Andriessen wil geen tweede aardgasunie President Johnson in nationale veiligheidsraad na tweede actie: Hawks in stelling Antiekdiefstallen in Breda nu opgelost Doodstraf voor Ghanezen KARELI Parlementariërs naar Sovjet-Rusland ZWOLSMAN VERSLAAT ANDRIESSEN FEESTWEEK BIJ KASPORGO GOES AFGELAST Dode en vijf gewonden bij Vaassen Overrompeld Paraatheid DAGBLAD VOOR ZEELAND Bejaardenbond vraagt vakantietoeslag ONDER-ONSJE VERWORPEN SOVJET-UNIE STEUNT N,VIETNAM Brabantse wegen: Kortmann gaat nog eens met minister praten In prijsduel op pier-wandelhoofd Droog weer Na tipinval en achtervolging: „Hoogverraad K.R.O. ZENDT BIJEENKOMST PRINSEN UIT senoritas FAVORITE 7 ct 105* JAARGANG No. 24813 Vnnr God, Koningin en Vaderland Uitgave: N.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 DINSDAG 9 FEBRUARI 19Ó5 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 26Ql^-^OOSTBURG^Nieuwstraa^^l^^^^telefoon^-893) AANVAL OM AANVAL DEN HAAG De Nederlandse bond van ouden van dagen heeft zich tot de ministerraad gewend met de vraag of niet een vakantie-uitkering aan be paalde groepen bejaarden kan worden overwogen. Gedacht wordt aan hen die leven van de a.o.w. plus een uitkering ingevolge de algemene bijstandswet. In de suggestie van de bond van ouden van dagen wordt erop gewezen dat er juist onder deze groep heel wat zijn die toen zij nog werkten nooit vakantie hebben genoten, laat staan vakantie toeslag. (Van onze redactie Buitenland) WASHINGTON/SAIGON „Aanval om aanval". Dit is de voor lopige Amerikaanse politiek in Vietnam. Aldus zeiden gisteravond zegslieden uit het Amerikaanse Congres nadat president Johnson voor de derde maal in zesendertig uur met de Veiligheidsraad had geconfereerd en na een tweede vergeldingsaanval van Amerikaanse en Zuidvictnamese straaljagers op Noordvietnamese militaire doelen. In Hanoi keurde Kosygin de Amerikaanse „agressie" in vrij scherpe bewoordingen af, maar de Izvestia, het Russische regeringsblad, noemde voor het eerst in de geschiedenis van de koude oorlog de reden van de Amerikaanse acties. Over het algemeen is de reactie in het communistische kamp tot dusver vrij gematigd geweest. schoten, is door de Amerikanen tegen gesproken. De Noordvietnamezen claimden zes neergeschoten vliegtuigen, met die van zondag mee tien. Van Amerikaanse en Zuidvietnamese zijde is slechts het verlies van één vliegtuig (zondag) toegegeven. Volgens de teruggekeerde vliegers was zeventig procent van de doelen ge raakt. Tal van gebouwen stonden in brand. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heeft bekendgemaakt dat zowel de Sovjet-Unie als alle bond genoten van de Verenigde Staten offi cieel op de hoogte zijn gesteld van de vergeldingsacties. Na de bijeenkomst van de nationale veiligheidsraad zei president Johnson dat elke bedreiging beantwoord zal worden. Tijdens de bijeenkomst bracht MacGeorge Bundy, juist terug uit Vietnam, verslag uit van zijn bevin dingen. Zowel de democratische als de republikeinse congresleiders stelden zich achter de vergeldingsaanvallen. Senator Mansfield zei te hopen dat het optreden van de Vietcong niet in verband staat met Kosygins aanwezig heid in Noord-Vietnam. Maandag omstreeks het middaguur (plaatselijke tijd) deden vierentwintig Zuidvietnamese Skyraiders, begeleid door Amerikaanse straaljagers, aanval len op militaire installaties en opslag plaatsen nabij Vinh Linh, ruim hon derd kilometer ten zuiden van Dong Hoi, dat zondag het voornaamste aan valsdoel was. Deze tweede actie, die al door hef persbureau Tass wereldkundig werd gemaakt voordat de Amerikaanse am bassade in Saigon mededelingen daar over verstrekte, volgde kort nadat de Vietcong-rebellen in de nacht van zon dag op maandag opnieuw een Ame rikaanse basis voor hefschroefvliegtui- gen hadden aangevallen. De aanval op deze basis, ongeveer 90 kilometer ten zuiden van Saigon gelegen, mislukte, omdat alle toestellen tijdig konden op stijgen. Een andere aanval had plaats in centraal Zuid-Vietnam. Deze werd door de Zuidvietnamezen met succes afgeslagen. Meer dan 20 rebellen zou den zijn gedood. De mededeling van Tass dat bij deze aanval drie toestellen werden neerge- Andriessen: één Gasunie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister An- driessen blijft bij zijn oorspron kelijk standpunt dat de Neder landse Gasunie eén concessie krijgt voor de levering van aard- APELDOORN De 27-jarige chef kok J. J. T. Hulsman uit Zwolle is woensdagmiddag op de Zwolseweg op de grens tussen Vaassen en Apeldoorn ter hoogte van de Rode Kopermolen om liet leven gekomen, toen zijn bestelauto in de bocht slipte, over de kop ging en in een sloot terecht kwam. De 31-jarige echtgenote van de be stuurder, mevrouw G. Hulsman-van Es. alsmede een bijna 4 maanden oude baby werden in zorgwekkende toestand naar het Julianaziekenhuis in Apeldoorn over gebracht, evenals nog drie andere kin deren in de leeftijd van 4. 3 en bijna 2 jaar die ernstig, doch vermoedelijk niet levensgevaarlijk werden verwond Ver moedelijk is de auto geslipt doordat de bestuurder met een te hoge snelheid door de bocht is gereden. VERKEERSSLACHTOFFER in Am sterdam is maanüagmiddag de scholiere Wilma Drilling (12) geworden. Zij werd door de achterwielen van een passerende vrachtauto geraakt. DODELIJKE verwondingen heeft gis termorgen mej. J. van der Aa 27) uit Erp opgelopen toen zij in Boekei werd aangereden door een motorrijder. gas, ook in Noord-Holland. De minister heeft dit de directie van de Steenkolen Handels Vereni ging te Utrecht maandagmiddag nog eens duidelijk gemaakt, tij dens een gesprek op zijn minis terie. Donderdagmiddag komen de directies van de Gasunie en de Hoogovens op zijn uitnodiging voor een bespreking bijeen. Prof. Andriessen wil een be middelende rol spelen in de onderhan delingen tussen de Gasunie en de Hoogovens over de levering van aard gas m Noord-Holland. De besprekingen tussen de twee directies zijn vastgelo pen en de minister van Economische /.aken, die wat meer spoed wenst, schijnt een nieuwe impuls in het over leg te willen geven. De Hoogovens en de Steenkolen Handels Vereniging hebben prof. An driessen in december al laten weten aat zij gezamenlijk een concessie zou den wensen voor de aardgaslevering in Noord-Holland. De minister stond al direct afwijzend tegenover en uil standpunt is ongewijzigd. „Ik sta nog steeds niet open voor deze suggestie", liet hij gistermiddag door zijn woord voerder meedelen. Prof. Andriessen vreest bovendien, naar wij vernemen allerlei hachelijke consequenties, om- dat verschillende maatschappijen de laatste tijd in een groot deel van Ne derland naar aardgas zoeken. Het logi sche gevolg zou daaruit kunnen voort vloeien dat deze bedrijven in een later stadium eveneens een concessie voor de directe levering van het aardgas zouden aanvragen, met alle versnippe ring van dien. Westelijke diplomaten nemen aan dat dit geenszins het geval is. Sommigen veronderstellen dat de aanvallen wel uitgelokt kunnen zijn door Hanoi om extra druk te kunnen zetten achter hun verzoeken om méér steun dan de Sov jets van plan zouden zijn te geven. Hierbij wordt gewezen op de behoefte aan vliegtuig- en anti-vliegtuigraketten in Noord-Vietnam. Algemeen wordt in het Westen aan genomen dat de Sovjets volkomen overrompeld zijn door de gebeurtenis sen in Vietnam. Vandaar het lange uit blijven van officiële prtoesten, behalve de afkeurende woorden van Kosygin in Hanoi. Vanuit Peking bereikte Washington wel een scherp protest. De chef van de generale staf. tevens een der vice-pre miers, Lo Joei Tjoeng, zei „dat het Chinese volk niet werkeloos zou toe zien als de Amerikaanse acties zich naar Noord-Vietnam uitbreiden". Volgens het persbureau Nieuw-China werd in Peking gedemonstreerd. Ook uit Bulgarije werden protestdemonstra ties gemeld. De Noordvietnamese regering ver zocht de voorzitters van de Geneefse conferentie van 1954 en de regeringen van de landen die aan de conferentie deelnamen, te bewerkstelligen dat „de handen van de agressors en Ameri kaanse oorlogshitsers zouden worden gebonden". Verscheidene buurlanden van Zuid- Vietnam, waaronder Thailand en Ma leisië, lieten zich goedkeurend uit over de Amerikaanse vergeldingsactie. In Scandinavische bladen werd de actie afgekeurd. Duitse bladen schreven er achter te staan. In Den Haag deelde een woordvoer der van het ministerie van Buitenland se Zaken mee dat de Nederlandse re gering (ingelicht door de Amerikaanse ambassadeur) begrip heeft voor het streven van de V.S. Zuid-Vietnam in staat te stellen zijn nationale integri teit te handhaven. Inmiddels zijn de eerste Hawk-pro- jectielen in stelling gebracht in de om geving van Pleikoe, waar zaterdag bij een Vietcongaanval acht Amerikanen werden gedood en 108 gewond. Een ba taljon Zuidvietnamese parachutisten en naar verluidt ook Amerikaanse troe pen zijn naar het noorden overgebracht. Voor alle strijdkrachten geldt de hoog ste graad van paraatheid MOSKOU De Russische regering zal gedwongen zyn „met haar bondge noten en vrienden" verdere maatrege len te nemen om de veiligheid van Noord-Vietnam te verzekeren en de defensie van dit land te versterken. Dit werd maandagavond door het persbureau Tass bekendgemaakt. (Van onze speciale verslaggever) DEN BOSCH De commissaris van de koningin in Noord-Brabant, dr. C. N. M. Kortmann, en de gedeputeerde F. H. J. M. van den Eerenheemt, zul len na de behandeling van het rijkswe genfonds in de Tweede Kamer een tweede gesprek hebben met de minis ter van Verkeer en Waterstaat, mr. J. van Aartsen. Dit deelde dr. Kortmann ons gisteren mee na zijn terugkeer uit Den Haag. Zoals gemeld hebben hij en de heer Van den Eerenbeemt daar op verzoek van de minister de Brabantse inzich ten omtrent de wenselijke rijkswegen- aanleg toegelicht. Tijdens het gesprek van gisteren zijn de standpunten van weerskanten uit eengezet. Dr Kortmann en gedeputeer de Van den Eerenbeemt hebben de mi nister onder ogen gebracht dat naar hun mening op staande voet moet wor den begonnen met de aanleg van vier autosnelwegen, die niet voorkomen op het programma dat minister Van Aart sen vóór 1970 wil realiseren. Dat zijn de vier wegen die zij ook genoemd heb ben in hun brief aan de leden van de Staten-Generaal, nl. Korteven - Til burg, de Zoomweg, Eindhoven - Noord oost-Nederland en Tilburg - Gorkum. Van zijn kant heeft de minister de financiële mogelijkheden en moeilijk heden van het rijkswegenfonds toege licht. In feite herhaalde hij wat hij ook gezegd heeft m het vertrouwelijke ge sprek dat hij daags na de behandeling van zijn begroting met de kamercom missie voor Verkeer en Waterstaat had. De commissaris en de heer Van den Eerenbeemt hebben de bewindsman ook de twee moties overhandigd, die Provinciale Staten vorige week vrijdag hebben aangenomen en waarin zij zich eensgezind hebben opgesteld achter het standpunt van hun gedeputeerden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Naar wij vernemen zal een delegatie uit het Nederlandse parlement deze zomer een bezoek bren gen aan de Sovjet-Unie. De officiële uitnodiging hiertoe is uitgegaan van de Russische interparlementaire unie. Zij was gericht aan de Nederlandse groep, waarbij ongeveer de helft van de 225 Nederlandse parlementariërs is aangesloten. Het is de bedoeling dat 5 of 6 leden van de Eerste en de Tweede Kamer naar Rusland zullen gaan. Het bezoek duurt veertien dagen en zal zijn in de tweede helft van juni. Mr. A. Baeten (K.V.P.) is de huidige voorzitter van de Nederlandse groep van de interpar lementaire unie. Met dit bezoek wordt voor het eerst officieel contact tussen het Nederlandse parlement en de Rus sische parlementariërs gelegd. Zoals be kend heeft de minister van Buiten landse Zaken, mr. J. Luns, vorig jaar een officieel bezoek aan de Sovjet- Unie gebracht. F) EN HAAG De officier van justitie bij de rechtbank in Den Haag, mr. J. II. Maan, heeft maandag de pierprijsaffaire gese poneerd. Mr. Maan ging hieroe over na te hebben vernomen, dat het college van beroep voor het be drijfsleven de individuele prijsbe- schikking van minister Andries sen bad vernietigd. Toen in augustus vorig jaar de Exploitatie Maatschappij Wandel- hoofd Scheveningen, de toegangs prijzen voor de pier in Schevenin gen niet aanpaste naar de wens van minister Andriessen, werd pro ces-verbaal opgemaakt door de economische controledienst. Op grond van het proces-verbaal werd de zaak aanhangig gemaakt bij de rechtbank wegens een econo misch delict tegen de E.M.W.S., de directeur van de pier de heer A.G.B. Onstenk, en tegen de voor zitter van de raad van bestuur van de E.M.S., de heer R. Zwolsman. /~\p grond van bet proces-verbaa.l besloot mr. Maan onmiddellijk in te grijpen. Hij trof voorlopige maatregelen, zodat de pierprijs moest worden verlaagd. Hiervan in beroep vernietigde het gerechts hof in Den Haag de beschikking van mr. Maan. De E.M.W.S. ant woordde hierop met verhoging van de toegangsorijs voor de Dier van f 0.50 tot f 1,00. Nadat de Hoge Raa-d der Neder landen ,,in belang der wet" de uit spraak van het hof had vernietigd, handhaafde de E.M.W-S. de pier prijs op f 1,-. Mr. Maan vond geen termen aanwezig opnieuw in te grijpen. Van de ministeriële prijs- beschikking was de EMWS al in be roep gegaan bij het college van be roep voor het bedrijfsleven, dat maandag uitspraak deed. In de uitspraak veroordeelt het college de minister tot het betalen van de kosten van het geding, een bedrag van 3500 gulden. Het beroep op schadevergoeding, dat de E.M.W-S. had ingediend werd ech ter niet ontvaoakelijk verklaard. De E.M.S. houdt niettemin vast aan de eis van f 120.000,- schadevergoe ding. Over het algemeen stelde het college, dat de prijsmaatregel niet voorzichtig was «n ook niet volgens de eis der wet. Zwolsman: die het laatst lacht..-. C^ver de kwestie of minister An driessen alleen de maatregel had kunnen treffen wordt in dc uitspraak gezegd, dat de prijzenwed spreekt over ,,onze ministers". Maar dat betekent niet, dat de mi nister van economische zaken ir bepaalde gevallen zelf" geen heslis sing mag nemen. Het college slool zich wat dit betreft aan bjj het ar rest van de Hoge Raad. Er zijn nu nog drie algemene prijsmaatregelen van kracht. Twee ervan werden alleen door de minis ter van economische zaken, dr. J. E. Andriessen, uitgevaardigd. De derde mede door de minister van sociale zaken en volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp. Op 28 februari 1964 werden de a.lgemene prijsmaatregelen getrof fen voor doodkisten en autorijscho len, op 1 juni 1964 de algemene prijsbeschikking voor tarieven voor ziekenhuizen en sanatoriums. Alge- mene prijsmaatregelen blijven slechts een jaar van kracht. De individuele hebben een wer kingsduur van een half jaar. Kan na het verlopen va.n dit halve jaar tegen dezelfde onderneming, niet onverwijld een nieuwe individuele prijsmaatregel worden getroffen op dezelfde gronden als de vorige, algemene prijsmaatregelen (voor branches) kunnen wel onmiddellijk na elkaar worden uitgevaardigd. Weersverwachting, medegedeeld door het K.N.M.I., geldig tot vanavond: Opklaringen, afgewisseld door wol kenvelden en op de meeste plaatsen droog weer. In nacht en ochtend lich te vorst, 's Middags maximumtempe raturen van omstreeks 7 gradef Vandaag: zon onder 17.43 uur. Maan onder 1.33 uur. Morgen: zon op 8.06 uur. Maan op 11.45 uur. V erkeer sramp treftTurken (Van een onzer verslaggevers) GOES Een ijltelegram van het mi nisterie van buitenlandse zaken naar de Turkse ambassade in Den Haag heeft gistermiddag duidelijk gemaakt waarom de Turkse studentengroep niet in Goes is aangekomen. De groep, die per bus reisde, heeft onderweg een ernstig on- geluk gehad. Een van de leden van het Turkse gezelschap werd hierbij gedood Drie personen liepen zware verwondin gen op. Het bezoek aan Nederland is vanzelfsprekend afgelast. Gistermiddag half zes, toen de kanto ren van de Turkse ambassade werden gesloten, waren nog geen bijzonderhe den over plaats en toedracht van het ongeval bekend. De r.-k. gymnastiek- en volksdansver eniging Kasporgo te Goes, die het Turk se gezelschap had uitgenodigd haar vijf tienjarig bestaan luister bij te zetten, heeft de gehele feestweek afgelast. Al leen de dansavond van zaterdag zal doorgaan, zij het van alle feestelijke franje ontdaan. Tijdens die avond zal een minuut stilte in acht worden geno men. De speciale Turkse lunch, die van middag in Middelburg zou worden ge nuttigd, gaat ook niet door. Voorzitter C. Vervest van Kasporgo wilde met zijn eigen volksdansgroep naar Middelburg gaan om de eigenaar van het Nederlands Koffiehuis, die extra-inkopen heeft moe ten doen om de Turkse gerechten klaar te kunnen maken, niet te duperen. De eigenaar van het Nederlands Koffiehuis heeft hiervan echter niet willen horen. Hij heeft het bestuur van Kasporgo la ten weten de afspraak als niet gemaakt te beschouwen; een geste die door het Kasporgo-bestuur op hoge prijs is ge steld. De heer Vervest zal vanochtend namens het bestuur van Kasporgo een condoleantietelegram naar de Turkse ambassade sturen. Ook het gemeentebe stuur van Goes zal een dergelijk tele gram verzenden. De heer Vervest, doorgaans een kei- fcard organisatieman, was gisteren zeer onder de indruk van het onheilsbericht. Hij zei te hopen de begrafenis van het slachtoffer namens Kasporgo te kunnen bijwonen. MILAAN: De Belg Rik van Steenbergen grijpt naar zijn hoofd, terwijl hij zich tracht op te richten van de baan in het Sportpaleis. Hij kwam op de eerste dag van de internationale zesdaagse lelyk ten val na een aanrijding met de Italiaan Gianni Motita (achtergrond). (Van een onzer verslaggevers) BREDA De Bredase recherche en de rijkspolitie van Made hebben dank zij de medewerking van een Bredase antiquair, de vijfendertigjarige koopman M. de Z. uit Made en de tweeëntwintig- jarige autohandelaar Th. M. uit Oos terhout kunen arresteren, na een inval en een achtervolging. Beiden worden er van verdacht de laatste weken drie inbraken gepleegd te hebben, waarbij voor ettelijke duizenden guldens aan antieke voorwerpen, tafelzilver, schilde rijen, oude klokken en tapijten is gesto len. De drie inbraken aan de Liesboslaan en de Rijsbergseweg in de gemeente Breda deden de recherche vermoeden dat men hier met dezelfde dader (s) te doen had. Aan alle antiquairs werd een lijst met een precieze aanduiding van de gestolen goederen gestuurd. Dit heeft uiteindelijk tot de arrestatie geleid. Een Bredase antiquair werd het afgelopen weekend opgebeld door iemand uit Ma de, die hem vertelde, dat hij een partij tafelzilver te koop had. Omdat de anti quair de zaak niet helemaal vertrouwde belde hij de recherche, die een van haar rechercheurs tegenover de Madenaar voor antiquair liet spelen. Op het eerste gezicht leek de zaak niet verdacht. Daarom adviseerde de politie de anti quair de goederen maar te kopen. Zon dagmiddag bracht de recherche samen met een van de bestolenen een bezoek aan de antiquair. De gedupeerde herken de de spullen en later kon ook nog een andere benadeelde vaststellen, dat hij zijn eigen waardevolle voorwerpen voor ogen had. Samen met de rijkspolitie van Made bereidde de Bredase recherche een in val in 't huis van De Z. in Made voor. Toen de tien man sterke politieploeg om streeks half drie maandagmorgen het verdachte huis naderde,, stapte er juist iemand de deur uit, die per auto weg reed. De man stopte op een teken van de politie, maar juist toen die een por tier wilde openen gaf hij nog gas en verdween, achtervolgd door de rijkspo litie. De recherche drong intussen het huis van M. de Z. binnen en vond daar na enig zoeken een gedeelte van de ver dwenen spullen. M. de Z. verklaarde, dat hij het allemaal gekocht had en een gedeelte weer aan mensen in Tilburg en Dordrecht had doorverkocht. Hij ACCRA In Accra zijn maandag twee Ghanese oud-ministers en drie anderen ter dood veroordeeld op be sehuldiging van samenzwering tot hoogverraad. Na een proces van vier maanden kwamen de twaalf leden van de jury in nog geen uur eenstemmig tot een schuldigverklaring. Daarna sprak op perrechter Sarkode Adoo het doodvon nis uit over de oud-minister van voor lichting Tawia Adamafio, de oud-mi nister van buitenlandse zaken Ako Adjei, een oud-bestuurslid van de aan de macht zijnde volksconventiepartij, Hugh Cofie Crabbe, een voormalig lid van de oppositie, Robert Benjamin Ot- chera, en een oud-ambtenaar. Joseph Jaw Manoe. De gevonnisten zullen worden opgehangen. Alle beklaagden, die verklaarden on schuldig te zijn, hadden al eerder te rechtgestaan. In dit eerste proces, dat in december 1963 eindigde, was het doodvonnis uitgesproken over Otchere en Manoe, terwijl de andere drie be klaagden werden vrijgesproken. President Kwame Nkroemah ontsloeg twee dagen nadien sir Arkoe Korsan, die als opperrechter het proces had ge leid, en verklaarde vervolgens, met machtiging van het parlement, het von nis van nul en gener waarde. werd op beschuldiging van heling aan gehouden. De politie heeft sterke ver moedens, dat hij zelf bij de inbraken is betrokken. Intussen was de rijkspolitie het spoor van de vluchteling kwijtgeraakt. Vol komen toevallig werd hij even later op liet politiebureau in Oosterhout herkend. Hij was daar namelijk heen gegaan om te informeren wat er aan de hand was in Made. Op de vraag, waarom hij het stopteken had genegeerd, antwoordde Th. M. gedacht te hebben dat het niet voor hem bedoeld was. Toen men later bij M. het huis onderzocht vond de po litie een schoen, corresponderend met voetafdrukken, die in een van de bij de inbraken betrokken huizen waren aan getroffen. In de auto van M. werd een revolver aangetroffen. De K.R.O. zal vanavond in de radiorubriek „Echo" (na het nieuws van 7 uur) aandacht besteden aan de samenkomst van de bijna 30 Brabantse carnavalsprinsen in Breda. Zoals gemeld zullen deze prin sen, die op initiatief van DAGBLAD DE STEM bijeen komen, een onderscheiding gaan toekennen aan een van dc meest vooraanstaande kruis ridders voor de betere weg. Later op de avond zal de K.R.O. nóg een speciale repor tage wjjden aan de vergade ring van dc prinsen in restau rant 't Zuid. Prins Ad I van Breda (zie foto) heeft zich bereid verklaard de bijeen komst te leiden. (Advertentie)

de Stem | 1965 | | pagina 1