SPORT Benfica: ervaren elftal Real Madrid: jong talent NAC kan tegen Blauw Wit volgende bekerronde halen MOLLER VC slaat door te korte RHBS-verdediging Ze stellen het prima Voorspellingen „Ais defensie het houdt zijn we al n eind verder Ook Fernando Landelijke rijverenigingen praten over hondscenten rug van deze Benfica' s Achter de adelaar - clubsymbool - zal een flinke brok club-historie geschreven worden Jeugdcompctitie OOK VAN PRESTIGE INZET DIT TOP-DUEL TENNIS Lundquist breekt met de traditie VASAS GYOER GEARRIVEERD De zesdaagse van Essen Okker en Hajer zijn weer terug Bugdahl vervangt Fritz Pfenninger Bekerprogramma Betaald voetbal Amateurs Jong Oranje Jan van Gorp selectie-groep 11 DAGBLAD DE STE3I VAN DINSDAG 23 FEBRUARI 1965 ELEK SCHWARTZ ...geen geringe opgave. IE KLAS B Uitslagen: ExcelsiorSVV 1—2, ADO— PSV 3—2. Wilhelmina—Fortuna '54 04, DFC—Willem II i5, Sparta—DOS 1—1, LHC NAC 00, XerxesFeijenoord 21. Stand: ADO Xerxes DOS DFC Feijenoord Sparta NAC Willem II Excelsior Fortuna '54 SVV DHC PSV Wilhelmina 2E KLAS C Uitslagen: Helmondia '55—Sittardia 1—3, Roda JCBaronie 02. LongaRBC 21 NOAD-BVV 3-0, MVV-lfndhoven af- gelast, Limburgia—VVV 3—2. Stand: NOAD 16 Sittardia 18 Eindhoven 17 RBC 19 MVV 16 BW 17 Roda JC 18 Baronie 18 Longa 18 VVV is Helmondia '55 16 Limburgia 17 18 14 2 2 30 49—24 18 13 3 2 29 49—18 19 9 5 5 23 59—28 17 10 2 5 22 35—34 19 9 4 6 22 41—38 18 8 5 5 21 43—27 17 6 5 6 17 34—32 18 7 2 9 16 36—40 18 6 4 8 16 32—23 17 6 3 8 15 35—45 18 4 4 10 12 27—45 19 3 6 10 12 25—53 17 4 1 12 9 24—47 18 3 1 14 7 16—47 Het topnummer van de kwart finales, misschien wel van het gehele Europa Cup toernooi 1964- 1965 wordt woensdagavond opge voerd in het stadion van Lissabon, waar Benfica aantreedt tegen Real Madrid. Aan de vooravond van dit belangrijke duel werd natuurlijk een klein zenuwoorlogje gevoerd. „Real is weer even sterk als het vroeger was en heeft in Amancio een even grote steunpilaar als Benfica in Eusebio, zodat de af wezigheid van Di Stefano niet merkbaar zal zijn. Ik acht mijn elftal beter bestand tegen de fy sieke inspanningen die er aan een belangrijke wedstrijd vastzitten," aldus Reals oefenmeester Miguel Munoz. Dat is voor de Spanjaarden dan maar te hopen, want de Portu gezen hebben de zekerheid, dat iedere overtreding van de Madri- lenen door 65.000 verhitte toeschou wers zal worden gehoond. Deze verklaring van Munoz werd ech ter snel weer overschaduwd door een voorzichtige prognose van de voormali ge Benfica-trainer Bela Guttman, die verklaarde dat de Portugezen dit jaar de beker moeten winnen omdat geen enkel Europees elftal, maar dan ook geen enkel, over de klasse beschikt die er schuilgaat in de voeten van de spe lers die door Elek Schwartz op dit tref fen werden voorbereid. Coach Miguel Munoz meent, dat zijn ploeg in deze wedstrijd kans heeft om revanche te nemen op Benfica, waar van het met 3-5 verloor in de finale van 1962 te Amsterdam. De eerste ont moeting van deze kwartfinale wordt de tweede wedstrijd tussen beide machtige elftallen in het kader van de Europese, beker voor landskampioenen. Munoz zei 1 2 27 52—15 5 2 27 47—28 6 3 22 41—24 6 6 20 35—33 5 4 19 43—22 4 6 18 47—41 2 9 16 39—43 7 7 15 30—35 5 8 15 24—39 7 8 13 33—55 3 10 9 19—39 3 12 7 31—63 SALISBURY Voor het eerst sedert 1959, toen Alex Olmedo zegevierde, is een buitenlander in het herenenkelspel van de Amerikaanse tenniskampioen schappen op overdekte banen. In de fi nale van het in Salisbury gehouden toer nooi won de Zweed Jan Erik Lund quist met 46, 13-11, 6-4, 11-9 van de favoriete Amerikaanse Dennis Ralston. Lundquist had in de kwartfinales de als tweede geplaatste Chuck Mckinley ver slagen. Ralston en Mckinley brachten het dub belspel ap hun naam door een zege met 36, 63, 64 op de Spanjaarden Ma nuel Santana en Luis Arilla. SCHIPHOL „Fortuna, Fortuna list, die. - Gyoer vergezelde. betekenis van de woorclen werd ver duidelijkt door een schouderophalen, dat internationaal wordt gebruikt als men Bedoelt: „het kan vriezen of dooien", veel hadden de spelers van Vasas, dé tegenstander van DWS in de Europa- oekenvedstrüd van woensdag daar bij aankomst op Schiphol niet aan toe te sg T dansen? Wat heeft het voor zin daarover uit te laten, als men vlak staal Ce" der&el'lk belangrijke wedstrijd ,,We hebben jammer genoeg niet veel ?Pe'en". vertelde aanvoerder- rechtshalf Palotai in perfect Duits De sl'gt in Hongarije stil. Onze laatste echte wedstrijd? Die voor de SB?. twee maanden geleden, zwakké w bJeet;le gespeeld tegen gemaakt m?StaadfS' Veel doelpunten fen nwc ^aL dat ze®t niet veel- Te- vanaf er ln eerste instantie houdt Lukt da» - verdediging het eind verde. v' dan ,zl]n We al een heel al pe» f j Een gcll,k sPel Vinden we 20 000 i?1 resultaat. in Gyoer (voor we" verter" 61gen publiekJ zien w« dan prevelde de Hongaarse ïournaiist ""die „Bei?ngri:ik. was de informatie, dat Va- het team van Vasas Gyoer vereezeia!.6 gehee' heeft Kampen met blessures en dus in zijn sterkste opstelling zal verschijnen. Dat kiS??t o.a. spil Orban en rechts half Palotai, die beiden deel uitmaak ten van het Olympische voetbalelftal, at Hongarije in Tokio goud bezorgde. ^fas °PVallend dat in het Vasas- gezelschap 24 man sterk uitgespro- J?ugi??.£elers ontbraken. De gemid delde leeftijd van de spelers stuk voor stuk stevig van postuur en gebruind van uiterlijk - is tamelijk hoog. Bijna was coach Hidegkuti, de befaam- 0 j Hongaarse oud-international die sinds anderhalf jaar Vasas Eto traint, zijn pupillen op Schiphol misgelopen. Terwijl spelers en officials naar de pers kamer werden geloodst, stond Hideg- Kuu boven in het restaurant te zwaai- 0n- ?oen kij zijn vergissing bemerkte was het even moeilijk om langs de dou ane te komen. Maar de naam Hideg kuti deed wonderen. In minder dan geen tijd waren spelers en de sinds enkele dagen in Amsterdam verblijvende coach herenigd. Accolades en schouderklopjes bezegelden het hartelijke weerzien. gisteren in een interview: „Het Real Madrid van 1962 was technisch beter dan het tegenwoordige, maar veel lang zamer. We beschikken thans weer over een team dat van elke Europese ploeg kan winnen. Voetbalkenners in Spanje en Portu gal voorspellen, dat de uiteindelijke be slissing tussen de twee ploegen met een klein verschil tot stand zal komen. De oudere spelers van Benfica hebben meer ervaring, maar zijn fysiek in het nadeel tegenover de jongere en snelle re voetballers van Real Madrid. Op de middenvoorplaats van Real, die in voorgaande belangrijke Europese bekerwedstrijden werd bezet door Alfre do Di Stefano, staat thans de 21-jarige hardschietende Ramon Moreno Grosso. Behalve de veteranen Puskas, Gento, Muller en Santamaria, bestaat het team van Real Madrid uit spelers van 26 jaar of jonger. De aanval opereert ook weieens met de opstelling Amancio, Gros so, Pirri en Gento, maar men mag ver wachten dat men ditmaal al het talent in de voorhoede zal verzamelen. Benfica beschikt over een aantal er varen cupveteranen. De ster is de 23- jarige Eusebio uit Mozambique. Benfi ca heeft hem in augustus 1964 opnieuw voor een periode van drie jaar gecon tracteerd. Als een man in Portugal 23 wordt, moet hij in het leger. Ook Euse bio, die de dag na de wedstrijd weer aan een reis van 10.000 km begint om bij zijn onderdeel in Afrika te komen. Eusebio is de speerpunt van Benfi ca naast de andere uitstekende aanval lers José Augusto, Torres en Simoes. Hij speelt snel, lenig en onvermoeid, draait om zijn spelers in een elegante, natuurlijke dribbeling, waarvoor hij door het publiek met donderend gejuich wordt beloond. Hij ziet altijd wel een open plek in de verdediging en als hij een goed toegespeelde bal heeft opge vangen, schiet hij deze met uitgestrekte armen en gespannen spieren in het net. Het ziet er wel naar uit, dat Benfica met zijn sterkste opstelling in het veld zal komen. De licht geblesseerde Ger- mano en Raul zullen wel van de partij zijn, maar of Jacinto wiens knie nog maar net uit het gips is zal kunnen spelen, moet worden afgewacht. Verder mag ook de geschorste Cruz EUSEBIO ster van Benfica weer binnen de lijnen zodat Cavem, de enige die dit seizoen bij alle wedstrij den present was, in de verdediging weer alle bekende gezichten rond zich zal hebben. Van Cavem gesproken, die laat zijn baard weer groeien. Hij deed dit reeds tijdens het toernooi om de Europese beker in 1962, toen hij gezwo ren had die baard niet te verwijderen voor de gewonnen finale tegen Real in het Olympisch Stadion te Amsterdam. En ook nu zijn Cavem en zijn maats er vast van overtuigd dat die eenzame baard hen naar de eindstrijd zal ver gezellen en hen de trofee zal doen win nen. CEES SNEPVANGERS uit Zun- dert is beroepsrenner geworden. Hij heeft weliswaar nog geen rij- wielmerk, doch hoopt in 1965 be ter voor de dag te komen dan vo rig seizoen toen hij als onafhan kelijk reed. WIM VAN SMIRREN, de Am sterdammer die meestal in Bra bant optreedt, heeft zijn ama teurslicentie ingewisseld en is onafhankelijke geworden. Hij zal in de Caballero-ploeg, de ronde van Nederland betwisten. ADRI VAN HEST uit Tilburg reed vorig jaar als nieuweling 56 coursen in België en 4 in Ne derland. Hij zegevierde 5 maal en finishte 41 maal bij de eerste tien. Hij is nu amateur geworden en begint in deze categorie met criteriums te rijden. RENé LOTZ, enkele jaren terug winnaar van de ronde van Oos tenrijk, waarna hij professional werd, komt dit seizoen na twee seizoenen non-actief als amateur terug in de wielersport. (Van onze volleybalmedewerker) Het was beslist geen gunstig weekend voor de topteams in Midden-Brabant. In Den Bosch zit men in de put over de neder lagen van Ever Rea dy en V.C. Den Bosch, in Tilburg treurt men over het verlies van Odulphus 2 en Sarto en in Breda werd het vonnis voltrokken over Lyceum, terwijl R.H.B.S. Breda de eerste nederlaag van het seizoen moet zien te verwerken. Ever Ready kon het op eigen veld niet bolwerken tegen degradatiekandi daat St.-Pieter. Na drie sets was er nog geen vuiltje aan de lucht en had den de mannen uit Vlijmen een vlotte 2-1 voorsprong. Een wanhopig St.-Pie ter wist de bakens te verzetten en ten slotte een 3-2 zege uit het Vlijmense vuur te slepen. V.C. Den Bosch kon in GENTO rappe aanvoerder ESSEN De stand in de zesdaagse wie lerwedstrijd van Essen: 1 Van Steenbergen/Post, België/Neder land 657 pnt., 2 Lykke/Eugen, Denemar ken 450 pnt., 3 Oldenburg/Kemper, Duits land 206 pnt., op één ronde: 4 Rudi Altig/ Junkermann, Duitsland 533 pnt., op twee ronden: 5 Bugdahl/Kanters, Duitsland 147 pnt., op vier ronden: 6 Severeyns/Gros- simlinghaus, België/Duitsland 161 pnt. De andere ploegen hadden een achter stand van tien of meer ronden. Onder de 65.000 toeschouwers die van avond de wedstrijd Benfica-Rcal Ma drid zullen bijwonen, zal zich ook Fer nando Riera bevinden. Hij leidde de Portugese ploeg in de reeks toernooien om de Europese beker voor landskam pioenen naar twee overwinningen. Op het ogenblik werkt hij te Santia go (Chili), waar hij de ploeg van de Katholieke Universiteit traint. Riera wil eens poolshoogte nemen of er ergens in Europa een post vrij is. Hij wil name lijk naar Europa terugkeren, vooral om dat hij geen kans kreeg bij het befaam de River Plate, noch in een Mexicaan se club. (Van onze paardesportmedewerker) TILBURG Tijdens de jaarvergade ring van de bond van landelyke ry- verenigingen, die in de „Harmonie" te Tilburg werd gehouden, hebben de af gevaardigden het het bondsbestuur langdurig van gedachten gewisseld over de bondsfinanciën. Een voorstel van de kring Oirschot, dat door de Westbrabantse vertegenwoor digers krachtig werd ondersteund, be helsde een drastische verlaging van de post secretariaatskosten, die voor 1965 zijn begroot op 37.250. Dit komt per lid omgerekend op 18,63 en per afdeling op ruim 310, aldus het betreffende voorstel. Op de kringvergaderingen heeft de algemeen voorzitter gestekt, dat de administratie zal worden ingekrompen, waardoor personeel vrij zou komen voor het verrienten van andere werkzaam heden o.a. het organiseren van concour sen. „Hiervoor zijn in de afdelingen ge schikte personen genoeg aanwezig", al dus het voorstel, „waarvoor bovendien geen extra kosten bijkomen. Door in krimping van üe administratie kan mo gelijk een kracht gemist worden. Hier door en nog met enkele andere bezuini gingen o.a. vertegenwoordigingen, kan de contributie gemakkelijk op net oude peil gehandhaaid blijven, zo niet lager worden", zo meende de kring Oirschot. Het voorstel werd echter verworpen en de vergadering ging akkoord met de ge dachtengang van liet bondsbestuur om voor acht-, viertallen en individuele ruiters een bedrag vast te stellen van respectievelijk ïU, 5 en 2 gulden. Dit laatste bedrag ais starigeld. De bonds voorzitter, de heer P. uoboelsteen, Had in zijn openingswoord reeds meegedeeld, dat ae nieuwe contributieregeling stoelt op sociale gedachten van het hoofdbe stuur. De heer Dobbelsteen, die de bondsvergadering voor de eerste keer leidde, bracht hulde aan zijn voorganger, de heer A. in 't Groen uit Dongen, „die in zijn vijfentwintigjarige voorzitterspe riode een goed spoor heeft getrokken", aldus de voorzitter. Hij zei het te betwijfelen,of deze com mandowisseling wel de gelukkigste is. „Er zijn verschillende facetten, die een verandering behoeven", zo vervolgde de heer Dobbelsteen, die bijzonder aan dacht besteedde aan de beleidsvoering. „Zij zal buitengewoon moeilijk zijn a]»s men er niet van doordrongen is, dat dit vanuit de afdelingen dient te worden opgebouwd". SCHIPHOL Het internationale in- door-toernooi van Zuid-Laren, dat van donderdag t.m. zondag in Zuid-Laren wordt gehouden, is een attractie rijker. Tom Okker en Jan Hajer, de twee Ne derlandse tenniscoryfeeën, van wie men enkele dagen geleden nog dacht dat zij een trip maakten door Nieuw-Zeeland of de Philippijnen, zyn maandagmorgen gebruid en boordevol indrukken in ei gen land teruggekeerd. De bondsvoorzitter vroeg voorts aandacht voor een herziening van de statuten, die al bijna dertig jaar oud zijn en voor welke werkzaamheden spoedig een com missie in het leven zal worden geroe pen. „We zullen iets ruimer moeten gaan zien voor wat het lidmaatschap betreft en rekening dienen te houden, dat in de toekomst één centrale organisatie van landelijke ruiters, in samenwerking met de N.K.B,, tot de mogelijkheden behoort. Ook aan de nationale en internationale vertegenwoordiging van landelijke rui ters zal aandacht moeten worden ge steen. schonken, zo meende de heer Dobbel- De bond telt op het ogenblik 133 af delingen met 2266 leden (vorig jaar 2240 leden. Aan het slot van de vergadering wer den aan de kringkampioenen 1964 de ereprijzen uitgereikt. Dat waren Volhar ding te Zundert, Hyppos te Mill, St.- Stephanus te Lage Mierde, Rooyse Rui ters te St.-Oedenrode, Rust Roest te Deurne, St.-Lambertus te Gemonde, Jeanne d'Arc te Groesbeek, de Cavalie- ren te Berkel Enschot, Ruiters van pater van den Elzen te Heeswijk, St.-Isidorus te Sprundel en Concordia Florebit te Etten. (Van onze sportredactie) BREDA De geblesseerde Fritz Pfen ninger zal in de zesdaagse van Antwer pen vervangen worden door Klaus Bug dahl, die dus aan de zijde van Peter Post en Jan Jansen gaat strijden. In de ploeg Kemper-Oldenburg wordt Bugdahl ver vangen door Jean Walschaerts. de Eindhovense Jubileumhal niet op toe ren komen. Een niet bijster sterk P.S.V. vocht verbeten om uit de degradatie poel te komen. De punten bleven in Eindhoven maar de zorgen zijn nog niet verdwenen. Lyceum bood goede tegenstand bij Bekkerveld in Heerlen maar kon niet verhinderen, dat de Limburgers de winst thuis hielden. Door de overwinningen van Roermond en St.-Pieter is het vonnis over de Bre dase ploeg nu geveld. Men kan zich nu volledig gaan instellen op een come back, wat zeker niet onmogelijk is. In Roosendaal wist een sterk Berm! haar wil op te dringen aan Sarto. Voor al de attente verdediging was voor de Tilburgers een niet te nemen hindernis. De hoofdklasse dames bracht weer nieuwe nederlagen vjjor Lyceum en V. C. den Bosch, deze keer respectievelijk van P.S.V. en Rapid. Twee sterke ploe gen uit Eindhoven waarvan het geen schande is te verliezen. In de overgangsklasse 7 gebeurden wei nig schokkende dingen. Bij de dames won Den Dungen vrij vlot van Ge» vok. Bij de heren had Rewa Robots geen moeite met Activla. Voor een goede prestatie zorgde D.O.S. door het wisselvallige Cialfo met 3-2 te verslaan. Ever Ready 2 ging voort op de goede weg en klopte Tornado 2. Twee kost bare punten bracht dit op en een vei lige voorsprong van zes punten op de beruchte voorlaatste plaats. De grote strijd iri Vught tussen V.C.V. en Were Di werd een teleurstelling voor de thuisclub. Na een gelijkopgaande strijd was het de sterke Were Di-aanval die de winst wist te forceren. V.J.C. speel de een goede en prettige wedstrijd te gen Sarto 2. dat tenslotte moest buigen, voor de goed op slag zijnde aanval van V.J.C. In overgangsklasse 8 dienen we aller eerst de heldendaad van Mollerlyceum te vermelden. Met niet mis te versta ne cijfers versloegen de knapen uit Ber gen op Zoom het na 15 wedstrijden nog ongeslagen RHBS Breda, Jammer van de zwakke start der Ber gen op Zoomse knapen die dit jaar waarschijnlijk net met ver genoeg zul len kunnen reiken. Intussen is bij Mol- ler het carnavalsfeest goed begonnen. De lachende derde is zeker ook L.V.C. dat de altijd lastige uitwedstrijd bij E. V.V.C. won en nu in verliespunten weer gelijk staat met hun stadgenoten. Niet minder belangrijk voor de betrokkenen was Rapid-Marathon. Het werd een vijf setter die Rapid na een 2-1 voorsprong toch nog uit de vingers liet glippen. Voor de Roosendaalse teams ziet het er niet zo best uit want ook Bermi 2 verloor weer. Nu was het M.V.C. dat met verantwoord volleybal met forse cijfers de zege opeiste. Matador-E.G.V.C. werd een 3-1 over winning voor de knapen uit Goes die hierdoor nog bij de kanshebbers blij ven behoren. Bij de dames ook een sensatie. Zwaar gehavend moest Rapid naar V.V.O. en de vrees werd bewaarheid. Toch zijn de Roosendaalse dames heel dicht bij de winst geweest. Met de setstand 1-2 en 11-14 in de vierde set stond met op matchpoint. De strijd is nu weer ge heel open want ook E.B.V.C. heeft de kans in eigen hand. De Bredase dames wonnen na een 2-0 voorsprong nog op het nippertje in de vijfde set. Ook M. O.C. mag nu weer hoop koesteren. De dames uit Bergen op Zoom wezen een strijdlustig E.G.V.C. met 3-1 terug naar Goes. (Van onze sportredactie) BREDA De Westbrabantse en Zeeuwse renners die zich in Spanje J voorbereiden op het wielerseizoen, laten weten dat ze het goed i stellen. Het gezelschap traint onder ideale weersomstandigheden in de buurt van Albeida en zal in de loop van volgende week terugkeren. Deze foto werd gemaakt tijdens een rustpauze op het terras van 't hotel: van links naar rechts Jac de Koning, Ad van? Tilburg, Karei Dekkers, Dies Kosten, Dré van Aert, Gerrit de: c Koning, Jan Boog, Piet Rentmeester en Rinus Hoogerland. Alleen Cees van Amsterdam ontbreekt. Hij schoot dit plaatje. BREDA Hoe het komt is niet bekend, maar de KNVB schijnt rekening te houden met de golf van leut, die het komende week end ons gewest gaat overspoelen. Slechts een beperkt voetbalpro gramma is vastgesteld, zowel bij de semi-profs als bij de amateurs. Verder wordt de achtste finale voor de KNVB-beker gespeeld. Gelukkig kan men constateren, dat het beker-toernooi aan importantie wint. Van de 16 overgebleven clubs zijn er noff maar 4 uit de ere-divisie. GO AHEAD, dat in Deventer Roda JC ontvangt (en hoewel men dat bij be kerwedstrijden nooit kan weten), zal de Limburgers met lege handen naar het van carnavalsleut gonzende Limburg terugsturen. SITTARiflU gaat in Delft DHC be strijden. Vorig jaar in de eerste divisie waren de Sittardianen de produktiefste schutters. Tegen een club uit die afde ling zal het wel weer lukken en kunnen de Limburgers na afloop rustig hun car navalspintjes gaan drinken. FEIJENOORD gaat een zekere over winning tegemoet tegen Veendam. dat de laatste plaats in de eerste divisie bezet. NAC ontvangt Blauw Wit, dat de laat ste weken enige lelijke steekjes heeft laten vallen en daarom de leiding af heeft moeten staan aan Volendam. De Bredanaars zijn aan een aardige overwinningreeks bezig en laten die door Blauw Wit niet afbreken. De beide punten blijven in Breda. De andere Brabantse vertegenwoor diger NOAD gaat een zeer moeilijke wedstrijd tegemoet in Den Haag tegen Holland Sport. Beide ploegen staan in hun afdelingen niet hoog genoteerd, en de verwachting is dan ook dat het klas- severschil te g root zal blijken voor NOAD. RCH-Hilversum is in normaal compe titieverband een bekeken zaak, maar in bekerwedstrijden kan dc bal raar rol len. Toch verwachten wij een overwin ning voor RCH. Velox, gastheer voor SW stuurt deze club met lege handen terug naar Schie dam. Een van de topploegen in de tweede divisie is Wageningen, terwijl Enschedese Boys in de eerste divisie tegen het degradatie-spook vecht. Een overwinning van Wageningen is zeker niet uitgesloten. Willem II, sinds 18 januari ongeslagen gaat de strijd aan met het een plaats hoger staande NEC. Als de Tilburgers de opgaande lijn in hun spel kunnen handhaven, hebben zij een zeer gerede kans op de overwinning. Maar NEC is toch echt geen katje om zonder hand schoenen aan te pakken. Baronie, nog steeds niet kansloos, moet in Vlaardingen Fortuna verslaan. Afgaande op de wedstrijd tegen DFC, toen het de overwinning zeker verdiende heeft het de beste kansen. Fortuna VI. is echter een zeer wisselvallige ploeg. Oppassen blijft het devies. In de eerste klas B moet TSC prohe ren de goede weg weer terug te vinden. Na het debacle van zondag (62) zit „het" er in, als alle krachten gebun deld worden tegen VUC, dat eventueel punten heeft verzameld. In de eerste klas E zijn geen wedstrij den vastgesteld. In 2 A gaat Gemert naar Oisterwijk om te proberen de punten binnen te halen. Of dit zal lukken is natuurlijk een grote vraag, want beide ploegen lopen in kracht niet ver uiteen. In 2 B groeit de spanning tot een cli max. Rood Wit en DESK maken de laatste weken geen fouten en beide ploe gen bereiden zich nu al voor op het ko mende top-duel. Rood Wit heeft echter twee wedstrijden meer gespeeld en daarom moet DESK een inhaalwedstrijd spelen tegen Zeeland Sport. De overwin ningen van DESK van de laatste weken liegen er bepaald niet om en ook al spelen de Vlissingers thuis, de kracht van het Kaatsheuvelse elftal zal te sterk blijken. Steenbergen en Terneuzen heb ben ieder elf punten en zijn nog lang niet veilig. Een gelijkspel ligt het meest in de lijn der verwachtingen. RWB loopt in 3 B na de overwinning op Baardwijk twee punten weg van Concordia. In 3 C verloor Dongen min of meer verrassend van WVO. Zal TAC het slachtoffer worden voor de op re vanche beluste Dongenaren? Wij houden het op een gelijkspel. Zowel voor RKTW als voor Gilze is de wedstrijd van zondag zeer belangrijk. Bij winst lopen beide ploegen wat van de fatale plaats weg. Er zal in ieder geval fel om de punten gestreden worden. Een gelijk spel ligt het meest, voor de hand. In 3 D heeft Axel bij Kaaise Boys een steekje laten vallen. Bij winst op Hon tenisse kan Goes weer wat inlopen op de koploper, want deze en andere ploe gen zullen er als de kippen bij zijn als Axel weer een steekje laat vallen Sluiskil - BSC is een belangrijke wed strijd voor de bezetting van de onderste plaatsen. In dit geval heeft de thuisclub de beste kansen In de vierde klas B zal Heusden tegen GW niet tot winst ko men. INDIA heeft de in Abadan gespeelde Davis Cup-wedstrijd tegen Irian voor de tweede ronde van groep b in de Aziati sche zone met 50 gewonnen. De resulta ten van de laatste twee dagen waren: Mukerjea en Lall (India) verslaan Ak- bari en Nemati (Iran) 64, 6—1, 6—2. Misra (India) verslaat Khodi (Iran) 60 6—4, 6—1. Lall (India) verslaat Akbari (Iran) 6—3, 6—0, 6—3. 111 ZEIST Voor de centrale training van Jong Oranje, op donderdag 25 februari, zijn uitgenodigd: Thie (ADO), Van Zoghei, Warnas (beiden Go Ahead), Pjjlman (DWS), Ter Horst (Sparta). De Vries (Enschedese Boys), Nuninga (Ajax), Kleinjan (DFC). Chris Hartjes (Graaf, schap). Willie Dullens (Sittardia). Van Gorp (NAC), Vramvdeunt (Feiienoord), Kemper, Giessen en Verdonck (allen PSV). JAN VAN GORP .geselecteerd

de Stem | 1965 | | pagina 3