Donge-dijk bezwijkt - schepen vergaan Turkse dansers na drie ongelukken in Goes aangekomen VerzoentVietnam China met Moskou 55 Het is genoeg": is liet genoeg? Actie-comité wegen roert grote trom Verplicht retour V.S.? Wapenvliegers - gekortwiekt- in Amsterdam Verkeer eist kinderlevens Bewogen sport- weekeinde MET AND DAN NORMALE MIDDELEN... DAGBLAD VOOR ZEELAND De wapensmokkel Inval vliegveld Beekauto in beslag Noordwestelijke wind Krijgsraadsaak Bemanning van Beechcraft aan incident debet 105e JAARGANG Ne. 24818 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDAG 15 FEBRUARI 1963 UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. DirecteurDrs. W. A. J. M. Harkx. HoofdredacteurL. Leijendekker. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; 11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwèe eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN, IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG, Nieuwstraat 41 telefoon 2893) NOORDWESTER BEUKT LAND EN KUST (Van onze verslaggevers) VLISSINGEN, 'S-GRAVEN- MOER, BREDA. Een zware noordwesterstorni heeft het af gelopen weekeind op kusten ge beukt, op zeeën gespookt en in steden en op het platteland zware materiële schade aangericht. In 's-Gravenmoer begaf een dijk van de rivier „De Donge" het waardoor polders onder water kwamen te staan en voor de Vlissingse boulevard zonk het Griekse vrachtschip „Spyros Ar- menakis''. Op het IJsselmeer ver ging een sleepboot, waardoor een matroos omkwam. Talloze sche pen beleefden op de Noordzee angstige avonturen. Dijkdoorbraak Tien meter breed en 4,5 meter diep was het gat, dat in 's-Gravenmoer in de dijk van „De Donge" geslagen werd, waardoor de naastgelegen polder on der water kwam te staan. Gistermid dag rond twee uur slaagden zeventig vrijwilligers erin het gat met zandzak ken te dichten. Met behulp van gema len kon de polder vrij snel van de wa teroverlast worden bevrijd. Voor korte tijd evenwel, want de opkomende vloed duwde de zandzakken weer weg. waar door het gat binnen de kortste keren zijn oorspronkelijke grootte herkreeg. Weer stroomde het water de polder in. In het ondergelopen gebied bevindt zich één tuinderij, die zware schade geleden heeft. Direct gevaar liepen ook de bewoners van de Wielstraat, die in aller ijl hun deuren en keldergaten af schermden met zandzakken. Scheepsdrama Op de zandbank Nollenplaat voor de Vlissingse boulevard, sloeg zaterdag avond liet Griekse vrachtschip „Spyros Armenakis" 2065 ton) lek, waarna het langzaam zonk, Gisteravond staken brug, pijp en masten nog gedeeltelijk boven water uit. Het schip, dat van de Engelse haven Immingham onderweg was naar Sluiskil, had geen loods aan boord. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De twintig beman ningsleden, alsmede een vrouw, werden door de reddingsboot „President Wiers- ma" uit Breskens, van boord gehaald en naar Vlissingen gebracht. Via een lijnverbinding verliet de kapitein om half zes gisterochtend als laatste zijn zinkend schip. Tengevolge van de ont beringen moest hij ter observatie in het St.-Jozefziekerihuis in Vlissingen worden opgenomen. De opvarenden zullen vermoedelijk nog deze week naar hun land terugkeren. Verdronken Een dode viel te betreuren op het IJselmeer. De 19-jarige matroos Jury van den Berg uit Urk verdronk, toen de sleepboot ..Neeltje Jacoba" tijdens een hevige rukwind omsloeg en zonk. De andere matroos wist zich met be hulp van een vlot te redden. Vermoedelijk heeft de rukwind een luik weggeslagen, waardoor het bootje snel water maakte. De omgekomen ma troos durfde niet in een reddingsboot te springen, maar bleef wanhopig over het dek rennen. Het zinkende boet je heeft de matroos in de golven meege sleurd. ?eer hachelijk avontuur maakte de Nederlandse coaster „Despatch" op de Noordzee mee. Het schip, onder weg van Londen naar Rotterdam, maakte circa 50 graden slagzij, door dat de lading, waarvan een gedeelte deklast, begon te schuiven. De slagzij kon worden gereduceerd tot 25 gra- Tv (Van een onzer verslaggevers) MAASTRICHT Bij een inval van de rijkspolitie in het kantoor van de havendienst van het vliegveld Beek onder leiding van de officier van jus titie. is de auto van de Zwitser Julius Lraber in beslag genomen. Graber is vertegenwoordiger van „United States Airways" en is betrokken bij de kwes tie van de wapensmokkel vanuit Praag naar een onbekend Afrikaans land. Zo als men weet zijn in verband daarmee twee vliegtuigen, een op Malta en een op Schiphol, aan de ketting gelegd. i Jus^^e sj-clt .begrijpelijkerwijze veel belangstelling in de man wiens auto op het vliegveld geparkeerd stond, omdat hij „even naar Afrika" moest. Men heeft sindsdien niets meer van hem gehoord. Over de mysterieuze zaak van de wa pensmokkel wilde de justitie verder geen bijzonderheden geven. den. doordat een deel van de lading overboord werd gegooid. Na in Vlis singen te zijn ingeklaard vervolgde het schip zijn weg via de Westerschelde. Voor de haven van Hansweert knap ten de draden van het Nederlandse sleepschip „Lloyd-6" van het Franse motorschip Villon, waardoor de sleep boot met kracht tegen de havenpier werd gesmakt. Na enige tijd kon de „Lloyd" uit zijn netelige positie bevrijd worden. De schade was gering. Eveneens in Hansweert kwam het kustvaartuig „Ursula Block" uit Ham burg door de harde wind in aanvaring met een ducdalf, nadat het moest uit wijken voor een binnenvaartuig. Het liep schade aan het stuurboord-achter schip op. Ten noorden van Ameland verkeer de gisteravond een schip van onbeken de nationaliteit in ernstige moeilijkhe den. Door rode lichtkogels werd de aandacht van de Amelandse kustwacht getrokken. Reddingsboten voeren uit om assistentie te verlenen. Bij het eiland Batz raakte het ruim 650 ton metende Spaanse schip „Mor- cuera" in brand. Het schip vroeg gis teravond laat dringend om hulp. Op 30 km van Borkum bevond zich het 500 ton metende Noorse schip „Jodel- ta" met zware slagzij. Ook naar dit schip voeren gisteravond sleepboten uit. De bemanning is door een Brits schip en door een helikopter aan boord genomen, met uitzondering van twee opvarenden, die weigerden het schip te verlaten. Een Liberiaans schip, dat ter hoogte van IJmuiden op drift geraakt was, heeft zichzelf kunnen redden. Sleepbo ten hielden zich in de buurt van de Liberiaan op, maar behoefden niet vast te maken. Dijkbewaking De hoge waterstand, die zaterdag avond 1.70 tot 2.80 meter boven nor maal was, en de windkracht 10, zijn [Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Wisselend bewolkt met enkele regen-, hagel- of sneeuwbuien. Krachtige tot J matige, maar aan de kust nog af en toe harde noordwestelijke wind. Mid- dagtemperaturen van omstreeks 4 graden. Vandaag: zon onder 17.54 uur. Maan op 17.02 uur. Morgen: zon op 7.54 uur. Maan on- der 8.39 uur. AMSTERDAM In een hotel in de hoofdstad hebben van zater dagavond tot vanmorgen de drie bemanningsleden van het in Malta aan de ketting gelegde wapenvlieg tuig gelogeerd. Wat er vandaag met hen moet gebeuren is nog een vraagteken. Zaterdag arriveerden ze plotse ling op Schiphol, waar het slechts een haar scheelde of ze waren in hechtenis genomen. De dienst luchtvaart van de rijkspolitie liet het echter bij inbeslagneming van hun paspoorten. Die waren al ge kortwiekt door de Amerikaanse legatie op Malta. Amerika is na melijk hevig verbolgen op de drie en hun directeuren, omdat ze met hun geheimzinnige en illegale wapentransport naar een nog altijd onbekend Afrikaans land de naam van Washington in diskrediet ge bracht hebben. Uitwijzen kon de poolitie het drietal niet, want dat moet Den Haag doen, en in het weekeinde zijn de departementen gesloten. Als ze uitgewezen worden zullen ze naar de V.S. moeten vliegen, waar men nog wel een appeltje met hen zal schillen. Hun paspoor ten zijn door de ingreep nog slechts geldig voor een terugreis naar Amerika. Twee van hen wonen echter in Brussel en de derde in Luxemburg. Ze zitten dus wel goed in de nesten. Foto bovenaanHet water stroomt met geweld door de ge broken dijk van de Donge. Foto daaronderKiki Monogioit het enige vrouwelijke lid van de bemanning van het Grikse schip Spyros Armenakiskan in een Vlissings hotel al iveer lachen, na de hachelijke uren. aanleiding geweest tot het instellen van een dijkbewaking langs de kustlijn van Callantsoog tot en met de Lauwerszee, met inbegrip van alle Waddeneilanden. Ten zuiden van Callantsoog, dus langs de kusten van Noord-Holland, Zuid- Holland en Zeeland, was de waterstand ongeveer 1 meter hoger dan normaal. Enkele uren later was acuut gevaar ge weken en kon de bewaking worden op geheven. In Nijmegen heeft de storm de on geveer 600 kilo wegende spits van de d<popsgezinde kerk losgewrikt. De spits viel op het dak van de kerk en veroor zaakte geen persoonlijke ongelukken. MIDDELBURG Zaterdagmorgen wilde T. M. uit Oost- en West-Souburg met zijn bestelauto de zevenjarige fiet ser J. Jasperse uit Grijpskerke passe ren. Hierbij kwam de jongen in de zachte berm terecht. Hij viel met zijn hoofd tegen de auto en werd met ern stige wonden naar een ziekenhuis ver voerd. Daar overleed hij in de nacht van zaterdag op zondag. ALKMAAR Het zesjarig jongetje Bcrtje de Waard uit Egmond aan den Hoef, is. toen hij plotseling een rij weg overstak, aangereden door een auto, bestuurd door de heer A. uit Eg- mond-Binnen. Het kind overleed de zelfde avond in een ziekenhuis aan de opgelopen verwondingen. VROOMSHOOP In Vroomshoop is de zevenjarige Anette Hudepohl door een vrachtwagen uit Vriezenveen aan gereden en gedood. AMSTERDAM De 69-jarige G. Oosterhoof uit Amsterdam is overleden aan de verwondingen, die hij opliep toen hij op zijn fiets werd aangereden door een auto die in een slip was ge raakt. ERICA In een met een dikke laag glibberig veen bedekte straat in Kla- zienaveen is het echtpaar Pol-Schoon- wille door een slippende personenauto aangereden. Mevrouw. K. Pol-Schoon- wille (61 jaar) werd zwaar gewond sa men met haar man naar het zieken huis in Emmen gebracht, waar ze bij aankomst reeds bleek te zijn overleden. De heer Pol werd niet levensgevaarlijk gewond. De modderlaag op de weg is veroorzaakt door vrachtauto's, die veen transporteerden, waarvan telkens stuk ken op de openbare weg vielen. Ver zuimd werd na het beëindigen van de dagtaak het verontreinigde wegdek schoon te maken. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het vliegtuig-incident boven het strand bij Bergen in Noord-Holland is veroorzaakt door een „Beechcraft" van de Marineluchtvaart dienst. De vijf inzittenden van dit toe stel hebben dat toegegeven. Het onderzoek naar het incident, dat drie strandwandelaarsters grote schrik aanjoeg, is nog niet volledig afgesloten. Het ziet er wel naar uit dat dit muisje voor de vijf inzittenden van de Beech craft nog een staartje zal hebben. Het kan een krijgsraad zaak worden. Dat het marine-vliegtuig werkelijk op minder dan 25 meter hoogte over de hoofden van de drie strandwandelaar sters zou hebben gevlogen wordt ove rigen sterk betwijfeld. De hoogte van laagvliegende vliegtuigen wordt door leken bijna altijd zeer onderschat. Wel kan worden aangenomen dat de Beech craft vrij steil is opgetrokken en daar bij zeer veel lawaai heeft geproduceerd. Dat de drie wandelaarsters daarbij door de luchtdruk tegen de grond zouden zijn gedrukt wordt evenmin waarschijn lijk geacht. Men houdt het erop dat de dames zich van schrik tegen de grond hebben gedrukt De politie zit intussen ook nog altijd met verklaringen van ooggetuigen, die spreken van een laagvliegend vier motorig vliegtuig met blauwe cirkel op het kielvlak, waarin de letters „PAN" voorkomen. FotoEnkele leden van het nog niet volledig samengestelde co mité fotografeerden wij zaterdag in Eindhoven. Van links naar rechts: J. Vrenken, F. Baeten, A. Wagemakers, ir. J. Siepman, mr. B. van Spaendonck jr., voorzitter F.HJ.M. van den Eerenbeemt, mr. C. Becht en drs. J. van Casteren. (Van onze speciale verslaggever) EINDHOVEN Noord-Brabant gaat de grote trom roeren om zijn wegenvraagstuk in de nationale aandacht te plaatsen. Op de zater dag door de KVP georganiseerde demonstratieve bijeenkomst is besloten: een speciaal actie comité te vormen, waarin alle groeperingen in Brabant verte genwoordigd zijn. Voorzitter van dit comité is de gedeputeerde F. H. J. M. van den Eerenbeemt. de actie zo lang vol te houden, totdat „de doofheid van minister Van Aartsen genezen is", zoals een van de comité-leden het uit drukte. Tijdens de vergadering, die werd bijgewoond door een groot aantal pro minente figuren uit de hele provincie en die rustig verliep, werd een telegram gestuurd aan de minister van Verkeer en "Waterstaat, de heer Van Aartsen, waarin het wegenbouwprogramma „vol strekt onvoldoende" genoemd wordt. In het telegram wordt ook gevraagd om een beleid dat tegemoet komt aan de eisen die aan belangrijke nationale en internationale wegen gesteld moeten worden. Het Actie-Comité Brabantse Wegen heeft aangekondigd onmiddellijk met zijn activiteiten te willen beginnen. Er zal een speciaal bureau worden inge richt. Uitgangspunt is dat het kabinet en minister Van Aartsen met „andere dan normale" middelen benadert moe ten worden. Men denkt aan een pers campagne met advertenties, de uitgave van een geïllustreerd weekend-blad dat huis aan huis bezorgd wordt, films en dia's die in de bioscopen vertoond wor den, een petitie die ondertekend kan worden door alle Brabanders, borden langs de wegen, en desnoods een rally naar Den Haag. DE GRIEPEPIDEMIE, die sedert half januari Rusland en een deel van Oost- Europa in haar greep heeft gehouden, zal binnen twee weken verdwenen zijn, zo wordt in de Sovjet-Unie verwacht. OPROERLINGEN in Malawi hebben een vrouw en een kind vermoord uit protest tegen het bewind van premier Hastings Banda. IN EEN industriewijk van Hileah (Flo rida) is een vrachtvliegtuig neergestort. De beide bemanningsleden kwamen om het leven. (Van een onzer verslaggevers) GOES Gisteravond rond half acht arriveerden in Goes eindelijk de Turkse studentendansgroep, die er eigenlijk al op vrijdag 5 februari had moeten zijn om de feestelijkheden van Kasporgo op te luisteren. De grote vertraging is volgens de leider ontstaan omdat de groep, die ruim 4.000 km moest afleg gen maar liefst drie auto-ongelukken heeft geliad. Bij de twee laatste was er alleen caar materiële schade, maar het eerste ongeval heeft het leven gekost aan de 21-jarige studente in de letterkunde Güler Gökyener. Drie andere studenten werden bij dit ongeluk gewond en moesten in een ziekenhuis te Ankara worden opgenomen. Dit ongeval ge beurde op 1 februari, al kort na het vertrek. Het sneeuwde toen en tenge volge van het gladde wegdek ging de bus slippen en sloeg driemaal over de kop. Het tweede ongeluk had plaats even buiten Istanboel, doordat een andere auto de bus sneed. Het derde ongeval gebeurde in Joegoslavië, juist toen men de Oostenrijkse grens wilde passeren. Hier werd de langzaam rij dende bus door een hevige wind tegen een ijzeren hek langs de weg gedrukt. Het was voor het Kasporgo-bestuur gisteravond een hele opluchting de groep te zien verschijnen. In Goes wist men gistermiddag al dat de Turkse studenten rond het middaguur in Kerk- rade waren aangekomen, van waaruit zij naar Goes gebeld hadden. Zaterdag morgen nog vertrok de voorzitter van Kasporgo, de heer C. Vervest. naar Aken om daar zelf alle mogelijke in lichtingen over de Turkse studenten in te winnen, waar de groep op 22 febru ari zou optreden. In Aken wist men ook van niets, maar wel beloofde men de heer Vervest dat men de Turken naar Goes zou doorsturen, zodra men de groep zou ontmoeten. In het Schuttershof te Goes waren BAHADIR GüDEK leider van de groep gistermiddag om vier uur een aantal pleegouders aanwezig. Enthousiast werd de groep daar gisteravond ontvangen. Meteen voerden de gasten een van hun folkloristische dansen uit. Na de be groeting door de heer Vervest werden de Turkse studenten door hun pleeg ouders meegenomen. De groep bestaat thans uit 36 personen. I.v.m. de begra fenis van de commissaris van de koningin zijn er vandaag geen activi teiten. Morgen zal er een rondrit door Zeeland volgen. MOSKOU, PEKING, SAIGON, HA NOI. De recente Amerikaanse bom bardementen op Noord Vietnamese bases hebben een iets mildere verhouding geschapen tussen de beide rode kemp hanen: Moskou en Peking. In bood schappen, die werden uitgewisseld ter gelegenheid van het vijftienjarig be staan van het wederzijdse vriedschaps- en bijstandsverdrag vragen de Chinezen de Russische leiders en alle andere communistische volken samen „het Amerikaanse imperialisten" in Zuidoost Azië te bestrijden. President Johnson wordt afgeschilderd als een „bandie tenleider" en de Amerikaanse politiek als agressief. Duidelijk lieten de Chine zen doorschemeren, dat zij gaarne troe pen willen leveren om de Amerikanen in Zuid-Vietnam te bestrijden. Geruchten, dat twee Chinese bataljons al in Noord-Vietnam waren aangeko men en dat 200.000 Chinese manschap pen al waren samengetrokken langs de grote spoorlijn naar Hanoi zijn door de Zuidvietnamese en Amerikaanse autori teiten intussen pertinent ontkend. Het Chinese Volksdagblad doet nog vrien delijker tegen de Russen. „Geen macht op aarde kan de vriendschap tussen ons ondermijnen", zo bazuint het blad, dat weliswaar erkent, dat niet alles koek en ei is tussen beide landen, maar dat er toch van overtuigd zegt te zijn, dat Peking en Moskou samen de vijand zul len verslaan en de eenheid binnen het communistische kamp zullen bewaren. De Russen lieten zich in even vriende lijke termen uit. „Het is onze wederziid- se plicht onze vriendschap te bevorde ren en het verleden uit te wissen", zo schreven Kosygin, Brezjnev en Mikojan aan Mao Tse Toeng, die nieuwe succes sen toegewenst kreeg bij de opbouw van het socialisme. Aangezien ook Noord-Korea zich ge schaard heeft in het koor van anti- Amerikaanse leuzen is het duidelijk, dat de eensgezinde houding tegen Washing- tons politiek in Zuidoost-Azië en vooral Vietnam is geïnspireerd door de recente bezoeken van Sovjet-premier Kosygin aan Hanoi, Pjongjang en Peking. Hanoi heeft van Kosygin bovendien uitgebrei de technische en agrarische hulp toege zegd gekregen. Cambodja, hoewel niet vereerd door een bezoek van Kosygin. doet dapper mee aan de anti-Ameri kaanse hetze. „Wij zullen de oorlog ver klaren aan de Verenigde Staten en Zuid-Vietnam als ons land aan dezelfde (Van een onzer verslaggevers BUSSUM Het is niét genoeg, wat het uitverkoren liedje „Het is genoeg" van onze breed armen zwaaiende Con- ny van den Bos bezit aan muzikale kwaliteiten om straks op het Eurovisie songfestival in Napels serieus mee te kunnen dingen naar de eerste plaats en de gouden plak. Niet alleen zyn tekst en melodie weinig attractief, maai ook moet Conny nog leren haar num nier minder vals te brengen dan ze za terdagavond in het Bussumse „Concor dia" deed. We zijn van haar betere vocale prestaties gewend. Op veel hoger peil stond ons inziens Shirley Zwerus met haar „Blijf bij mij", een nummer, dat zowel qua compositie als qua tekst met kop en schouders bo ven het bekroonde lied uitstak en dat loor Shirley weliswaar niet feilloos ■tweemaal ging het even mis), maar och acceptabel gebracht werd. Ze had neer punten verdiend evenals Gert Timmerman, wiens „Waar de wind de '.omer vindt" alleszins de moeite van iet aanhoren, maar minder van het lankijken, waard was. Het genre zou jchter in zo'n internationaal repertoire als het Eurovisie-songfestival biedt wei nig kans op succes gemaakt hebben. Jammer was het, dat van menige zin de laatste woorden haast onverstaan baar uitgesproken werden. Helemaal niet „geweldig" was Ronnie Tober, wiens sterk Amerikaanse accent be paald hinderlijk was. Even matig en zelfs kinderlijk was Trea Dobbs' bij drage: de Ploem, Ploem, jenka, dat het op een kleuterschooltje heel aardig zou doen, maar in „hogere kringen" zeker niet. We hebben weinig fiducie in Con- ny's „Het is genoeg", maar troosten ons met de gedachte, dat de Belgen met Lizze Marke nog beroerder voor de dag komen. Waardering hebben we voor de wijze, waarop deze nationale finale is voor bereid. Vorig jaar hebben we in de maanden, die aan het Kopenhaagse liedjescircus voorafgingen, een vurig pleidooi ge houden voor dit systeem, dat in andere landen al jaren gevolgd wordt. Terug blikkend op de afgelopen „vijfdaagse" constateren we, dat de vijftien liedjes, die de finalisten de afgelopen week hebben gepresenteerd, over het alge meen op hoger peil stonden dan de fi nale-liedjes. die vorige jaren meedon gen naar uitzending. De keuze van de jury was ons inziens evenwel niet steeds even gelukkig, waardoor de vijf finale- nummers van zaterdag maar een armza lig geheel vormden. luchtaanvallen als op Noord-Vietnam komt bloot te staan", zo heeft Cambod- ja's staatshoofd, prins Norodom Siha- noek, uitgeroepen. De prins erkende weliswaar niet de middelen tot oorlog voering te hebben, maar kondigde aan dan de hulp van Rood-China in te roe pen. Hij gaf Amerika de schuld van de crisis in Zuid-Vietnam en stelde een conferentie van de landen, d*5 hebben deelgenomen aan de conferentie van Genève (1954), voor. De Noordvietnamese legerleiding heeft intussen de internationale controle commissie verzocht onmiddellijk al haar waarnemers terug te trekken. Het ver zoek werd gemotiveerd met de ver wachting, dat hun leven niet zeker meer is door de herhalde Amerikaanse luchtaanvallen. Schout bij nacht David Bell, vice- stafchef van het geallieerde oppercom mando voor het Atlantisch gebied, heeft intussen meegedeeld, dat een groot deel van de NAVO-marine-eenheden mo menteel in Zuidoost-Azië is geconcen treerd ter bestrijding van het opruk kende communisme. Zuid-Vietnam krijgt binnenkort weer een nieuwe regering ter vervanging van het kabinet-Tran van Hoeong, dat onlangs werd afgezet. Premier zal wor den clr. Pham Hoey Qoeat, voormalig minister van buitenlandse zaken. (Van onze sportredactie) BREDA Het is een bewogen spoortweekeinde geweest. Onze eigen en speciale verslaggevers hadden het druk. Zij waren bij Feijenoord D.W.S., de topmatch in de vaderlandse competitie. De Rotterdammers wonnen en brach ten de spanning terug in de com petitie. Zij waren ook bij Ajax N.A.C. een strijd zo belangrijk voor de bezetting van de laatste plaats. N.A-C. verloor. Het „wran ge grapje", dat in Breda de ronde doet, zal deze week opgang maken. Het ziet er zwart en geel uit en vliegt eruit". Maar a propos. Overtroefden de schaatstitelwedstrijden niet alles wat er op sportgebied werd ge boden Wat een prachtigc presta ties van de Nederlanders. Ard Schenk derde in het eindklasse ment. Rudi Liebrechts zesde en Cees Verkerk. Wat een weelde. Maar ook dat was niet alles, want in Spanje werd Hsnk Scholte Europees kampioen biljart libre met een gemiddelde om van te watertanden. Tenslotte nog dit Regine Heit- zer volgde Sjoukje Dijkstra op als Europees kampioene kunstschaat sen. Alain Calmat won weer bij de heren. Renato Longo werd kam pioen van Europa cyclo-cross. Deze en andere sportonderwer- pen (waaronder uitvoerig „Er zijn nog duizenden amaturs) staan allemaal op de sportpagina's.

de Stem | 1965 | | pagina 1