ilst um SPORT Zeeuwse coureurs komen goed voorbereid aan start BERT TEEGELAAR „GROTE MAN VAN EERSTE RONDE ïoen EVVCkan nu van Walcheren worden kamp AMERIKAANS INDOORSEIZOEN MET OLYMPISCHE WINNAARS BAL Het ivoor rolt weer Weer voetbal op beeldbuis Ereklasse driebanden van start >n Overslag oosendaal 2 Axel Köln-Liverpool op t.v. (2e net/ oals LEDING mmm-& LOREN tSTROIANNI DE SICA Antillen gewipt voor wereldstrijd VOLLEYBALCOMPETITIE Boeiend Middelpunt Prog ramma Ol Stadion uitverkocht Schaatsen op t.v Veto Sterren Conditie 14 etc. regenjassen voor: ILENKA rtcolberts KS LKERS ste prfjs! van 96 uur, ndags van 2-6 u. onze goederen! 15 DAGBLAD DE STEM VAN VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 tebestuur van Overslag dat van 7 februari 1965 gedurende veertien da le ligt het door de ge- 165 vastgestelde uitbrei- temming in onderdelen 'ide bebouwde kom, uit- aart met daarbij beho- [en. van deze termijn kun- h met bezwaren tot de nd, bij Gedeputeerde n indienen. itebestuur voornoemd, G. C. E. M. DIERICK eer gevraagd n. Algemeen beste en VKKLEDING. .1 echts één gulden kunt a.s. de wedstryd EERSTE PLAATS. !e klasse C) 1ST 3—TERNEUZEN 3. kS te HULST. Aanvang 19.30 uur lif genieten reductie. „T iur. Zond. 7 febr. aanv. ebr. en woensd. 10 febr. JWSCH-VLA ANDEREN iup*pproductla van CARLO POMTI MEUOR FILM* :e film van ugmdck dato ooirt/ wm NIJMEGEN Bert Teegelaar heeft in de eerste ronde van het toernooi om het Nederlands kampioenschap ereklas se driebanden, dat gisteren in het Kol- ping-Huis te Nijmegen is begonnen, de show gestolen. In zijn partij tegen Po- peijus kwam hij in de tweede helft tot zulk sterk spel, dat hij de oud-kampioen Popeijus volkomen onder de voet liep. In de veertigste beurt lag het keerpunt, toen Teegelaar met een serie van acht zijn achterstand, die op dat moment elf punten bedroeg, aanzienlijk inkortte. Even hierna ging de strijd vrijwel gelijk op, maar toen Teegelaar in de vieren veertigste beurt wederom acht caram boles uit zyn keu perste, was hiermee de ondergang van Popeyus, bij wie het tekort aan nachtrust wegens de geboor te de avond tevoren van zijn dochter Marjan zich begon te wreken, een vol dongen feit. Teegelaar kwam uit met RENATO LONGO, de Italiaanse wereldkampioen cyclocross krijgt in de strijd om de titel op 14 februari te Ca varia de steun van Amerigo Severini, Domenico Gar- belü, Enrico Sfolcini. JAN BASELIER uit Kruisland is amateur geworden doch rekent nog niet op een verbetering van de prestaties 1964 toen hij 11 maal plat reed en 4 maal ten val kwam- Hij is inmiddels n.l. voor 21 maanden in militaire dienst. DIETER WIEDEMAN, de Oost duitser die als derde eindigde in Berlijn-Warschau-Praag, is in West-Duitsland. Hij is als pro fessional opgenomen in dezelfde ploeg als Dieter Kemper en Sigi Renz. DE RONDE van Spanje, 29 april tot 16 mei telt 18 ritten over to taal 3340 km. Er zijn 17 cols opgenomen, doch..., geen rust dag. Minstens één Nederlander is reeds ingeschreven voor deze course n.l. Jan Boog die voor Li- bertas uitkomt. een gemiddelde van boven de een en stelde daarmee de overige winnaars in de eerste ronde, titelverdediger Hennie de Ruyter, Cees van Oosterhout en de 46-jarige Westbrabander Jan Doggen ver m de schaduw. Het grote gevecht van het eerste uur was aanvankelijk Popeijus - Teegelaar, waarin eerst Popeijus de toon aangaf, waarna Teegelaar in de 26e beurt door een serie van vier voorop kwam, om daarna de leiding toch weer af te moeten geven. In de veertigste beurt begon ech ter het grote spel, toen Popeijus met vijf punten zijn totaal op zevenendertig bracht en Teegelaar hierop antwoordde met een reeks van acht: 34. De be slissende fase was ingetreden, dat was duidelijk. Wie zou zich hierin de sterk ste tonen? Vier beurten later reeds gaf Bert Teegelaar hierop een niet mis te verstaan antwoord met een tweede se rie van acht, waarmee hij in winnende positie kwam: 4046. Teegelaar wist zich ster nu en gaf de partij niet meer uit handen. Met een serie van vijf bena drukte hij nog eens zijn grote kracht. Inmiddels echter had zich op de andere tafel de strijd toegespitst tussen Cees van Oosterhout en de in de ere-klasse teruggekeerde veteraan Jan Sweering. Noch bij de een, noch bij de ander wil de het vlotten en het tweetal bleef voort durend in eikaars nabijheid, moeizaam punten vergarend. Lange tijd zat Swee ring aan de gunstige kant van de score, tot hij in het zicht van de zege toch nog de winst aan van Oosterhout moest laten, die ..kruipend" over de eindstreep ging. In zijn nabeurt strandde Swee ring, na twee caramboles, op millime- HAVANNA Het elftal van de Ne derlandse Antillen is uitgeschakeld in de strijd om de voorronden van het we reldkampioenschap voetbal 1966. In een wedstrijd vooor groep 1 van de Noord- en INIiddenamerikaanse zone speelden de Nederlandse Antillen gelijk (0-0) tegen Jamaica. De ontmoeting vond plaats in de Cu baanse hoofdstad Havana. Hoewel Ja maica nog tegen Cuba moet uitkomen, is het met vijf punten uit drie wedstrij den reeds zeker van de eerste plaats in de voorronden. ters, van zijm laatste strohalm: een re mise. Ook Hennie de Ruyter, viervoudig driebandenkarrrpioen, kon het ivoor niet in de baan krijgen, zoals hij in zijn hoofd had. Pas in 72 beurten slaagde hij erin de zich te iaat van een zwak begin herstellende Stikkelman te over meesteren. Technisch knap spel lieten de Brabanders Doggen en Brosens zien, van wie eerstgenoemde het vorige jaar tweede achter De Ruyter toch dui delijk de sterkste was. Steeds meer be gon zich in de partij zijn zege af te tekenen, nadat hij in de tweeëntwintigste beurt met een serie van zeven zijn te genstander definitief van zich" af had ge schud: 1522. De uitslagen van de eerste ronde lui den: Popeijus 48 57 7 0.842 Teegelaar 60 57 8 1.052 Van Oosterhout 60 84 4 0.714 Sweering 59 84 6 0-702 Stikkelman 49 72 4 0.680 De Ruyter 60 72 4 0.833 Brosens 48 73 3 0.657 Doggen 60 73 7 0.821 (Van onze volleybalmedewerker) Met een volledig programma gaan de volleyballers zaterdag het laatste en be slissende gedeelte van de volleybalcom petitie inzetten. De teams in de kop en de staart der ranglysten zijn vastbesloten alles in te zetten voor de twee kostbare punten, die van beslissende invloed kun nen zijn. Hun taak is zwaarder dan de bezetters van de veilige middenmoot die zich even fel zullen inzetten, maar die vryuit, zonder druk kunnen spelen. In de hoofdklasse dames ontvangt Ly ceum het sterke P.S.V. en voor beide teams zijn de punten kostbaar. Wij ge loven echter niet dat de punten in Breda zullen blijven. Bij de heren durven we te spreken van de laatste kans voor Ly ceum. Met een volledige inzet moet men van P.S.V. kunnen winnen. In dat ge val is er nog hoop op redding. Bij ver lies kan zelfs een wonder niet meer hel pen. Een boeiende ontmoeting tussen twee middenmoters krijgen we in Den Bosch bij V.C. Den Bosch - Bermi. In Roosen daal werd het een nipte 3-2 zege voor Bermi. Ever Ready zal aan onze bes te wensen weinig steun hebben bij hun bezoek aan Hevok. Maar ja, bij volley bal biijft alles mogelijk. In de overgangsklasse 1 dames, heeft Den Dungen beste winstkansen tegen V. C. Udenhout. Gevok - V.C.T. is een Bossche derby en al is het verschil op de ranglijst nogal groot, een prognose durven we niet te maken. Set Up kan een prettige wedstrijd spelen bij Sarto 2 in Tilburg, al zullen er wel geen pun ten op overschieten. Bij de heren heeft D.O.S. een moeilijke opgave in Oss bij Orsaco. V.C.V. en V.J.C. uit Vught gaan op bezoek bij resp. Sarto 2 en Activia. y.°~l boide zijn de kansen prima al zal VC.V. iets meer moeite hebben. Over Ready 2, m opmars, stuit nu op Were Di. Zal ook tegen de a.s- kampioenen de zegereeks worden voortgezet" Met een eervolle nederlaag zijn we zeker te vreden. Rewa Robots en Cialfo prijken even hoog op de ranglijst. Het kan een stevige partij worden in Boekei. In overgangsklasse 8 is Breda deze maal 't grote middelpunt. Bij RHBS Bre da - Rapid zijn de Roosendaalse dames en de Bredase heren de Ieiders in hun klasse. Met winst voor deze teams zul len beide partijen wel tevreden zijn. L.V.C. zal alles op alles zetten om geen verdere achterstand te krijgen, zo dat er weinig hoop is voor M.V.C. Bij de dames zal V.V.Ó. tegen E.V.V.C. haal kans hardnekkig verdedigen. In Vlissin- gen ontvangt Marathon de dames en he renteams van D.S.V. Vooral bij de he ren voorspellen we een spannende strijd E.V.V.C. - Matador is hier wel de hoofd schotel. Een derby waar van alles in zit. Een revanche of het kampioenschap van Walcheren voor E.V.V.C.? In Goes ontvangt E.G.V.C. de reserves van Ber mi, die na een opleving weer zijn afge zakt. Toegang 18 Programma 6 februari: Eredivisie A.M.V..T. - Valbovol Or- Nassau - Tornado; Olhaco - Tornado; Orawi S.O.S.; Valuas - Odulphus; Cito - Libanon; Valbovol - Blok-DES. Hoofdklasse dames Sarto - Rapid M. VC.T. - Theresia Orsaco - Rapid E., Lyceum - P.S.V.; heren: Sarto - Rapid M Lyceum - P.S.V.; Roermond - Bekkerveld; Hevok - Ever Ready; V.C. Den Bosch - Bermi St. Pieter - Odulphus 2. Overgangsklasse, dames: Sarto 2 - Set Up; Tornado - Olympia; Den Dungen - V.C. Udenhout; Gevok - V.C.T. heren: Orsaco - DOS; Tornado 2 - Mi- nenco Sarto 2 - V.C.V.Cialfo - Rewa Robots Were Di - Ever Ready 2 Activa - V.J.C. dames: RHBS Breda - Rapid; V.V.O. - E.V.V.C.; Marathon - D.S.V. heren RHBS Breda - Rapid; L.V.C. - M.V.C.; Marathon - D.S.V.; E-V.V.C. Matador; E.G.V.C. - Bermi 2. (Van een onzer verslaggevers) Naar wij uit welingelichte bron ver nemen, zal de NTS op woensdagavond 10 februari aanstaande via Nederland 2 een rechtstreekse reportage geven van de kwartfinale om de Europa-cup voor landskampioenen tussen F.C. Köln en Liverpool. Bob Spaak zal het commentaar ver zorgen. Voorts zou de directie van het Olympisch Stadion hebben meegedeeld, dat alle kaarten voor de wedstrijd DWS Vasas op woensdag 24 februari aan staande zijn uitverkocht. Dit zou hete kenen, dat de televisie een directe repor. tage van deze cupwedstrijd uit zou zenden. (Van onze radio- en t.v.-redacteur) BUSSUM De Nederlandse Televisie Stichting zal ook nu weer reportages verzorgen van het Europese kampioen schap kunstrijden, dat dit jaar in Mos kou wordt gehouden. Ook uit Oslo waar de hardrij-wedstrijden zyn, zal men beelden zien. De eerste rechtstreekse reportage uit Moskou is zaterdag februari van 18.30 tot 19.30 uur met een verslag van de vrije figuren voor paren Deze uitzending waarin de strijd om de Europese titel wordt beslist zal van 22.40 tot 23.55 uur worden voortgezet. De volgende dag, zondag 14 februari is er 's avonds van 19 tot 20 uur een directe tv-reportage van de vrije figu ren voor dames, waarna later op de avond nl. van 23 tot 23.45 de uitzending wordt voortgezet. Op maandagavond 15 februari is er van 18.30 tot 19.30 een rechtstreekse verbinding met de Russische hoofdstad voor de wedstrijd in vrije figuren voor heren. Mocht tijdens de uitzending de beslissing niet vallen, dan volgt er later op de avond nog een uitzending. Het commentaar bij deze reportages is van Frans Hoekstra. Het weekend van de volgende week staat trouwens geheel in het teken van de schaatssport. Zoals wij twee weken geleden konden berichten is het Jean Smits gelukt om beeldverslagen speciaal van de wereldkampioenschappen te Oslo toegezegd te krijgen. Het ligt in het voornemen van de NTS om niet minder dan drie reportages uit het hoge noorden op de beeldbuis te vertonen. Naar de NTS-persdienst ons mee deelde zullen de drie beeldverslagen uit Oslo, speciaal voor ons 1 land door de Noorse televisie worden samengesteld, Ze zullen door Bob Spaak van commen taar worden voorzien. Het overzicht van de uitzendingen uit Oslo ziet er di' wéekend als volgt uit: Zaterdag 13 februari wordt van 22.25 tot circa 22.40 uur een kort verslag ge geven van de belangrijkste ritten op de 500 en 5000 meter. Zondagmiddag 14 februari is er van 14.45 tot 15.45 uur een reportage van alle ritten op de 1500 me ter en 's avonds van 22-30 tot 23 uur volgt een samenvatting van de strijd op de 1500 en 10.000 meter. RON CLARK ..vier wereldrecords.. HYS HOKY heeft geen moeite gehad met het nationale ijshockeyteam van Denemarken. De Hagenaars wonnen in de Haagse Houtrusthal met 13-0 (4-0, 2-0, 7-0). (Van onze sportcorrespondent) NEW YORK In Amerika is voor de atleten weer 't indoorfestijn be gonnen. Tegen de verwachtingen in is het begin hoopvol geweest. Er waren betere programma's en meer buitenlandse sterren. Twee maanden geleden vroeg men zich af wat er, zo vlak na de Olympi sche Spelen, van de indooratletiek terecht moest komen. Een conflict tussen de atletiekbonden NCAA en AAU was ook al niet bevorderlijk voor de gang van zaken en de pro motors vroegen zich dan ook be zorgd af waar ze de atleten van daan moesten halen om de pro gramma's te vullen. Ze hadden 'ich geen zorgen behoeven te ma- ■en. Wat een van de slechtste in- Hoorseizoenen dreigde te worden, blijkt nu een van de beste uit de geschiedenis te ziin. ren'2» 422 tnVN 'n San Fra»«'aco, wa. r» &~Aii toeschouwers. Er werrlpn. p-pp„ spectaculaire prestaties geleverd met uit zondering van enkele nieuwe ndoort den. De Australische meisies pT™Ji Kiiborn en Judith Jmoore wonnen di 30 en 410 yards in resp 6 4 en V, X sec net viel i„ de eerste plaats op kwamenVep J°nS:e meisjes aan «e start kwamen. Er waren weini? estafette-ra ces. De lopers voor deze nummers kwa men meestal van de colleges, maar kort na de Spelen van Tokio heeft de NCA\ e to*n 'n een administratief zwaar- gevecht met de AAU was. voor dit soort wedstrijden een veto uitgesproken Enkele colleges zullen daar maling aan hebben, anderen zullen zelf esta fettewedstrijden organiseren en een hand vol colleges met goede teams zijn geen het seizoen zal men kunnen rekenen od li/4 rinv. d c A 11 _14.1t az.i- ie. - lid van de NCAA en zullen dus toch lopen. De AAU wil zoveel mogelijk at leten uit het buitenland laten komen, o.a. uit Japan, Rusland. Australië, Po len, Nieuw-zeeland Tsj.Slowakije, Honga rije, Roemenië, Engel. Daarbij ook uit Kenya en Ethiopië, alles bij elkaar zo'n 30 a 40 top-atleten die op de Olympische Spelen met medailles beloond werden. Roemenië stuurt de wereldrecordhoud ster hoogspringen Yolanda Balas, Enge land wordt vertegenwoordigd doop de lieftallige Mary Rand-Bignal, die in To kio zo verrassend het verspringen won. Uit Australië kwamen reeds Judith A- moore (400m) en Pamela Kilboi'n (hor den), die beiden met een bronzen plak huiswaarts keerden. Rusland stuurt Ta mara Press, de Olympische kampioene kogelstoten. De uit Australië afkomstige atlete Ju dith Amoore, een kleine blonde, is kort geleden gehuwd en beschouwde de trip naar San Francisco als haar huwelijks reis. Er is ook nog geprobeerd een pas getrouwd stel, dat eigenlijk nog in de wittebroodweken zit, uit Engeland te krij gen. Het ging hier om Robbie Bright- well en Ann Packer. Maar er kwam een kink in de kabel, omdat deze twee re clame voor verschillende artikelen zijn gaan maken en daardoor hun amateur- status kwijt raakten. Maar er komen sterren genoeg. Men verwacht Valeri Brumel, de Russische hoogspringer, en Peter Snell, de beste middenafstandloper ter wereld. Toch zal laatstgenoemde maar één keer verschij nen en wel bij de ontmoeting van de »Los Angeles Times" op 13 f ebruari De Belgische loper Gaston Roelants zal dan starten op de twee mijl tegen H. ^orpoth uit Duitsland, tweede na Bob benul van de Verenigde Staten op de Olympische 5000 meter. Aan de wed strijden in Los Angeles zal waarschijn lijk ook Wilson Kiprigut uit Kenya deel nemen. Deze atleet trok in Tokio de ^an^cht door verrassend als derde op de 800 meter te eindigen. Nogal laat in het Australische fenomeen Ron Clark, de wereldrecordhouder op de 3 en 6 mijl en de 5- en 10.000 meter. Op het ogen blik vertoeven al in de Verenigde Sta ten de Britse 400 meter hordenloper John Cooper, een breedgeschouderde knaap die in Tokio achter de Ameri kaan Rex Cawley als tweede eindigde, en Alan Simpson, een mijlloper die bij de Spelen vierde werd op de 1500 meter. Natuurlijk, de meest verrassende be zoeker zal als hij komt de uit Ethiopië afkoomstig Bikila Abebe zijn. Met is best mogelijk dat de Amerikaan se atletiekenthousiasten hem dwars door het drukke verkeer zijn oefentochtjes zien maken om dan, na getraind te heb ben, nog even de indoor-marathon, de eerste sinds 55 jaar, te lopen. Deze maand zal men de Olympische helden kunnen zien in New York, Fort Worth, Los Angelos, New York, San Francisco, Louisville en Baltimore. Maar hoe mooi de aanplakbiljetten ook zul len zijn, verschillende sterren zijn in een uitgesproken slechte conditie. Billy Mills, de kampioen van de 10.000 meter in Tokio zei: „Sinds de Spelen ben ik vier pond zwaarder geworden". Hij wees naar zijn donkere blazer en merkte op: „Ik moet nu de bovenste twee knopen vast doen om mijn dikke buik te verbergen". Gerry Lindgren is ook al niet in vorm. In Tokio blesseerde hij zijn enkel en deze is nog steeds niet in orde. De dikke sneeuw in zijn woonplaats Spoka ne heeft hem belet om goed te trainen. Lindgren werd in San Francisco op de twee mijl dan ook verslagen door George Young, een jonge onderwijzer. Verschillende Olympische atleten zul len voorlopig niet op wedstrijden uitko men. anderen zijn naar school. Ja, naar school, want de Amerikaanse Olympiërs zijn zeer jong. Andere atleten blijven nog een poosje in vorm. Maar als ze niet oppassen, zullen een aantal niet- Olympiërs in dit indoorseizoen de prij zen mee naar huis nemen. Zoals ge woonlijk. (Van onze sportredactie) KAMPERLAND/HOEK Wan neer over enkele weken het wie- Ierseizoen op de weg weer begint zullen de Zeeuwse coureurs die zich verenigd hebben in de RTC Theo Middelkamp (en dat zijn ze bijna allemaal!), vol vertrouwen de eerste rondjes draaien. Ze over winterden immers serieus. De stille maanden werden niet benut om alle teugels in de grootst mo gelijke vrijheid te laten vieren, maar besteed aan keiharde trai ning. Onder deskundige en verant- Tralner De Moor met zijn mannen tijdens een „wandeltocht" in de Braakman. woorde leiding. Evenals vorig jaar. In 1963 toen dat voor het eerst gebeurde. En kwamen Cees Rent meester, Ko de Vrieze, Jaak Beun en Henk Mol om er een paar te noemen niet geweldig voor de dag?! Werd het clubkampioen schap in Wijk bij Duurstede niet een groot succes met een tweede plaats bij de nieuwelingen?! Het experiment van de RTC om Wil- lem Rejack te belasten niet een winter- training lukte. Iedere zondag; trokken de Zeeuwen naar Kamperland waar men een ideaal oefenterrein gevonden had. Bert Garthofs kreet „weer of geen weer", indachtig; kwam het gezelschap trouw opdraven. Uit alle hoeken van d-e provincie. Van Jo de Roo die op een steenworp afstand woont tot Sluiskilse Willy de Feber toe. Het is de mannen goed be vallen- Ze ontdekten in het jongste sei zoen hoe belangrijk deze oefeningen ge weest waren en wilden ook nu aan een dergelijke behandeling onderworpen worden. Dat deed Willem Rejack, de ervaren rot in het sportvak goed. Gratis en voor niks stond ie de laatste maan den weer zijn wijze lessen te verkon digen. Op het strand van Kamperland met een ruisende zee als machtig de cor of hoog in de duinen, vanwaar het Zeeuwse land in al zijn schoonheid te bekijken valt. Willem Rejack kent er wat van. Hij trainde o.m. de voetbalclubs Tubantia, De Volewijckers en Hillegom. Als gedi plomeerd ClOS-leraar ging zijn voor liefde uit naar voetbal en handbal, maar toen hij weer in eigen streek werkte deed „Middelkamp" een geslaagd be roep op hem. Zo kwam de eenenveertig jarige Goesenaar tussen de wielrenners terecht. Hij liet ze, om d-e conditie op peil te houden, werken met banken en gewichten, sjouwen en ploeteren over de natuurlijke hindernissen waar dit ge bied zo rijk aan is. En dan. als het we kelijkse uurtje (dat van zondag op zon dag zwaarder werd) erop zat. verzamel de de dampende en hijgende menigte zich. De makkers vonden elkaar achter een bord soep in restaurant Duinlust, dat door de eigenaar Flip Leendertse spon taan ter beschikking werd gesteld. Ei genlijk s zijn zaak in deze tijd van het jaar gesloten; voor de wintertraining van het wielervolk gooit hij zijn deuren open. Om praktische redenen heeft het Middelkamp-bestuur dit jaar besloten een speciaal trainingskamp voor Z.» Vlaanderen te stichten. Door mist en an- dere oorzaken werd een tocht naar Kam perland voor mensen uit dit deel dik wijls een barre marteling. Daarom bren gen de Zeeuwsch-Vlamingen een eigen oefenoord in Hoek. waar ClOS-sport- leider G. de Moor de scepter zwaait. Hij loopt met een zogenaamd „wieler- diploma" op zak en kan dps met ver stand van zaken te werk gaan. Zijn pupillen „werkten" in en rondom het recreatiegebied ,.De Braakman" of het spaarbekken van Waterleiding Maat schappij Zeeuwseh-Vlaanderen. Zondag komen de coureurs voor het laatst bij elkaar. In Kamperland en Hoek zullen Rejack en De Moor de slot-stof doorne men- Dan kunnen de Zeeuwen weg naar de weg. Goed voorbereid, zoals vorig jaar toen triomfen gev erd werden en de sfeer in de vereniging mede dank zij de wekelijkse wintertraining buitenge woon prettig was. xc*x vCv. 4# >3» x* - v.\- Oefeningen op het schitterende strand van Kamperland. „AU spieren los".

de Stem | 1965 | | pagina 11