DE SPELERS VAN VASAS HEBBEN HET GOED.... Spelverruwing brengt handbal in diskrediet SIR STANLEY GERIDDERD =0=p=s=f=e=/=/=i=/i=g=e=n= Alle handboogschutters in één bond FEIJENOORD staat nog steeds niet veilig...! CLAYLISTON OP 25 MEI Peter Post van eerste plaats TERUG VAN WEG GEWEEST 11 ook thee? Benfica-Real niet op t.v. ows De zesdaagse van Essen Flinke ruggesteun van industrie en voetbalbond Surtees traint voor Le Mans Engelse beker Gunstige loting voor favorieten Voetbalreportages op de televisie 103 tegen 12! Afdeling Limburg voert campagne Reserve klassen lenkenhet verrukke- 2. De fijne ïcentreerd .Wees gul zet u een geurigst," Jan Jongbloed Frits Flinkevleugel Daan Schrijvers André Pijlman Rinus Israël Joop Burger 'r. Geurtsen, Jos Vonhoff, Mosje Temming, Huub Lenz, Dick Hollander L. Povazsai, I. Korsos, Janos Mate Arpad Orban L. Orosz, Karoly Palotai Laszlo Toth L. Györfy, L. Keglovich Laszlo Tamas Zoltan Kiss VASAS BREDA Op de jaarvergadering van de Nederlandse bond van hand boogschutterijen is onder meer de vie ring van het zilveren bestaan ter spra ke gekomen. December zal de feest maand worden voor de schutters. Voor zitter J. Remmers stelde vast, dat de bond gedurende de afgelopen jaren de handboogsport in goede banen heeft ge leid. ,,Een moderne sportieve wedstrijd opvatting, naast handhaving van de al oude folkloristische uitingsvormen van ESSEN De stand in de Zesdaagse wielerwedstrijd in Essen: 1 Rudi Altig/ Junkerman, Duitsland 658 punten, 2 Lykke/Eugen, Denemarken 526 punten, op één ronde: 3 Van Steenbergen/Post, België/Nederland 768 punten, 4 Olden- burg/Kemper, Duitsland 242 punten, op twee ronden: 5 Bugdahl/Kanters, Duits land 174 punten, op vijf ronden: 6 Seve- reyns/Grossimlinghaus, België/Duitsland 199 punten. De overige ploegen hadden elf of meer ronden achterstand. (Van onze sport correspondent AMSTERDAM. De Hongaarse voorzitter Janos Lang zat temidden van een aantal be stuursleden van de vereniging Vasas Eto Györ. Ze vulden met praten de tijd dat de spelers zich j klaar maakten om te gaan trainen in het Olym- pisch Stadion te Amsterdam. Ze beten gretig in het Nederlandse bier dat zij best vonden. Of mijnheer Lang iets wilde vertellen van de Hon gaarse club? Natuurlijk wilde de heer Lang, die praeses is van Vasas Eto, hetgeen zo veel wil zeggen als „Staalclub Eendracht", wel het een ander uit de doeken doen. Hij nam - via onze Hongaarse tolk - geen blad voor de mond en vertelde alles wat wij hem vroegen. Vooral de finan ciële mogelijkheden van de Hongaarse voetbalclub intrigeerden ons en natuurlijk ook de status van de spelers. Het bleek dat de verenigingen in het Hongaarse topvoetbal een flinke ruggesteun krijgen zoals van de industrie of van de Hon gaarse voetbalbond. De Hongaarse voet balbond is een rijke. Zij krijgt wekelijks twintig procent van de toto-inleg en dat is heel wat, want de Hongaren zijn verzot op het doen van een gokje. Het druist kennelijk niet in tegen het systeem dat men via de toto ineens een kapitalistje kan worden. Elke week komt er een bedrag van ruw ge schat acht miljoen forinten in de totokas. dat is vele honderdduizenden guldens. Van het geld dat bij de Hongaarse bond terech komt worden o.a. de clubspelers betaald. Voor een overwinning van de vereniging n.l. in de competitie ontvangt elke speler die in de eerste klas uitkomt een premie van 800 forinten en wie in de tweede klas speelt 300 forinten. De spelers van Vasas Györ hebben een baaivbij de plaatselijke grote industrie. Die haan is een wassen neus want elke dag krijgen de spelers vrij om te trainen o.l.v. Nandor Hidegkuti die door de spe lers op handen wordt gedragen. Als DWS vanavond het veld op komt zal ook dan de Bredase-Am sterdammer Daan Schrijvers het team aanvoeren. „Er is geen betere trainer in heel Hon garije" vertelde ons rechtsback Kiss, een vriendelijke donkere jongen. Die baan bij de staal- en wagonfabriek Wilhelm Pieck brengt de mannen een maandsalaris van 2500 forinten op. Daarnaast krijgen de spelers nog de z.g. calorieëntoeslag extra. Dat is bedoeld om versterkend voedsel te kopen om de conditie op peil te hou den of te vergroten. De spelers gelden officieel als amateurs. Zo speelden aanvoerder Palotai en spil Qrban in het Olympisch elftal in Tokio. De enige betaalde kracht van Vasas is officieel Janos Lang zelf. Omdat de club in de loop der jaren zo is uitgegroeid dat het niet meer voor amateurbestuurders alleen is op te knappen heeft men beslo- MODENA Wereldkampioen John Surtees heeft een prototype Ferrari G.T. getoetst waarmee hij wil rijden in de 24 uur van Le Mans. Op een kort plaatselijke circuit werkte Surtees de wagen op naar 160 kilometer, vijf kilo meter meer dan op dit circuit gebrui kelijk is. BIJ HET INGAAN van de laatste fase van de Oceaanrace Buenos Aires-Rio de Janeiro had het Nederlandse jacht „Stormvogel" nog altijd de leiding. Vol gens de laatste berichten had het jacht dat met een snelheid van 10 knopen per uur zijn doel nadert, nog ongeveer 150 mijl voor de boeg. De „Fortuna" (Ar- gentinië) bezette, een meer oostelijke koers aanhoudend, de tweede plaats Met aanzienlijke achterstand volgden daarna de Germania IV (West-Duits- land), de Óndine (V.S.) en de Corsario 2 (Italië). ten de voorzittersfunktie, in feite de ad ministratie, te honoreren. De overige be stuursleden doen het nog volledig als hobby. De fabrieken van Wilhelm Pieck stop pen ook nog flink wat geld in de club. Jaarlijks wordt een miljoen forinten ge stort, dat is zo'n vijftig procent van de inkomsten van de verenigingen, die 4500 leden telt, waarvan 1700 aktief de sport beoefenen in achttien takken van sport. De andere helft van de inkomsten be staat uit contributies, recettes enz. Al met al kan de club wel draaien. En de spele^ hebben, zoals zij ons verklaarden, dan ook niet veel neiging om naar de grote beroemde clubs van Boedapest over 'te stappen. Zij hebben het in eigen omge ving goed, waarom zouden ze dan weg gaan? Die goede geest heeft ook het kam pioenschap gebracht menen ze. En die goede geest heeft er ook voor gezorgd dat Vasas Györ tot de kwart finales van de strijd om de Europa-cup doorgedron gen is. LONDEN Chelsea, Manchester Uni ted en Leeds, de favorieten van de En gelse bekerstrijd, zullen elkaar in de kwartfinales niet ontmoeten. Ze lootten elk verhoudingsgewijs vrü lichte te genstanders. Chelsea komt op eigen terrein uit te gen de winnaar van de replay Swansea (tweede divisie) - Peterborough (derde divisie). Manchester United heeft waar schijnlijk de zwaarste van de drie. Een uitwedstrijd tegen Aston Villa of Wol verhampton Wanderers. Leeds gaat op bezoek bij tweede-divisieclub Crystal Pa lace. De resterende wedstrijd voor de kwartfinales gaat tussen Leicester en Li verpool. Dit is de kernploeg van Vasas ETO uit Gyoer, waaruit het elftal is gekozen, datvanavond tegen DWS aantreedt. Geknield v.l.n.r. Laszlo Toth (voor,, Laszlo Povaz- say (voor) en Laf or Takacs (voor) Laszlo Toth voor), Laszlo Povas- say voor) en Lajor Takacs (voor). Staand v.l.n.rJanos Mate (half), Karoly Palotai (half), Zoltan Kiss (achter), Arpad Orban (achter), Laf os Morvay (voor), Laszlo Ta mas (achter) en Istvan Korsos (voor), (Van onze radio en t-v.-redacteur) De voetballiefhebbers onder de kij kers staan niet minder dan drie recht streekse voetbalreportages te wachten, welke de komende weken worden uitge zonden. Zoals bekend is er vanavond op Ne derland I een directe tv-reportage van 20.28 - 22.15 uur uit het Olympisch sta dion te Amsterdam van de match DWS- Vasas Gyor. Bob Spaak geeft een toe lichting bij het beeldverslag. In ver band met deze ingelaste wedstrijd wordt het avondprogramma van de Vara als volgt gewijzigd: van 20 tot 20.12 uur NTS-journaal, om 20.12 uur „achter het nieuws". Van 20.28 tot 22.15 uur DWS- Vasas en om 22.15 ..anders dan ande ren" geleid door Mies Bouwman. Om 23.15 uur volgt het tweede nieuwsbulle tin van het NTS-journaal en van 23.20 tot 23.50 uur is er nog een Teleac-uit- zending. Ook de returnmatch Vasas-DWS op woensdagmiddag 10 maart zal recht streeks worden uitgezonden op Neder land I- De uitzending is van 15.05 tot 17 uur en zal worden herhaald van 18 tot 19.30 uur- Tenslotte zal op woensdag 17 maart het Nederlands elftal in de voor ronde om het wereldkampioenschap voetbal te Belfast tegen Noord-Ierland spelen. Deze match wordt eveneens di rect op Nederland I vertoond en wel in een NTS-programma van 20.45 - 22.30 uur. De namen van de commentatoren van beide beeldreportages in Hongarije en Noord-Ierland zullen nader worden bekendgemaakt. Uiteraard worden de Teleac-cursussen op deze avonden naar een zeer laat tijdstip verschoven. (Van onze sportredactie) BREDA De overwinning waarmee Feyenoord enige afstand heeft genomen van landskampioen DWS, heeft voor de Rotterdammers bijna een dubbele bete kenis gekregen. Dat dit niet het geval is komt op rekening van NAC dat na een spectaculaire wedstrijd tegen GVAV nog juist de 1-0 voorsprong kon behouden. Door de zege van Feyenoord op MVV kwamen de Rotterdammers op 33 punten en door de beide winstpunten van NAC op GVAV veroverden de mannen uit Breda na deze voetbalzondag 15 punten. Met nog 9 wedstrijden in de ere-divisie voor de Boeg leert een eenvoudig reken sommetje, dat Feyenoord wel de kop in de hoogste klasse van ons voetbal heeft genomen, maar nog steeds theoretisch voor een der degradatieplaatsen in de ere-divisie in aanmerking komt. Immers, na de winst van NAC komen alleen de ploegen, die na zondag 34 of meer pun ten hebben veroverd, persé niet meer voor degradatie in aanmerking. En Feyenoord kwam na deze ronde nog maar tot een totaal van 33 punten. Maar deze theorie is natuurlijk nooit te vergelijken met de uiteindelijke cijfers. Geen zinnig mens immers durft ploegen als Feyenoord en DWS nog als ernstige degradatiekandidaten te beschouwen. Zelfs ploegen als Heracles. PSV, Sparta. Enschede en Fortuna '54 zijn vrij zeker van hun plaats, al moet men wel besef fen, dat het verschil tussen nummer van de ranglijst Heracles, en NAC na zondag slechts 10 punten bedraagt. Be grijpelijk dat er zodoende in de komen de wedstrijden nog stevig voor de pun ten gestreden moet worden. Zeker door ploegen als GVAV, Telstar, MVV en Ajax, die feitelijk deel uitmaken van de Van onze correspondent) BOSSCHENHOOFD Het tweede elftal van de Bosschenhoofdse voet balvereniging Devo schijnt goede schutters te bezitten. Het maakte in 14 (gewonnen) wedstrijden al 103 doelpunten en het is dus geen wonder dat men ongeslagen bo venaan staat. Oja, de tegenscore: 12 goals! Met het begrip „beton-voetbal zijn wij de laatste jaren volledig vertrouwd geraakt. Be kijken wij nu de ontwikke ling in en van de handbalsport. Zet deze ontwikkeling zich voort zoals algemeen wordt verwacht, dan staat de voetbalsport binnenkort niet meer alleen en krijgt zij gezel schap van beton-handbal. Het valt niet te weerleggen dat het gedrag van de handballers de laatste jaren een verandering ten ongunste heeft ondergaan, een verandering die vooral tot uiting komt in de hal met haar beperkte speelruimte. ïn zijn streven naar perfectie en voor al naar prestatie, meent de speler mo menteel gebruik te mogen en te moe ten maken van vrijwel alle middelen, hetgeen inhoudt dat hij ook minder fat soenlijke middelen en zelfs uitgespro ken onfatsoenlijke middelen hanteert om zyn doel te bereiken. Naast grofheden t.o.v. zijn tegenspe lers ressorteert ook het misselijk doen in het veld onder zijn wapens. Hiertoe rekenen wij dan het zich niet onderwer pen aan het gezag van de scheidsrech ter. Intimidatie van de scheidsrechter in de vorm van het ageren tegen vrij wel elke arbitrale beslissing behoort al tot de tactiek van heel veel spelers. Dat dit zeer gevaarlijk is voor een tak van sport is reeds merkbaar. De hand balsport kent slechts volbloed amateurs als scheidsrechters en deze heren die het leiden van een wedstrijd als een sportief genoegen willen beleven, kunnen niet allemaal op tegen de afkeuringen, de eeuwige protesten en de beledigin gen die welhaast tot het normale menu behoren. Het verloop in de scheidsrech- tersrangen is ook schrikbarend. Van de oude bekenden zijn er nog slechts wei nigen actief. De aanvulling, waaronder mensen die royaal in hun capaciteiten zitten, kiest tijdig eieren voor haar geld. Een gedeelte ervan is namelijk niet genegen tot het arbitreren van he renwedstrijden in de seniorengroep. Dit voorspelt het herenhandbal een onpret tige toekomst. Uiteindelijk zullen zii im mers genoegen moeten nemen met arbi ters die „genegen" zijn, of zij compe tent zijn mag dan, gezien het tekort, geen gewicht meer in de schaal leggen. Naast de uitgesproken prestatieve in stelling van de spelers, waarmee wij dan bedoelen het bereiken van het doel, het kost wat het wil, attendeerde de voorzitter van de afdeling Limburg, Hans Stitzinger, ons nog op enkele an dere interessante aspecten van de oor zaken tot spelverruwing. Hij is nl. van mening dat het milieu waaruit de spe ler voortkomt en in vele gevallen ook zijn positie in de maatschappij de hou ding op het sportveld bepaalt. Zo zal de speler die een gedeelte van de op voeding heeft gemist en thuis nooit eens kennis heeft gemaakt met het ouder lijk gezag en dit dus ook nooit heeft leren erkennen, in het veld vreemd te genover het gezag van de scheidsrech ter staan en het nooit of pas na de no dige botsingen erkennen. De maatschap pelijk zwakke figuur misbruikt de sport om zijn grieven tegen het gezag, waar tegen hij zich bij zijn werkgever niet durft te verzetten, uit te leven. De heer Stitzinger veroordeelt ook de houding van veel coaches en vereni- gingensbestuurders die hun invloed niet ten gunste aanwenden en in dezen zelfs geen neutraal standpunt innemen. Inte gendeel, zij moedigen hun leden aan door zelf en in extenso. deel te nemen aan de betreurenswaardige activiteiten. Wat de heren spelers en gezagsdra gers in de vereniging niet beseffen is dat zij met hun handelwijze de handbal sport een massa schade berokkenen en dat zij met hun bedorven mentaliteit en hun ageren tegen de scheidsrech ters, deze gezagsdragers van het ver bond het sportleven uiteindelijk onmo gelijk maken en van de velden jagen. Wij overschatten de waarde van de ar biter niet wanneer wij zeggen dat het dan meteen afgelopen is met het op een acceptabele wijze beoefenen van de handbalsport. Natuurlijk heeft het publiek bepaalde rechten. Zeer duidelijk blijkt echter mo menteel dat het publiek niet weet hoe ver het kan gaan. Het treedt de spor tiviteit met voeten en oefent een be paald ongunstige invloed uit op de spor tende menigte en in veel gevallen zelfs op de minder standvastige scheidsrech ter. Het vereget dat het uitjoelen van dé tegenpartij en van de scheidsrech ter iets totaal anders is dan het aan moedigen van eigen spelers of speel sters, waartegen geen enkel bezwaar be staat. Het ziet de niet-reglementaire han delingen van de eigen ploeg maar al te graag als zijnde geoorloofd en de regle mentaire handelingen van de tegenpar tij als zijnde ongeoorloofd. Feit is dat liet publiek de sfeer in het veld be derft tct en met. Het wil sensatie en lircus en gedraagt zich dienovereenkom stig. T.a.v. een en ander sprak de heer Stitzinger op zaterdag 13 februari jl. zeer duidelijke taal op een scheidsrecn- tersbijeenkomst, nadat hij het feit dat de ongeregeldheden een harde aanpak vereisten daags tevoren op een niet mis te verstane wijze onder de aandacht had gebracht van zijn medebestuurders. Voor deze bijeenkomst waren de ar biters die in de hoogste klassen werk zaam zijn, 26 in totaal, uitgenodigd. Dat er 21 acte de présence gaven is een unicum te noemen en geeft onomwon den te kennen dat de heren scheids- reciiters een gave interesse hebben voor liet probleem „spelverruwing." Niets verbloemend behandelde de afdelings voorzitter de moeilijkheden en gaf hij te Kennen dat de alüeling Limburg, als eerste in den lande, de spelverruwing Keihard te lijf zal gaan, alsmede de oorzaKen, die buiten het speelveld lig gen. De raddraaiers in het veld zullen op drastische wijze moeten worden aan gepakt en hetzelfde geldt voor de rad draaiers onder het puoliek De medewer- King van de scheidsrechters is hierbij onontbeerlijk daar zij het zijn die in eer ste instantie de strafmaten bepalen. Zij moeten de spelverruwing op een unifor me en consequente wijze uitbannen en hierbij niet aarzelen het wapen van uit sluiting, desnoods voor de duur van de gehele wedstrijd te hanteren. Het afde lingsbestuur en de commissies zullen de scheidsrechters in dezen alle mogelijke steun geven en zélf afdoende maatrege len nemen tegen publiek dat niet weet hoe het zich in een sporthal dient te gedragen. Aldus de strekking van het betoog van de heer Stitzinger die hier mede een anti-spelverruwingscampagne inluidde. Wij hopen, mèt de afdeling Limburg, dat deze campagne een succes wordt en dat de gang van zaken binnenkort weer gesaneerd is. Lukt het niet, dan en hier citeren wij de bekende Zweed se handbalspecialist Curd Wadmark zal de tijd dat wij zaalhandbal moeten gaan spelen in harnas, niet meer vèr zijn. De scheidsrechter krijgt dan misschien de beschikking over een klein pantser wagentje. grote „middenmoot" in de ere-divisie. ADO, DOS, Go Ahead, NAC en Sittar- dia zijn nog bijzonder nauw bij de de gradatiestrijd betrokken. Na de felle op mars van ADO, schijnt NAC de weg naar herstel volledig te hebben ingeslagen. Ploegen als Sittardia en Go Ahead kun nen hier weieens het slachtoffer van worden, al zijn de wisselvallige prestaties van ADO en DOS zeker ook niet maat gevend voor de kracht van deze elftal len. In het kader van de zware strijd die onderaan de ranglijst door verschillende ploegen wordt gestreden, geven wij het nog af te werken programma van de 5 ploegen die op dit moment het meest met de degradatie-lijn te maken hebben. DOS: thuis: ADO, DWS. Fortuna '54, MW en PSV; uit Ajax, GVAV, Sparta en Telstar. NAC: thuis: ADO, Sportclub Enschede, Feyenoord, Heracles en MVV: uit: DWS, Fortuna '54, Go Ahead en PSV. Sittardia: thuis: ADO, Sportclub En schede, Feyenoord, GVAV en MVV: uit: Ajax. Fortuna '54, Go Ahead en PSV. Go Ahead: thuis: ADO, MVV. NAC en Sittardia; uit: DWS, Heracles, Sparta en Telstar. ADO: thuis: DWS, Heracles. Sparta en Telstar; uit: DOS, Go Ahead, MVV, NAC en Sittardia. deze sport, dat is het wat de districts besturen onder supervisie van hei bondsbestuur nastreven", aldus de voor zitter. De subsidies van de N S.F- en het mi nisterie van O-K. en W. zijn daarbij een grote steun. Vooral de jeugd pro fiteert van deze subsidies. Jeugdsc'hiet- dagen, materieelverstrekking en instruc tie staan er borg voor, dat de handboog sport in brede kring, vooral door de jongeren, meer en meer wordt beoe fend- Een stijlvolle jubileumviering kan daaraan nog meer cachet verlenen. Zo spoedig mogelijk zal het hoofdbestuur een commissie aanwijzen, die met de voorbereiding wordt belast. ..Bijzonder verheugd zou het bondsbe stuur zijn als alle Nederlandse handboog schutters in één bond zijn onderge bracht". De heren Van der Linden uit Helmond en Van Brussel uit Asten gaan daar hun best voor doen. De afdeling lange-afstandschieten O.L.A.-S., die een onderafdeling van de bond vormt, heeft blijkens het verslag een goed jaar ach ter de rug. De Europese kampioen schappen te Amersfoort hadden vooral een propagandistisch effect. Het lid P Blanken van deze afdeling behaalde op de spelen te Tokio een zilveren medaille met een Fita-ronde van 964 punten, een prachtige prestatie als men bedenkt, dat de meestertitel voor valide personen met duizend punten wordt behaald- Te recht is de heer Blanken dan ook door het gemeentebestuur en het ministerie van O.K. en W. voor deze prestatie ge huldigd. In de commissie, die het bestuu1 op financieel en begrotingsgebied gaat adviseren, werden de heren Van Brus sel en Van Bakel gekozen- Het bonds- programma voor 1965 vermeldt als be langrijkste elementen een selectie- en propagandawedstrijd op 27 juni te Weert een dito wedstrijd te Dongen op 11 juli, jeugdkampioenschappen op 1 augustus te Stramproy - Weert en de Neder land - België ontmoeting op 8 augustus te St.-Oedenrode. De nationale korps kampioenschappen worden op 5 septem ber te Swalmen - Boukoul verschoten- BOSTON De wereldkampioen zwaargewicht Cassius Clay (V.S.) zal, naar manager Sam Silverman in Bos ton verklaarde, zijn titel op 25 mei in Boston tegen uitdager Sonny Liston ver dedigen. De partij zou oorspronkelijk reeds op 16 november zijn gebokst, maar werd uitgesteld, omdat Clay moest worden geopereerd. Beide boksers zullen 30 procent van de recette ontvangen. Deze zal naar schat ting ongeveer vijf miljoen dollar bedra gen. Op Schiphol arriveerden na een lange tournee door o.a. Australië en de Philippijnen de Nederlandse ten nisspelers Jan Hajer en Tom Okker De foto toont rechts Tom Okker en links Jan Hajer, op de trap van het vliegtuig. (Van onze sportredactie) BREDA De Belgische televisie heeft in tegenstelling tot wat algemeen werd aangenomen, geen overeenstemming be reikt met de Eurovisie over het uitzen den van de wedstrijd om de Europa-cup voor landskampioenen tussen Benfica en Real Madrid. Deze match wordt dus ze ker niet uitgezonden. De kijkers zullen tevreden moeten zijn met een wedstrijd op hun scherm n.l. DWS-Vasas Gyor. In de reserve eerste klas won Long? 3 met 10 van De Valk 2 en moest lei der Spechten 2 een veer laten tegen Internos 2 (22). Veerse Boys 2 kreeg op eigen veld van Brabantia 2 een af straffing (04) en TSC 2 ontfutselde PSV 3 een puntje (11). Eindhoven 3 hielde NAC 3 van de volle winst af (11, terwijl Middelburg 2 zijn positie kon verbeteren door met 31 van buur man Vlissingen 2 te winnen. De stand luidt: Spechten 2 15-25, NAC 3 16-22, Brabantia 2 16-20, PSV 3 15-1! TSC 2 16-19, De Valk 2 16-14, Longa 16-14, Vlissingen 2 13-12, Veerse Boys 16-12, Middelburg 2 16-11, Eindhoven 16-10, Internos 2 15-8. In de reserve tweede klas kreeg Sai to 2 er een kostbaar puntje bij do<» MOC 2 niet verder te laten komen dai 22. Roosendaal 2 leed een 0—1 neder laag tegen Goes 2 en Dosko 2 speeld gelijk (22) tegen Corn. Boys 2 in Sa? van Gent. HVV 2 behield de eerste plaats via een 31 zege op Middelburg 3. Dc stand is hier: HVV 2 11-18, MOC 2 10-15. Roosendaal 2 11-15, Goes 2 13-14, Dosko 2 13-13, Zeeland Sport 2 10-8, Axel 2 9-7, Corn. Boys 2 8-6, Middelburg 3 11-6. Sarto 2 10-4. LONDEN Mister Stanley Matthews is offi cieel sir Stanley Mat thews geworden, toen hij van koningin Elizabeth de ridderslag kreeg voor zijn verdiensten voor de voetbalsport. Matthews knielde op het met rood pluche be klede bankje voor zijn vorstin in Buckingham Palace. Terwijl zij hem licht met het zwaard op elke schouder raakte, vroeg de koningin hem: „Hebt u nog altijd plezier in het voetballen Sir Stanley, die op 1 februari 50 is geworden, antwoordde: „Zeer zeker, ma'am". De grote menigte bij de investituur glimlachte. Tot de toeschouwers be hoorden zijn vrouw Bet ty, zijn 12-jarige, tennis- spelende zoon Stanley ju nior en zijn dochter Jean. Sir Stanley, in de punt jes gekleed in jacquet met gestreepte broek, zette geen been verkeerd bij de investituur. Velen worden bij die gelegenheid ze nuwachtig en doen iets verkeerd, zoals een bui ging op het verkeerde ogenblik. Maar de oude maestro liet geen steek vallen. Zijn twee buigin gen kwamen precies op tijd. Sir Stanley was de vier de in de lange lijn van 160 personen, die door de koningin werden onder scheiden. Behalve aan sir Stan ley vielen aan nog drie sportmensen onderschei dingen ten deel. Het wa ren Mary Rand en Ann Packer Brightwell, die op de Olympische Spelen in Tokio respectievelijk het verspringen en de 800 me ter hebben gewonnen, en Robbie Brightwell, aan voerder van de Britse ploeg te Tokio en winnaar van een zilveren medaille op de 4 x 100 meter. Zij kregen een „M.B.E.", (Member of the British Empire). Toen „Mary, mrs. Rand" naar voren kwam, vertel de de koningin haar: „Ik moest de afstand waarmee u te Tokio had gewonnen voor prins Andrew op ons vloerkleed uitmeten. Hij geloofde niet dat het mo gelijk was". truitje ~1 Trevira rok t/m 13 jr. zeer wijd 8.95-14.75 DAGBLAD DE STEM VAN WOENSDAG 24 FEBRUARI 1965

de Stem | 1965 | | pagina 11