Zeeuwsch-Vlaanderen Walcheren ZUID-BEVELAND Modeshow in Biezelinge: overvloed van ideeën Landarbeiders hebben toekomst in het fruit „Explosie te Ossenisse maakte aardig debuut Omscholing is noodzakelijk UITVERKOOP I Het Stoffenpaleis j Bosch-Optiek Kontakt lenzen H Moeliker te Terneuzen: KNVB-ZEELAND Kampioenskandidaten laten enkele steekjes vallen lm MIDDELBURG VLISSINGEN Tafeltennis Viking, Brugge wint in Oostburg Dagblad De Stem GOES Plannen voor speeltuin Koninklijk goud voor A. Bayens Middelburg AXEL TERNEUZEN HOOGWATER DOS verliest van Kapelle EXAMEN Vandaag Morgen De toekoi is sombeil Michel Rouf gaat worstt Reserveklas Brabant-Zee DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 16 FEBRUARI 1965 Culturele bijeenkomsten De stichting bejaardencentrum heeft het volgende programma samengesteld: woensdag 17 februari aanstaande „Causerie met dia's over Veere", door de oud-burgemeester van Veere jhr. L. F. den Beer Poortugael; woensdag 17 maart „De Zeeuwse Taele", causerie door mej. dr. H. C. M. Ghijsen; woensdag 14 april „Sociale wetten, Al gemene Bijstandswet, AO.W. erz". door de heer L. Meijers, directeur van de Ge meentelijke Sociale Dienst te MidrlMbn>'g. De bijeenkomsten worden in de och tend gehouden in het bejaardencentrum aan de Nieuwstraat. Koningin Wilhelmina-fonds Vanavond om 8 uur geeft de plaatselijke afdeling van het Koningin Wilhelminafonds een voorlichtingsavond in de zaal van het Scheldekwartier. Dr. W. A- Bax zal een medische causerie over kanker houden, ook zal een film worden vertoond over de kankerbestrijding.. De heer H. van Wijck, promotor, zal namens het Ko ningin Wilhelminafonds spreken. Na de pauze bestaat gelegenheid tot vragen stellen aan de arts. Ook zal nog een kleurenfilm worden vertoond. Ons Genoegen Tijdens de jaarverga dering van de kon. harmonie ,,Ons Ge noegen" werd de heer R. de Bruyne als nieuwe voorzitter gekozen. De heen gaande voorzitter, de heer D. Valkier, had zich op medisch advies niet meer herkiesbaar gesteld. Het bestuur is ver der als volgt samengesteld: secretaris F. Raterink, penningmeester J. Boo gaard, 2e voorzitter D. Gillissen, 2e se cretaris W. D. Theune, 2e penningmees ter E- Meerman, bibliothecaris P. R. Schot. Dit jaar viert de harmonie zijn 75-jarig bestaan. Op 5 juni zal ter ge legenheid hiervan een receptie worden gegeven in het Scheldekwartier, hier aan voorafgaand zal 's morgens 'n mars door de stad worden gehouden in de nieuwe uniformen. Evangelisatie-avond Zondag 14 februa ri om 7 uur 's avonds wordt in het Ver enigingsgebouw een evangelisatie-avond gehouden. Spreker is ds. G. Vegter, bapt. predikant te Rotterdam. Medewerking verleent Paul C. Ambachtsheer, piano. Goed Wonen Donderdag 18 februari a.s. om 8 uur houdt de woningbouwver eniging „Goed Wonen" de jaarlijkse le denvergadering in het Strandhotel. Carnavalsfeest Op zaterdag 27 fe bruari a.s. om 20.00 uur geeft de perso neelsvereniging van de N.V. Kon. Mij. De Schelde een carnavalsfeest met ge kostumeerd bal in het Scheldekwartier. Visaanvoer In de week van 8 t.m. 13 febr. werd aan de mijn te Vlissin- gen de volgende hoeveelheden vis aan gevoerd: 6191 kg garnalen, 1288 kg bot, 3063 kg schar, 3671 kg schol, 659 kg wij ting, 551 kg kabeljauw en 14 kg sprot. Fotoclub De Schelde Door een aan tal foto- en filmamateurs bij de N.V. Kon. Mij. De Schelde is het initiatief genomen om een fotoclub De Schelde op te richten. Het ligt in de bedoeling om elke derde donderdag van de maand clubbijeenkomsten te houden. Op de bijeenkomst van 18 februari om 20.00 uur in het Scheldekwartier zullen dia's worden vertoond. Het bestuur is als volgt samengesteld: H. v. d. Weg, voorzitter, C. Stok, secretaris en J. v. Weele pen ningmeester. Het ligt in de bedoeling in maart een competitie met een vrij onder werp te organiseren. (Van onze sportcorrespondent) OOSTBURG Voor het jaarlijkse ta- feltennistoernooi van Olga, dat gehou den werd in het gebouw van de katho lieke kring te Oostburg, bestond grote belangstelling. In totaal werd er aan deel genomen door dertien verenigingen uit Walcheren, Oost- en West-Zeeuwsch- Vlaanderen en het naburige Belgische West-Vlaanderen. Enige honderden par tijen werden gespeeld. De eindstand was: 1 Viking, Brugge, 2 St. Eloy, Graauw, 3 ONA, Oostburg, 4 Advendo, IJzendijke. De uitslag bij de dames was: 1 mevr. F. Carpentier-de Paauw, ONA, 2 mej. Sloot- mans, PZEM, 3 mevr. Engelse, ONA, 4 mevr. G. Fleman-Lijzer, ONA. Heren eerste klasse: 1 J. Delforge, St. Eloy, 2 F. van Waterschoot, 3 A. v.d. Windt, NSM, 4 M. v. Breen, Sorry. Heren tweede klas: 1 W. Vermeulen, PZEM, 2 E. Maas, 3 K. Magnus, ONA, 4 J. Leron, Viking. Heren derde klas: 1 E. Maas, Viking, 2 J. Leron Viking, 3 G. Huten, NSM, 4 Boussy, Knokke. Heren vierde klas: 1 J. Langeraart, Ad vendo, 2 J. Meyer, 3 W. v.d. Bunder, Advendo, 4 F. Carpentier, ONA. Heren dubbel, eerste en tweede klas: 1 M. Hofman en J. Snijder, 2 J. Aers en J. Poppe, ONA, 3 S. Waterschoot en J. Delforge. (Advertentie) Dagblad <-oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- Verschillende jaren geleden bezat de Goese jeugd in het oostelijke stadsge deelte een speeltuin en bestond er een daarbij behorende speeltuinvereniging. Deze speeltuin lag naast het christelijk lyceum aan de Bergweg, maar ging door diverse oorzaken ten gronde. Na overleg met de Goese Jeugdraad heeft de Nederlandse Unie van Speel tuin-Organisaties dezer dagen in het Slot Ostende een propaganda-avond be legd om te trachten in Goes opnieuw tot de oprichting van een speeltuinver eniging en de stichting van een speel tuin te geraken. Namens de NUSO was op deze avond aanwezig het hoofdbe stuurslid mej, CC. Goudriaan uit Rot terdam. De propagandist van de NUSO. de heer T. J. Bleyerveld, hield een in leiding over het speeltuinwerk in Ne derland en de noodzakelijkheid van de ze speelgelegenheden voor de jeugd. De heer Bleyerveld merkte op. dat ook in Goes de jeugd veel te weinig ruimte wordt -elaten voor hun spel, welk spel volgens de inleider geen tijdverdrijf is maar een noodzakelijkheid voor het kind om zich te ontplooien. ïn Nederland bestaan tans 1000 speeltuinen waarvan er 650 zich hebben aangesloten bij de NUSO. Vervolgens werd de film ..Geef ze de ruimte" ver toond welke film een goede indruk gaf over het speeltuinwerk in Rotterdam. Na een uitgebreide discussie tussen de heelaas niet talrijke aanwezigen over de meest gewenste plaats van een speeltuin in Goes werden een tweetal commis sies gevormd, die zullen trachten een speeltuin te stichten in Goes-Zuid (over de spoorlijn) en een in Goes-Oost. Ou ders die hieraan hun medewerking wil len veven kunnen zich wenden tot resp. de heer J. Pfanth, Rembrandtlaan 48, tel. 6534 en tot mevrouw E. de Bruin- v.d. Ploeg. Vogelzangsweg 45. 's-Hserenhoelc Schicting. De handboogvereniging V.I.O.S hield haar schieting op de lig gende wip bij de heer P. Rijk. Aan deze mooie schieting werd door 55 schutters van 13 verschilende verenigingen deelge nomen. De uitslag is als volgt: hoofdvo gel: C. Lous, van Edele Handboog te Ou- delande, le zij vogel: F. Koens van Spes- Nostra te Ovezande, 2e zijvogel: C. v. d. Guchte, le bovenkal: F. Koens, 2e boven- kal: C v. d. Guchte, allen van Spes- Nostra te Ovezande, le onderkal: Jac. v. d Dries van Vios te 's-Heerenhoek, 2e onderkal: Th. Koole van Concordia te 's-Heerenhoek, le klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande, 2e klep: A. Clarijs van Jac. v. Beieren te Goes, 3e klep: J. Doene van Willem Teil te Ove zande. Meeste kleine vogels: B. v. d. Dries van Eensgezindheid te 's-Heeren hoek, 5 stuks. Kapelle Schieting. De handboogvereniging „Willem-Teil" hield haar prijsschieting op het liggend spel bij de heer P. Alme- kinders. Aanwezig waren 35 schutters van 13 verschillende verenigingen. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: niet afgeschoten, le zijvogel: G. Geense van Edele Handboog te Oudelande, 2e zijvo gel: C. Paree van Concordia te 's-Hee renhoek, le bovenkal: A. Clarijs van Jac. v. Beieren te Goes, 2e bovenkal: M. v. Steenbergen van Willem Teil te Ove zande, le onderkal: J. Doene van Victo ria te Kwadendamme, 2e onderkal: M. v. Steenbergen van Willem Teil te Ovezan de bij loting, le klep: P. Vermuë van Jac. v. Beieren te Goes, 2e klep: C. D. Raas van Willem Teil te Ovezande, 3e klep: W. de Wilde van Juliana te Oude lande, 4e klep: H. Koens van Spes-Nostra te Ovezande. Meeste kleine vogels: O. Steenaert van A.D.L.M. te Kwadendam me, 5 stuks. Kloetinge Jubileum uitgesteld Het 25-jarig ambtsjubileum van burgemeester mr. H. N. Baron Schimmelpenninck van der Oye, dat zaterdag 20 februari zou worden herdacht in een bijzondere raadsverga dering met een daarna volgende receptie is uitgesteld wegens het overlijden van de commissaris der Koningin in Zee land. Eén en ander is nu vastgesteld op za terdag 20 maart. Ouderling-kerkvoogd De heer C. F. van der Peyl werd gekozen tot ouderling kerkvoogd van de Ned. hervormde kerk en zondag als zodanig in zijn ambt be vestigd. Tot notabelen zijn benoemd de heren: A. Alle wijn, A. Nieuwdorp en J. M. Traas. Bejaardengymnastiek Zuster M. Bos- sert heeft het initiatief genomen om wekelijks een middag te organiseren in Amicitia, waarop gymnastiek les zal wor den gegeven aan bejaarden. De leiding hiervan zal in deskundige handen wor den geven. Voor deze bejaardengymnastiek blijkt er in de gemeente behoorlijke belang stelling te bestaan. inspectie Zeeland L. K. M DE JONG tel. 2377 Hulst voor Zeeland F DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor W est-Zeeuwsch- Vlaanderen J PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren H. REKKERS, tel. 6252, Goes. Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 21'» mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie .Kleintjes": 3 regels of minder t 1,— elke regel meer f 0.25- Als één regel gelden 23 letters en/oi leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. f 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. te Kapelle. Het eigen kerkgebouw moet namelijk gerestaureerd worden en daar om zal gedurende de komende maanden de hervormde kerk gestvrijheid verlenen. De regeling van de kerkdiensten voor de resterende zondagen van februari en de maand maart is zo, dat om 9 uur en om half drie de hervormde kerkdien sten worden gehouden en om half elf en vijf uur de gereformeerde kerkdiensten. Lectuurhuisje Het lectuurhuisje van het Rode Kruis, dat is geplaatst aan het Kerkplein, heef in 1964 opgeleverd 1954 kg tijdschriften en 30 boeken. Dat is heel wat minder dan het jaar daarvoor. Toen werd hiermee bijeen gebracht 2688 kg tijdschriften, en 213 boeken. In 1964 bezette dit huisje op de lande lijke ranglijst de honderdste plaats. In 1963 'was het de 72e plaats. „Ons Genoegen" Onder voorzitter schap van de heer P. de Puit hield de muziekvereniging „Ons Genoegen" haar jaarvergadering. Penningmeester Jos Remijnse moest melding maken van een grote schuld, die het jeugdkorps nog heeft en ook zei hij, dat de jaarlijkse uitvoering een tekort heeft opgeleverd. Het ledental van de vereniging nam toe met 3 in 1964. Er zijn 24 werkende leden. Besloten werd deel te nemen aan het muziekconcours op 12 juni te Veere. Ook zal worden deelgenomen aan het landelijk topconcours in Arnhem. Het jeugdkorps hoopt op 6 maart een open bare uitvoering te geven. Na afloop hier van zal de in 1952 opgenomen dorpsfilm worden vertoond. A'olfaartsdijk Oranjevereniging In hotel Osse- waarde hield de Oranjevereniging haar jaarlijkse ledenvergadering. In zijn ope ningswoord herdacht voorzitter J. Kake- beeke de overleden commissaris der Koningin in Zeeland. Als bestuursleden werden herkozen de heren F. M. Fran ken, J. J. Reinhoud en L. J. Schipper. Op de a.s. Koninginnedag zal het vol gende programma uitgevoerd worden: zanghulde schoolkinderen voor het raad huis met toespraak van burgemeester en loslaten van duiven; daarna school- wedstrijden en kinderspelen op het sport veld. 's Middags is er een oriëntatie- rit voor brommers en auto's, terwijl 's avonds de muziekvereniging A.D.V. E.N.D.O. voor en na de prijsuitreiking zal concerteren. De herdenking van de bevrijding zal worden gevierd 's och tends met dropping van kinder trakta ties, 's middags met een film over de tweede wereldoorlog en een quiz. 's A- vonds zal het plaatselijk toneelgezel schap Ons Genoegen in het Dorpshuis een bevrijdingsspel opvoeren. Vrouwenbond In de voormalige kleuterschool vergaderde de afd. Wol- phaartsdijk van de Ned. chr. vrouwen bond. De vergadering droeg een feeste lijk karakter daar men het eerste lus trum van de afdeling vierde. Na ope ning door de presidente mevrouw E.C. L. Goethals-Sneep volgde het jaarver slag door secretaresse mevrouw J. Re- mijnse-Op 't Hof, waaruit bleek dat de afdeling 63 leden telt. Mevrouw Goet- hals-Sneep wé^i als presidente herko zen. Na het huishoudelijk gedeelte vier de de lach hoogtij. De leden verzorg den zelf hun programma met voor dracht en spel, waarbij „Juffrouw Snip als schoonheidsspecialiste" in het mid delpunt stond. De regie was in handen van mevrouw P. Koolstra-Versteeg. Ten slotte werd meegedeeld, dat op 31 maart in Goes een kringvergadering zal wor den gehouden, waarop de gepensioneerd politie-inspecteur Tieman uit Utrecht zal spreken over „Humor en tragiek op een politiebureau". (Van onze correspondent). MIDDELBURG. Het was gisteren een bijzondere dag voor de heer A. J. Bayens, boekhouder op het notariskan toor van mr. P. W. Meylink. Het was precies 50 jaar geleden, dat hij, als jon gen van 14 jaar het kantoor van notaris J. C. Blaupotten Cate binnenstapte, waar hij de jongste bediende werd. „Het is een bijzonder jubileum", meende burgemeester mr. J. Drijber, die de ju bilaris zijn gelukwensen kwam aanbie den. „Een vijftigjarig jubileum zullen de komende generaties niet meer halen. Niemand gaat immers tegenwoordig zo jong al werken". En een bijzondere pres tatie verdient een bijzondere beloning, vandaar dat de burgemeester uit een klein doosje een gouden medaille, ver bonden aan de orde van Oranje Nassau, te voorschijn haalde en deze een ontroer de heer Bayens op de borst speldde. Deze koninklijke onderscheiding kreeg de heer Bayens niet alleen omdat hij 50 jaar lang zijn werk met grote ijver en toewijding heeft uitgevoerd: Eerst bij notaris J. C. Blaupotten Cate, vervol gens bij notaris J. L. Hertogs en nu bij mr. Meylink. „Naast uw werk doet u bijzonder veel voor de burgerij", vertelde burgemeester Drijber. „Als groepsleider en voorzitter bent u jarenlang een aktief A.J.C.'er ge weest". Ook bij Humanitas is de heer Bayens geen onbekende. Ook de jeugd en ouden van dagen hebben de aandacht van de heer Bayens. De jubilaris was zeer erkentelijk voor deze hoge onderscheiding. Voor de komst van de burgemeester hield de heer Meylink een korte toe spraak. Tijdens de receptie drukten de heer Bayens, vergezeld van zijn vrouw en kinderen, vele handen van relaties. Aanryding Maandagmiddag had er op de hoek Julianastraat-Wilhelmina- straat een botsing plaats. Een bestelauto, bestuurd door de heer J. M. v. M. uit Vught botste tegen een van rechts ko mende vrachtauto met aanhangwagen, die bestuurd werd door de heer A. L. B. uit Hulst. De bestelauto werd zwaar be schadigd. Groede Ledenverlies Groene Kruis De hoofd schotel van de algemene ledenvergade ring van het Groene Kruis alhier was een bestuursvoorstel om te komen tot contributiewijziging. Daar 1964 niet zo gunstig is geweest en in 1965 het wijk- gebouw opgeknapt en verbouwd moet worden stelde het bestuur voor de con tributie te verhogen van f 10,. tot f 12,50 voor gezinnen en voor alleenstaanden f 8,-. Door de aanwezigen werd voorge steld de contributie op f 15,- te bren gen. De voorzitter zei dat met de afde ling Nieuwvliet een bedrag van f 12,50 afgesproken was. Bij de bestuursverkie zing werden de heren J. Casteleyn, J. Vermeulen en G. Boerdam herkozen. Als lid van de kascommissie werd ge kozen de heer A. Risseeuw. Penningmeester P. Bouw deelde mee, dat het ledental 394 bedraagt, hetgeen een afname van 5 is. Voorts stelde hij de begroting van het wijkgebouw, de wijkverpleging en het Groene Kruis aan de orde. St.-Jansteen Heimwee Het gepensioneerd hoofd van de school W. Blommaart vertrok november 1964 voor een half jaarlijkse vakantie naar Australië in gezelschap van zijn echtgenote. Hij kreeg ginds echter zoveel heimwee naar Zeeuwsch- Vlaanderen dat hij de terugtocht reeds per schip is begonnen. Uiewacht Coop Boerenleenbank Binnen korte tijd zal bij de coop, boerenleenbank ad- hier een mijlpaal worden bereikt n.l. het bereiken van 4 miljoen gulden aan BIEZELINGE Als Anneke Flu-Pos- tema en Rien Dominicus tijdens 'n eerste show alhier iets hebben laten zien dan is het dat zy overborrelen van ideeën. En dat hebben ze toch op de allereerste plaats nodig, wil hun plan een modehuis te stichten in Zeeland, werkelijkheid kunnen worden. Dit was inderdaad het meest opvallen de: de vele aparte trekjes. Zou dit niet de eerste show van het tweetal zijn ge weest dan zou meh met recht hebben kunnen zeggen, dat het aparte wat te veel domineerde. Het is echter niet op de eerste plaats de bedoeling van mevr. Flu en Rien Dominicus om apart te zijn. Zij hebben alleen willen laten zien, dat je met kennis van zaken en een frisse kijk op het vak in de mode een heleboel aan trekkelijke kanten uit kunt. Daarbij schro men zij niet een geheel eigen weg te gaan en modellen te tonen met heel dui delijke accenten, zoals grote opvallende vlakken, veel strikken, ruime, blousende effecten. De collectie kenmerkte zich niet alleen door originaliteit. De modellen waren ook bijzonder goed afgewerkt. De cock tail- en avondkleding vormden de sterk ste onderdelen van de show. Zeer harmo nieus was een cognackleurige avondjapon van tweed,- met ruime mouwen, die ge borduurd waren met zwarte wol en git ten. Er werd een uitermate gedistingeer- Kapelle Benoeming In de vacature ontstaan door het vertrek van de heer L. Goede- gebure is gekozen tot notabel van de Hervormde Kerk in Kapelle de heer I. J. Ha verhoek. Deze heeft zijn benoe ming aangenomen. Bloedafname Donderdag 11 maart zal er voor de bevolking van Kapelle, Biezelinge en Schore gelegenheid zijn om bloed af te staan ten behoeve van de bloedtransfusiedienst van het Rode Kruis. De organisatie hiervan zal ter hand worden genomen door de plaatse lijke Rode Kruis-afdeling. Leden van de Rode Kruiskolonne zullen huis aan huis een kaart afhalen, waarin wordt ge vraagd om hieraan mee te doen. Bollententoonstelling In het sport gebouw aan de Vroonlandseweg gaat de Floraliavereniging van Kapelle-Biezelin- ge vrijdag 19 februari a.s. een bollenten toonstelling organiseren. Een veertigtal leden van deze vereniging hebben een maand geleden een pot met tulpen, hya cinten en narcissen ontvangen en het resultaat van hun kweekkunst zal vrij dag worden getoond. Ook voor particu lieren bestaat gelegenheid om bloeiende bollen voor deze tentoonstelling in te zenden. Bij die gelegenheid zullen in het sportgebouw ook films over bloemen worden vertoond. In één kerk Met ingang van zon dag 21 februari zullen de kerkdiensten van de geref. kerk in Kapelle-Biezelinge worden gehouden in de hervormde kerk (Van onze correspondent) TERNEUZEN Met uitzondering van Zeeland en met name Zeeuwsch- Vlaanderen, staat de fruitteelt er in Ne derland momenteel niet zo gunstig voor. Een van de belangrijkste oorzaken is wel het gebrek aan financiën. Dit be toogde de heer H. Moeliker, assistent van de tuinbouwvoorlichtingsdienst, op de jaarvergadering van „St.-Deusdedit", de Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers in de agrarische bedrij- ben, die werd gehouden in „Hotel Rot terdam" alhier. Over geheel Nederland gerekend gaat de fruitteelt in vrij belangrijke mate ach teruit. Dit toonde de heer Moeliker aan, aan de hand van enkele getallen. In 1952 was er nog 67.000 ha grond voor fruitteelt. Na 12 jaar is deze oppervlak te nog slechts 50.000 ha dat betekent over de 46000 bedrijven die ons land telt, slechts 1,1 ha per bedrijf. De heer Moe liker vroeg zich af of men dan nog wel van een bedrijf kan spreken. Over meei dan 5 ha beschikken 2000 bedrijven. In Zeeland had men in 1952 5500 ha, dit getal liep terug tot 4300 ha in 1953 ten gevolge van de watersnood. In 1964 waren het weer 5500 ha. Een groei liet slechts Zeeuwsch-Vlaanderen zien, dat van 400 ha in 1952 uitgroeide tot 850 ha in 1964. De fruitteelt is op de eerste plaats duur, vergeleken met de akkerbouw, zo betoogde spreker. Eén ha grond voor fruitteelt moet op f 15.000,- gerekend wor den. Als men dan aanneemt, dat het'en kele jaren duurt voor de baten de kos ten overtreffen, is het gemagkelijk te begrijpen, dat vele fruittelers niet tijdig hun bomen kunnen vernieuwen. Daar naast is de fruitteel): een zeer arbeids intensief bedrijf. Aan de hand van het feit, dat één man ongeveer 4,5 ha boom gaard kan onderhouden, berekende de heer Moeliker, dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen nog wel enige mogelijkheid is om een behoorlijk bestaan in de fruit teelt te vinden. De landbouw stoot voortdurend men sen af en niet iedere landarbeider voelt er voor om in de bouwvakken of op een fabriek te gaan werken. „Men moet niet denken", aldus spre ker ,,dat akkerbouw en fruitteelt het zelfde zijn. Om een behoorlijk loon indewinkel de fruitteelt te verdienen moet men min stens een snoelcursus hebben gevolgd". Zeeland (en ook Zeeuwsch-Vlaanderen) geeft daartoe de gelegenheid op de twee jaar durende (avondlessen) algemene tuinbouwcursus en op de fruitteeltscho- len (één o.m. te Philippine). De heer Moeliker zei ervan overtuigd te zijn, dat de vraag naar geschoolde arbeiders in deze sector ongetwijfeld zal toene men. Een uiteenzetting over de pauselijke encycliek „Mater et Magjstra" gaf de geestelijk adviseur, rector B. J. H. Bless na de lunch. Voor Nederland heeft de ze encycliek niet zoveel te betekenen, omdat wij hier goede sociale voorzie ningen hebben, zo beweren sommigen, aldus de geestelijk adviseur. Hij be streed deze stelling ten stelligste. Zowel 's morgens als na de korte in leiding van rector Bless ontspon zich een levendige discussie. de empire-avondjapon getoond van licht blauwe velours. Zeer verrassend was de zachtgroene jersey-bruidsjapon, waarmee de show besloten werd. In deze japon waren middeleeuwse ideetjes verwerkt (mouwen en kapje). Alles bijeen genomen hebben wij be wondering voor de durf, waarmee en de manier waarop Anneke Flu-Postema en Rien Dominicus hun collectie hebben ge presenteerd. Het is een interessant en waardevol initiatief. Wij willen het twee tal gaarne alle succes toewensen. De show is voor het publiek te zien in Vlis- singen (17 februari), Goes (18 februari) en Terneuzen (19 februari). spaargelden. Om aan dit feit een be paald feestelijk tintje te geven heeft het bestuur een premie uitgeloofd voor die spaarder die de 4 miljoen volmaakt. Tevens zal een premie worden gegeven aas, de laatste spaarders vóór en de eerstvolgende na de 4 miljoen. Jaarvergadering RKJB Onze plaat selijke jonge boerenstand hield zijn al gemene jaarvergadering in café van Remoortere. Na een H. Mis en maaltijd hielden de heer Bartels van de rijks voorlichtingsdienst en kapelaan Mast toespraken. Bij de bestuursverkiezing werd R. van Gremberghe herkozen ter wijl Elz. Matthijs en Carl van Damme als nieuwe bestuursleden werden geko zen. Aan het slot van de avond werd een prijskaarting gehouden die R. van Gremberghe en A. Kips wonnen. Naar Gerrit Schulte Op uitnodiging van Gerrit Schulte, zullen onze plaatse lijke duivenmelkers Petrus de Waele en Jo Verschuren binnen enkele weken een bezoek brengen aan Gerrit Schulte. De bijzondere prestaties van deze melkers in nationale vluchten de laatste twee jaar zijn aanleiding geweest dat Schulte hen heeft uitgenodigd een bezoek te brengen aan zijn duivenhok. (Advertentie) DENKT U AAN DE van nu nog Nieuwstraat 6, straks Noordstraat 20, Terneuzen Sluis Vergadering speeltuincomité In ho tel Balmoral vond de maandelijkse ver gadering plaats van het speeltuincomité o.l.v. de heer M. Leenhouts. Met genoe gen werd geconstateerd, dat de gemeen teraad zijn medewerking zal verlenen bij het aanleggen van een terrein. Nadat de bestaande acties om aan geld te ko men zal eeji lijstenaktie gehouden wor den. Bij de papieractie slaagde men erin 9000 kilo bijeen te brengen hetgeen ruim f 400 in het laatje van penningmeester van Nieuwenhuijze bracht. Handboogsport Het handboogschut tersgilde Willem Teil speelde in Heist aan Zee een wedstrijd tegen Diana. De Sluise schutters verloren deze wedstrijd maar ze kwamen toch definitief in het bezit van het tegeltableau. Er zijn n.l. in totaal vier wedstrijden gespeeld en uit deze wedstrijden is het puntenaantal van Willem Teil 48 groter dan dat van Diana. De heer R. Vlietinck uit Heist overhandigde met een toepasselijk woord het tableau aan de heer F. Dusarduyn, hoofdman van Willem Teil. De Oranjebloem Vrijdag- en za terdagavond brengt de rederijkerskamer De Oranjebloem uit Sluis het toneelspel „Lawine", een stuk in drie bedrijven door Marcel Dupuis. Beide avonden vinden plaats in zaal Lamminsvliet en worden gevolgd door een bal o.l.v hef flinke steun zullen geven, eigen dansorkest Accordeonetta. Postduivenvereniging De p.v. Recht voor. Allen hield in café Lamminsvliet haar jaarvergadering o.l.v. de heer P. Smit. Uit het financieel overzicht van de heer J. Focke bleek, dat de kaspo- sitie met een saldo van ruim f 700 ge zond is, waarbij dan nog zo'n f 300 aan materiaal geïnvesteerd kon worden. De heer M. v.d. Bussche was als be stuurslid niet meer herkiesbaar en werd vervangen door G. de Meyer. Stoppeldijk Parochieavonden In Sasdijk en Pau- luspolder zijn gedurende de afgelopen dagen paroehieavonden gehouden, uit. gaande van de parochie van de H. Gerul- plius. Ter sprake kwamen de financiële toestand van de parochie, de liturgiever. nieuwing en de daarmee in. verband staande verbouwing van het priesterkoor. De belangstelling van de zijde van de pa- rochianen was bijzonder goed. Morgen, avond vindt de laatste parochieavond plaats in het verenigingsgebouw, speciaal bestemd voor de parochianen te Stop peldijk. Schade b« hotsing Gistermorgen moest de bestuurder van een personen auto de heer C. C. alhier op de hoek Heerengracht-De Jongestraat plotseling uitwijken voor een vrachtauto, bestuurd door de heer Th. v. R. uit deze plaats. Door deze manoeuvre kwam de personen auto tegen een geparkeerde auto terecht van de heer H. H. F. uit Hulst. Er ont stond enige schade, en de geparkeerde auto ontkwam op het nippertje aan een duik in het kanaal. Brommer tegen gevel De 19-jarige A. de S. uit St. Jansteen reed per brom fiets door de Nieuwediepstraat in de richting van de Axelse brug. Hij vergat de bocht en kwam tegen de gevel van een woning terecht. In bewusteloze toe stand werd hij naar het Julianazieken- huis gebracht. Bromfietser brak been Op de hoek van de v. Steenbergenlaan-Emmalaan ver leende de bromfietsbestuurder D. L. v.d. M. alhier geen voorrang aan een auto die werd bestuurd door J. C. v. E. uit Berkel- Enschot. De bromfietser brak zijn lin kerbeen en moest in het Julianazieken- huis worden opgenomen. Reis bejaarden Het comité reis be jaarden bracht in zijn jaarvergadering in hotel Rotterdam onder voorzitterschap van de heer P. F. Standaert met het in acht nemen van een minuut stilte hulde aan de nagedachtenis van de heer I. de Waal, die gedurende een lange reeks van jaren ijverde voor de jaarlijkse bejaar- denreis. Hoewel de voorzitter het voor nemen had af te treden heeft hij dit be sluit ingetrokken. In plaats van de heer De Waal werd de heer P. C. de Doelder tot penningmeester benoemd. In principe werd besloten de reis, dit jaar eind juni. naar de Panne nabij de Franse grens te maken. Een groot gedeelte van de ver gadering werd besteed aan het bespreken van de financiële zijde. Deze ziet er de laatste jaren niet rooskleurig uit. Daarom zal binnenkort een bespreking plaats hebben met het gemeentebestuur, maar natuurlijk hoopt het comité, dat bedrij ven en bewoners van Terneuzen een Een bruidsjapon, geïnspireerd op de middeleeuwse kleding. (Van onze correspondent) OSSENISSE De in de zomer van 1964 alhier opgerichte toneelgroep Explo sie, heeft haar eerste optreden achter de rug. Deze groep, die uit een twintigtal tie ners en twens bestaat, beoefent, onder leiding van de heer Et. Kips (Koewacht) niet alleen de toneelspelkunst, maar ook de muziek- en zangkunst. Voor de jongeren van Ossenisse bete kent deze ontspanningsgroep heel veel. En blykbaar ook voor de dorpsbewoners, want de twee eerste avonden dat Explosie voor het voetlicht kwam, was het pa rochiehuis zo goed als uitverkocht. Nu zal deze grote publieke belangstel ling voor een deel ook wel het gevolg ge weest zijn van het optreden van het lage- reschool-orkest De Snisse Snuiters, dat uit dertig musicerende kinderen bestaat en dat met een bezetting van accordeons, gitaren en blokfluiten voor een hartver. warmend intermezzo zorgde. Er was trouwens in dit programma toch nogal wat ruimte ingelast voor de lagere school, leerlingen. Zo bracht de klas van de heer A. de Boer het toneelstukje „De Luibakker" en de meisjes van mej. Ria Verdunnen het zangspelletje „In de mo- De twee éénakters, die de leden van Explosie voor het voetlicht brachten, ver mochten niet steeds te imponeren. Goed spel leverde mej. Ria Verdurmen als Ina en Etiënne Kips als Linke Toon; mej. Jo Remijn als Loes en H. Warrens als Frits, de huisvriend. Het andere werkje „Een dolle proef" was beter. Hier zag men een origineel thema leuk uitgewerkt. Tilly Verdurmen en mej. Lizette Bouchaut leverden goed spel. De anderen pasten zich behoorlijk aan, zodat men een gedecideerde pension houdster van mej. Marie-Louise de Bruyn zag, een strenge inspectrice van de ar beidswet van Annelies de Waal, een zachtmoedig Keetje van de slager van Kitty Bouchaut en acceptabele rolletjes van de dames José Bouchaut, Lidwien de Maat éh Marieke de Waal. Rest ons nog lof toe te zwaaien aan het openingsnummer, waarin de leden van Explosie zich aan het publiek voorstel den. Dat was creatief werk zij het dan in de ontspanningssfeer dat de toets der kritiek kon doorstaan. In de eerste klas A lieten verschillen-19-4, Kwadendamme 2 7-3, Eoburg 3 7-2. de kampioenskandidaten een steekje! 1" 3 C won leider Axel 3 ook lijn vallen. Philippine deed dat niet, want twaalfdewedstrijd en wel met 0-2 van IJzendijke 3. Clmge 3 verpletterde de Domburg-klip werd met succes en Graauw 2 met 8-0. en Philippine 2 trok zonder averij omzeild (1-3). Groede en tegen Hontenisse 3 aan het langste eind. Morgen, woensdag 17 februari: Hans- weert 4.00 en 16.32 uur; Terneuzen 3.18 en 15.47 uur; Vlissingen 2.51 en. 15.16 uur; Zeeland Sport 5 9-12, Robur 10-12, Luc- Oostburg speelden tegen elkaar gelijk (1-1) en ook Walcheren verspeelde een kostbaar puntje door het gelijke spel te gen Jong Ambon (0-0). Hoofdplaat stuurde Noormannen met de halve winst naar Walcheren terug (1-1) en omdat Retranchement met 2-3 door Schoondijke werd verslagen, werd de situatie er voor de hekkesluitersploeg niet beter op, getuige de stand: Walcheren 12-18, Philippine 12-18. Ostburg 11-15, Groede 11-15, Schoondijke 10-13, Jong Ambon 10-9, Noormannen 11-10, Domburg 12-8, Hoofdplaat 12-4, Retranchement 11-2. In de eerste klas B eindigde het be langrijke topduel tussen Hansweertse Boys en Renesse in een 3-2 zege van de thuisclub. Luctor versloeg Kruiningen met 5-1 en Robur won verrassend met I-2 van Patrijzen. Zonnemaire gaf de volle winst aan het bezoekende Drei- schor mee (3-4). De stand is hier: Hansw. Boys 12-8, Luctor 11-15, Renesse II-14, Patrijzen 10-13, Robur 11-13, Zie- rikzee 2 10-12, Dreischor 11-12, Kruinin gen 12-9, Kwadendamme 11-4. Zonne maire 11-0. In de reserve eerste klas schudde Zeelandia 2 een ernstig concurrent, Clinge 2, voorlopig van zich af (1-0). Middelburg 4 kreeg met 1-4 klop van Vlissingen 4 en Oostburg 2 behield de relatief sterkste positie door met 6-1 van Luctor 2 te winnen. Biervliet 2 kon de laatste plaats verlaten na de 2-1 over winning op Goes 3. De stand is hier: Zeelandia 2 13-21, Oostburg 2 9-16. Clinge 2 12-16, RCS 2 12-15, Vogelwaar de 2 10-10, Vlissingen 4 -13-10, Goes 3 12-9, Middelburg 4 11-7, Biervliet 2 11-6, Luctor 2 13-6. In de 2e klas A kwam Terneuzen 3, via een 3-0 zege op Sluiskil 2, weer een stapje dichter bij leider Graauw. Steen 2 moest de winst aan Aardenburg 2 la ten (1-2) en Schoondijke 2 kreeg tegen Koewacht 2 geen kans op positieverbe tering (21-4). De stand luidt: Graauw 12-19, Terneuzen 3 12-18, Aar denburg 2 11-12, Sluiskil 2 9-11, Koe wacht 2 10-11, Steen 2 11-11, HVV 3 7-8, Ria 2 9-5, Schoondijke 2 10-4, Corn. Boys 3 9-1. In 2 B verpletterde Hansw. Boys 2 het elftal van Vlissingen 5 '13-0). Cortgene behield de eerste plaats, na de 3-1 over winning op Kruiningen 2. De stand is als volgt'. Cortgene 11-17, Hansw. Boys 2 10-14. Zeeland Sport 4 10-11, Kruiningen 2 11-9, Patrijzen 2 9-8, Walcheren 2 9-8, Vlissingen 5 11-8, Volharding 9-5. In 2 C kreeg leider Renesse 2 van Burgh 2 een fikse nederlaag te slikken (4-0). SVOWK zag geen kans Zierikzee 3 van winst af te houden (1-3). Hier is de stand nu: Renesse 2 11-20, Burgh 2 11-19, Zierik zee 3 12-9, SVOWK 9-7, Dreischor 2 8-1, Zonnemeire 2 5-0. In de 3e klas A won Schoondijke 3 met 0-1 van Retranchement 2 en Speel den Hoofdplaat 2 en Noormannen 2 te gen elkaar gelijk (2-2). De stand is daar door: IJzendijke 2 12-23, Hoofdplaat 2 12-20, Domburg 2 12-15, Schoondijke 3 11-12, Noormannen 2 10-11, Zeelandia 3 11-8, Jong Ambon 2 9-7, Walcheren 3 11-5, Groede 2 11-5, Retranchement 2 11-4'. In 3 B werd alleen Robur 2—Lewe- dorpse Boys 2 gespeeld met als uitslag 0-2. Hier is de stand: Lewedorpse Boys 2 10-20, 's Heer Arendskerke 10-13 Wemeldinge 4.48 en 17.13 uur. tor 3 10-10, RCS 3 10-6, Kruiningen S (1-2) waardoor de stand is: Axel 3 12-24, Breskens 3 9-16, Philippine 3 9-13, Hon tenisse 3 12-3, Clinge 3 13-13, Ria 2 10-10, Sluiskil 3 10-7, Vogelwaarde 3 9-6. IJzen dijke 3 11-4, Graauw 2 11-0. (Van onze sportcorrespondent) Dammen De laatste competitiewed strijd tussen het Bergse DOS en Kapelle is, zoals werd verwacht, in een nederlaag voor DOS geëindigd. J. Blank—A. v.d. Schraaf 1-1, H. BrouwersL. Adriaanse 1-1, A. HollestelleC. Korstanje 1-1. C. BuurlandC. v. Lare 1-1, F. Openneer C. v. Hof 0-2, D. SampelW. de Vree 2-0, J. KorevaarC. v. Hilt 0-2, J. Suur- landC. Salters 0-2, H. de Jong—J. de Neef 0-2, J. Blok—C. de Neef 0-2. DOS Kapelle 6-14. HOVENIERSBEDRIJF Voor het examen voor het hoveniers bedrijf en verkoop bloemen slaagden te Den Haag de heer Th. de Rijk en mevr. R'. de Rijk-Aers te Oostburg. ECONOMISCHE HOGESCHOOL ROTTERDAM De heer D. A. Noordzij uit Middelburg is geslaagd voor het kandidaats examen economische wetenschappen. GOES is van Oranje 20 uur Lezing ZVU; 'v ózing AWB; 10 uur Verg. De brede watering Zuid-Beveland Grand 20 uur De val van Rome, 14 3- VLISSINGEN Alhambra 20 uur De val van Rome 14 3 MIDDELBURG City 20 uur De val van Rome, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Zoeloe OOSTBURG Ledel 20 uur Jason en de duistert machten Du Commerce 19.30 uur Bijeenkom- RKJB BIERVLIET 19.30 uur Raadsvergadering SLUIS 19.30 uur Raadsvergadering GOES Stadhuis 19 uur Raadsvergadering Grand: De val van Rome. 14 jaar. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De val van Rome 14 - DEN HAAG. II wereld lijdt momentcl de. Dat is het gevolg in de goede oude tij ten maar op het vooi Vandaar dat de lij komst van ons voeth „Wijs mij een werfl met goud belonen. Ikl gen: Nou, waarom stA op? Maar noem mij dl En Neville haalt J De tijdelijke bondscoach, hij de supervisie heeft gel het Nederlands elftal al enfll name successen heeft kunnei™ die als trainer bijzonder goe de kandidaten voor het orari zelf niet present bij het topi, afgelopen voetbalzondag in tussen Feijenoord en DWS. „Waarom zou ik?", luidde „De complete verzameling voltallige technische commisj wel alle adviseurs waren da PARIJS De Franse wie) chel Rousseau, eens amateur pioen in de sprint, gaat op nieuwe sportloopbaan begin datum zal hij in Parijs voo| als beroepsworstelaar op de Rousseau, die in de klassel uitkomt, ontmoet op 6 maarl genoot die onder de naam optreedt. Rousseau heeft zich verledi de wielersport teruggetrokkei I er niet in kon slagen zün wicht terug te brengen tot wedstrijdsport aanvaardbaar II In de reserve eerste klas singen 2 zich een flink stuk v<! ™e' 1 van Longa 3 te valk 2 werd op eigen veld m JP^hten 2 bedwongen (23)1 NAC 3, dat met 31 van Mil r won, geen gelegenheid kreeg! te komen. Internos 2 bleef dl taarn dragen als gevolg val nederlaag tegen Veerse Boys r Brabantia 2 verspeelde va laatste kans door met 13 varf iuZen' pSV 3 trok tegen ■Eindhoven 3 aan het langste ei waardoor laatstgenoemde in d zorgen is gebleven. De stan Spechten 2 14—24, NAC 3 15— 14—18, Brabantia 2 15—18, TSC De Val 2 1514, Vlissingen Veerse Boys 2 15—12, Longa Eindhoven 3 15—9, Middlbure ■Internos 2 14—7. In de reserve tweede klas i HVV '24 2 een kostbaar puntje wedstrijd tegen Dosko 2 (1—1 bleef met 30 de baas ovei burg 3 en Zeeland Sport 2 lie eigen veld door Axel 2 de nemen (01), waardoor de sta HVV '24 2 10—16, Roosenda 15, MOC '17 2 9—14, Dosko Goes 2 12—12, Zeeland Sport Axel 2 9—7, Middelburg 3 10- Boys 2 7—5, Sarto 2 9—3. In de reserve derde klas C v Terneuzen 2 zijn leidersplaats land Sport 3 met 02 te ven liance 2 en Breskens 2 deelden dozijn treffers broederlijk Vlissingen 3 versloeg Rood-W klein verschil (43). De stan< Terneuzen 2 9—16, Alliance Vlissingen 3 1011, Hontenisse Rood-Wit 2 1110. Steenberge Breskens 2 11—8, Meto 2 11—8' Sport 3 11—6.

de Stem | 1965 | | pagina 2