Turken vermaken zich in Goes ZUID-BEVELAND Zeeuwsch- Vlaanderen Jeugd en Muziek houdt provinciale wedstrijden Griep.. IEE E R Kritiek Hulster wethouder op voorzitter van K. v. K. Goese sportlieden steken handen uit de mouwen DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 15 FEBRUARI 1965 GOES Meer onderhoud woningbezit gemeente Geen speciale wijk moeilijke gezinnen Concentratie van woningcorporaties Hansweert Kapalle Rilland-Bath Dure plannen in de raad „Leve Philippine weg Sasse kak AXEL 3reskens St.-Jansteen Schoondijke TERNEUZEN TIJDENS BEGROTINGSVERGADERING: Meer subsidie voor Zeeuwse muziekschool Dagblad De Stem Subsidies Hamerstukken Oversteekplaats Zeeuwsch- Vlaamse Levensschool opgericht Nutsspaarbank Breda Joh. Bleijenberg te Sluiskil overleden Raad Sluis praat over herindeling HOOGWATER Vandaag Morgen Het gemeentebestuur is van oordeel, dat de onderhoudsdienst van openbare werken met een opzichter C. moet wor den uitgebreid. B. en w. hopen daardoor te bereiken, dat onderhoudswerken aan gemeentewoningen niet meer worden verricht als gevolg van klachten van de bewoners, maar dat werkelijk een regel matige technische controle kan plaats vinden, zodat gebreken worden gesigna leerd en hersteld vóórdat deze aanleiding geven tot klachten. Burgemeester en wethouder menen, dat het stichten van een speciale wijk voor moeilijke gezinnen geen aanbeveling verdient. Er zijn zware fianciële conse quenties aan de stichting van een derge lijke wijk verbonden. Vooral daarom zien b. en w. er liever van af. Wel zal er krachtig naar worden gestreefd om een aantal woningen, zij het niet als zelf standig object, voor bedoelde gezinnen te stichten. GOES Het gemeentebestuur za] op korte termijn de besturen van de in Goes werkzaam zijnde woningbouwcorporaties bijeenroepen. Het gemeentebestuur wil een beperking van het aantal corporaties f-M heJ vormen van een gemeenschappe lijk administratief en technisch apparaat in bespreking brengen. NKV-feestavond In zaal Zeelandia de Plaatselijke afdeling van het NKV een feestvergadering belegd. Na een welkomstwoord van de vice-voorzitter van de plaatselijke afdeling, de heer F. de Leeuw volgde een cabaretvoorstelling genaamd „Zonneschijn". Tijdens de pau ze werd een verloting gehouden terwijl als afsluiting een dansje werd gemaakt. Fusies ziekenzorg Het is de bedoeling in Kapelle-Biezelinge te komen tot fu sies van de vereniging en, die zich be zig houden met de ziekenzorg in deze gemeente. Vanavond vergadert namelijk de ver eniging Liefdadigheid naar Vermogen dat is de vereniging, die bij ziekte materia len verstrekt aan de leden en het enige agenda punt is: Bespreking plannen tot fusie met de vereniging wijkverpleging. Morgenavond is er vergadering van de vereniging Ziekenzorg te Biezelinge, die hetzelfde doel heeft als de hiervoor ge noemde Kapelse vereniging en ook hier staat de agenda een bespreking van de plannen om te komen tot fusie met de vereniging voor wijkverpleging. De raad komt vandaag voor liet eerst in het nieuwe jaar weer bijeen. B. en w. heeft aan de raad voorgesteld een bedrag beschikbaar te stellen van f 250000 voor de eerste fase van het bouwrijp maken van het uitbreidingsplan Molen wijk. In dit plan zullen n.l. al binnenkort worden gerealiseerd de stichting van 20 woningwetwoningen (ratiobouw) en van een schoolgebouw t.b.v. de school met de bijbel. Daar de plaats waar thans het sport veld is gelegen wegens haar gunstige ligging, bestemd is voor de bouw van een bejaardencentrum is een voorstel aan de raad gedaan tot aankoop van gronden t.b.v. een nieuw sportvelden complex. Hiermee zal een bedrag zijn gemoeid van ongeveer f 110.000.-. Eerste raadsvergadering De raad komt vandaag voor het eerst in het nieuwe jaar bijeen. B. en w. hebben de raad voorgesteld een bedrag beschikbaar te stellen van 250.000 voor de eerste fase van het bouwrijp maken van het uitreidingsplan „Molenwijk". In dit plan zullen n.l. al binnenkort 20 woningwetwoningen (ra tiobouw) en van een schoolgebouw t.b.v de school met de Bijbel worden gebouwd Daar de plaats, waar thans het sport veld ligt, bestemd is voor de bouw van een bejaardencentrum, is een voorstel aan de raad gedaan tot aankoop van gronden t.b.v. een nieuw sportveldencom plex. Hiermede zal een bedrag zijn ge moeid van ongeveer 110.000. (Ad vei -tentie) Elke OLVEH polis is winstdelend. Rillandia-feest De muziekvereniging „Rillandia" heeft haar jaarlijkse uit voering gegeven, waarvoor grote belang stelling bestond. De avond werd geopend met enkele muziekstukken o.a. „De langste dag" gespeeld door de muziekvereniging o.l.v. de nieuwe dirigent de heer De Wildt uit Roosendaal. Daarna bracht de Rillandse drumband nog enige marsen ten gehore o.l.v. de heer Coremans. Het Gezellentoneel uit Bergen op Zoom voerde het toneelstuk ,,De rare familie" op, dat veel succes oogstte. De avond werd besloten met dansen m.m.v. „De Tophits" uit Bergen op Zoom. De heer Janvier uit Goes trad op als dansleider. Hij maakte er een gezellige avond van. (Van onze correspondent PHILIPPINE Ook in Philippine olijkt er weerstand te zijn tegen het wetsontwerp voor de herindeling van de gemeenten in Zeeuwsch-Vlaande- ren, dat voorziet in o.m. samenvoe ging van de gemeenten Sas van Gent, Westdorpe en Philippine. De laatste dagen kon men op straat papiertjes vinden, waarop het opstandige „Leve Philippine, weg Sasse kak" gedrukt staat. De „daders" zijn onbekend. Reeks inbraken Onbekenden hebben in deze plaats een reeks inbraken ge pleegd. Door het indrukken van een ruit hebben zij zich toegang verschaft tot de radio- en t.v.-zaak van de heer Van Cad- zand. Er is een flink bedrag aan geld verdwenen. Er is tevens ingebroken in de slagerij van de heer Dieleman. Hier zijn de in brekers door een keukenraam binnen gekomen. De heer Dieleman werd wak ker van het gestommel. Toen hij naar beneden ging namen de inbrekers de vlucht Tenslotte is er nog ingebroken in een schuurtje achter het huis van de melk handelaar J. Wolfert. Hier werd een fiets gestolen. De politie tast nog volle dig in het duister over de identiteit van de inbrekers. Beschadigde auto's Op de invalsweg De Zeestraat zijn twee auto's gebotst. De heer R. D. uit Reteghem moest plotse ling remmen voor een voor hem rijdende auto. de heer M. C. uit Koewacht, die met zijn bestelauto achter hem reed, bemerkte dit te laat, waardoor hij tegen de wagen van R. D. reed, met het gevolg, dat beide auto's werden beschadigd. Prijskaarting. Aangemoedigd door het succes van de vorige keer organiseert het r.-k. jeugdwerk een prijskaarting in het Gezellenhuis. Aanvang 7 uur. „Ons Belang" De winkeliersvereni ging „Ons Belang" heeft in hotel „Het Wapen van Breskens" de jaarlijkse al gemene vergadering gehouden. Voorzitter A. Versprille sprak zijn te leurstelling uit over de geringe opkomst. Secretaris W. v. d. Casteel wijdde in zijn jaarverslag nog eens aandacht aan de winkelactie. Penningmeester J. Ver gouwe kon in zijn financieel verslag een batig saldo laten horen. Bij de bestuursverkiezing waren aan de beurt van aftreden de heren A. Ver sprille. J. Vergouwe en W. v. d. Casteel. Wegens het vertrek uit de gemeente was de heer W. v. d. Casteel niet meer herkiesbaar. Ook de heer Versprille moest vanwege overdrukke werkzaam heden bedanken. Na een stemming werden gekozen de heren: J. Vergouwe, H. Maas en A. v. Haneghem. Door de vergadering werd gekozen tot voorzitter de heer A. Haneghem. De andere functies worden nu verdeeld door J. Vergouwe secretaris en A. Lauret penningmeester. De voorzitter dankte de heer Van de Casteel voor al hetgeen hij in het belang van de vereniging heeft gedaan. Tijdens de rondvraag werd druk ge discussieerd over een te houden „Voor jaarsactie". Tot slot werd besloten dit punt ter bespreking aan het bestuur voor te leggen. Voorts kwamen de winkel sluiting en het verplaatsen van de markt naar het Oranjeplein ter sprake. Tenslotte werd de heer Versprille door een der bestuursleden bedankt voor de uitstekende wijze, waarop hij de vereni ging van dienst is geweest. Benoeming Tot dirigent-organist van een parochie te Oosterhout werd be noemd de heer Hub. Bartz alhier. Deze parochie heeft een kerkkoor, dat geregeld voor de radio optreedt. Commissaris herdacht De raad kwam in buitengewone vergadering bijeen in verband met het overlijden van jhr. mr. A. F. C. de Casembroot. Staande herdachten voorzitter en raads leden de overleden commissaris. Na de herdenkingswoorden van burgemeester Hoftijzer werd door alle aanwezigen één minuut stilte betracht. De raad besloot aan mevr. De Casem broot van der Feltz een telegram van deelneming te versturen. Auto's beschadigd Doordat de be stuurder van een personenauto, W. D. O. uit Rotterdam niet voldoende oplette, reed hij achter tegen een lesauto van P. A. K. uit Westdorpe, die op het kruis punt AxelsestraatJacob Catsstraat was gestopt om voorrang te verlenen. Beide auto's liepen flinke schade op. Te Oostburg Veel belangstelling voor toneel van Jonge Boeren (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Voor een overvolle zaal heeft de toneelgroep van de RKJB en de RKJBB Oostburg-Groede, in hotel Du Commerce het vrolijke spel in drie bedrijven „Hilde en het kleine wonder" van Sellnick gespeeld. Tot de belang stellenden behoorden o.m. pastoor-deken A. Dierick, oud-deken A. Lievegoed, pater prior W. Martens, burgemeester J. v. Leeuwen en wethouder A. Modde. Onder regie van pater H. v. d. Aa heeft de groep voor een zeer acceptabele presentatie gezorgd. Het spel handelt over het wel en wee op het kantoor van een autofabriek, die een nieuwe wa gen op de markt brengt. De vlotte uit voering werd vooral bereikt door het gedegen spel van Antoine de Maat. In de rol van een conservatieve boekhou der bereikte hij een grote hoogte, waar van zijn medespelers profijt trokken. Lucy van Hootegem ontpopte zich daar bij als een levensechte secretaresse, die de liefde in haar werk vond. Als zoon van de fabrikant, die zich incognito onder het personeel bevindt, kon An toine Noë. zich na een aarzelend begin goed herstellen en een overtuigende bij drage leveren. Irene Noë en Ella v. d. Made speelden de charmante aspirant koopsters en droegen in flinke mate bij tot het succes. De intriges, die een ge lukkig slot kregen, speelden zich af on der het wakend oog van hoofdvertegen woordiger Arthur van Waes. Zijn dictie en beweging gaven blijk van een gerust en overheersend gevoel, hetgeen in zijn rol van pas kwam. Het geheel kreeg in een warm applaus van de ruim 200 belangstellenden, de bêloning die het verdiende. De uitvoering was de bijdrage van de afdeling Oostburg-Groede in het con cours van de NCB Zuidwest-Nederland, en werd gadegeslagen door een jury uit Tilburg. (Advertentie) (Van een onzer verslaggevers) HULST In de kringen van het Hulster gemeentebestuur is men niet erg ingenomen met de nieuwjaarsrede, die enkele weken geleden werd uitgesproken door de voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch Vlaanderen, ir. R. H. van Krevelen uit Sas van Gent. Zoals wij zaterdag reeds meldden, richtten bijvoorbeeld de frac tievoorzitters verwijten aan het adres van de K. v. K-voorzitter. Wethouder J. D. J. Martens deed het, nadat de al gemene beschouwingen gehouden waren, nog eens dunnetjes over. Hij zei „tussen de regels van de nieuwjaarsrede door" gelezen te hebben dat de kleine midden standers hun bedrijven maar moeten sluiten. Dat standpunt bleek de heer Martens niet te kunnen delen. Voorts bleek hij het er niet mee eens te zijn dat alle industrievestigingen dienen plaats te vinden in de kanaal zone. ,,Ik meen, dat wij nog wel dege lijk aanspraak mogen maken op de ves tiging van toeleveringsbedrijven bijvoor beeld. Bovendien: voor er in Terneuzen van enige industrie sprake was, was er in het Land van Hulst al volop industrie" aldus de heer Martens. Hij zei het in twijfel te trekken, dat de leefbaarheid van Zeeuwsch-Vlaanderen wordt bevor derd, wanneer alle industrie zich con centreert in de kanaalzone. ,,Als de heer Van Krevelen een dergelijke concentratie graag ziet had hij ook beslist niet met genoegen hoeven constateren dat bin nenkort zal worden overgegaan tot de uitbreiding van de haven te Walsoorden", zei de heer Martens, die de nieuwjaars rede van de heer Van Krevelen als on begrijpelijk" aanmerkte: „Hoe is het mogelijk dat iemand, die er voor heel Zeeuwsch-Vlaanderen is, zo weinig be langstelling aan de dag kan leggen voor andere delen van Zeeuwsch-Vlaanderen dan de kanaalzone. Bij hem slaat niets anders dan Terneuzen de klok". De heer Martens betoogde dat de mid denstand „gepeperd" op de nieuwjaars rede heeft gereageerd en nog zal rea geren. Dagblad .-oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377. Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exptuitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE L1UT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-VlaancLeren J. PETIT v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid- Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 21'. mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder i 1.— elke regel meer f 0.25 Als èèn regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,80. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen hall geld. Het felle betoog van de heer Martens werd gevolgd door een enigszins rustiger episode van de begrotingsvergadering: men stelde zonder veel op- of aanmer kingen de begrotingen voor 1965 vast, inclusief de elf eerste wijzigingen van de nieuwe begroting. De vaststelling van de subsidies had wat meer voeten in aarde. Op een voorstel van de heer G. van de Voorde (dat door b- en w. werd overgenomen) werd de subsidie voor de EHBO met f 100 tot f 600 verhoogd. Voor de beide plaatselijke toneelvereni gingen werd op voorstel van de heer A. Stolte f 100 meer beschikbaar gesteld (nu f 750), evenals voor het Hulster Ge mengd Koor, dat nu f 600 krijgt. Overi gens werden ook deze voorstellen door b. en w. overgenomen. Dat gold niet voor een voorstel van de heer Stolte de sub sidie voor de Stichting Zeeuwse Mu ziekschool met f 600 tot (jaarlijks) f 5000 te verhogen. Het voorstel haalde het echter met 6 stemmen voor en 4 tegen, Van onze correspondent MIDDELBURG Ter gelegen heid van het vijfjarig bestaan van de plaatselijke afdeling van Jeugd en Muziekhield J. en M. in de concert- en gehoorzaal pro vinciale muziekwedstrijden. Deze wedstrijden worden dinsdagavond a.s. voortgezet. De prestaties voor. den beoordeeld door een deskun dige jury. Burgemeester mr. J. Drijber zal op die avond de prij zen uitreiken aan de winnende muzikanten Andere pnnten werden snel afge handeld: men besloot tot vaststelling van twee wijzigingen van de begro ting 1964, tot het doen van een ver zoek om een aanvullende bijdrage uit het gemeentefonds, zulks in ver band met de precaire financiële si tuatie van de gemeente, tot het aan gaan van een vaste geldlening van f 410.000,- bij de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten, tot het ga randeren van geldleningen van f 60.000 en f 30-000, aan te gaan door respectievelijk de instelling voor BLO en het Wit-Gele Kruis en tot verhoging van de presentiegelden voor de raadsleden. De heer F. Ver- willigen bepleitte een nog ingrijpen der verhoging. De voorzitter, burge meester P. J G- Molthoff, weer legde dat men al heel tevreden moet zijn, wanneer G.S. de door b. en w. voorgestelde verhoging zullen toe staan. Een voorstel tot het doen reconstrue ren van de Houtmarkt, waarop meer parkeergelegenheid dient te worden ge schapen, werd vooral op aandringen van de heer J. van de Walle aangehouden, „We zullen het geval nog eens aan een nadere beschouwing onderwerpen", be loofde de heer Molthoff. Tijdens de rondvraag wees het nieuwe raadslid, de heer E. d'Hooghe op de verkeersgevaarlyke situatie rond de over steekplaats voor wielrijders op de Tivoli- weg. Burgemeester Molthoff deelde mede dat rijkswaterstaat in afwachting van het klaarkomen van de nieuwe rondweg niet van zins is een verbetering bewerk stelligende verandering aan te brengen. Hy beloofde rijkswaterstaat nog eens aan de jas te zullen trekken. Verschillende raadsleden signaleerden de klachten om trent het slechte eten, dat de bewoners van het r.-k. Liefdehuis (bejaardente huis) voorgezet krijgen. Na afloop van de vergadering bood burgemeester Molthoff het oudste 80- jarige raadslid C. van Arenthals na mens de raad de draagmedaille van de gouden eremedaille, verbonden aan de orde van Oranje Nassau, aan. De heer Van Arenthals werd daarmee enkele maanden geleden, op zijn 80e verjaardag onderscheiden. De heer Van Arenthals bleek bijzonder getroffen door „deze mooie geste" van de raad. De Turkse dansgroepdie te Goes is aangekomenweet zich met mu ziek en zang best te vermakenzo als de foto laat zien (Van een onzer verslaggevers) HULST Onlangs is de r.-k. stichting Levensschool voor jonge werknemers in Zeeuwsch-Vlaanderen opgericht. Tot di recteur van de stichting is benoemd de heer G. Maes te Axel. Men zal voor lopig de beschikking hebben over twee scholen, een in Hulst en een in Sluiskil. De school te Hulst zal naar alle waar schijnlijkheid worden gevestigd in. de stadsmolen. De raad ging er in principe mee akkoord, dat de molen zal worden verhuurd aan de stichting. De molen zal nog enige verbouwingen moeten onder gaan. De raad zal tijdens een volgende vergadering met voorstellen dienaan gaande worden geconfronteerd. Waar schijnlijk zekerheid daaromtrent kon ons niet gegeven worden zullen de eerste lessen nog deze week in Sluiskil gegeven worden. De week daarna hoopt men in Hulst te kunnen starten. WEER IS IN Utrecht een vleesschan daal aan het licht gekomen. Het be treft enkele tientallen kalveren, die il legaal moeten zijn geslacht en verhan deld. Tegen drie personen is proces verbaal opgemaakt. Het is wel weer twee dagen, geleden, maar een gelukwens aan Connie van den Bos is toch nog wel op zijn plaats. De winnares van het Nederlands Songfes tival heeft ons hart vanaf haar eerste optreden gestolen door het doorleefd brengen van haar tekst. Wat zij zong aanvaardde zij (dit kan niet *van alle deelnemers en deelneemsters gezegd worden), en daardoor kreeg haar op treden reliëf en diepte. En nu maar dui men voor Napels. De N.C.R.V. heeft zondagavond een nieuwe serie van, stapel laten lopen, die werd ingezet met een herhaling uit 1963 Dit was nodig om de figuur van de hoofdpersoon dokter Finlay voor te stel len aan de kijker, die deze uitzending indertijd misschien heeft gemist. De se rie is opgebouwd uit de bekende dok tersromans van Cronin, Bram van der Vlugt speelt er de hoofdrol in. Spel en verhaal van gisteravond waren aanmoe digend genoeg om met belangstelling ook de vervolgen van deze serie af te wach ten. Advertentie' Cs'tharinastraat 15 Dillenburgstraat 24 Rente 3.25, 3.50 en 4 (Van een onzer verslaggevers) GOES Een aantal sportlieden, lid van de verenigingen die gebruik maak ten van de sportterreinen aan de West haven hebben op initiatief van de Stich ting Sportbelangen op de sportterreinen een gleuf gegraven (zie foto) rond het tweede veld voor het leggen van een elektrokabel. Hierdoor heeft de Stichting Sportbelangen een flink bedrag uitge spaard, dat anders aan arbeidsloon had moeten worden uitbetaald. De firma van Zweden, de aannemers van het werk, had het tracé uitgezet en heeft de kabel gelegd, waarop zes lichtmasten zullen worden aangesloten. In iedere lichtmast komen 10 lampen van 500 watt, zodat het mogelijk is ook in de wintermaanden met de trainingen door te gaan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Zondagmorgen om ongeveer drie uur is de heer Joh. Bleij enberg te Sluiskil, lid van de Terneu- zense gemeenteraad voor de KVP ten gevolge van een hartaanval plotseling overleden. De heer Bleijenberg was 38 jaar en vader van vijf kinderen. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS De voorronde in de strijd om het tweede gemeentelijke herindelings- voorstel gewijzigd te krijgen, zal mor genavond worden besloten met een raads vergadering, waarin b. en w. hun mening kenbaar zullen maken. Ook het college verzet zich (uiteraard) tegen het plan om Sluis bij Aardenburg te voegen. Van een maatschappelijke of innerlijke samenhang tussen beide gemeenten, blijkt niet veel, aldus wordt in het pre advies gezegd. Door de samenvoeging zou beslist geen grotere bestuurskracht wor den verkregen. B. en w. zetten hun mo tieven nog kracht bij, door een rapport van hun adviseur mr. dr. C. van Hagen uit Den Haag. Het college pleit er voor om Sluis zelf standig te laten „en laat ook de Aarden burgers het hunne, want ook zij wensen niet een combinatie met Sluis". Als mo tieven voor een zelfstandig Sluis worden in het advies o.m. aangevoerd: de gun stige financiële positie van de gemeen te; de bijzondere zorg voor monumenten: het behoorlijke verzorgingspeil en de zorg voor de recreatie. (Advertentie) UetofooM* o/> m Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPRO' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. AARDBEVINGEN in Perzië hebben 20 slachtoffers geëist. Honderd mensen werden gewond en duizenden raakten dakloos. NEDERLANDS aardgas zal binnenkort via Noordrijn-Westfalen en Hessen naar Stuttgart geleid worden, mits de Hes- sense regering hieraan dezer dagen haar fiat geeft. ENGELAND MOET zijn import-toeslag van vijftien procent met minstens vijl procent verlagen, zo hebben de Britse E.V.A.-partners geëist. AL 60 DODEN heeft de taalstrijd in de Indiase staat Madras geëist, nadat het afgelopen weekend weer 28 slachtof fers te betreuren vielen. Honderden ge wonden liggen in ziekenhuizen. AL DRIE DAGEN drijft het brandende casco van de Deense vrachtvaarder „Margit" op de Grote Oceaan rond met de stoffelijke resten van drie beman ningsleden aan boord. De brand ont stond na een explosie. De 23 andere be manningsleden konden worden gered. EEN BANKROOF in Roestanga, Zuid- Zweden, heeft een buit ter waarde van 82.000 opgeleverd. ANTI-CASTRO'S hebben de grootste suikerfabriek in de Cubaanse provincie Pinnar del Rio gebombardeerd. Dit was de tweede luchtaanval in korte tijd. Morgen, dinsdag 16 februari: Hansweert 3.12 en 15.44; Vlissingen 2.05 en 14.29; Terneuzen 2.31 en 15.00; Wemeldinge 4.00 en 16.25 uur. r OOSTBURG Eenhoorn: 20 uur: Lezing over misdaad en recherche. BIERVLIET Gemeentehuis: 19.30 uur: raadsverga dering. ST.-JANSTEEN Jongenspatronaat: 19 uur: Artiesten parade radio- en tev-show GOES Landbouwcentrum: 14 uur Vergadering Schapen-stamboek voor Zeeland. Grand: De val van Rome. 14 jaar. MIDDELBURG Stadhuis: 14 uur: Raadsvergadering. City: 20 uur: De val van Rome. 14 jaar. DE KLINGE Cinema v. Dijck: 7.30 uur: De tweede man. TERNEUZEN Luxor: 20 uur: Zoeloe. HULST Bioscoopgebouw 20 uur Jungle duivels OOSTBURG De Eenhoorn: 14 uur: Z.L.M. vergade ring. 20 uur: Lezing Z.V.U. GENT Kon. Opera 20 uur Das Clownspar Milliers. BRUGGE Stadsschouwburg: 19.30 uur: Die lustig® Witwe. GOES Prins van Oranje 20 uur Lezing ZVU; 20 uur Lezing AWB; 10 uur Verg. De brede watering Zuid-Beveland Grand 20 uur De val van Rome, 14 j. VLISSINGEN Alhambra 20 uur De val van Rome 14 j. MIDDELBURG City 20 uur De val van Rome, 14 j. TERNEUZEN Luxor 20 uur Zoeloe OOSTBURG Ledel 20 uur Jason en de duistert machten Du Commerce 19.30 uur Bijeenkomst RLJB BIERVLIET 19.30 uur Raadsvergadering SLUIS 19.30 uur Raadsvergadering

de Stem | 1965 | | pagina 2