Walcheren Zeeuwsch-Vlaanderen Voorlichting over suikerbietenteelt Roli voo ZUID-BEVELAND Amatei 14 febri MIDDELBURG VLISSINGEN I SCHRIJFMACHINE i Bosch-Optiek AXEL GOES HULST OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN Drillen ZONDAG Tom Okk kwart-fir in Mani DAGBLAD DE STEM VAN DINSDAG 9 FEBRUARI 1965 I f 183.- Dagblad De Stem D II N.V. SLAVENBURG'S BANK Bloembollenkwekers gaan vergaderen Houtmarkt wordt gereconstrueerd Gemeente-ontvanger L. Notté gehuldigd Autodief aangehouden EXAMENS HOOLWATFR Vandaag Morg en Hajer uitgesch 11 (Advertentie) Kampeerterrein B. en w. vragen'de raad een krediet van 97.500,- ter be schikking te stellen voor de aanleg van een kampeerterrein op het binnendijkse deel van het grondgebied van de voor malige Middelburgse haven. Dit kam peerterrein is vooral bestemd voor de Middelburgse jeugd. Ook georganiseerde jeugd uit andere gemeenten zal op het terrein worden toegelaten. Er is een sluitende exploitatie-opzet gemaakt. De Middelburgse Jeugdraad zal het kam peerterrein exploiteren. De gemeente zal het onderhoud voor haar rekening nemen. Het terrein zal plaats bieden aan maximaal 450 jongeren. Er wordt een overnachtingsstarief van 45 ct voorge steld. Er bestaat van de zijde van b. en w. geen bezwaar tegen een verhoging van dit tarief door de jeugdraad. Het uiteindelijke tarief zal wel aan de goed keuring van het dagelijks bestuur van de gemeente onderworpen dienen te worden. Opknapbeurt zwembad Mede ter verhoging van de veiligheid en om alg afzetting tegen te gaan zal het zwem bad aan de Poelendaelesingel gezand straald en twee maal achtereen geverfd moeten worden. De kosten bedragen 19.000 gulden. B. en w. hebben de raad om medewerking gevraagd. Parkeerschijven De raad zal tijdens zijn vergadering van 15 februari a.s. worden voorgesteld om voor het uitrei ken van zogenaamde parkeerschijven een vergoeding van 25 cent vast te stel len. Tot voor kort kon de gemeente de parkeerschijven gratis betrekken. Ze worden ook kosteloos uitgereikt. In het vervolg zullen de parkeerschijven de ge meente echter geld gaan kosten: eerst 13 cent, daarna 20 cent per stuk. Bur gemeester en wethouders vinden het bil lijk dat degenen, die in het vervolg graag een parkeerschijf hebben, daar voor een gering bedrag aan leges be talen. Per jaar zijn ongeveer 7000 par keerschijven nodig, aldus schrijven B. en W. aan de raad. Visaanvoer In de week van 1 tm. 6 februari werden aan de mijn de vol gende hoeveelheden vis aangevoerd: 7604 kg. garnalen, 616 kg. bot, 3105 kg. schar, 3442 kg. schol, 671 kg. wijting, 1584 kg. kabeljauw en 3 kg. tarbot. Bondsvergadering beambten Woens dag 10 februari 's avonds om 8 uur houdt de plaatselijke afdeling van de Nederlandse kath. bond van hogere mid delbare en lagere technici en chemici ,,St.-Bernulphus" een ledenvergadering in de Dr. Ottestraat. Het is een geza menlijke vergadering in K.F.B.I.-verband samen met de werkmeesters. Op deze vergadering kan kennis worden gemaakt met de regionale bestuurder voor Zee land, de heer J. M. M. Berkom. Ook zal de heer Veldhoven een toespraak houden over de nieuwe C.A.O. Carnavalsviering Het ligt in de bedoeling van de K.S.V. „Walcheren" op 27 februari een groot carnavalsfeest te organiseren. Hiertoe is een commissie in het leven geroepen, die de nodige voorbereidingen treft. Alle takken van sport van „Walcheren" kunnen komen meevieren. - Naaicursussen Aan de Gemeente lijke industrie- en huishoudschool zullen vanmiddag van 14.ÖÓ - 16.30 uur en van avond en morgenavond van 19.00 21.30 uur respectievelijk een middagcur sus en avondcursussen naaien worden gegeven. Aanvangsdata zijn dinsdag 16 en woensdag 17 februari. De cursus be staat uit 20 lessen. Openbare verkoop Bij een openbare verkoop in het concertgebouw door no taris H. Beijer werd de eengezinswo ning aan de Sottegemstraat 32, groot 74 centiare, verkocht voor f 15 200,- aan de heer J. Bodbijl. Het dubbel woon huis met erf aan de Slijkstraat 38, groot 1 are 14 centiare ging voor f 5.200,- naar de heer Witloks. Twee andere panden, werden wegens te laag bod, niet gegund. Nieuw en St.-Joosland Nieuwe pastorie Het totaal, dat tot heden aan giften van de ingezetenen voor de bouw van een nieuwe pastorie is ingekomen, waarvoor inmiddels door (Advertentie) met luxe tas 2 (of 6 termijnen van f 30.50) Zwitserse precisie - Italiaanse vormgeving Garantie en gratis service Kantoormachinehandel J. A. B3ESBROECK Gentsestr. 21a-23 HULST Tel. 01140 - 2080 Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377 Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Expluttatie- voor Zeeland. inspectie Zeeland F. DE LI UT L. K M DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT v Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm 1 mm ingezonden mededelingen 2''> mm gewone advertenties Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder t 1,— elke regel meer f 0.25 Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en f 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. de kerkeraad voor de bouw de grond aan de Oude Rijksweg is gekocht van de gemeente, is een bedrag van f 16.000 gepasseerd. 4 Westkapelle Vergadering Oranjevereniging De oranjevereniging van Westkapelle, hield een algemene ledenvergadering onder voorzitterschap van burgemeester De Meester. Op deze vergadering werd het voorlo pig programma voor de komende oran jefeesten vastgesteld. Op 4 mei zal een dodenherdenkisg wor den gehouden bij het landingsmonument, waarna men naar de algemene begraaf plaats zal gaan, waar bij de graven van de omgekomenen bij het bombardement bloemen zullen worden gelegd. Op de nationale bevrijdingsdag zal des middags een groot spel, in de geest van ,,Een tegen allen" gespeeld worden, een spuitbalwedstrijd en 's avond een openluchtbal op het marktplein. De koninginnedag zal een dag voor de kinderen zijn. Rondwandeling door het dorp met het fanfarekorp, 's mi- dags kinderspelen en 's avonds een can tate of bevrijdingspel. Geslipt. In de nacht van zondag op maandag kwam de heer J. de P. uit Axel met zijn personenauto vanuit Terneuzen de Nieuwendijk oprijden. Door onbeken de oorzaak kwam hij te slippen waar door hij de macht over het stuur ver loor en achtereenvolgens een lantaarn paal, verkeersbord en een afzetting ram de. Het voertuig werd aanzienlijk be schadigd. (Advertentie) ASSURANTIëN Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150) - 3553 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 De Bromvlieg De bromfietsclub ,,De Bromvlieg" heeft in de Prins vam Oranje te Goes weer haar jaarlijkse feestavond gehouden voor haar leden, donateurs en verdere belangstellenden. Aanwezig waren de loco-burgemeester J. S. Visscher en echtgenote, inspecteur van politie S. E Siebels en gezin en de heer A. J. Adriaanse. Van het talrijke publiek mocht de op 1 mei a.s. met pensioen gaande inspec teur een ovationeel applaus in ont vangst nemen. Hierna verzorgde een cabaret-gezel schap van René Frijters-variété de feestavond, met het programma „Jo lijt". Bouk Martens was bijzonder op dreef in zijn conferences en sketches, terwijl ook Albert Brosens, het ko mische duo de Tobo's, Yvonne en Cees de Nijs met zijn kwartet bijzonder „in" waren. De hoofdprijs uit de grote „Brom vlieg"-loterij. een brommer, werd ge wonnen door de heer C. Hoeder te Goes. Wansweert Feestvergadering Door de plaatse lijke afdeling van het N.K.V. zal op vrij- 12 februari a.s. te 8 uur in de zaal „Zeelandia" een feestvergadering worden gehouden. Het cabaretprogram ma „Zonneschijn" zal worden vertoond. Na het cabaret zal er gelegenheid zijn tot dansen. Lectuurkastje In het lectuurkastje van het Rode Kruis werden in 1964 1.516 kg. tijdschriften en 49 boeken ge deponeerd. Deze week komt er te Hans- weert een kastje te staan bij het ge meentelijk badhuis. Ruim 2000 chroni sche patiënten, die thuis worden ver pleegd, ontvangen deze lectuur gratis. Kruiningen Tennisclub In „Ons Dorpshuis" te Kruiningen heeft de tennisclub „Krui- ningen" haar jaarvergadering gehouden onder voorzitterschap van de heer P. Polderman. Besloten werd de junioren deel te laten nemen aan de landelijke competities. Verder zal, wanneer het district Zeeland tot aanschaf van een tenniskanon zal overgaan, ook de Krui- ningse tennisvereniging zich hiervan gaan bedienen. Besloten werd tot contri butieverhoging. Wegens vertrek naar elders werd voor de heer L. Schrier de heer W. J. Katsman als bestuurslid ge kozen. Verkeersavond De fruittelersver eniging heeft in „De Korenbeurs" een verkeersavond georganiseerd. Als gasten op deze avond waren uitgenodigd de leden van de Z.L.M. afdeling Kruinin gen. Door opperwachtmeester A. Mauer werd een lezing gehouden over het ver keer. Speciaal werden de problemen van de landbouwmotorrijtuigen in verkeer behandeld. Tevens werd de wet aan sprakelijkheidsverzekering motorrijtuigen nader toegelicht. Na de pauze vertoon de de heer A. Bauer, rijinstructeur bij „De Bevelanden", dia's van de meest voorkomende fouten in het verkeer. Op perwachtmeester Mauer hield daarna nog een wedstrijd. Bejaardenbond. Door de algemene bond van bejaarden werd onder voor zitterschap van de heer A. Dek de jaar vergadering gehouden. Op deze verga dering was tevens aanwezig de rayon voorzitter de heer Leenhouts. In een ingekomen stuk van de ge meente werd afwijzend beschikt op een verhoogde subsidieaanvrage van de bond. Dit bericht werd met geen instemming begroet. Mevr. I. Rijk-Beghijn, secretaresse deede mede dat er momenteel 233 leden zijn. In 1964 hebben zich 21 nieuwe leden gemeld. Op 8 februari zal een aanvang gemaakt worden met de bejaardengym- nastiek in „Ons Dorpshuis". Na de pauze werd door de heer Leen houts de Algemene Bijstandswet behan- deld. In de bestuursfunctie werden herkozen de heren A. Dek, voorzitter; S. Visser, penningmeester. Stelden zich niet meer herkiesbaar de bestuursleden A. Mar lijn en J. v. d. Parel. In hun plaats wer den gekozen mevr. de wed. Duindam- Klap en L. Wiskerke. In de kascommis- sie werd in plaats van de heer Ferdi- randusse de heer J. de Klerk gekozen. Ovezande Schieting. De handboogver. Spes-Nostra' te Ovezande hield haar schieting op de liggende wip bij de wed. C, Verbeek. Aanwezig waren 72 schutters van 13 ver schillende verenigingen. De uitslag is als volgt: hoofdvogel: C. D. Raas, van Wil- lem-Tell te Ovezande, le zijvogel: M. v.d. Guchte, van Spes-Nostra te Ovezande bij loting, 2e zijvogel: J. Rijk van Eeensge- zindheid te 'sHeevenhoek, bij loting, le bovenkal: F. Koens, van Spes-Nostra te Ovezande, 2e bovenkal: A. Rentmeester, van Willem-Teil te Ovezande, le onder- kal: O. Steenaert, van ADLM te Kwaden- damme bij loting, 2e onderkal: P. Tim mei-man, van Vrije-Schutters te 's-Hee- renhoek bij loting, le klep: J. de Rijke, van Edele-Handboog te Oudelande, 2e klep: C. Lous, van Edele-Handboog te Oudelande, 3e klep: C. D. Raas, van Wil- lem-Tell te Ovezande, Meeste kleine vo gels: M. v. Steenbergen van Willem-Teil te Ovezande met 4 stuks. Oudelande Schieting. De handboogvereniging „Juliana" te Oudelande hield haar schie ting op de liggende wip in café Centrum bij de heer J. de Rijke. Aanwezig waren 48 schutters van 12 verschillende ver enigingen. De uitslag is als volgt: hoofd vogel: K. L. v. Steenbergen, van Willenr- Tell te Ovezande, le zijvogel: J. Koens, van Victoria te Kwadendamme, 2e zijvo gel: C. D. Raas, van Willem-Teil te Ove zande, le bovenkal: G. Geense, v. Edele Handboog te Oudelande, 2e bovenkal: A. v. d. Bulck, van Eensgezindheid te 's Heerenhoek, le onderkal: A. v. d. Bulck, van Eensgezindheid te 's-Heerenhoek, 2e onderkal: A. Martens, van VIOS te 's- Heerenhoek, le klep: A. de Jonge-Rijk, van Willem-Teil te Ovezande, 2e klep: C. D. Raas, Van Willem-Teil te Ovezande, 3e klep: J. A. Rijk, van ADLM te Kwa dendamme. Meeste kleine vogels: A. Martens, van VIOS te 's-Heerenhoek met 4 stuks. 's-W-*«rs»nhoek Oudste inwoonster. De oudste in woonster van deze gemeente, Catharina de Koning is gisteren 90 jaar geworden. Burgemeester R. O. M. Waelput ging gistermiddag bij haar óp verjaardagsvi site. De jarige woont aan de Hoofdstraat 22. Yerseke Raadsvergadering. In zijn nieuw jaarsrede gaf burgemeester Willemsen een uitvoerig overzicht over het afgelo pen jaar waarbij hij allereerst de oes tercultuur en de schaderegeling be trok. Onbegrijpelijk dat het zo lang moet duren eer het toegezegde wetsontwerp tot schadevergoeding afkomt. Dat er voorschotten worden verleend neemt niet weg dat er grote onrust en onzekerheid heerst. De Mermorie van Antwoord is vo rige week verschenen. Het is teleur stellend dat diverse suggesties vanuit Yerseke niet zijn overgenomen. Wellicht dat bij de openbare behandeling nog ver anderingen mogelijk zijn." Aan voorschotten op hun schadeclaim werd tot op heden uitbetaald f 2.844.600,-. Voor levensonderhoud aan gedupeerde oesterkwekers f 299.585,70 terwijl voor omschakeling f 12.904,90 werd betaald aan reis- en verblijfkosten. Een 9-tal oesterkwekers zet het bedrijf voort, zij het dan door aankoop van zaaioesters uit het buitenland. De mosselcultuur geeft reden tot grote dankbaarheid. De aanvoer bedroeg in 1964 ruim 1 miljoen ton. Te betreuren is dat het proefbassin voor verwatering van mossels in Zee land door de minister is afgewezen. Dankbaar was de burgemeester voor de hulp bij het omschakelen naar cham pignonteelt en pluim veebedrijven. Ook voor veel werknemers werd werkgele genheid geschapen door vestiging van de kippenconservenfabriek „Speciaal Mun- di" waar 55 personen te werk zijn ge steld. Verheugend is de belangstelling van bollenkwekers uit Holland voor deze cultuur in Z.-Beveland. De woningbouw geeft nog steeds grote zorgen. Door de ratiobouw, 40 woningen voor Yerseke, zijn voor 1965 geen wo ningwetwoningen toegewezen, doch wel 6 premiewoningen en 2 in de vrije sec tor. In 1964 werden 19 woningen vol tooid en waren op 1 jan. 1965 in uit voering 10 woningen. Twee belangrijke zaken noemde de heer Willemsen, het voorstel van Prov. Bestuur tot samen voeging van Kruiningen en Yerseke en uitbreiding van de haven. Wat de sa menvoeging betreft moet men eerst maar eens afwachten hoe de situatie zich in deze streek gaat ontwikkelen i.v.m. de kanaalplannen. Zoals de vorderingen la ten aanzien zal de nieuwe haven in juli in gebruik kunnen worden genomen. Hij hoopte dat deze voor Yerseke in de toekomst zijn waarde zal houden. De Bijstandswet had zijn volle waardering, maar als een gemeente niet in haar le vensonderhoud kan voorzien is ze armer dan het meest behoeftige gezin in Ne derland. 1965 zal ook voor de burgemees ter grote verandering teweeg brengen, daar bij binnen afzienbare tijd, wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd de voorzittershamer zal gaan neerleg gen. Bij de rondvraag kwam de verkeerssi tuatie Postbrug en de dijk Kruispunt- Overweg Station ter sprake. Voor beide is contact ter verbetering gezocht. Over de nieuwe haven waren klachten over plaatsing van palen en gevaarlijke situa tie aan de glooiing. Een en ander wordt nader bezien. Voor verbetering Lange- ville kan in de volgende raadsverga dering een desbetreffend voorstel ver wacht worden. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De gezamen lijke afdelingen van de Kon. Alg. Ver. voor bloembollenkuituur in zuid-west- Nederland houden vrijdag 19 februari in de Hollandse Tuin te Bergen op Zoom een „bloembollendag". Tijdens de bijeenkomst, die om kwart voor tien begint zullen de heer S. Kop- pes, technisch ambtenaar bij het RTC Hoorn en ir. B. Braams, rijkstuinbouw- consulent van de NOP inleidingen hou den over de onderwerpen „Van land bouw naar bloembollenteelt" en „Bloem bollenteelt, kapitaalintensief of arbeids intensief?". Bovendien zal de film Pohyby Rostlin worden vertoond. (Van een onzer verslaggevers) Indien de raad tijdens de vrijdagavond te houden openbare vergadering zijn goedkeuring aan het betreffende voor stel van b. en w. zal hechten zal de Houtmarkt in beperkte mate worden ge reconstrueerd, zulks om meer parkeer gelegenheid in de binnenstad te schep pen. Het is de bedoeling, dat de breedte van de rijbaan om de Houtmarkt aan de Noordelijke zijde met 2 meter tot zes meter zal worden teruggebracht, ter wijl voorts enkele boompjes zullen wor den verplaatst. Op die manier zal par keergelegenheid voor 14 auto's ontstaan. De auto'ë zullen moeten worden opge steld in de aan te brengen vakken". Een ingrijpender reconstructie is naar de mening van b. en w. niet mogelijk en wenselijk. Het „karwei" zal f 1548.50 van het gemeentelijke budget vergen. Voorts is er een voorstel de presentie gelden voor de raadsleden te verhogen tot 20,- voor het bijwonen van raads vergaderingen en f 10,- voor het bijwo nen vas commissie- en andere (gemeen telijke) vergaderingen. Enkele begro tingswijzigingen 1964 zullen moeten wor den vastgesteld, terwijl aan het begin van de vergadering de beëdiging van het nieuwe raadslid, de heer E. d'Hooge opvolger van de heer B. Picavet zal plaatsvinden. N.K.V. Kaarting- Het bestuur van de N.K.V. (Vrouwenbond) organiseerde voor de leden een kaartavond. Bij het bieden was de uitslag: 1. E. Verheye - mevr. L. Pijcke - Haers; 2 E. de Poor ter - mevr. v.d. Heyden; 3. mevr. de Loos - L. Overmeire. In de verliezersronde werd de stand: 1. P. v.d. Heyden - mevr. de Poorter- Verheye; 2. P. Damen - mevr. Mat» thijs - Meulbroek. Mevr. Faro won de eerste prijs met jokeren; 2 mevr. Mornhout - Coens; 3. A. Pycke - Pa- meles, 4. mevr. W. v. Steenberghe - v.d. Bossche en 5. M. v. Steenberghe. Deze geslaagde kaartavond werd in de Katholieke Kring gehouden. Spuitclub Voorzitter P. v. Daele opende de vergadering van de spuitclub met een welkomstwoord aan de leden en de heer K. Schipstra uit Wagenin- gen, die aan de hand van een prachtige collectie dia's, enkele raadgevingen gaf en de nieuwste methoden besprak voor het bestrijden van planteziekten. Na deze voorlichting volgde de huis houdelijke vergadering. Wegens periodiek aftreden van secre taris - penningmeester V. v.d. Hemel en bestuurslid A. v. Deursen werd er een stemming gehouden. De heer Van de Hemel werd herkozen en de heer G. Buyse nam de plaats in van bestuurs lid A. v. Deursen, die zich niet herkies baar had gesteld. De drukbezochte ledenvergadering werd gehouden in Hotel du Commerce. Jeugd en muziek Onder auspiciën van „Jeugd en muziek" vervolgt lan delijk directeur Ru. Sevenhuysen zijn se rie populaire lezingen onder de naam „Geniet meer van muziek" op 12 fe bruari in de burgerzaal van het ge meentehuis. Vergadering Z.L.M. In hotel de Eenhoorn heeft de Z.L.M. een algemene ledenvergadering gehouden. Voorzitter A. de Zwart meende in zijn openings woord te mogen vaststellen dat 1964 een goed jaar is geweest voor de landbouw. De gegarandeerde produkten, o.a. tar we en suikerbieten, gaven een hoge gel delijke beloning. Voor de vrije produk ten echter, werd door de hoge opbreng sten de markt overvoerd waardoor de prijzen zakten en zelfs beneden het peil van 1963 bleven. De kosten zijn weer aanmerkelijk gestegen. Voor de gewone boer wordt het steeds moeilijker het hoofd boven water te houden en om van de ondernemerswinst rond te komen. De heren J. Verhage en H. Brakman wer den herkozen als bestuurslid. Als afge vaardigde naar de algemene vergade ring in Goes werd aangewezen A. de Smit. Voorts werd behandeld het vraag stuk „Bedrijfshulp in de Landbouw". De algemene mening was dat dit punt in de streek nog niet urgent is. De heer J. Markusse van de land- bouwvoorlichtingsdienst te Goes hield een inleiding ver „Verandering in be drijf en gezin". 's Avonds werd door de P.J.G. uit IJzendijke het toneelspel „Liefde in de Duiventil" opgevoerd. Na afloop van dit toneelspel werd nog het Z.L.M-journaal vertoond waarin de fokdagen van Tho- len en Walcheren voorkwamen. Tafeltennis In de Katholieke Kring zijn de leden van de plaatselijke tafel tennisvereniging Ontspanning Na Ar beid. weer met bat en bal aan de ta fels verschenen. Het eerste team moest met 6-4 in P.Z.E.M. 2 zijn meerdere erkennen. Met dezelfde cijfers verloor ONA 3 van Wilno 1, terwijl het vierde tegen Wikio 2 5-5 speelde. De wedstrijd ONA 1-Sorry 1 moest met een stand van 5-4 worden afgebro ken. De spelers van Sorry zouden in hun laatste wedstrijd een gelijkspel kunnen behalen, maar bij een 14-15 stand in de derde set, was er juist nog gelegenheid om de laatste boot naar Vlissingen te kunnen halen. Vandaar dat de wedstrijd werd afgebroken. Bridge De stand in de bekercom petitie van de Oostburgse bridgeclub na de tweede ronde luidt als volgt: Groep A: 1. HH v. Veen-Verstraeten 175 pnt., 2. HH v. Male - de Smet 151, 3. echt paar Rosenkranz 149,.4. gebr. de Smet 147, 5. Ouweneel - Verstraeten 143, 6 Acke - Arkenbout 135, HH Belderok De Snoo 133, 8. HH Kareis - Neve 119. Groep B: 1. echtpaar Kamminga 158, 2. Belderok - Van Heyfte 151, 3. DD Belderok - Brevet 147, 4. echtpaar Ris- seeuw 143, 5- HH. Brevet - Van Hee 140, 6. DD Risseeuw - Risseeuw 138, 7. echtpaar Klerks 138, 8. echtpaar Lu- teyn 137. Schietwedstrijd. Op maandag 22 fe bruari a.s. zullen de leden van de re- serve-rijkspolitie weer hun jaarlijkse schietwedstrijd organiseren. Deze wed strijd wordt gehouden in de kantine van de Fosfaatfabriek, ingang Westkade. De wedstrijd begint precies om half acht. De wedstrijd zal bestaan uit het schieten, met de buks, op juistheidsschijven. Ter aanvulling kan worden geschoten met windbuksen op juistheidsschijven en ge- luksschijven. Koning- en prijsschieting. De schut tersvereniging ,,De Kring" heeft haar jaarlijkse koning- en prijzenschieting in het clublokaal bij de heer G. Wulffaert gehouden. Koning 1965 werd met het 10e schot, de voorzitter de heer W. L. Lam mens, welke 71 jaar oud is. De uitslag van de prijzenschieting: 1. W. Lammens met 7 punten; 2. F. de Meester met 7 p.; 3. R. Krieckaard met 7 p.; 4. A. Reni- que jr. met 6 p.; 5. R. Saeij met 6 p. en 6. H. v. d. Bossche met 5 p. Bij de prij zenschieting schoot kampioen Lammens nogmaals de hoogvogel af. In een buitengewone raadsvergadering werd de gemeente-ontvanger de heer C J. Notté, welke tevens gemeente ont vanger is der gemeenten Koewacht en Overslag in het bijzijn van de leden van de commissie van bijstand en het ad ministratief personeel i.v.m. zijn 25-jarig ambtsjubileum officieel gehuldigd. Als eerste van de sprekers voerde burgemeester R. A. J. den Boer het woord. Hierna werd de jubilaris na mens het gemeentebestuur een zetel aan geboden. Ook mevr, Notté werd in de hulde betrokken. Zij kreeg een bloeme tje aangeboden. Daarna werd het woord door de gemeente-secretaris de heer G A. van den Hemel gevoerd, die de wens uitte dat de jubilaris nog vele jaren mocht werken in dienst der gemeen te. Laatste spreker overhandigde na mens het gehele gemeentepersoneel een scheerapparaat. De heer J. J. van Wa terschoot voerde het woord namens het college van bijstand. Hij bood de ju bilaris een langspeelplaat aan, terwijl mevr. Notté van het college nog een bloemetje te incasseren kreeg. De jubilaris bracht vervolgens dank aan de vele sprekers, en ook hij hoop te nog vele jaren in dienst der gemeen te te kunnen werken, maar dan het liefst in de agglomeratie van Sas van Gent. Lente Bewoners van Zaamslag die zondagmorgen vroeg genoeg uit de veren waren hebben weer de eerste lentebo den gezien toen zij een vijftal blauwe reigers met' langzame, diepe vleugelsla ge»n naar hun nesten in de kolonie op de hoeve ,,De Punt" zagen terugkeren Enkele dagen later dan vorig jaar, maar toch is het een teken van het naderend voorjaar. Gedurende de rest van de fe- bruarimaand zullen de vogels - en on dertussen zullen er nog wel van hun zui delijke vakantie terugkeren - van 's mor gens tot' 's avonds in de weer zijn om de nesten in orde te maken, want eind februari is de blauwe reiger meestaL alweer volop aan het broeden. Jubileum bij waterleiding Bij de N. V. Waterleidingmaatschappij Zeeuwsch-Vlaanderen" heeft de heer C. J. Michielsen te Terneuzen, chef van de machinale administratie van de af deling boekhouding wateradministratie e incasso, zijn zilveren jubileum gevierd. Begonnen als typist heeft de jubilaris diverse administratieve afdelingen door lopen. Op grond van zijn betoonde toe wijding en ijver, gepaard aan een tech nische feeling, bekleedt hij sinds enige jaren de huidige functie. De heer en mevrouw Michielsen werden in de voor middag thuis gefeliciteerd door de di recteur van de maatschappij, ir. G- P. M. Dikötter, de bedrijfseconoom, drs, C. Brom en een deputatie van het per soneel. De directeur speldde de jubi laris het gouden insigne wegens 25 jaren trouwe dienst op en overhandigde hem de gebruikelijke enveloppe met inhoud Mevrouw Michielsen mocht een fraaie bloemenmand in ontvangst nemen. Na mens het personeel bood de heer W. J. van Driel een geschenk aan. In de na middag was er voor collega's en vrien den gelegenheid de heer en mevrouw Michielsen te feliciteren, waarvan een ruim gebruik werd gemaakt. breskens Wit-Gele Kruis Het Wit-Gele Kruis Breskens heeft in het wijkgebouw de laatste van een viertal bijeenkomsten gehouden voor de leden. Per 1 maart zal er in Breskens een wijkzuster ge plaatst worden. Hiervoor dient de con tributie aanzienlijk te worden verhoogd. Deze zal met ingang van 1 januari gaan bedragen f 12,-. f 18,-, f 24,- en f 30,-. De oude bedragen waren f 7,50, f 9,50, f 12,50 en f 15,50. Unaniem was men van mening dat verhoging noodzakelijk is, gezien de grote kostenstijgingen van de laatste tijd. Medegedeeld werd nog dat de contributie per kwartaal zal wor den geïnd. Heemkundige kring De Heemkun dige Kring West-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt op 10 februari in het gebouw van de Vrij Evangelische gemeente een filmavond. De heer A. Hoolhorst uit Oostburg zal een uiteenzetting geven over heemkunde. Voorts zal door ir. A. Baudts uit het Belgische Eeklo een film worden vertoond over de Vlaamse Polders." Groede Vergadering Groene Kruis De Groe ne Kruis-afdeling komt 11 februari in algemene vergadering bijeen bij de heer A. Ekkebus. De agenda vermeldt o.a. een voorstel tot contributiewijziging, jaarverslagen van de secretaris en pen ningmeester, bestuursverkiezing en be noeming lid van de kascommissie. 'Jzendijke Begrotingsbehandeling De behande ling vani de gemeentebegroting 1965 in de raad is een ware marathon zitting ge worden, want begonnen om half acht was men te middernacht nog bezig zich in de problemen te verdiepen. Goedgekeurd werd de subsidieaanvrage van het Fruitteeltproefbedrijf te Philip pine a f 100.van de oudercommissie van de o.l. school van f 50.van de r.-k. kweekschool St. Louis te Ouden bosch voor 1 leerling van IJzendijke; van de Ned. Politie Sportbond a f 25.ter wijl een subsidieverhoging t.g.v. 't Wit- Gele Kruis eveneens genade in de ogen van de raad kreeg. Een krediet van f 4000.werd beschik baar gesteld voor het aanbrengen van be planting op het terrein van de waterzui veringsinstallatie. Burgemeester J. J. M. Ficq en het raadslid A. Salomé werden als lid en plaatsvervangend lid herbenoemd in de commissie van bestuur van de instelling buitengewoon openbaar lager onderwijs en in de commissie van vervoer van bo venvermeld bestuur. Voor de aanvang van de begrotingsbe handeling gaf de voorzitter een overzicht van de plannen welke men in 1965 hoopt te verwezenlijken. Voor 1965 hoopt men vooral de sportvoorziening van de jeugd danig te verbeteren wegens het in uit voering komen van het zwembadplan met speelweide en afronding van het ge hele speelcomplex en de bouw van een gymnastieklokaal. Zorgelijker liet voor zitter zich uit wat betreft de personeels voorziening voor de gemeente waarvoor enkele vacatures bestaan. In zijn algemene beschouwing legde J. Cornells (Kath. Middenstand) vooral de nadruk om het stratenplan bij te houden en uitte hij zijn bezorgdheid voor de on derbezetting van het secretarie-personeel. Bij de behandeling pleitte dezelfde spre ker voor een verhoging van de uitkering van de kosten per leerling van de bijzon dere scholen, die in de begroting reeds zijn verhoogd tot f 60.Terzake zullen b. en w. hierover binnenkort met nieu we voorstellen komen. Ook had spreker nog wensen ten aanzien van voorzienin gen ten behoeve van de bejaardensoos in de Rosemarijnstraat, die zo druk wordt bezocht dat er b.v. tafels en stoelen tekort zijn. De uitgaven kapitaaldienst bedragen f 2.821518.71 en inkomsten f 2.342853.90 met een nadelig slot van f 478.664,81. De gewone dienst sluit met een post onvoor zien van f 2918,48. Kloosterzande Voorbereiding Carnaval De voor bereidingen tot het vieren van een groots carnaval zijn in ons dorp alweer in vol le gang. Zo werden, tijdens een bal in het Witte Huis, door de Raad van Elf, twee dames uitgekozen voor het gevolg van Prins Kloris 11. Deze eer viel te beurt aan de jonge dames A. Baart uit Kloosterzande en M. Struijlasrt uit Walsoorden. Zoals gebruikelijk zal in de namiddag van dinsdag 2 maart a.s. ook weer een grote carnavalsoptocht door de straten van het dorp trekken. Re clamewagens zullen ook in de optocht worden opgenomen en kunnen zich op geven op het adrés Groenendijk 61. Voor lopende groepen en enkelingen in de optocht zijn eveneens prijzen beschikbaar Lamswaarde Schieting Sociëteit „De Vrede'' or ganiseerde een schieting waaraan 71 schutters deelnamen. De uitslag was: hoogvogel C. Bogaert, Lamswaarde; le zijvogel: J. Heijman, Boschkapelle; 2e zijvogel: J. Pauwels, Kloosterzande. Het was een gezellige wedstrijd die een spor tief verloop had. Dansavond De jeugdige sportclub SDV organiseerde een dansavond, die maar matig werd bezocht. De organisa tors van dergelijke avonden, die alles in het werk stellen om de jeugd in behoor lijke banen te leiden, verdienen werke lijk een betere steun van de jeugdige gemeenschap. Philippine Schoorsteenbrand In de woning van de gebr. Buijsse in de Mosselpolder ont stond een nog al felle schoorsteenbrand. Een vijftal brandweerlieden hadden het vuur binnen een half uur onder de knie. Alhoewel de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien was er weinig brand en waterschade. NKV-vergadering De afdeling van het NKV" hield een vergadering, waarbij een nieuwe penningmeester moest worden benoemd. De voorzitter A. Hamelinck en de secretaris M*. Ploegaert werden herko zen. Als penningmeester werd benoemd de heer J. Spuesens. St.-Willibrordus Op zaterdag 13 fe bruari a.s. om 7.00 uur is er een verga dering van de fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus" in zaal L. Steyaert. De voornaamste agendapunten zijn: notulen en jaarverslag; jaarverslag van de pen ningmeester; verkiezing van een penning meester en een bestuurslid. Na afloop van de vergadering is er een gezellig samenzijn. Verloting Onlangs had de trekking plaats van de loterij gehouden door en voor de schaakclub „Het Witte Paard welke dit jaar zijn 5-jarig bestaan viert. De trekking geschiedde door een politie ambtenaar. De belangrijkste prijzen vie len op de nummers 1220 - 1485 - 1646 - 1642 - 1899 - 931 - 1660. Schoondijke Reünie. Vanmiddag zal de vereni ging van oud-leerlingen van de rijk: middelbare landbouwschool in de aula van de school een ledenvergadering houden. Op de agenda staan meest huis houdelijke punten. Voorts zullen de prijzen van de gehouden ploegwedstrij- den worden uitgereikt en zal burge meester G. H. E. M. van Waes van West- dorpe „Enkele indrukken van een we reldreis" weergeven. Sluis Ouderavond In de lagere schoo werd de jaarlijkse ouderavond gehou den o.l.v. mevr. T. Kapsenberg-Linden- berg. Namens het gemeentebestuur were deze bijeenkomst bijgewoond door wet houder J. H. Gevaert. De heer P. Bosch bracht verslag uit van de financiële toe stand en mevrouw Kapsenberg gaf een overzicht van de activiteiten. Door het hoofd der school, de heer G. J. van Oorschot, werd een toelichting gegeven op de schoolreisplannen in 1965. Dit jaar zullen de leerlingen ook weer stek jes krijgen van kamerplanten, die ze dan in de. zomermaanden thuis kunnen opkweken en in het najaar kunnen expo seren. Hierbij zullen dit jaar ook de lagere klas ingeschakeld worden. Mevr. Kapsenberg werd als voorzitster van de oudercommissie herkozen. Na de pauze vertoonde de heer A. Paridaen Diolae- ghe uit Sint-Kruis dia's over orchideeën die in het land van Cadzand nog worden aangetroffen. Filmavond Rode Kruis De jaar lijkse filmavond van het Rode Kruis, afdeling W. Z.-Vlaanderen, die in hotel Centraal gehouden werd, werd zeer druk bezocht. Na een inleidend woord van de heer W. H. Kapsenberg werd eerst een filmpje gedraaid over de bloedtransfu siedienst van het Rode Kruis en hield propagandist, de heer M. I. Hoste een causerie over de talrijke taken van hé' Rode Kruis. Na de pauze werd de hoofd film „De trotse rebel" vertoond, een kleurenopname, die de zaal bijzondei boeide. Plattelandsvrouwen In café Wilhel- mina hield de afdeling Sluis van dc Ned. Bond van Plattelandsvrouwen haar jaarvergadering o.l.v. mevrouw A. La- ko - De HulLu. De bestuursleden mevr. J. Almekinders-Risseeuw en J. Bosch - Corthals waren reglementair niet meer herkiesbaar en werden vervangen door mej. A. A. C. A. Metz en mej. M. Witte De voorzitster bood de scheidende be stuursleden een bloemetje aan en be dankte hen voor de prettige samen werking. Het huishoudelijk gedeelte werd afge wisseld met een dia-lezing over de Ver enigde Staten door W. de Bruyne uit Cadzand. Mevr. Lako bood hem een pla- tenbon. aan en deelde vooi"ts mede dat 5 maart de heer J. M. A. C. van Dongen zijn belevenissen in het hoge noorder van Europa komt vertellen. (Van een onzer verslaggevers GOES In de Prins van Oranje te Goes is maandagmiddag een voorlich- tingsmidda«g gehouden over de suiker bietenteelt. Deze middag was georgani seerd door de vereniging voor bedrijfs voorlichting West-Zuid-Beveland en de rqkslandbouwvoorlichtingsdienst te Goes. Als voornaamste gespreksthema werd tijdens deze middag de voorjaarsmechani- satie in de bietenteelt behandeld. De heer J. Andringa uit Goes was de eerste inleider op deze voorlichtingsmid dag. Hij zette uiteen waarom de bewer king van de grond een zo belangrijke factor is. Uitvoerig lichtte hij voorts toe hoe deze bewerking het beste kan ge schieden. De heer Andringa wees er ver der op, dat bij gebruik van precisie- zaaimachines heel goed gelet moet wor- (Van onze correspondent) MIDDELBURG Zaterdag j.l. miste J. P. M. uit Oost- en West-Souburg na een bezoek aan een restaurant alhier zijn auto. Hij deed direct aangifte bij de po litie. Kort daarna is de dief met de ge stolen auto bij Nieuw- en St. Joosland uit de bocht gevlogen. Hierbij kwam de auto op zijn kop in de sloot terecht. Om. standers zagen de chauffeur ongedeerd uit de auto kruipen. Hij verklaarde, zelf de politie te zullen inlichten, hetgeen na tuurlijk niet is gebeurd. Uit het latei- opgegeven signalement kon de politie echter opmaken hoogstwaarschijnlijk met de Vlissinger H. H. van V. te doen te hebben Via 't opgegeven signalement kon van V. zondag in Putte worden aange houden door de koninklijke Nederlandse marechaussee. Hij werd overgebracht naar het politiebureau in Middelburg en heeft inmiddels een volledige bekentenis afgelegd. Van V. is in verzekerde bewa ring gesteld en zal binnenkort worden voorgeleid. De auto van M. werd bij deze affaire zwaar beschadigd. KATH. UNIVERSITEIT NIJMEGEN Aan de katholieke universiteit van Nij megen slaagde de heer P. van den Berg te Sluiskil voor het tweede gedeel te tandheelkunde. TECHNISCHE HOGESCHOOL DELFT Aan de t.h. te Delft slaagde de heer M. P. Koster te Kortgene voor het pro- paedeutisch examen werktuigkundig in genieur. Aan dezelfde hogeschool slaagden de heren A. Bakker en M. Bliek, beiden te Goes, voor het propaedeutisch examen scheepsbouwkundig ingenieur. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE Geslaagd te 's-Gravenhage voor het voorlopig diploma schecpswerktuigkun- dige de heren1. A. van Diepeningen te Middelburg; 2. W. F. M. Moens te Goes; 3. J- A. W. W. Verschoor te Breskens; 4. F. W. Wisse te Oost- en West Souburg, allen leerlingen van. de school voor scheeps-werktuigkundigen te Middelburg. den op de rijsnelheid. Deze rijsnelheii moet n.l. beperkt zijn, omdat anders he. zaaien onnauwkeurig wordt. De heer P. Verhage uit Goes spral als tweede inleider over de chemisch: onkruidbestrijding. Hij constateerde, da dit soort van bestrijding bij de bieten teelt steeds meer toeneemt. De heer Ver hage wees er voorts op, dat met eer chemisch middel zeker eerst vijf jaa: ervaring opgedaan dient te worden, voor dat men over dat middel een oordeel kar. vellen. De heer J. Koert uit Wolphaartsdijl- vertelde over zijn praktische ervaringer. met de mechanisatie in de bietenteelt. Over de teelttechniek en de resulta,- ten hiervan had het ir. M. van de Beek uit Bergen op Zoom. Deze laatste inlei der was van mening dat de bietenteelt op den duur veel perspectief zal bieden Hij oordeelde, dat er in de toekomst vee' bedrijven zullen zijn, die bij het telen var suikerbieten geen problemen op het ge bied van de arbeidsvoorziening zullen kennen. Na de verschillende inleidingen vorm den de inleiders en ir. J. Jorritsma van het IRS te Bergen op Zoom een forum dat nader inging op de vragen, die naar aanleiding van de inleidingen werdei gesteld. Als gespreksleider fungeerde n' H. de Bruin, rijkslandbouwconsulent tt Goes. Woensdag 10 februari Hansweert: 8.4f en 21.30 uur; Terneuzen: 8.15 en 20. j! uur; Vlissingen: 7.48 en 20.31 uur; We meldinge: 9 14 en 21.57 uur. MIDDELBURG N.V. Vitrite 14.15 uur Excursie N.ï.v.F Concert en Gehoorzaal 20 uur Lezing over studentenhuwelijken door ds. E. van Bruggen. SCHOONDIJKE Wijffels: 19.30 uur De trotse rebel BIERVLIET De Vriendschap: 17 uur Gezinsdag N.C.B. P. Doens; 10 uur Alg. vergade ring N.C.B. TERNEUZEN Luxor: 8 uur Irma la Douce OOSTBURG Du Commerce; 20 uur Vergadering oliehandelaren Milliano De Tol; uur Vergadering Melkcontrole. Ledel: 8 uur Irma la Douce AXEL Jno 1 Het Centrum: 8 uur Gisteren, vanaaa en morgen. ANTWERPEN K.V.O.: 20 uur Gravin Maritza BRUGGE Stadsschouwburg: 20 uur Nationaal Toneel „Blootsvoets in het park TERNEUZEN Luxor: 20 uur Irma la Douce. I» J- AXEL Centrum: 20 uur Gisteren, vandaag, morgen. BRESKENS Vrij evangelische gemeente: 10.10 uu' Heemkundige Kring. (Van een onzer v I „Als ik dit jaar zot als vorig jaar tegen: men van mij komen de wereldkampioens -cross in Cavaria eei tatie verwachten." E vertrouwen uitgespri] van de Duitse kans Wolfshohl, door eer! kende reeks ongeluk vogel van vorig jaai wegrenners. Zijn grt rent is natuurlijk Italiaan Renato Lonc kampioen van 1964 pen grote concurrent jaar heeft Longo te laten zien, welke ai tussen hem en al dit' aan de strijd om de deelnamen. Rolf Wd nog niet hersteld va; beenbreuk, kon niet pioenschap deelnemi jaar is hij er wel! En :j hohl er zal zijn, er| Longo, moeten de Fransen en wij Nedel rekenen op een vel kampioen... le KLAS VUCTSC. Laakkwartl lasPapendrecht. ONA- DCV. Overmaasde Musi le KLAS MiddelburgTOP. De Spechten. Boxtel—-BH mondVlissingen. HVV '3 ta '25De Valk. 2e KLAS Vlijmense BoysGemerl Vooruit. BladellaUNA. Geldrop. TongelreReusel St. Mich. Gestel. 2c KLAS Zeeland SportTerneui Sarto. Rood Wit W.—Allj MOC '17. Veerse BoysC genInternos. 3e KLAS B Baardwijk—Oss '20. I VFC. WSCConcordia SV1 '38—OJC. DSC—ODC. Mar, 3e KLAS C Virtus—TAC. Gilze—Unt TVV—WVO. Dongen—SC VES '35,Gloria UC—RAC. 3e KLAS D DOSKOHontenisse. GrenswachtersRoosendaal landia. SluiskilKaaise NSV. 4c KLAS B Zaltbommel—OVH. G_ TGGRGJVV. Den Dunge HeusdenIrene. BurenLi) 4e KLAS E Velocitas '31—Ons Vios. MANILLA In de open oenschappen der Phillppijr Nederlander Tom Okker, d Was geplaatst onder de buit Iers, de kwartfinales enke door een 5-7, 7-5, 6-2 overw Philippino Augusto Villanue- lander Jan Hajer werd met geschakeld door de Philip Cruz.

de Stem | 1965 | | pagina 2