Ereveld voor gevallenen Turkse Jeeuwemeik" voor gemeentebestuur van Goes B. en w. Waterlandkerkje vóór een streekgemeente Philippine: Sas van Gent naar noorden verruimen Brabantse prinsen in de RAI Bazaar in ontmoetingskerk op 't Zand te Middelburg Acht maanden voor Goese chauffeur JlagMaB Uk Stem Geflatteerd Rampzalige gevolgen Groeiende eenheid Verkeerd adres KVP-forum over Middelburgse rechtbank Tholenaar sloeg plaatsgenoot een hersenschudding Diverse wensen in Hond beet kippen en kalkoenen dood Uitspraken Middelburg se rechtbank rapport vervat Vóór alles zelfstandigheid Zuidelijke kanaal gemeente heeft zó niets te bieden Rijkscommissie kunstaankopen bezoekt ateliers in Zeeland industrialisatie Onder invloed gereden Geen contractteelten bij veiling Kapelle- Biezelinge en omgeving m In vergadering met G.S. Gemeentebesturen kunnen hart luchten over herindeling Twee weken wegens mishandeling voor Oostburgenaar „]"")e wereld van morgen" was de titel van het program, waarmee de KVP de laatste Kamerverkiezingen is ingegaan. Is de belofte, die in die titel besloten ligt, ook nagekomen? Op <le Partijraadsvergadering van de KVP, gisteren en vandaag in Utrecht ge houden, werd deze vraag door KVP- fractieleider Schmelzer beantwoord met een ruim voldoende voor het re geringsbeleid tot dusverre. Drs. Schmelzer had overigens nog wel en kele wensen: een aantal structurele vraagstukken moet „nog veel meer uit de verf komen". De katholieke fractie leider noemt in dit verband het gehele maatschappelijke welzijnsbeleid, de democratisering van het onderwijs en de medezeggenschap. Al deze punten hebben direct be trekking op „de wereld van morgen". Als 'drs. Schmelzer constateert, dat op dit gebied nog van alles moet gebeu ren, komt het ons voor, dat het „ruim voldoende", waarmee hij het kabinets beleid tot nu toe honoreert, een wel wat geflatteerd cijfer is. Wat reëler leek ons de benadering van KVP-fractievoorzitter Aalberse. Ook hij had waardering voor onderde len van het kabinetsbeleid maar in zijn rede lag toch duidelijk het accent op het vele, dat nog moet gebeuren wil „de wereld van morgen" werkelijk leefbaar blijven. Zeer terzake was bij voorbeeld zijn waarschuwing de uiter ste waakzaamheid te betrachten met de werkgelegenheidspolitiek. Op het ogenblik lijkt alles koek en ei maar de ontwikkeling in EEG-verband zal zo danig zijn, dat het Nederlandse be drijfsleven alle zeilen zal moeten bij zetten om voor onze groeiende be roepsbevolking blijvende werkgelegen heid te verzekeren. Vweeg drs. Schmelzer verder over de ruimtelijke ordening, partijvoor zitter mr. Aalberse maakte dit onder werp, inclusief de wegen, tot een van de kernpunten van zijn rede. Zijn be toog mondde indirect uit in de con clusie, dat de huidige minister van Verkeer en Waterstaat mr. Van Aart- sen niet de juiste man is voor dit „ui termate belangrijke" ministerie. Tus sen 2 haakjes: 't is de eerste keer, dat dit door een voorman van een der re geringspartijen wordt erkend. Mr. Aalberse constateerde dat Ver keer en Waterstaat tot dusverre bij kabinetsformaties steeds als een soort sluitpost is beschouwd. Het gold als een technisch, weinig belangrijk de partement. Pas in de laatste tijd. is men tot de ontdekking gekomen, dat dit departement in de totale ontwik keling van ons land een enorme rol speelt. Hiermee zal bij een komende kabinetsformatie terdege rekening gehouden moeten worden, zei mr. Aal berse. Kritiek dus op minister Van Aart- sen, geen uitnodiging echter om heen te gaan. Toch stelde mr. Aalberse en hij heeft volkomen gelijk dat er in „bepaalde streken van ons land in. grijpende maatregelen noodzakelijk zullen zijn om rampzalige gevolgen te voorkomen". gezitsvorming is voor de socialisten lange tijd een kapitalistisch schut tingwoord geweest. Nog vastgeroest in marxistische dogma's hebben velen in die kring de doorbraak proberen tegen te houden van een beleid, dat er op gericht was duurzaam eigen bezit bij de werknemers aan te kweken. Gelukkig begint in deze mentaliteit enige verandering te komen. Vooral het NVV, dat kennelijk dichter bij de werknemers staat dan de P.v.d.A.-lei- ding, vertoont een verheugende acti viteit op het gebied van de bezitsvor ming. Voorbeelden hiervan zijn de medewerking aan de stuidie van de vakcentrales over de vermogensaan- wasdeling en de bevordering van het eigen woningbezit. Deze groeiende eensgezindheid op het gebied van de bezitsvorming is van belang nu minister Veldkamp ter zake nieuwe plannen heeft ontvouwd. De bewindsman van Sociale Zaken, onder wie thans de bezitsvorming res sorteert, wil de jeugdspaarregeling (al 600.000 deelnemers) nog aantrekkelij ker maken. Uit de Breedbanidverkoop heeft hij 100 miljoen gereserveerd voor regelingen, die de kleine man in staat moeten stellen aan beleggings fondsen deel te nemen. Verder is het duidelijk geworden dat de minister een snelle afhandeling wenst van de algemene premiespaarregeling. De re alisatie van al deze plannen lijkt ver. zekerd door 't toenemende inzicht in de betekenis van de bezitsvorming. Die eensgezindheid in aanmerking nemende zijn wij ook optimistisch ten aanzien van het resultaat van het SER-onderzoek naar de vermogens- aanwasdeling. Dr. Veldkamp heeft hierom gevraagd. De SER heeft als basismateriaal 't desbetreffende rap port van de vakcentrales, als rugge steun de zekerheid, dat er in Neder land een communis opinio groeiende is over de bezitsvorming als middel tot een wezenlijke maatschappijhervor ming. parnaval stond er met dansende letters boven het pamfletje, dat in het nachtelijk duister in onze brie venbus werd gestopt. Carnaval De tekst van het geschriftje? Hier onder volgt het begin: Het hele jaar door hebt u zich conform uw opvoeding en geloofs overtuiging, netjes moeten gedra gen. Maar nu gaat het hek van de damNu mag alles. Nu kan iedereen zo gek doen als hij maar wil. Nu zingen we tot laat in de nacht: „Als er dan geen plaats meer in de he mel is, gaan we naar de hel". Nu kunt u zich verbergen achter het masker. Alles mag nu. En.na het feest? Dan worden de zonden weer uitgewist en bent u weer een keurig christelijk mens". DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1965 MIDDELBURG De 59-jarige kan tonnier M. G. te Tholen had in zijn woonplaats op 28 oktober van het vo rige jaar zijn plaatsgenoot D. J. v. G. met een stuk hout geslagen, waardoor deze een hersenschudding bekwam. Hij had drie weken thuis gelegen en moest daarna bestraald worden- Ook moet de dokter hem nog inspuitingen geven. De vrouw en de dochter van de ver dachte, hadden hun man. respectievelijk vader niet met een stuk hout in zijn handen zien staan. Wel hadden ze ge zien, dat v. G. hun echtgenoot c.q. va der met een schop bedreigde. Als raads man van verdachte trad op mr. J. A. M. Brekelmans uit Roosendaal. De po litierechter vroeg aan het slachtoffer: Heeft u uw hoofd soms ook gestoten?" waarop deze ontkennend antwoordde. De officier achtte het nodig om nadere gegevens over de gevolgen bij het slachtoffer aan diens behandelende ge neesheer te vragen en hij vroeg ver wijzing van deze zaak naar de rechter commissaris. De politierechter besloot aan dit verzoek te voldoen, zodat deze zaak later nogmaals moet worden be handeld. MIDDELBURG Op de algemene be graafplaats is de „Oorlogsgravenstich ting" uit Den Haag bezig met het in richten van een ereveld. (zie foto). Stoffelijke resten van de oorlogsslacht offers, die over de gehele begraafplaats waren verspreid, zijn thans in twee rijen bij het bestaande monument bijeenge bracht. De stoffelijke resten van twee verzetsstrijders, die op de r.k. begraaf plaats aan de Seisweg rustten werden ook naar dit graf overgebraaht. Het mo nument zal worden verfraaid met een plateau van blanke natuursteen, waarin ook de stenen op de graven zijn uitge voerd. Er is een rij van vijftien graven voor militairen en verzetsstrijders, op el ke steen bevindt zich het bekende reliëf met de Nederlandse leeuw. Hiertegen over komt weer een rij van vijftien gra ven voor burgers, die vielen door oor logsgeweld, hier zal elk graf de stoffe lijke resten van vier slachtoffers bevat ten. Een waardige rustplaats voor vijf tien oorlogsstrijders en voor zesenveertig burgers allen slachtoffers van deze laat ste oorlog. De Oorlogsgravenstichting werkt nauw samen met de gemeente Middelburg voor wat betreft de aanleg van het ereveld. Deze week nog zal men klaar zijn met het inrichten van de graven, het plaatsen van de stenen en de werkzaamheden aan het monument. Na de verdere afwer king van het terrein komt als laatste on derdeel de beplanting. Om het midden stuk, dat uit gras zal bestaan komen vakken met rozen. Bij elk graf zullen ook nog zomerbloemen worden geplant. (Van onze correspondent) WATERLANDKERKJE Bij de land bouwer O. N. te Waterlandkerkje werden in het kippenhok twintig kippen en drie kalkoenen doodgebeten. Deze schade werd aangericht door twee loslopende honden, waarvan de eigenaar tot nu toe niet bekend is. De politie stelt een on derzoek in. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De arrondissements rechtbank heeft de volgende uitspraken gedaan: de Viissingse schilder J. de B., tegen wie veertien dagen geleden 1 jaar met aftrek was geëist, wegens diverse gevallen van oplichting, werd veroor deeld tot 8 maanden met aftrek. A. H. te Tholen tegen wie op 5 febr. 6 maanden, waarvan 2 voorwaardelijk, mat een proeftijd van 3 jaar was geëist, werd veroordeeld tot 5 maanden, waar van 3 voorwaardelijk met een proeftijd proeftijd van 3 jaar, wegens mishande ling en bedreiging met een misdrijf te gen het leven gericht. Tegen S. C. K. en H. K te Scharen- oi.ike, tegen wie respectievelijk 6 maan den, waarvan 3 maanden voorwaardelijk met aftrek van een proeftijd van 2 jaar cn i maanden voorwaardelijk met een j van jaar en 75 gulden boete of 15 dagen was geëist, werden de vol gende veroordelingen uitgesproken. Te gen de eerste verdachte 5 maanden waar van 3 voorwaardelijk met een proetfijd van 3 jaar en tegen de tweede 1 maand voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar, wegens gepleegde diefstallen. M. H. de K.. aannemer te Terneuzen die met een snelheid van 100 km per uur door de bebouwde kom van Zaam- slag had gereden werd veroordeeld tot 150 gulden of 15 dagen. Bij het werk hebben toezicht de chef technische dienst van Oorlogsgraven stichting de heer A. J. J. Abrahams uit Den Haag, de heer S. G. A. Doorenbos, oud-directeur gemeente-plantsoenen Den Haag en als deskundige van de gemeente Middelburg de heer D. Tillema. De heer Doorenbos (tuinarchitect) treedt voor de stichting op als adviseur bij het be planten van de oorlogsgraven. De verzorging en het onderhoud van de graven van militairen en verzets strijders komen voor rekening van Oor logsgravenstichting, terwijl de gemeente Middelburg de graven van de burger slachtoffers voor haar rekening neemt. Men wil het ereveld voor de aanstaande dodenherdenking op 5 mei gereed hebben. (Van een onzer verslaggevers) WATERLANDKERKJE Het tweede herindelingsvoorstel betreffende de W.- Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten, heeft ook in Waterlandkerkje weinig optimisme losgeslagen. B. en w. tonen zich voorstan der van blijvende zelfstandigheid, maar aangezien dit wel niet haalbaar zal zijn, worden tevens enige wensen ter tafel gebracht. Met uitzondering van wethou der J. C. van de Walle, is het college van mening dat de voorkeur gegeven moet worden aan één streekgemeente van 27000 inwoners. Wanneer de streek toch heringedeeld wordt in meerdere gemeen ten, geven b. en w. van Waterlandkerkje de voorkeur aan de combinatie Oostburg- Zuidzande - Schoondijke - Waterland kerkje. Het tweede voorstel van G. S. voorziet, zoals bekend, in de combinatie Oostburg- Waterlandkerkje - Zuidzande - Cadzand - Retranchement en Nieuwvliet. Wanneer deze suggestie gehandhaafd blijft, dan moet volgens het dagelijks bestuur van Waterlandkerkje het gebied tussen de Nozemansweg en Cathalijneweg bij Oost burg worden getrokken en niet, zoals door G. S. wordt gewild, bij Breskens. De betreffende bewoners delen deze me ning. OVERWEGINGEN In een uitvoerig rapport worden der tien overv/egingen en conclusies aange haald, als basis voor één West-Zeeuwsch- Vlaamse gemeente. Het zijn: 1) De belan gen van elke woonkern, zullen worden behartigd door een raad, bestaande uit een groot aantal leden, afkomstig van de verschillende onderdelen van de ge meente; 2) Bij deze raadsleden is meer waarborg voor objectiviteit, dan bij die afkomstig uit een bepaalde woonkern: 3) De raad zou waarschijnlijk bestaan uit 21 leden: geen enkele woonkern zou over een meerderheid beschikken; 4) Het algemeen belang wordt beter gewaar borgd, omdat door het groter aantal raadsleden de politieke, godsdienstige en belangengroeperingen meer kans heb ben op een vertegenwoordiging; 5) Ge meenschappelijke regelingen, welke de invloed van het plaatselijk bestuur in waarde doen dalen, zijn niet meer no dig; 6) Geen woonkern zal de kwalifica tie gehucht krijgen, omdat alle kernen in dezelfde verhouding tot elkaar en het geheel staan; 7) Het gevoel van eigen waarde van de inwoners van vroegere zelfstandige gemeenten zal meer behou den blijven: het geven van een nieuwe naam aan de streekgemeente zal het ge voel van discriminatie voor het grootste deel wegnemen: 8) Eén gemeente zal na de herindeling de rust in de streek be vorderen: bij de instelling van meerdere gemeenten zijn immers bijna nergens na tuurlijke grenzen te trekken: 9) Geen bewijs is aangevoerd, als zou de tijd nog niet rijp zijn voor één gemeente: het zou een miskenning zijn van o.m. de werk kracht en het aanpassingsvermogen van de inwoners, hen niet in staat te achten JÏBJB, onzer verslaggevers)' Rtaiïr INE# »t>h*l>PPine dient zelf- raad L bl,iven"' |s ae* oordeel van de van gesPr°hen tijdens de behandeling van Avets°ntwerp voor de herindeling ren 4j /emeent®n in Zeeuwsch-VIaande- ziet ePPnL ?e- raad?ver£adering. Men voorleert m e' m het wetsontwerp Gpnf ol i?, sa*nenvoeging van Sas van kanaof "estdorpe, omdat de zuidelijke .T« ,eente, in de vorm als door G. ni»I .r^S. d' voor Philippine weinig of v bieden heeft. Men kan „schoor- v akkoord gaan met de samen- n vap deze drie gemeenten, wan- nit JP J zuidelük kanaalgemeente wordt toJf.f i -1 met de kom van Sluiskil, het sing d en de Axe*se Vlakte en Sas- Alleen in dat geval zal er naar het oor van de raad sprake zijn van twee r,n_ iijn v aa i geveor gelijkwaardige gemeenten in Kanaalzone. Men wees erop, dat toe voeging van Sluiskil aan Sas van Gent het financiële draagvlak van de laatste gemeente aanmerkelijk zal vergroten, ter wijl door toevoeging van de genoemde industriegebieden Sas van Gent daad werkelijk nieuwe industriële activiteiten zal kunnen gaan ontplooien, waaruit die gemeente nieuwe levenskracht zal kun nen putten. Wat dat betreft is men het dus volledig eens met de raad van Sas van Gent, die zeer onlangs uitbreiding van de zuidelijke kanaalgemeente naar het noorden bepleitte. In dat geval ontstaat een gemeente Terneuzen met ongeveer 18.000 inwoners en een gemeente Sas van Gent met onge veer 10.000 zielen. De vijf raadsleden, dc heer A. Ploe- gaert, J. Rammeloo, L. Goense, E. Lauret en J. Brouwers, betoogden voor en na. het in grote trekken eens te zijn met het preadvies van b. en w., dat een tendens had als boven omschreven. Alleen zag men nog graag iets meer de nadruk ge legd op het feit, dat de raad Philippine vóór alles van mening is, dat de gemeen te zelfstandig kan blijven. Tijdens deze vergadering werd de voor zitter, loco-burgemeester A. v. Ooteghem, aangewezen als de man, die tijdens de binnenkort te houden openbare verga dering van G. S. het standpunt van de raad Philippine t.a.v. het wetsontwerp zal toelichten en/of verdedigen. een gemeente van 27000 inwoners te be sturen; 10) De tijd helpt mee een bloeien de streekgemeente te vormen, door o.m. de toename van het maatschappelijke verkeer; 11) In West-Zeeuwsch-Vlaande- ren bestaat geen probleem omtrent het aanwijzen van een bestuurskern, dit is onbetwist Oostburg; 12) In het belang van de streek moet een zo groot mogelij ke eenheid gesteld worden, tegenover de zeer krachtige gemeente Terneuzen; 13) Diverse aspecten, door G. S. aangehaald, zoals de hoge bestuurskosten voor de kleine gemeenten, zijn op zich al plei dooien voor één grote streekgemeente. Maandagavond gaat de raad over de herindeling spreken. GOES, De rijkscommissie voor kunstaankopen, in Zeeland bestaande uit de beeldende kunstenaars mevr. Messer, Louis Heymans en ter vervanging van mr. J. C. Schagen, die ziek is, Aiidries Minderhout, heeft onder voorzitterschap van de directeur van het Zeeuws Mu seum, dr. P. K. van Daalen, in het kader van de contraprestatieregeling enkele atelierbezoeken afgelegd. De contraprestatieregeling stelt de kunstenaars bij gunstige beoordeling van hun werk in staat zich gedurende een vijftal jaren geheel en al aan hun kunst te wijden. Zij ontvangen geduren de die periode een uitkering van het rijk, dat zich bij wijze van tegen prestatie het recht voorbehoudt uit hun werk aankopen te doen. De commissie zag tot nu toe werken van Guido Metsers te Hiulst, Volkert van de Willegen te Vogelwaarde en Ben van Vliet te Lewedorp, terwijl binnenkort ook het werk van de Middelburgse beeldhouwer Nico van de Boezem be oordeeld zal worden. De uiteindelijke beslissing tot aankoop berust bij de minister van O.. K. en W., bij wie de commissie advies zal uit brengen. GOES Zoals bericht zal de Kring Middelburg van de K.V.P. op zaterdag 27 februari in hotel De Korenbeurs al hier een forummiddag over het industri alisatiebeleid in de provincie Zeeland organiseren. Ook de samenstelling van het forum is intussen bekend geworden. De volgende personen hebben zich be reid verklaard daarin zitting te nemen; W. Assmann. lid van de Tweede Kamer, dr. mr. A. Mes, lid van G.S. van Zeeland. J. van Dongen, lid van de Tweede Kamer en lid van G.S. van Zeeland, mr. F. Huber, burgemeester van Goes, en mr. H. Rijpstra, burgemeester van Terneu zen. Het forum zal worden geleid door de heer P. Molthoff, burgemeester van Hulst en voorzitter van de kring Middel burg van de K.V.P. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De 34-jarige chauf feur, A. A. B. te Goes had op 23 no vember 1964 een zeswielig motorrijtuig, bestuurd te Krabbendijke, terwijl hij on der invloed verkeerde. Hij had eerst een lantaarnpaal geramd en reed daarna door een heg een woning binnen, die behoor lijk werd beschadigd. De handrem werk te niet en de voetrem was ook niet te best. De officier, bij de politierechter zei: „U was de vorige dag op een feest geweest, de volgende morgen weer vroeg op en daarna weer lange afstanden rij den, vervolgens weer enige cafés aan doen.* U zegt nu wel vier biertjes, doch er hadden afschuwelijke ongelukken kun nen gebeuren. Ik vorder 8 maanden on voorwaardelijk en 8 maanden ontzeg ging met aftrek. De politierechter von niste conform met uitzondering van de aftrek. KAPELLE Bij de leden van de veiling „Kapelle-Biezelinge en Omge ving" blijkt vrijwel geen interesse te be staan om produkten als dubbele princes- sebonen, prei en augurken te telen op contract voor industrie of export. Enige tijd geleden is de leden van de ze veiling een opgave gevraagd o.m. van deze contractprodukten, maar het areaal, dat werd opgegeven was van zo geringe betekenis, dat het niet mogelijk is gebleken hiervoor een fabrikant te in teresseren. Er zullen dan ook geen con tracten hiervoor afgesloten worden. Ook bij de overige veilingen op Zuid-Beve land was bij de leden geen interesse voor de contractteelt van dubbele prin- cessebonen, prei en augurken. MIDDELBURG Er valt heel wat te zien en te beleven op de bazaar, die in de ontmoetingskerk op 't Zand te Middelburg wordt gehouden. De op brengst hiervan is bestemd voor het kerkbouwfonds. De bazaar is groots opgezet: naast de traditionele gokten ten en grabbeltonnen is in de kelder van de kerk een „vrolijke keuken" in gericht. Hier kunnen de bezoekers naar hartelust gooien met serviesgoed. De prijzen, waarvoor vooral de jeugd veel aandacht heeft, zijn heel aantrekkelijk. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG G. S. van Zeeland zul len begin maart in Zeeuwsch-Vlaanderen openbare vergaderingen beleggen, waar op gemachtigden van de gemeentebestu ren hun gevoelens kenbaar kunnen ma ken betreffende het ontwerp van wet herindeling gemeenten. Op donderdag 11 maart worden de ge meenten Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke en IJzendijke van half ne gen tot half elf in gebouw de Uitkomst te Breskens in de gelegenheid gesteld hun woordje te zeggen. Om 1 uur is het college in het Oost- burgse Ledeltheater, waar tot een uur Cadzand, Nieuwvliet, Oostburg, Retran chement, Waterlandkerkje en Zuidzande aan de beurt zijn. Van half drie tot half vijf worden te- zelfder plaatse de gemachtigden van Aardenburg, Biervliet, Broek en Sluis verwacht. In het gemeentehuis van Sas van Gent zullen G. S. van vijf tot half zeven deze gemeente en Westdorpe ont vangen. In hotel Rotterdam te Terneuzen zullen zij van acht tot half tien Terneu zen en Zaamslag te woord staan. Vrijdag 12 maart begint om kwart voor negen de zitting in het gemeen schapshuis Martinus te Groenendijk voor de gemeenten Graauw, Langedam, Hon- tenisse en Vogelwaarde. Om kwart over tien zijn in de Koning van Engeland te Hulst deze gemeente, Clinge, Axel en St.-Jansteen aan de beurt. Tot slot is er dan van kwart voor drie tot kwart voor vier in café de Schepper te Koewacht nog een zitting voor de gemeenten Zuiddorpe, Overslag en Koewacht. GOES Gistermorgen heeft het gemeentebestuur de Turkse studen tendansgroep, die tot en met vandaag in Goes verblijft, officieel ontvangen. Bahadir Güdek, de leider van de groep, bood het college een sterk Turks drankje aan (zie foto). Raki heette het, hetgeen zoveel als „leeu- wemelk" betekent. Daarna werden in de raadzaal nog wat dansen uitgevoerd. De Turkse studenten gingen met dezelfde geest drift te werk, die alle andere uitvoe ringen in Goes tot dusverre hebben gekenmerkt. Het ernstig aan restau ratie toe zijnde stadhuis hiéld het ge lukkig. (Vervolg van pag. 1) Daarmee was eens te meer duidelijk gemaakt, dat mr. Van der Meer, al was het alleen maar vanwege het noodklok congres van donderdag, zijn Comman deurschap dubbel en dwars heeft ver diend. Nauwelijks was Ad I uitgesproken of Jan I van Roosendaal trad in het krijt. Bij het zien van zoveel auto's was hij er zich eens te meer van bewust geworden, dat rijksweg 17 „mar un stripke" op de landkaart is en dat een pleidooi voor de Zoomweg onafgebro--» ken nodig is. Onder het aanbieden van een geweldige kist sigaren nodigde hij mr. Van der Meer „en verder heel Ne derland" uit om op 27 februari in Roo sendaal naar de optocht te komen kij ken. Ook prins Nilles I van Standdaar- buiten kwam nog even achter de micro foon. Als prins uit het land zonder we gen, maar mét bochtige, hoge en smalle dijken, deed hij de heer Van der Meer de idee aan de hand om, als er geen vierbaanswegen kunnen komen, ailto's- driehoog te bouwen. Eén, in klei ge bakken, had hij er meegebracht en die hing hij de R.A.I.-directeur om de toch al zo beladen hals. De dankbaarheid die mr. Van der Meer daarna onder woorden bracht was hem aan te zien. „Een onderscheiding met zó'n naam moet wel het summum zijn", dacht hij en mét alle Brabanders zei hij te zullen blijven ijveren voor be tere wegen. Hij had er helaas geen bij de hand en daarom had hij als tegen prestatie slechts een aantal (ook niet zo kleine) Gouden-G.A.I.-schilden, die hij om alle prinselijke halzen hing. Met commandeur Van der Meer voor op maakte het gezelschap, geleid door Thuur Piek en de Blaospoepers, een tocht over de autoshow, een tocht die beëindigd werd in de bestuurskamer van de R.A.I. Tijdens het plezierige verblijf aldaar maakte plotseling de Engelse ambassa deur in Nederland, Sir Peter Garran, zijn opwachting. Hij wilde op slag met enkele prinsen op de foto, maar de fo tografen moesten wel even wachten tot de heer Garran de steek van John Die pen en een aantal Kwibus-onderschei dingen bemachtigd had. De R.A.I. was al wijd en breed geslo ten eer het prinselijk gezelschap, uitge leide gedaan door een grote groep per soneel, het gebouw verliet. Op de stoep verzuchtte prins Huipino van Vlijmen: ,,'t Is jammer, dat minister Van Aart- sen er niet was. Ik had hem zo graag uitgenodigd in Knotwilgendam. Wij hebben nog wel 'ne kiel die hem past..!" MIDDELBURG De 19-jarige F. J. R. te Oostburg had een oogje op een Oost- burgs meisje- Haar ouders vonden haar echter nog te jong. Op 13 december van het vorige jaar had hij het meis je weer ontmoet. Er was ruzie tussen hen ontstaan en hij had het meisje in haar gezicht geslagen en op de grond geworpen. De moeder, die te hulp kwam, werd eveneens door hem geslagen en tenslotte ging hij ook de vader van het meisje te lijf. Hij trok daarbij zijn jas uit. Op 5 november 1964 was hij ook reeds wegens mishandeling. ver oordeeld tot 50 gulden boete. De poli tierechter zei: „Ik vind het zeer erg om ook oudere mensen te mishandelen, waardoor de vader van het meisje een hersenschudding bekwam." De officier vroeg 4 weken waarvan 2 voorwaarde lijk met een proeftijd van 2 jaar. De po litierechter vonniste overeenkomstig. Dit pamfletje is afkomstig van het te Leeuwarden gevestigde Ned. Evan gelisch Tractaat Genootschap. Hier in Brabant en het carnaval vierende deel van Zeeland is het aan het verkeerde adres gericht. De opvatting, dat met carnaval „alles mag" is volkomen vreemd aan de echte carnavalsgeest. Deze misvatting komt men wel boven de rivieren tegen. Het geschriftje had dus daar bezorgd moeten worden. Wel licht zouden wij dan hier van onge wenste gasten verschoond blijven. Alles mag met carnaval? Ja zeker, behalve dat wat anders ook niet mag.

de Stem | 1965 | | pagina 3