DE ROVER IN HET BOS OOSTENRIJKS Op visite bij oom en tante eda, Tel. 34567 da - telef. 33200 Waalwijktel-2514 Houders New-Forest-Pony in nieuwe bond bijeen Herzlich willkommen in Österreich N.S. SPOORT AAN TOT HYGIËNE In mijn dorp geen carnaval DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 24 FEBRUARI 1965 11 den. Wat doet n op het vuur weet dat die it kalmpjes en fijne van bri- En 's morgens en ziedaar de moderne it er op koken ze zijn ideaal kille voor- en n niet duur en eeft ze altijd! In de griep-greep bent U lusteloos maar beslist niet Syriërs ter dood gebracht wegens spionage Anna Palowna's burgemeester: DOOR Walter Breedveld DE OORLOC DE VOS Het gestolen prinsesje De omgekeerde wereld ANNIE VAN ROOSENDAAL, Hcensedük 73, De Heen (NB). 10 11 fEN mijn kreet reeds in de richting van het hol, dat mij tot slaap plaats had gediend. Maar het was al te laat- Ik had rrrij wel in veiligheid kunnen brengen, maar ik zag Old Firehand, Harry. Will en Dick door een groot aantal vijanden ongeven- Ik snelde hen te hulp. (Advertentie) liet u plaats waar u net «tond ÏO «hoon alt u hem i&H graag vond: Met ingang van 2 maart zal in de trein en stationstoiletten de hier afgebeelde toilet juffrouw de reizigers aansporen tot hygië nisch gedrag. Deze landelijke ac tie is het gevolg van een samenwerking tussen de Nederlandse Spoorwegen en de Stichting tot bevorde ring van hygiënische gewoonten. Vooral op de druk bezette trajecten is het schoonhouden van de treintoiletten nl. een zware taak, die door deze actie ver licht kan worden. Bo vendien zijn de reizi gers door een grotere hygiëne uiteraard ge diend. (Van onze correspondent) UTRECHT De fokkery van New Fo rest Pony's in ons land gaat in de laatste jaren hard vooruit. Zowel het aantal stamboekleden als dat der merries en hengsten is bijzonder snel toegenomen gedurende de nog niet lange periode dat het stamboek bestaat. Deze groei heeft de hengsthouders blijkbaar geïnspireerd om samenwerking te zoeken. Dit zowel voor de stamboek- houderij als voor het beter kunnen ex ploiter en van goede New-Forest-dek- hengsten. Een aantal hengsthouders, leden van het New Forest Pony stamboek, kwam in Utrecht bijeen om een en ander in concretere vorm te gieten. En met succes is deze bijeenkomst besloten. Met algemene instemming werd beslo ten de bond van hengsthouders van New-Forest-hengsten op te richten en deze bond te schoeien op gelijke leest als indertijd is gebeurd met de bond van V.L.N.-hengsthouders. Deze laatste is toen opgericht op initiatief van nu wijlen de heren E. v. Binsbergen te Zoelen en dr. C. Brands te Utrecht. De secretaris van deze V.L.N.-bond, de heer Vermond, gaf een uiteenzetting van de werkwijze van bedoelde bond aan de vergadering van vandaag, die werd voor gezeten door de secretaris van het New Forest Stamboek, de heer A. Heuff, Amersfoort. De hengsthouders nemen in de paar den- en in de stamboekfokkerij een bij zondere plaats in en het is goed dat ze zich verenigen opdat ze elkaar meer als collega's dan als concurrenten gaan be schouwen. Bij de V.L.N. heeft men deze doelstelling best begrepen: korte tijd na de oprichting waren alle hengsthouders als lid toegetreden. En de bond heeft goed gewerkt, zowel in het belang van de hele stamboekhouding als van de leden der verenigingen. Zo zijn verschillende kwesties geregeld, o.a. ten aanzien van de hoogte der dek- gelden, geschillen in koopkwesties (arbi tragecommissie), verzekering der (kost bare) hengsten, centrale inning der dek- gelden enz. enz. Momenteel is de New-Forest-fokkerij nog in opkomst en kan nog vrij gemak kelijk tot oprichting van een hengsthou- dersbond besloten worden. Er zijn nog niet zo vele hengsthouders en nu kan nog gemakkelijk' overleg gepleegd wor- [den. Algemeen werd daarom besloten de nieuwe bond van New-Forest-Pony- hengsthouders op te richten en direct daarop werd door de aanwezigen tot voorzitter van de bond gekozen de heer A. Heuff te Amersfoort. De secretaris van de V.L.N., tevens se cretaris van de V.L.N.-bond en hengst houders, de heer A. J. Vermond, zal als adviseur van de nieuwe bond optreden. Verder werden tot bestuursleden zater dag gekozen: voor het zuiden drs. P. C. A. Otjens te 's-Hertogenbosch (secretaris), C. P. A. v. d. Meulengraaf te Best (pen ningmeester)voor het oosten de heer D. A. Gesink te Sinderen en voor het noorden de heer M. A. Ananias te Roden. Uitvoerig werden daarna verschillende aangelegenheden besproken waarbij o.a. bleek dat nauwe samenwerking met de V.L.N. zal worden betracht; aangeraden werd de beide bondsvoorzitters over en weer in de besturen zitting te doen heb ben. De vaste kern der arbitrage-commissie zal zo mogelijk gevormd worden door de zelfde heren als bij de V.L.N.-bond. Al leen de dierenarts wilde men een andere doen zijn. De verschillende kwesties zullen door het nieuwe bestuur, aan de hand van de gehouden besprekingen, nader bestu deerd worden en aan een in mei te hou den algemene vergadering worden voor gelegd. Hierbij kan dan ook over het huishoudelijk reglement worden beslist. (Advertentie) machteloos! Neem direct Rheumin. Rheumin - tabletten helpen snel, zeker en bovendien veilig! Ook door de gevoelige maag uitstekend te verdragen. 20 tabletten 68 ct. Een Brocades - product, dus: vertrouw er op! De grens...en omhoog gaat de slag boom voor een onvergetelijke vakantie. In rijk Oostenrijk! Of U nu natuurliefheb ber bent.ofkultuurminnaar.vertierzoeker of rustgenieter,Oostenrijk is het vakan tieoord naar Uw hart. En naar Uw porte monnee, want Uw gulden is er nog steeds heel wat waard! Kom ook naar Oostenrijk! maar win eerst alle inlichtingen In bij Uw reisbureau of bij het TOERISTENVERKEERSBUREAU Attentie: het nieuwe adres is Herengracht 437, Amsterdam. Telefoon: 62188. BEIROET Twee Syriërs, die we gens spionage voor de Verenigde Sta ten ter dood veroordeeld waren, zijn gis teren vroeg terechtgesteld. De terecht- gestelden zijn Farhan Attassi, een Ame rikaanse staatsburger van Syrische af komst, en zijn néef, Moeen Hakimi, ma joor in het Syrische leger. Attassi werd opgehangen, Hakimi door een vuurpele- ton geëxecuteerd. (Advertentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. w ANNA PALOWNA „Zolang in mijn gemeen te brooddronken nozems in feestzalen herrie schoppen, op straat ver nielingen aanrichten en bonje schoppen, zolang komt er in mijn gemeen te geen carnaval". Met woorden van deze strek king beschikte de burge meester van Anna Pa- lowna, mr. M. Th. Mijn- lieff, afwijzend op het verzoek van de vereni ging „De Krabbetukkers" te Den Helder om de ge legenheid te krijgen zon dag op een waardige wijze in Arnna Palowna te worden ontvangen. De pogingen om te komen tot de oprichting van een carnavalsvereniging in Anna Palowna zijn dus bij voorbaat gedoemd te mislukken. Aanleiding tot dit ver bod is de baldadigheid van de jeugd. „De welvaart is zo ge stegen, dat die apen van 16 en 17, ik noem ze al tijd bromnozems met vreselijk veel zakgeld op zak lopen. Door het grote aantal vergunningen, dat ik verleende, werden er veel dansavonden gehou den, soms wel twee of drie in het weekeinde. Maar door de baldadig heid van de jeugd, die tijdens de dansavonden lichtelijk aangeschoten geraakten, zagen we de laatste tijd 's maandags verkeersborden vernield, omgedraaid enz. Deze moesten dan weer wor den gesloopt en vervan gen worden door nieu we", aldus burgemeester Mijnlieff, die genoeg heeft van deze baldadig heid en door het ver strekken van minder ver gunningen de jeugd een lesje hoopt te geven. Daarom geef ik geen ver gunningen meer af voor na twaalven. Per café mogen er in het vervolg maar twee dansavonden per maand worden ge houden. f „Wordt het niet veel te groot, Mari?" f vroeg ze toen ze weer thuis waren. I Hij lachte: ,,Nee, het wordt niet te groot. We moeten veel ruimte heb- l ben voor het monteren. Sommige on- derdelen moet ik kunnen uitbesteden, i andere kunnen we hier zelf maken. f We kunnen hier een maaimachine in f elkaar zetten, zelfs twee tegelijk. Maar dan blijft er geen ruimte meer °-X5 -oni.4n,og iets anders te doen." „WH je dit bedrijf aanhouden?" vroeg ze. „Ja, minstens tot de nieuwe fa- hp^nanlf'v5 Ik hUUr Vaïl het pand betalen en het loon van vier mensen; over een paar maanden zul- tlen, zlJn- Dat >s het maxi- mum wat we kunnen hebben anders f lopen We elkaar in de weg. Een k-iei- ne constructiewerkplaats kan hier draaien en dan nog primitief, dat ziet u zelf wel. Het klinkerpad is veel te t smal Het is iedere keer een hele f toer voor de chauffeurs om de straat f in te draaien en dan moeten ze nog f het trottoir oprijden aan de overkant f Ik hou mijn hart vast als zo'n man t aan het manoeuvreren is met een zware vracht- Een beetje te veel gas en hij staat met zijn voorwielen bij de mensen in huis. Lange vrachtwa- gens moeten we in de straat laden. Dat is geen doen voor de mensen. J 2e sjouwen zich kapot. Even zat hij met dromerige ogen j v°°r zich uit te kijken en zei dan: "Er zijn nog zoveel andere zorgen, f grootmoeder. Meerwijk heeft goed f verkocht op de tentoonstelling en de t vakpers heeft gunstig over de ma chine geschreven. Dat is heel mooi. maar het mag geen incident blijven, up de folder, die we in grote hoc- J! 1je^en rondgestuurd, zijn einig bestellingen binnengekomen. Drie boeren zijn zelf naar de machi ne komen kijken. Eén heeft gekocht. ™fVlet Dat is tekenend en begrij- S' ™n primitieve werkplaats nfml ver'r°uwen. Meerwijk is sympathiek ontvangen, maar de naam is nog lang niet gevestigd. Bovendien kan ik straks niet voor de dag ko men met één produkt; ik moet een hele serie landbouwwerktuigen kun nen aanbieden. Dat zullen niet alle maal witte raven zijn, integendeel, het zullen conventionele machines zijn met hier en daar misschien een klei ne vernieuwing. Met de maaimachine heb ik in de roos geschoten. Straks komt het pa tent, waarschijnlijk voor heel Europa, misschien vopr heel de wereld. Dat is geen illusie, grootmoeder, het is reëel. Het principe van de machine is oereenvoudig, dat heeft Toon u ook gezegd. Het lag voor iedere construc teur voor het grijpen, maar als nie mand het ziet, dan gebeurt er niets. Ik heb het gezien. Noem het vakbe kwaamheid, inzicht of geluk, dat doet er niet toe- De machine zal het lang doen. Ik zou op dit moment niet we ten hoe ik er zelf nog iets aan zou kunnen verbeteren en dat zal ande ren ook niet gemakkelijk lukken. Bo vendien kan men een machine met een wereldpatent niet vlug van de markt verdringen. Dan zou men een heel nieuw principe moeten vinden en dat is bij een maaimachine, die weinig gecompliceerd is, niet eenvou dig. Daarom durf ik het wat groter aan te pakken waarbij ik mij er goed van bewust ben dat ik pas aan het begin sta. Meerwijk moet nog helemaal geconsolideerd worden. We zullen een suggestieve reclame blij ven voeren in de kranten, we moe ten doorgaan met folders rond te stu ren. en ik moet tenminste een re presentatieve man hebben om de boe ren te bezoeken. Het moet geen heer zijn en geen boer; hij moet wat tech nisch inzicht hebben en hij moet voor al een goed verkoper zijn. En dan moet ik zelf hard aan de slag. Ik moet een collectie voorbereiden waar ik straks mee kan starten; daarbij moet ik goed opletten dat ik niet raak aan het patent van anderen. Misschien lukt het om buitenlandse machines in licentie te maken- En ik moet hier de boel in de gaten houden. Ten minste een jaar moet ik hier mijn brood en liefst nog wat meer ver dienen." Weer zat hij even dromerig voor zich uit te kijken en zei dan: „Ik hoop dan ook dat u me nog niet in de s-teek laat. Ik kan u nog niet missen". „Is dat niet een beetje na- ief. Mari?", vroeg ze glimlachend. ,,Nee, dat is niet naief. Toen u in het voorjaar zei dat u mij zou ko men helpen, was ik woest. Ik vond het pijnlijk en gênant; ik dacht dat het voor u en voor mij niet te ver dragen zou zijn. Maar ik ben blij dat u hebt doorgezet. U hebt dit huis be woonbaar gemaakt en u hebt mij tot rust gebracht. U bemoeit zich nooit met de dingen van de werkplaats en toch hebt u ook daar een goede in vloed. De mensen vinden u lief." ,.Ik zal nog wel even blijven als jij dat nodig vindt", antwoordde ze een voudig- Als Harrie in het middaguur zijn boterham op kwam eten, praat ten ze over Mari en diens plan nen; dat konden ze geredelijk doen omdat Harrie overal van afwist. „Hij verandert met de dag", zei Gode- frieda. ..Hij is nu heel rustig en hij doet alles overwogen. Ik heb goede hoop dat hij zal slagen." Harrie knik te instemmend. „Daar ben ik niet bang voor, grootmoeder. Harries op merking van enkele jaren geleden dat Mari een dimensie meer had kwam haar weer voor de geest. Waren dit de eerste tekenen ervan? „Toon zegt dat Mari een genie is", zei zij. ,,Hoe denk jij daarover?" Er was eens een heel oude vrouw die heel alleen woonde in een huisje aan de rand van het bos. Nee, toch niet helemaal alleen. Want zij had een oude liond met stijve poten en een oude slaperige poes. Op een dag klopte er een man bij haar aan, een rover met boze bedoe lingen. Maar toen de vrouw open maakte, trok hij zijn liefste gezicht en zei met huichelachtige stem: ,,Dag moedertje, hebt u een slokje water voor een dorstige reiziger?" „O jawel", zei het vrouwtje, „en ook wel een stoel om even op uit te rusten". En ze liet de man binnen. Toen hij op de stoel zat keek hij eens in het propere huisje rond. „Wat een keurige woning hebt u", zei hij prijzend. „Ik doe mijn best het netjes te hou den. Maar het is hier eenvoudig," zei het vrouwtje. „Ja," vond de man. „Het is wel eenvoudig. Waarom koopt u niet wat mooiere spullen?" „Omdat ik een arme vrouw ben en geen geld heb", was het antwoord. „Nou, nou," lachte de man. „Er zal wel een beurs met geld onder de ma tras verborgen liggen. Een spaarduit je. Een appeltje voor de dorst. Ik zou maar oppassen dat er op een dag geen rovers komen om het af te pakken." „Van mij zal niemand rijker worden," zei de vrouw ronduit. „Ik heb geen rode cent. Maar als iemand me kwaad wil doen, dan heb ik een flinke knup pel..' en zij greep naar een stok die bij de deur stond. „Haha!" lachte de man. „Een armzalig stokje in een oude vrouwenhand, daar is geen man bang voor!" „Dan heb ik nog mijn hond, die ik op indringers af kan sturen", zei de vrouw flink. „Bedoelt u dat oude stijve beestje daar op de mat?" vroeg de man. „Ja, die bedoel ik. Hij heeft nog goede tanden om rovers in de benen te bijten", zei de vrouw. „Ik wed dat hij nog niet eens door een kous kan bijten," spotte de ro ver. „En dan heb ik nog mijn poes," zei het vrouwtje onverstoorbaar. „Bedoelt u dat plukkerige stukje bont daar achter de kachel?" vroeg de ro ver. „Ja, die bedoel ik. Mijn poes heeft flinke nagels en ze kan iedereen naar de keel vliegen." „Ik wed dat die poes nog geen druppeltje bloed uit mijn hand kan slaan," zei de rover. „Ik waarschuw je maar moedertje, sluit de deur maar goed af, want er sluipt kwaad volk hier in het rond. En nu ga ik maar weer verder. Bedankt." De rover stond op en deed alsof hij verder trok. Maar hij bleef in het bos. en wachtte tot het avond werd, om de vrouw te beroven. Want hij dacht wel zeker dat zij spaargeld zou hebben verstopt on der haar matras. Toen de oude vrouw die avond klaar was in haar huisje, zette zij voor zichzelf een lekker kopje koffie. De fluitketel stond op en terwijl zij al vast wat suiker in haar kopje deed, liet zij één korreltje op de tafel val len. Eén klein korreltje suiker. Het De mensen vluchtten allemaal, want het was oorlog. Ze hadden allemaal vlug een schuilkelder gegraven- Daar begonnen al een paar soldaten te vech ten. Er begon ook een kanon te schie ten. De kinderen huilden allemaal en de moeders ook. Er moesten nog Pa pa's weg om ook soldaat te zijn. Na vijf maanden was de oorlog ge daan. De mensen en kinderen, waren blij. maar het ergste was, dat ze nu straatarm waren, en vroeger waren ze zo rijk Uit dit land gingen de mensen weg, ver weg met de trein. Er stonden veel mensen bij het station. Eindelijk konden ze naar het perron. Tuf, tuf, tuf, daar kwam de trein aanpuffen. Ze had den zeker al tien minuten gereden, toen stopten ze. Er kwam een man in de trein om de kaartjes te knippen. Toen kwamen ze in Oostenrijk. Daar hadden de mensen ook niet veel geld, en ze reisden verder. 's Nachts sliepen ze in een hotel voor niets, want die mensen hadden ook niet veel geld. De mensen droomden over de oorlog. De volgendie morgen ston den er weer soldaten. Maar ze gingen maar naar de kazerne, „Gelukkig", zuchtte een oude meneer en hij liep krom naar zijn stoel. De andere men sen waren zich aan het aankleden. De oude meneer was al vroeg opgestaan. Toen vertrokken ze weer. Met de trein De kinderen vonden het toch wel een beetje leuk. Ze reisden en reisden maar Soms stond de trein stil, dan waren ze bij een station. De oude meneer kon zijn kaartje nooit goed vinden, als er een man kwam om het te knippen. Opeens waren ze weer in Noord-Bra bant Na tien weken waren ze thuis. De kinderen waren allemaal heel blij, maar het was wel erg, dat de soldaten de lieve hond Bobbie hadden doodge schoten. 's Morgens gingen ze allemaal naar de kerk en ze hadden altijd geld genoeg om brood te kopen. En ze dach ten, dat het nooit meer oorlog zou wor den.... Piet Matthyssen (7 jaar), v. Lansehotstraat 21, Achtmaal Achtmaal. vrouwtje zag het niet eens. Maar een vlieg die de hele dag al in de kamer had gezeten, zag het korreltje wel. Hij zoemde een paar keer in het rond en streek neer op het tafelkleed. Hij deed nog twee stapjes en begon zich te goed te doen aan de suikerkörrel, die voor zo'n kleine vlieg natuurlijk een reuzeklont is. De vlieg zat midden op de tafel en midden onder de grote pe troleumlamp. Hij likte en zoog en was zo druk bezig met de lekkernij dat hij niet zag hoe een spin naar hem loerde. De spin zat in haar web dat zij gemaakt had in de krullen van de petroleumlamp. „Ba, ga jij eens van de tafel", riep het vrouwtje en zij sloeg met haar hand naar de vlieg. „ZZZoemmm", de vlieg vloog op, maar in zijn gulzigheid klemde hij de suikerkörrel in zijn pootjes vast. „zoem, zoem, zoem", daar botste de vlieg tegen het spinneweb en meteen zat hij gevangen. De vlieg rukte en trok, het spinneweb beefde en trilde in het lamplicht. Dat zag de dikke poes. Die had al de hele dag geslapen en voelde zich nu echt opgekikkerd. „Zoemm, zzoem, zzzimmm, zzzoemmm!" baste en siste de vlieg in het net. De poes keek om hoog, dook neer in zijn voorpoten en sjoemp! daar sprong zij me eventjes met een reuzensprong van de grond op de tafel en van de tafel naar de lamp. Klats, klauwde zij met haar poot door het net en rinkeldekinkelde- kink, daar viel zij naar haar reuze- sprong tussen de kopjes op het koffie blad van de oude vrouw. De vlieg raakte bevrijd en raasde dol van schrik door de kamer, bots tegen het raam, zoem door de lucht, bots tegen de spiegel, zoem langs de grond, bots tegen de natte neus van de hond! En het suikerkorreltje, dat de vlieg nog al die tijd zo gulzig had vastgehouden, schoot de hond in het neusgat. „Wrrrafff!", blafte de hond en „hatsjie, hatsjoe!" niesde hij te gelijk. Toen begon de fluitketel te gil len en de poes maakte met opgezet te haren een kromme rug. „Psssssj!" blies de poes. Het leek of alle duivels tegelijk in het huisje waren losgebroken. „Hei daar hier jij Hola, weg jij!" schreeuwde het vrouwtje. Bots, zoem, bots, deed de vlieg, rinkeldekink, ram melden de kopjes, psssj, psssj blies de poes en hatsjie, hatsjoe niesde de hond. Daar buiten was de rover met bo ze bedoelingen naderby geslopen en hij wist niet wat hij denken moest van al dat lawaai. Juist wilde hij maar liever rechtsomkeert maken toen de niezende hond met zijn styve po ten tegen de deur viel. De deur vloog open en de knuppel tuimelde naar bui ten, precies tussen de voeten van de boze rover. Hij struikelde en „auw- auwauw" kermde hij. Maar liet spek takel in het huisje overstemde zijn geroep. Het vrouwtje sloot de deur. De hond had het korreltje uitgeniesd M en ging doodmoe op zijn mat liggen. De poes streek haar haren glad en rolde zich op achter de kachel. De vlieg verstopte zich in het gor dijn. En de spin begon het gat in zijn web te maken. „Hèhè," zei het vrouwtje, „is me dat schrikken", en zij zette de ketel af, ruimde de gebroken kopjes weg en ging een dutje doen om te bekomen. De rover had een groot gat in zijn hoofd. Eerst bleef hij liggen om wat bij te trekken. Toen bond hij zijn zak doek om zijn hoofd. En na de knuppel beleefd tegen de deur gezet te heb ben, verdween hij stilletjes. Hij is nooit meer in die buurt terug gekomen. An Mac Gillavry LIA VERSCHUREN, Steensedijk 26, Hulst (Z) (9 jaar). Bij een meer in het bos Daar woonde eens een vos Hij woonde er al jaren Want hij had al grijze haren Hij vond het wel fijn in het bos Er was zo'n lekker zacht mos Daar kon hij lekker op luieren En op de paadjes kuieren Maar vaak ook ging hij op jacht En voor de dieren was hij niet zacht. Hij stal haast alle kippen uit het hok En kreeg het met' de boer aan <ie stok. Maar hij kon steeds aan de boer ont snappen En kan nu nog steeds kippen gappen Dus als je eens komt bij een meer in het bos Kijk dan eens uit naar Reintje de Vos. Anja de Swart (11 jaar) Baarleseweg 6 Chaam. Er was eens een prinsesje. Op een keer was dat prinsesje gestolen. Haar mooie kleertjes hadden ze af. gepakt. Het prinsesje deden ze in een grote kist. Ze brachten haar naar Duitsland. Daar stonden mensen van de politie, die de wagen onder zochten. Toen ze in de kist keken en het prinsesje zagen zitten vroe gen ze: „Wat betekent dat?" Toen moesten de mannen wel zeggen „Dat is het prinsesje, dat wij heb ben gestolen". „Zoooo, zeiden de poT litie-agenten, hebben jullie het ge stolen? Dat mag toch niet. Breng het prinsesje vlug terug naar haar moeder". Dat deden ze toen maar. José Heffels (7 jaar) Sint Antoinedijk 2, Oud-Gastel Wil corresponderen. Het dressoir staat op de radio Het raam hangt aan de gordijnen De kachel staat op de koffiekan De straat rijdt op de auto De vensterbank staat op de bloemen De fiets rijdt op de man De muur hangt aan het behang De enveloppe zit op de postzegel De fruitschaal ligt op de sinaasappelen. ELLY VAN GROESEN (11 jr.) Hoge Zeedijk 16, Zevenbergschenhoek MIRANDA DE BRU1JN —'- vX i t 0 Dorpsstraat 67, St.-Willebrord Het was vakantie. Moeder zei: „Het is vandaas zulk mooi weer, ik heb best zin om naar tante Greet en ome Jan te gaan". „Ja, daar heb ik ook wel zin in," zei vader. En Riet vond het natuurlek ook heel f(jn. „Gaan we met de bus. moeder?" vroeg Riet, „want ais we met de fiets gaan duurt het zo lang." „Mü goed hoor", zei moeder. En vader vond het ook goed. Ze gingen eerst zichzelf klaarmaken. Toen ze klaar waren zei vader, dat ze maar op stap zouden gaan want ze moesten nog een eind lopen- Dat deden ze dus. Riet vond het echt ge zellig om zo tussen vader en moeder in te lopen. Zo naderden ze langzaam de bushalte. Het was er al druk. Dc bus kwam er al gauw aan. Vader zei tegen de buschauffeur waar ze naar toe moesten. Moeder en Riet hadden al gauw een gezellig plaatsje gevonden voorin. Vader was achter moeder gaan zitten. Nu ging de bus vooruit. Het ging lekker snel. Als je buiten keek was het heel mooi. Je zag het land schap waar de koeien graasden en je zag bijna niets dan huizen. Toen stopte de bus waar ze moesten zijn en ze stapten uit. Nu waren ze erg dicht bij het huis van tante Greet en ome Jan. Het zag er erg leuk uit. Ze belden aan. Tante Greet en ome Jan waren heel erg blij. dat ze gekomen waren. Wa rempel kwam daar Lianneke van tante Greet en ome Jan ook aan. Moeder vond, dat het een erg leuk kindje was geworden. „Ze is nu twee jaar", zei tante Greet. ..Maar komen jullie maar gauw binnen", zei tante Greet, ,,dan zal ik eerst voor jullie een glaasje limonade inschenken." Ze gingen naar binnen, daar zag het er ook allemaal even leuk uit. Even later zaten ze al lemaal achter een glas heerlijke limo nade. Mmmmmmm, wat smaakte dat lekker! Riet ging nu spelen met Li anneke. Wat had ze veel poppen. En hele mooie zelfs. Ze had ook nog an der speelgoed. ,,Nu", zei tante Greet, ..ik zal maar eens voor eten gaan zor gen. anders hebben we straks geen eten. Tante Greet maakte lekker eten klaar. Het was koude schotel en het zag er lekker uit. Na het eten hielp Riet tante Greet met de afwas. Lian neke moest nu naar bed. dat deed ze iedere middag. Riet heeft die middag nog veel plezier beleefd. ..Nu zullen we maar eens opstappen", zei vader, „want we moeten om half vijf bij de bushalte zijn." Vlug namen ze afscheid. Vader zei, dat tante Greet en ome Jan de volgende keer maar bij hun moesten komen. Ze beloofden, dat ze dat zeker zouden doen. Toen gingen ze op weg naar de bushalte, dat was gelukkig niet zo ver weg. Ze waren nog maar heel eventjes bij de bushalte of daar kwam de bus al aan- De bus reed heel hard en ze waren heel gauw weer thuis. Om dat ze nog niet gegeten hadden, deden ze dat eerst. Daarna las Riet nog wat in een boek en toen het uit was ging ze naar bed. Ze lag om half negen onder de dekens. Riet zei tegen moe der: ,,Ik vond het een fijne dag van daag". Annie Maas Koolpad 22 Bavel. 1

de Stem | 1965 | | pagina 9