hoog opgevoerd worden, dat ze op den duur het rendement van de grond gaan overtreffen. Daarbij komt dat het belastinggebied van de water schappen gelijk is gebleven, zodat de zelfde belastingplichtigen een steeds gro ter bedrag meoten opbrengen. In verband hiermee deelde hij mede, dat de Unie van Waterschapsbonden bij de regering heeft aangedrongen op een financiële verhouding tussen rijk en waterschappen. Verder wees hij op het wetsontwerp „uit kering wegen", dat waarschijnlijk een fi nanciële verlichting voor o.a. de water schappen zal betekenen. De voorzitter behandelde daarna de begroting van het waterschap voor 1965, die hij van een uitgebreide toelichting voorzag, terwijl het hoofd van de tech nische dienst ing. G. Beenhakker een toe lichting gaf op de uit te voeren kapi- taalswerken. Tot slot sprak de voorzitter woorden van afscheid en dank tot de afgetreden hoofdingelanden oud-burgemeester B. iter Haaj: Romeny en M» J. Mok de winkels de donderdagmiddag gesloten zullen zijn. Bij de rondvraag komt uit de verga dering naar voren nu eveneens in stemming te brengen de winkels het ge hele jaar om 6 uur 's avonds te sluiten en niet een gedeelte van het jaar om 7 uur. De voorzitter wil dit punt liever in een latere vergadering behandelen. Koewacht Bonte avonden Driemaal voor een goedbezette zaal gaf onze plaatselijke fanfare een bonte avond in het patro naat. Dit in samenwerking met de plaat selijke toneelvereniging ,,Tot Nut en Genoegen", Nadat de fanfare voor de muziek had gezorgd, werden schetsen opgevoerd, zang en declamatie. Vooral het jeugdtoneel had veel succes op de ze avonden. Het jeugdkoortje met als zanger en gitarist Freddy Janssens had zeer veel bijval. Alles was tot in de puntjes verzorgd. Zeer goed geslaagde avonden, waarvan ieder tevreden huis waarts keerde. Zilveren jubileum Op 1 mei a.s. zal de wijkverpleegster zuster Nepomu- sena haar zilveren kloosterjubileum vie ren in het klooster te St-Jansteen. Om ook de leden in Koewacht dit feest te doen meevieren is het bestuur van het Wit-Gele Kruis nu bezig een feest voor de zuster voor te bereide Als datum zal hiervoor zeer waarschijnlijk worden genomen zondag 2 mei. In Koe wacht is inmiddels de actie hiervoor in volle gang door middel van zakjes, waarin de bijdrage kan worden gestopt en die worden afgedragen in de brieven bus van de penningmeester. Reeds op heden kan worden gezegd, dat het een zeer geslaagde actie is, waaraan door de leden royaal wordt bijgedragen. Nieuw-Namen Geslaagde gezinsdag De jaarlijkse gezinsdag van de plaatselijke afdeling van de N.C.B. is bijzonder geslaagd. Om zes uur 's avonds werd in de parochiekerk een H. Mis ter intentie van de levende en overleden leden van de afdeling op gedragen. In het parochiehuis was er daarna een korte vergadering, die werd voorgezeten door voorzitter J. P. van Duyse. Na afloop daarvan hield pater <ousemackers een verhandeling over „Het Concilie". Laatste programma-onderdeel was een opvoering van Carlo Goldoni's „De ware, vriend" door de Camere van Rhetorica ,De Transfiguratie" te Hulst, dat er weer een zeer uitstekende interpretatie van maakte, die bijzonder goed in de smaak viel bij het publiek. Philippine Raadsvergadering De raad komt a.s. vrijdag, 26 februari 's avonds om 7 uur in vergadering bijeen. Bij die gelegenheid zal de begroting voor 1965 worden behandeld. Andere agendapunten zijn voorstel van b. en w. tot vaststelling van het bedrag per leer ling voor het bijzonder lager onderwijs voor 1965 en de behandeling van de sub sidie-aanvragen voor 1965. Sluis Hoerenkamer Op de zolder van het raadhuis werd een Cadzandse hoeren kamer ingericht dit in verband met de verfilming van het toneelspel 'Jaontje'. Deze kamer is echter voorlopig nog niet ter bezichtiging gesteld. Eerst zullen de scènes van dit streekstuk in kleuren ver filmd moeten worden. Walsoorden Carnaval Zaterdag zal Walsoorden carnaval vieren. Zonder prins overigens, want die is er nog niet. 's Middags is er een filmvoorstelling voor de jeugd in de kantine van de N.V. Blijko. Om zes uur 's avonds zal de kinderoptocht, waaraan nagenoeg de hele jeugd zal deelnemen, uittrekken, 's Avonds tussen zeven en ne gen uur zullen zich onder de dweilen een aantal lieden voegen, die samen een competente jury uitmaken en zullen be oordelen welke zot het best verkleed is. Westdorpe Biljartwedstrijd In café „Prins Hen drik" bij Magd. Dehulsters werd 'n wed strijd gespeeld tussen de biljartclub „Ons Genoegen" en „K.O.T." uit Sas van Gent. Met groot verschil heeft de plaatselijke vereniging de wedstrijd gewonnen. De uitslagen A. de Vos-R. Heijnsdijk 5029, O. Dehulsters-J. van Hulle 10091 A. Plasschaert-A. van Lent 5043, M. Dehulsters-J. Maas 8042, Th. van Waes- J. Kalfsvel 10052, R. Dumez-B. van den Boogaert 200—160, M. van Acker-R. Sa- mijn 5030, G. Janssens-R. Claessens 50 37, R. van Bastelaere-R. Sandrini 80-25, M. Thomas-G. Begijn 200—148. (Van onze correspondent) ZIERIKZEE Omstreeks 25 april a.s. zal aan de bejaarden van Schouwen-Dui- veland een rij- en boottocht worden aan geboden t.g.v. de opening van de Greve lingendam. De idee voor deze verrassing is ontsproten bij ZLM. Het bestuurslid, de heer H. J. van der Zande uit Nieuwer- kerk is met de organisatie belast. Een en ander geschiedt in nauwe samenwerking met de CBTB. Aan deze massale bejaardenreis kan worden deelgenomen door allen, die 65 jaar of ouder zijn. Bedrijfsleven, de in dustrie en vooral ook de RTM hebben hun volle medewerking toegezegd. Door. de RTM zullen de bejaarden groepsgewijs over de dam worden gevoerd met een aansluitende tocht over Goeree-Overflak- kee. Hoe vreemd het ook moge. klinken, voor vele bejaarden van Schouwen-Dui- veland zal het de eerste keer van hun leven zijn, dat zij op hun buur-eiland (ook al geen eiland meer eigenlijk) komen. In het reisschema is tevens nog een vaar tochtje opgenomen. (Bijzondere correspondentie- NEW YORK De jongens en meis jes van deze tijd groeien als kool en (Advertentie) ALLE BANKZAKEN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)—3553 Hulst: Zitdag Steenstraat 20. alles wijst erop dat de volgende gene ratie hen nog zal overtreffen. Uit sta tistieken is gebleken dat de 15-jarlge jongens van 1955 al 12,7 cm langer en ongeveer 15 kilo zwaarder waren dan de 15-jarigen uit 1875. Een en ander wordt voor een niet ge ring deel toegeschreven aan de vooruit gang op medisch gebied en op het ge bied van de kindervoeding. Een terzake kundige, John. R. Kid- well, een directielid van de Edward Dalton Co., een maatschappij die baby- voedsel vervaardigt, heeft onlangs een uiteenzetting gegeven van de ontwikke ling van de babyvoeding. In 1900 stierven van elke duizend zui gelingen er 162 wór het bereiken van de leeftijd van één jaar. Pellagra, Beri beri, Goitre (kropgezwel), Engelse ziek te (rachitis) en scheurbuik maakten miljoenen slachtoffers. Zelfs tot in 1935 stierven er in de Verenigde Staten on geveer 3.500 kinderen aan Pellagra. Kidwell merkte op dat toen eenmaal de oorzaken van deze ziekten (vitami negebrek) en andere voedingsproble men waren ontdekt, de geleerden zich aan het werk zetten om de voedings- niethoden te verbeteren. Drie kinderartsen van het kinderzie kenhuis in Toronto, Canada, bijvoorbeeld slaagden erin een voedingsmiddel, geba seerd op graan, te ontwikkelen, dat rijk was aan vitaminen en mineralen. De artsen hadden zich om advies gewend tot de Mead Johnson Co., die er reeds in geslaagd was de eerste gestandaar diseerde levertraan en de eerste oplos sing van zuivere vitamine D te produ ceren. Het resultaat was „Pablum" een waardevol voedingsmiddel voor kleine kinderen, waarmee een nieuw tijdperk van research op het gebied van kinder voeding werd ingeluid. Völgens Kidwell gebruiken de meeste moeders ai speciaal babyvoedsel zodat de meeste baby's tegen de tijd dat zij twee maanden oud zijn al graan en fruit hebben geproefd. „Vandaag de dag komen ziekten als gevolg van ondervoeding, zoals Beri beri, scheurbuik en Rachitis in de Ver enigde Staten praktisch niet meer voor, dank zij de verbeterde voedingsmidde- (Van een onzer verslaggevers) GOES Het echtpaar P. Holle- stelle-A. Mulder, dat in Huize Rand. wijck woont, was gisteren zestig jaar getrouwd. De heer Hollestelle is 82, zijn vrouw nog een jaartje ouder. Tijdens een bijeenkomst in de con versatiezaal van Huize Randwijck is het echtpaar gisterochtend hartelijk gehuldigd. Daarbij waren het perso neel en de bewoners van het tehuis aanwezig. Ook mevr. Huber-Schnei- der, echtgenote van de burgemeester, was aanwezig. Er werd o.a. het woord gevoerd door ds. Kluiver uit 's-Gravenpolder, de heer L. Joosse, voorzitter van het Randwijckbestuur en de heer C. Ambachtsheer, een 82. jarige bewoner van het tehuis. Laatstgenoemde droeg een zelf ge maakt gedicht op het jubilerend echtpaar voor. Gistermiddag recipieerden de heer (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De heer K. van Dyk, hoofdinspecteur-directeur voor de ar beidsvoorziening in Zeeland, is met in gang van 1 maart a.s. in een soortgelijke functie benoemd in de provincie Utrecht. Zijn plaats in Middelburg zal worden in genomen door drs. L. D. van der Werf, hoofd van de afdeling algemene arbeids marktzaken van het rijksarbeidsbureau en tevens plaatsvervangend hoofdinspec teur-directeur voor de arbeidsvoorziening in Drente. De heer Van Dijk zal dinsdag a.s. in Utrecht, drs. Van der Werf woens dag a.s. in Middelburg worden geïnstal leerd. De heer K. van Dijk is vanaf 1 juli 1953 in Zeeland als hoofdinspecteur-directeur werkzaam geweest. Hij kwam midden in de misère van de watersnood. Daarna maakte hij de herstelperiode mee en kon tenslotte op zijn terrein meewerken aan de geleidelijke, maar toch sneller gaande ontwikkeling van de provincie. In 1961 werd de heer Van Dijk getrof fen door een hartinfarc. Hij kwam er bo venop, maar zijn herstel duurde een half jaar. Sedert zijn ziekte heeft de heer Van Dijk zich moeten ontzien, hetgeen hem o.m. door het vele reizen binnen en bui ten de provincie niet is meegevallen. Vooral in verband hiermee is op zijn eigen verzoek een wisseling met Utrecht tot stand gekomen. Hier hoeft hij minder te reizen. Bovendien wil hij buiten de dagelijkse leiding van de arbeidsvoorzie ning Utrecht zo min mogelijk nevenver- plientingen op zich nemen. In Zeeland werden hem de vele ambtshalve verte genwoordigingen in allerlei instanties eveneens te veel. Hij was hier o.m. lid van de stichting leerlingstelsel Zeeland, adviserend lid van de federatie van sociale werkplaatsen, be stuurslid van de revalidatiestichting, plaatsvervangend voorzitter van de pro vinciale commissie voor de beroepenvoor- lichting, bestuurslid van de stichting ar- beidszorg voor mïnder-validen, bestuurs lid van de stichting ter bevordering van het eigen won-ingbezit van ambtenaren, Hoofdinspecteur-directeur K. VAN DIJK adviseur van de stichting hulpmiddelen voor gehandicapten en lid van de provin ciale adviesraad van de woningbouw. De heer Van Dijk is nu 61 jaarf en mevrouw Hollestelle in de conver satiezaal. Gisteravond werd de druk„ ke dag besloten met een serenade gébracht door Euphonia. Een zoon van de heer en mevrouw Hollestelle is bestuurslid van Euphonia. Enkele jaren geleden heeft Rand wijck al eens een zeventigjarige bruU loft gevierd. EDINBURGH Schotse voetbal supporters, die in Edinburgh terug keerden na een bezoek aan Greenock, hebben zeven spoorrjjtuigen grondig vernield, aldus een woordvoerder van de Britse spoorwegen. In de rijtuigen sneuvelden 58 lam pen, 10 lampekappen, enkele ruiten en zelfs een paar toiletten. De wagons zijn thans buiten dienst genomen om te worden gerepareerd, aldus de woordvoerder. De spoorwegen hebben een belo ning van 25 pond sterling uitgeloofd voor aanwijzingen die kunnen leiden tot opsporing van de vandalen. len en vitamines" aldus Kidwell. „Mi. neralen zoals kalk, fosfor, kalium, ijzer, die van essentieel belang voor het li chaam bleken te zijn, worden nog na der bestudeerd." De jeugd van vandaag ziet er niet al- leen groter uit dan de generatie voor hen. maar zij kan ook harder lopen, hoger springen en andere betere sport- prestaties leveren. Nog maar enkele jaren geleden dacht men dat polsstokspringen tot een hoog- te van 4,80 meter niet mogelijk was. Evenmin als het lopen van de mijl in vier minuten of hoger springen dan twee meter- De atleten van een generatie geleden voorspelden dat deze prestaties, pas over vele jaren door een toekomstige gene ratie van superatleten zouden kunnen worden geleverd. Maar nu reeds zijn deze barrières genomen en de atleten van vandaag verwachten nog grotere prestaties in de toekomst. De verbeterde kindervoeding is zeker niet de enige factoor die hierbij heeft meegespeeld, maar zij heeft er stellig veel toe bijgedragen. DEN HAAG De regering heeft in gestemd met de vestiging door Mobil Oil van een raffinaderij in Amsterdam in het nabij gelegen gebied van hel Noordzeekanaat. Het betreft een project dat in totaal een oppervlakte van 1500 hectaren ln beslag zal nemen. Dit met inbegrip van de chemische verwerkings industrieën die door de vestiging m Mobil Oil naar verwachting zullen wor den aangetrokken. De regering heeft o.m. het voorbehoud gemaakt, dat het project slechts door gang zal vinden als voor het vraagstuk van de lucht- en waterverontreiniging een verantwoorde regeling zal worden gevonden. Van de zijde van Mobil Oil is de vesti ging voorts afhankelijk gesteld van de totstandkoming van de nodige voorzie ningen voor aanvoer van grondstoffen. De oplossing hiervoor is gevonden in de aanleg van een pijpleiding waarvan de capaciteit rond 20 miljoen ton per jaar bedraagt. De pijpleiding zal een investe ring vergen van rond f 55.000.000. Voor aanleg en exploitatie van de leiding zul len rijk en de gemeente Amsterdam een namloze vennootschap oprichten. Mobil Oil zal een vaste vergoeding voor het transport van de aardolie per ton be talen. EEN AMERIKAANSE oliemaatschappij schijnt een belangrijke hoeveelheid olie te hebben aangeboord op de oostelijke oever van de Golf van Suez in Egypte. PIO DA GAMA PINTO, een van de voornaamste nationalistische leiders in Kenia, is woensdag met pistoolschoten in een auto voor zijn huis vermoord. De drie neger-daders konden ontsnappen, (Van een bijzondere medewerker) Parijs „Thans begint een tot nu toe ongekend experiment", zo zei een dezer dagen staatssecretaris Pierre Dumas tijdens een Franse televisieuitzending. „Wij beginnen onze campagne „Vakantiesprei ding", omdat de meeste Fransen en in het algemeen de toeristen van de landen om ons heen, in februari beginnen met het reegelen van hun vakantie. De heer Dumas kondigde verschillen de, effectieve maatregelen aan om de vakantiespreiding te bevorderen. Al le examens zullen plaats hebben voor het begin van de vakantie. In een deel van Frankrijk zal de schoolvakantie 14 dagen eerder beginnen dan in het andere gedeelte. Gedurende de vakantiemaanden zal 50 van de functionarissen op zijn post zijn. De vakantiespreiding zal ook toegepast worden in de publieke en privé sectoren. Renault heeft zijn medewerking al toegezegd. Ieder jaar was Parijs, gedurende de maand augustus, een dode stad. Men had er dan moeite om b.v. zijn haren te laten knippen of een broodje te kopen en vaak was het een hele toer om een open apotheek te vinden. Het is dan ook niet voldoende om in juli met vakantie te gaan, het leven moet gedurende elke zomermaand, augustus inbegrepen, nor maal kunnen doorgaan. In Parijs wor den een serie maatregelen genomen voor het openhouden in iedere wijk van 50 van de markten, levensmiddelenbedrij- ven, bakkerijen en slagerijen.. Dezelfde maatregelen zullen gelden voor de kap perszaken, de wasserijen en de badgele- genheden. Het ministerie van gezondheid neemt van 'zijn kant maatregelen voor een ra tionele vakantiespreiding van de artsen, de apothekers en van de gezondheids diensten. Wat 't amusement betreft, heeft tot nu toe alleen de Opéra-Comique gunstig geant woord op het voorstel van het ministerie van Cultuur, wat de theaters betreft. De bioscopen echter staan achter de minister. Om te weten wat de hoteliers denken over de door de regering voorgestelde vakantiespreiding hebben wü telefonisch contact opgenomen met verschillende toeristenplaatsen. Eerst belden wij in het Baskische land de V.V.V. van Saint-Pée- §ur-Nivelle „Monsièur", antwoordde men óns „de hoteliers van Saint-Pée zijn de eersten geweest, die niet alleen in de Pyreneeën, maar ook in geheel Frankrijk, die vanaf de maand juni een „verblijfs- premie" schenken aan de toeristen die hun vakantie in onze plaats doorbrengen. Wij geven gratis aan iedere automobilist die bij ons met vakantie komt 25 liter benzine. Degenen, die 7 dagen in een van onze hotels verblijven betalen maar zes dagen, de zevende dag is gratis. Om mee te heipen aan de vakantiespreiding gel den deze voordelen vanaf de maand juni". De burgemeester en de gemeenteraads leden van Saint-Pée gaan in '65 om zoveel mogelijk toeristen naar hun plaats te trekken een heel bijzondere vakantiepoli- tiek beoefenen en zij rekenen erop, dat zij reeds in juni kunnen beginnen: een maandelijkse „gratis-vakantieverloting". Iedere toerist, die zijn vakantie in een der hotels van Saint-Pée-sur-Nivelle doorbrengt, ontvangt een genummerd bil jet. Elke maand heeft een trekking plaats De winnaar krijgt de hotelkosten van zijn gehele vakantie terugbetaald, ook de ho telkosten van de familieleden die hem vergezellen. Nu Saint-Pée-sur-Nivelle belde wij het Syndicaat van de Hoteliers van Arcachon, Pilat-Plage, Pyla-sur-Mer en Moulleau. Ook hier was men enthousiast over de maatregelen van staatssecretaris Pierre Dumas, die men vastbesloten is te steu nen. Zelfs heeft het syndicaat beslist om de vakantiespreiding op een genoeglijke, aangename manier aan te moedigen bij de toeristen, die besluiten om hun „congé" in een van deze plaatsen door te brengen. Heel speciaal hebben de hoteliers, le den van het syndicaaat zich schrifte lijk verplicht om de vakantiegangers uit Duitsland, Oostenrijk en Zwitserland met bijzondere égards te behandelen. Dezen zullen Duitstalige kranten in hun kamers vinden. De hoteliers zijn ervan overtuigd, dat men veel met bloemen kan zeggen. Daarom zullen de gasten ook elke dag een boeket verse bloemen krijgen aangeboden. De toeristen van deze drie landen, en men hoopt, dat het niet alleen bij deze drie landen blijft, zullen dank zij het Frans „Commissariat Général au Tou risme", binnenkort door speciale acties ingelicht worden over de hartelijke ont vangst, waarop zij kunnen rekenen als zij hun vakantie in Zuidwest-Frankrijk doorbrengen. De voordelen van een va kantie in deze streek van Frankrijk zul len geregeld onder de ogen gebracht wor den van de lezers van verschillende kran ten en magazines in deze drie landen. Verluchte folders met aangename druk en in verschillende kleuren zullen met gulle hand verspreid worden. Het Syndi caat van de Hoteliers is ervan overtuigd, dat een steeds terugkomende reclame, gemaakt op grote schaal, haar galid wel zal opbrengen en dat zodoende tal rijke toeristen besluiten zullen om hun vakantie door te brengen in Zuidwest- Frankrijk. Om de vakantiespreiding not doelmatiger aan te moedigen, hebbes dezelfde hoteliers besloten om de hotel- prijzen in de maanden mei, juni en sep tember 20 a 30 lager te stellen ds! die van de maand augustus en dit ne: zo goed voor ééndaags verblijf ais voor i verblijf van meerdere dagen. De feestcomité's in talrijke toeristei plaatsen van het Baskische land zullei daarenboven grote, Baskische, vooral fol kloristische feesten en sportcompetitie organiseren gedurende de maanden mei juni en september alsook aangename et culturele excursies aan sterk geredu ceerde prijzen. Frankrijk weergalmt momenteel van 'i nieuw geluid. Men hoopt, dat het eet nieuwe lente inluidt van het toerisme it „La douce France"! Morgen, vrijdag 26 februari is het hoog water te Hansweert om 11.27 en 0.00 uur: Terneuzen om 10.57 en 23.37 uur; Vlis singen om 10.31 en 23.11 uur; Wemeldin- ge om 12.10 en 00.00 uur. MIDDELBURG Wöhler 19.30 uur Jaarverg. Philatelic* OOSTBURG Ambachtsschool 20 uur Ledenver. Vé(-F de Ambachtsschool. BRESKENS De Uitkomst 19.30 uur Jaarverg. zwer ver. Scheldestroom. ANTWERPEN K.V.O. 20 uur Madame Butterfly. GOES Landbouw 20 uur Ledenverg. Vrouwengilde. Schuttershof 19.30 uur Verg. brandwe^ TERNEUZEN Luxor 20 uur Sam van hiernaast, >-1 GOES Landbouw 19.30 uur Ledenverg. TOGO Opril 20 uur Ledenverg. Ned. Bond Vo gelvrienden, afd. Goes. Slot Ostende 19.30 uur Cntactavono Studieschilders. OOSTBURG Ledel 20 uur De rechtvaardigen. AARDENBURG Rode Leeuw 19.30 uur Toneel door RKJB en BJB. Sociëteitsgebouw 19 uur Muziek en to neel door Fanfare. MIDDELBURG -r Schouwburg 20 uur Uitvoering Aoot En semble. BRESKENS Kleuterschool 19.30 uur Forum over ge wetensvorming en huwelijksbeleving- VLISSINGEN Stadhuis 10 uur Raadsvergadering- woonwijk Zuid te IV zogenaamde Magisti ben zich in de afgeh eerste gezinnen gev- teren kreeg dit feit entourage toen burj J. Drijber aan een ners de huissleutel Met dit gebaar, en d( de burgemeester b( trouwens, wilde Drijber blijk geven belangstelling, waar meentebestuur de deze nieuwe woonv „barrière" van het Langs alle kanten tro aan gewerkt om deze s omhoog schietende woo sociale eenheid te vcrS In dit gehele kader pa de Stichting Bedrijfspan heeft ontwikkeld om i Zuid I een buurtwinkch bouwen. Gistermiddag is het persconferentie in het s delburg van alle kantel Het buurtwinkelcentru winkeleenheden omvatte] drie eenheden zullen i voor de vestiging van De andere zijde voora. levensmiddelen-detailliste echter ook enkele za levensmiddelensector eer centrum krijgen. Gedac aan een drogisterij en Het ontwerp is gema architectenbureau E. Grc bestaat uit twee tegenq gende winkelrijen, die een overdekte galerij bonden zijn. De galerij k gat" worden omdat ze ai afgesloten is. Burgemees sprak gistermiddag van aantrekkelijke en origin door een buurtwinkelce zullen de mensen in Zui( dat bij de opbouw vai zorgvuldig te werk zal aldus de burgemeester, dat het van het begin ai ling is geweest om juist i detaillisten volop de kan in het centrum te vesti is het gemeentebestuur b dit winkelcentrum slecl nemer betrokken. De van de keuze van de c z.i. ook volledig bij de Deze Stichting Bedrijfs burg is tot stand gekom tieven van de Middelb standscentraLe en het g< in samenwerking met Waarborgfonds voor de Amsterdam en de Nede jlenstan&s Fienanciering! "voor Bedrijf sob jecten n.v onderneming van de Ned( denstandsbank n.v. te Aj Burgemeester mr. J. mevr. Weinberg bloeit ze haar nieuwe huis 1 (Van onze correspo DEN BOSCH Woens Texels Schapenstamboek Brabant te Den Bosch zijl ring gehouden. De voorzitt v. d. Schans uit Eethen, c zijn openingswoord dat 1 jaar voor de Nederlandse si gunstig is geweest, vooral vleesprijzen. Ook voor het nen jaar ziin de verwacht hoewel onder invloed van markt de wolprijzen mindi gen. Blijkens het jaarverslag ïzi ^ec'en *n 1964 uitgebrei 141. In het stamboek werd geschreven 77 rammen en ™rSaderin® werd de aand op de voeding van de scha; ;,„rj ondanks de gunstige lijk11830 ook krachtv ,.Ee lokdag 1965 zal waar september a.s. plaats hei iï_ pm de premies voor to stellen en die vooj „o„V ogen' De groepen a van rammen zullen vervalle ringen zullen plaats hebbel Dili, respectievelijk te Nede aeren en Breda Gepoogd zal worden om Stne!nbeSn,SerCn de

de Stem | 1965 | | pagina 2