Walcheren ZUID-BEVELAND Zeeuwsch-Vlaanderen Ere Philippi ir naar noo Niet genoeg mogelijkheden voor industriële expansie jy - Bèr UITVERKOOP j Het Stoffenpaleis VLISSINGEN N.V. SLAVENBURG S BANK Vijftien miljoen aan werk voor „Mark en Dintel" Dagblad De Stem GOES Mevrouw Wisse won etalagewedstrijd G.M.Y. Turken dankten pleeggezinnen Doktersdiensten Dienst dierenartsen ZLM-kring Hulst nam afscheid van ir. M. Geuze AXEL voor al uw autobandon Tivoliweg 63 - Hulst Raad Sas van Gent over herindeling Peter Post/Rik I leiden in Essen OOSTBURG Grondaankopen I HOOGWATER Vandaag Morgen WEDGWOOD VOLGEND JAAR W.A.-BEWIJS OP ZAK Maandag Hond beet kipj kalkoenen d Uitsprak Middelbur rechtban Vóór alles i Zuidelijke ka gemeente hee niets te bie DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 20 FEBRUARI 1965 Jaarvergadering: „Goed Wonen" De woningbouwvereniging Goed Wo nen hield de jaarvergadering in het Strandhotel. Op verzoek van de heer L. J. Florusse zal zijn functie van secretaris voortaan door het bestuurslid W. J. Bouff worden waargenomen. De heer Florusse blijft lid van het bestuur. De periodiek aftredende bestuursleden, de heren A. C. v. d. Velde, voorzitter, A Daane, le penningmeester, E. de Pries ter, 2e secretaris en J. J. Kempe, 2e voorzitter, werden allen door de verga dering herkozen. Van de activiteiten van de vereniging noemde de voorzitter de bouw van 84 woningen in het uitbreidingsplan Pau wenburg, die half 1964 alle gereed kwa men alsmede een momenteel nog onder handen zijnde complex van 112 woningen eveneens in Pauwenburg, waarvan er eind 1964 reeds 56 klaar waren en de rest omstreeks juli van dit jaar gereed kan zijn. Tenslotte is in Pauwenburg door de fa. Van Vliet en Duist begonnen aan de bouw van nog eens 158 woningen voor „Goed Wonen". De bouw hiervan ver loopt tot heden naar wens. In totaal be tekent dit dat de vereniging meer dan 300 woningen rijker gaat worden in on geveer 3 jaar. Verder staat op het programma een grondige renovatie van de z.g. Witte- Wijk-woningen. Het bestuur onderzoekt momenteel de kosten en mogelijkheden tot plaatsing van centrale t.v.-antennes op de complexen. Bij een referendum onder de bewoners heeft 50 pet. antwoord gegeven, hiervan was 75 pet. vóór en 25 pet. tegen een centraal antennesysteem. Het jaarverslag 1963 werd zonder op- of aanmerkingen goedgekeurd. Uit dit verslag blijkt o.a. dat Goed Wonen aan het eind van dat jaar 1810 leden telde, tegen 1672 aan het begin van dat jaar. Lezing kankerbestrijding In het Scheldekwartier hield het Koningin Wilhelminafonds een voorlichtingsavond voor kankerbestrijding voor een goedge vulde zaal. Dr. W. Bax hield een lezing over de aspecten en oorzaken van kanker en over de diverse bestriidingswijzen. Vervolgens werd een interessante film vertoond over het kankeronderzeok, waarna de heer H. van Wiick het werk van het Koningin Wilhelminafonds toe lichtte. Bioscoop voor bejaarden Maandag 22 februari a.s. om 2.30 uur biedt de heer M A van Liere weer een bioscoop voorstelling aan in het Alhambra Thea ter voor de Alg Bond van Bejaarden, afd. Vlissingen. Wit-Gele Kruis Vrijdag 26 februari om 20.00 uur houdt het Wit-Gele Kruis, afd. Vlissingen de algemene ledenver gadering in de grote zaal van het wijk- gebouw aan de Rozengracht. (Advertentie). VREEMDE VALUTA Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150)3553 Hulst: Zitdag Steenstraat 20. Westkapelle Uitzicht vergaderde In het hervormd jeugdgebouw hield het bestuur der C. J.V. een vergadering. De voorzitter las enkele verzen uit Lucas 8. Hierna werd het programma voor de twee komende maanden vastgesteld. Uitvoering Dinsdag a.s. zal de Christelijke mondorgelclub een concert geven voor de bejaarden in ,,ter Man- telinge". Oost- en West-Souburg Gymnastiek uitvoering De gymnas tiekvereniging „Astrow" organiseert in gebouw „de Zwaan'' de jaarlijkse uit voeringen op donderdag 25 februari a-s. 7.30 uur le adspiranten, vrijdag 26 fe bruari 7.30 uur 2e adspiranten en za terdag 27 februari 8.00 uur leden uit voering, met bal na. Feestavond De R.T.C. „Theo Mid delkamp" organiseert op zaterdag 20 fe bruari in zaal „de Zwaan" een feest avond met groot bal. Medewerking ver leent het kwintet Jo Stokman en An neke Leenmeijer, zang. (Advertentie) Heeft u al KRüGER PIES gedronken? OUD-GASTEL Het heemraadschap van de Mark en Dintel za] op 5 maart a.s. in het heemraadschapshuis te Oud-Gastel het bestek der Markver beteringswerken tracé spoorbrug Zeven bergen - Standdaarbuiten aanbesteden. Verwacht wordt dat nog in april daar aanvolgend met de werkzaamheden een aanvang zal worden gemaakt. De sluisbouw te Dintelsas verloopt ge heel volgens de planning, zodat aange nomen wordt, dat medio 1966 de nieuwe sluis in gebruik genomen zal worden. Het heemraadschap van de Mark en Dintel zal in de loop van 1965 voor vijf tien miljoen gulden aan werken in uit voering hebben. Dagblad «oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1. telefoon 6252 GOES Exptuitatte- inspectie Zeeland L. K M. DE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41. Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENV tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2''" mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. .Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/ol leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0.S0. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. Dertien Goese middenstandsvrouwen zagen zich in de Prins van Oranje te Goes tijdens een bijeenkomst van Goese Middenstandsvrouwen Organisatie een miniatuur-etalage toegewezen om daarin lmn etaleerkunst te tonen. Een extrahandicap hierbij was, dat deze middenstanders hierbij artikelen uit een hun vreemde branche moesten verwerken. Niettemin kwam het gros van hen tot een aantrekkelijke etalage. Een mannelijke jury, bestaande uit de heren M. F. A. Zwartepoorte en F. J. L. van Vredegem, onderwierp elk werkstuk aan een kritische blik en wees tenslotte mevrouw T. Wisse-Paauwe als winnares van deze wedstrijd aan. Zij ontving uit handen van de presidente van de vereni ging, mevrouw Dominicus-de Graaf, de wisselbeker. De tweede prijs ging naar mevrouw P. Pieterse-v. d. Hiele. Zij bleef met 46 punten l puntje achter de winnares. Derde werd mevrouw T. Mol- hoek-v .d Graaf, 45.5. De vierde en vijf de prijs werd gewonnen door de dames C. Casteleijn—Oosthoek en Th. Ver- schootev. d. Zande met resp. 45.5 en 45 punten. In het huishoudelijke gedeelte van deze vergadering besloten de midden- standsvrouwen op 12 mei een excursie te maken naar een textielfabriek te St.- Niklaas (B.) Men besloot voorts om de slotavond van de cursus Duitse conversatielessen te houden op 3 maart in de Landbouw. De leider van deze cursus, de heer Star- 1-enburg zal tijdens deze slotbijeenkomst een aantal dia's over Duitsland vertonen. Om hun dank tot uitdrukking te bren gen tegenover de gezinnen, waar zij de ze week gastvrijheid genoot, heeft de Turkse studentendansgroep in het Schut tershof een aantal nationale dansen uit gevoerd. De dansers droegen hierbij de fraaie kostuums, die bij elk der zeven districten horen, waarin Turkij is onder verdeeld. Tussen het optreden van de Turkse gasten door kwam de dansgroep van het organiserende Kasporgo op de vloer. Zelfs voorzitter Vervest van Kasporgo moest toegeven, dat er in de dansen van de Zeeuwen en de Turken enkele tempi verschil lagen. De Turken legden daarbij een opmerkelijke levensvreugde in hun dansen, die daarenboven een grote varia tie en beweging kenden. Aan het begin van de avond bracht de leider van de Turkse groep, zijn dank over voor de genoten gastvrijheid. Kas porgo zal de Turken opnieuw ontmoeten van 14 tot 31 juli aanstaande tijdens een toernee door Zweden, 'waarna Kasporgo vanuit Zweden nog een trip naar Fin land zal maken. Biezelinge Gemeente-avond Onder leiding van ds. J. van Dijken werd een gemeente avond gehouden van de chr. ger. kerk in Kapelle-Biezelinge. Op deze avond werden de verschillende verslagen uit gebracht. Ouderling M. Dees deed dit over de kerkelijke gang van zaken en de heer Joh. van Liere over de financiën van de kerk. Diaken W. Nieuwdorp bracht verslag uit en mej. C. Kloosterman eveneens over het verjaardagsfonds. Na mens de kascommissie adviseerde de heer A. de Jager tot goedkeuring van de rekeningen. Na de pauze hield de heer W. Slabbekoorn Augzn. een refe raat over „Zang en muziek'in de ere dienst". Hansweert Muziekavond Onder matige belang stelling hield de accordeonmuziekvereni ging Polyhymnia in de zaal Zeelandia een muziek-, cabaret- en dansavond. Na de opening door de voorzitter C. Gil jam, werden negen muzieknummers ten ge hore gebracht onder leiding van mevr. W. Beenakker-Koning. Na de pauze werd opgetreden door het cabaretgezelschap De Vrolijke Golf uit Hoogerheide. Ter af sluiting werd gelegenheid geboden tot dansen. 's-Heer Arendskerke Raad komt bijeen Op donderdag a.s. zal de raad in openbare vergadering bijeen komen. Als belangrijkste punt komt op de agenda voor de toe wijzing van 10 woningwetwoningen, waar van er vier gebouwd worden op Nieuw dorp en 6 op 's-Heer Arendskerke-dorp. Deze woningen naderen haar voltooiing Verder wordt de raad voorgesteld op een subsidieverzoek van de zangvereni ging te Nieuwdorp afwijzend te beschik ken. Voor de realisering van het uit breidingsplan 's-Heer Arendkerke (dorp) stellen b. en w. voor een stuk grond van de heer M. Lokerse aan te kopen, ter grootte van 9.355 m2. Voor het verleggen van de Coudorpse- dijk op Nieuwdorp wordt voorgesteld twee woningen en verschillende stukjes grond aan te kopen van de heer P. Braam, gelegen in de zogenaamde Ci tadel. Met de N.V- Bank voor Neder landse Gemeenten wil men een geldle ningsovereenkomst aangaan voor 250.000 gulden. Voor de verlenging van de Slot- straat te 's-Heer Arendskerke-dorp wordt de raad voorgesteld een krediet uit te trekken van f 50.000,-. Deze straat zal ongeveer 85 meter worden doorgetrok ken, waardoor er weer nieuwe bouw rijpe grond kan worden aangeboden voor woningbouw. Tevens wordt voorgesteld tot de aanschaf van een watermotor- pomp over te gaan voor het wegzuigen van het in de riolering blijvende water. Nu de realisering van het uitbreidings plan-oost te 's-Heer Hendrikskinderen in volle gang is, is het noodzakelijk op de toren te 's-Heer Hendrikskinderen een vierde wijzerplaat aan te brengen. Om dat de huidige luidinstallatie niet voldoet wordt tevens voorgesteld hiervoor een nieuwe aan te schaffen. Beide voorzie ningen zullen een bedrag vergen van plm. f 1750,-. Voorgesteld wordt bij de 20-jarige herdenking van de bevrijding een jubileumdrinkglas te geven aan de leerlingen van de kleuter- en lagere scholen in deze gemeente. Doordat op het vorige raadsbesluit tot verpachting van de gronden in het industrieterrein geen goedkeuring werd verkregen, wordt de raad nogmaals voorgesteld tot ver pachting van deze gronden te besluiten met ingang van 1 november 1964. sterkste. Voorzitter van Iwaarden sprak in het huldigingswoord de hoop uit, dat de heer van Rooyen een volgende keer de keizerstitel zou binnenhalen, maar daarbij zware concurrentie zou onder vinden van andere leden. Tot nu toe kent de vereniging twee keizers. De vereniging herdacht bij monde van de heer van Iwaarden het overleden be stuurslid, de heer A. Vermeulen. Zijn plaats in het bestuur zal worden ingeno men door zijn zoon, de heer M. Vermeu len. Eveneens met algemene stemmen werd herkozen de heer van Iwaarden als voorzitter. De jaarvergadering, die traditiegetrouw met een koffiemaaltijd luister werd bijgezet, kreeg ook dit jaar weer een uitermate gezellige sfeer. De overige klassering luidt: 2 J. Braamse, 3 C. Traas, 4 J. Lokerse en 5 J. Simonse. Kapelle Raad Woensdag 24 februari om half vijf 's middags zal de raad in open bare vergadering bijeenkomen. Op de agenda staat o.m. een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening groot f 100.000,-, aanbieding van de rekening 1963 van de Instelling voor Maatschap pelijke Zorg, een voorstel tot aankoop van het pand Oude Dijk 1 te Biezelinge en een voorstel tot verhuur van een wo ningwetwoning aan de Lingestraat. Om de damtitel Om het persoonlijk kampioenschap van de damclub „Ka pelle" werden deze week weer een aan tal wedstrijden gespeeld met de volgen de uitslagen: A. v.d. Schraaf - J. op 't Hof 02; L. Adriaansé - C. Sulsters 11; J. C. van Liere - H. A. v.d. Vrie 0—2. C.H.-kiesvereniging Het nieuw ge kozen bestuur van de gecombineerde C.H. kiesvereniging van Kapelle-Bieze linge heeft onderling de functies ver deeld. Voorzitter van de nieuwe vereni ging is geworden de heer L. van Wel; secretaris de heer P. G. Vermaire; pen ningmeester de heer M. Wisse vice- voorzitter de heer B. de Jager en leden zijn de heren M. Dekker, L. de Koeyer en B. A. Rooze. Kruidingen Gewond by slipparty Op de rijks weg alhier kwam door de gladheid van de weg de uit Vlissingen afkomstige per sonenauto, bestuurd door J. v. L. te slip pen, sloeg drie keer over de kop en kwam daarna in de noordelijke bermkant terecht De bestuurder werd licht gewond De auto werd zwaar beschadigd. Geen voorrang Op het kruispunt HoofdstraatKorte Ville deed zich een botsing voor tussen de personenauto, be stuurd door A. J. uit Goes en een vracht auto, bestuurd door J. F. uit Goes. Er ontstond materiële schade, doordat hij het verkeer van rechts geen voorrang gaf. (Advertentie) Het pak van uw harl St.-Jansteen Tel. 3179 Dit weekeinde nemen de volgende artsen waar: Axel: dokter Boor. Aardenburg en Oostburg: dokter J. Hage te Aardenburg, tel. 01177366. Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter Hoving. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande, dokter Bick te Zuidzande. Kloosterzande: dokter Verburg. Bruinisse en Oosterland: dokter Steeuwman te Oosterland. Middelburg: dokter Frumeau, tel. 2635. Vlissingen: dokter Sluyter, tel. 2225. Goes: dokter Weiten, tel. 5306. Borssele en Nieuwdorp: dokter Kiviet tel. 01105—203. Hoedekenskerke en Kwadendammc: dokter Kole, tel. 01193—262. Driewegen en 's-Heerenlioek: dokter Lucas Luyckx, tel. 01105280. 's Heer Arendskerke, Wolphaartsdijk Heinkenszanddokter Zonnevylle, tel. 01106—202. Kruiningen, Hansweert Krabbendyke en Rilland Batli: dokter Donker, tel. 01134—544. APOTHEKERS: Goes: Apotheek Geirnaard, tel. 5255. Middelburg: Apotheek v. d. Boogert, tel. 2789. Terneuzen: Apotheek Hamann, tel. 2060. Vlissingen: Apotheek van der Sande, tel. 2066. De volgende dierenartsen nemen waar: West-Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter v. d. Vijver te IJzendijke, tel. 01175388, (b.g.g. 01152—232). Midden-Zeeuwsch-Vlaanderendokter Cysouw te Sas van Gent, tel. 01158-588. Hulst en Nieuw-Namen: dokter Jans sen te Axel. Walcheren: dokter Boneschanscher, tel. 01130—233. (Advertentie) VOOR SLUISKIL kunnen abonnementen en ad vertenties voor Dagblad De Stem nog steeds opgegeven worden bij oud-agente: Mevr. Dieleman-van Hyfte, Veldstraat 12 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De kring Hulst van de Z.L.M. heeft tijdens de gister avond in hotel De Linde gehouden ver gadering afscheid genomen van de alge meen voorzitter van de Z.L.M. ir. M Geuze, die eind 1965 als zodanig zal af treden. Na afloop van de vergadering werd de heer Geuze toegesproken door de voorzitter van de Hulster kring, de heer J. Scheele uit Zaainslag, die de grote verdiensten van de heer Geuze voor de landbouw in het algemeen en de Z.L.M. in het büzonder schetste. Hij bood namens de kring geschenken aan de algemeen voorzitter en diens echtgenote De heer Geuze op zijn beurt betoogde, dat de Hulster Kring altijd een bijzondere plaats in zijn hart heeft inge nomen, niet in het minst omdat „zij .zo'n prachtige eenheid vormde". Hij dankte de aanwezigen voor het altijd in hem gestelde vertrouwen. Tevoren had de algemeen ZLM-voor- zitter een inleiding gehouden met een enigszins zakelijker inhoud, waarin hij sprak over de grote veranderingen, die zich gedurende de laatste 20 jaar in de agrarische wereld hebben voltrokken. Na afloop van de vergadering, waarop wij nog nader hopen terug te komen, schaarde men zich in de bovenzaal van De Linde rond een rijk voorziene dis. Carillonconcert DE heer P. C. Brakman zal vanmiddag van drie tot vier uur concerteren op de beiaard in de toren van het stadhuis. Hij zal werk jes van Valerius, Bach, J. Lichtendahl, G. Nees en I. Pleijdel uitvoeren. Biervliet Oliebollenactie De plaatselijke groep van de gidsen gaat in samenwerking met de plaatselijke boerinnen jeugdbond een oliebollenactie houden. Zaterdag gaan de gidsen op stap om de oliebol len aan de rrran te brengen. In onze editie van dinsdag j.l. meldden wij, dat deze actie te Waterlandkerkje zou plaats hebben- Dit moet echter Biervliet zijn. Clinge Voetbalvereniging Het kleedlokaal op het gemeentelijk sportterrein is drin- _end aan een verbetering toe. In alle vertrekken zullen nieuwe plafonds wor den gelegd. Bovendien zullen alle pla fonds, de muren en alle houtwerk op nieuw geschilderd worden. De kosten van deze verbeteringen bedragen f 1170,-. De voorzitter, de heer A. van der Kelen, achtte het beter oni nog even te wach ten en mogelijk de kleedlokalen van warm water te voorzien. Riolering in de woonkern In ver band met de verbetering van de wegen in de Koningin Emmapolder is door de bewoners van Emmadorp een verzoek ingediend bij het gemeentebestuur, te gelijkertijd met deze wegverbetering, ook een riolering aan te leggen in de woon kern van Emmadorp. Het lozen van af valwater is voor de bewoners een grote moeilijkheid. Zodra de plannen voor wegverbetering ten uitvoer gelegd zul len worden, zal getracht worden om een riolering in de bebouwde kom te ver wezenlijken. 'hoofdplaat Oorlogsprojectiel De heer G. A. Ne- lissen, Schoolstraat 13, alhier, heeft aan gifte gedaan van het vinden van een oorlogprojectiel. Verzocht werd aan het Bureau Hulpverleningsdienst te 's-Gra- venhage dit oorlogsvoorwerp spoedig te doen ophalen. (Advertentie) TEL. 01140—2461 Heinkenszand Mussenkoning De heer van Rooyen heeft op de 52e jaarvergadering van het Heinkenszandse mussengilde zijn ko ningstitel geprolongeerd. Met een aan tal van 6550 mussen was hij wederom de (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Zoals wij giste ren al in het kort gemeld hebben kan ook de raad van Sas van Gent zich niet verenigen met het wetsontwerp voor de herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. De raad stel de zich achter een pre-advies van b. en w. om een brief te sturen aan G.S., waarin men naar voren brengt, dat de voorgestelde herindeling Sas van Gent niet genoeg Lebensraum biedt. In de brief stelt men voor de Axelse Vlakte, de Axelse Sassing ten zuiden van de zijtak van het kanaal en het kanaalei land aan de nieuw te vormen gemeente toe te voegen, evenals de kom van Sluis kil aan de westelijke zijde van het ka naal en Stroodorpe. Men stelt verder vast, dat verdere uitbreiding van Sas van Gent naar het noorden geen nadelige invloed zal heb ben voor de verdere ontwikkeling van Terneuzen, vooral waar G.S. en te recht, meent de raad zeggen dat de uitbreiding van Terneuzen bij de te ver wachten expansie, niet in zuidelijke richting moet worden gezocht. Sas van Gent heeft wel veel belang bij de Axel se Vlakte en de Axelse Sassing omdat eigenlijk daar alleen nieuwe industrie vestigingen plaats kunnen vinden. Toe voeging van de kom van Sluiskil aan de zuidelijke kanaalgemeente acht men wenselijk, omdat dan het aantal inwo ners van Sas van Gent belangrijk zal vermeerderen en de bestuurskracht van de gemeente aanmerkelijk zal worden vergroot. In de brief merkt men op, dat het feit dat het concern, waartoe de Ned. Stikstofmij. behoort, die op het territoir van de gemeente Terneuzen zal komen te liggen, een nieuw chemisch bedrijf op de Axelse Vlakte wil stichten, geen reden mag zijn dat gebied dan maar aan de gemeente Terneuzen toe te voe gen. Men wijst erop. dat de in het wets ontwerp voorgestelde gemeente Sas van Gent een goede woongemeente zal kun nen zijn, ook al omdat de gemeenten Philippine en Westdorpe eraan zijn toe gevoegd. Echter: voor de uitbreiding van het inwonertal en verbetering-van de infra structuur zal Sas van Gent moeten kun nen .steunen op industriële expansie- Men merkt ook nog op, dat deelname van Sas van Gent in het in oprichting zijnde havenschap weinig zinvol is, wan neer Sas van Gent fiiet dezelfde moge lijkheden krijgt als Terneuzen, met an dere woorden, wanneer Sas van Gent niet voldoende mogelijkheden heeft voor verdere industriële expansie. Zoals gezegd, de raad kon zich alles zins verenlgen met de brief, die opge steld is aan de hand van een rapport van mr. dr. C. van Haren, al maakte men opmerkingen n.a-v. ondergeschik te punten. De heer C. de Maayer pleit te ervoor Sluiski] maar te laten vallen. „We konden wel eens de indruk wakken teveel tegelijk te willen. De Axelse Vlakte is voor ons belangryker", zoals hij zei. De heer M. de Groff merkte de Axel se Vlakte aan als een „bijzonder ge schikt terrein voor de vestiging van zwa re industrie, waarin bovendien met ge ringe kosten een insteekhaven kan wor den aangelegd." De heer J- Bockstael zei het aanhang sel ten westen van Philippine enigszins overbodig te achten. „We krijgen dan b-v. bemoeienissen met de exploitatie van het recreatieterrein De Braakman. En ik vraag me af of we daarmee blij moeten zijn," aldus de heer Bockstael. Met die zienswijze bleek de voorzit ter, burgemeester R. den Boer, het niet eens. De heer Bockstael vestigde er nog eens de nadruk op dat het noodzake lijk is dat Sas van Gent dezelfde facili teiten krijgt als Terneuzen. De heer L. de Meyer zag de Axelse Vlakte als een levensnoodzaak voor Sas van Gent. Hij merkte op. dat Sas van Gent voor Sluiskil gunstiger is gelegen dan de kom van Terneuzen- Een ge meente Sas van Gent als voorgesteld in het wetsontwerp, zei hij waardeloos" te vinden. ,,Dan is één gemeente in de Kanaalzone nog beter", zei hij. De heer J. de Bruyn betoogde het al leszins eens te zijn met het pre-advies, van b. en w. waarna de bespreking over het wetsontwerp werd afgesloten. De agenda vermeldde nog enkele an dere punten. Alle voorstellen waarover wij in ons blad reeds berichtten, gingen vlot onder de hamer door. Slechts n.a. v. het voorstel tot het verlenen van een subsidie van 15 cent per inwoner aan de V.V.V. Streekcommissie in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen merkte de heer De Meyer op, dat de commissie de za ken wellicht iets te grootscheeps aan pakt. De heer P. Piessens werd door de raad aangewezen als vertegenwoordi ger van de gemeente Sas van Gent in de Raad van Advies voor de V.V.V.- streekcommissie. ESSEN De stand in de zesdaagse wielerwedstrijd te Essen luidt: 1 Van Steenbergen/Post (België/Neder land) 99 pnt.; 2 Rudi Altig/Junkermann (Duitsland) 40 pnt.; 3 Bugdahl/Roggen- dorf (Duitsland 27 pnt. Op een ronde: 4 Lykke/Eugen (Denemarken) 41 pnt.; 5 Oldenburg/Kemper (Duitsland) 41 pnt. Op twee ronden: 6 Severeyns/Grossimlinghaus (België/ Duitsland) 30 pnt. Koewacht Gezinsdag Onze plaatselijke boeren bond hield in het patronaat zijn jaarlijkse gezinsdag. Begonnen werd met een H. Mis. Nadat gezamenlijk een maaltijd was genuttigd hield de heer Schuurman van de NCB een lezing over bedrijfsopvolging, beëindiging, enz.. De BJB en RKJB voer den het blijspel „Zwarte kunst op de da geraad" op, onder regie van Kees Bar- tels. De avond werd besloten met dan sen o.l.v. de heer Bilderbeek. Tijdens de avond herdacht de voorzitter de overle den secretaris J. Vercauteren. Aanryding Toen onze dorpsgenoot A. G. met zijn tractor met aanhangwagen in de Emmabaan alhier een boerenerf op reed, had hij niet gemerkt dat er een autobus met personeel van de Azote hem juist wilde passeren. Het gevolg was dat de bus de aanhangwagen ramde, waar door materiële schade optred. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. Sportavond De voorzitter van onze plaatselijke supportersclub „Eendracht maakt macht" is reeds druk doende om de sportavond van de a.s. winter voor te bereiden. Hij heeft hiervoor reeds con tacten gelegd met o.a. de renners Rik van Looy, Gerrit Schulte, Rik van Steenber gen, Peter Post, oud-renner en wereld kampioen Theo Middelkamp, Jo de Roo en Piet van Est. Het is ook de bedoeling om aan deze sportavond een judo-demon stratie te verbinden. Wateroverlast Voor de in Koewacht zeer bekende wateroverlast in de Eiken laan alhier is uiteindelijk een oplossing gevonden. Men is momenteel bezig om de gracht in de Eikenlaan te verbinden en aan te sluiten op het gemeente-riool. De oplossing is een vreugde voor vele bewo ners van onze gemeente. pnt.; 5 HH. K. BelderokDe Snoo 275 pnt.; 6 HH. AckeArkenbout 273 pnt. 7 Echtpaar Rosenkranz 272 pnt.; 8 HH. KareisNeve 246 pnt. Groep B: 1 HH. R. BelderokVan Heyfte 288 pnt.; 2 Echtpaar Kamminga 282 pnt.; 3 HH. Brevet—Van Hee 280 pnt.; 4DD. Belderok—Brevet 274 pnt.; 5 Echt paar Risseeuw 264 pnt.; 6 Echtpaar Klerks 248 pnt.; 7 DD. RisseeuwRis seeuw 248 pnt.; 8 Echtpaar Luteyn 228 pnt. Groep C: 1 DD. VerstraetenRosseel 230. 36%; 2 Echtpaar De Vuyst 215. 57% 3 Echtpaar Oosterbaan 206. 07%: 4 HH. Drenth-Pieterse 200 29%. 5 DD. Kareis— Christiaansen 191. 54%; 6 Echtpaar Faas 187. 30%. De open, parenwedstrijd die aanstaande maandag in Sluis zou worden gehouden, is verplaatst naar Oostburg in hotel De Korenbeurs (Chez René). Boerinnenbond In het gebouw De Katholieke Kring werd een gespreks- avond gehouden voor de leden van de <r.-k. boerinnenbond. Voorzitster mevr. Dierikx-Buyck verwelkomde de aanwe zigen, onder wie pastoor-deken A. Die riek. Kapelaan O. Gielliet hield een in- leiding getiteld „Gewetensvol of geweten" loos". Gespreksleider was rector J. Ver dunnen. Na de pauze verzorgde kapelaan Gielliet nog een dia-vertoning over zijn reis naar Fatima. Tentoonstelling In hotel Du Com merce werd een voorlichtingsbijeenkomst gehouden over het hoe en waarom van het behangselpapier. De talrijke aanwe zigen werd aan de hand van films en dia's de fabricage van het papier duidelijk ge maakt. De handelaren werden op de hoog te gebracht van de verkoopmogelijkhe den dit jaar. Plattelandsvrouwen Onder voorzit terschap van mevrouw Vroon-Maarle- veld hebben de leden van de bond van Plattelandsvrouwen uit de streek ver gaderd in hotel De Eenhoorn. Bij de be stuursverkiezing werd mevrouw S. Is- raël-de Kam uit Schoondijke gekozen in de vacature mevrouw D. Poissonnier- Heinsdijk. Na Het huishoudelijk gedeelte hield mej. v.d. Leeden uit Goes, pro vinciaal secretaresse van de bond, een lezing over „Nemen en genomen worden" De kooplustige vrouwen wees zij op de mogelijkheden en moeilijkheden in de reclame van de fabrikanten en de ge volgen daarvan voor de huisvrouw Met betrekking tot de huidige beroering aan het prijzenfront onderstreepte zij het be lang van het prijsbewustzijn. Sluis De Rederijkerskamer „De Oranje- bloem" verzorgde voor de bejaarden stichting Rozenoord een uitvoering in de recreatiezaal. Gebracht werd het toneel stuk „Lawine" door Marcel Dupuis. Westdorpe (Advertentie) DENKT U AAN DE 5 van J nu nog Nienwstraat 6, straks S Noordstraat 20. Terneuzen i De Treffers. De leden van de Oost- burgse schietvereniging De Treffers kwamen in clublokaal De Vier Em mers voor een schieting bijeen. De uit slagen waren: V. de Schrijver 263; A. de Poorter 262; A. Beerens 261; L. Willems 260; R. Benjamins 256; L. Verhulst 256; J. Callenfels 255; J. de Groote 253; G. de Groote 252; P. Bruggeman 251; A. Sanderse 247; G. Boonman 239; A. J. Trion 233; J. Quist 236; J. Flemm 233; Ed. Verheye 231. Biljarten De plaatselijke biljartver eniging Sint Eloy is bij de matadoren van Retranchement op bezoek geweest en met een nederlaag naar het streekcentrum teruggekeerd. Naar het gespeelde gemid delde was de uitslag 186, maar wat het aantal caramboles betreft zegevierden de Oostburgers met 707 tegen 554, hetgeen vooral te danken was aan de partij van 309 van J. van Waes. De parten waren, met de Oostburgers voorop: A. RaesJ. van Hakker 1815; R. DhaenensSolingen sr. 3660; De Milliano—Vermeire 28—30; Hinneman—- Van Dale 1013; P. van DammeSolin gen jr. 4134; A. van DammeR. Hane- gem 6936; BijsterveldJ. Hanegem 3366; PoppeSmidt 4753; Lecluijze Eversdijk 32—26; AersKneut 6042: Te BeekSolingen sr. 4232; Van Wa.es Hanegem jr. 309—147. Bridge Aan de tafel in hotel De Een hoorn hebben de leden van de bridge- vereniging weer een felle strijd geleverd. De stand in de bekercompetitie na 4 ronden luidt als volgt: Groep A: 1 HH. van VeenR. Ver straeten 338 pnt.; 2 HH. van Male—F. de Smet 331 pnt.; 3 HH. Ouweneel—Vei- straeten 294 pnt.; 4 Gebr. de Smet 275 Boerengezinsdag De jaarlijkse ge zinsdag van de leden van de NCB werd geopend met een H. Mis. Hierna verza melden de leden zich in het verenigings gebouw van waaruit zij naar Sluiskil vertrokken om aldaar de fabrieken te bezichtigen van de Nederlandse Stikstof mij. (l'Azöte). Na aankomst in Westdorpe werd de koffietafel gebruikt. Aan de hand van lichtbeelden nam de voorzitter, burgemeester G. van Waes, de leden mee op een reis rond de wereld. Deze interes sante opnamen werden door de burge meester gemaakt tijdens een wereldreis die hij verleden jaar maakte. Hoewel op het programma nog een gezellig samen zijn stond met een dansje, enz., kon dit alles geen doorgang vinden, naar aanlei ding van het overlijden van de 'pastoor, die de geestelijke adviseur was van de Boerenbond. Desalniettemin is het toch weer een geslaagde, en ook een leerzame dag geweest. Dansavond uitgesteld De dansavond, die a.s. zondag door de (V)KAJ zou wor den gehouden in „Concordia", is in ver band met het overlijden van pastoor A. C. A. Ooninckx uitgesteld. (Advertentie) St.-Jansteen Alhoewel het geen agendapunt van de raad betrof en de raadsvergadering reed? was afgelopen, kwam na een interne be spreking een heropening van de raads vergadering tot stand en werd met al gemene stemmen besloten om van J. Maat, Hoofdstraat 28 aan te kopen 4.5 ha grond, waaronder 1,25 ha jonge boom gaard, gelegen aan de Tragel. De totale koopprijs bedroeg 65000.-. Morgen, zondag 21 februari: Hansweert 6.32 en 18.59 uur; Terneuzen 5.55 en 18.21 uur; Vlissingen 5.27 en 17.52 uur; We- meldinge 7.25 en 19.48 uur. Maandag 22 februari: Hansweert 7.13 en 19.44 uur; Terneuzen 6.39 en 19.08 uur; Vlissingen 6.11 en 18.40 uur; Wemeldinge 7.59 en 20.26 uur. RETRANCHEMENT 11 uur raadsvergadering SINT KRUIS Dorpsbuis 18.30 uur Muziek- en toneel, uitvoering ENZK en Dorpsvereniging AARDENBURG-DRAAIBRUG 19 uur „Gevaarlijk snoepgoed" door Rederijkerskamer Fortuna OOST EN WEST SOUBURG De Zwaan 20 uur Dansavond OOSTBURG Kath. Kring 19.30 uur Verpleegstersba! Victoria 19 uur Balavond Ledel 20 uur Zoeloe MIDDELBURG City 20 uur Anna, 14 j. Electro 19 en 21.15 uur Zorro kruist dt degens, 14 j. VLISSINGEN Luxor 19 en 21 uur Jungleduivels, 18 j. Alhambra 19 en 21 uur Vijf mijl voor middernacht, 18 j. GOES Grand 19 en 21 uur De zeven gladia toren van Sparta, 14 j. IJZENDIJKE Hofzicht 20 uur Geef er de bruid aan. 14 jaar GRAAUW V. de Caluwe 17 uur Jaarvergadering NKV SAS VAN GENT Olympia 20 uur Dokters van de nieuwe lichting TERNEUZEN Concertgebouw 20 uur De grote uren Luxor 20 uur De Vikingen komen DE KLINGE Cinema v. Dijek 19.30 uur De kardinaal AXEL Het Centrum 20 uur Winnetou het gro te opperhoofd HENGSTDIJK P. v. Dijk 15 uur Schieting KLOOSTERZANDE Het Witte Huis 15.30 uur Grote schieting HULST W. v. Swaal 19 uur Topbiljartprijskam, DRAAIBRUG Tramzicht 19 uur Gevaarlijk snoepgoed ZUIDZANDE De Rode Leeuw Seriekaarting GROEDE Beurs 19.30 uur Toneel WATERLANDKERKJE Café Bron Seriekaarting BIERVLIET G. Bracke 15 uur Koningschietlng RETRANCHEMENT 11 uur Raadsvergadering ANTWERPEN KVO 20 uur Madama Butterfly Korts Nieuwstraat 21 Hulst - Tel. 2478 Zuiddorpe Brabandersgat wordt gedempt Na het eens zo schilderachtige watertje „het Vaardeke", dat geheel vol is gestort, be gint de gemeentelijke reinigingsophaal dienst thans aan het dempen van het Brabandersgat. Er blijft dan van de drie vroeger geliefde vis- en schaatsgelegen- heden nog slechts het, ook reeds door versluizing, bijna ontoegankelijk gewor den Boeregat over. Een romantisch record Te beginnen met dinsdag 17 en te eindigen met van daag, zaterdag 20 februari, zijn in Zuid dorpe drie huwelijken voltrokken. En driemaal in de morgenuren hebben huis moeders en jonge meisjes hun bezigheden onderbroken om op het gemeenteplein een stralend-mooie witte bruid te gaan bewonderen. Dit betekent voor Zuiddorpe dat het wel eens tot twee huwelijken in eén week bracht een romantisch record (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De verplichting tot het by zich hebben van een verzekerings bewys van een YVA-verzekering zal in gaan op 1 maart 1966. Dit ontheft de be trokkenen echter niet nu reeds tegen wettelyke aansprakelykheid verzekerd te zijn. In zijn memorie van antwoord bij de begroting van Justitie heeft minister Scholten erkend, dat de controle op de WA-verzekering nog niet perfect is. De wet bepaald dat alle ver zekeringen voor „gekentekende" mo torrijtuigen centraal moeten worden geregistreerd, zodat controle eenvoudig is. Maar het is voor de verzekeringsmaat schappijen onmogelijk gebleken tijdig, bij het ingaan van de wet, alle verzekerin gen te melden. De maatschappijen heb ben dus uitstel gekregen. De niet-gekentekende motorrijtuigen (voornamelijk bromfietsen) moeten een bewijs van verzekering hebben. Ook hier gold, dat de verzekeringsmaatschappijen overbelast waren, zodat de bewysjes niet tijdig konden worden afgegeven. De mi nister wilde niet ingaan op de suggestie van de maatschappijen om de verzeke ringsplicht op te schorten. Wel gaf hij uitstel van de plicht om een bewijs bij zich te dragen. GENT Kon. Opera 14.30 uur Andrea Chenier 19.30 uur Boris Godounov IJZENDIJKE Hofzicht 17 uur Geef er de bruid aan 14 j.; 19 uur Dansen SAS VAN GENT Hotel Rotterdam 15 uur Schieting Olympia 15 en 20 uur Dokters van dc nieuwe lichting KOEWACHT J. v. Doorn 9.30 uur Palingkaarting J. de Guchteneire 18 uur Grote prijs piering R. dc Letter 15 uur Schieting TERNEUZEN Concertgebouw 15 en 20 uur De grote uren Luxor 14.30 uur Met de 3 Stooges de we reld rond; 17 en 20 uur De Vikingen komen OOSTBURG Ledel 14, 16.30 en 20 uur Zoeloe DE KLINGE Cinema v. Dyck 15 en 19.30 uur Dr kardinaal AXEL Het Centrum 20 uur Winnetou het grote opperhoofd KLOOSTERZANDE Hotel van Leuven 19 uur Groot teener bal STOPPELDIJK Het Wapen van Zeeland 19 uur Dansen HULST Bioscoopgebouw 14.30 en 17.15 uur Zor ro blijft Zorro; 20 uur De inspecteur J. Nijs 15 uur Grote schieting LAMSWAARDE Th. v. Driessche 15 uur Schieting ZUIDDORPE M. de Cock 15 uur Seriekaarting WESTDORPE Centraal Prijskaarting Concordia 20 uur Dansen BIERVLIET G. Breuke 15 uur Hanenschieting WATERLANDKERKJE Café Bron Seriekaarting SINT KRUIS Dorpshuis 18.30 uur Muziek- en toneel uitvoering ENZK en Dorpsvereniging ZUIDZANDE Rode Leeuw Seriekaarting MIDDELBURG City 14.30 uur Makker, de zoon van Rin-tin-tin, a.l.; 20 uur Anna, 14 j. VLISSINGEN Luxor 20 uur Jungleduivels, 18 j. Alhambra 19 en 21 uur Vyf mijl voor middernacht, 18 j. GOES Grand 19 en 21 uur De zeven gladiato ren van Sparta, 14 j. HANSWEERT Thalia 19.30 uur KVP-vergadering ANTWERPEN KVO 14 uur Sadko; 20 uur Victoria en haar huzaar OOSTBURG Ledel 20 uur De grote uren, a.l. Chez René 19.30 uur Wedstrijden open paren bridge Du Commerce Tentoonstelling Tasco WATERLANDKERKJE 19 uur Raadsvergadering MIDDELBURG City 20 uur Anna, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Met de 3 Stooges de we reld rond DE KLINGE Cinema v. Dyck 19.30 uur De kardinaal HULST Bioscoopgebouw 20 uur De inspecteur MIDDELBURG Op de graafplaats is de „Oorlo ting" uit Den Haag bezig richten van een ereveld. (z: Stoffelijke resten van de offers, die over de gehele waren verspreid, zijn thans bij het bestaande monum bracht. De stoffelijke rest verzetsstrijders, die op de plaats aan de Seisweg ru ook naar dit graf overgebri nument zal worden verfn plateau van blanke natuur ook de stenen op de gravi voerd. Er is een rij van v voor militairen en verzetssi ke steen bevindt zich het met de Nederlandse leem over komt weer een rij var ven voor burgers, die viel logsgeweld, hier zal elk gi lijke resten van vier slach ten. Een waardige rastpla. tien oorlogsstrijders en voo burgers allen slachtoffers v ste oorlog. De Oorlogsgravenstichting samen met de gemeente Mi< wat betreft de aanleg van Deze week nog zal men k het inrichten van de graven van de stenen en de werkza het monument. Na de ve king van het terrein komt derdeel de beplanting. Om stuk, dat uit gras zal be vakken met rozen. Bij elk ook nog zomerbloemen wo (Van onze correspoi WATERLANDKERKJE bouwer O. N. te Waterlandk in het kippenhok twintig ki kalkoenen doodgebeten. I werd aangericht door twe honden, waarvan de eigena niet bekend is. De politie derzoek in. (Van onze correspond MIDDELBURG De arroi rechtbank heeft de volgende gedaan: de Vlissingse scliild< tegen wie veertien dagen ge] met aftrek was geëist, weg gevallen van oplichting, dee-ld tot 8 maanden met aftrc, A. H. te Tholen tegen wie 6 maanden, waarvan ;2 voo m«t een proeftijd van 3 jaar werd veroordeeld tot 5 maa van 3 voorwaardelijk met e proeftijd van 3 jaar, wegen ling en bedreiging met een gen het leven gericht. Tegen S. C. K. en H. K dijke, tegen wie respectieve! den, waarvan 3 maanden vo< met aftrek van een proeftijd en 3 maanden voorwaardeli proeftijd van 3 jaar en 75 g' of 15 dagen was geëist, wer« gende veroordelingen uitgesj gen de eerste verdachte 5 ma van 3 voorwaardelijk met e van 3 jaar en tegen de twee voorwaardelijk met een pro< jaar, wegens gepleegde diefsta M. H. de K., aannemer te die met een snelheid van uur door de bebouwde kom slag had gereden werd ver< 150 gulden öf 15 dagen. stands - te blijven", is net oord. rat 1 "gesproken tijdens de bi vat we'sontwerp voor de I ren ,~,gemeenten in Zeeuwse ziet <JlJ nis -de raadsvergadei vnnr5„tn,i'eil in in het A telde samenvoeging; va kanaafn Westdorpe, omdat de Kanaalgemeente, in de vorm a „iJ0?»*"". v°or Philippine vn„»S i» den heeft. Men ka vnÜl® akkoord gaan met nn*?1? van deze drie gemeer nij0r«iTe-?l,*deIÜh: kanaalgemee kan iP®!d met de kom van SI Kanaaledand en de Axelse Vlah j0A *een in dat geval zal er nas rm!LVan de -raad sprake zijn dp ei\g dlcwaardige Sem< kanaalzone. Men wees erof

de Stem | 1965 | | pagina 2