Eert jaar met aftrek geëist tegen Vlissingse oplichter Unie een Walcheren Z.-Beveland Zeeuwsch-Vlaanderen Raad Vogelwaarde stemt met „Plan-Pica vet m KRITISCH Zorgvuld plan - m LUCTOR SCHRIJFMACHINE Knock-out met rare sprongen Stellingei conclusu rapport at DAGBLAD DE STEM VAN ZATERDAG 6 FEBRUARI 1965 MIDDELBURG Zilveren jubileum Rode Kruis Ds. E. van Bruggen spreekt over studentenhuwelij ken GOES Biezelinge Kapelle Yerseke Raad herdacht overleden lid Dagblad De Stem N.V. SLAVENBURG S BANK AXEL Hengstdijk voor al uw autobanden Tivoliweg 63 - Hulst f 183.- Kantoormachinehandel J. A. BIESBROECK Aardenburg OOSTBURG Breskens Philippine TERNEUZEN IJzendijke Zuiddorpe „EEN GEMEENTE IN HULSTER AMBACHT" HERENKOSTUUMS Bèr Pluym St.-Jansteen Tel. 3179 Westdorpe Zierikzee Lezing over het rassenprobleem Microkorfbal Elto Kapelle kan kampioen worden Kritiek op uitvoering Bijstandswet Hamerstukken Oude klanten Korte Nieuwstraat 21 Hulst - tel. 2478 EXAMENS Doktersdiensten Dienst dierenartsen HOOGWATER commentaar Honden mogen nu eerste klas reizen Vandaag Morgen Maandag PROTEST] Verliezer In drie duge Eerste Zeei „Lely-bunga thans ger< Z.L.M. vrac De afdeling Middelburg van het Rode Kruis zal een bijeenkomst beleggen tg.v. het zilveren jubileum. De bijeenkomst vindt plaats op vrijdag 12 februari 1965 te 20 uur in de Concert en Gehoorzaal, Singelstraat 13 te Mid delburg. Dr. J. J. C. P. A. Roovers te Am sterdam, voorzitter van het dagelijks bestur van de centrale medische bloed transfusiecommissie van het Nederland- sche Roode Kruis, heeft zich bereid ver klaard een rede uit te spreken. Voorts verleent medewerking het ca baretgezelschap van de Christelijke Kweekschool te Middelburg. Voor de leden van de Z.V.U. komt ds- E. van Bruggen op dinsdag 9 februari in de Concert- en Gehoorzaal spreken over studentenhuwelijken. In Nederland is het studentenhuwelijk nog een probleem dat drie facetten heeft.: psychologisch, maatschappelijk en uni versitair. Op grond hiervan gaat ds. Van Bruggen het beeld van een studen tenhuwelijk tekenen. Gevonden voowerpen In de maand januari zijn er in Goes weer heel veel voorwerpen verloren. Opvallend is, dat maar liefst 93 handschoenen op het Goese politiebureau op hun eigenaar liggen te wachten. Er zijn daar ook een zilveren dameshorloge, twee fietsen, een steekwa- gentje voor het vervoer van kisten, een rechtse rubber overschoen, een bruinha rige jachthond, een verstekbak, gouden trouwringen, sleutels etc. Gemeenteavond Er was grote be langstelling op de onder leiding van ds. Sieiflers gehouden gemeenteavond van de herv. kerk, waar ouderling H. van Riet een inleiding hield waarin hij de aanwezigen met nadruk heeft gewezen op hun financiële verplichtingen tegen over de kerk. Na de pauze werd verteld over het werk onder slechtziénde en blinde kinderen, dat wordt verricht door de stichting Bar Timeus te Zeist. Om de damtitel Om het persoon lijk kampioenschap van de damclub Ka pelle werden weer een aantal wedstrij den gespeeld met de volgende uitslagen: C. KorstanjeC. Sulsters 2-0; J. van LiereI. op 't Hof 2-0, C. van Liere— C. Blankenburgh 2-0; J. de Neef—L. Adriaanse 2-0; A. v.d. Schraaf—H. de Vrie 2-0; J. op 't Hof—C. v.d. Vliet 1-1; I op 't HofG. Lepoeter 2-0; J. de Neef—C. Korstanje 0-2, H. v.d. Vrie C. de Blaay 1-1. Bij de aanvang van de jongste raads vergadering heeft burgemeester Willem- sen het overlijden van het raadslid J. Sinke herdacht. Grote verslagenheid al dus de burgemeester, maakte zich van ons meester, toen zijn plotselinge dood bekend werd. Het is moeilijk zich in te denken, dat zijn zetel in de raadszaal niet meer door hem bezet zal worden. Van harte wenste hij de familie Sinke sterkte in dit zware verlies. Een gewaardeerd raadslid is van ons weggenomen. Iemand met ernst en hu mor, die mee hielp bouwen aan de ge meente. Nuchter en zakelijk bij het ne men van beslissingen. Hij was sedert 16 augustus 1946 raadslid. Voor alles wat hij deed onze oprechte lank. Staande werrden enkele ogenblikken stilte in acht genomen. Voorts werd besloten namens de raad een telegram te sturen aan de commis saris van de koningin in Zeeland en hem een spoedig algeheel herstel te wensen. Mutatie op secretarie In verband met zijn benoeming tot adjunct-commies ter secretarie der gemeente Terneuzen is de heer J. van Oosten op zijn verzoek per 1 februari eervol ontslag verleend als schrijver ter secretarie alhier. Met ingang van laatstgenoemde datum is in vaste dienst in de rang van schrijver be noemd de heer M. Riedijk, thans typist op arbeidscontract alhier. Dagblad voor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Eerste redacteur Exploitatie- voor Zeeland inspectie Zeeland F. DE LIGT L. K. M. DE JONG tel. 6252 Goes tel. 2377 Hulst privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen 3. PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Bev^.and en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2 mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. (Advertentie) HYPOTHEEKBEMIDDELING Terneuzen: Kersstraat 13, tel. (01150 - 3553 Hulst: Zitdag Steenstraat 20 (Van onze correspondent) H.L.-vergadering Op een vergadering van de plaatselijke afdeling van Herwonnen Levenskracht gewaagde voorzitter Hillaart in zijn ope ningswoord van een sterke groei van de afdeling, zowel wat het aantal donateurs als de vrijwillige verhoging van de do- natiegelden betreft. Dank werd gebracht aan de middenstand, die ook dit jaar spontaan medewerking aan de loterij heeft gegeven. Ook werden de propa gandisten en het comité bedankt voor hun vele ontbaatzuchtige werk. Secretaris Bouvre gaf een jaarverslag waaruit bleek, dat de vereniging ruim 400 leden telt. Het belang van H. L werd nogmaals onderstreept doordat weer enkele mensnen in het sanatoruim moesten worden opgenomen, die jammer genoeg geen donateur van H. L. waren. Tijdens deze vergadering werden twee medewerkers van het eerste uur gehul digd. Voor afwezigheid van de heer van Collenburg, districtsbestuurder van H.L. geschiedde dit door de heer Maas. voor zitter van het NKV. Het waren de heer P. de Kort en mevr. Doppegieter-Ver- beek. die samen vooral op financieel ge bied hun beste krachten hebben gegeven. Naast vele waarderende woorden moch ten zij een schrijfmap van het hoofdbe stuur in ontvangst nemen. Van de afdeling waren er respectie velijk een doos sigaren en een bloemstuk. In hun plaats zal voortaan als penning meester optreden de heer Vervack. Naast de verloting werd de avond opgeluisterd door vrolijke dansmuziek. Koningschieting - Aan de Koningschie- ting namen 24 leden deel. De uitslag was als volgt: Koning, A. v. Dijk: Prins, R. de Guitenare en erfprins, T. Pau wels. Een andere schieting waaraan 42 schutters deelnamen had als uitslag: hoge vogel, A. Wentzler; le zijvogel, Aug. de Bakker en 2e zij vogel, H. v. Waterschoot. De meeste kleine vogels werden geschoten door Guido v. Dijk te Hengstdijk. (Advertentie) Tel. 01140—2461 (Advertentie) met luxe tas (of 6 termynen van f 30.50) Zwitserse precisie - Italiaanse vormgeving Garantie en gratis service Gentseslr. 21a-23 HULST Tel. 01140 - 2080 Biljarten De biljartvereniging St.- Eloy heeft het onderspit moeten delven tegen de Sluise club „Tegen Moeders Wil". Met 7-3 trokken de bezoekers aan het langste "Find. Van de thuisclub wis ten J. te-ï&Êek, J. Aers en A. van Dam me de partij te winnen. J. Dobbelaere, J. van Hanegem, G. Hermie, I. Aalbregt- se, W. Canon, W. Groosman en R. Mahu zorgden voor de Sluise overwinning. Boerinnenbond Niet minder dan 150 deelnemers waren present op de verdie pingsdag die de katholieke boerinnen- bond in de Katholieke Kring heeft ge organiseerd. Pator Francino van de kruisheren in IJden gaf een lezing over „De huwelijksbeleving van de katholie ken in deze tijd". Mejuffrouw E. Mes. consulente van de agrarisch-sociale voor lichtingsdienst van de NCB hield een causerie over „De toekomst van onze kinderen". Zij wees op het belang van een tijdige studie- en beroepskeuze van de kinderen en van een goede schoolop leiding voor de meisjes. De verdicpings- dag werd geleid door voorzitster mevr. van 't Westeinde-Taalman. Raad wil subsidiëren Voor de raads vergadering van maandagavond wordt voorgesteld, om de premie-regeling wo ningverbetering van toepassing te verkla ren voor mej. C. Hiuybregtse te Sint Kruis en voor de heer G. C. M. de Smet in de Burchtstraat. B. en w. gaan akkoord om de muziekvereniging E.N.Z.K. St. Kruis een subsidie te geven van 500 gulden en nog eens honderd gulden in het instru mentenfonds te storten. De actieve zwem vereniging De Starters komt in aanmer king voor een bijdrage van f 250.De agenda vermeldt verder nog verkoop van grond bij de wandedreef aan de heren J. Hunze en G. van der Heiden. De me- terprijs bedraagt 7,10 gulden tot 25 meter diepte en voor de tuingrond f 1,50 m2 De plaatselijke V.V.V. is voornemens een culturele manifestatie te organiseren met het Reizend Zeeuwsch Volks Toneel uit Hulst. B. en w. stellen voor gatant te staan voor eventuele tekorten. Vismijn Aanvoer vismijn Breskens in de week van 1 januari te.m. 23 januari: 1944 kg. bot; 1045 kg. schar; 472 kg. schol; 53841 kg. kabeljauw; 1921 kg. wijting: 3 kg. rog; 1 kg. zalm; 1 kg. paling; 4 kg. tong; 1 kg. tarbot; 82152 schardijn; 10216 kg. export gar nalen; 114648 kg. haring. Bejaardentoneel Voor de bejaarden van Breskens is in de Uitkomst een toneeluitvoering gehouden, welke werd verzorgd door leerlingen en oud-leer lingen van de Chr. School. Mevrouw Poissonnier - den Doelder kon als voorzitster der dames WH en namens het comité bejaardenzorg een groot aan tal bejaarden en belangstellenden wel kom heten. Een bijzonder woord richt te zij tot burgemeester J. Eekhout, wet houder P. Zegers, de besturen van de Algemene Bond van Bejaarden, de Oran jevereniging en het bestuur van de re derijkerskamer uit Oostburg. Spreekster zei blij te zijn dat Breskens weer een toneelvereniging rijk is en vond het pret tig voor de spelers dat zij na hun jeugd jaren ook nu elkaar weergevonden heb ben. Hierna werd het toneelstuk Vadertje Langbeen" opgevoerd. Een blijspel in 4 bedrijven dat de aanwezigen dikwijls in lachsalvo's deed uitbarsten. De rollen werden door alle spelers op voortreffe lijke wijze gespeeld. Aan het eind van de avond sprak mevrouw Poisonnier - den Doelder woor den van dank tot de spelers voor het gebrachte. Ook de autobezitters werd dank gebracht voor het vervoer. .,Uit het volk, voor het volk" De muziekvereniging „Uit het volk, voor het volk" te Breskens, hield haar al gemene vergadering in zaal Schelstrae- te. De opkomst was maar matig. De notulen, voorgelezen door de se cretaris, de heer R. Vergouwe, werden onveranderd goedgekeurd. Uit het jaar verslag bleek onder meer dat de ver eniging in het afgelopen jaar aan veel activiteiten heeft deelgenomen. Heel belangrijk is wel dat het aan tal werkende leden niet terugliep, wat wel het geval was bij de drumband. Er wordt echter hard gewerkt om dit weer op peil te brengen. Uit het financieel overzicht van de penningmeester de heer P. Rookus, bleek dat er een batig saldo in kas is. De heer I. de Hullu die lid was van de kascommissie, verklaarde alles prima in orde te hebben bevonden. De aan de beurt van aftreden zijnde bestuursleden, de heren. A. Mosselman, en R- Vergouwen, werden met algemene stemmen herkozen. In de plaats van de heer A. Versprille, die wegens drukke werkzaamheden bedankt als bestuurslid, werd met algemene stemmen de heer I. Keymel gekozen. De voorzitter sprak hartelijke woor den van dank tot de heer Versprille voor al hetgeen hij gedurende zijn zit tingsperiode, plm- 9 jaar, voor de ver eniging heeft gedaan. Hij liet deze dank vergezeld gaan met het aanbieden van een kleine surprise. De heer Versprille op zijn beurt dank te allen voor de prettige samenwerking en zei de muziekvereniging steeds een warm hart te blijven toedragen. Vervolgens werden de zomerconcerten vastgesteld, n.l. op de data 30 april, 29 mei, 20 juni, 10 juli, 7 augustus en 5 september. Door de winkeliersvereniging werd een bedrag van f 500,- uit de St. Ni- colaasactie beschikbaar gesteld. Hier voor zullen nieuwe uniformen voor de drumband worden gekocht. N.K.V.-vergaderlng Vanavond om 7 uur houdt het N.K.V., afdeling Philip pine een algemene ledenvergadering in de zaal bij de heer L. F. Steyaert. In deze vergadering zal het gehele bestuur aftreden en een nieuw bestuur worden gekozen. Verder zal er gesproken worden over de structuurwijziging- Val Bij het afmeren van de motor- zwaveltanker „Maas" in de Westelijke buitenhaven te Terneuzen is de 27-jarige Rotterdamse matroos A. v. S. van drie meter hoogte gevallen en moest naar het Julianaziekenhuis worden overge bracht. Het ongeluk gebeurde toen de matroos tijdens het klimmen met een staaldraad op een ladder van ongeveer 3 meter hoogte met een voet bekneld raakte tussen twee sporten van de tegen de dukdalf gemonteerde ijzeren ladder. Hij viel op het voordek en klaagde over pijnen in het linkerdijbeen. Feestavond voor bejaarden Na het bezoek van de minister van Maat schappelijk werk voor de plechtige ope ning van het bejaardentehuis „Bachten Dieke" te Terneuzen hebben de bewo ners nog een prettige feestavond gehad. Deze begon om 8 uur met nog even op het tv-scherm de beelden te bekijken van de voornaamste gebeurtenissen tij dens de openingsplechtigheden. De heer D. Kaan bood de directrice, mevrouw Zr, P. Maat-Dieleman een geschenk aai) namens de bewoners. Over oud- en nieuw-Terneuzen liet de heer Joh. de Vries zeer fraaie dia's zien en vertelde hij verhalen uit de tijd toen deze be jaarden nog jong waren. Met veel élan voerden de bejaardenhelpsters een to neelstukje op en ook daarvoor waren de bewoners zeer erkentelijk. Winkeliers In het café van de heer J. de Does werd de algemene verga dering gehouden van de winkeliersver eniging „Ons Belang". Punt 6 van de agenda, dat over de openstelling van de winkels op zondag ging, zal er wel niet vreemd aan zijn geweest, dat de voorzitter deze keer een groot aantal leden kon verwelkomen. Hoewel de discussies over punt 6 hoog opliepen onderging het geen enkele wij ziging, zodat de winkels zondags geo pend blijven van 8 tot 12 uur voormid dag. De periodiek aftredende bestuursleden de heren P. de Witte en J. asschaert werden beiden herkozen. Boerengezin,<ia^ De traditionele boe rengezinsdag is bijzonder geslaagd. In het feestlokaal bij M. de Cock werd na de H. Mis een koffiemaaltijd aangebo den. De jaarvergadering van de leden nam de rest van de morgen in beslag. Voor de bonte avond was een Middel burgs orkest uitgenodigd en een confe rencier, De heer FL Impens van de Rijksvoorlichtingsdienst, leidde een quiz die veel succes had. Ook was er gele genheid tot dansen. (Advertentie) (Advertentie) Boerengezinsdag: De jaarlijkse ge zinsdag van de Boerenbond zal plaats vinden op donderdag 18 februari a.s. Om 9 uur zal die dag een H. Mis worden opgedragen, waar ook de dank- gave voor de oogst van 1964 wordt op gehaald. In de namiddag wordt een bezoek ge bracht aan de fabrieken van de Ned. Stikstofmij. te Sluiskil. Om vijf uur wordt een koffietafel aan geboden in Concordia". De voorzitter van de bond. burge meester G. van Waes, zal de leden daarna lichtbeelden vertonen, die hij rij- dens een reis rond de wereld heeft ge maakt. Daarna wordt nog wat muziek gemaakt, en wat daarbij te doen valt. Biljartpryskamp A.s. zondag wordt „Het oudt Raedhuys" bij M. Pluijm een prijskamp gehouden op het topbil- jart. De opbrengst komt ten goede aan het gemengd koor „Crescendo". Heeft u al KRüGER PILS gedronken? Voor de leden van de Z-V.U. en het nutsdepartement Zierikzee spreekt dr. J. Schulte-Nordholt op donderdag 11 februari in de bovenzaal van Mondragon over het onderwerp: „Het rassenpro bleem". Dr. Schulte-Nordholt gaat zeer diep op dit onderwerp in en bespreekt de oorzaken van het conflict dat ont staan is door de generalisatie van het blanke en het gekleurde ras. De spreker zal ook de stereotiepen belichten, waar in beide groepen gevangen zitten. Nu in de hoogste afdeling van het microkorfbaltoernooi, dat door de Zeeu- se Korfbalbond in de Middelburgse Sport hal wordt georganiseerd, de ka.mpiqen bekend is geworden richt zich zaterdag avond de belangstelling op de afdeling KNKB II en de regionale afdeling la. In de eerstgenoemde afdeling is Ani mo 2 reeds uitgespeeld en heeft deze ploeg 6 punten uit vier ontmoetingen behaald. Er is thans nog em ploeg, n.l. Tjoba 2, die met de Animo-reserves op gelijke hoogte kan komen. Daarvoor moeten de Zuidbevelanders hun wed strijden tegen Dosko 1 uit Bergen op Zoom en Togo 2 j»n volle winst omzet ten. Bij de geringste misstap gaat Ani mo 2 met de eer strijken. In de regionale afdeling la bleef Elto 1 Uit Kapelle in twee wedstrijden onge slagen. Zaterdagavond speelt het acht tal uit Kapelle tegen Vedo 1 en Tjoba 3 en worden dit evenveel overwinningen voor Elto 1 waardoor het op de bovenste plaats eindigt. In de KNKB afd. 1 heeft Tjoba aan één puntje tegen Animo 1 genoeg om definitief tweede te eindigen in deze afdeling achter het Middelburgse Swift 1. (Van een onzer verslaggevers) STOPPELDIJK. De raad van de gemeente Vogelwaarde heeft zyn in stemming betuigd met de suggestie van het ex-Hulster raadslid B. Picavet één gemeente in oostelijk Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen te vormen. Zulks naar aanleiding van het wets ontwerp van de herindeling van ge meenten in Zeeuwsch-Vlaanderen, dat ter sprake was. Het wetsontwerp voor ziet, zoals wellicht bekend, in samenvoe ging van de gemeenten Vogelwaarde, Hontenisse, Graauw en Langendam. De raad Vogelwaarde bleek van mening te zijn dat één gemeente in het Hulster Ambacht (25.000 inwoners) is te prefe reren boven de twee gemeentën in oos telijk Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen, die worden voorgesteld in het herindelings plan. Met name de heren E. Schelfhout, P. de Schepper, A. Perdaen en wethouder A. Serrarens bleken warme voorstanders van het „Plan-Picavet". De overige raadsleden sloten zich bij die sprekers aan. Alleen de heer F. de Bakker be toogde, dat Vogelwaarde zelfstandig dient te blijven. „Een domme arbeider wil wel eens zeggen, dat de gemeente Vogelwaarde zeker niet achteruit had hoeven te gaan wanneer de hogere overheidsinstanties ervoor hadden ge zorgd, dat de gemeente per jaar zo'n 50 woningen toegewezen krijgt", zei hij. En hij wilde dit letterlijk in de notulen opgenomen zien. Hetgeen hem werd toe gezegd. De voorzitter, waarnemend bur gemeester P. Molthoff, trok de conclusie uit de beraadslagingen: met uitzondering van de heer De Bakker wenst de raad van Vogelwaarde de vorming van één gemeente in het Hulster Ambacht. De verschillende voorstellen van b. en w. werden tijdens deze vergadering met een hamertik van de voorzitter afge daan. Men besloot o.m. tot aanschaf van een nieuwe stencilmachine, tot het verlenen van een bijdrage van f 10aan de Europese Beweging, tot het doen af schermen van een gedeelte van de over dekte speelplaats van de openbare l.o.- school te Pauluspolder en tot de benoe ming van wethouder Serrarens in het algemeen bestuur van de stichting sociale werkplaats Hulster-Ambacht te Hulst. Men stelde een nieuwe verordening re gelende de rangindeling en de vergoe dingen aan de leden van de vrijwillige brandweer, vast. Een voorstel van b. en w., handhaving van het Kerkhofpadje te Boschkapelle, dat in het kader van de ruilverkaveling moet verdwijnen niet voor te staan, werd door b. en w. terug genomen, nadat de heer De Bakker had betoogd, dat over de nieuwe waterlozing toch een overgang zal moeten worden gebouwd. B. en w. zullen „die belang rijke suggestie" ter kennis brengen van de ruilverkavelingscommissie. Tijdens de rondvraag leverde de heer De Bakker kritiek op het beleid van de wethouders inzake de uitvoering van de bijstandswet. Naar hij zei komen de „oude klanten van het burgerlijk arm bestuur" nog niet aan hun trekken: die hebben al sinds zes weken geen uitke ring ontvangen. De heer Molthoff legde uit, dat het gemeentebestuur alle moge lijke aandacht aan de uitvoering van de nieuwe wet besteedt en te dezen zelfs reeds is gecomplimenteerd. Naar de heer Molthoff meedeelde berust de uit voering van de wet uitsluitend bij b. en die wat dit betreft, geen verant woording aan de raad schuldig zijn. Waarna de heer De Bakker er het zwij gen toe moest doen. Overigens mopperde hij geducht na. Burgemeester Molthoff was echter onverbiddellijk. (Advertentie) Wit weekeinde nemen de volgende artsen waar: Bruinisse - Oosterland: dokter Steeh- man te Bruinisse. Kloosterzande: dokter Terbrurg. Cadzand, Retranchement, Sluis, Zuid- zonde: dokter Bom te Cadzand. Terneuzen: dokter Nijsten. Aardenburg - Oostburg: dokter N. Rijk te Aardenburg, tel. 01170-466. Axel: dokter Kats, tel. 555. Middelburg: dokter mevr. Pel. tel. 2585 of 3543. Vlissingen: dokter Du Fosse, tel. 2525, Goes: dokter Griep, tel. 6405. Borssele en Nieuwdorp: dokter Iiiviet telefoon 011505—203. Hoedekenskerke cn Kwadendamnte: dokter Kole, tel. 01193—262. Driewegen en 's-Heerenhoek: dokter Lucas Luyckx, tel. 01105280. 's Heer Arendskcrke, Wolphaartsdyk en Heinkenszand: dokter v. Maanen, tel. 01160—234. Kruiningen, Ilanswcert, Krabbendijke en Rilland-Bath: dokter Noome, tel. 01134-—444. APOTHEKERS: Goes: Geirnaard, tel. 5255. Middelburg: Ringeling, tel. 2338 Terneuzen: Hamann, tel. 2060. Vlissingen: v. d. Kleine Mulder, tel. 2730. De volgende dierenartsen nemen waar: Hulst en Nieuw-Namen: dokter de Nijs te Hulst. Midden Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter de Haas te Zaamslag, tel. 01153-366. West Zeeuwsch-Vlaanderen: dokter; Kapsenburg, te Sluis, tel. 01170—225. Walcheren: dokter Elzerman, tel. 01100—5259. SCHEEPSWERKTUIGKUNDIGE Geslaagd te Den Haag voor scheeps- werktuigkundige, J. Verschoor uit Bres kens. SLAGERSVAKSCHOOL De heer J. W. Polderman te Wol- phaartsdijk, leerling van de slagersvak school te Utrecht, slaagde voor het vak- en patroonsexamen. Zondag 7 februari is het hoogwater te Hansweert om 6.28 en 18.57 uur; Terneu zen 5.49 en 18.19 uur; Vlissingen 5.21 en 17.47 uur; Wemeldinge 7.14 en 19.35 uur. Maandag 8 februari is het hoogwater te Hansweert om 7.06 en 19.38 uur; Terneu zen 6.28 en 19.02 uur; Vlissingen 6.01 en 18.32 uur; Wemeldinge 7.50 en 20.16 uur. De herindeling der gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen staat deze weken weer volop in de belangstelling. De meeste gemeenteraden tonen begrip voor de noodzaak van verruiming van de gemeentegrenzen. De gemeenten zit ten in een zo strak cn knellend keurs lijf, dat zij zich niet diep genoeg meer kunnen bukken om de taken van alle dag van de grond op t pakken; laat staan dat zy de behendigheid zouden hebben om de als forellen tegen ©en bergstroom opspringende kansen voor een glorievoller toekomst uit de lucht te plukken. Intussen blijft het, ook in tweede in stantie, protesten regenen tegen het her- indelingsvoorstelhetzij op detailpunten, hetzij over de grote lijn van het voor stel. Dit is een logische zaak. Hoew.el uit een oogpunt van algemeen belang en rekening houdend met verschillende plaatselijke belangen en situaties opge steld, blijft het voorstel sterk subjectief van aard. En hoe democratisch de boks match tussen de hogere overheid en de dertig Zeeuwsch-Vlaamse gemeenten ook is opgezet, de uitslag van de party staat bij voorbaat vast. Nadat het nauw keurig vastgestelde aantal ronden zal zyn afgewerkt zullen de dertig gemeen ten in hun huidige omvang zonder uit zondering knock-out geslagen zijn. Pas als de tien seconden voorbij zijn zullen tien gemeenten met dikkere spierballen dan voorheen de ring verlaten, de min of meer groggy geslagen restanten van hun collega's meeslepend. Verschillende kleinere gemeenten, of zelfs buurtschappen daarvan, voelen zich tijdens deze tweede ronde nog voldoende fit om met spectaculair voe tenwerk nog eens behoorlijk tegen het plan van de hogere overheid aan te slaan. Misschien winnen zy er punten mee. Zij wensen in ieder gevkl niet als lam meren naar de slachtbank gevoerd te worden. Sluis, Zaamslag en het piep kleine Driewegen zijn hiervan de dui delijkste voorbeelden. Zij hebben onze sympathie in hun strijd om een verlo ren zaak. UTRECHT Als resultaat van een wijziging van de dienstvoorschriften bij de Nederlandse Spoorwegen mo gen reizigers voortaan ook in de eer- stelclascompartementen hun grote hond (en) bij zich houden. Zowel voor de tweede als voor de eerste klas geldt nu, dat voor honden die niet in een mandje of iets dergelijks kunnen ioorden vervoerd, de halve vrachtprijs verschuldigd is. De bepaling,- dat een voor mede reizigers hinderlijk dier uit de rei zigersafdeling moet worden verwij derd, blijft bestaan. „Lastige" vier voeters moeten de reis maken in een speciaal voor hen bestemd hok in de bagage-afdeling. (Van onze correspondent) MIDDELBURG J. B., die gedeti neerd is en die te Vlissingen woont, had een groot aantal mensen opgelicht of ge tracht hen op te lichten. De officier van justitie mr. A. W. Rosingh by de arron dissementsrechtbank noemde twee geval len, waarin De B, had geprobeerd men sen op te lichten. Op 6 en 7 november 1964 had De B. zich bij de 76 jarige K. te Serooskerke vervoegd. Hij verklaarde, dat hij diens woning wilde opschilderen, doch dan moest die man 150 gulden vooruit be talen, omdat verdachte op dat moment slecht bij kas was. De volgende dag vroeg hij K. 160 gulden te leen omdat hij op een voordelige manier schilderge- gereedschappen kon kopen. Nadat hij het geld geïnd had, heeft hij zich niet meer bij K. laten zien. Op 20 november 1964 vervoegde hij zich bij mevrouw C. R. 63 jaar, echtgeno te van P. J. S. te 's-Heerenhoek. Zij was alleen thuis. Hij verklaarde van de recherche te zijn en toonde haar een pa pier met foto. Hij vroeg haar al haar geld te laten zien, omdat er vals geld in omloop zou zijn. Nadat zij eerst had beweerd geen geld te hebben liet zij hem 6 biljetten van 100 en twee biljetten van 25 gulden zien. Hij nam vier bankbiljetten van 100 en de twee van 25 gulden in ontvangst. Nadat dit geld op een laboratorium op de echt heid was onderzocht zou zij het terug krijgen, deelde hij mede. Aan de biljet ten die hij van haar in ontvangst had ge nomen, ontbrak één letter en het water merk deugde volgens hem niet. De vrouw heeft hem niet meer terugge zien. Van het geleende en in ontvangst genomen geld heeft hij met zyn gezin ge leefd. De officier eiste tegen hem 1 jaar met aftrek van voorarrest. De raadsman mr. Van de Vliet ver klaarde, dat zijn cliënt praktisch van zijn geboorte af tot zijn meerderjarigheid in een inrichting had vertoefd. Hij wilde zijn schuld niet verkleinen, doch vroeg een aanmerkelijk kortere straf. Verdach te zou in Schiedam werk kunnen krijgen. Hij wilde uit Vlissingen weg. Uitspraak over veertien dagen. Mishandeling A. H. (38 jaar) gemeentewerkman te Tholen, had zekere J. D. in het gezicht gestompt, J. J. Kr. met doodslag of zware mishandeling bedreigd en bij de familie Van. de B. met een bietenspade de ruiten vernield benevens enig keukengerei, on der het roepen van „Ik sla je dood!" Het was begonnen omdat men hem af stand wilde laten doen van grond. Hij had zich hierop woedend gemaakt en was in een café gaan drinken. „Gelukkig", zei de officier, „dat zekere V. die dag in Tholen was, want die weet wel hoe hij de mensen aan moet pakken. Deze V. had de verdachte gevloerd, waarop de politie geen moeite meer met hem had gehad. „Je bent als een dolle tekeergegaan", zei de officier. „Je sloeg de boel kort en klein en bedreigde de mensen ernstig. Je had ook nogal wat gedronken. Ik vorder 6 maanden gevangenisstraf, waarvan 2 maanden voorwaardelijk, met een proef tijd van 3 jaar". Uitspraak over 14 dagen. Diefstal S. C. K. (44), landarbeider en diens zoon H. K. (18) eveneens landarbeider, beiden te Scharendijke, hadden in april 1964 tezamen met Van de B., die niet aanwezig was, kunstmest ontvreemd bij zekere C. K, senior had ook kunstmest als ge schenk van v. d. B. aangenomen. Boven dien hadden ze een accu van De V. en te Zierikzee twee aftakassen en twee boor machines verborgen in een op hun erf staand kippenhok en aan de nasporingen van de politie onttrokken. V, d, B. heeft de gestolen spullen in het kippenhok ge bracht. Tegen K. senior eiste de officier 6 maanden, waarvan 3 voorwaardelijk, met aftrek en een proeftijd van 2 jaar en te gen junior 3 maanden voorwaardelijk met een proeftijd van 3 jaar en 75 gulden boete of 15 dagen. Uitspraak over veertien dagen. Te hartl M. H. de K. (40), aannemer te Terneu zen, had op 31 juli 1964 met zijn auto door de bebouwde kom van Zaamslag gereden met een snelheid van zeker 100 kilometer per uur, terwijl daar een maximumsnel heid van 50 kilometer toegestaan was. Hij wist dat wel, doch hij had haast. Eerst was hij bij zijn vrouw in het ziekenhuis geweest en nu wilde hij schikkingen tref fen voor zijn personeel, omdat de bouw vakvakantie begon. De kantonrechter te Terneuzen had hem veroordeeld tot 150 gulden en 6 maanden ontzegging rijbevoegdheid. De officier vroeg bevestiging van het von nis van de kantonrechter. De ontzegging van de rijbevoegdheid wilde hij gesteld zien op twee maanden. MIDDELBURG 13.45 uur. Contactdag F.J.G.Z. City: 20 u.: Marnie. 18 j. Electro: 19 - 21.15 u.: De stropers van Alaska. 14 j. VLISSINGEN Alhambra: 19 - 21 u. Julia, 18 j. Luxor: 19 - 21 u.: Een meisje werd aangerand. 18 j. GOES Grand: 19 - 21 u. James Bond. 14 j. Schuttershof: 15.39 u.: Feestweek Kas- porgo. Terminus: 14.30 u.Vergadering ten- nisbond. Slot Ostendc: 14 u. Verg, Zebra. Prins van Oranje: 14 u.: Verg. Bond fanfare en harmoniegezelschappen Zeeland. 20 u.: Uitvoering „De Bromvlieg- Korenbeurs: 15 u.: Ledenvergadering Zeeland, Nationale Woningraad. LAMSWAARDE Patronaat: Dansavond S.D.O. IJZENDIJKE Hofzicht: 8 uur: Geheim agent O.S.S. 117. HULST Koning van Engeland: 7.30 u.: Dansen SAS VAN GENT Olympia: 8 uur: De zedelozen. TERNEUZEN Luxor: 8 uur: Irma la Douce 18 j. OOSTBURG Ledel: 8 uur: Irma la Douce. 18 j. Hotel Victory: 19.30 u. Balavond. DE KLINGE Cinema van Dijck. 7.30 u.: De over winnaars. AXEL Het Centrum: 8 uur: Gisteren, vandaag en morgen. RETRANCHEMENT 19.30 uur De trotse rebel, GROEDE „Holiand-België" 19 uur Dansen. „Fontijn": 19 uur Prijskamp kaarten. ZVIDZANDE Rode Leeuw: 19.30 uur Bal-avond. IJZENDIJKE Hofzicht: 14.30 uur Schieting. 16.30 uur De avonturen van Pietje Bel. 19 uur Dansen. 20 uur Geheim agent O.S.S. 117. LAMSWAARDE H. Claessens:19 uur Frijskaarting. Th. v. Driessche: 15 uur Schieting. ZUIDDORPE A. Apers: 19 uur Dansen. M. de Cock: 16 uur Seriekaarting. TERNEUZEN Luxor: 15 en 20 uur Irma la Douce. OOSTBURG Ledel: 15 en 20 uur Irma la Douce. SAS VAN GENT Olympia: 15 en 20 uur De zedelozen. DE KLINGE Cinema, v. Dijck: 15 en 19.30 uur De overwinnaars. AXEL Het Centrum: 15.45 en 20 uur Gisteren, vandaag en morgen, KOEWACHT J. de Guchteneire: 15 uur Schieting. V. J. Thijs: 15 uur Sehieting. G. v. Hüfte: 17 uur Grote Biljartprijs kamp. OOSTBURG Ledel: 20 uur Irma la Douce. 18 j. Eenhoorn; 19 uur Ledenverg. Varkens- verz. „Uit Voorzorg". ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw: 19,30 uur „Circus Knie" door de Camere van Rhetorics St-Jan ten Steene. BIERVLIET Oude Raadhuijs: 19 uur Toneelavond P.J.G. voor bejaarden. GOES St-Joanna: 19.30 uur Optreden Turt-1' groep. Randwijck: 15-16.15 uur Optreden Turkse groep. Prins van Oranje: 13.30 uur Voorlid1- tingsmiddag suikerbietenteelt. MIDDELBURG City: 20 u. Marnie. 18 j. TERNEUZEN Luxor: 20 uur Irma la Douce. 18 J- OOSTBURG Ledel: 20 uur Irma la Douce. DE KLINGE Cinema v. Dijck: 19.30 uur De overwin naars. HULST Bioscoopgebouw: 20 uur De volgelingen van Dracula. AARDENBURG 19.30 uur Raadsvergadering. Du Commerce: 19.30 uur Vergadering Vrouwengilde 15 uur Bijeenkomat V.P.Z. De Eenhoorn: 19 uur Verg. Varkensvel'- zekering en filmavond Rode Krul*. GENT Kon. Opera: 20 uur Nat. Theater me' ,,L' alouette". HULST Voetbalwed. Hulst 2Roosendaal .2. Bioscoopgebouw: 14.30 en 20 uur Eddie zet zich schrap. 17.15 uur De volgelingen van Dracula. De Graanbeurs: 19.30 uur Groot bal. J. Nijs: 15 uur Grote schieting. KAPELLEBRUG C. de Kind: Schieting. KLOOSTERZANDE „Het Witte Huis": 19 uur Groot Teena gerbal. OVERSLAG E. v. Bambost: 15 uur Schieting. GROEDE Café Fontijn: 19 uur Seriekaart.en ST.-JANSTEEN Verenigingsgebouw: 19.30 uur „Circus Knie" door de Camere van Rhetorica St.-Jan ten Steene. ANTWERPEN K.V.O.: 11.30 uur Maroef. 20 uur Dichter en hoer. BIERVLIET G. Bracke: 15 uur Schieting. MIDDELBURG City: 14.30 en 20 uur Marnie. 18 j. VLISSINGEN Alhambra: 15, 19 en 21 uur Julia, de onweerstaanbare. 18 j. Luxor: 15 uur Vuurgevecht in Dodge City. 14 j. 20 uur Een meisje werd aangerand. 18 j GOES Grand; 15, 19 en 21 uur James Bond. 14 jaar. GENT Kon. Opera: 14.30 uur De lustige weduwe. 19 uur Andrea Chenier. (Van een onzer ver! SLUIS De vere vreemdelingenverkeer bij G.S. protest aanget: het herindelingsvoors Aardenburg te voeger degen rapport komt tot stellingen en concl nu toe bij de voorbere ter sprake zijn gekor hand van indrukwel materiaal is de afdelii: vinding gekomen dat kelen van een eigen g] stuur de ondergang va varende stad Sluis bet In de voorgestelde samel de VVV een miskenning van I plaats, die Sluis als toeristfl neemt in binnen- en buiter I het rapport is met deze kl rekening gehouden en worcl het toeristische Sluis sam<| met het overwegend agraril burg. Het enige aanwijstj schappelijke belang, de hail het historische karakter eil van het stedenschoon, dat J motivering voor de samenvi gevoerd, wordt door de VVj smalle basis genoemd om te kunnen verdedigen. Bij de vrees de zelfstandil liezen speelt in Sluis een *1 op de eerste plaats de nieul Aardenburg zal heten enl tweede plaats in de betg meenteraad de Sluise belJ worden behartigd door een uit Aardenburg, wleke gef inwoners meer telt. I In het rapport wordt danjj dat de naam Aardenburg f toeristen niets zegt. Sluis hd wikkeld als de ingangspoort I vóór heel Nederland voor I zenden toeristen, die vanaf j kust, Noord-Frankrijk en Eb Nederland komen. Op korl Nederland komen. Op korten internationale badplaatsen alj Blankenberge en van de c Brugge en Gent, is in Slu (Van onze correspond TERNEUZEN In het i plan aan de Rijksweg in c polder te Hoek is in drie z.g. „Lely-bungalow" (de ei provincie Zeeland) gereed ge een montageploeg van zes pe het karwei in drie dagen toekomstige bewoners zijn druk bezig met het huis te en hopen er a.s. maandag in De bungalow is volledig ceerd, geverfd en de wande een isolerende laag voorzien, bedraagt ongeveer 430 m3. 1 mer heeft een oppervlakte vs m2. De totale lengte van bedraagt 11 m en de bree< De bungalow bevat behalve woonkamer vier slaapkamer; kamer met ligbad, ruimte een ruime hal met tochtpo ruimte voor centrale verwa luxe keuken en een garage, kan gemakkelijk worden g eetkamer of als zit-slaapkame in het segment is verwerkt. C dag werd het eerste segmt bungalow geplaatst, de vo twee segmenten en de derd< twee. Om een dergelijke b bouwen behoeft men geen ri ring te hebben, omdat de n extra contingent van deze sj ter beschikking heeft gesteld men van gemeentewege t< hebben. Nodig is alleen de g fundering. De bungalow kos f 55.000 en werd verkocht door laarskantoor J. F. Rouw te (Van een onzer verslagge GOES Het dagelijks van de Zeeuwse Landboc schappij (Z.L.M.) heeft in aan de gemeenteraden Zeeuwse gemeenten de? dringend verzocht om de lijst van beschermde mon die deze gemeenteraden geven van advies wordt legd, met grote zorgvuld willen beoordelen, opdat evenredige lasten op het a bedrijfsleven zullen worde Het bestuur van de ZLM problematiek in haar jongste uitvoerig besproken. Bij deze Kwam naar voren dat door pk o2 J ..rle.n °P z°wel de ontwl de defmiUeve lijst van bescher menten, ernstige beperkingen b'111""1 worden op een efficiente inrichting en et

de Stem | 1965 | | pagina 2