Zeeuwsch-Vlaanderen Z.-Beveland Klein bouwvolume houdt goede ontplooiing tegen FILMS Weer ges veroordelingen wegens drankmisbruik Groede voelt niets voor gemeentelijke herindeling Bosch-Optiek Kontakt lenzen mÊÊÊÊm. DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 GOES ,Centrum' speelde voor Kunstkring Voor koffer schrijfmachines R.H.B. Terneuzen HULST Fly Catchers spelen voor AVRO Middelburgse politierechter Zwarte lijst Dagblad De Stem OOSTBURG SAS VAN GENT Firma v. Dronkelaar en Buijze BURGEMEESTER IN RAAD: Kerngezonde gemeente Beste beentje Burgemeester van Sluis: MIDDELBURG VLISSINGEN HULST GOES AXEL OOSTBURG SAS VAN GENT TERNEUZEN IJZENDIJKE Zomervakanties van rijksscholen vervroegd B. en w. en raad St.-Jansteen: „Herindelingsplannen zijn voor ons onaanvaardbaar' EXAMENS Veel belangstelling voor begrafenis A. N. Fleskens Welpenmiddag te Bergen op Zoom HOOGWATER Vandaag Morgen Voor de Stichting Algemene Kunst kring te Goes trad in de Prins van Oran je de toneelgroep Centrum op met twee stukken getiteld „De Dienstlift" en „De Minnaar". In deze stukken van de En gelse schrijver Harold Pinter, vertaald en geregisseerd door Broes Hartman traden op Rudy Musters, Jaap van Donselaar, Ann Hasekamp en Wim van den Heuvel. In het eerste stuk „De Dienstlift" wachten twee beroepsmoordenaars op hun opdracht die zij niet kennen en waarvan zij de blinde uitvoerders zijn. Zij zijn klaar om toe te slaan en het gesprek dat hierbij ontstaat komt voort uit de groeiende paniek en tevens om eikaars aanwezigheid draagbaar te ma ken. In „De Minnaar" is een driehoeksver houding het gegeven, waaraan niet drie maar twee mensen, een echtpaar, hun deel hebben. Man en vrouw spelen met elkaar het overspel, waarbij de man én de vriend én de echtgenoot is. In dit spel worden de grenzen van het huwe lijk door beide partners overschreden, maar het bedrog wordt tot een „vroom - bedrog" dat de relatie tussen deze twee mensen opheldert en verruimt, Voor de ze toneelavond bestond een matige be langstelling. Yerseke Woonhuis verkocht Op verzoek van de Erven C Everse werd in hotel Nolet door notaris Kram verkocht het woon huis Damstraat 50. De hoogste inschrij ver was A. Hollestelle met f 31.333. Koper werd I. Daane uit Amsterdam voor f 33.500,-. (Advertentie) (Advertentie) Rijnberg's Handelsbureau Noordstraat 78 tel. 2304 (Van onze correspondent) Het Tienerorkest The Fly Catchers al hier heeft van de AVRO een uitnodiging ontvangen om hedenavond samen met nog enkele andere Zeeuwse orkesten te Terneuzen te komen spelen. Er wordt dan door AVRO een selectie wedstrijd georganiseerd. De winnaar zal een aanbieding krijgen, om in een tele visieprogramma op te treden, terwijl de gene, die op de tweede plaats eindigt op zal mogen treden in een radioprogram ma van de AVRO. De selectie-avond is niet toegankelijk voor het publiek. Biervliet Wielerbal De plaatselijke wieier- supportersvereniging ..Hoger op" belegt zaterdag a-s. een balavond in het „Oude Raadhuis". Hieraan zal medewerking worden verleend door het orkest van J. Anthonisse. „Hoger op" wil hiermee de nodige gelden bijeenbrengen om de plaat' selijke wielrenner Sjaak Beun, die dit jaar weer als nieuweling zal starten, te steunen. Toneelavond Het comité voor de be jaarden biedt de bejaarden van Biervliet en Driewegen een toneelavond aan. Deze zal doorgaing vinden op maandag' 8 fe bruari a.s. te 19.00 uur in het „Oude Raadhuis". D© toneelgroep van de P.J.G., IJzen- dijke zal het toneelspel Liefde in een duiventil", geschreven door Anke Wil- donck, opvoeren. N.C.B. De plaatselijke afdeling van de N.B.C. houdt op 9 februari a.s. haar algemene vergadering met daarop aan sluitend de gezinsdag. Om 9 u. zal er een H. Mis worden opgedragen, waarna de vergadering gehouden wordt bij de heer P. Doens. Na het huishoudelijk gedeelte van de agenda volgt de heer Bakker, be- drjjfsvoorlichter van het rayon Biervliet, met een korte lezing over de landbouw- voorlichtingsdienst, 's Middags zal de dhr. C. Schuurmans van de sociale voorlich tingsdienst van de N.C.B. enkele sociaal economische aspecten van de landbouw behandelen zoals o.a. sanering in de land. bouw, bedrijfsopvolging en boedelschei, ding. Om vijf uur volgt in hotel „De Vriend schap" de gezinsdag, waar kapelaan Sam een lezing zal verzorgen betreffende de nieuwe liturgie in de R. K. Kerk. Tot slot is er cabaret, waarbij ook de leden van de R.K.J.B. en B.J.B. welkom zul len zijn. MIDDELBURG Voor de politierechter stond terecht H. V., oud 49 jaar, lood gieter te Zierikzee. Hij had op 20 oktober 1964 in een café te Zierikzee onder in vloed zekere v. d. H. in diens gezicht ge slagen en borrelglaasjes van de caféhou der vernield. Daarna had hij met een steen een ruit van het café kapot gesla gen, waarvan hij inmiddels de schade had vergoed. De officier, mr. A. W. Rosingh, zei, dat verdachte zijn schuld toegaf, doch de officier achtte het be ter, dat hij eens meer aandacht besteedde aan zijn gezin. Hij was volgens genoemde officier reeds eerder veroordeeld we gens drankmisbruik en was door de burgemeester van zijn woonplaats dan ook op de zwarte lijst geplaatst. Hij eiste twee weken voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar, een onvoor waardelijke geldboete van 150 gulden of 30 dagen. De politierechter, mr. Coes- ter maakte er 100 gulden of 20 dagen van, onder de voorwaarde die de officier ook had geëist, dat verdachte zich onder toezicht van het consultatiebureau voor alcoholisme zou stellen. De verdachte, het laatste woord verkrijgende, zei, dat hij op eigen verzoek op de zwarte lijst was geplaatst. Zwenking J. P„ 23 jaar, constructieschilder te Vlissingen, had op lo november 1964 op de Boulevard de Ruijter te Vlissingen Dagblad --oor Zeeland KANTOREN: Voor Zeeuwsch-Vlaanderen: Steenstraat 14. Telefoon 2377, Hulst voor Walcheren en Zuid-Beveland Klokstraat 1, telefoon 6252 GOES Exploitatie- inspectie Zeeland L. K. M. DE JONG tel. 2377 Hulst Eerste redacteur voor Zeeland F. DE LIGT tel. 6252 Goes privé 7300 Goes Redacteur voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en Kanaalzone W. WOLTERS tel. 2377 Hulst privé 2572 Hulst Redacteur voor West-Zeeuwsch-Vlaanderen J. PETIT v. Ostadestraat 41, Oostburg tel. 01170-2991 Redacteur voor Zuid-Beveland en Walcheren S. AUGUSTIJN, tel. 6252 Goes Rayonbeheerder voor Zuid-Beveland en Walcheren K. MENU tel. 6252 Goes Prijs voor losse advertenties bestemd voor de editie Zeeland 0,18 per mm. 1 mm ingezonden mededelingen 2-/> mm gewone advertenties. Bij contract aanzienlijke reductie. „Kleintjes": 3 regels of minder 1,— elke regel meer 0,25. Als één regel gelden 23 letters en/of leestekens. Bij plaatsing ook in de Brabantse oplage resp. 1,60 en 0,60. Bij 3 achtereenvolgende ongewijzigde plaatsingen de derde plaatsing tegen half geld. een auto bestuurd onder drankinvloed en daarbij een zwenking naar links ge maakt, waardoor hij met zijn wagen te gen een muur terechtgekomen was. Muur en auto werden beschadigd. Hij ver klaarde zes borrels te hebben gedronken en verblind te zijn geworden door een straatlantaarn, die bij de bocht van de gevangentoren staat. Bovendien bezat hij geen rijbewijs. Nadat de getuigen F. en Kr., beiden hoofdagent van politie te Vlissingen waren gehoord, bleek dat ook het verblind worden was onderzocht, doch dat dit niet mogelijk was. De bloedproef wees 1,55 promille aan. De officier wees erop, dat P. het drinken van zes borrels had toegegeven. Hij eiste een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een week en ontzegging rijbevoegd heid voor de tijd van zes maanden. De uitspraak van de politierechter luidde conform. Eerste keer Zekere d. Dr. 36 jaar, varensman, wo nende te Vlissingen, had op 9 december 1964 te Vlissingen een rijwiel bereden, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde. De officier, rekening houdend met het feit, dat het de eerste maal was, vor derde 60 gulden of 12 dagen. De politie rechter maakte geen uitzondering en vonniste conform. Slingerend A. B., oud 18 jaar, schilder te Vlissin gen, was op 28 november 1964 met zijn bromfiets, terwijl hij onder drankinvloed verkeerde, in zijn woonplaats tegen een geparkeerde auto aangereden, tengevolge waarvan aan de auto schade ontstond. Verdachte zeide, dat hij niet tegen de auto was aangereden, doch gevallen, om dat zijn stuurpen los zat. Nadat H. S., hoofdagent van politie te Vlissingen als getuige was gehoord, evenals de auto bezitter C. J. D., die een civiele schade vergoeding had geëist, zeide de officier, dat bewezen was, dat de verdachte met zijn bromfiets slingerend had gereden waardoor hij met de auto in aanraking kwam. Hij eiste 100 gulden of 20 dagen, drie maanden ontzegging rijbevoegdheid en toewijzing civiele vordering, groot f 84,50. De politierechter vonniste 80 gul den of 16 dagen, drie maanden ont zegging en toewijzing van de civiele vordering. Negen glazen J. W., oud 34 jaar, uitvoerder te Rot terdam. had na gebruik van negen gla zen cognac op 6 januari 1965 te Vlissin gen een auto bestuurd, terwijl hij door zijn toestand daartoe niet in staat was. Hij werd verdedigd door mr. P. C. Adri- aanse. Dat hij onder drankinvloed verkeerde hoeft niet te worden betwijfeld, zei de officier. Hij zelf zegt negen glazen cog nac te hebben gedronken. Hij was zeer zeker onder die omstandigheden niet in staat zijn auto te besturên. Hij eiste dan ook twee weken onvoorwaardelijk en ontzegging rijbevoegdheid voor de tijd van een jaar, met aftrek van de tijd van inname. De raadsman bracht naar voren, dat zijn cliënt uit hoofde van zijn functie het gehele land bereist, dat hij nimmer met de strafrechter in aanraking is geweest zelfs niet met de kantonrechter en dat hij als hij gedron ken heeft zich altijd door een ander of een taxi thuis laat brengen. Deze maal heeft hij dat dan ongelukkigerwijs niet gedaan. Hij bepleitte uiterste clementie. De politierechter veroordeelde W. tot een week onvoorwaardelijk en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor de tijd van acht maanden, eveneens onvoorwaar delijk. Boschkapelle Bejaardenmiddag De plaatselijke afdeling van VKAJ en KAJ verzorgden in het parochiehuis een bonte middag voor de leden van de bejaardenbond. Het programma van muziek, zang en voordracht, ingestudeerd door de heer J. Mangnus, werd vlot gebracht en bood de vele aanwezigen veel genoegen. Tij dens de pauze werd koffie met gebak geserveerd. Var kerssverzekering Op de gehou den jaarvergadering van de onderlinge verzekering van varkenshouders „Helpt elkander" zijn de aftredende bestuurs leden, de heren P. van Leuven en G. de Schepper, bij acclamatie herkozen, In de controle-commissie werd gekozen de heer E. Lambert. Het jaar 1964 le verde een nadelig saldo op van f 142,95, Voorlopig behoeft de verzekering niet voor een kastekort te vrezen, want het bedrag der reserve beloopt nog ruim f 5.000,-. De uitkering voor 1965 werd vastgesteld op f 1,75 per kg. en op f 60,- voor biggen. St.-Jansteen Benoeming Per 1 maart a.s. is tot opzichter van het centraal bouw- en woningtoezicht benoemd de heer J. Ha melinck uit Stoppeldijk. De heer Hame linck is thans werkzaam als assistent van de opzichter bij genoemde dienst in de ge meente Hulst. Kloosterzande Botsing Donderdagmorgen om streeks 7.30 uur reed de heer K. W. al hier met zijn bromfiets in de Cloos- terstraat. Wegens het regenachtige weer en de wind zat hij min of meer voor overgebogen en lette hij onvoldoende op het voor hem liggende weggedeelte. Het gevolg was, dat hij in botsing kwam met de geparkeerd staande auto van D. alhier. W. kwam hierbij te vallen en schoof met zijn brommer enkele meters over de stenen. Hij liep verwondingen op aan de rechterknie en zijn benen. Dokter Terburg verleende eerste hulp, waarna M. naar de ouderlijke woning kon worden vervoerd. Zowel de brom mer als de auto werden vrij ernstig be schadigd en gedeukt. Koewacht Jubileum De heer C. Notté her denkt vandaag dat hij over 25 jaar in dienst is getreden als gemeente-ambte naar. Sinds 10 jaar is hij gemeente ontvanger dezer gemeente. Hoogspanningskabel Bij baggerwer- ken die werden uitgevoerd in de Eiken laan alhier sloeg de hijskraan door een hoogspanningskabel van de P.Z.E-M. Het gevolg was dat een groot deel van onze gemeente ruim één uur lang geen elektriciteit had. Er deden zich geen persoonlijke ongevallen voor. De Treffers De leden van de Oost- burgse schietclub „De Treffers" zijn samengekomen in hun clublokaal café de Vier Emmers. De uitslag van de wedstrijd was: R. Benjamins 263; W. de Schrijver 263; L. Verhulst 262; L. Willems 261; A. Bee- rens 260; A. De Poorter 259; G. de Groote 258; P. Bruggeman 256; J. Cal- lenfels 254; A. Buyck 252; A. Triou 247; J. Quist 242; A. Sanderse 239; J. de Groote 238; G. Boonman 235, J. Fle- min 234; L. Verheij 222. Filmavond Maandag 8 februari is er in de zaal van hotel „De Eenhoorn" een filmvoorstelling, uitgaande van het Rode Kruis. De kleurenfilm „De trotse rebel", die wordt gedraaid, is het relaas van een man wiens trots bijna zijn ondergang be tekende. R.-k, Vrouwengilde Maandag a.s. houdt het r.-k. Vrouwengilde in Hotel ,Du Commerce" om half acht een al gemene vergadering. Op de agenda staan: Jaar- en financieel verslag bestuurs verkiezing, waarbij mevr. O. Fierens de Bruyckere niet herkiesbaar zal zijn als voorzitster. Ossenisse Explosie" De onlangs opgerichte toneelvereniging „Explosie" geeft op 6 en 13 februari haar eerste uitvoering in het Parochiehuis. Het programma ver meldt toneel, operette, zang en muziek. Jubilaris Morgen zal de heer C. J. Notté 25 jaar in overheidsdienst zijn. Op 5 februari 1940 kwam de heer Notté als volontair in dienst van de gemeente Sas van Gent. Op 1 februari 1941 werd hij in vaste dienst benoemd tot adjunct commies; 23 november 1950 volgde zijn promotie tot commies ter secretarie in gaande 1 januari 1951. Deze functie ver vulde hij t.e.m. 28 februari 1955. Sedert 1 maart 1955 vervult de heer Notté de functie van gemeente-ontvanger. Vanaf laatstgenoemde datum is hij ook ge meente-ontvanger van Koewacht en Overslag. Tussentijds heeft de heer Notté ook nog betrekkingen bekleed van deurwaarder plaatselijke belastin gen en schatter lokaliteiten drankwet. Voor 1 januari 1965 was hij directeur van de Gemeentelijke Instelling voor Sociale Zorg, welke instelling met in gang van genoemde datum opgehouden heeft te bestaan, i.v.m. het inwerking treden van de Algemene Bijstandswet. De jubilaris zal vrijdagavond om 19.30 uur in de raadszaal van het stadhuis of ficieel gehuldigd worden. Aanrijding. Toen H. van Driekwart zijn auto in "zijn garage wilde rijden, bleek plotseling zijn versnellingsbak te weigeren. Hij bleef dwars over de weg staan. Van de richting Sas van Gent naderde een personenauto, die bestuurd werd door mej. D. van Strodorpe, die tegen de wagen van H. reed. Mej. D, werd met enkele schaafwonden in haar gezicht naar het St.-Elisabethziekenhuis te Sluiskil vervoerd. De materiële scha de was groot. Stoppeldijk NKV-centrale De plaatselijke KAB- afdeling is op een gehouden ledenver gadering ontbonden, waarna staande de vergadering werd overgegaan tot oprich ting van een NKV-centrale. In het be stuur van de nieuw-gevorm.de centrale werden door de vakbonden aangewezen de heren E. Vink, H. de Kort, J. Mang nus, A. van Leemput, J. de Blok en F. v. d. Bergen. Verder werd in het bestuur gekozen de heren P. v. d. Bosch, G. Peersman en E. van Goethem. Tot algemeen voorzitter werd gekozen de heer E. Vink. De overige bestuursfunc ties zullen in de eerstvolgende be stuursvergadering verdeeld worden. De heer Vink, die ook voorzitter was van de KAB-afdeling, dankte in zijn openings woord allen, die hun beste krachten aan de beweging gegeven hebben. Speciaal de heer P- Eijsackers, die sinds 1920 pen ningmeester was en thans in verband met zijn leeftijd niet meer in het be stuur terugkeert, kreeg van de voorzit ter lof toegezwaaid. In een volgende vergadering zal de heer Eijsackers ge huldigd worden. (Advertentie) 'n Droom wordt werkelijkheid voor U Bij aankoop van f 500.- reiskosten voor 2 personen vergoed ZUIDZANDE - Tel. 01170-2161 TERNEUZEN - ZUIDLANDSTR. TEL. 01150-3529. GROEDE. De gemeentelijke herin deling is in Groede niet in goede aarde gevallen. Groede is, aldus burgemeester J. Everaars, een levenskrachtige ge meente waar een goed verzorgingspeil aanwezig is. Er is geen enkel bezwaar tegen een incidentele wijziging van gemeentegren zen, speciaal daar waar die grillig door de streek lopen. Begrijpelijk is ook dat de allerkleinste gemeenten opgeheven worden, maar een kerngezonde gemeen te bij anderen voegen, heeft tot gevolg dat de kleinere gemeenten er maar bi. komen te hangen. Er is geen enkel aan wijsbaar motief die de opheffing van Groede rechtvaardigt. In 20 jaar heeft het gemeentebestuur bijzonder veel be reikt. Het directe contact tussen burge meester en ingezetenen gaat in grotere eenheden belangrijk verloren. We heb ben in de 20 jaar na de oorlog hard ge werkt en veel voor onze gemeente ge daan en bereikt. Schaalvergroting ligt tegenwoordig gemakkelijk in de mond, maar het nut is voor onze dorpen niet tastbaar. Samenvoeging van enkele ge meenten leidt tot dominering van een grotere, ook in de samenstelling van de toekomstige raad. Als men dan toch tot hergroepering wil overgaan welnu, maak er dan een gemeente van, dan kan niemand domi neren. Laten we in de eerste plaats ons beste beentje voorzetten voor een zelf standig Groede. In tweede instantie kun nen we dan als het moet genoegen ne men met een groot West-Zeeuwsch- Vlaanderen, en in derde instantie met een kustgemeente. Maar, geen onder deel van Oostburg, in het geheel van enige gemeenten. De heer A. van Damme van de KVP sloot zich aan bij dit voorstel van b. en w., alleen het laatste punt de kustge meente, daar was hij tegen. En dit stand- Vogelwaarde Wintcrprogramma Da laatste cur susavond in het kader van het winter- programma van het Interparochieel Cen trum voor Maatschappelijk Werk Vogel waarde had als onderwerp „Vrijheid en gebondenheid in het gezin". De inleiding werd gehouden door de heer R. Dierickx, kringsecretaris van de CVP uit Roelare, die het onderwerp op sympathieke en voor ieder verstaanbare wijze behandel de. Na de pauze volgde een levendige discussie, waarbij nog tal van interes sante aspecten aan de orde kwamen. De druk bezochte avond werd belegd in het Parochiehuis te Ossenisse. (Van onze correspondent) SLUIS In zjjn nieuwjaarstoespraak die burgemeester P. van Hootegem tot de raad heeft gehouden, wees hij onder meer op, dat liet inwonertal gelijk is gebleven. Ongetwijfeld was dit voor uit breiding vatbaar, maar de geringe toe wijzing van het bouwvolume is een ern stige handicap voor de gemeentelijke ontplooiing. Verheugend is het, dat voor honderd procent de waterleiding kon worden uit gevoerd. Het verenigingsleven ontwik kelt zich mormaal, de muziekvereniging Apollo had een goed jaar door talrijke uitnodigingen. Toeristisch beleefde Sluis in 1964 een topjaar. De gemeentelijke problemen zullen in 1965 overheerst worden door de recente plannen tot gemeentelijke herindeling. In het bijzonder zullen raad en bevol king een geheel moeten vormen voor het behoud van de zelfstandigheid, waar voor zeer redelijke argumenten zijn aam te voeren. De restauratie van de ruïne „De steenen beer" behoort niet tot de onmogelijkheden, aldus de burgemeester. De heer C. Schijve kreeg met alge mene stemmen de beschikking over de stadhuiszolder om daar zijn toneelstuk ,Jaontje" te laten verfilmen. De zolder zal daarvoor als Cadzandse hoerenka mer moeten worden ingericht. Als te genprestatie stelde de héér Schijve, dat de kamer een half jaar intact zou wor den gelaten. De heer P. Wieme werd benoemd tot lid van het burgerlijk arm bestuur van Heille, en de heer J. v. Pop- pel tot plaatsvervangend lid van de woonruimtecommissie. De leden van de commissie tot wering van schoolverzuim werden herkozen. Met de n.v. Bank voor Ned. Gemeen ten werd een kredietovereenkomst aan gegaan tot 120.000 en met de Amster damse Bank 40.000. Leden van de vrij willige brandweer, die het diploma persluchtmasker dragen krijgen daar voor een beloning van 75 per jaar. Een verzoek van de lieer M. Stevens om het gedeelte van de. Grote, Markt als terras te mogen inrichten werd afgewezen al leen met de stem van de heer J. Wage vóór inwilliging. Medewerking zal worden verleend aan de heer M. v. d. Bussche tot ontbinding van een pachtovereenkomst. De vrij ge komen grond zal beschikbaar worden ge steld aan de plaatselijke ijsclub voor uitbreiding van de bestaande baan. Er zal eveneens medewerking worden ver leend aan het plaatselijk speeltuincomité voor het verkrijgen van een perceel grond achter het gemeentelijk sportter rein. De heer A. J. Herdink had aanvan kelijk bezwaren tegen dit terrein als speeltuin, omdat hier een stuk natuur schoon geschonden dreigt te worden. De voorzitter verzekerde echter, dat de bestaande beplanting ongerept zal worden gelaten. Een verzoek van de heer W. Ghijsels om zijn friteswagen op 't gemeentelijk parkeerterrein te plaat sen werd met algemene stemmen afge wezen. Een onteigeningsprocedure zal worden aangegaan met de heer W. Visser om de beschikking te krijgen over een stuk wei land, gelegen binnen het uitbreidings plan. Het college betreurde deze gang van zaken Het had er de voorkeur aan gegeven tót een minnelijke schikking te komen. De heer F. Stabij werd benoemd tot gemeentewerkman in tijdelijke dienst voor één jaar. oooooo ELECTRO. In Electro draait de film Stropers van Alaska. Een nieuwe we reld van avontuur met Gregory Peck en Anthony Quinn (KFC 14 jaar). CITY MARNIE Een psychologische thriller van Alfred Hitchcock rond een secretaresse vol complexen- Een film met een goede afloop, een film ook waarin knappe en zwakke delen elkaar afwisselen. (KFC: 18 jaar). ALHAMBRA JULIA DE ONWEER STAANBARE: Een roman over een actrice waarin de moderne liefde wordt behandeld. De regie heeft Alfred Wei- demann. In de hoofdrollen spelen o.a. Lili Palmer, Charles Boyer en Jean Sorel. De KFC acht de rolprent toe laatbaar voor achttienjarigen en ouder. LUXOR EEN MEISJE WERD AANGE RAND. Vier Duitse soldaten moeten terechtstaan omdat zij een Duits meis je hebben aangerand. Hun verdediger redt hen van de doodstraf door het meisje in een kwaad daglicht te stel len. Gottfried Reinhardt slaagde e: echter niet in het dramatische verhaal gaaf te verfilmen. In de hoofdrollen Kirk Douglas en Christine Kaufmann. (KFC Voor volwassenen). Vittorio de Sicca regisseerde de film. Er is slechts weinig over van zijn grote films uit vroegere jaren. Het ge heel komt toch wel boven het opper vlakkig amusement uit. (KFC Volwas senen met voorbehoud). GRAND JAMES BOND 007 CONTRA DR. NO Terence Young maakte in een film in Eddie Constantinestijl. Een geheimzinnige dr. No maakte in Ja pan machines die de aanvallen van Rusland en Amerika moeten verhin deren. Daar rond gebeuren allerlei vreemde dingen maar James laat na tuurlijk 't recht zegevieren. De KFC acht de film toegankelijk voor 18 jaar en ouder. HET CENTRUM GISTEREN, VAN DAAG EN MORGEN Een film die drie midieu-schetsen in komediestijl geeft. Sophia Loren en Marcello Mar- toianni spelen in de hoofdrollen. De drie schetsen draaien uiteraard om Sophia Loren die achtereenvolgens een Napolitaanse vrouw, een vrouw van de wereld en een frivole call-girl speelt. BIOSCOOPGEBOUW EDDIE ZET ZICH SCHRAP Een film waarin (te) veel gevochten wordt. Eddie toont zich een krachtpatser van de allerbo venste plank en natuurlijk weet hij de meest moeilijke karweitjes op een wij ze zoals alleen hij dat kan te klaren. Voor de liefhebbers in het Constantine- genre misschien toch geen onaardige rolprent. De KFC stelde een leeftijds grens van veertien jaar vast. LEDEL THEATER IRMA LA DOUCE Zie onder Terneuzen. OLYMPIA ZEDENLOZEN Een studente wordt in een voorstad van Parijs aangerand; haar verloofde en haar rijke vader willen zich wreken. Het meisje herstelt zich echter door gebed. Alles keert ten goede. Het is een zedenfilm van Daniël Tinayre met Mirtha Legrand en José Cibrian. (KFC 18 jaar). LUXOR IRMA LA DOUCE Een film die waarschijnlijk geen enkele aanbeveling behoeft. Reeds meerdere malen is deze film besproken. (KFC 18 jaar.). HOFZICHT GEHEIM AGENT O.S.S. 117 Een vlotte thriller van regis seur André Hunebelle met als hoofd acteur Kerwin Matthews en Nadia Sanders. Een bende heeft een kost baar en geheim apparaat van de ma rine gestolen. O.S.S. 117 lost de zaak op, na diverse hardnekkige gevechten. De KFC stelde de leeftijdsgrens op 18 jaar met enig voorbehoud wegens de zeer gewelddadige gevechten van man tot man. punt werd gesteund door alle fracties in de gemeenteraad, en tenslotte terug genomen. De heer Vermeulen van de PvdA voeg de daaraan nog toe, dat het thans voor gestelde eveneens grilligheid vertoont in de gemeentegrenzen. Voor deze uitgebreide discussie hield de burgemeester nog zijn nieuwjaars rede, waarin hij o.m. meedeelde, dat de eerste spade in de grond werd gezet voor een nieuw instructiebad. Nog dit jaar hoopt men hier de eerste les te kunnen geven. DEN HAAG In verband met de beslissing van de regering om de va kantiespreiding te bevorderen, dat de zomervakanties van de scholen tot 1 juli vervroegd moeten worden, zullen deze vakanties voor de rijks h.b.s.'en, middelbare scholen voor meisjes en -kweekscholen in 1965 lopen van zater dag 10 juli (eerste vakantiedag) tot en met maandag 6 september en in 1966 van vrijdag 1 juli (eerste vakantiedag) tot en met woensdag 22 augustus. (Van een onzer verslaggevers) ST.-JANSTEEN De meningen bin nen de gemeenteraad over het wetsont werp voor de herindeling van de ge meenten in Z.-VIaanderen zyn nogal verdeeld. Dat bleek tijdens de openbare vergadering waarin iedereen er het zijne over zei. Er werden verschillende, ten opzichte van elkaar verschillende, sug gesties gedaan. Men vond elkaar tenslot te toch in de ontwerpbrief aan G.S., die was opgesteld en die als algemene ten dens heeft, dat het herindelingsplan in de voorgestelde vorm voor St.-Jansteen onaanvaardbaar is. In de brief toont men zich met name zeer teleurgesteld ove,r het feit, dat G S. in de toelichting niet de moeite heb ben genomen steekhoudende orgumenten aan te voeren voor opheffing van de zelfstandigheid van de gemeente St.- Jansteen. Men erkent dat Hulst een cen trumgemeente is. Die functie vervult Hulst echter ook ten opzichte van het Land van Hulst, in casu in de gemeente Vogelwaarde, Hontenisse en Graauw en Langendam. De vorming van één ge meente in oostelijk Oost-Z.-Vlaanderen acht men dan ook logischer dan samen voeging van alleen de gemeenten Hulst, St.-Jansteen en Clinge. Burgemeester mr. J. I. M. Reuser maakte er een ondeugende opmerking over: „Ik denk dat, wanneer Vogelwaar de. Hontenisse en Graauw en Langen dam rijke gemeenten zouden zijn geweest en Clinge en St.-Jansteen armlastige, er een heel ander voorstel uit de bus was gekomen. De argumentatie van G.S. is namelijk dat het financieel draagvlak van de gemeente Hulst vergroot dient te wor den. Die taak is ons klaarblijkelijk toe bedeeld." Meningen De heer Stevens betoogde, dat St.- Jansteen in de toekomst, wanneer de aanleg van de (rijks) rondweg rond St.- Jansteen voltooid zal zijn, zal „vervreem den" van Hulst. Hij bleek bovendien de mening toegedaan, dat St.-Jansteen en Clinge al genoeg aan Hulster aangele genheden (financieel) bijdragen. In twee de instantie pleitte hij voor de vorming van een nieuwe gemeente op de grond gebieden van de huidige gemeenten Koe wacht en St.-Jansteen. De heer Dobbelaar zei van mening te zjjn, dat de geaardheid van de bevolkin gen van St.-Jansteen en Hulst geheel an ders zijn. Bovendien, zo betoogde hij, zullen wij straks het slachtoffer worden van de bureaucratie van een grote ge meente. Hjj noemde het een onrecht een welvarende gemeente als St.-Jansteen bij een arme als Hulst te voegen. Iedere rechtgeaarde inwoner van St.-Jansteen moet tot het laatst voor zelfstandigheid blijven pleiten, was zijn devies. De heer G. Engels zei zich af te vra gen of de vergrote gemeenten echt wel levenskrachtiger zullen worden. Hij bleek er niet over te spreken, dat de ontwer pers de nieuwe gemeente enerzijds tegen de grens hebben gedrukt en anderzijds van de Westerschelde afgesneden. De voorgestelde herindeling zal volgens hem geen oplossing zijn, ook al niet omdat el ke kern toch met zijn eigen zorgen zal blijven zitten. Wethouder Blommaert betoogde, dat het motief voor de samenvoeging van de gemeenten Hulst, St.-Jansteen en Clinge kennelijk is, dat de twee laatste gemeén- ten moeten helpen Hulst uit het finan ciële slop te trekken. „Laat de minister eens goed in zijn geldbuidel tasten, dan zijn er ook al veel Hulster moeilijkhe den. van de baan", betoogde hij. De vorming van een gemeente in oos telijk Oost-Z.-Vlaanderen zei hij een be tere oplossing te achten dan die waarin het herindelingsplan voorziet. Dynamisch De heer Van Acker zei, dat de dyna mische ontwikkeling' van Z.-Vlaanderen eist, dat er grotere gemeenten komen, die de ontwikkeling zullen kunnen bij henen. Hij sprak er zijn verwondering over uit, dat waar G. S. al meteen na de oorlog de vorming van drie, ten hoog ste vier gemeenten in Z.-VIaanderen ble ken voor te staan, men nu met dit plan komt. „Met deze herindeling verricht men half werk", zei hij. De heer Martinet zei samenvoeging van de gemeenten Koewacht, Clinge en St.- Jansteen voor te staan. De heer Stevens merkte nog op, dat er zijns inziens be langrijker problemen zijn dan herinde ling: „Laat men bijvoorbeeld zorglen voor een vaste oeververbinding. Daar is Z.-VIaanderen meer mee gediend." Het teken van de vis, dat gisteravond op de televisie is verschenen, is het ver haal van twee jonge mensen, die door hun omgeving zonder enige scrupule naar de volwassenheid geduwd worden. Daarbij worden een voor een de illusies ingeruild voor de realiteit en die is na tuurlijk niet zo best. Binnen een jaar is de jongen in het gareel gedwongen, waarbij hij zijn vrijheid volkomen ver liest. Dit thema is uitgewerkt in een spel, dat deels op de werkelijkheid, deels pp symbolen berust, en waarin tenslotte de plicht zegeviert, maar ten koste van het verlies van jeugd en idealen. Eddy Brugman. Peronne Hosang, Piet Römer, Karin Haage als voornaamste spelers, wisten het stuk zeer aannemelijk en ge sloten te brengen. Het succes was spe ciaal te danken aan de jonge Belg, ter wijl Piet Römer als Italiaan een uitste kend figuur sloeg, dat in geen enkel op zicht meer deed denken aan de zoon van Stiefbeen. J. M. KATH. UNIV. NIJMEGEN Geslaagd voor kandidaats rechten de heer C- Donkers (Breda). Voor doctoraal 2e gedeelte genees kunde de heren M. Dierick (Koewacht), J. van Overveld en M. Verstegen (bei den Roosendaal). EINDHOVEN Onder grote belang stelling heeft in Eindhoven de begrafe nis plaatsgevonden van de heer A. N. Fleskens, in leven oud-kamerlid, oud burgemeester van Geldrop en er'e-voor- zitter van de Coop, centrale boerenleen bank. De requimmis in de Eindhoven- se St. Jonskerk werd bijgewoond door vele geestelijke en wereldlijke autori teiten uit geheel Nederland. Aanwezig waren o.m. de commissarissen van de koningin in Noord-Brabant en Limburg, resp. dr. C. Kortmann, die een schoon zoon is van de overledene, en mr. dr. C. v. Rooy, de voorzitter van de Tweede Kamer mr. F. J. van Thiel, burgemees ter mr. H. Witte van Eindhoven, en tal rijke burgemeesters van andere Brabant se gemeenten, directie en bestuur van de Coop, centrale boerlenleenbank, en di recties van alle plaatselijke boerenleen banken, vele bankdirecteuren en indus triëlen. In de kerk bracht de kon. har monie „Geldrops muziekkorps" een mu zikale hulde aan de overledene, waar na het St. Catharinagilde uit Geldrop een vendelgroet bracht. De teraardebe stelling vond in Geldrop plaats, waar bij alleen de familie aanwezig was. BERGEN OP ZOOM De afdeling welpen van Katholiek Verkennen uit het district Bergen Op Zoom houdt zondag de jaarlijkse winteractiviteit. Ze staat in het teken van zang en muziek. Elke hor de presenteert een lied of een voordracht waarna een jury de prestaties zal be oordelen. Het gaat om een wisselschild dat momenteel in het bezit is van de St. Josephhorde, die het vorig jaar als winnaar uit de bus is gekomen. De wedstrijd van zondag wordt gehouden in het gemeenschapshuis 't Fort aan het Lourdesplein. Men begint om. twee uur. Zaterdag 6 februari is het hoogwater te Hansweert om 5.58 en 18.23 uur; Terneu zen om 5.16 en 17.42 uur; Vlissingen 4.48 en 17.09 uur; Wemeldinge 6.42 en 19.00 uur. EEDE Parochiehuis: 19.30 uur De trotse rebel, a.l. TERNEUZEN Luxor: 20 uur Irma la Douce. 18 j. KOEWACHT R. Clapdorp: 19.30 uur Schieting. OOSTBURG Du Commerce: 19 uur Bijeenkomst Spuitclub. De Eenhoorn 14 uur bijeenkomst Z.L.M. Ledel: 20 uur Irma la Douce. 18 j. IJZENDIJKE 19.30 uur Raadsvergadering. GENT Kon. Opera: 19.30 uur Andrea Chenier. MIDDELBURG City: 20 u. Marnie. 18 j. Electro: 19.30 uur: De stropers van Alaska. 14 j. VLISSINGEN Alhambra: 20 uur: Julia. 18 j. Luxor: Een meisje werd aangerand. 18j. GOES Grand: James Bond. 14 j. MIDDELBURG 13.45 uur. Contactdag P.J.G.Z. City: 20 u.: Marnie. 18 j. Electro: 19 - 21.15 u.: De stropers van Alaska. 14 j. VLISSINGEN Alliambra: 19 - 21 u. Julia. 18 j. Luxor: 19 - 21 u.: Een meisje werd aangerand. 18 j. GOES Grand: 19 - 21 u. James Bond. 14 j. Schuttershof: 15.30 u.: Feestweek Kas* porgo. Terminus: 14.30 u.: Vergadering tefl' nisbond. Slot Ostende: 14 u. Verg. Zebra. Prins van Oranje: 14 u.: Verg. Bow fanfare en harmoniegezelschapPen Zeeland. 20 u.: Uitvoering „De Bromvlieg". Korenbeurs: 15 u.: Ledenvergadering Zeeland, Nationale Woningraad. LAMSWAAADE Patronaat: Dansavond S.D.O. ANTWERPEN K.V.O. 19.30 u.: Sadko. IJZENDIJKE Hofzicht: 8 uur: Geheim agent O.S.S- 117. HULST Koning van Engeland: 7.30 u.: Dansen SAS VAN GENT Olympia: 8 uur: De zedelozen. TERNEUZEN Luxor: 8 uur: Irma la Douce 18 OOSTBURG Ledel: 8 uur: Irma la Douce. 18 j- Hotel Victory: 19.30 u. Balavond. DE KLINGE Cinema van Dück. 7.30 u.: De over winnaars. AXEL 4 otr Het Centrum: 8 uur: Gisteren, vanaaag en morgen»

de Stem | 1965 | | pagina 2