SPORT Driebandentitel voor Cees van eindelijk Oosterhout EBHV-zege Tonido nu op Were Di; aan leiding Peter Post als j Rudi Liebrechtsi Cees heeft fou pedalant overwinning j 't gehaald i is e Mijnheer Europa klasse op zichzelf!! STIEN KAISER HAALT BRONS Waanzinnig „IK GING DOOR Dieter Kemper in achtervolging le District Zuid Moordend Op Brabant Weer zege van Zeeuwse schakers West-Brabant SLOPENDE MATCH Inleiding Eindstand Gaston Roelants beste in Hannut Rudi Liebrechts Nieuwe zege van DAGBLAD DE STEM VAN MAANDAG 8 FEBRUARI 1965 PETER POST: ACHT RECORDS EN VIERDE EUROPESE TITEL (Van onze sportredacteur PIET HACK)) ANTWERPEN, zaterdagavond. Peter Post! Meneer Europa! Duizenden landgenoten, vermengd onder de meer dan twintigduizend toeschouwers, die de sportkuip van Walter Dewinter vul den, scandeerden de naam „Peter Post". Ge stoken in een zwart wielertuniek, schudde de „duivel achter de dernies" voor de zoveelste maal alle tegenstanders van zijn wiel. „Peter Post", tierde de menigte en de lange Amstel- vener gaf waar het publiek om vroeg. Hij joeg zijn gangmaker op, maande hem nog grotere spoed te betrachten. en hij slaagde. Voor de vijfde maal dubbelde „Me neer Europa" de volledige concurrentie. Het legioen schreeuwde zich schor. Nederland nam bezit van het Antwerpse Sportpaleis. De oude Arnold Standdaard, voorzitter van de Belgische Wielerbond, omgordde Peter met de goudgele Europese kampioenstrui. Onder de tonen van het Wilhelmus, dat luid werd meegezongen, reed Post zijn ereronde. Aan de toejuichingen scheen geen einde te komen. Deze wielrenner toonde zijn mees terschap. Hij dreef de spot met zijn tegen standers. Hij brak acht baanrecords. De Bel gische dernykampioen Theo Verschuren ein digde op vijf ronden en was slechts een dwerg tegenover de reus. John van Tongerloo finishte op zes toeren en de oude „maestro" Rik van Steenbergen zocht naar adem alvo rens iets te kunnen zeggen van zijn negen ronden achterstand. siasme van de vele Brabanders, Zeeu wen en Amsterdammers een kookpunt bereikte? Was het een wonder dat oran je in Antwerpen manifesteerde, zoals dat ook gebeurde toen Feijenoord het Hongaarse Vasas wist te slaan in de „Hel van Deurne"? De uitslag gaf de verhoudingen ondubbelzinnig weer. 1 en kampioen van Europa: Peter Post, in één uur 62.485 meter (records over 15, 20, 25, 30, 40 en 50 kilometer, alsmede over het half uur en het uur). 2 op 5 ronden Theo Verschuren, Bel gië; 3 op 6 ronden John van Tongerloo, België; 4 op 7 ronden Ludo Janssens, België; 5 op 9 ronden Rik van Steen bergen, België; G op 10 ronden Palle Lykke, Denemarken; 7 op 13 ronden Frans Aerenhouts. België. Klaus May, Miel Severijns en Jaap Oudkerk gaven op. Nooit tevoren zag Antwerpen zo'n race. En nooit eerder ook ging er één renner zo verschrikkelijk te keer als Peter Post. Vóór de kampioensrace was hy één bonk zenuwen. Een maand geleden ontnam Theo Verschuren, de coming man uit Sint Jansteen, hem enkele records. „Ik zal hem", zei Peter en hij beantwoordde deze uitspraak met een formidabele, haast on gelofelijke race, die ondanks zijn eenzij digheid (na precies tien minuten was de beslissing al gevallen) toch ontstellend boeiend bleef. Boeiend omdat alle aan wezigen zich afvroegen waar deze record- jacht van Peter Post zou eidigen, hoeveel kilometers meer hij zou afleggen! Welnu: de oranjezoon trapte in precies één uur 62485 meter bij elkaar. Daarbij verbleekt© de beste prestatie van Theo Verschuren: op de 9e januari 60765 meter. Zestien renners dienden zich voor het Europees kampioenschap aan. De series, waaruit de vijf besten werden geplaatst hadden niet veel om het lijf. Theo Ver schuren won in de eerste reeks voor Ludo Janssens. Frans Arenhouts, Klaus May en Rik van Steenbergen, Peter Post nam in de tweede serie geen risico, dubbelde onmiddellijk het gehele veld en won zo- Een gelukkige Peter Post na zijn zege met zijn gangmaker Maurice de Boevere en met de Belgische kampioen Theo Verschuren. (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN „Ik heb gereden voor wat ik waard was", zei Peter Post na afloop van zijn formida bele dernyrace. „Ik heb nu eens echt geen rekening gehouden met mijn tegenstanders. Toen ik twee ronden voorsprong had, dacht ik er aanvankelijk aan af te wach ten wat er verder zou gebeuren, maar toen ik hoorde, dat ik re cords aan het breken was, ging ik keihard door. Ik voelde, dat de records allemaal in mijn bereik lagen. Ik wilde ze grijpen. Ik ben blij te hebben gewonnen. Blij voor Loekie, die maandag mijn vrouw werd en die ik een prachtig hu welijksgeschenk kon geven. De twee groten uit de Antwerpse strijd. Peter Post (voorop) in actie tegen de coming-man Theo Ver schuren. (Van onze sportredacteur) ANTWERPEN De Duitse renner Die ter Kemper bereikte zaterdagavond in het Antwerpse Sportpaleis de finale van het achtervolgingstoernooi. Hij klopte Hugo Srayen, de recordhouder van de Antwerpse baan, met groot gemak. Voor de finale van de amateurs klasseerden zich de Belg Guido Ha est, die afrekende met een teleurstellende Eef Dolman. Uit zonderlijke tijden werden noch door de profs, noch door de amateurs gemaakt. (Van onze handbalmedewerker) als hij wilde. John van Tongerloo behaal de gemakkelijk een tweede plaats. Emiel Severijns liep als derde binnen, Palle Lykke als vierde. Spectaculair was alleen de strijd om de vijfde en laatste finale plaats. Jaap Oudkerk, door zijn gangma ker van zijn brommer gereden, moest spurten om de vijfde plaats met de goed zittende Leo Proost. Zij-aan-zij gingen de coureurs door de laatste bocht. Met enige banddikten zegevierde de Alpsterdammer. Een grootse finale was gegarandeerd. Peter Post startte in de nadelige, aller laatste positie. Het deed hem weinig, want reeds na enkele minuten sprong hij naar voren. Even legde hij zich stil aan het hoofd van de meute. Vervolgens ging hij door. Zijn voorwiel stond doodstil ach ter het Spatbord van de gangmaker. Welk een verschil met de zwièpende, overigens bijzonder moedige Theo Verschuren. Welk 'n verschil ook met John v. Tongerloo, nog onregelmatiger. Peter Post aasde op een ronde, maar noch Theo Verschuren, noch John van Tongerloo wensten een geschenk weg te geven. Zó hard trok de Nederlan der aan het veld, dat hij met Theo en John na zeven minuten de troep had ge dubbeld. Dat was een eerste klap, die zeer snel zou worden gvolgd door een tweede. Na negen minuten kon John van Tonger loo het tempo niet meer meester blijven. Ontmoedigd droop de Belg af. Zijn Euro pese illusies sloegen in scherven uiteen. Nog één concurrent had Peter Post. Het was Theo Verschuren, die nog steeds pal achter hem lag. De Zeeuwsch-Vlaming kreeg nu de rekening gepresenteerd. In de tiende minuut demarreerde Post voor de zoveelste maal. Hij voerde het tempo zo waanzinnig hoog op, dat de dappere renner uit Sint-Jansteen moest afhaken. Post had zijn zin. Hij troonde op de eer ste plaats van de lichtmast, maar hij wilde meer en hij wilde veiliger het spel spelen. In de veertiende minuut zag Peter, dat Theo Verschuren van fiets moest verwis selen. Een „to-clip" begaf het. Theo moest aansluiten bij het groepje, dat hij verliet toen hij nog in de baan lag. Bij dat groep je zat inmiddels Peter Post. Zodoende noteerde de jury: twee ronden achter stand. Daarmee was het spel praktisch volmaakt, want het had nu voor niemand zin nog hard te fietsen. Peter Post kon niet meer worden bedreigd en Theo Ver schuren, zijn enige rivaal, kon hem toch niet meer halen. Plotseling maakte de speaker echter bekend dat Peter de records had gebro ken over de 15, 20 en 25 kilometer. „O zo", redeneerde de kampioen, en hij zorgde opnieuw voor meer tempo. Er waren in de hoofdklasse zaalhand bal geen wedstrijden vastgesteld in ver band met de interland Nederland-Frankryk. De heren slaagden er sinds 1960 niet in om de Fransen te verslaan Ook deze keer gin Ne derland in de Hout- rusthallen in Den Ha«ag door de knieën. Frankrijk won met 12-14. In de districtsklasse zorgden de heren van EBHV voor een spektakelstuk door de gedoodverfde kampioen Were Dit uit Tilburg een nederlaagt toe te brengen. Door deze nederlaag heeft het Goese Tonido, dat won van stadgenoot Hellas de kop genomen. De heren van Volt Tilburg werden kampioen in de afd. le klas. In de afd. 4e klas werd Internos uit Etten kampioen. Vorig jaar werd Internos kampioen van de afd. 5e klas en promoveerde. DAMES De dames van EBHV uit Breda hebben in een goede wedstrijd het Tilburgse Were Dit verslagen met 3-7. Door Iet van Berkel en Helma Boot nam EBHV een voorsprong van 0-2. Voor de rust in ging verkleinde Were Di de achterstand tot 1-2 d^or een doelpunt van Toos v. Dries. Direct na de rust wist Iet v. Berkel de doelvrouwe van Were Di voor de derde maal te verrassen. Were Di hield echter stand en kwam tot 2-3 door een harde schuiver van Gerry v.d. Meijs. De Bredase rood-witten kwamen toen in ac tie. Vier maal verdween de bal achter Wies Vriends, de keepster van Were Di. De doelpunten werden gemaakt door Riet Verharen, Jet Wittens, Laurin Heeren en Iet v. Berkel. Enkele ogenblikken voor het einde maakte Marie-José Kluit voor Were Di het derde en laatste doelpunt. HEREN De heren van EBHV hebben voor een krachttoer gezorgd door koploper Were Di uit Tilburg te verslaan. Tijdens de gehele wedstrijd heeft EBHiV een klem veldoverwicht gehad. De openingstref fer werd gemaakt door Co Niewenhuysen van EBHV. Were Di kwam gelijk en Het was moordend voor iedereen, be halve voor hemzelf. Na negentien mi nuten leidde Post met drie ronden. Hij kon het thans veel rustiger aan doen, maar hij bleef hard, bijzonder hard rij den, zonder overigens nieuwe brokken te maken. Met nog een tiental minuten voor de boeg begaf Peter zich opnieuw in het avontuur. Hij fietste weer van zijn wielervrienden weg en dubbelde hen. Het bleef er niet bij want in de slotfase greep Post zijn vijfde ronde en daarmee maakte hij definitief een einde aan alle verhalen, die rondom Theo Verschuren in de laatste weken werden geweven. Verpletterend was deze nederlaag. En toch mocht Theo met opgeheven hoofd naast de Nederlander een ereronde rij den. Hij had zich het beste geweerd te genover een man die achter de brom mers een klasse apart, ja zelfs een gehele klas vertegenwoordigt. Was het een wonder dat het enthou In „Ons Dorpshuis" te Kruiningen or ganiseerde de Zeeuwse Schaakbond, met medewerking van „De Zwarte Dame" uit Kruiningen, de officiële schaakontmoe- ting Zeeland-West-Brabant. Vorig jaar wisten de Zeeuwen de ontmoeting te win nen en ook nu prolongeerden zij hun rege op het schaakbord. Na 37 partijen 19*5 l"''ng was de stand 23.5- Lotingspartyen tussen de Zeeuwen W. Verbeek-P. de Vos 0.5-0.5 J. Stevense-Van H- .'"ï.,0:.1 B^rends-Marinusse 1-0 C. de Meij-Pleijte 0-1 W. 't Jong-W. Joziasse 0-1 Boone-Bastiaanse 1-0. nam daarna de leiding over met een doel punt van Kees Adams (2-1). Kees Wil lems en Johan Bakker, voortreffelijk op dreef deze middag, zorgden voor twee treffers waardoor EBHV weer leidde met 2-3. Were Di kreeg de kans om ge lijk te maken, maar de toegekende strafworp werd door Frans Verstede hard naast geknald. Even later werd een straf worp toegekend aan EBHV welke door Kees Willems onhoudbaar werd inge schoten. De strijd bleef op en neer gaan, de rust brak aan met de stand 7-7. Na het wisselen van speelhelft nam EBHV de leiding en stond deze niet meer af. Het doelpuntenverschil werd niet groot maar voldoende voor een overwinning. Eind stand 13-14. Tonido uit Goes heeft nu de kop over genomen met twee punten voorsprong maar één wedstrijd meer gespeeld. Zon dag komen de ploegen van Tonido en Were Di in het strijdperk. Dit kan wel eens beslissend voor het kampioenschap zijn. DAMES le KLAS De dames van Rapid hebben hun tweede plaats af moeten staan aan Blauw Wit Den Bosch. Bij de rust hadden de Bre dase dames een achterstand van 2-0. De doelpunten werden gescoord door Gerda Versten en Jeanne de Groot. Ook na de rust kwam Rapid niet aan bod. Een maal kwam Romy de Leeuw vrij voor doel maar zij schoot de bal recht in de han den van de keepster. Rie Rosier maakte voor Blauw Wit nog een derde doelpunt zodat de eind stand 3-0 was. HEREN le KLAS Volt uit Tilburg is door een overwin ning op Desk uit Kaatsheuvel kampioen geworden van de afd. le klas. Voor de rust namen zij een voorsprong van 0-4 door doelpunten van Jac Hellemons, Fr. Koning, J. Berben en Will Willems. Na de rust liep Desk de achterstand in tot 2-4 door doelpunten van Henk Damen. Het kampioenschap werd hierna veilig gesteld door Mart v. Laarhoven en Will Willems door twee prachtige doelpunten. Velen feliciteerden na het einde van de wedstrijd de spelers van Volt met hun kampioenschap. Europees voetbal Onder het motto: het voetballeven begint by vijftig heeft Stanley Matthews Sir Stanley binnenkort zijn ren tree gemaakt op de Britse voetbalvel den. Het was zijn eerste competitiewed strijd dit seizoen voor Stoke City, dat dank zij de aanwezigheid van de „lialve eeuwganger" met 31 van Fulham won. Matthews' start was bedaagd, maar de wedstrijd was nog niet lang aan de gang, of de kenners konden weer ge nieten van subtiele voetbalstaaltjes van de oude tovenaar. Jim Langley, de 36- jarige directe tegenstander van Matthews liep meestal een of twee schijnbewegin gen achter.. „Hij heeft ook nog veertien jaar de tijd om het te leren", had Sir Stanley kunnen zeggen. Een feit was, dat Matthews daardoor de ruimte kreeg en die benutte met het geven van af gemeten passes. Uit een daarvan scoor de middenvoor John Ritchie het eerste doelpunt. De uitslagen: Aston VillaLiverpool 01, Burnley West Bromwich Albion 01, Chelsea Arsenal 2—1, EvertonBirmingham Ci ty 11, Leicester CityBlackburn Ro vers 23, Nottingham ForestLeeds United 00, Shefield UnitedWest Ham United 2—1, Stoke CityFulham 31, SunderlandBlackpool 10, Tottenham HotspurManchester United 10, Wol verhampton WanderersSheffield Wed nesday 31. De uitslagen van de voor de Italiaanse competitie gespeelde wedstrijden luiden: AtalantaTorino 00, BolognaGeno- va 2—1, Juventus—Catania 41, Lazio— Fiorentina 01, Mantua—Foggia 00, MessinaInternazionale 01, AC Milan Lanerossi Vicenza 01, Sampdoria Cagliari 10, VareseAS Roma 11. AC Milan leidt met 33 pnt uit 20 wed strijden voor Internazionale met 28 uit 20 en Juventus met 27 uit 20. Belgische competitie: BeerschotUnion 30, DaringAnder- lecht 05, LierseBerchem 11, Ant werpFC Luik 03, BeringenGantoise 32, St. Truiden—Standard 30, FC BruggeDiest 41, TilleurCS Brugge 3—1. De stand: 1 Anderlecht 36 pnt, 2 Standard 28, 3 en 4 Beerschot en Luik 23. Atletiek De Australische atlete Pam Kilborn heeft in Melbourne het wereldrecord op de 80 meter horden verbeterd en gebracht op 104 seconden. Pam Kil born, die tijdens de spelen van Tokio, het brons op dit nummer veroverde, stelde met haar prestatie het oude re cord, dat met 10.5 sec. op naam van vyf andere atleten stond, 0,1 sec. scherper. De vijf hordenloopsters, die ooit 10.5 sec. hebben gelopen zijn: Gisela Bir- kemeyer (O. Did) Betty Moore (GB) Karin Balzer (O. Did) Irina Press (Rusl) en Draga Stamejcic (Z. SI) Michel Jazy. de Europese kampioen op de 1500 meter, heeft tijdens indoor- wedstrijden in Vincennes de 1500 m. gelopen in drie minuten en 42.6 sec. Jazy, die zijn prestatie leverde op een overdekte sintelbaan, stelde daarmee het officieuze Europese indoorrecord van de Oostduitser Siegfried Hermann twee seconden scherper. De kleine Piet Beelen van De Spar taan uit Lisse heeft in het Leidse Hout met grote overmacht de jaarlijkse bos- loop van de Bataven gewonnen. De atleet uit Lisse nam al in de eerste van de drie te lopen ronden de leiding en hij stond die niet meer af. Achter Beelen legde zijn clubgenoot Bert Smit beslag op de tweede plaats. Beelen noteerde over de 4200 m een tijd van 12 min. en 57 sec. Derde werd Rietveld (Spartaan, Den Haag). De Belg Gaston Roelants heeft een internationale veldloop over tien ki lometer in Hannut, België, gewonnen Zijn tijd was 31 minuten, 48 seconden. ploeg voor het Nederlands c-elftal. Na afloop van een selectiewedstrijd te Laren, waarin het rode"-elftal door doelpunten van Westdijk en Annema met 20 van de „witte" ploeg won, heeft de elftalcommissie 15 spelers aangewezen, die tezamen met de 9 hockey - internationals overgebleven van de Tokio-ploeg aan de centrale training zullen deelnemen, het zijn: A. S. Brederode (HHYC), H. Polstra DSHCK. Zijlstra (Kieviten), A. Of fers (BMHC), E. Temmerman (Bre da), J. M. de Muinck Keyzer (SCHC), P. Brauckmann (Venlo), G. Hylkema (HMG), Fr. Spits (Amsterdam), J. Zweerts (SCHC), D. Dalhuisen (HHYC) P. Annema (GSHC), R. Westduik (Kampong), T. de Lanoy Meyer (La ren) en F. van Duyvenboode Varke- visser (HDM). De 7 niet-geselecteerde spelers zullen, voorzover zij nog geen 21 jaar zijn, aan de training voor het c-elftal worden toegevoegd. Paardesport Onze landgenoot Anton Ebben is er met „Kairouan" in de Westberlijnse „Deutschlandhalle" niet in geslaagd zijn prestatie van de eerste dag van het internationale concours-hippique te herhalen. Werd de Nederlander woens dag tweede, ditmaal moest hij in de „Preis von Deutschland" een spring concours over 530 meter, waarin 14 hindernissen en 17 sprongen waren op genomen, zich met een zevende plaats tevreden stellen. Winnaar werd de Duitser Kurt Jarasinksy met Torro. Hij legde het parcours foutloos af en kwam tot een tijd van 157,5 seconde. De kve- rige ruiters maakten allen fouten. De Fransen De Fom Belle en d'Oriola werden respectievelijk tweede en derde. o Hockey In Vught is een hockeywedstrijd ge speeld tussen de districtsploegen van Zuid-Nederland en Gooi Utrecht. De strijd, die eindigde in een doelpuntloos gelijk spel: 00, behoorde tot een serie selectiewedstrijden voor de trainings- NIJMEGEN Cees van Oosterhout heeft het doel, waarnaar hij sinds verscheidene jaren streeft na het afsluiten van zijn succesvolle carrière als kadrist (kampioen 1956 in 47/2 kampioen 1955 in het 71/2) en als librespeler (kampioen 1957) de hoog gewaardeerde natio nale titel in het driebandenspel, bereikt. De in Rotterdam geboren (nog) in Breda wonende en als biljartfabrikant in Amsterdam wer kende van Oosterhout die als leerling van de hotelvakschool naam begon te maken in de biljartsport, werd op 34-jarige leeftijd te Nij megen gekroond tot koning der driebanders. Als enige van de acht kandidaten voor de titel bleef hij ongeslagen. Het verliespunt, dat hij door een remise tegen Popeyus opliep in de langste partij van het toernooi (98 beurten) kon hem niet deren. Zowel de Ruijter, de kam pioen van het vorige jaar, als Teegelaar, die zijn grootste concurrenten waren en dit bleven tot het laatste moment, moesten tegen van Ooster hout het onderspit delven. Eerst de Ruijter, die zaterdagmiddag het hoofd moest buigen voor een in de tweede helft van de partij onweerstaan baar naar voren gekomen van Ooster hout, daarna, in de finalepartij op zon dagmiddag, de Rotterdammer Teegelaar. die dit in tegenstelling tot de Ruijter zijn kansen nog in eigen hand had, ondanks zijn nederlaag de avond te vo ren legen de Waalwijkse driebanden specialist. die juist tegen de Rotterdam mer in zijn grootste vorm stak en de kortste partij op zijn naam schreef. Immers bij een overwinning van Tee gelaar en van de Ruijter (op Doggen) in de laatste ronde, zou van Oosterhout door beiden worden overvleugeld. Het algemeen gemiddelde zou dan de door slag moeten geven en dat verschilde tussen de Ruijter en Teegelaar na de voorlaatste ronde haast niets: 0.935 te gen 0.948. Met goede kansen stapte Tee gelaar dus de finale binnen. Hij heeft ze echter niet kunnen uitbuiten. In het begin reeds zakte zijn gemid delde onrustbarend uit zijn eerste 15 beurten haalde hy 5 punten en toen van Oosterhout met een serie van 8 in de 26e beurt zyn offensief inzette, nadat na 24 beurten de stand nog gelyk was: 13-13, werd hiermee Teegelaars neder laag ingeleid. Wel kwam hij nog nagenoeg gelijk met zijn tegenstander: 23-24 na 32 beurten, maar van Oosterhout bleef doorgaan en strijder, die in het begin van het toer nooi enkele partijen met recht uit het vuur sleepte, alleen door zijn sterke wil om te winnen. De sympathieke Breda- naar gaf Teegelaar geen kans meer tot herstel en kwam op een voorsprong van 16 punten (36-52). Dat tenslotte Teege laar nog uitkwam op een score van 51, (door een serie van 7 in zijn 65e beurt) dankte hij slechts aan het nerveuze slot van van Oosterhout, die steeds meer ging missen naarmate de finish naderde. Tot en met 57 ging het nog, waarop hij in zijn 55e beurt kwam. Over de reste rende drie caramboles deed hij niet min der dan 12 beurten. Met beide handen in de lucht gaf van Oosterhout uiting aan zijn vreugde over de zestigste ca rambole, die zijn kampioenschap tot een feit maakte. Het brak ook voor hem de spanning, die hij het gehele toernooi als geen ander van de titel- pretendenten heeft gekend. „Nog zo'n paar partijen en ik moet oppassen voor mijn hart," zei van Oosterhout na de derde ronde, toen hij achtereenvolgens tegen Sweering, Popeyus en Brosens met de hakken over de sloot was geko men. En hij heeft het daarna ook nog wel geweten al ging hij steeds sterker spelen, waardoor hij minder tegen zich zelf kreeg te vechten. Met de titels, die wij in het begin al noemden en zijn drie nationale titels bandstoten uit de periode 1955-1958 kan Cees van Ooster hout met recht aanspraak doen gelden op het predikaat „all round kampioen" Hij mag het met ere dragen. Door deze overwinning van Cees van Oosterhout was de zege, die Hennie de Ruijter in zijn slotpartij op Doggen be toonde zich wederom de onversaagde haalde nog slechts van belang voor de bezetting van de tweede plaats. En in matchpunten en in moyenne streefde de Ruijter Bert Teegelaar voorbij, zodat met van Oosterhout de Waalwijker als tweed© Nederlander zal uitkomen ii het toernooi om het wereldkampioen schap, dat in mei in Hilversum wordt gehouden. 1 Van Oosterhout 2 De Ruijter 3 Teegelaar 4 Doggen 5 Brosens 6 Sweering 7 Popeyus Stikkelman 13 420 500 8 0.840 12 408 429 12 0.951 Stikkelman degradeert. 10 399 434 6 349 420 6 376 502 4 365 512 3 388 465 2 323 488 8 0.919 7 0.830 8 0.749 7 0.712 7 0.834 8 0.661 HANNUT Gaston Roelants, de Olym pische kampioen en wereldrecordhouder op de 3000 meter steeple chase, heeft zon dagmiddag een van de belangrijkste Bel gische crossen, die van Ha'nnut, op zijn naam gebracht. Roelants, die de laatste tijd van de ene overwinning naar de andere snelt, had ook nu weer geen concurrentie. Met zijn lichte soepele pas legde hij het 10 lange, bijzonder zware parcours af in 31 minu ten en 49 seconden. De Nederlandse vertegenwoordigers konden in het sterke lopersveld geen rol van betekenis spelen. Fons Veldhuizen was met een 21e plaats de beste land genoot. De uitslag luidt: 1 Roelants (België) 10 km in 31.49.2, 2 Edelen (V S.) 32.01.8, 3 Hill (G.B.) 32.07.0, 4 Adler (Schotland) 32.22.0, 5 Jonhston (G.B.) 32.27.6, 6 Freary (G.B.) 32.28.1, 21 Fons Veldhuizen (Ned.), 22 Jacq v. Eeke- len (Ned.), 24 De Bruyn (Ned.), 29 Op den Oordt (Ned.), 31 Delnoye (Ned.), 34 Zitsen (Ned.). OULU Stien Kaiser, de Nederland se kampioene, heeft er zaterdag en zon dag in de Finse plaats Oulu voor ge zorgd, dat Nederland ook bij het hard rijden dames een rol van betekenis is gaan spelen. De prachitige derde plaats van de 27- jarige Delftse telefoniste achter le Rus sinnen Inga Voronina en Valentina Ste- nina en de negende plaats van Carry Geijssen in het totaal-klassement bete kende dat Nederland in een jaar was doorgebroken naar de internationale top, het domein van de Russische schaats vrouwen- Ineens plaatsten twee Nederlandse meisjes zich onder de eerste tien. Het kunstijs van Amsterdam en Deventer blijkt ook bij de dames resultaat af te werpen. Stien Kaiser werd op de 500 meter met 47.6 derde, op de 1500 meter met een schitterende 2.28.2 tweede, op de 1000 m. met 1.40.6 vierde en op de 3000 meter met 5.21.4 derde. De Finse Kaija Mustonen en de sterke Russische rijdsters Irina Jegorova en Ludmilla Os- intseva eindigden nu achter de Neder landse. Ook Carry Geijssen toonde met 47.7 en 1.40.6 haar vooruitgang. In ga Voronina werd - zonder de concur rentie van de titelhoudster en viervou dig Olympisch kampioene Lydia Sko- blikova, die een baby verwacht - voor de vierde maal in haar loopbaan wereld kampioene. Zij won de titel reeds in 1957, 1958 en 1962. CEES VAN OOSTERHOUT eindelijk TOENSBERG Met een overweldi gende voorsprong in punten heeft Rudi Liebrechts zich in Toensberg eens te meer doen kennen als de koning van de kleine wedstrijden. Het weekeinde tussen de Europese en de wereldkampioenschappen wordt door de schaatscoaches meestal gebruikt voor het intimideren en misleiden van de concurrentie. Men schaatst, maakt tij den of men maakt ze met opzet niet. Niemand, -die er het fijne van afweet dan de rijder en zijn coach. In dit scha- duwrijden maakte Rudi Liebrechts nu al voor het derde achtereenvolgende jaar veruit de sterkste indruk. Een eerste dag m?t 42,8 (en 4.35.0 beide zijn zijn beste tijden van dit seizoen) brachten hem aan het hoofd van het klassement en op de 1500 meter was Liebrechts helemaal niet meer te houden: eerste in2.10.2 bijna vijf seconden voor de Noor Nils Aaness, die als tweede fi nishte. Daardoor kon de Vlaardinger de eindzege niet meer ontgaan. Hij behoef de slechts de 5000 meter uit te rijden om zich winnaar te noemen. De overige Nederlanders bepaalden zich tot 'n pres tatie van belang: Ard Schenk reed de 500 meter in de nieuwe persoonlijk re- qordtijd van 41.6 seconden, Kees Ver kerk zegevierde op de 3000 meter en Peter Nottet was met 8.16.7 zowaar de beste Nederlander op de 5000 meter. (Advertentie) Zekerheid met een OLVEH Perfecte Groeipolis,

de Stem | 1965 | | pagina 7