Johnson na vliegtuigraid Hoog ovens en SHV in tweede gasunie AARDGASPIJP IN NIJKERK BARST furkse volksdansers spoorloos SP0RTFEITEN KosyginA merikaanse adviseursmoeten weg Distributie in Noord-Holland Vliegramp in Andes eist 85 doden Geleidewapens Evacuatie Met daverende klap: MR. LUNS EREPRINS MET KEI GASTHEREN IN GOES WACHTEN VERGEEFS Mauritssingel nog spoorloos DAGBLAD VOOR ZEELAND Gedender Kouder Opbrengst Breda op Groningen 11a het laagst 105e JAARGANGNo. 24812 UitgaveN.V. Uitg. Mij. Neerlandia. Directeur: Drs. W. A. J. M. Harkx. Hoofdredacteur: L. Leijendekker. Redactieraad J. M. A. C. v. Dongen, C. J. v. Hootegem, mr. dr. A. J. J. M. Mes, mr. H. M. L. de Rechter, P. V. M. Vercauteren, L. J. v. 't Westende. Bureau: Breda - Reigerstraat 16 tel. 22341 (5 lijnen). Postgiro 1114111 Voor God, Koningin en Vaderland MAANDA6 8 FEBRUARI 19$5 Abonnementsprijs 9,75 per kwartaal, excl. 0,25 incasso; ƒ11,85 per post excl. 0,50 incasso; 0,75 per week. Prijs van buitenlandse abonnementen op aanvraag. Losse nummers 15 cent. Advertentieprijs voor de gehele oplage 0,45 per mm. Bij contract aanzien lijke reductie. Volledige tarieven en Algemene Voorwaarden worden op aanvraag gaarne verstrekt. Bureau voor de Zeeuwse eilanden: GOES, Klokstraat 1 telefoon 6252 Bureau voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Hulst, Steenstraat 14 telefoon 2377 (Bijbureaus: TERNEUZEN: IJsbaanstraat 24 telefoon 2601 OOSTBURG: Nieuwstraat 41 telefoon ^893) VERGELDINGSAANVAL IN HANOI UITGELOKT UTRECHT De Hoogovens en de Steenkolen-Handelsver- eeniging n.v. in Utrecht zijn voornemens het in Noord-Hol land door de SHV gewonnen aardgas samen in deze provincie tc gaan distribueren indien de gevraagde concessie inderdaad aan de SHV wordt verleend. iDt hebben de directies van beide be drijven meegedeeld naar aanleiding van een perspublikatie over een eventuele samenwerking tussen Hoogovens en de S.H.V. op het gebied van de aardgasle veranties in Noord-Holland. Met dit doel is tussen Hoogovens en S.H.V. overeen stemming bereikt over de oprichting van een distributie- en transportmaat schappij voor de verzorging van Noord- Holland, waarbij is overeengekomen, dat de gasvoorziening in Noord-Holland op dezelfde voorwaarden zal geschieden als door de Gasunie in de rest van Neder- BREDA Twee sportfeiten hebben (buiten de voetballerij), het sportweek einde gemarkeerd. Peter Post heeft op de wielerbaan in Antwerpen voor de vierde maal het Europese kampioen schap achter dernymotoren gewonnen en hoe? Rij brak acht baanrecords, finishte met vijf ronden voorsprong op Theo Verschuren en Op een van de sportpagina's vertelt onze sportre dacteur er alles van. Het tweede feit. In het wereldkam pioenschap schaatsen voor dames heb ben onze landgenoten nog nooit een rol van betekenis gespeeld. Maar nu is het anders. Stien Raiser veroverde waar achtig de bronzen medaille. Daarnaast de voetballerij. De verras sende zege van ADO, het gelijk spel van DWS, de overwinning van NAC en nog veel meer. Op de foto: Peter Post viert zijn dernytriomf met zijn jonge vrouw Loek. land wordt toegepast. Hoogovens is be reid haar gemeentelijke gascontracten in bedoelde maatschappij in te brengen, waartegenover S.H.V. c.s. het aardgas inbrengen. Zoals bekend heeft de minister van economische zaken de Gasunie en Hoog ovens verzocht met elkaar in overleg te treden, teneinde tot een resultaat te komen, waardoor de coördinatie tussen de gasvoorziening in Noord-Holland en de rest van Nederland gewaarborgd zou worden en waarbij in redelijke mate te gemoet wordt gekomen aan de belangen van Hoogovens als gasproducent bij zijn afzetmarkt. De Gasunie wees tijdens de langdurige onderhandelingen de door Hoogovens voorgestelde vormen van sa menwerking af en wilde uitsluitend over overneming van de markt van Hoog ovens spreken. Ook een aanbod van on derwerping aan bindend advies is door de Gasunie afgewezen. Hoogovens profereert bij de reeds uit de twintiger jaren daterende gas levering ten behoeve van de voorziening in Noord-Holland betrokken te blijven en vindt daarvoor onder meer een basis in de tot 1981, 1983 en 1986 lopende con tracten met de gemeenten in Noord-Hol land. De Steenkolen-Handelsvereeniging heeft in het centrum van het leverings- gebied van Hoogovens vorig jaar aard gas in exploitabele hoeveelheden aan geboord. Tussen Hoogovens en S.H.V. kwam een principiële overeenstemming tot stand, die voornamelijk op het vol gende neerkomt: indien de concessie in derdaad aan S.H.V. wordt verleend, zijn Hoogovens en S.H.V. voornemens het in het betrokken aardgasvoorkomen gewon nen gas in Noord-Holland tc distribu eren. Met dit doel is ook overeenstem ming bereikt over de oprichting van een distributie- en transportmaatschappij voor de verzorging van Noord-Holland. WASHINGTON Negenenveertig vliegtuigen afkomstig van drie Amerikaanse vliegdekschepen hebben zondag in verschillende golven aanvallen uitgevoerd op militaire doelen in het zuiden van Noord- Vietnam, in de omgeving van Dong Hoi. Hierbij ging één Amerikaans vliegtuig verloren. De aanval was door president Johnson gelast als vergelding van zware communistische aanvallen op de Amerikaanse basis Pleikoe, 330 kilometer noordoost van Saigon. Hierbij werden zeven Amerikanen gedood en 109 anderen gewond. De bemanningen van de Amerikaanse vliegtuigen verklaarden bij terugkeer op hun carriers dat er veel schade was aangericht. Dit heeft de Amerikaanse minister van defensie McNamara gisteravond tijdens een persconferentie in Washington meegedeeld. De aanval geschiedde op dezelfde dag waarop de Russische premier Kosygin in Hanoi een enthousiast gehoor meedeelde dat Noord- Vietnam op Sovjet-steun kan rekenen als het wordt aangevallen. ??,ICI?AEL van Griekenland is Karelia SS' getreden met Marina Kaiella, dochter van een Griekse za tronnahee?t°r Wie Wj Zijn rech^ op de troon heeft opgegeven. Koning Con- stantijn was getuige. PRATAP SINGH KAIRON (63) voor- malig minister-president van de Indiase staat Poendsjaab. is zaterdag in Delhi d^Jgeschoten!"1 En d°°'' HET GOUD dat van het Engelse passa giersschip „Capetown Castle" werd ont vreemd, is nog steeds spoorloos. De dieven zijn bij het goud gekomen door een gat te branden in een ventilatie- schacht. DE PROTESTANTS-christelijke werk gemeenschap in de P.v.d.A. heeft zijn naam veranderd. Deze luidt thans „Werkgemeenschap voor protestants- christenen in de P.v.d.A.". SANTIAGO Alle 85 inzitten den van een DC-6 van de Chi leense luchtvaartmaatschappij L.A.N. zijn 0111 het leven geko men toen het toestel zaterdag tegen een bergwand in de buurt van Santiago vloog. De inzittenden werden gevormd door 78 passagiers en een 7-koppige beman ning. Bij de passagiers waren 50 Chi- lenen, waaronder een sportploeg van studenten, en voorts 28 buitenlanders, hoofdzakelijk Zuidamerikanen en voorts Duitsers, Italianen, Oosteuropeanen en een Noordamerikaanse. vrouw. Van Ne derlandse inzittenden is geen melding gemaakt. Het wrak werd waargenomen op een plaats, die Banos Morales heet en op een hoogte van 3500 meter in het An- desgebergte ligt. Het toestel is volledig uitgebrand. Naar verluidt is het toestel in de lucht ontploft. W De Noordviclnamezen reageerden heftig op de Amerikaanse vergeldings actie en meldden liet neerschieten van vier Amerikaanse vliegtuigen. De Noordvietnamese radio zei dat de Amerikanen zelf verantwoordelijk zijn voor de „uitermate ernstige gevolgen die de aanval zal hebben". Het was de eerste maal sinds augus tus van het vorig jaar dat er aanvallen werden ondernomen op doelen in Noord-Vietnam zelf. In Washington werd categorisch ontkend dat aanvallen ondernomen zouden zijn op het vlieg veld van Hanoi, zoals werd gezegd in persberichten uit Noord-Vietnam. De operatie was beperkt gebleven tot het zuidelijke deel van het land. Het doel van de actie waren een uitvalsbasis en kazernes van waaruit de Vietcong zijn aanvallen doet op de Zuidvietnamezen. Zaterdagavond reeds bleek uit be richten uit Washington dat de Ameri kanen de drie spectaculaire Vietcong- overvallen van zaterdag zeer hoog op namen. In Pleikoe verloren, zoals ge zegd, zeven Amerikanen het leven, voorts werden vijf helikopters verwoest en een aantal vliegtuigen beschadigd. Een tweede aanval was gericht op een voorraadplaats van vliegtuigbenzine. De benzine ging verloren maar per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Een derde .aanval was gericht te gen een aantal dorpen. Direct na de aanval kwamen Amerikaanse en Zuid- vietnamese leiders bijeen en besloten tot een vergeldingsaanval, aldus McNa mara. De minister weigerde in te gaan op de vraag of nog meer acties zullen wor den ondernomen. „In elk geval", zei hij, „zijn wij voorbereid op alle eventuali teiten". Inmiddels is een groep geleidewapens (HAWK), bedoeld voor luchtafweer, naar het bedreigde gebied gezonden. Andere versterkingen zijn onderweg. Treffende bijzonderheid in dit verband is dat sommige persberichten melden dat Kosygin de Noordvietnamezen raketten van het „Cubaanse" type heeft beloofd voor de luchtverdediging. Aanvallen als die van gisteren zouden dan voor de Amerikanen nog heel wat riskanter worden. President Johnson gelastte gisteren de onmiddellijke evacuatie van de on geveer achthonderd Amerikaanse ge zinnen uit geheel Zuid-Vietnam. De president gaf de volgende verklaring uit: „Het is duidelijk geworden dat Hanoi een meer agressieve koers van actie heeft genomen tegen zowel de Zuid- vietnamese als Amerikaanse installa ties, en tegen Amerikanen die in Zuid- Vietnam zijn om de mensen van dat land te helpen hun vrijheid te verde digen. „Wij hebben thans geen andere keus dan ons voor het gevecht gereed te maken en onze vastbeslotenheid Zuid- Vietnam te steunen in zijn strijd voor behoud van zijn onafhankelijkheid ab soluut duidelijk te maken". President Johnson verklaarde tot een en ander besloten te hebben na beraad slagingen met de nationale veiligheids raad. Het nieuws van de Amerikaanse ver geldingsaanval verdrong dat van het bezoek van Kosygin aan Hanoi enigs zins. De Russische premier eiste daar dat de Verenigde Staten hun troepen te rugtrekken uit Vietnam. Hij zei voorts: „Wij eisen ook beëindiging van het buitenlandse ingrijpen in de binnen landse zaken van Laos, terugtrekking van alle Amerikaanse militairen in dat land en bevordering van het tot stand komen van een onafhankelijk en neu traal Laos. Amerikaanse militairen ne men deel aan acties tegen de (com munistisch gezinde) Pathet Lao en te gen de Laotiaanse burgerbevolking. De V.S. zweren samen om Laotiaanse ge bied te gebruiken voor uitbreiding van de oorlog in Zuid-Vietnam. Zij hande len uitdagend jegens de democratische Vietnamese republiek (Noord-Viet nam). Zonder de Amerikaanse steun zouden de marionetten in Zuid-Viet nam geen dag meer kunnen standhou den", aldus de Russische eerste minis ter. Zaterdag werd door Tass een plei dooi voor het beleggen van een inter nationale conferentie over Laos uit gegeven. In deze verklaring werd het optreden van de Amerikaanse lucht macht in Laos sterk veroordeeld. De leider van de „rechtsen" in Laos, generaal Phoemi Nosavan, die waar schijnlijk de leiding heeft gehad van de mislukte staatsgreep in Vientiane, is vrijdag met enkele medewerkers naar Thailand gevlucht. Volgens sommige berichten hebben de autoriteiten in Laos zijn familie gegijzeld. Premier Soevanna Phoema verklaarde dat in middels de opstand volledig is onder drukt. (Van onze correspondente) HELMOND In de statige villa van mr. F. J. van Thiel in Helmond, voor zitter van de Tweede Kamer, heerste zaterdagmiddag een uitbundige carna valsvreugde. Middelpunt was een iet wat verbouwereerde minister Luns, die door de Helmondse carnavalsvereni ging „De Keiebijters" tot ereprins werd geïnstalleerd. Maar ook de minister werd spoedig gegrepen door de gemoe delijke en vrolijke sfeer, die de raad van elf en de boerenhofkapel wisten te scheppen. Na de installatie danste de minister, getooid met de prinsen keten en de steek, lustig mee aan de armen van een paar lieftallige „hup- pelepupkes". Om kwart over vier arri veerde mr. Luns met zijn zoon Huib in de met vlaggen versierde villa. Een half uur later marcheerden de „hoog waardigheidsbekleders" van „De Keie bijters" binnen, voorafgegaan door de boerenhof kapel. Grootvorst Harrie van „De Keiebijters" legde in zijn toespraak uit dat minister Luns is uitverkoren voor de hoge eer omdat hij een groot man is „waarvan we zeker zijn dat we er letterlijk en figuurlijk tegen op kunnen zien; omdat wanneer u de prinsensteek van „De Keiebijters' zult dragen, u in de re gering geen steek meer zult laten val len en omdat u met uw perfect man nelijke gestalte in ons gezelschap een goed figuur zult slaan". Het grote ogenblik kwam toen prins Huub I van „De Keiebijters" minister Luns de gulden keten, waaraan een kleine zwarte kei hangt, omhing en de prinsensteek opzette. Mr. Luns aan vaardde met een bijzonder plechtig ge zicht deze eretekenen, waarna hij de carnavalsgroet „Houdoe" bracht. De protocollist van „De Keiebijters" las vervolgens de perkamenten oorkonde voor die de nieuwe ereprins eveneens in ontvangst mocht nemen. Hierna was het woord aan minister Luns. De ereprins vertélde hoe hij vorige week dinsdag tijdens de begrotingsdebatten van zijn departement van de griffier een briefje kreeg waarin stond dat hij zich tijdens de pauze onverwijld naar de kamer van de voorzitter moest be geven en hoe hij met kloppend hart naar mr. Van Thiel was gegaan, omdat hij een motie, interpellatie of een „va derlijke vermaning" vreesde. „Maar mijn hart klopte nog meer toen ik de kamer verliet in het vooruitzicht de prinselijke waardigheid te verkrijgen", aldus mr. Luns. „Er is geen oord in Nederland waar ik sinds mijn minis tersbenoeming in 1952, buiten Den Haag, zoveel verblijf als in Helmond en ik voel mij al een beetje Helmon der", zo besloot de ereprins zijn in augurale rede, die met een luide sere nade van de boerenhofkapel werd on derstreept. (Van onze correspondent) NIJKERK Op een wel zeer brute wijze werden de bewoners van de buurtschap Holkerveen in de gemeente Nijkerk uit hun slaap opgeschrikt toen zondag morgen om even over half zes met een daverende klap, die kilometers ver in de omgeving te horen was, de aardgasleiding ontplofte. Dat gebeurde in de Domstraat, slechts enkele meters naast de spoorlijn Amers- foort-Zwolle. Door het ontploffen van de leiding werd een krater in de grond geslagen van ongeveer 6 meter in het vierkant en circa drie meter diep. De opgeworpen grond vloog de lucht in en bereikte naar schatting hoogten van 60 tot 70 meter. De huizen in de om geving kwamen zo onder het zand, dat van de rode dakpannen nagenoeg niets meer te zien was. Zelfs graszoden scho ten door de lucht en kwamen tientallen meter verder terecht. De gasleiding was over een lengte van bijna een me ter opengescheurd. Hierdoor ontsnapte een geweldige hoeveelheid gas, dat onder druk van 30 atmosfeer een geluid maakte als van een grote hoeveelheid straalmotoren. Een der omwonenden, die snel ter plaatse was, waarschuwde de politie en brandweer. In Nijkerk was echter nie mand te bereiken die wist waar men de gastoevoer moest afsluiten. Daardoor kon het gas meer dan twee uur vrije lijk doorstromen. Men moest experts van de Gasunie uit Deventer laten ko men om de toevoer af te laten sluiten. Om kwart over acht was dat een feit. Inmiddels waren reeds zes gezin nen uit de omgeving geëvacueerd. In de loop van de morgen konden deze echter weer naar hun woningen terug keren. De leiding, die een doorsnee heeft van 30 cm en een dikte van 6 mm, ont plofte juist op de plaats waar het gas zich splitst in de richtingen Nijkerk en Amersfoort. Hierdoor ontstonden in en kele plaatsen rond Amersfoort moei lijkheden met de omschakeling van het gas vanuit het Westland. Geleidelijk werden deze problemen echter opgelost. Inmiddels waren de herstelwerkzaam heden in ijltempo begonnen. Men heeft noodvoorzieningen getroffen, waardocr tegen de avond de toestand weer enigs zins normaal werd. Weersverwachting, medegedeeld door bet K.N.M.I., geldig tot vanavond: Opklaringen, maar ook plaatselijk enkele buien, later mogelyk met ha ffel of sneeuw Matige tot krachtige, langs de ksut of en toe harde noor- delijke wind. Daling van tempera tuur, maar temperaturen overdag nog boven het vriespunt. I?5daang;.zon onder 17-41 uur. Maan onder 0.14 uur. ï!°18 ulir Z°n °P 8'°7 UUr' Maan op (Van een onzer verslaggevers) GOES Vrijdagavond had hier een uit studenten bestaande volksdansgroep uit Istanbul moeten aankomen. De Turk se groep zou het 15-jarig bestaan van de r.-k. gymnastiek- en volksdansver eniging Kasporgo te Goes komen opluis teren. Dit jubileumfeest is zaterdag in gezet en het duurt tot zondag. Na het verbluf tot zondag a.s. zouden de Turkse jongeren nog uitvoeringen ge ven in Enschede, Utrecht en Amsterdam. Gisteravond laat was de groep n0g steeds niet in Goes gearriveerd. Er is geen enkel bericht van verhindering tot Ne derland doorgedrongen. Volgens een te- legram uit Istanbul is de groep begin vorige week wel per bus uit Turkije Kaspargo, die om de twee jaar onwaar schijnlijk veel van onwaarschijnlijk ver komende volksdansgroepen tegelijk naar Goes weet te krijgen en die tussendoor met zijn eigen groep al vele Europese landen heeft bereisd, snapt er niets van. „De organisatie was helemaal water dicht. Kijk: alles staat zwart op wit. De jongens en meisjes uit Turkije hebben zelf hun pleegouders in Goes kunnen gealarmeerd. Er vloog een telegram naar Istanbul. Het weekend en de vie ring van het einde van de vasten in Turkije waren er echter oorzaak van dat een antwoord uitbleef. De groep kwam niet. Niet tijdens de receptie zaterdagmiddag. Ook niet za terdagavond, toen zij voor het eerst zou optreden. „Dit is de eerste keer dat we zoiets uitkiezen. Op 1 februari heb ik nog een beleven", aldus een teleurgestelde heer brief ontvangen dat alles in ordé'was én Vervest.'„We hebben-zelf; midden in dat wij ze vrijdagmiddag konden ver-- Europa, ook wel eens pech met onze wachten". bus gehad. Maar dan waarschuw je toch De gehele vrijdagavond heeft voorzit- onmiddellijk? Op de ambassade snap- ter Vervest in Goes langs de rijksweg pen ze er ook niets van. Ze nemen het lopen ijsberen, om de bus te kunnen daar hoog op". opvangen. Er kwam niets. Zaterdagmor- De groep wilde de ruim 4000 kilo gen vlogen de telefoontjes heen en weer. meter van Turkije naar Nederland in Tussen Goes en de Turkse ambassade, vier dagen afleggen. Veel pech kun je Tussen de ambassade en consulentschap- in een dergelijk krap opgesteld schema pen m Wesi-Duitsland. De groep zou natuurlijk niet hebben, zo meent dé heer namelijk in studentenverblijven over- Vervest. nachten en wanneer zij de normale route vertrokken. Sindsdien ziin ri«. ic van Turkije naar Nederland had gevolgd gens en meisfe* N J en, alleen maar verlaat was door 'n on- n leit|er Bahadir derschatting van de afstand zou zij de vrijdagnacht in West-Duitsland hebben kunnen doorbrengen. In West-Duitsland van wist men van niets. Grensposten werden Giidek spoorloos. De heer C. W. Vervest, voorzitter 1 Wat te doen als de groep het hele maal laat afweten? Kasporgo's feestpro gramma valt dan natuurlijk in duigen. Maar wat moet er bijvoorbeeld gebeu ren met de warme lunch, die de Tur ken dinsdagmiddag in het Neder landse Koffiehuis te Middelburg zouden verorberen? Dat is namelijk geen gewo ne lunch, die je zo maar kunt afbestel len. De gasten van Kasporgo zullen daar dan Turkse gerechten krijgen, waarvan de ingrediënten dagen van tevoren be steld moeten worden. „Als de Turken niet komen, dan gaan we met heel Kas porgo naar Middelburg om die lunch soldaat, te maken", zo zegt voorzitter Vervest. De heer J. Beerenhout, secretaris van dë Nederlands-Turkse vereniging te Den Haag/dacht dat het wel niet zo ver zal hoeven te komen. Hij was er gisteravond van overtuigd dat de Turkse studenten „elk ogenblik" Nederland kunnen bin nenkomen. Op de foto: „Hartelijke groeten en tot vrijdag 5 februari", schreef Bahadir Güdek, lei der van de Turkse dansgroep, aan de heer W. Vervest in Goes. De brief kwam 1 februari in Goes aan. Er wa ren wat foto's van de groep bügeslo- ten, o.m. degene, die hierby is afge drukt. De groep telt in totaal 36 jon gens en meisjes. De oorzaak van de ontploffing is waarschijnlijk het gedender van de treinen, die dagelijks bij tientallen pas seren. Het treinverkeer ondervond geen al te grote vertraging. Alleen de eerste trein vanuit Zwolle keerde in Nijkerk terug. De passagiers werden vanuit Nijkerk "naar Amersfoort vervoerd. La ter op de dag konden de treinen, zij het met geringe snelheid, de plaats van het ongeval passeren. In totaal ging ongeveer 100.000 m3 gas verloren, een hoeveelheid om een plaats als Nijkerk gedurende meer dan een week van gas te voorzien. De eni ge slachtoffers waren tien kuikens van een landbouwer uit de omgeving, die stikten door de gaslucht. De leiding was zes jaar oud. Op de foto: Zondagochtend is met een daverende slag een aardgaspersleiding bij Nij kerk opengebarsten. De diepe krater in Nijkerk bood ruimschoots plaats aan de reparaticploeg, die een niefiw stuk buis in de leiding moest lassen. O DEN BOSCH Volgens op steek proeven gebaseerde schattingen is de opbrengst van Kerkenbouwzondag in het bisdom Breda op een na het laagst. Voor Breda schat men een opbrengst van honderdduizend gulden. Alleen Groningen gaat daar, met achttiendui zend gulden, onderdoor. Voor het bisdom Den Bosch schat men een opbiengst van 190.000 gulden. Vorig jaar brachten Breda en Den Bosch respectievelijk 78.000 en 160.000 gulden op. De overige cijfers zijn (met tussen haakjes de bedragen van vorig jaar)- Utrecht 278.000 (232.000). Roermond 136.000 (100.000), Rotterdam 275.000 (238.000), Haarlem 271.000 (245.000) Totaal dus 1.267.000 (1.068.000) Prins Huub I had nog een onderschei ding voor Huib Luns in petto. Luns jr. werd benoemd tot „kei der Keiebij ters". Hierna heeft het hoge gezelschap vrolijk rondgehuppeld op de plezierige muziek van de Helmondse carnavals schlagers, brachten de zes „huppele- pupkes" een danshulde aan de ere prins en deed iedereen zich tegoed aan het lambertijnen bier en worstebrood, die de gastvrije mevrouw Van Thiel presenteerde. De salon van mr. Frans- Jozef van Thiel was herschapen in een ware carnavalsfeestzaal, waarin met oprechte vreugde de installatie ven de populaire ereprins gevierd werd. ROTTERDAM De Nederlandse kustvaarder „Mauritssingel" (500 brt.) van de rederij P. A. van Es en Co. in Rotterdam, is officieel als vermist op- gegeven, wat betekent dat alle sche pen die langs dc Westeuropese kusten varen en de kustwachtdienstcn de op- dracht hebben gekregen uit te kijken naar het schip of eventuele wrakstuk ken. Dc „Mauritssingel" is op 26 januari uit Bayonne vertrokken met een lading graan, bestemd voor Hamburg. Daar had het schip op 3 februari moeten ar riveren. De laatste maal dat de „Mau ritssingel" zich heeft gemeld, was op 29 januari, toen het schip zich ter hoog te van Ouessant aan het noordelijk uit einde van de Golf van Biscaje bevond. Het kampte toen met een zware noord- oosterstorm, windkracht negen. (Advertentie) DROST-VERF-VENLO

de Stem | 1965 | | pagina 1